19/11/2009 13:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στο Δ.Σ. Τουρκικής Τράπεζας ο Ισίδωρος Κούβελος;



Μιά σοβαρή καταγγελία έκανε την Τρίτη 17-11-09 από το κανάλι High ο συνταξιούχος καθηγητής τού Παντείου Νεοκλής Σαρρής : Ο Τούρκος υπουργός Ευρωπαϊκών Υποθέσεων Εγκεμέν Μπαγίς ( 1:30 τού βίντεο ) διόρισε τον σύζυγο τής Ντόρας Μπακογιάννη, Ισίδωρο Κούβελο, στο Διοικητικό Συμβούλιο μεγάλης Τουρκικής τράπεζας στην Τουρκία!

 Ακούστε όλο το βίντεο


(Στην φωτογραφία ο Ισίδωρος με τον Μιχάλη και τον επικοινωνιολόγο της Ντόρας σε παλαιότερες -και καλύτερες - εποχές)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. περαστικός avatar
    περαστικός 19/11/2009 13:56:30

    Ολόκληρη η εκπομπή βρίσκεται εδώ

    http://www.youtube.com/watch?v=k42imF2N8AA&feature=youtube_gdata

    Ο Σαρρής κάνει ανοιχτά ΕΚΚΛΗΣΗ στους Νεοδημοκράτες να ψηφίσουν Σαμαρά

    Είναι ενδεικτική η κίνησή του, είναι και πρόεδρος της ΕΔΗΚ, της συμμαχίας των πατριωτικών δυνάμεων της δεξιάς και του κέντρου, αν τελικά εκλεγεί ο Αντώνης Σαμαράς στο τιμόνι της Νέας Δημοκρατίας.

  2. nikos avatar
    nikos 19/11/2009 15:16:44

    αν αυτή ή είδηση είναι αλήθεια τότε είμαστε πολύ κακομοίρηδες. Οι καταγγελίες δεν αφορούν μόνο την κα Μπακογιάννη ( μήπως για αυτό δεν λέγεται Κούβελου) αλλά και τον κο Παπανδρέου ΓΑΠ που πρέπει και αυτός άμεσα να απαντήσει.Όσο για την κα Κούβελου αν είναι έτσι πρέπει αμέσως να ..πάρει την μούρη της και να του δίνει...ουστ

  3. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 19/11/2009 18:02:28

    Ο Ισίδωρος σε Τουρκική τράπεζα...και η γυναίκα του Χριστοφοράκου ανηψιά του Νεμιρέλ, Προέδρου της Τουρκίας επί Ιμίων μάλιστα...

    Τώρα αρχίζει και δένει το γλυκό...

    Αυτός στη μέση της φωτογραφίας ποιός να έιναι άραγε? Μήπως αυτός σύστησε τη Τουρκική τράπεζα στον αναφερόμενο?


    Απλές σκέψεις και μήπως είναι καιρός να ενεργοποιηθεί σοβαρά-σοβαρότατα η Ελληνική Πολιτεία για την εμπλοκή της ΜΙΤ στα εσωτερικά πολιτικά της χώρας???

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ Dubai Expatriate 21/11/2009 14:49:02

      H πρώην γυναίκα του Χριστιφοράκου λέγεται Nükhet Demiren και όχι Demirel.

  4. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 19/11/2009 18:12:32

    Καλά αν είναι αλήθεια ότι τον διόρισε τι να πω!
    Επλίζω η απάντηση σε μια βδομάδα να είναι ισχυρή έτσι της αρμόζει.

  5. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 20/11/2009 13:09:52

    σε ποια τράπεζα, μήπως ξέρουμε όνομα;

  6. Αχιλλεας Σακελλαριου avatar