27/09/2008 10:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στο τσακ την γλιτώσαμε

Συνεργάτες του Κώστα Καραμανλή υποστηρίζουν ότι, εάν δεν μεσολαβούσε η χθεσινή παρέμβαση και δεν φωτογράφιζε «υπονομευτές» στην συνεδρίαση της ΚΕ (βλέπε προηγούμενο post), τότε μέχρι το τέλος του χρόνου θα εκδηλωνόταν κίνηση αμφισβήτησης του.

Οι ίδιοι υποστηρίζουν ότι είχε ήδη εξυφανθεί σχέδιο από συγκεκριμένο δελφίνο που θα έμπαινε σε εφαρμογή,  μόλις έβγαινε στον αέρα η δεύτερη δημοσκόπηση που θα δίνει μεγάλο προβάδισμα στο ΠΑΣΟΚ.

Συνεπώς φεύγουμε τώρα από τον «αμερικανικό κύκλο» και οι συνωμοσίες του σύμπαντος προχωρούν στα ενδότερα. Το θηλυκό του «δελφίνος» πως είναι; Ερωτώ για να έχουμε αφενός σφαιρική άποψη της πραγματικότητας και αφετέρου έχουμε γράψει πολλά για μια γυναίκα ανταγωνιστή του αρχηγού που επείγεται.

Η δημοσκόπηση, πάντως, που αναμένουν εναγωνίως στη Ρηγίλλης είναι της GPO για την εκπομπή του Πρετεντέρη στο ΜΕΓΚΑ τη Δευτέρα. Και να φανταστείτε ότι η GPO τα πάει καλά με τον ....Γιάννη Λούλη και σε αυτήν βασιζόταν χρόνια τώρα για να φτιάχνει το προφίλ του κ. Καραμανλή

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Παπαγεωργίου...Ε avatar
    Παπαγεωργίου...Ε 27/09/2008 10:56:45

    Το στέλνω και εδώ:
    Καλημέρα σε όλους σας! Θα “συνιστούσα” σε όποιους έχουν καταθέσει τα χρήματά τους σε “επισφαλείς” επενδυτικούς λογαριασμούς να σκεφτούν το ενδεχόμενο να “αλλάξουν” επενδυτικές προτιμήσεις από Δευτέρα. Καλύτερα να τα έχετε στο σπίτι σας να τα κοιτάτε…Δεν χρειάζεται πανικός σε καμία περίπτωση, απλά λιγάκι μυαλό και λίγο από τον χρόνο σας. Εμείς οι ηλικιωμένοι οικονομολόγοι λέμε το εξής σε τέτοιες κρίσιμες περιπτώσεις “Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά”. Και κατι αλλο…”κατα τον νου και η γνώση”….

  2. saden avatar
    saden 27/09/2008 10:58:57

    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν!!


    Και ο φάκτορας υποστηρίζει αόριστα "συνεργάτες του Πρωθυπουργού υποστηρίζουν...." λες και δεν έχουν όνομα ή προσπαθεί να τους προφυλάξει!!!!
    Αλλά και προαναγγέλλει το γκάλοπ λέγοντας "GPO τα πάει καλά με τον ….Γιάννη Λούλη και σε αυτήν βασιζόταν χρόνια τώρα για να φτιάχνει το προφίλ του κ. Καραμανλή"
    Συγνώμη αλλά αυτό είναι κατευθυνόμενο και προορίζεται σε αυτούς που γελούν και χειροκροτούν χωρίς να ξέρουν το γιατί!!!

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/09/2008 11:01:15

    Το Θυληκο του δελφινος ειναι Αδελφινος !!!!

    Κατω τα σωβρακα μαγκες...

    ΠΠ

  4. saden avatar
    saden 27/09/2008 11:04:31

    Παπαγεωργίου στείλε κανένα άρθρο και εξηγήσου γιατί ετσι σπέρνεις πανικό !

    Το Θυληκο του δελφινος ειναι Ντοραλφίνα

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/09/2008 11:08:51

    1+4
    λεω οσοι τα εχουν σε σχετικα επενδυτικα "σχηματα" να διαβασουν το Term Sheet !!!!!!!!!!!!!!
    Αν το εχουν στ Αγγλικα, να απαιτησουν να μεταφραστει στα Ελληνικα απο τον Εκδοτη-ΜΕσολαβητη-Τραπεζα-Financial Institution.

    Οσοι δεν γνωριζουν Οικονομικα και Αλγοριθμους, να τα στειλουν εδω να του τα αναλυσω.

    Ακομη και σε πολλα 100% Cap Guarrantee, παιζουν υποθεσεις και μαθηματικα.

    ΠΠ

  6. Παπαγεωργίου...Ε avatar
    Παπαγεωργίου...Ε 27/09/2008 11:27:48

    Κύριε saden δεν σπέρνω κανένα πανικό και να ανακαλέσετε! Αν εσείς τα βλέπετε όλα ρόδινα εμένα προσωπικά με αφήνει αδιάφορο. Και στο καζίνο εάν πας και τζογάρεις τα λεφτά των παιδιών σου έχεις πιθανότητες να αυξήσεις το κεφάλαιό σου. Μιλάμε όμως εδώ για ασφαλείς , ασφαλέστερες επενδύσεις..Πολλοί Λαρισαίοι ήδη χάσανε από τις επισφαλείς τους επενδύσεις στην πρόσφατα χρεωκοπήσασα επενδυτική Leman. Πριν την κατάρρευση του χρηματιστηρίου στην Ελλάδα λίγοι προσέξανε ένα μονοστηλάκι στο Κυριακάτικο Βήμα το οποίο "χτύπησε την καμπάνα". Ε δεν θα σου ανοίξω το μυαλό να σου δώσω και άλλη μασημένη σκέψη για να σε λογικέψω, απλά σας λέω να στραφείτε , το συντομότερο, σε ασφαλέστερα επενδυτικά λιμάνια. Δεν σας είπα ούτε να πάτε στο καζίνο ούτε να παίξετε τον παπά. Ο έχων ώτα ακούειν ακουέτω..

  7. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 27/09/2008 11:35:06

    5 ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ

    Οσοι ειχαν 100% εγγυημ.κεφαλαιου της Lehman Brothers,διανεμημενα στην Ευρωπη απο την Credit Suisse, την πατησαν ασχημα.

    Στην Ελβετια βεβαια-χωρις να ειχε νομικη υποχρεωση- η Crédit Suisse θα επαναγοραση τα συμβολαια σε οσους πελατες εχουν κατω των 300.000 ελβ.φραγκων αποταμιευση!!!

    Αυτος ειναι ο κοινωνικος ρολος των τραπεζων εστω και αν το κανουν υπο την πιεση των πελατων και τον φοβο του κοστους της δυσφημισης.

    Τωρα η επιλογη δεν ειναι πλεον μονο στην αξιολογηση του επενδυτικου προιοντος αλλα και στον κινδυνο του εκδοτη του προιοντος ΟΣΟ μεγαλη τραπεζα και αν ειναι!

    Και επειδη ειναι δυσκολο στον αδαη να δει το επιτοκιο με το οποιο δανιζεται η καθε τραπεζα διατραπεζικα,πρεπει να προσεξει τις τυχον μεγαλες διακυμανσεις στην διαπραγματευση των ομολογων που σημαιενει ΑΥΞΗΜΕΝΟΣ κινδυνος.

  8. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 27/09/2008 11:38:51

    Jean Pretenderis λοιπον την Δευτερα...Τι να κανουμε? Πεθανε ο Ριζος,ο Λαμπρουκος,ο Γκιωννακης θα γελασουμε με τον υποψηφιο χουλιγκανο...(στα 2 μετρα μπορεσε να πεταξει το μπουκαλι τοτε στο ΣΕΦ)

  9. iGGi avatar
    iGGi 27/09/2008 12:22:59

    Αγαπητοί φάκτορες,
    "...Και να φανταστείτε ότι η GPO τα πάει καλά με τον... Γιάννη Λούλη και σε αυτήν βασιζόταν χρόνια τώρα για να φτιάχνει το προφίλ του κ. Καραμανλή..."

    Εμμέσως πλην σαφώς λέτε δηλαδή ότι οι δημοσκοπήσεις εν πολλοίς είναι στημένες. Γιατί τότε δεν το λέτε ευθέως στον κόσμο και δεν σταματάτε κάθε λίγο και λιγάκι να μας πρήζετε με το τι αποτελέσματα έβγαλε η μία ή η άλλη.

    Ο Πρετεντέρης και ο κάθε Πρετεντέρης που δουλεύει στα διαπλοκομάγαζα εντάξει δεν μπορεί να κάνει αλλιώς γιατί τα πιάνει χοντρά, εσείς τώρα π.χ. στο antinews τι ανάγκη έχετε να τους αβαντάρετε.

  10. saden avatar
    saden 27/09/2008 13:50:33

    Παπαγεωργίου... τσιτωμένο σε βλέπω λίγο ή μου φαίνεται; Πληροφορίες σου ζήτησα δεν σου είπα να μου δώσεις δανεικά!!!

  11. saden avatar
    saden 27/09/2008 13:51:51

    @ παπγεωργίου Και φυσικά δεν ανακαλώ ! Τι στο διάολο την κολοκυθιά θα παίξουμε;

  12. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 27/09/2008 14:00:57

    Δηλαδή για να καταλάβουμε και εμείς οι ιθαγενείς, χρειάστηκαν 7 ώρες συζήτηση, 600 καφέδες και τελικά γλύτωσε ποιός από ποιόν ;

    Δηλαδή γλυτώσαμε στο τσάκ από την γυναίκα του Υπουργού που παραχάραζε συμβόλαια, για να οικονομήσουν απατεώνες μοναχοί σε συνεργασία με άλλο υπουργό;

    Ή γλυτώσαμε από άλλους φοβερότερους εγκληματίες που άν κατάφερναν να νικήσουν χθές τότε θα βλέπαμε να πουλάνε την Ακρόπολη;

    Δηλαδή χθές στο Κάραβελ έγινε η μάχη των συμμοριών της Νέας Υόρκης ή Συνεδρίαση Οργάνου κόμματος της Ευρωπαικής Ένωσης ;

    Τι είναι αυτό που χάνω ;

  13. saden avatar
    saden 27/09/2008 14:13:09

    Προς όλους αυτούς που επιμένουν. Ιδιαίτερα στο nas, τον τιραμόλα, τον χχχ, τον θάνο και όλα τα πασοκέφαλα του ΓΑΠ.
    "Δεν είναι μόνο τα φτωχόπαιδα όπως ο Βασιλάκης Καίλας που κόβονται από τα πανεπιστήμια. Είναι και η κόρη του Γιώργου Παπανδρέου. Η Μαργαρίτα δεν έγινε δεκτή στο πανεπιστήμιο της Οξφόρδης με αποτέλεσμα να αναζητήσει άλλο πανεπιστήμιο στο εξωτερικό και να βρει ένα που δεν ήταν στην επιλογή της. Θα σπουδάσει βιολογία στο εξωτερικό γιατί στην Ελλάδα δεν είναι η παιδεία τέτοια που να μπορεί ένας γόνος της οικογένειας Παπανδρέου να σπουδάσει. Άλλωστε και ο μπαμπάς σπούδασε στο εξωτερικό. Για να πούμε... τα υπόλοιπα στο τροκτικο.

  14. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 15:16:23

    saden Ευτυχως ... που μετα το χρονο ρεκορ που εκανε η Νατασα για το πτυχιο της...ολοι εμεις οι υπολοιποι να ειμαστε πιο αισιοδοξοι για την πορεια της δημοσιας υγειας σ'αυτη τη χωρα !!!!

    και να σου πω και κατι αλλο οι υπολοιποι 299 της βουλης για κατσε και ψαξε λιγο περισσοτερο που εχουν στειλει τα παιδακια τους για σπουδες ;;;

    Μασαει η κατσικα ταραμα ;;;;;

  15. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 15:17:06

    μπορουμε να ειμαστε εννοουσα

  16. saden avatar
    saden 27/09/2008 15:21:49

    Ταραμά ποτέ αλλά την σφάκα μια φορά την τρώει!!
    Φαντάσου αυτός που θα φτιάξει την ελληνική παιδεία αυτός που έκανε υπ. παιδείας να στέλνει την κορούλα του στο εξωτερικό για σπουδές!
    Καλό παράδειγμα και άτυχο το δικό σου για τους 299 !

  17. saden avatar
    saden 27/09/2008 15:28:38

    Τελικά μαζεμένες τι κάνει ο δικό σου τις μπαρούφες!
    Φαντάσου οτι θα βοηθήση την Σερβία στο να παραπέμψει το Κόσοβο στην Χάγη ! Ποιος ο υπόλογος της διάλυσης της Γιουγκοσλαβίας υποστηρικτής της Σερβίας!

  18. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 15:29:37

    Ναι πολυ ατυχο .... ειδικα αν δε το εχεις ψαξει καθολου πριν μου απαντησεις !

    ειδαμε και την δικια σας "μεταρρυθμιση" στην παιδεια ! που φυσικα συνοδευεται με μεθοδευμενη υποχρηματοδοτηση των πανεπιστημιων της χωρας με απωτερο αυτο μαζι με αλλες μεθοδους να οδηγησουν στην πληρη απαξιωση του .... σε ποιον τα πουλατε αυτα ρε ; αποφοιτος δημοσιου πανεπιστημιου ειμαι και τα ξερω απο πρωτο χερι !!!!

    Δεν μασαει η κατσικα ταραμα φιλε μου !

  19. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 15:33:42

    και γιατι πεταγεσαι απο το 1 θεμα στο αλλο ; μηπως γιατι δεν μπορεις να μ'αντικρουσεις ;

    Η μπορει να σε συνεπηρε τοσο πολυ η χθεσινη ομιλια στην ΚΕ που καθεσαι και την ξαναδιαβαζεις κανοντας περαιτερο αναλυση ;

  20. Παπαγεωργίου...Ε avatar
    Παπαγεωργίου...Ε 27/09/2008 15:56:32

    Κύριε saden δεν είμαι τσιτωμένος! Θα σας το εξηγήσω πολύ απλά για να το καταλάβετε...

    Έχουμε μια (1) τράπεζα και 20 άτομα. 10 από αυτά τα άτομα έχουν καταθέσει στην τράπεζα 5.000 ευρώ. Η τράπεζα αυτή έχει δανείσει στα υπόλοιπα 10 άτομα το ποσό των 8.000 ευρώ, τα 3 χιλιάρικα δικά της και τα 5 χιλιάρικα των καταθετών στην αρχή που σας ανέφερα. Η τράπεζα με λίγα λόγια είναι ταπί σε περίπτωση που θελήσουν οι καταθέτες να πάρουν τα χρήματά τους επειδή τα έχει δανείσει αλλού...Αυτό δεν γίνεται παρά μόνο στην περίπτωση που χαθεί η εμπιστοσύνη στην οικονομία..Ε σας πληροφορώ ότι πολλές ελληνικές τράπεζες θα χρεοκοπήσουν εάν πάμε όλοι μας να αποσύρουμε τις καταθέσεις μας...Σας συνιστώ να πάρετε τα λεφτουδάκια σας, αν όχι από τις τράπεζες, αλλά από τις άλλες ρισκαδόρικες επενδύσεις που πολλοί από σας έχετε κάνει, διότι θα σκάσει το κανόνι και θα μείνετε με με λευκά χαρτιά χωρίς καμιά αξία στα χέρια σας. Αυτά !

  21. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 16:14:37

    φιλε μου παπαγεωργιου καλα τα λες ..... μονο που σιγα σιγα ο ελληνας πολιτης δεν χανει την εμπιστοσυνη του μονο στην Οικονομια !

    Σαντεν ..... θελεις να πιστεψω οτι σε επιασε ο πονος τωρα για την δημοσια και δωρεαν παιδεια ετσι... ? οκ σε πιστευω αλλα ταυτοχρονα σε παραπεμπω στην Πρωην υπουργο παιδειας και σε εκεινο το "χουντικο απολιθωμα" που ειχε για συμβουλο της ... που να ξερε η γυναικα !!!!

    Αυτα για να μην ξεχνιομαστε ετσι μεγαλε !!!!

  22. Factorx avatar
    Factorx 27/09/2008 17:17:23

    iGGi: Ποτέ δεν έχουμε πει οτι όλες οι δημοσκοπήσεις δεν είναι εγκυρες. Τις αναφερουμε επίοσης μόνο ως δείγμα των τάσεων και των επιδιώξεων. Κοι ούτε μπορουμε να τις βάλουμε όλες στο ίδιο σακούλι. Και ξέρουμε τι λέμε

  23. Factorx avatar
    Factorx 27/09/2008 17:21:00

    saden. Προσπαθω να διαβάζω όλα τα σχόλια, μα αρχίζει να με κουράζει να απαντώ στον κάθε στημένο άσχετο - δεν εννοώ εσένα φυσικά. Όλοι ξέρουν οτι όταν μιλάει ενας υπουργός σε δημοσιογράφο το κανει off the record συνήθως. Και όλοι ξέρουν τι δημοσκοπήσεις βγάζει τόσα χρόνια η GPO.

  24. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 21:12:50

    Saden και λοιποι...παρτε το χαμπαρι , η επικοινωνια τελειωσε , ερχεται η ωρα επιτελους της πραγματικης πολιτικης!
    Και θα ειναι η πρωτη φορα , θυμησου το , οτι θα μπει και κοσμος στη φυλακη!
    Αλλα αν και ακομα λογω εκλογων γινουν παραγραφες τοτε μερικοι νεοδημοκρατες δεν προκειται οχι μονο να ξανασχοληθουν με την πολιτικη αλλα θα αλλαξουν και χωρα!
    ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ xxxxxx ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΙ , Ο ΛΑΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΠΛΟΥΤΙΖΕΤΑΙ ΠΟΥΛΩΝΤΑΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΤΕΡΕΣ!!!!!!!!!!
    ΦΥΛΑΚΗ ή ΕΞΟΡΙΑ!!!!!!!!!!!!
    ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Ο ΛΑΟΣ!

  25. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 21:50:55

    Για το σχολιο μου πανω στην εκπαιδευτικη "μεταρρυθμιση" ουτε κουβεντα ετσι σαντεν ..... το εκανες απλα "γαργαρα"

    ΚΑΙ μη λες για τον τροπο με τον οποιο μιλαω η την ποιοτητα των σχολιων μου πριν κοιταξεις την "καμπουρα" σου φιλε μου, απλα σου απαντω στο ιδιο ακριβως μηκος κυματος !

  26. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 21:56:43

    και Ναι ο οποιοσδηποτε που διαθετει καποιο ΙQ μπορει να σπουδασει γιατρος ... το θεμα ειναι ο μεσος ορος χρονου αποκτησης ενος πτυχιου ιατρικης καθως και φυσικα ποσο εχει "ματωσει" καποιος για να το αποκτησει ωστε να βγει μετα και να κανει την δουλεια του σωστα....

    ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΤΙ ΤΡΩΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ !

  27. saden avatar
    saden 27/09/2008 22:12:01

    AD HOMINEM ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗ

  28. saden avatar
    saden 27/09/2008 22:13:58

    Μην έρχεσαι στα ίσια με τον τιραμόλα όσο για το AD HOMINEM ο σασκα το είχε πρωτογράψει ψάξε το!

  29. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 22:15:08

    δυστυχως δεν ξερω αλλη ξενη γλωσσα περαν της αγγλικης δε μου το κανεις σε παρακαλω μια μεταφρασουλα ... για να μπορεσουμε να συνενοηθουμε ?

  30. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 22:18:02

    δεν ερχομαι στα ισια με κανεναν φιλε μου απλα εχω το θαρρος της γνωμης μου .... οπως κι καθε 1 εδω μεσα ....παντως δε μπορεις να πετας κατι.... ετσι εξηγησε μου τι συμαινει αυτο ?

  31. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 22:24:39

    αστο οκ βρηκα στο περιπου τι σημαινει .... οκ μετα απ αυτο κοβω την συζητηση γιατι ... απλα δεν ... θα συνεχισω να ασχολουμαι ... αν ειναι ακριβης βεβαια η μεταφραση που βρηκα αφου δε μπηκες στον κοπο ουτε να μου δωσεις να καταλαβω περι τινος επροκειτο ...

  32. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 22:27:14

    ρατσιστης ... παντως δεν ειμαι ουτε σου επιτεθηκα προσωπικα επειδη απλα και μονο δε συμφωνω μαζι σου... απλα φαινεται πειραζει πολυ η διαφορετικη θεωρηση καποιων πραγματων εδω μεσα ...

  33. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 22:36:28

    ααα και σαντεν για μενα οι χαρακτηρισμοι δεξιος και χουντικος εχουν μεγαλη διαφορα μεταξυ τους .... ετσι για να ξερεις σαν να λεμε μερα με νυχτα ενα πραγμα ..... δε ξερω για σενα !

  34. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 28/09/2008 01:17:33

    Μιας και ζουμε σε δημοκρατικο καθεστως Φιλε μου σαντεν για να στο κανω πιο λιανα τον δεξιο απλα τον αποδεχομαι...τον χουντικο ομως μετα βδελυγμιας τον αποστρεφομαι ... ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ

  35. thanos avatar
    thanos 28/09/2008 07:40:47

    @13.saden Says:
    September 27th, 2008 at 2:13 pm

    Mporei o kathenas to paidi tou na to steilei na spoudasei opou thelei ean mporei. Eidika shmera. Isws na mhn xereis, paidia stelexwn ths kapote EDA spoudazane sthn Agglia,tote pou gia na vgalleis Diavathrio eprepe na eixes ta 3M.Ekei einai to trwto gia ton GAP? O Papandreou den spoudase exw apo eklogh tou,alla htan exoristh h oikogeneia tou-Ston Canada.Ligh sovarothta den vlaptei.Ths Alekas h korh den eimai sigouros pou spoudazei?Ths Kanelh h korh se dhmosio sxoleio phgainei? Na mou peis gia th Natasa pou egine giatros,Apo Ellhniko Panepisthmio na se paradexthw. Kalo S/Kyriako.

  36. saden avatar
    saden 28/09/2008 08:49:00

    thano ΧΑΛΚΙΔΙΏΤΗ εκεί θέλω να καταλήξω αλλά χρειάστηκε 2 μέρες για να συνεννοηθούμε
    Προσωπικές επιθέσεις στον συνομιλητή μας καταλήγει ο κάθε σχολιασμός χωρίς ουσία και απλά μια ανακύκλωση των ίδιων τετριμμένων πραγμάτων!
    όπως δεν πρέπει να μας ενδιαφέρει η κόρη του Γαπ γιατί πρέπει να με ενδιαφέρει η γυναίκα του ΚΚ.
    Απλά όταν και άμα κάτι δεν πάει καλά και δεν μπορούμε να δώσουμε την απάντηση που χρειάζεται πάμε στο AD HOMINEM που ο διαχειριστής το πέταξε έξω !

  37. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 28/09/2008 15:27:54

    ρε Σαντεν σου παραθετω ξανα επιτηδες αυτουσια τα ιδια τα σχολια που εκανες γιατι θα μας τρελανεις στο τελος !!!!!

    # saden Says:
    September 27th, 2008 at 2:13 pm

    Προς όλους αυτούς που επιμένουν. Ιδιαίτερα στο nas, τον τιραμόλα, τον χχχ, τον θάνο και όλα τα πασοκέφαλα του ΓΑΠ.
    “Δεν είναι μόνο τα φτωχόπαιδα όπως ο Βασιλάκης Καίλας που κόβονται από τα πανεπιστήμια. Είναι και η κόρη του Γιώργου Παπανδρέου. Η Μαργαρίτα δεν έγινε δεκτή στο πανεπιστήμιο της Οξφόρδης με αποτέλεσμα να αναζητήσει άλλο πανεπιστήμιο στο εξωτερικό και να βρει ένα που δεν ήταν στην επιλογή της. Θα σπουδάσει βιολογία στο εξωτερικό γιατί στην Ελλάδα δεν είναι η παιδεία τέτοια που να μπορεί ένας γόνος της οικογένειας Παπανδρέου να σπουδάσει. Άλλωστε και ο μπαμπάς σπούδασε στο εξωτερικό. Για να πούμε… τα υπόλοιπα στο τροκτικο.

    και το δευτερο σχολιο σου επισης :

    Ταραμά ποτέ αλλά την σφάκα μια φορά την τρώει!!
    Φαντάσου αυτός που θα φτιάξει την ελληνική παιδεία αυτός που έκανε υπ. παιδείας να στέλνει την κορούλα του στο εξωτερικό για σπουδές!
    Καλό παράδειγμα και άτυχο το δικό σου για τους 299 !

    Απ αυτα δεν ξεκινησε η ολη αντιπαραθεση μας ;

    και παραθετω επισης και 1,5 σειρα η 2 δε θυμαμαι ... απο το τελευταιο σχολιο σου !!!

    όπως δεν πρέπει να μας ενδιαφέρει η κόρη του Γαπ γιατί πρέπει να με ενδιαφέρει η γυναίκα του ΚΚ.
    Απλά όταν και άμα κάτι δεν πάει καλά και δεν μπορούμε να δώσουμε την απάντηση που χρειάζεται πάμε στο AD HOMINEM

    ΑΦΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ Μ' ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ "ΣΥΖΗΤΗΣΗ" - ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ;;;;;

    Μηπως γιατι δεν περιμενες να σου απαντησει με το αναλογο ειδος σχολιασμου εδω μεσα κανεις ;

    Αυτα τα λιγα για να μην τρελαθουμε κι ολας
    καλο σου μεσημερι....!

  38. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 28/09/2008 20:48:13

    Ποος τη γλιτωσε απο ποιόν??
    Εγω από ποιόν γλύτωσα????
    Παντως η ειδηση ειναι διασταυρωμενη. Το γραφει και η ΑΥΡΙΑΝΗ!!!!!

  39. saden avatar
    saden 28/09/2008 22:03:10

    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗ μάλλον εσύ δεν κατάλαβες εγώ μετέφερα κάτι που είχε γράψει το τρωκτικό και είχε γίνει πολύ κουβέντα με τον nas αλλά και τον θάνο για την γυναίκα του Καίσαρα παλαιότερα!
    Είδες πουθενά το όνομα σου; Βέβαια μπήκες στην κουβέντα γιατί απάντησες και συ (βλέπε 14) όλα τα άλλα ήρθαν μόνα τους. Γειά

  40. Factorx avatar
    Factorx 28/09/2008 23:47:54

    "περαστικός ξανα". προφανώς δνε έχεις χιούμορ. Η Αυριανή επιβεβαιώνει το Μαξίμου, δηλαδή τις διαρροές που επικρίνουμε εμείς