#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/06/2010 08:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στο ΛΑΟΣ τελικά ο Κ. Κιλτίδης;



Στο ΛΑΟΣ θα προχωρήσει ως συνεργαζόμενος ο ανεξάρτητος βουλευτής Κ. Κιλτίδης, αναφέρουν καλά πληροφορημένες πηγές.

Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες συμφώνησε επίσης με τον κ. Καρατζαφέρη να είναι υποψήφιος στην ίδια εκλογική περιφέρεια του Κιλκίς.

Χθες  το βράδυ ο κ. Κιλτίδης συναντήθηκε με τον κ. Καρατζαφέρη στο La Strada.

Εφόσον η πληροφορία αυτή επιβεβαιωθεί θα είναι προφανές ότι η Ντόρα Μπακογιάννη δεν θα προχωρήσει τελικά στην δημιουργία δικού της κόμματος.

Αυτό φαίνεται να πιστεύει και ο κ. Καρατζαφέρης ο οποίος σε χθεσινές δηλώσεις του στο ραδιοφωνικό σταθμό ΑΘΗΝΑ 98.4 είπε μεταξύ άλλων: «Η  Ντόρα Μπακογιάννη δεν θα κάνει κόμμα. Σας το λέω με σιγουριά. Το όνομά της είναι τσαλακωμένο, είναι λερωμένο από όλα αυτά που αποκαλύπτονται για τη Siemens. Αν γίνει κόμμα θα βγω ωφελημένος από τη διάλυση …»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymous avatar
    anonymous 23/06/2010 10:49:42

    Ο Κιλτίδης είναι φίλοι με τον Καρατζαφέρη και ομοϊδεάτες. Η Ντόρα δε θα κάνει κόμμα αλλά ένα νέο σχήμα που θα στεγάσει τους πάντες είναι πιθανό. Μάλλον όχι υπό την ηγεσία της Ντόρας, αλλά αυτή θα κινεί τα νήματα.

  2. anonymos avatar
    anonymos 23/06/2010 12:05:19

    κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι

  3. armageddon avatar
    armageddon 23/06/2010 12:19:09

    Οι Βατοπεδήτες θα μαζευτούν στο Λάος .Λαός νάναι και ότι νάναι .

  4. tatoulis avatar
    tatoulis 23/06/2010 13:45:25

    Λυσαξατε τοσο καιρο να τον χρεωνετε τον ανθρωπο στην θεοδωρα..καντε κολοτουμπα τώρα!!!

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ tatoulis 23/06/2010 13:48:37

      Η Θεοδώρα το ΛΑΟΣ θα το πάρει κληρονομιά από τον πατέρα της.

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Προφήτης 23/06/2010 13:56:12

        Είναι προφητεία;

  5. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 23/06/2010 13:55:20

    Αν δεν κάνει κόμμα η Ντόρα θα βέλεις 100 στις προβλέψεις κύριε Ροδινέ;

  6. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 23/06/2010 14:50:35

    Παράξενα ακούγονται αυτά που λέει ο Καρατζαφέρης! Δηλαδή τόσα χρόνια κουράστηκε να της φτιάξει την προίκα και τώρα υπαναχωρεί και δεν της τη δίνει; Αυτό ίσως θα ήταν το πιο αθώο σενάριο! Όσο για τον Κιλτίδη, αυτός παραμένει στον "φυσικό" του χώρο!
    Αλλά επειδή τόσο η Ντόρα όσο και ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ ουδεμία σχέση έχουν με την αθωότητα, καλό θα είναι να προσπαθήσουμε να δούμε την πίσω όψη του νομίσματος.
    Το βέβαιο είναι πως ποτέ τους δεν υπήρξαν ο ένας απέναντι στον άλλον, αλλά συμμαχητές στην απαξίωση κάθε άλλου αρχηγού της Ν.Δ. και συνοδοιπόροι στην κατάληψή της από το μητσοτακέϊκο! Άρα κάποιο νέο στρατηγικό σχέδιο εξυφαίνεται, με στόχο ποιόν άλλον από τον Αντώνη! Επαγρύπνησηηηηη!

  7. ixnos avatar
    ixnos 23/06/2010 17:18:11

    Ηδη οι «Ντορικοί» της Κρήτης βρίσκονται σε φάση οργάνωσής τους σε νομαρχιακό επίπεδο, ενώ έχουν ήδη ξεκινήσει στην αναζήτηση χώρων στις πρωτεύουσες των νομών της Κρήτης για να στήσουν τα πολιτικά γραφείαΑναζητούν γραφεία για… «στέγαση» της ΝΤΟΡΑΣ στην ΚΡΗΤΗ

    • DOC avatar
      DOC @ ixnos 23/06/2010 17:49:05

      Και δεν τους έχουν πάρει με τις μπαλωθιές ακόμα?
      Από τα χρόνια του Βυζαντίου προσπαθούν να διαλύσουν την Κρήτη (γενοκτονία από Νικηφόρο Φωκά),μετά ήρθαν οι Τούρκοι,μετά ο Λευτεράκης ο Βενιζέλος (αν κι αυτός προσπάθησε να χωρίσει όλη την Ελλάδα σε χίλια κομμάτια,όχι μόνο να διαλύσει την Κρήτη),μετά οι Γερμανοί και τελευταία το ΠΑΣΟΚ και οι Μητσοτάκηδες.

  8. Aκυρος avatar
    Aκυρος 23/06/2010 23:42:29

    Ένα πράμα ήθελα να ξέρω!
    Τι την κάνει να πιστεύει ότι έχει θέση στο πολιτικό χώρο, τέτοιο που να της προσφέρει ύπαρξη στο κοινοβούλιο;
    Τι την κάνει να πιστεύει ότι έπαψε να είναι κόκκινο πανί για πολλούς Έλληνες που η παρουσία της στο ΥΠΕΞ πλήγωσε και θύμωσε;
    Γιατί να προτιμήσει κάποιος αυτήν και το κόμμα της (δομημένο από ανάλογης ηθικής και πολιτικής σκέψης υλικά) που οριοθετεί Γεωγραφικούς προσδιορισμούς, ΔΝΤ
    και τουρκολαγνικές προσεγγίσεις;
    Όταν υπάρχει αυθεντικότερη και ισα τουλάχιστον ρεαλιστική εκπροσώπηση από το ΠΑΣΟΚ;
    Τι θα είναι εκείνο που θα την διαφοροποιήσει από το πασοκ του Γιώργου Παπανδρέου και τί θα έχει να αντιπαραθέσει στις επιλογές του στα εθνικά θέματα, στην διαχείριση της κρίσης, στην προοπτική και το μέλλον, το σκοτεινό μέλλον, αυτού του τόπου;
    Στις ίδιες λέσχες συχνάζουν, στα ίδια κέντρα δίνουν λογαριασμό, τους ίδιους συναντάνε στα προεκλογικά τους ταξίδια, από τους ιδίους κύκλους σπονσονάρονται στους ίδιους αναζητούν επιβεβαίωση και χρίσμα!
    Πες ένα λόγο αγαπητή μου που θα σε κάνει επιθυμητή, διέξοδο, λύση!
    Έναν!

    Εκείνο που χαρακτήρισε την Νέα Δημοκρατία τα χρόνια μετά την εκλογή του Καραμανλή, ήταν η ιδεολογική υποταγή του στην ασπόνδυλη εθνικά και κυριαρχικά ιδεολογία όταν δέχθηκε τις επιλογές Σημίτη και τις συνέχισε σ΄ όλα τα επίπεδα!
    Στα θέματα της ένταξης της Τουρκίας όταν έσυρε κι αυτος την μαούνα της στην Ιθάκη της Ευρώπης, στο Κυπριακό μετά από ένα μισοΝαι που δεν συγχωρέθηκε, στο Θέμα των Σκοπίων που το ελάχιστο φιλότιμό του τον οδήγησε στο ΜισοΒέτο, παντού ο Καραμανλής είχε τα πλοκάμια της μητσοτακοσύνης να τον άγουν και να τον φέρουν.
    Πρώην ρηγάδες, πρώην Μλουδες, πρώην εκκίτες πρώην πρωην πρώην, γύρω τριγύρω να δίνουν υπόσταση σ΄ ένα τύποις δεξιό κόμμα που λεγόταν τέτοιο, όταν έπρεπε να κηλιδωθεί και δεν ήταν "τέτοιο" όταν έπρεπε να διασωθεί η τιμή της Κόρης της ψιλής!
    Εκείνο που βλέπω λάθος τώρα, ήταν ότι ο Σαμαράς διεκδίκησε ένα σκισμένο πάπλωμα και δεν τον χάρισε να κοιμήσει μια ...σταχτομπούτα που όσο και να κοιτά την κολοκύθα της, δεν θα γίνει ποτέ άμαξα, να την πάει στου ...Μαξίμου!
    Εξάλλου ποιος μαζεύει, να ψάξει μια κόρη, με γόβα νούμερο 45!
    Θα φοβότανε την έκπληξη να βρεθεί αγκαλιά με τον Μήτσο τον Ντουντούκαρο!