#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/07/2008 16:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στο ALTER του κ. Κουρή, η κ. Ζαχαρέα

Στο πλευρό του Νίκου Χατζηνικολάου στο ALTER, θα βλέπουμε πλέον από τη νέα τηλεοπτική σεζόν τη σύζυγο του κυβερνητικού εκπροσώπου και υπουργού Επικρατείας κ. Θ. Ρουσόπουλου, Μάρα Ζαχαρέα. Γεγονός που αναμένεται να αυξήσει κατακόρυφα την αξιοπιστία του καναλιού ως ηλεκτρονικού ΦΕΚ. Ο ρόλος της πρωινής έγκυρης ως έντυπου ΦΕΚ δεν πρόκειται να επηρεασθεί, επειδή διαψεύδονται ως εντελώς ανακριβείς οι πληροφορίες που φέρουν την κα Ζαχαρέα να αναλαμβάνει και καθήκοντα αρθρογράφου στην «Αυριανή».

Διαψεύδονται επίσης ως κακόβουλες και ψευδείς, άλλες πληροφορίες που συνδέουν την κίνηση αυτή των ιδιοκτητών του καναλιού με την ποινική δίωξη σε βαθμό κακουργήματος που ασκήθηκε προ ημερών εναντίον του κ. Δ. Κοντομηνά για την γνωστή υπόθεση της ασφαλιστικής εταιρείας Ιντεραμέρικαν, εναντίον της οποίας είχε στραφεί στο πρόσφατο παρελθόν το συγκρότημα Κουρή (βλέπε εδώ). Καμία σχέση με όλα αυτά δεν έχει εξάλλου το γεγονός ότι λίγες ημέρες μετά την αποχώρηση της κας Ζαχαρέα από το κανάλι ALPHA (όπου έσπαζε τα κοντέρ της ακροαματικότητας) και κατά μια πραγματικά σατανική σύμπτωση ο γνωστός πλέον για τον χειρισμό όλων των μεγάλων υποθέσεων της εποχής εισαγγελέας, ο κ. Π. Αθανασίου (άλλη σατανική σύμπτωση) καθιστούσε πάλι ενεργή την υπόθεση  Κοντομηνά, ύστερα από μήνες αργίας (βλέπε εδώ). Το να κάνει κανείς τέτοιους απαράδεκτους συσχετισμούς είναι εντελώς αντιδεοντολογικό και το καταδικάζουμε μετά βδελυγμίας.

Επισημαίνουμε τέλος ότι με την πρόσληψη της κας Ζαχαρέα στο ALTER δεν έχει καμία εντελώς σχέση και το γεγονός ότι ενώ την μία ημέρα ο τόπος βοούσε για τα πλαστά και εικονικά τιμολόγια δεκάδων εκατομμυρίων ευρώ που βρήκε η ΥπΕΕ επί Κλαδά στον Alter (βλέπε εδώ), την άλλη μέρα χάθηκαν κι αυτά. Και φυσικά δεν έχει καμία σχέση με την εξαφάνιση των τιμολογίων το γεγονός ότι όπως έγραψε τότε η «Ε»  βασικός μέτοχος του Alter συναντήθηκε με τον υπουργό Επικρατείας.Και ξέρετε γιατί εμείς επιμένουμε τόσο πολύ σε αυτές τις αλλεπάλληλες διαψεύσεις; Επειδή όπως όλοι γνωρίζουν διαθέτουμε μια κυβέρνηση σεμνή και ταπεινή. Δεν μπορεί λοιπόν να συμβαίνουν τέτοια πράγματα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 22/07/2008 17:10:48

    Ο άνθρωπος που γκρέμισε τον Καραμαλινσμό?
    Ο καλύτερα παπάκι παρά τον Μητσοτάκη?

    χαχαχα

    κ Πρωθυπουργέ να σας πω και εγώ τότε τις ιδέες μου ως δεξιός?

    Σαμαράς στο ΥΠΟΙΟ
    Δήμας στο ΥΠΕΧΩΔΕ
    Μπαμπινιώτης στο ΥΠΠΟ
    Αρβελέρ στο Παιδείας
    Ζορμπάς στο Δικαιοσύνης
    Σουφλιάς στο Μεταφορών
    Μανώλης στο Εργασίας κλπ

    πιστεύω καλύτερο αποτέλεσμα θα έχετε από την χρηματοδότηση (νόμιμη...τα κριτήρια με δυσκολεύουν) του κ Τράγκα, την πρόσληψη της κα Ζαχαρέα - Ρουσόπουλου στο κανάλι που ερευνούσε η ΥΠΕΕ, διαφορετικά μην σας κάνει εντύπωση που δεν είχε ...λαοθάλασσα να σας υποδεχτεί στην Αρχαία Ολυμπία


    ΥΓ
    1,
    (http://vasilisp.com/blogs/asimonis/index.php/2008/07/21/to-kalitero-anekdoto-pou-akousa-ton-telefteo-chrono/)

    Το καλύτερο ανέκδοτο του 2008

    K.Kαραμανλης: "Δεν έκανα και δεν πρόκειται να κάνω ποτέ καμιά έκπτωση σε θέματα αρχών, κανένα συμβιβασμό σε βάρος του Τόπου, καμιά υποχώρηση σε εξωθεσμικές πιέσεις..."

    2,
    · Στα καμένα της Ηλείας βρέθηκε ο καταλληλότερος
    · Μόνο που δεν έκανε καμιά περιοδεία παρά παπαγάλισε προηγούμενους λόγους
    · Η καταλληλότερη κίνηση: αφού δεν βλέπω τα προβλήματα αυτά δεν υπάρχουν

    http://mikrosfokion.blogspot.com/

    καληνύχτα .....

  2. διπλωμάτης avatar
    διπλωμάτης 22/07/2008 18:09:54

    Ο Κουρής το χρωστάει στον Κωστάκη γιατί "γκρέμισε τον Καραμανλισμό" αν αυτή δεν είναι κατάπτωση των ηθών τότε τι είναι....Ρε Ρουσόπουλε καλύτερα να τη άφηνες άνεργη τη Μάρα,στους Κουρήδες μωρέ...

  3. giorgos avatar
    giorgos 22/07/2008 20:21:05

    Ενδοοικογενειακές !Ανακύκλωση!Και μετά λέμε πως δε γίνεται ανακύκλωση στη χώρα!

  4. Xase avatar
    Xase 22/07/2008 21:24:11

    Καλα ο Κουρης παει οπου φυσαει ο ανεμος. Αν αυριο βγει το ΠΑΣΟΚ η κουριαδα του θα υποστηριξει το ΠΑΣΟΚ. Αυτοι οι ανθρωποι δεν εχουν ουτε θεο ουτε διαολο. Πανε συμφωνα με το συμφερον τους και μαλλον" κρατανε" παντα καποιους, ωστε να επιπλεουν παντα με οποια κυβερνηση ειναι πανω. Το οτι εχουν ακομα εφημεριδα που πουλαει (εστω και τα λιγα) φυλλα ειναι μια ακομα αποδειξη του ποσο υποαναπτυκτοιειμασται εμεις οι Ελληνες.

  5. σασκα avatar
    σασκα 22/07/2008 22:54:02

    Πόσο κολλάει σε αυτό το σχόλιο σας, αυτό που έγραψε ο Γουλφ τις προάλλες, πάρτε το !!! Με το συμπάθιο βέβαια!



    Το επιτελείο του Γιώργου (και ο ίδιος) έχουν επικεντρωθεί στα σκάνδαλα.
    Όπως και οι bloggers , που όμως είναι ερασιτέχνες της πολιτικής.
    Έχουν ξαμοληθεί στην πιάτσα και βρίσκουν κάθε μικροπαράβαση (η μεγάλη δεν έχει τόση σημασία) που έχει γίνει από το 2004 και μετά.
    Βρίσκουν πχ οτι η κύρια Τούλα που δουλεύει σε ΔΕΚΟ και ο μπατζανάκης της ήταν κάποτε στην ΟΝΝΕΔ (επειδή ήθελε να τα φτιάξει με την Ελενίτσα της κυρα Σούλας που ήταν ΟΝΝΕΔίτισα), δεν έδωσε ακριβώς τα ρέστα σε κάποιο πολίτη αλλά του έφαγε 30 λεπτά επειδή δήθεν δεν είχε ρέστα.
    Αυτομάτως αναρτάται κάπου η πληροφορία και συνδέεται με τον Καραμανλη ο οποιος και φέρει ακεραία την ευθύνη, αφού είναι βέβαια πρωθυπουργός.
    Το θέμα μυρίζεται ο Καρχιμάκης και το κάνει επερωτηση, συνυπογεγραμμένη από 10 βουλευτές του Πασόκ...
    Προηγουμένως το επιτελειο του Γιωργου το έχει διαρρεύσει στους ξεφτιλισμένους δημοσιογράφους της πλάκας………που κάνουν πρωτοσέλιδο την κουμπάρα της Σούλας και της Τούλας σε όλα τα «δημοκρατικά» έντυπα και στα κεντρικά δελτία των 08:00 με τους τηλε-δικαστές να έχουν εντρυφήσει πλέον σε έντονο καταγγελτικό και σοβαροφανές ύφος ……..Πλάκα έχουν!!!!!………… wolf

  6. Φιδίας avatar
    Φιδίας 22/07/2008 23:00:21

    DFTT !!!!!

  7. Factorx avatar
    Factorx 22/07/2008 23:01:40

    @σασκα: αυτό που λες πάντως πρωτη φορά το ακούμε και να μας δώσεις διεύθυνση να σου στείλουμε βραβείο για την φοβερή ανακάλυψη. Η οποία είναι όπως ισχυρίζεσαι οτι ο ΓΑΠ κάνει οτι θέλει στα ΜΜΕ. Και οχι ο Ρουσόπουλος.

    Και σοβαρά τώρα: είναι δημοσιογράφοι "της πλάκας" οσοι τολμούν να πουν οτι η συζυγος του δεύτερου στην ταξη της κυβέρνησης δεν πρέπει να δουλεύει σε κανάλια και μάλιστα σε ΄κυβερνητικό ρεπορτάζ. Εκτος φυσικά απο τα υπόλοιπα

  8. Φιδίας avatar
    Φιδίας 22/07/2008 23:03:05

    Ελεος, παιδια κυριολεκτικα μου ερχεται να ξερασω, τι αλλο θα δουμε πια;

    Αυτη εχει κανει και δικη της εταιρια παραγωγης οποτε συντομα θα δουμε και παρακωγες "Sara & Mara Films" (δεν ξερω το αληθινο ονομα της εταιριας)και σε αλλα καναλια. Σιγα μην τολμησουν να της αρνηθουν. Δεν τα παιρνουν απλα απο παντου αλλα κανουν πλιατσικο! (δεν ξερεις μην δεν βγουμε στις επομενες εκλογες, ας φαμε οτι μπορουμε τωρα)

    Φιδιας

  9. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 22/07/2008 23:31:41

    Ώρες - ώρες είσαι πολύ απότομος Factorx με οξυδερκείς παρατηρήσεις, οι οποίες τι να κάνουμε δίνουν μία νέα διάσταση στα γεγονότα.
    Με το συμπάθιο βέβαια.

  10. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 22/07/2008 23:42:21

    "η συζυγος του δεύτερου στην ταξη της κυβέρνησης δεν πρέπει να δουλεύει σε κανάλια και μάλιστα σε ΄κυβερνητικό ρεπορτάζ"

    Πρεπει να πουμε περισσοτερα? ΟΧΙ ! και λιγα λεει ο Φακτωρας. Υπάρχουν και ορια (σόρυ)

    ΠΠ

  11. μπάμιας avatar
    μπάμιας 22/07/2008 23:46:06

    πάντως, δεν ξέρω τι λέτε, δεν ξέρω αν άλλαξε δίαιτα ή ινστιτούτο αισθητικής, αλλά εξελίχτηκε σε ομορφιές... την θυμάστε παλιά;

  12. μπάμιας avatar
    μπάμιας 22/07/2008 23:53:39

    αριστερός ήταν ο μπαμπάς;

  13. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 23/07/2008 00:02:18

    PP

    Διαβασα που εγραψες ο δευτερος τη ταξη στη κυβερνηση...σκεφθηκα λιγο...και Μανουλα μου!!!Εφριξα! Α ν ειναι δυνατον..........

  14. Lara avatar
    Lara 23/07/2008 00:08:22

    Bamia, sou arese h Mara, e???
    tha sou parei kai kotero me tis promithies tou kommatos

  15. werewolf avatar
    werewolf 23/07/2008 00:10:46

    Έγραψα νωρίτερα ότι "πάντα πίστευα οτι οι κόρες των αριστερών είναι πουτάνες". Ο Φακτορίξ το διέγραψε. Προφανώς έχει κόρη.

  16. μπάμιας avatar
    μπάμιας 23/07/2008 00:13:16

    βρε λύκάνθρωπε, άσε τις κακές λέξεις και πές μου: είναι αριστερός ο μπαμπάς;;

  17. werewolf avatar
    werewolf 23/07/2008 00:30:24

    Βλέπε, άκου, ρώτα, μάθε.

  18. μπάμιας avatar
    μπάμιας 23/07/2008 00:36:26

    περιμένοντας την απάντησή σου εισέπραξα καταφατική απαντηση από συμβατικές analog πηγές...ρε τι γινεται...

    βέβαια και εγώ μέχρι που μεγάλωσα ήμουν αριστερός αλλα ΔΕΝ έχω κόρες.

  19. O`Hara avatar
    O`Hara 23/07/2008 00:48:29

    Ο θεος δε δινει κορες σε τσαλαπατημενες μπαμιες.
    Κοιτα να γινεις ρατατουι μπας και ησυχασουμε.
    Αριστεροι να ξερεις παντα ειναι οι πειναλεοι Ελληνες, οι οποιοι μολις ανταμωσουν με πιατο, τα δινουν για δεξια.

  20. werewolf avatar
    werewolf 23/07/2008 01:10:26

    Τελικά τείνω να συμφωνήσω με τον Τάκη Θεοδωρακόπουλο. Η μεγαλύτερη κατάρα είναι τα άτομα χαμηλής καταγωγής.

  21. μπάμιας avatar
    μπάμιας 23/07/2008 02:01:08

    δεν τον ξέρω τον κύριο (πέραν του τι λέει το γκουγκλ για τα βιβλία του).

    Η χαμηλή καταγωγή δεν έχει να κάνει. Η χαμηλή παιδεία έχει. Αφού μου τσίγκλισες την περιέργεια, έμαθα διάφορα και για το εικονιζόμενο άτομο και την εξ αίματος και εξ αγχιστείας οικογένεια. Και τις σπουδές και τα extracurriculars. Αν υπάρχουν άλλοι διαπορητικοί, δοκιμάστε google με το αγαπημένο σας όνομα και τυχαία hobbies. Ψυχαγωγία!

    Ο Χαρα, δεν συμμερίζομαι τις απόψεις σου περί πειναλέων Ελλήνων αλλά δεν πειράζει, ανεξιθρησκεία.

  22. werewolf avatar
    werewolf 23/07/2008 03:42:11

    Μα η χαμηλή καταγωγή δεν είναι θέμα καταγωγής αλλά αγωγής. Αν νιώθεις low-born, αποδύεσαι σε ένα λυσσαλέο αγώνα να κατακτήσεις πλούτο και ισχύ. Και επειδή θα νιώθεις low-born μέχρι να πεθάνεις, η λυσσαλέα αναζήτηση δεν θα σταματήσει ποτέ. Όσα λεφτά και να βγάλεις, όσο ισχυρός και να γίνεις, θα νιώθεις πάντα αυτό που ένιωθες παιδί: ένας παρακατιανός. Δεν έχει κότερο για σε, δεν έχει βίλα. Η φτωχομπινεδιά θα σε ακολουθεί.

  23. werewolf avatar
    werewolf 23/07/2008 03:46:46

    Έβλεπα τις προάλλες ένα documentaire για τον Ερρίκο Η'. Όχι τους Τυδώρ του Mega, documentaire σοβαρό, του BBC. Τότε όποιος ισχυρός αξιωματούχος δεν ήταν πια χρήσιμος, αποκεφαλιζόταν. Πόσο πιο καθαρή θα ήταν η Ελλάδα έτσι. Τι Ariel και Tide. ΑΙΜΑ κύριοι.

  24. thanos avatar
    thanos 23/07/2008 04:50:08

    5.σασκα
    July 22nd, 2008 at 10:54 pm

    Την πηρες πολυ στα σοβαρα την αποστολη που σου αναθεσανε...ειναι καλα τα λεφτα?

  25. O`Hara avatar
    O`Hara 23/07/2008 08:56:07

    Δικαιο εχεις Αγριολυκε.
    Κοιτα τον Κανταφι πως ζει μες το Βεδουινικο ραντζο. Ο γυφτος δεν αλλαζει μουρη οσα λεφτα κι αν του πεσουν.
    Τα κοτερα και τα παχουλα κοντι τα οδηγει στα ματια των αλλων μεσα απο καθαρα ανατολικη συνειδηση και κληρονομικο κομπλεξ.
    Στον εαυτο του αρκει η ικανοποιηση της ζηλοτυπιας των ομογυρων του.
    Χαρακτηριστικο των Τουρκων μετα την αγορα καινουριου αυτοκινητου.
    Περιφερονται απο γειτονια σε γειτονια σ' ολους γνωστους και φιλους, κορναροντας στη διαπασον να βγουν να καμαρωσουν το Δερβιση, το καμαρι της ανατολιας.
    λαρα

  26. μπάμιας avatar
    μπάμιας 23/07/2008 09:13:54

    το γυρνάτε από δω, το πάτε από κει, όσο πιο μακρυά από την Μάρα και τον κύριο Υπουργό Προπαγάνδας. Δεν πειράζει, καννα δυό το έπιασαν. Εγώ πουλάκια μου ούτε από την ΚΝΕ πέρασα, ούτε σε επιμορφωτικά σεμινάρια πήγα για το βιογραφικό μου και ο ...μπαμπάς μου ήταν βιοτέχνης έμπορος οπαδός της ΕΡΕ, και δεν ήξερε πολλά γράμματα. Άρα ούτε Γκαίμπελς θα γίνω, ούτε δημοσιογράφα στο Alter.

    Αυτά και σαλαάμ ουαλέκουμ.

    ΥΓ Ο Χάρα, υπέγραψες "λάρα"! τι έγινε δεν ήπιαμε καφέ;

  27. Xase avatar
    Xase 23/07/2008 09:19:45

    Ο ΧΑΡΑ εισαι τελικα η Λαρα;

  28. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/07/2008 09:25:17

    δεν βαριέσαι Xase, ο σκοπός, η κατεύθυνση και ο λόγος δεν αλλάζουν

  29. Φιδίας avatar
    Φιδίας 23/07/2008 09:34:16

    "Πειτε ψεμματα, τερατωδη ψεμματα. τ ψεμματα οσο πιο τερατωδη ειναι,τοσο πιο πιστευτα γινονται." (Γιοζεφ Γκεμπελς)

    "Αποπροσανατολίστε! Αρνηθείτε ακομα και το προφανές!" (Γιοζεφ Γκεμπελς)

    "Ριξτε λασπη, πολλη λασπη, ατελειωτη λασπη! Ολο και κατι θα μεινει". (Γιοζεφ Γκεμπελς)

    για την αντιγραφη:
    Φιδιας

  30. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 23/07/2008 12:19:15

    Ο O´Hara είναι η lara. Χρησιμοποιεί το ίδιο λεξιλόγιο
    :P :P :D
    .
    .

  31. σασκα avatar
    σασκα 23/07/2008 14:39:13

    Factorx και πλακίτσα κάνουμε τώρα ε;
    Το βραβείο στείλτο μου στην διεύθυνση που σου έγραψα προχθές και σου παραπονέθηκα οτι κάνεις λογοκρισία στα σχόλια μου!!
    Στα σοβαρά τώρα Ο Καρχιμάκης ο Λαλιώτης και ο Παπουτσής τι σχέση έχουν μεταξύ τους;

  32. nas avatar
    nas 23/07/2008 15:49:55

    Βρε, όλοι του...σιναφιού της Μάρας (και όχι της Λάρας) είστε; Τι παραπάνω έκανε ο Τσουκάτος της Πόπης και τον είχατε ξεσκίσει; Ενώ ο Θόδωρος της Μάρας, είναι...αλλιώς; Τουλάχιστον ο Θόδωρος (Τσουκάτος) δεν έκανε "μαϊμουδιές" για να γίνει Π.Ε.! Α, ήταν και ΑΑΣΠΕ ο άνθρωπος... δεν ήταν ούτε του Εσωτερικού...ούτε του...Ανοιχτού...