#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/06/2012 15:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στο νοσοκομείο με οφθαλμολογικό πρόβλημα ο Σαμαράς - και μετά στο Μαξίμου!!!



Ο Πρωθυπουργός Αντώνης Σαμαράς υποβλήθηκε σήμερα σε προγραμματισμένη οφθαλμολογική εξέταση από τον Διευθυντή της Β´ Πανεπιστημιακής Οφθαλμολογικής Κλινικής του Αττικού Δημοσίου Νοσοκομείου Δυτικής Αττικής, κ. Πάνο Θεοδοσιάδη.

Διαπιστώθηκε αρχόμενη αποκόλληση αμφιβληστροειδούς και αποφασίστηκε η χειρουργική της αντιμετώπιση.

Η επέμβαση θα πραγματοποιηθεί αύριο το πρωί από τον κ. Θεοδοσιάδη στο Αττικό Νοσοκομείο και δεν εμπνέει καμία ανησυχία

Αλλά ο άνθρωπος είναι ...αδιόρθωτος εργασιομανής. Αν αληθεύουν οι πληροφορίες που διαρρέουν, αντί να καθίσει στο νοσοκομείο καθώς χρειάζεται ξεκούραση και ηρεμία, επέστρεψε πριν από λίγο στο Μαξίμου!!! Αν συνέβη κάτι τέτοιο είναι αδιανόητο. Δεν υπάρχει κανείς γύρω του να τον κρατήσει στο κρεβάτι;

Τέλος πάντων, περαστικά Αντώνη και είναι ευκαιρία να προσλάβεις και μια ... ξεματιάστρα στο Μαξίμου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ avatar
    ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ 22/06/2012 15:06:22

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΑΡΧΗΓΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ.ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ .ΑΝ ΜΑΣ ΠΑΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΗΚΑΜΕ.

    • xenios avatar
      xenios @ ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ 22/06/2012 17:56:13

      Και καμιά γαλάζια χάντρα πρόεδρε... Υπάρσουν κακά μάτια και πολλά.

  2. roadrunner avatar
    roadrunner 22/06/2012 15:07:19

    Περαστικά στον Πρωθυπουργό ! Σιδερένιος !

  3. ktisias avatar
    ktisias 22/06/2012 15:08:25

    Αυτό σημαίνει ότι θα δει το ματς από την τηλεόραση ?

  4. Inno avatar
    Inno 22/06/2012 15:12:06

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΠΡΟΕΔΡΕ!!!

  5. Μάνος avatar
    Μάνος 22/06/2012 15:12:29

    Μα καλα κι αυτος, δεν εβαλε στην κυβερνηση ουτε Ντορα ουτε Κυριακο... Φυσικη εξελιξη...

    • Μηνάς avatar
      Μηνάς @ Μάνος 22/06/2012 15:32:37

      Τόσα μάτια πάνω του αυτές τις μέρες, δύσκολο ήταν να τον ματιάσουν τον άνθρωπο;

      Πέρα από την όποια χιουμοριστική προσέγγιση του πράγματος και μιλώντας με την ιδιότητα μου ως γιατρός πρέπει να πω ότι δεν πρόκειται για κάτι απλό.

      Η άμεση χειρουργική επέμβαση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι αναγκαία γιατί αν η αποκόλληση καταστει ολική ο ασθενής χάνει την όραση του στον προσβεβλημένο οφθαλμό.

      Μια από τις βασικές αιτίες είναι το άγχος και η κούραση που δεν έλειπε φυσικά από τον κ.Σαμαρά αυτό το διάστημα.

      Η ανάρρωση είναι μεν σύντομη, αλλα σίγουρα θα επηρεάσει το φορτωμένο πρόγραμμα του πρωθυπουργού και τις κρίσιμες συναντήσεις του προσεχούς διαστήματος. Απαιτείται ελαφρά εργασία για 3 εβδομάδες μετά την επέμβαση, αποφυγή των δονήσεων και μείωση του αισθήματος αγωνίας και άγχους. Σε δύσκολη στιγμή προέκψε στον πρωθυπουργό το πρόβλημα. Ας χειρουργηθεί με το καλό και από κει και πέρα όλα θα γίνουν.

      Περαστικα!

      Υ.Γ. Το μάτς δε θα το δει γιατί θα πρέπει να έχει τα μάτια καλυμμένα προεγχειρητικά, να αποφεύγει τις απότομες κινήσεις, το φτέρνισμα και το βήχα

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Μάνος 22/06/2012 17:23:34

      Μόνο αυτό σκέφτηκα κι εγώ, αλλά έχει το θέμα καιρό είπαν τώρα το μέσημέρι και περίμενε. Να κάνει την εγχείριση και να τελειώνει. Σιδερένιος και περαστικά σου Αντώνη!

  6. gloup avatar
    gloup 22/06/2012 15:18:46

    Τον Σαμαρά και τα μάτια μας. Καλή ανάρρωση!

  7. alakran avatar
    alakran 22/06/2012 15:21:00

    Περαστικά και σιδερένιος Πρόεδρε!

  8. Νικήτας avatar
    Νικήτας 22/06/2012 15:23:26

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!

  9. kas avatar
    kas 22/06/2012 15:23:36

    φάγανε τα λυσσιακά τους τα λαμόγια και οι ιδεοληπτικοί

    δεν πειράζει...γουστάρω

    ότι αρχίζει με εμπόδια, τελειώνει καλώς

  10. kas avatar
    kas 22/06/2012 15:23:57

    σιδερένιος πρόεδρε

  11. GreekInLux avatar
    GreekInLux 22/06/2012 15:36:48

    Τον φάγαμε τον άνθρωπο με τη γκρίνια! Περαστικά πρόεδρε και σιδερένιος!

  12. Κώστας avatar
    Κώστας 22/06/2012 15:36:54

    Αχ βρε Πρόεδρε κάπου έπρεπε να τον βολέψεις και τον Κυριάκο να μην τρέχουμε σήμερα!!!
    Περαστικά και σιδερένιος

  13. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 22/06/2012 15:40:09

    Σιδερενιος Προεδρε. Περαστικα, και αμεσα παλι στις επαλξεις.

  14. TopGunZ avatar
    TopGunZ 22/06/2012 15:47:14

    Περαστικά και σιδερένιος κε Πρωθυπουργέ. "Έσκασε το μάτι τους" που λένε, αλλά και πολύ κυριολεκτικά!

  15. kackos avatar
    kackos 22/06/2012 15:51:11

    Περαστικά ,απο καρδιάς πρόεδρε!

  16. τα των πολιτικών avatar
    τα των πολιτικών 22/06/2012 15:51:21

    Πρόεδρε δεν πρόλαβες να λάβεις καλά-καλά τη θέση του Πρωθυπουργού και σε γλωσσοφάγανε
    Εύχομαι καλή ανάρρωση!!!

  17. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 22/06/2012 15:52:04

    Τὸν Σαμαρᾶ καὶ τὰ μάτια του, γιὰ τὴν ἀκρίβεια

  18. Στυλιανός Παπαδόπουλος avatar
    Στυλιανός Παπαδόπουλος 22/06/2012 15:52:17

    Απ' όσα ξέρω για τον τρελάρα, είναι ικανός να κάτσει όλη νύχτα να μελετάει φακέλους, για να κερδίσει τον χρόνο που θα χάσει αύριο με την επέμβαση και την ανάρρωση...
    Ας είναι καλά ο άνθρωπος γιατί, αν και δεν το έχουμε πάρει είδηση, από αυτόν και τις ικανότητές του εξαρτάται το είδος του μέλλοντος που θα ζήσουν πολλές γενιές σε αυτόν τον τόπο.

  19. m.s avatar
    m.s 22/06/2012 15:52:42

    αμάν γλωσσοφαγιά. λυσσάξανε
    περαστικά πρόεδρε.

  20. yianna avatar
    yianna 22/06/2012 15:53:17

    Όλα να πάνε καλά και ο Θεός να τον ενδυναμώσει για να ανταπεξέλθει στο δύσκολο ρόλο που του ανέθεσε ο Λαός. Περαστικά Πρόεδρε και γρήγορα όρθιος στις επάλξεις.

  21. Τάκης Μπ. avatar
    Τάκης Μπ. 22/06/2012 16:02:21

    Αχ, κ. Μητσοτάκη! Βάζω στοίχημα, μόλις είδατε τον κ. Σαμαρά να παίρνει .. μέτρα στους Υπουργούς του, ότι είπατε ή σκεφθήκατε: "Βρε τον Αντώνη, τα πράγματα τα βλέπει σωστά!". Πώς να μην πάει στο Νοσοκομείο!
    Περαστικά σας κ. Σαμαρά. Σιδερένιος!

  22. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 22/06/2012 16:02:55

    Τόση κούραση , τόσο άγχος...... όντως, θέλει προσοχή τις επόμενες εβδομάδες. Πάνω απ'όλα, η υγεία σου. Εσύ να είσαι καλά , όλα τ'άλλα γίνονται. Περαστικά μέσα από την καρδιά μου και με το καλό , πάλι όρθιος και δυνατός!!

  23. Δεξιόχειρας avatar
    Δεξιόχειρας 22/06/2012 16:16:06

    Από το σκοτάδι στο φως. Από το παλιό στο καινούριο. Η σημειολογία συμφωνεί και αυτή για την αναγέννηση της ελληνικής πολιτικής σκηνής.

  24. tpe avatar
    tpe 22/06/2012 16:28:45

    Σιδερένιος!
    Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες...
    Έπρεπε να είχες βολέψει τον Κυριάκο, ορίστε τώρα τι έπαθες...

  25. Δεξιός Ψάλτης avatar
    Δεξιός Ψάλτης 22/06/2012 16:36:04

    Την Κυριακή το βράδυ τον πήρε ο Μητσοτάκης και του είπε :΄΄Τον Κυριάκο και τα μάτια σου''. Τι άλλο περιμένατε;
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ!!!!!

  26. man8os avatar
    man8os 22/06/2012 16:52:44

    Περαστικα αρχηγε, κανε και ευχελαιο περα απο την θεραπεια που θα σου πουν οι γιατροι.

  27. η Dimi avatar
    η Dimi 22/06/2012 16:56:24

    Κύριε Σαμαρά, Κυβερνήτη της Ελλάδας,
    Ο,τι αφήσαμε πίσω μας και ό,τι βρίσκεται μπροστά μας,
    είναι ελάχιστα σε σύγκριση με την Ελπίδα στη καρδιά μας!

    Ολόθερμες Ευχές, για τη καλή και γρήγορη ανάρρωσή σας.

  28. aggeliki avatar
    aggeliki 22/06/2012 17:35:47

    Προεδραρα με το καλημερα τους εδειξες τα δοντια σου....αλλα δυστυχως σε ματιασανε....μεσα απο την καρδια μου,περαστικα και γρηγορα κοντα μας....

  29. Εύα avatar
    Εύα 22/06/2012 17:54:34

    Πρόεδρε..επειδή ''από τα αυτιά πιο πιστά είναι τα μάτια'' πρόσεχε! όλα να πάνε κατ' ευχήν..

  30. marianna avatar
    marianna 22/06/2012 18:01:06

    περαστικα! κ ξεκουραση!!τοσα χροναι περιμεναμε να δουμε το φως το αληθινο!!λιγη υπομονη.

  31. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 22/06/2012 18:07:50

    Πρόεδρε, αν θέλεις ξεματιάστρα, έχουμε τόσους που σκούζουν επειδή δεν έχουν ρόλο και είναι γενικών ασχέτων καθηκόντων (Αντώναρος, Λούλης κλπ), διάλεξε έναν, ψυχικό θα κάνεις.

  32. Γιώργος Βαμβακάς avatar
    Γιώργος Βαμβακάς 22/06/2012 18:13:54

    Περαστικά και σιδερένιος. Ελπίζω να είναι μικρή η ζημιά και όχι σαν την Δική μου περίπτωση που με ταλαιωρεί από περυσι τον Αύγουστο (δύο χειρουργεία). Όμως έτσι είναι όταν παθιάζεσαι και πιστεύεις αυτό που κάνεις και είσαι εργασιομανής και τελειομανής όταν παλεύεις με τα κύμματα είναι το ελαφρύτερο που μπορείς να πάθεις....ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ!!!

  33. airman avatar
    airman 22/06/2012 18:37:45

    Περαστικά Πρόεδρε!
    Μην το πάρεις αψήφιστα!
    Σύντομα και σιδερένιος στις επάλξεις!

  34. marian avatar
    marian 22/06/2012 18:52:56

    Περαστικα προεδρε!!!!!!! Τα ματια σου δεκατεσσερα!!!!!!!!!

  35. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/06/2012 19:42:20

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!

  36. vardarskian avatar
    vardarskian 22/06/2012 20:22:39

    κρύος ιδρώτας στο άκουσμα της είδησης...
    πείτε το εμμονή, πείτε το conspiracy theory, αλλά προς Θεού,
    θέλουν πολλή προσοχή τα πάρε δώσε με τα νοσοκομεία.

  37. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 22/06/2012 20:37:50

    έ πρόεδρε, κάνε λίγη οικονομία δυνάμεων! Οι υποχρεώσεις είναι μπροστά, αλλά για ν΄ανταπεξέλθεις πρέπει να έχεις καλή υγεία!
    Μην εξαντλείσαι, σε χρειαζόμαστε γερό και δυνατό! Μην μας πάθεις τίποτε ... καήκαμε...
    Περαστικά και ξεκούραση! Επιβάλλεται.

  38. voter avatar
    voter 22/06/2012 21:01:28

    Δυστυχώς οι τίμιοι και ευσυνείδητοι άνθρωποι βίώνουν βαρύ το τίμημα της ευθύνης και εξαντλούν τον εαυτό τους , κατ'αντιδιαστολη με τους ασυνείδητους που μοιάζουν ..."αθάνατοι" !

    Περαστικα κ. Πρωθυπουργέ και να προσέχετε ΚΑΙ τον εαυτό σας !

  39. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 23/06/2012 02:17:42

    Περαστικά σας, κ. Πρόεδρε! Σᾶς ἔφαγε τό μάτι τους! Φορέστε γαλάζια χάνδρα ἤ φυλακτό. . .καί νά κάνετε κάθε μῆνα ἁγιασμό στοῦ Μαξίμου. . .

  40. FRESCO avatar
    FRESCO 23/06/2012 10:06:59

    Περαστικά.

  41. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 23/06/2012 15:35:59

    OK ρε παιδια, το δεχομαι γκαντεμης ο πρωην επιτιμος. Αλλα οταν επι Σημιτη βουλιαζε το Σαμινα με δεκαδες νεκρους, γινονταν οι σεισμοι στην Αττικη με ακομα περισσοτερους νεκρους και τρομερες ζημιες, σκοτωνοταν ο Υπουργος μας των εξωτερικων μεσα στο πρωθ αεροσκαφος απο απιστευτη ατυχια, εχανε ο κοσμακης τα λεφτα του σε μια μερα στο Χ. Αθηνων, καηκε η μιση Ελλαδα, συνεβησαν πραγματα που μας αφησαν τεραστια τραυματα (Ιμια, Οτσαλαν) ... τοτε δεν υπηρχε καμια ...γκαντεμια κι ο Κινεζος ηταν τυχερος εεε??

    Αλλα βεβαια αφου ο Μπομπολας κι ο Θεμος αποφασισαν οτι ο επιτιμος ειναι γκαντεμης, αμεσως ακομα κι οι δεξιοι το υιοθετησαμε το ποιηματακι αμασητο, λες και ο ''Κινεζος'' ηταν ο ...Τζων Τάραμας του Λας Βεγκας... Ελεος...