#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/06/2010 11:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στο γραφείο του …Μητσοτάκη συνεδριάζουν οι «9»



Αυτή την ώρα οι «9» ανεξάρτητοι βουλευτές βρίσκονται στο γραφείο του πρώην Πρωθυπουργού Κ. Μητσοτάκη σε σύσκεψη με την Ντόρα.

Λέτε να ψάχνουν για πολιτική στέγη; Λέτε να συζητάνε για το ποιος (αν συμφωνήσουν να βάλουν εκπρόσωπο) θα τους εκπροσωπεί πλέον στη Βουλή;

Πάντως, άρχισαν οι… «διεργασίες».

(11:35) Νεότερες πληροφορίες αναφέρουν ότι οι τρεις του ΠΑΣΟΚ πρότειναν για εκπρόσωπό τους την κ. Σακοράφα, ενώ οι άλλοι έξι (Ντόρα, Κιλτίδης και οι 4 του ΣΥΝ) πρότειναν τον κ. Κουβέλη. Έτσι εκπρόσωπος των «9» θα είναι ο κ. Κουβέλης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Il marinero avatar
    Il marinero 17/06/2010 11:14:30

    Αποστάτες όλου του κόσμου, ΕΝΩΘΕΙΤΕ!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Il marinero 17/06/2010 11:35:38

      χο! χο! Εξαιρετικό

    • αθανασιος Ι. avatar
      αθανασιος Ι. @ Il marinero 17/06/2010 11:42:52

      «Οικογενειακή δημοκρατία» δεν έχουμε ..δεν πρέπει αυτή να προστατευτεί ως κόρη οφθαλμού χιχιχι

    • greenhorses avatar
      greenhorses @ Il marinero 17/06/2010 12:20:01

      Η αποστασία εξαρτάτε για ποιο λόγο γίνεται, ο αποστάτης από μόνο του δεν λέει τίποτα.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Il marinero 17/06/2010 16:34:43

      Οι 3 του ΠΑΣΟΚ που ειπαν ΟΧΙ στο ΔΝΤ και τους διέγραψαν , δεν είναι αποστάτες. Μην τους βάζουμε στο ίδιο καζάνι με τον Κιλτίδη και τη Δρακουλιάρα του.

      • EtsiMareSei avatar
        EtsiMareSei @ ΓΙΑΝΝΗΣ 17/06/2010 17:43:48

        Γιάννη,κανείς δεν τους βάζει στο ίδιο καζάνι..μόνοι τους μπαίνουν!
        Με όλους αυτούς που είπαν τα "ναι",ή με αυτούς που ηδονίζονται με μελλοντικά παρόμοια "ναι" εκ της ανανεωτικής πτερυγας...
        Επίσης οι 3 τους, δεν είπαν ποτέ όχι ξεκάθαρα,γιατί χρειάζεται το θάρρος της γνώμης για να το κάνεις αυτο.
        Και τώρα απλά συμπλέουν με τους υπόλοιπους του "ναι"!
        Είναι δύσκολο να περνάνε απαρατήρητες τέτοιες εξελίξεις,αλλά, σιγά μη τους κάνουμε και ήρωες.

  2. xehasiarhs avatar
    xehasiarhs 17/06/2010 11:58:16

    κατακαημένε Κουβέλη που κατάντησες...

  3. Orestios avatar
    Orestios 17/06/2010 12:03:30

    Περιμένουμε από την Μητσοτάκαινα να σηκώσει την παντιέρα της κάθαρσης και να αναγορευτεί Νέα Εστιάδα. χο! χο!
    Νομίζουν ότι κοροϊδεύοντας τον κόσμο θα σωθούν? Σε λίγο καιρό τα κεφάλια θα ψάχνουν τα λαιμά τους.

    • greenhorses avatar
      greenhorses @ Orestios 17/06/2010 12:14:10

      Ντόρα και Ψαριανός μαζί στην νέα εποχή, χαχαχα

      Θα γελάσουμε...

      • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
        ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ greenhorses 17/06/2010 12:42:49

        Τουλάχιστον στον ρ/φ Best, ο Ψαριανός ήταν το καλύτερο χαρτί. Τώρα, το καμένο χαρτί. Κατακαημένα ορφανά....

  4. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 17/06/2010 12:08:45

    Για κάποιους από τους συμμετέχοντες στη "συνεδρίαση", ομολογώ πως νοιώθω μεγάλη απογοήτευση! Δεν περίμενα ότι θα φτάσουν ως εκεί και να διαβούν τη "μεγάλη" πόρτα του μητσοτακέικου!
    Κρίμα που ετοιμάζονται για άλλη μια φορά, να μπουν στο τσεπάκι της οικογένειας. Σημεία των καιρών!!!

  5. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 17/06/2010 12:09:36

    Οι "9", καλα θα κανουν να παραδωσουν στα Κομματα (με τα οποια και εκλεχτηκαν), τις Βουλευτικες Εδρες.Πρωτοι οι Πολιτικοι μας (τους οποιους εμεις ψηφιζουμε), μας δινουν το καλο παραδειγμα της ανακολουθιας. Δηλαδη του Γνωμικου (με λενε Ριζο, και οπως θελω τα γυριζω)...Ανθρωποι οι οποιοι μεχρι προ ολιγου "εσκιζαν" τις πολιτικες σαρκες τους ειτε στα παραθυρα, ειτε στην Βουλη, ΣΗΜΕΡΑ ΟΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ (κοινο βεβαιως- βεβαιως), των αποψεων τους. Διοτι δεν νοειται κοινη εκπροσωπηση (αν προτερα δεν εχουν ομοννοησει) σε μια "αποδεκτη" πλατφορμα πολιτικων θεσεων.Ετσι απλα ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ.Χθες Αριστεροι, σημερα Δεξιοι, αυριο ποιος ξερει τι,,μολαταυτα,, προστατες των συμφεροντων μας, και αγωνιουντες για το που παει η ΠΑΤΡΙΔΑ!!!!
    Αλλα επειδη ουδεις Κουτος πλεον στην Ψωροκωσταινα, επιτρεψτε μου να σας δωσω το "ζουμι"...Να σωθουν θελουν οι δολιοι...Τελευταια ευκαιρια να ξανακοροιδεψουν με κατι δηθεν καινουργιο, δηθεν ανατρεπτικο, δηθεν ποιος ξερει τι αυτον τον λαο (που εδω και χρονια καταλαβαν), οτι αντεχει να ακουει παραμυθακια για μωρα, μεχρι τα βαθεια του ΓΕΡΑΜΑΤΑ.
    Δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ Η ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ ΤΟΥΣ.Κανεις δεν θα τους στερησει τον λογο ΠΟΛΙΤΙΚΑ, και ουτε οι Πολιτες εχουν τεραστια αναγκη να ενημερωθουν περι του τι πρεσβευουν...Ουδεις εκ των εν λογω Κυριων χθεσινος...Τα μυθευματα να σταματησουν.
    Ουτε νεους Πολιτικους Σχηματισμους (χωρις να ειναι κατ' ουσιαν Νεοι), δεν απαιτει αυτος ο τοπος.Απο που και ως που, καινουργιος ο Κουβελης??Ασυναγωνιστα μορφωμενος, σεβαστος, ρητορας (ενος παρωχημενου και αοσμου βεβαια Πολιτικου λογου), μα διολου καινουργιος...Για την κ.Μπακογιαννη, δεν χρειαζεται να αναφερθει κανεις.Μολις εχασε, εφυγε.Ετσι απλα. Καμια υπαρξη ιδεολογιας, αναμφιβολα και ηθικης.Εκτος αν ηθικη ειναι να ηγεισαι ΚΑΙ ΜΟΝΟ, στον χωρο που "υποτιθεται" οτι ανηκεις ιδεολογικα...
    Ολοι αυτοι εν κατακλειδι στις πλατες μας, ζητουν την ανανεωση της πολιτικης τους υπαρξης."Τσιφλικι" τους θεωρουν την Βουλη, τα Καναλια, την Ελλαδα γενικοτερα.Και τι θα παθουμε δηλαδη, αν λειψουν ολοι αυτοι αγαπητοι Συμπατριωτες???Να'στε σιγουροι--οτι χειροτερα--απο δαυτους, δεν προκειται να τα κανει κανενας.

  6. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 17/06/2010 12:11:12

    Απορώ γιατί σας κάνει εντύπωση. Το καλοκαίρι του '89, ο Κουβέλης ήταν υπουργός του (σκιώδους πρωθυπουργού) Μητσοτάκη. Το καλοκαίρι του '10, ο Κουβέλης θα είναι εκπρόσωπος (και) της Μητσοτάκη. Τι είχες Φώτη, τι είχα πάντα...

  7. greenhorses avatar
    greenhorses 17/06/2010 12:13:12

    Όπα κουβέλης και ψαριανός; Κάτι έλεγε για κυβέρνηση εθνικής ενότητας ο δράκουλας λέτε;

  8. Orestios avatar
    Orestios 17/06/2010 12:16:23

    Για να γκρεμίσεις το σύστημα πρέπει να ενταχθείς σε αυτό. χο! χο! Φοβερός επαναστάτης ο Ψαριανός.

  9. Skeptikos avatar
    Skeptikos 17/06/2010 12:22:47

    Τι εγινε βρε παιδια με το 5% του Καρατζαφερη που την επομενη των εσωκομματικων (δεδομενης της νικης Σαμαρα) θα "ενσωματονώταν" στη Ν.Δ;;;;;;;;;

    Γιατι εγινε 6% με τασεις παραιτερω αυξησης;;;;;;;;

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Skeptikos 17/06/2010 12:50:06

      Ποιό 6%; Αφού πλέον δεν θα υπάρχει καν Καρατζαφέρης. Η Κόρη θα μαζέψει τα ορφανά ενθεν κακείθεν για να την συντηρούν όπως-όπως στο πολιτικό προσκήνιο, όπως ο γέρος Φ. στον Ολιβερ Τουϊστ.

      Α ρε Καρατζαφέρης.Τί σου ΄μελε να πάθεις. Ετσι κι αλλιώς εξαπτέρυγο κατάντησες. ΄Η της Κόρης ή τουΓΑΠ. Πάνε τα αρχηγιλίκια. Λεβέντης θα γίνεις.......

  10. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 17/06/2010 12:25:47

    Πως θα ονοματισθεί η νέα πολιτική κίνησις? ΦΙΔΗΚ ίσως?

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Γιάννης Φαίλτωρ 17/06/2010 12:53:20

      ΚΟΜΗΤΟΡ. Δηλαδή ΚΟρη-ΜΗΤσοκάκη-ΟΡφανά

  11. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 17/06/2010 12:28:50

    Το ψέμα στην πολιτική τελικά όπως λέει και η Bella DePaulo ...δεν μας ενοχλεί ..χιχιχι

  12. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 17/06/2010 12:44:25

    Που ζουν αυτοί οι άνθρωποι;
    Σε άλλη χώρα;

    Δεν πάνε στον μπακάλη να ψωνίσουν;
    Στην λαϊκή;
    Δεν μιλάνε με ανθρώπους;
    Με τι μιλάνε;
    Με alien;

    Ποιον πιστεύουν ότι θα βοηθήσουν με τέτοιες κινήσεις; Την χώρα; Τους έλληνες; Τι;

    Γιατί δεν παραιτούνται με μια βροντερή ανακοίνωση;
    Αυτοί που ψήφισαν το ΟΧΙ πως αντέχουν;
    Σε τι ελπίζουν παραμένοντας;

    Δεν υπάρχει ένας "τρελλός" ανάμεσά τους;
    Να πιάσει ένα "Κούγκι αντίστασης" και να το "πυροδοτήσει";
    Ενας "τρελλός" για την πατρίδα και τους ανθρώπους της δεν υπάρχει ανάμεσά τους;

    Να πάρει τους δρόμους με μια σημαία σαν τον Λαμπράκη, να βγουν οι νέοι να τον ακολουθήσουν;

    Μόνο μισθοί βουλευτικοί και συντάξεις;
    Το κερατό μου...

    Θραξ Αναρμόδιος

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Θραξ Αναρμόδιος 17/06/2010 12:48:08

      Ε, όχι μόνο βουλευτικοί μισθοί και συντάξεις. Όλο και σε κάποια θεσούλα Επιτρόπου θα προσβλέπει ο Κουβέλης. Του πάνε, άλλωστε, πολύ τα σαλόνια. Δηλαδή η Δαμανάκη, που κάποτε ήταν και κνίτισσα με ταγάρι, καλύτερη ήταν κι έγινε Επίτροπος;

  13. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 17/06/2010 13:02:33

    Ποτέ δε κατάλαβα γιατί τόσο πολλοί Νεοδημοκράτες, τρέφουν τόση πολλή αντιπάθεια για τον Μητσοτάκη, τη Ντόρα και τον Κυριάκο. Ήταν ο μόνος από το κόμμα που μπόρεσε να νικήσει τον Α. Παπανδρέου, καταβάλλοντας προσπάθεια τιτάνεια. Υποθέτω, ότι αυτό και μόνον το κατόρθωμα, θα ήταν λόγος να τον εκτιμούν. Σύμφωνοι, ήταν "μεταγραφή", υπήρχε και το '65. Αλλά τη δουλειά την έκανε, απέδωσε. Γιατί, γιατί ακόμη και ο τίτλος "επίτιμος" έγινε ειρωνικό ανέκδοτο;

    • man8os avatar
      man8os @ Sic transit gloria mundi 17/06/2010 13:06:34

      Γιατι ξερουν μονο να σκαβουν και να πριονιζουν. Οχι να παραγουν πολιτικη.

    • loretta avatar
      loretta @ Sic transit gloria mundi 17/06/2010 13:16:01

      ....αν τον ζουσες θα το καταλαβαινες S.T.G.M!!

      και θα ουρλιαζες οπως ολοι.....Τουλαχιστον.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 17/06/2010 13:27:16

      loretta, το 1965 ήμουν 13 χρονών παιδί. Αυτά που θυμάμαι, και μου είχαν κάνει και τότε εντύπωση, είναι συνθήματα που φωνάζανε οι μεγαλύτεροι: "Μητσοτάκη κάθαρμα" και "Τσιριμώκο μασκαρά"! Αλλά αυτοί που φωνάζανε τότε ήταν οπαδοί της ΕΚ. Μετά ήλθε η Χούντα, τα λοιπά γνωστά. Ότι κι άν σκεφτώ, μπερδεμένο μου φαίνεται, δεδομένου ότι πάντα (με εξαίρεση την περίοδο Κατοχής - Εμφυλίου) η Ελλάδα είχε διπολική πολιτική Κεντροδεξιά εναντίον Κεντροαριστεράς (με μια μικρή Αριστερά στο πλάι). Ο Μητσοτάκης τι είναι τέλος πάντων, που κατατάσσεται, Κεντροδεξιός, Κεντροαριστερός, μετέωρος ταξιδιώτης, Κόμης από την Τρανσυλβανία, τι στο καλό; Δεν καταλαβαίνω...

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Sic transit gloria mundi 17/06/2010 13:35:13

        stgm

        Ο Μητσοτάκης μια αντιπροσωπεία έχει ο άνθρωπος.
        Εκπροσωπεί με το αζημίωτο τα Αγγλο-Αμερικανικά συμφέροντα στην Ελλάδα.
        Καμμια δουλειά δεν είναι ντροπή.

      • loretta avatar
        loretta @ Sic transit gloria mundi 17/06/2010 13:53:26

        ......μια χειραψια μαζι του αρκει για να σε καταστρεψει....

      • loretta avatar
        loretta @ Sic transit gloria mundi 17/06/2010 13:55:57

        ....ολα σωστα αυτα που λες αγαπητε STGM....ξεχασες να βαλεις μεσα ομως και τον παραγοντα Μητσοτακη ως χαρακτηρα......να στο πω πιο απλα και πολυ λαικα...ανθρωπος χωρις μπεσα ειναι...

        και το λενε και αυτοι που τον ξερουν και αυτοι που δεν τον ξερουν το διαισθανονται.

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ Sic transit gloria mundi 17/06/2010 14:52:38

        Το «πράγμα» φαίνεται κατ΄αρχήν να επιδέχεται μόνον μια μυστικιστική ερμηνεία μέσω των «τριάδων». Για να περιοριστούμε μόνον στα καθ΄ημάς ορθόδοξα, ο Μητσοτάκης δε μπορούσε ποτέ να αντιπροσωπεύει ούτε τον πατέρα («έγινε» πατέρας ... μετά), ούτε τον υιόν (μας πρέκυψε αυτοφυής στην πολιτική) ούτε το Άγιον Πνεύμα (ουδείς τον εξαπέστειλε να μας διαφωτίσει, γι αυτό και η αποστασία του από τον ... κανέναν αντιμετωπίστηκε από ένα ακατανόητο μίσος λαϊκών τε και πολιτικών γόνων: ήταν αποστασία εκ του μηδενός) . Ως εκ τούτου δεν μπορούσε να εξασφαλίσει ούτε τον οφειλόμενον προς τον Πατέρα σεβασμόν, ούτε την αγάπην που αγνώς προσφέρεται στον Θεάνθρώπον, ούτε βεβαίως την αναγνώρισίν του ως αυθεντίας.

        Από την στιγμήν όμως που ο ΚΜ αναγνωρίστηκε ως Πατήρ (Αγίας μάλιστα) Οικογενείας το «πράγμα» ξανάμπλεξε, πόσω μάλλον που τα γεννετικά του χαρακτηριστικά απεδείχθησαν ιδιαιτέρως εύρωστα: οι απόγονοί του του έμοιαζαν! Η κόρη μάλιστα με τα εξόχως ανδροπεπή (και δεν εννοώ εδώ βεβαίως τα εξωτερικά)χαρακτηριστικά δεν ήτο δυνατόν να εξουδετερωθεί λόγω φύλου και μόνον. Ευτυχώς ο απόγονος της άλλης, αν και όχι αγίας αλλά πάντως ελληνικής, οικογενείας αναμφισβητήτως προσήκων στο ρόλο του Υιού, εκράτησεν την Κόρην στην πολιτική δευτεράντζα, αν και συχνά πυκνά την εσυμβουλεύετο. Όταν ως Υιός απεσύρθη και αυτός η Κόρη πήγε να ζητήσει την Θείαν του Χάριν, δεδομένου του βεβαρυμένου όπως είδαμε παρελθόντος του Πατρός. Ζητείται όμως χάρις από έναν «Υιόν» και μάλιστα εν αποσύρσει ευρισκόμενον; Αυτά δεν συγχωρούνται από το Χριστεπώνυμον πλήθος ούτε από την Δεξιάν του Κυρίου. Απομένει το Άγιον Πνεύμα της Οικογενείας που έχει όμως δύο επί πλέον ντεζαβαντάζ: έχει ξεροψηθεί σε γερμανικής τεχνολογίας δωρεές και είναι ... δευτερότοκος.

        Επιχειρώντας ωστόσο μια πρόχειρη απομάγευση και απαλλασσόμενοι από την θεολογικήν προσήλωσιν το «πράγμα» μάλλον ξεκαθαρίζει εύκολα. Όταν λοιπόν για λόγους επιβίωσης ο Πατήρ προσεκολλήθη στον άλλον από τους δύο πόλους, παραιτούμενος της ενδιάμεσης «καταδίκης», έπαψε να είναι πατήρ αυτεξούσιος και κραταιός και για να ασκήσει εξουσίαν εδημιούργησε μειοψηφικήν τινά αυλήν η οποία ουδέποτε κατόρθωσε να γίνει δημοφιλής. Γιατί ο καραμανλισμός εκτός από το ιδρυματικό φωτοστέφανο δεν εγκατέλειψε ποτέ την ιδέα της μονιμότητας και της ανάγκης ελέγχου της ιδιοκτησίας του. Και γιατί αποδεικνύεται ότι στο διπολικό μας πολιτικό ασυνείδητο είναι αδύνατον να χωρέσει τρίτος. Ο τρίτος εκλαμβάνεται μετά βεβαιότητας ως ύποπτος κάποιας πονηρίας. Και με προεξάρχοντα τον Πατέρα την πονηρίαν η Αγία Οικογένεια την εξέπεμπε (δυστυχώς για την ίδια) από φυσικού της ...

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Sic transit gloria mundi 17/06/2010 15:06:06

        Σε αυτή την θεολογικού τύπου ανάλυση επιβεβαιώνονται οι λόγοι της ήττας της θυγατρός. Ο ΚΜ επιθύμησε να γίνει και τυπικός ιδιοκτήτης (δια της Θεοδώρας) ενός κόμματος το οποίο δεν του ανήκε ποτέ και ας το κατείχε τα τελευταία δεκαπέντε χρόνια. Αυτό ήταν το λάθος του. Πλήγε κόντρα στη φύση του από αλαζονεία. Το συλλογικό ασυνείδητο επικράτησε τελικά.

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 17/06/2010 16:21:23

        Αρχίζει να μου θυμίζει τη διαμάχη Ησυχαστών και Αντι-Ησυχαστών στην παρακμιακή φάση της Βυζαντινής Αυτοκρατορίας. Με Γρηγόριο Παλαμά, Βαρλαάμ Καλαβρό, Γρηγόριο Ακίνδυνο, Νικηφόρο Γρηγορά, Καντακουζηνούς, Παλαιολόγους και Άννα της Σαβοίας. Τους βλέπω και τους Ζηλωτές. Θα μας προκύψει άραγε και καμμιά Κομμούνα της Θεσσαλονίκης με τον Παναγιώτη Ψωμιάδη σε ρόλο Ανδρέα Παλαιολόγου (ωχ, στο τέλος γίνεται καλόγερος);

    • boanerges avatar
      boanerges @ Sic transit gloria mundi 17/06/2010 16:28:31

      stgm Έχεις να μας δώσεις βιβλιογραφία για την παραπάνω περίοδο του Βυζαντίου;

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ boanerges 17/06/2010 17:20:05

        h**p://www.myriobiblos.gr/texts/greek/tatakis/tatakis_ch6.htm
        h**p://el.wikipedia.org/wiki/%CE%99%CF%89%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82_%CE%A3%CE%A4%27
        Και ένα πολύ ενδιαφέρον βιβλίο σε μορφή μυθιστορήματος, αλλά ακριβές:
        h**p://www.protoporia.gr/product_info.php/products_id/51036?osCsid=j1sorcvmtshlr5j7vbs66579k1

  14. loretta avatar
    loretta 17/06/2010 13:14:16

    ρε παιδακι μου πως γινεται παντα πισω απο καθε αποστασια να βρισκεται ο ΕΠΙΙΤΙΜΟΣ???

    .......100 Χρονων κοντευει και η ιντριγκα και η δολοπλοκια ειναι η ανασα του....

  15. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 17/06/2010 13:18:36

    Βλέπω η πάγκοι τον λαϊκών αγορών ..να αδειάζουν από της σάπιες ντομάτες ..που θα φεύγουν στης …μάπες τους

  16. ange-ta avatar
    ange-ta 17/06/2010 13:27:28

    οι γερασμένοι βιάζονται να πάρουν καμια θεσούλα στο πόντιουμ της προδοσίας και του εξευτελισμού!!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ange-ta 17/06/2010 13:31:44

      Ε, αν αναλογιστείς ποιους κάλεσε (ΣΕΒ κ.λπ) το χειμώνα σε γεύμα ο Κύρκος στα στερνά του, θα καταλάβεις...

  17. Δ.Σ.ΔΑΜΑΣΚΟΣ avatar
    Δ.Σ.ΔΑΜΑΣΚΟΣ 17/06/2010 13:29:27

    Θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές.....η κατάσταση είναι κωμικοτραγική.
    Οι ξεβράκωτοι θα αγορεύουν......ο κλαυσίγελος θα εναλάσσεται με γέλλιο....το γέλιο με οργή.....το απόλυτο τηλεοπτικό ριάλιτυ....
    .....τα τηλεκοντρολ θα ανάψουν.....
    μήπως όμως ήρθε η στιγμή να αρχίσουν να πέφτουνε και τίποτε γιαούρτια??...και καμία κλωτσιά ???...μέσα και έξω.

    Πάντως βρίσκουν και τα κάνουν.....φαίνεται και από ορισμένα σχόλια.

  18. αθανασιος Ι. avatar
    αθανασιος Ι. 17/06/2010 13:39:43

    Για να δούμε ..αν ο "Σοβαρός και θαρραλέος "Φωτάκης θα πάρει την ιστορική ευθύνη …για το νέο ολοκαύτωμα ..που ετοιμάζεται από τον ΓΑΠ με τους ξένους ..κατά του ελληνικού λαού ….

  19. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 17/06/2010 13:49:03

    Έχω μεγάλη απορία για το πώς θα ομονοήσουν οι εννιά σε κοινή εκπροσώπηση, όταν τουλάχιστον οι τρεις του ΠΑΣΟΚ διαγράφτηκαν διότι καταψήφισαν τα μέτρα!
    Εκτός κι αν επείσθησαν από την "αξιόπιστη" κόρη του επιτίμου, ότι θα εγγυηθεί η ίδια στα «αφεντικά» της για να τους καθαρίσει το «λερωμένο» τους μητρώο!
    Για τους τέσσερεις ανανεωτικούς δεν πρέπει να υπάρχει καμιά απορία! Κάνουν απλά το χατήρι του μέντορα Λεωνίδα, που πρόσφατα μίλησε για υπερκομματικές "συνεννοήσεις", σε πλήρη ταύτιση και συνεννόηση με τον επίτιμο!

    • αθανασιος Ι. avatar
      αθανασιος Ι. @ Αφροδίτη 17/06/2010 13:52:13

      Αφροδίτη-οχι και καταψήφισαν ...ηταν απλα μια αποχη και μονο

      • Hase avatar
        Hase @ αθανασιος Ι. 17/06/2010 14:29:08

        Για σενα μετραει το ιδιο η αποστασια της Ντορας με την αποστασια της Σακοραφα;; Δεν ειναι Πασοκος αλλα νομιζω πως πρεπει να ζυγιζουμε τους λογους διαγραφης καποιου απο το κομμα του ετσι δεν πρεπει να ειναι;

      • αθανασιος Ι. avatar
        αθανασιος Ι. @ αθανασιος Ι. 17/06/2010 16:08:14

        hase- Σοβαρά τα λες αυτά η για πλάκα ..πάντως «συγχαίρω» «ολόψυχα» τους παππούδες(η "πολιτηκες" π…..) της φωτογραφίας ..που πάλι βάλθηκαν να «σώσουν» το «έθνος» χιχιχι

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Αφροδίτη 17/06/2010 14:01:44

      Για τους τέσσερεις "ανανεωτικούς", μην απορήσεις αν τους δεις πολύ σύντομα -στα πλαίσια της "εθνικής συνεννόησης"- να περνάνε και την πόρτα του ΣΕΒ, σεμνά και ταπεινά, για να υποβάλουν τα σέβη τους και να φιλήσουν το χέρι του Δασκαλόπουλου.

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Αυριανιστής 17/06/2010 18:06:07

        Καμιά απορία φίλε Αυριανιστή! Από την ώρα που τα βρίσκουν με τον πρώτο διδάξαντα τον πλουτισμό διά της πολιτικής, τί χειρότερο θα πρέπει να περιμένω;

  20. anonymos avatar