10/12/2009 00:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στους "16" ο Ολυμπιακός



Για δεύτερη φορά μέσα σε τρία χρόνια ο Ολυμπιακός προκρίθηκε στη φάση των "16" του Τσάμπιονς Λιγκ, αφού σε αγώνα στο γήπεδο Καραϊσκάκη για την 6η και τελευταία ημέρα νίκησε 1-0 την Άρσεναλ, καταλαμβάνοντας τη 2η θέση του 8ου Ομίλου.Το γκολ σημείωσε ο Λεονάρντο στο 47'.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. fantomas avatar
    fantomas 10/12/2009 08:42:37

    ΑΑΑΑΑΑΑΑ.........ρε θρυλε!!!!!!!!!!!

    μπροστα στην οικονομικη καταστροφη εισαι η μονη ελπιζα αισιοδοξιας!!!!!

    • Vachus avatar
      Vachus @ fantomas 10/12/2009 09:24:38

      Κοκκαλης for president!

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/12/2009 08:48:27

    Βρε παιδιά όλα καλά, αλλά αυτός ο Μήτρογλου τι μέρος του λόγου είναι; Σαν γκόθικ τραβεστί μου μοιάζει. Τι παίζει; Πάει καλά;

    • antiathlitikos avatar
      antiathlitikos @ Strange Attractor 10/12/2009 10:48:24

      Εσύ πώς το(ν) κόβεις strange; Εκτός πάντως από γκότθικ τραβεστί (τέλειο!) είναι και αντιδάνειο Gastarbeiter δεύτερης γενιάς που έμαθε το τόπι στην άλλοτε μεγάλη ομάδα του απολαυστικού Γκύντερ Νέτσερ.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Strange Attractor 10/12/2009 11:02:41

      Άν και δεν είμαι γαύρος, ομολογώ ότι το παιδί το έχει το γκόλ. Μη πειράζετε τον Μήτρογλου, θα δείτε, έχει πολύ μέλλον - αλλά αλλοίμονο, θα τον αρπάξει η ξενητειά.
      Εμένα πάντως μού άρεσε χθές ο φαλακρός γκολκήπερ της Σταντάρ Λιέγης: Έκανε την απόκρουση της βραδιάς με το κεφάλι (σκαστό χαμηλό σούτ παρακαλώ) κι έβαλε γκόλ με κεφαλιά στο 94' αφού κατέβηκε στην αντίπαλη περιοχή σε χτύπημα κόρνερ. Έτσι προκρίθηκε η Σταντάρ. Πραγματικός σιδεροκέφαλος.

      • antiathlitikos avatar
        antiathlitikos @ Sic transit gloria mundi 10/12/2009 11:10:43

        Εδώ που τα λέμε πάντως stgm, τα δύο μεγαλύτερα νέα ταλέντα που παίζουν στην Ελλάδα δε θάπρεπε κανονικά νάχουν άδεια εργασίας. Νάναι καλά ο Μπόσμαν που διασφάλισε την (ποδοσφαιρική) πολυπολιτισμικότητα!...

    • Πήλιος Γούσης avatar
      Πήλιος Γούσης @ Strange Attractor 10/12/2009 11:53:16

      Το παίζει καο γκόμενος ενώ είναι σα τον σκύλο που χάσαμε.

  3. Κεραυνός avatar
    Κεραυνός 10/12/2009 09:42:39

    Μπράβο στον ευρωθρύλο.
    Άρχισε δειλά αλλά σταθερά να μας αποζημιώνει τα τελευταία χρόνια.

  4. ΠΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ avatar
    ΠΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 10/12/2009 10:17:35

    Με τα δεύτερα της Αρσεναλ ήρεμα με τις υστερίες..
    Αλλωστε σε συνθήκες κρίσης και φτώχειας μια χαρά όπιο για το πόπολο.

    • Κεραυνός avatar
      Κεραυνός @ ΠΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 10/12/2009 12:29:38

      Σε έναν απο τους 6 αγώνες η αντίπαλος έπαιζε με τα δεύτερα και ο Ολυμπιακός χρειαζόταν απλά μόνο ισοπαλία άσχετα άν νίκησε.
      Σε όλους τους υπόλοιπους αγώνες οι αντίπαλοι έπαιζαν με τα πρώτα.
      Προκρίθηκε με την αξία του.

  5. ΜιχΜιχ avatar
    ΜιχΜιχ 10/12/2009 10:46:17

    Για το όπιο θα συμφωνήσω, αλλά μην ξεχνάμε τις απουσίες του Ολυμπιακού εδώ και καιρό. Όσοι παίζουν τώρα, δεν θεωρούνται πως ανήκουν στην πρώτη ομάδα. Επίσης, άλλο πάγκος της Άρσεναλ και άλλο πάγκος ελληνικής ομάδας. Δες τον προϋπολογισμό τους και δεν θέλεις τίποτα άλλο.

    • antiathlitikos avatar
      antiathlitikos @ ΜιχΜιχ 10/12/2009 10:58:03

      Ο Βεγκέρ ΜιχΜιχ δεν είναι απλώς μεγάλος προπονητής. Είναι και ο πιο επιτυχημένος manager στο ποδόσφαιρο εδώ και χρόνια! Παρ΄ολίγον να τον είχε τουμπάρει ο Κόκκαλης πριν υποκλέψει τον Ντούσαν. "Ευτυχώς" για τον ίδιο (τον Βεγκέρ εννοώ) την έκανε για το νησί και μεταμόρφωσε αλα γαλλοαφρικανικά την πιο βαρετή ομάδα στην Ευρώπη. Κι η Άρσεναλ δεν παίζει πια απλώς ΩΡΑΙΟ ποδόσφαιρο. Είναι και η πιο κερδοφόρα ομάδα του πλανήτη, ακριβώς γιατί ο προϋπολογισμός για τα πιτσρίκια που λες είναι ΠΑΝΤΑ ΘΕΤΙΚΟΣ: τα λεφτά που βγάζει η ομάδα μοσχοπουλώντας κάποια στιγμή τα πιτσιρίκια που μεγαλώνουν, φτάνουν κάθε φορά για τρεις τουλάχιστον νέους Φάμπρεγκας.

  6. antiathlitikos avatar
    antiathlitikos 10/12/2009 12:07:08

    Η ιστορία πάντως δεν επαναλαμβάνεται ως φάρσα! Το αποδεικνύει ο γαύρος: 10 βαθμούς μαζεψε με το Μπάγιεβιτς ο θρύλος κι αποκλείστηκε από αγγλική ομάδα. Δέκα και φέτος και προκρίθηκε πάλι χάρη σε νησιωτική μεσολάβηση!

    Η ιστορία «εκδικείται» όμως! Κι αυτό το αποδεικνύει ο γαύρος: έξω ο Τζέραρντ κι ο Μπενίτεθ που μας είχαν κλείσει το σπίτι το 2006.

  7. Παλιός Οννεδίτης avatar
    Παλιός Οννεδίτης 10/12/2009 12:11:50

    Με ένα όνειρο τρελό...ΜΟΝΟ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ κύριοι

  8. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar