30/12/2008 13:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στο εδώλιο για την υπόθεση Αιξωνής

Στο εδώλιο του Τριμελούς Εφετείου Κακουργημάτων παραπέμπεται να δικαστεί ο δικηγόρος της υπόθεσης Ζήμενς, Ζαχόπουλου και τόσων άλλων γαλάζιων σκανδάλων Αλέξανδρος Λυκουρέζος. Μαζί του θα δικαστούν 26 άλλα άτομα, ανάμεσά τους δικηγόροι και συμβολαιογράφοι, τα οποία αντιμετωπίζουν κακουργηματικές κατηγορίες για την υπόθεση αγοραπωλησίας με πλαστούς τίτλους περισσότερων από χιλίων στρεμμάτων δασικής έκτασης στην Αιξωνή Γλυφάδας.

Η υπόθεση των παράνομων αγοραπωλησιών εκτάσεων στην Αιξωνή αποκαλύφθηκε στο πλαίσιο διερεύνησης του παραδικαστικού κυκλώματος, καθώς οι εφέτες ανακριτές εντόπισαν «ύποπτη» δικαστική απόφαση της καταζητούμενης πρώην ανακρίτριας Αντ. Ηλία. Ως πρόεδρος του Μονομελούς Πρωτοδικείου Αθηνών η κ. Ηλία, αγνοώντας εισαγγελικό πόρισμα που έκρινε ότι η έκταση θα πρέπει να περιέλθει στο δημόσιο, επέτρεψε τη μετεγγραφή του ακινήτου.

Για το ιστορικό της υπόθεσης διαβάστε τι έχουμε γράψει κατά καιρούς:

Το σκάνδαλο της Αιξωνής έχει πολιτικές διαστάσεις

«Διαλεγμένα» και όχι «διαλεχτά», τα στοιχεία Μήζενς

Κατηγορούμενος για κακούργημα ο Α. Λυκουρέζος

Παπανδρέου «εκτελεί» Λυκουρέζο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. The Predator avatar
    The Predator 30/12/2008 14:06:58

    Αν δω τον Λυκουρέζο στο εδώλιο εγω είμαι ο Πάπας.

    Τους κραταει όλους από παντου.

    Να θυμίσω ότι ο δηλωμένος λαδωτής Χριστοφοράκος της MHZENS συνεχίζει να κυκλοφορεί ελευθερος και ωραίος ?

  2. εξεγερση avatar
    εξεγερση 30/12/2008 14:14:24

    τωρα καταλαβαινω γιατι στην "εξεγερση",πρωτοποροι
    μαζι με τους μεταναστες ηταν και τα παιδια,
    δικηγορων,συμβολαιογραφων ,μηχανικων,κτλ...
    ηθελαν να σταματησουν τις διωξεις απο το παρακρατος της δεξιας.

  3. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 30/12/2008 14:30:44

    Γίνεται να βιντεοσκοπήσουμε τη δίκη και να τη στείλουμε πακέτο στη Χάγη ???

    έτσι μωρέ για χαβαλέ , να δουν κι αυτοί εκεί οι "βάρβαροι" πως δικάζουμε εμείς στην Ελλάδα .

  4. Jimmy l avatar
    Jimmy l 30/12/2008 14:33:49

    Kai υπηρξε και Βουλευτης και κατηγορειτα για κακουργημα!!!Συγχαρητηρια δασκαλε.....

  5. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 30/12/2008 14:53:28

    Γιατί ο Κεφαλογιάννης τι ήταν , περιστέρα ??

  6. Jimmy l avatar
    Jimmy l 30/12/2008 15:15:58

    Τωρα του Λυκουρεζου του φταιει οπως ισχυριζεται η Προεδρος Εφετων Κ. Λουκα και αραδιαζει ενα σωρο ανοησιες και δικαιολογιες.Ας προσεχες κυριε Λ......

  7. ataktos avatar
    ataktos 30/12/2008 15:39:52

    Λέτε στην ηλικία του να ασχημίσει?
    Όχι ?!!??

  8. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 30/12/2008 15:57:09

    Έχει τη Ζωή αυτός δεν έχει ανάγκη .

    Να δω τη Λάσκαρη στο Κορυδαλλό με κεφτεδάκια και τι στο κόσμο !!

  9. tiramola avatar
    tiramola 30/12/2008 16:56:04

    Μα καλα ποσα λαμογια εχει η ΝΔ?
    Μετραει κανεις?

  10. Jimmy l avatar
    Jimmy l 30/12/2008 17:08:34

    Τιραμολα φαινεται οτι εχει απειρα λαμογια.Το ΠΑΣΟΚ παρα τα 20 χρονια ηταν πολυ πισω!!