27/05/2010 15:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στριμωγμένος ο Σημίτης επιχειρεί να απαντήσει

Την έντονη αντίδραση του Κώστα Σημίτη -υπουργός στις κυβερνήσεις του οποίου υπήρξε ο Τ.Μαντέλης- προκάλεσε η ομολογία του δεύτερου ότι έλαβε «προεκλογική χορηγία» από τη Siemens.

Σε δήλωσή του ο τέως πρωθυπουργός σημειώνει ότι «θλίβομαι και εξοργίζομαι για το γεγονός ότι τέτοιες πράξεις αμαυρώνουν το έργο εκείνης της περιόδου».

Καταλήγοντας ο κ. Σημίτης τονίζει ότι πρέπει να συνεχιστεί η έρευνα και να αποδοθούν όλες οι ευθύνες.

Αναλυτικά η δήλωση του κ. Σημίτη:

«Η Βουλή ανταποκρίθηκε με την σύσταση των Εξεταστικών Επιτροπών στην αυτονόητη απαίτηση της ελληνικής κοινωνίας για διαλεύκανση σειράς υποθέσεων που δηλητηρίασαν την πολιτική ζωή του τόπου, έβλαψαν την λειτουργία της δημοκρατίας, ζημίωσαν δημόσια περιουσία και σκίασαν πρόσωπα.

» Η πρόοδος των εργασιών των εξεταστικών επιτροπών φέρνει στο φως παρανομίες και αθλιότητες για το επιβαλλόμενο ήθος σε μια ευνομούμενη πολιτεία.

» Θλίβομαι και εξοργίζομαι επειδή τέτοιες πράξεις εκκολάφθηκαν και κατά την διάρκεια της κυβερνητικής θητείας του ΠΑΣΟΚ 1996-2004. Πράξεις που προσβάλλουν το αίσθημα δικαίου της κοινωνίας, αμαυρώνουν το έργο της τότε κυβέρνησης και τις προσπάθειες όλων όσων εργάσθηκαν και προσέφεραν για μια καλύτερη Ελλάδα. Πράξεις ασυμβίβαστες με τους αγώνες μας και την ηθική μας. Συγκαλύπτουν ότι τα χρόνια αυτά έγινε ένα σημαντικό έργο τόσο για την ανόρθωση της οικονομίας, όπως το δείχνει η ένταξη στην ΟΝΕ, τα μεγάλα δημόσια έργα, οι επιδόσεις σε πολλούς άλλους τομείς και για το κύρος της Ελλάδας στην Ευρώπη και στον κόσμο.

» Όλη η Ελλάδα δεν είναι μια διεφθαρμένη χώρα. Πρέπει να αποδοθεί δικαιοσύνη.Με θάρρος και επιμονή πρέπει να αποκαταστήσουμε την ποιότητα μιας κοινωνίας που επιδιώκει ο ελληνικός λαός και κάθε πολίτης που σέβεται τον εαυτό του.

» Θέλω να πιστεύω ότι η διαδικασία των Εξεταστικών Επιτροπών θα ενισχύσει το δημοκρατικό πολιτικό σύστημα και το κράτος δικαίου και δεν θα αφήσει περιθώρια για αντιπαραθέσεις εντυπώσεων και συμψηφισμούς σκοπιμοτήτων.»

Newsroom ΔΟΛ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 27/05/2010 15:51:24

    αυτο μονο ταιριαζει σαν απαντηση στη δηλωση του Σημιτη...ΜΠΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ!

    ΡΕ ΑΕΙ ΠΑΓΑΙΝΕ!!!

  2. boanerges avatar
    boanerges 27/05/2010 15:52:43

    Τα λες μόνος σου μεγάλε. Τί να πούν οι υπόλοιποι;"Θλίβομαι και εξοργίζομαι επειδή τέτοιες πράξεις εκκολάφθηκαν και κατά την διάρκεια της κυβερνητικής θητείας του ΠΑΣΟΚ 1996-2004".Τότε που εμπεδώθηκε μια και καλή η διαφθορά στην Ελλάδα και έγινε τρόπος ζωής.
    Τα "θλίβομαι και εξοργίζομαι" είναι περιττά.
    Τότε όποιος μίλαγε τον έλεγες γραφικό και τρελλό, θυμάσαι;
    Όποιος μίλαγε για μίζες έλεγες "όποιος έχει στοιχεία στον εισαγγελέα" θυμάσαι;
    Και σε λιβάνιζαν όλοι οι πληρωμένοι δημοσιογράφει από το πρωί μέχρι το βράδυ.Θυμάσαι;
    Η ισχυρή Ελλάδα!Θύμασαι;
    Powered by Goldmann Sachs
    Να βγεί η λίστα με όλα τα ονόματα των δημοσιογράφων που πλήρωνε η Siemens.
    Να γελάσει και το παρδαλό αμνοερίφιο.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 15:53:05

    "Newsroom ΔΟΛ"

    Ρε Βασιολη θες να μας κανεις τατανες μεσημεριατικο?? χαχαχααααααααα σιγα μην τους κλεψουμε την ειδηση.. Ο Σταυραετος πετα ψηλα και ο συγχωρεμενος αναπαυεται εν ειρηνη και αφθονια. Δημοσιογραφικος Οργανισμος Λουμπινας. ΟΥΣΤ π μας φτιαχνουν και ΣΗΜΕΡΑ το προφιλ του εκσυγχρονιστη του σακουλατου.

    ΠΠ

  4. Θέμας Αναμασιάδης avatar
    Θέμας Αναμασιάδης 27/05/2010 15:59:19

    Καλέ μη φας.Έχω γλάρο.

    • nasos avatar
      nasos @ Θέμας Αναμασιάδης 27/05/2010 16:10:29

      Αγαπητέ Θέμα,λες να μπουζουριάσουν τον Μαντέλη και ύστερα να ξανάχουμε στο Πρώτο Ψέμα δακρύβρεχτα άρθρα για το τι καλή φαμελιά έχει ο υπόδικος που τον κυνηγάει η καούργα Δεξιά,όπως τότε με τον Καραβέλα;
      Να ξαναδιαβάσουμε τέτοια διαμάντια από την καλή,αδεσμευτη και αντικειμενική εφημερίδα;
      χο χο χο χο χο χο

  5. nasos avatar
    nasos 27/05/2010 16:07:38

    Αυτά είναι,
    ο Αρχιερέας της Διαπλοκής κάνει τον ανήξερο για τις πομπές των διακόνων του
    χο χο χο χο χο που θα'λεγε και ο Σώκρατες

  6. donaE avatar
    donaE 27/05/2010 16:11:23

    Ζουμε 30 χρονια με την γνωση για αυτους τους ανθρωπους και διαρκως επαναλαμβανεται το ιδιο εργο.Ποσες αντοχες κρυβει ο ανθρωπος;

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 27/05/2010 16:12:05

    Πέφτω από τα σύννεφα, μίζες σε έργα στην Ελλάδα; Χορηγίες σε πολιτικούς; μαύρα;

    Τελικά οι πολιτικοί μας χωρίζονται στις εξής μεγάλες κατηγορίες:

    -στους ηλίθιους που ψηφίζουν Νόμους για τις ζωές μας αλλά δεν είχαν πάρει μυρωδιά
    -στους συνένοχους συγκάλυψης που δεν μίλαγαν
    -στους λιγδιάρηδες
    -στους ριγμένους

    Πως λοιπόν ακόμα και τίμιος να είναι κάποιος είναι τότε λιγότερο αφελής μιλά ως εκπρόσωπος;Πως νομοθετεί καθορίζοντας ζωές και τύχες όταν δεν καταλαβαίνει τίποτα;

    ή ο Μαντέλης λέει αλήθεια (...σύνηθες πρακτική) οπότε είναι ή ηλίθιοι ή κλέφτες
    ή οι καταθέσεις λένε ψέματα

    Τόσο απλά είναι τα μαθηματικά της λογικής και όχι της καρέκλας, για αυτό

    γιαουρτάκι με πήλινο κεσεδάκι ... για να νοιώσουν την πέτσα όσοι δεν έχουν μπέσα

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Ο Ιθαγενής 27/05/2010 16:14:28

      δε γνωριζω αλα ρωταω.. ο Τσουκρατος και ο Μαντελης περνουν βουλευτικη συνταξη ?? τους πληρωνουμε και σημερα που μιλαμε?????????????

      ΠΠ

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 16:17:27

        ΩΧ!!!

      • greekpoliticalreview avatar
        greekpoliticalreview @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 17:00:41

        όχι μόνο συνεχίζουμε να τον πληρώνουμε εμείς ως Έλληνες πολίτες αλλά τον τύπο τον πληρώνει και ο Ευρωπαίος φορολογούμενος αφού η δουλειά του στο Αζερμπαιτζάν είναι επιδοτούμενη από την Ε.Ε.

      • pizza avatar
        pizza @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 19:12:36

        Τι το ηθελες και το ρωτησες αυτο τωρα και μας χαλασες τη διαθεση

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Ο Ιθαγενής 27/05/2010 16:17:01

      Αφού είσαι Ιθαγενής, τι ρωτάς;

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 27/05/2010 16:57:27

      Δεν με ενδιαφέρει να πάει φυλακή κανένας ή να τον δείχνουν ως κλέφτη εμένα με νοιάζει:

      -παίρνουν βουλευτική σύνταξη; μισθό; αποζημίωση; κατάσχεση μετρητών και αποδοχών μέχρι να μαζευτεί το ποσό της μίζας (...πχ τι με νοιάζει εμένα για τα ακίνητα του κυρίου Γκερέκου, δέσμευση της μισθοδοσίας Γκερέκου, σύνταξης Τσουκάτου ή Μαντέλη μέχρι να καλυφθεί η ζημία με παραχώρηση της ακίνητης περιουσίας σε Δ Υηρεσίες με ενοίκιο με βάση της αντικειμενικής, έως ότου μαζευτούν τα 5,5 εκατομμύρια το ένα και τα ψιλά)
      -μήνυση στις εταιρείες με απαίτηση αποζημίωσης έως το ύψος των μιζών έντοκα από το Ελληνικό Δημόσιο

      Τα άλλα είναι χάντρες και καθρεφτάκια για ιθαγενείς ... και όχι άλλα παραμύθια στους γηγενείς Ιθαγενείς (...έχουμε και το νομοσχέδιο των αφελών + λιγδιάρηδων για την ιθαγένεια μην μεας μπερδεύουν με τους νέους ψηφοφόρους...)

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Ο Ιθαγενής 27/05/2010 16:59:17

        ταμαμ

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ Ο Ιθαγενής 27/05/2010 17:08:29

        Καλό είναι πάντως να δημεύονται τα δολίως ή φοροκλεπτικώς αποκτηθέντα ακίνητα, το γοργόν και χάριν έχει.
        Για να μαθαίνουν και οι νεότεροι, ότι το βαρέλι έχει πάντα πάτο κι εκεί πάει όποιος σκύβει μέσα!

      • greekpoliticalreview avatar
        greekpoliticalreview @ Ο Ιθαγενής 27/05/2010 17:24:46

        Αφού τον πληρώνει και η Ε.Ε στο Αζερμπαιτζάν απ' ότι δήλωσε ο κουμπάρος του στην Εξεταστική.

        Επιδοτούμενη από την Ε.Ε είπε ότι είναι η θέση συμβούλου που κατέχει ο Μαντέλης.

        Για να διαδώσει τους δημοκρατικούς θεσμούς σε αυτό το κακόμοιρο κράτος!!!

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Ο Ιθαγενής 27/05/2010 17:57:17

        Αχ Ιθαγενή

        φοβούμαι κανείς δεν μας ακούει.

        Και ίσως όσοι σαν και μας προτείνουν δραστικά δημοκρατικά μέτρα, στα μάτια των υπολοίπων, να φαίνονται και λίγο γραφικοί.

        Είναι τόσο ισχυρά τα αντι-δημοκρατικά συμφέροντα σήμερα που οποιαδήποτε δημοκρατική πρόταση φαίνεται σαν ουτοπία στα κουρασμένα τηλεοπτικά μάτια του μέσου πατριώτη μας.

        Η δημοκρατία βρίσκεται σε φάση fade out.
        Σαν την καρέτα-καρέτα κάτι.


        Θραξ Αναρμόδιος

  8. Lewnidas avatar
    Lewnidas 27/05/2010 16:18:37

    μα καλα ! τα 10 εκατ φραγκα αυτος δεν ξερει ποιος τα πηρε ? θα μας τρελανουν. δηλαδη για ποσο ηλιθιους μας περνουν. Η μηπως επεσε απο τα συννεφα επειδη δεν ηξερε για τα 200 χιλιαρικα

  9. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 27/05/2010 16:19:43

    Σπάρτακε,
    Τίποτα ηρεμιστικά στον τέως καταλληλότερο για να καταλαγιάσει η οργή;

  10. Pankalos avatar
    Pankalos 27/05/2010 16:20:56

    ΜΠΡΑΒΟ ΚΩΣΤΑ
    Τέτοιες δηλώσεις θέλουμε για να πάρουνε ανάποδες και να αρχίσουνε να κελαηδάνε οι διάφοροι παρατρεχάμενοι. Πετάγομαι για πατατάκια και μπύρες να παρακολουθήσω τη συνέχεια!

  11. nasos avatar
    nasos 27/05/2010 16:22:44

    Επίσης είναι βασικό να μην ξεχνλαμε πως το σκάνδαλο του Βατοπαιδίου είναι το μεγαλύτερο σκανδαλο όλων των εποχών,έτσι λέει το Mega

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ nasos 27/05/2010 16:25:55

      "οχι να ζεις μ αυτη τη συμμορια και να μην ξερεις τ αστρο του φονια"

      ΠΠ

  12. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 27/05/2010 16:26:38

    Ο Σημίτης διέπραξε το λάθος και παρενέβη σε λάθος χρόνο και με μια δήλωση για τα πανηγύρια.
    Τώρα και να θέλουν το θέμα άνοιξε και δύσκολα μαζεύεται.

    Και για να μιλήσει άρον άρον ο Σημίτης, μάλλον τα χειρότερα δεν τα έχουμε δεί...

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Κώστας Ροδινός 27/05/2010 16:27:46

      Θυμασαι δημοσκοποησεις.. πρωθ.γο Σημιτη και Κυβερνηση ΝΔ ?? χαχχααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

      ΠΠ

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 16:30:53

        Αν θυμάμαι λέει...
        Ο Καρατζαφέρης που τον είχε χαρακτηρίσει εθνικό κεφάλαιο που είναι βρέ παιδιά;
        Καμιά δήλωση συμπαράστασης;

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 16:38:16

        εδω και ο ΚΚ του ζητησε συγγνωμη... αντε μην αρχισω τα μπινελικια τωρα και ειναι ξυπνια και ανηλικα.

        ΠΠ

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Κώστας Ροδινός 27/05/2010 16:35:50

      κάποιος χθες έλεγε για ονοματάκια υπουργών που θα δούμε από την έφοδο του ΣΔΟΕ στη Ζήμενς

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Κώστας Ροδινός 27/05/2010 16:59:25

      ...τώρα μπερδεύομαι το νέο κόμμα ΠΑΘΟΚ ποιον θα έχει Πρωθυπουργό αφού το εθνικό κεφάλαιο αποδεικνύεται το λιγότερο εθνικός κεφάλας (...αφού δεν ήξερε τι γινόταν βεβαίως βεβαίως)

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Ο Ιθαγενής 27/05/2010 17:03:49

        τη Μιμη. εχει μπει μεσα της το ΠΑΣΟΚ ολοκληρο απο το διακυρηξη κ δωθε. Ενα με το πετσι της ειναι. Η Μαρτζυ δε μετραει γτ δεν ειναι επικοινωνιακια. Η Σουδεζα βεβαια δεν γνωριζω αλλα καλα ειναι να προσεχουμε την κουμπαρα μην ερθει και ζηταει τπτ αποζημιωσεις η δανεικα απ τον Καρολο.

        ΠΠ

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 16:26:49

    Ιασων παραφερεσαι!! χαχαχαχ χωσε γτ μονο εγω βριζω και θελω παρεα.

    ΠΠ

  14. GreenHorses avatar
    GreenHorses 27/05/2010 16:48:59

    Αν δεν γνώριζε ήταν απλά λίγος ας διαλέξει, το μόνο σίγουρο όνειδος που έγινε πρωθυπουργός, και παρακμή του ελληνικού λαου

  15. nancy avatar
    nancy 27/05/2010 16:52:38

    Ενα γιατρό θέλουμε όλοι.

  16. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/05/2010 17:06:36

    Λίγα λόγια: 1) Πόσα από τις 10άδες εκατομμύρια πήρατε σαν κόμμα ή σαν άτομα από την Ζήμενς; 2) Γιατί πούλησες τον Σκαραμαγκά στους Γερμανούς; 3) Πόσα πήρατε από τα εγχώρια λαμόγια που καταλάδωναν την ΔΕΗ εκείνη την περίοδο;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 27/05/2010 17:08:00

      ρε συ πως τον ελεγαν τον Δνοντα της ΔΕΗ τοτε ?? θυμισε μου... εχω ραμματα για τη γουνα του. Σημερα που ειναι ο τυπος?? χαχαχαα

      ΠΠ

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 17:09:19

        Νεζης Νεζας?? καπως ετσι..?

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 17:11:27

        Νέζης
        και σήμερα πρέπει να είναι επιτελικό στέλεχος στο ΔΟΛ.

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 17:11:32

        http://www.dei.gr/Default.aspx?id=4692&nt=18&lang=1

        τον βρηκα.. διαβασε εδω τα αρθρα του ΔΣ της εποχης!! μειωση προσωπικου κ επιτυχης μετοχοποιηση χαχαχααααα

        ΠΠ

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 17:14:52

        ναι σωστος ο Κωστας. ειδες τα δοχεια με τα αποβλητα πως συγκοινωνουν?? χαχαα οσμωση γαρ (είναι η διείσδυση διαλύτη μέσω ημι-διαπερατής μεμβρανής σε διάλυμα με μεγαλύτερη πυκνότητα).

        ΠΠ

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 18:15:40

        Μπιρδιμήρης;

        στις πονηριές και κάποιος Μανιατόπουλος (αλλά αυτός το έπαιζε ευρωπαίος)

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 18:16:07

        και ήταν της Βασούλας (και τίνος ήταν η Βασούλα;)

  17. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 27/05/2010 17:16:47

    Ομερτά θέλει ο αχαμνός λογιστάκος, τώρα που αποδείχτηκαν μιζαδόροι οι τρεις εξ απορρήτων του. Αλλά δεν θα του περάσει. Άρχισε να ξηλώνεται σαν κάλτσα το δήθεν «αδιάφθορο» προφίλ του και οι συνεργοί κελαηδάνε...

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Αυριανιστής 27/05/2010 17:20:13

      ποιο αδιαφθορο προφιλ του? αυτο που του εφτιαχναν τα μέσα του εντυπα και ηλεκτρονικα της εποχης.. ακομη και σημερα?? υποχρεωσεις ειναι αυτες και ξεπληρωνονται. οι χρεωσεις μενουν σ εμας.

      ΠΠ

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 17:41:59

        λάθος κάνεις απλά εκ παραδρομής έχει παρεισφρήσει ένα γράμμα ... αδιάφορο είναι αλλά ο δαίμων των δημοσιογράφων το έκανε αδιάφθορο.. ;-)

  18. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 27/05/2010 18:25:29

    ΤΕΣΤ!!!!

    ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΜΝΗΜΗ ΔΙΑΘΕΤΕ;
    ΠΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ 2000 ΕΩΣ ΤΟ 2004 ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΜΕ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΡΟΛΟ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ;

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 27/05/2010 18:29:48

      Ογκώδης αμπελουργός και οινοποιός, με παράξενο αθυρόστομο χιούμορ, υποπλοίαρχος στο σκάφος. Τί κερδίζω, ποδηλατάκι;

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Sic transit gloria mundi 27/05/2010 18:42:51

        ΣΩΣΤΟΣ!!!
        ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ; ΠΡΟΣΕΧΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΧΙ ΚΑΚΕΣ ΛΕΞΕΙΣ!!!
        ΣΥΝΤΑΞΗ ΣΤΑ 45!!! ΕΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ; ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ....

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 28/05/2010 13:39:14

        Ευπρόσδεκτο ένα dvd με επιλογή από τα "Δοκίμια Πολιτικής Σάτιρας" του αμπελουργού. Το καλύτερο.

    • anonymous avatar
      anonymous @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 28/05/2010 00:12:05

      Ο εν λόγω τότε δεν ήταν υπουργός γι αυτό γάβγιζε.

  19. pizza avatar
    pizza 27/05/2010 19:17:23

    Αν υπαρχουν και εντιμοι πολιτικοι, οπως μας λενε μερικοι δημοσιογραφοι, ας καταθεσουν αιτημα στην βουλη, να καταργηθη ο νομος του αειμνηστου περι προστασιας των υπουργων. Και ξαφνικα ξυπνησα.

  20. Σπύρος avatar
    Σπύρος 28/05/2010 00:02:36

    Ο Μυθος τού ΄εκυγχρονισμού΄και τού λογιστή καθώς και τών υπαλλήλων του κατέρρευσε οριστικά..
    Πουναι εκείνος ο Βέλτσος πού μολις ανέλαβε εκεινος ο ολίγιστος δήλωνε οτι ΄η Ελλάδα θα γινει Οπερα Γκαρνιέ΄??
    Που ειναι ολοι εκείνοι οι μεγαλόσχημοι παπαγάλοι και δημοσιογράφοι που ασκούσαν ιδεολογική τρομοκρατία προς οποιον αμφισβητούσε τον ΄σοφό΄??
    Ο Σημιτάκος οριστικά στον σκουπιδοντενεκέ της Ιστοριας..
    Βέβαια κάποια παιδιά του επιβιώνουν ακόμα ..Αλλά η παραμύθα τέλος..

  21. Mak avatar
    Mak 28/05/2010 00:14:37

    Πόσα πάει μία γκιλοτίνα;;;;;

    Λέω να κάνω δώρο μία στη βουλή...

  22. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 28/05/2010 12:21:49

    ειναι όλοι τους αθώοι τα καημενούλια...

  23. σταρ avatar
    σταρ 28/05/2010 21:02:58

    παιδια ας ξυπναμε δεν υπαρχει ουτε δεξια ουτε αριστερα ουτε τιποτα , αυτοι τα εχουν φτιαξει αυτα για να μας υπνωτιζουν.
    Σημητης - Καραμανλης ειναι κολληταρια στο μεγαλυτερο σκανδαλο της Goldman Sachs