#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/12/2013 16:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στο Επικρατείας των ΑΝΕΛ ο Πολύδωρας



«Όσοι ψήφισαν το μνημόνιο είναι δωσίλογοι» - Πάνος Καμμένος

«Όσοι ψήφισαν τα μνημόνια κάνουν τους αντιστασιακούς» - Πάνος Καμμένος

«Όσο ψηφίζουν μνημόνιο και όσο δέχονται στα υπουργικά τους γραφεία τους επιτρόπους, κατά παράβαση του συντάγματος, δεν υπάρχει περίπτωση καμίας συνεργασίας ποτέ» - Πάνος Καμμένος

«Έχει ήδη ξεκαθαριστεί προς κάθε κατεύθυνση από το Ιδρυτικό Συνέδριο των ΑΝΕΛ ότι το κίνημά μας δεν πρόκειται να συνεργαστεί σε καμία περίπτωση με μνημονιακά πολιτικά κόμματα όπως είναι η Ν.Δ., το ΠΑΣΟΚ και η ΔΗΜΑΡ, αλλά και με βουλευτές που ψήφισαν τα Μνημόνια» - Νότης Μαριάς κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος των ΑΝΕΛ.

Όλα αυτά τα θυμίζουμε για να μη νομίζουν στους Ανεξάρτητους Έλληνες ότι τρώμε το χόρτο τη λησμονιάς και θα ξεχάσουμε όλα όσα έχουν πει κατά καιρούς.

Διότι, το antinews μαθαίνει ότι υπάρχει ήδη συμφωνία του κ. Καμμένου με τον «αντιστασιακό» Βύρωνα Πολύδωρα, ώστε να μπει στις επόμενες εκλογές επικεφαλής του ψηφοδελτίου Επικρατείας των ΑΝ.ΕΛ.

Μα ο Βύρωνας δεν ψηφίζει τόσο καιρό τα Μνημόνια και τους εφαρμοστικούς νόμους; Ο «Σαμουράι» της ΝΔ δεν ήταν αυτός που στήριξε μέχρι προχθές τη «μνημονιακή» κυβέρνηση; Πώς τώρα ο κ. Καμμένος θα τον εντάξει στο ψηφοδέλτιο; Και μήπως η... σθεναρή στάση του κ. Πολύδωρα προχθές ήταν συμφωνημένη και εκ του ασφαλούς; Μήπως δηλαδή είχε κλειστεί ήδη το deal με τον Πάνο Καμμένο ώστε να μη χάσει η Ελλάδα τον κολοσσό της πολιτικής, τον στρατηγό άνεμο»;

Τώρα κ. Πολύδωρας δεν είναι προδότης της πατρίδας;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Eva avatar
    Eva 23/12/2013 16:52:31

    Αγκαλιασμένοι με τη θεσούλα και την βουλευτική αποζημίωση,
    για να δούμε όμως αν σας βγεί...

    • tassos.κ avatar
      tassos.κ @ Eva 23/12/2013 18:09:42

      αυτό είναι το πρόβλημα και όχι όλοι αυτοί που ψήφισαν την (ν)τροπολογία για τους Αγροτοσυνδικαλ(η)σταράδες. Γι αυτούς δεν έχετε καμμιά ευαισθησία; Και μετά λέτε γιατί υπάρχουν Λιάπηδες και Τσοχατζόπουλοι.

      • Eva avatar
        Eva @ tassos.κ 24/12/2013 02:21:40

        Δεν σας εννόησα.Το σχόλιο απευθύνεται σε εμένα...?

        Το οτι ο κάθε βουλευτάκος με πρωτίστως κυττάει μη χάσει τα φράγκα του-και ψάχνει για μεταγραφή δεν πρέπει να με ενοχλεί?
        Όσο για το σκάνδαλο συμφωνώ και επαυξάνω-ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ. Απο που συμπεράνατε οτι δεν έχω ευαισθησία
        για το θέμα?
        Η θέλατε κάτι να πείτε γενικώς??????

  2. Επισκέπτης avatar
    Επισκέπτης 23/12/2013 17:09:42

    Πώς κάνετε έτσι; Εσείς θα πάρετε την Μακρή και θα κλείσει η ανταλλαγή.

    Μα είναι περίοδος πολιτικών μετεγγραφών τώρα;

  3. ΠαναγιΏτηs avatar
    ΠαναγιΏτηs 23/12/2013 17:24:02

    Αγαπητέ μου είσαι απαράδεκτοs .Προεξοφλείs και κριτικάρειs γεγονότα που μ΄νο στη σφαίρα τηs φαντασίαs σου υπάρχουν και δεν ενοχλείσαι από τιs δοσίλογεs συμπεριφορέs αυτών πού φτωχοποίησαν και εξαθλίωσαν τον Έλληνα.ΝΤΡΟΠΗ

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΠαναγιΏτηs 23/12/2013 17:28:00

      Μα για αυτούς μιλάμε. Κάτι πολιτικούς γίγαντες στυλ Καμμένο και Πολύδωρα που όσο μασούλαγαν ήταν καλή και σπίτι τους η ΝΔ.

      • Απογοητευμένος Πολίτης avatar
        Απογοητευμένος Πολίτης @ TopGunZ 23/12/2013 18:40:13

        Τουλάχιστον για αυτούς έφτασε η ώρα να πούνε το όχι έστω και καθυστερημένα . Αλοίμονο σ΄ αυτούς που μαγεμένοι από τη γοητεία της εξουσίας της συνδιαλαγής και του συμφέροντος , παραμένουν θλιβερά προσανατολισμένοι στην υποτέλεια και τη δουλική υποταγή στους ηγήτορες της Ευρώπης που ουδεμία σχέση έχει πλέον με την Ευρώπη που οραματίστηκε ο μεγάλος Κωνσταντίνος Καραμανλής καθώς και με τα πατριωτικά ιδεώδη και αρχές που μας είχε συνηθίσει η δεξιά παράταξη. Να χαιρόσαστε το μέγα συνεργάτη σας (πρώην πολιτικά απόβλητο) Βενιζέλο. Καλή επιτυχία στο σύμφωνο συμβίωσης ομοφυλοφίλων, καθώς και στον αντιρατσιστικό νόμο.

      • Eva avatar
        Eva @ TopGunZ 24/12/2013 02:27:27

        Απο που συμπεραίνουμε οτι σταμάτησε το μασούλημα?
        Μήπως συμβαίνει το αντίθετο?

  4. ΠαναγιΏτηs avatar
    ΠαναγιΏτηs 23/12/2013 17:56:03

    Γιατί ρέ φίλε σέ ενοχλούν οι αλήθειεs

    • tassos.κ avatar
      tassos.κ @ ΠαναγιΏτηs 23/12/2013 18:12:11

      Επιλεκτικές αλήθειες ενοχλούν. >Δείτε τί ψήφισαν για τους Αγροτοσυνδικαληστές οι τιμητές της "διακιοσύνης" και της εξυγίανσης!!!!!

  5. airman avatar
    airman 23/12/2013 18:25:02

    ''Μα ο Βύρωνας δεν ψηφίζει τόσο καιρό τα Μνημόνια και τους εφαρμοστικούς νόμους;''
    "Αγγαρεία κάνω, ποινή εκτίω" είχε πεί κάποτε. Τέλος η αγγαρεία, εξέτησε την ποινή, οπότε ''σήκωσε πανιά'' για άλλο ''κάτεργο''!

  6. someone avatar
    someone 23/12/2013 18:45:06

    αφου τον διεγραψε ο αντωνης πρεπει να παραδωσει την εδρα αυτο ειναι το σωστο

    • Mario Lanza avatar
      Mario Lanza @ someone 23/12/2013 20:23:06

      Just like Symbilides!

  7. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 23/12/2013 19:49:11

    Καιρός ο λαός να στείλει στην εξορία....όλους αυτούς τους ιδιοκτήτες...της Βουλής, του Κράτους.
    Ανεξαρτήτως κομμάτων, όταν ψηφίσουμε να θυμηθούμε το θεσμό του εξωστρακισμού.

  8. Jimakos avatar
    Jimakos 23/12/2013 22:31:22

    Ο Καμμένος είναι ο σύγχρονος Λεβέντης της πολιτικής. Κάθε αναφαρά σε αυτόν με κείμενο πάνω από 20-30 λέξεις, είναι σπατάλη, χάσιμο χρόνου.

  9. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 23/12/2013 22:57:44

    Ενταξει, κουρασε η ...αποδοκιμασια (sic) του Πολυδωρα από πολλα ΜΜΕ. Εχουμε δει ηδη αρκετο ΣΚΑΙ σημερα και ειμαστε ....πληρης. Για τα καθημερινα αδιέξοδα του μεσου Ελληνα πολιτη να δουμε τι θα γινει...

    • Samurai avatar
      Samurai @ Μικρασιάτης 24/12/2013 02:16:44

      E όχι και Σαμουράι ο Πολύδωρας..

  10. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 24/12/2013 01:47:03

    ''Κανενας βουλευτης του ΛΑ.ΟΣ. δεν θα παει στην ΝΔ,...Κ Α Ν Ε Ν Α Σ''
    Αδ.Γεωργιαδης το παραπανω καπου,καποτε!!!
    Συμβαινουν αυτα στην πολιτικη.Καλη τυχη ευχομαι κυριε Πολυδωρα και καλες γιορτες