#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/02/2011 12:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στον εισαγγελέα ο Ρουτζούνης για να αδειάσουν το κτίριο οι λαθρομετανάστες



Ο ιδιοκτήτης του πολυτελούς νεοκλασικού  «Υπατία», όπου φιλοξενούνται οι μετανάστες απεργοί, Ντίνος Ρουτζούνης της ΚΑΠΠΑ Research,προσέφυγε σήμερα στον εισαγγελέα, επειδή οι “φιλοξενούμενοί” του αρνούνται να εγκαταλείψουν το κτίριο.

“Δεν πάμε πουθενά” λένε και ούτε τον αφήνουν να μπεί μέσα στο κτίριο του. Ως γνωστόν ο κ. Ρουτζούνης είχε παραχωρήσει το κτίριο για 15 ημέρες προκειμένου να εκτονωθεί η κατάσταση που είχε δημιουργηθεί στη Νομική

Πως λένε “δώσε θάρρος στο φελάχο”;

Και όποιον ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε τελικά οι κότες

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 11/02/2011 12:53:41

    Τον περνάει κανένας σας για τόσο αφελή, ώστε να μην είχε προβλέψει ότι οι λάθρο θα αρνούνταν να αποχωρήσουν;

    Επειδή εγώ δεν τον περνάω για τόσο αφελή, μάλλον κάτι άλλο "μυρίζομαι". Είτε μελλοντική έγερση (υπερτιμημένης) αποζημίωσης από το κράτος, είτε εκβιασμό για αναθέσεις άλλων "δουλειών" από κρατικές υπηρεσίες.

    • Μisha avatar
      Μisha @ Αυριανιστής 11/02/2011 12:58:07

      Παίζουν το γνωστό επικοινωνιακό κουκλοθέατρο οι παστόκοι.

      Εδω μέχρι και οι προεδροι των συλλόγων μεταναστών βγηκαν και κατήγγειλαν το σκοτεινό παιχνίδι.

      • Αστραπόγιαννος avatar
        Αστραπόγιαννος @ Μisha 11/02/2011 13:26:29

        Οι συγκεκριμένοι πρόεδροι διοργανώνουν και "Κοπη Πιττα" ή αρκούνται μόνο σε καταλήψεις δημοσίων κτιρίων;

    • man8os avatar
      man8os @ Αυριανιστής 11/02/2011 14:40:07

      Δεν εχει να παρει τιποτα. Αυτος δεχτηκε να τους φιλοξενησει, αυτος να πληρωσει!
      Δεν του το επεβαλλε το κρατος.

      • Orestios avatar
        Orestios @ man8os 11/02/2011 16:12:18

        Έτσι. Ας πρόσεχε

  2. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 11/02/2011 13:05:21

    "του απαγορεύουν οι μετανάστες να μπει στο κτήριό του"...

    Δηλαδή τους "ρωτάει" ο Ρουτζούνης για να μπει στο κτήριό του;;;;;

    • Περίεργος avatar
      Περίεργος @ SPYROS T. 11/02/2011 13:27:23

      "κτήριό του" μα αφού ανοίκει σε ΜΚΟ πώς "τού"
      Απλά το διαχειρίζεται....

    • Αστραπόγιαννος avatar
      Αστραπόγιαννος @ SPYROS T. 11/02/2011 13:32:40

      Έτσι κάνουν οι...επαγγελματίες δημοκράτες. Πρώτα ρωτάνε και μετά "μπαίνουν" γενικώς. Μη κοιτάς εμείς. Εμείς είμαστε ακροδεξιοί, φασίστες, ρατσιστές, ξενόφοβοι, συσντηρητικοί αλήτες που πίνουμε για πρωινό το αίμα 3 ή 4, ανάλογα, παρθένων μεταναστριών. Αυτά είναι δεδομένα στο "Ελλάντα" των "κακών Ελλήνων",

      • Dora avatar
        Dora @ Αστραπόγιαννος 11/02/2011 14:13:07

        Τελευταια χαιρομαι οταν με λενε "ξενοφοβη" τα τσιρακια της Νεας Ταξης και οι θολοκουλτουριαρηδες. Το θεωρο κατι σαν τιτλο τιμης που με κανει να ξεχωριζω απ' την πανιβλακεια.

        • Dora avatar
          Dora @ Dora 11/02/2011 14:20:16

          θεωρω

    • Dora avatar
      Dora @ SPYROS T. 11/02/2011 14:10:24

      Ε ρε γλεντια!
      Κατι που πολλοι δεν γνωριζουν ειναι οτι συμφωνα με το ισλαμ,αν καπου εχουν προσευχηθει ομαδικα,αυτο γινεται τοπος ιερος που ανηκει στο ισλαμ ΠΑΝΤΑ.
      Το ειπε ενας ολλανδος αραβιστης,ισλαμολογος καθηγητης πανεπιστημιου.
      Δεν δινω το ονομα του ,γιατι αρκετα προβληματα με απειλες για την ζωη του δεχεται εδω.
      Ο δε παπας Βενεδικτος εγραψε ενα γραμμα σε καποιους ανεγκεφαλους, οσο και αδαεις και φανατικα πολιτικα ορθους(βλεπε τρομοκρατημενους) ιερεις του, οι οποιοι παραχωρησαν καποιες παρασκευες τις εκκλησιες τους ,για να προσευχονται οι μουσουλμανοι!!!!!

      • joanna avatar
        joanna @ Dora 17/02/2011 18:12:18

        Αυτος και ο οποιοσδηποτε αλλος " καθηγητης πανεπιστημιου" αναφερει κατι για το ισλαμ οφειλει, αν ειναι σωστος μουσουλμανος, να αναφερει την πηγη του ( χαντιθ ή κορανι). Τα αναφερει αυτα? Γιατι αν οχι, οι δηλωσεις του περι ισλαμ θεωρουνται προσωπικες εικασιες. Αυτο που ισχυει στο ισλαμ ειναι οτι μπορει ο πιστος να κανει την προσευχη του σε οποιονδηποτε (καθαρο) χωρο ακομη και αλλοθρησκο ναο.

  3. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 11/02/2011 13:05:24

    Ας του βάλουν και φωτιά για να έχουν γνώσει οι φύλακες και να στρώνουν οι.. κώλοι.

  4. S.T. avatar
    S.T. 11/02/2011 13:09:38

    Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

    Ζήτω η Μπανανία του Βαλκανικού Νότου!

  5. Αστραπόγιαννος avatar
    Αστραπόγιαννος 11/02/2011 13:09:57

    Για φαντάσου πώς σε προσγειώνει η πραγματικότητα. Αυτός ο κύριος δεν είναι προερχόμενος από αριστερή, άρα εξ ορισμού σύμφωνα με την ελληνική παράνοια, προοδευτική οικογένεια; Αυτός ο κύριος δεν προέρχεται από λαϊκή, προλεταριακή γειτονιά; Η εταιρία αυτού του κυρίου εδώ και χρόνια δεν χαρακτήριζε εξενοφοβικούς τους Έλληνες μέσα από τα στημένα γκάλοπ που διενεργούσε; Το κόμμα στο οποίο ανδρώθηκε και υπηρετεί αυτός ο κύριος δεν προσπαθεί ακόμα να μας πείσει για τον πλούτο των πολυπολιτισμικών κοινωνιών; Το ίδιο κόμμα δεν είναι αυτό που μας λέει απ' εξω, απ' έξω να πάψουμε να είμαστε συντηρητικοί;
    Κι όμως αυτός ο κύριος καλεί τώρα τον εισαγγελέα για να σώσει την πολλών εκατομμυρίων ευρώ περιουσία του από τους λαθρομετανάστες.
    Αλλά βλέπεις έτσι είναι. Όταν διαβιείς σε περίκλειστα φρούρια των ΒΠ με δεκάδες αστυνομικούς να σε φυλάνε, εύκολα μπορείς να κατηγορείς τον κάτοικο του Αγίου Παντελεήμονα, της Κυψέλης και των Πατησίων για ρατσισμό. Όταν όμως το αγγούρι μπει στον δικό σου κ..... τότε πάνω απ΄ όλα η νομιμότης. Αν δεν σεβόμουνα το συγκεκριμένο κτίριο και την αρχιτεκτονική του σημασία θα ήθελα να του το κάψουν συθέμελα του μπινέ.

    • ΝΑΥΤΗΣ avatar
      ΝΑΥΤΗΣ @ Αστραπόγιαννος 11/02/2011 13:34:47

      Το έχω ξαναγράψει. Να φιλοξενηθούν στις βίλλες, στα εξοχικά και στα σκάφη των κοινωνικά ευαίσθητων συμπολιτών μας. 600 δις στην Ελβετία έχουν...

    • Dora avatar
      Dora @ Αστραπόγιαννος 11/02/2011 14:17:24

      Αγαπητε Αστραπογιαννε,ετσι λεγανε στο χωριο μου,τοτε που το κατοικουσαν ελληνες:Παπα γελασες,παπας δεν εγινες.
      Ολα τ'αλλα δηλαδη που κοροιδευεις η κατηγορεις στους αλλους,αργα η γρηγορα θα ερθουν στο κεφαλι σου!!!!!

    • man8os avatar
      man8os @ Αστραπόγιαννος 11/02/2011 14:42:48

      Δεν εχει το δικαιωμα να τους διωξει!Ειναι ανθελληνικο. Η φιλοξενια ειναι ιερη, οπως κυρησει ο Αλαβανος!

  6. Εν Πλώ avatar
    Εν Πλώ 11/02/2011 13:14:55

    X a xa xa xa xa.............!

  7. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 11/02/2011 13:30:18

    Γιατί πηγαίνει στον εισαγγελέα? Μέ κάποιον συμφώνησε προφανώς !
    Πάντως όχι με τον εισαγγελέα. Γιατί δεν μας τον λέει να τον "βοηθήσουμε"...

  8. somebody, somewhere, sometime... avatar
    somebody, somewhere, sometime... 11/02/2011 13:38:07

    Καλά να πάθει...

  9. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 11/02/2011 13:43:12

    ΒΡΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ,ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ???ΤΙ ΣΟΗ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΕΙΝΑΙ ???ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΞΕΙ ΕΞΩ???ΑΜΑΝ ΒΡΕ ΣΥΝΤΡΟΦΕ ΤΙ ΚΟΛΙΤΑΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΡΙΖΑ ΕΙΣΑΙ???ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΠΡΩΛΑΙΤΑΡΙΟΙ!!!.

    • man8os avatar
      man8os @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 11/02/2011 14:43:34

      +++++
      Ειναι ντροπη να πεταει αδελφους προλεταριους...

  10. ΠΙΠΙΝΑ avatar
    ΠΙΠΙΝΑ 11/02/2011 14:15:27

    ΩΠΑ! ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΘΕΣΕΙ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΟΔΟΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΚΑΙ Η ΥΠΑΤΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΡΕΙΤΕ, .......Ανώνυμος είπε...

    ΘΕΛΩ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΙΔΩΘΗΚΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΟΝ ΓΑΠ. ΕΙΠΕ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ,ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΘΙΓΕΙ Η ...ΒΑΣΙΚΗ ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ!!!!!!ΘΕΕ ΜΟΥ!!! ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΥΠΑΙΝΙΣΣΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ ΤΥΠΟΣ? ΠΌΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΙΚΗ ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ? ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ! ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ...ΒΑΣΙΚΗ ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ Η ΑΘΗΝΑ? ΠΕΡΙΜΕΝΩ ....... -ΕΛΛΗΝΙΔΑ-
    11 Φεβρουαρίου 2011 12:45 π.μ.

    Δημοσίευση σχολίου

    Παλαιότερη Ανάρτηση Αρχική σελίδα
    Εγγραφή σε: Σχόλια ανάρτησης (Atom)
    167723

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ ΠΙΠΙΝΑ 11/02/2011 15:12:45

      Αυτό με ανησύχησε πολύ. Γιατί πρόσθεσε ξαφνικά το "βασική". Ίσως έχει σχέση και με αυτό που είπε ο Μπ.Τραα "να δώσετε δημόσια περιουσία".

  11. Κρητικός avatar
    Κρητικός 11/02/2011 14:29:10

    Τελικα ειναι δυσκολο να κυβερνα η δεξια .....χωρις να εχει εκχωρησει το υπουργειο προπαγανδας στη αριστερα (συνολικα...η ατομικα)
    Το κακκο με μας σημερα ειναι οτι η δεξια που κυβερνα σημερα ειναι
    απατριδες
    αμοραλιστες
    αδιαφοροι
    αναισθητοι
    αγνωμονες
    .............
    ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΛΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ
    ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ

  12. man8os avatar
    man8os 11/02/2011 14:38:37

    Τι εγινε? Θελει και εισαγγελεα? Μα γιατι? Αφου ειναι φιλανθρωπος.
    Εινα δυνατο να χαρισε το σπιτι και να θελει και εισαγγελεα τωρα?
    Οταν λεμε να τους παρεις σπιτι σου αφου τους αγαπας, αυτο εννουμε.

  13. Dora avatar
    Dora 11/02/2011 14:59:18

    Γιατι δεν φιλοξενησαμε τους ιταλους και τους γερμανους το 1940 τοτε και χαθηκαν τοσες ζωες? Στην οικογενεια μου χαθηκαν δυο στα αλβανικα βουνα.
    Γιατι δινουμε τοσο χρημα για εξοπλισμο τοτε και δεν τα παραταμε να φιλοξενουμε οποια μαζα γουσταρει να μπει μεσα στην χωρα μας?

    • man8os avatar
      man8os @ Dora 11/02/2011 15:13:09

      Εγω δεν τους θελω σπιτι μου, αυτος τους ηθελε.
      Πως ειναι δυνατο να αλλαζει τοσο γρηγορα γνωμη?

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ man8os 11/02/2011 21:53:27

        Έχετε καταλάβει πως και οι δύο ειρωνεύεστε την κατάσταση, αλλά και οι δύο νομίζετε πως ο άλλος σοβαρολογεί? Βασικά συμφωνείτε.

  14. Σοφία avatar
    Σοφία 11/02/2011 15:00:12

    για απεργοι πεινας μια χαρα φαινονται. σηκωνονται πανε βολτα... δεν εχουν καταβληθει; αντε καντε κατι ζωα. τωρα ανακαλυψαν οι 'ηγετες' στην ΕΕ οτι απετυχε το πολυπολιτισμικο μοντελο. 20 χρονια επρεπε να τους βοηθησουμε γιατι ξερουμε απο δυσκολιες στην Ελλαδα... η γνωστη καραμελα της αλληλεγγυης... δεν μπορουμε να περπατησουμε στην ηγουμενιτσα το βραδυ στο λιμανι...

    • Tassos avatar
      Tassos @ Σοφία 11/02/2011 15:12:46

      Στη Θεσνίκη οι απεργοί πείνας έχουν κάτι μαγουλάκια να! Και δεν κάνω καθόλου πλάκα. Οι απεργοι πείνας του ΙΡΑ πέθαναν όλοι σε 53-56 μέρες ενώ πριν είχαν πέσει σε κώμα. Οι δικοί μας (καλά να είναι οι άνθρωποι) αντέχουν και 100 μέρες όπως τους κόβω...

      • man8os avatar
        man8os @ Tassos 11/02/2011 15:16:05

        Μα δεν χρειαζεται να κανουν απεργια πεινας. Μολις μπει αστυνομια στο σπιτι, 50,000 λαθρομεταναστες θα εξεγερθουν στο κεντρο της Αθηνας.

    • Αστραπόγιαννος avatar
      Αστραπόγιαννος @ Σοφία 11/02/2011 15:17:23

      Ποιοι απεργοί πείνας μωρέ, πάτε καλά; Εγώ αν δεν φάω 1 μέρα δεν μπορώ να πάω ούτε μέχρι το περιπτέρο από την αδυναμία και αυτοί μου σουλατσάρουν άνετοι, με φυσική κατάσταση αλπινιστή ορειβάτη. Πάει το κεμπάπ τις μεταμεσονύχτιες ώρες σύννεφο.

      • man8os avatar
        man8os @ Αστραπόγιαννος 11/02/2011 15:19:15

        Το ρεκορ μου ειναι 35 ωρες. Σε περναω!

      • Dora avatar
        Dora @ Αστραπόγιαννος 11/02/2011 16:11:45

        Το χοιρινο ομως δεν το τρωνε.

        • Αστραπόγιαννος avatar
          Αστραπόγιαννος @ Dora 11/02/2011 16:37:17

          Έτσι νομίζεις. Εγώ που μένω Πατήσια τους βλέπω στα παγκάκια να ξεσκίζουν τα πίτα-γύρο μαζί με τα μπυρόνια. Αυτά που λένε οι μουσουλμάνοι για εγκράτεια, χοιρινά και αλκοόλ είναι μπόυρδες. Το χοιρινό, το αλκοόλ και το μ....ί είναι γλυκό. Άσχετο αν τις γυναίκες τους τις έχουν σαν ζώα. Όλα κι όλα, αυτό τους το επιβάλει το Κοράνι (ξέρετε το σκισμένο, αυτό που παραλίγο να κάψει την Αθήνα).

  15. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 11/02/2011 15:05:02

    Ντροπή να μη χαρίζει το κτίριό του στους 'καημενούληδες'. Αλήθεια, ο Τσίπρας πόσoυς φιλοξενεί στο σπίτι του;

  16. Ανδρικόπουλος Θεοδωρος avatar
    Ανδρικόπουλος Θεοδωρος 11/02/2011 15:09:31

    Ακομα και απο κλεμμένα να την εχει την οικια αυτη,δεν σεβάστηκε αυτη την πολυτελεια που εχει και το ονομα της. Υπατια. Τι γνωριζουν οι βαρβαροι απο την διασημη αυτη Ελληνιδα; Καλα να παθει. Θα του δωσουν τα πατωματα για το τζακι.

  17. juliet avatar
    juliet 11/02/2011 15:19:07

    παιδιά παρανοήσατε,τα παιδιά θέλουνε να καθαρίσουν ,να ξεσκονίσουνε,να ετοιμαστούνε για να έχουν επιτέλους εκείνη τη συνάντηση με την υπουργό μεταναστευτικής πολιτικής κα Νταλάρα, θα ετοιμάσουν και συναυλία ,τι καλύτεροι ήτανε οι κάτοικοι του Αγίου Παντελεήμονα; ..........θα δείτε.....

  18. anna avatar
    anna 11/02/2011 16:00:56

    Εχουν όνομα? Εχουν δώσει πουθενά τα στοιχεία τους? Τυπικά είναι "σκιές". Ανύπαρκτοι. Για σκεφτείτε το

  19. sakis avatar
    sakis 11/02/2011 16:03:58

    Από το ερχόμενο καλοκαίρι μάλιστα θα περνάει πολύ περισσότερο χρόνο στην περιοχή, εφόσον διαθέτει πλέον και το δικό του σπίτι. Πιο συγκεκριμένα, ο Αντώνης Κανάκης, σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες, απέκτησε ένα μικρό παλάτι στην περιοχή Καψόχωρα της Χαλκιδικής, κυριολεκτικά πάνω στη θάλασσα.

    Πρόκειται για ένα από τα οκτώ πολυτελή σπίτια που βρίσκονται στην εν λόγω περιοχή και είναι πραγματικό παλάτι, με όλες τις σύγχρονες ανέσεις – και μάλιστα με φοβερή θέα. Ενα σπίτι που φαίνεται ότι θα γίνει στο εξής το αγαπημένο καταφύγιο του Αντώνη για τους καλοκαιρινούς μήνες – και όχι μόνο. Ακούγεται ότι το νέο απόκτημά του του στοίχισε εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ, ενώ το καλοκαίρι που μας πέρασε -η ιστορία είναι γνωστή σε όλους τους κατοίκους στην Καψόχωρα- Ρώσος μεγιστάνας είχε προσφέρει για σπίτι στην περιοχή 2,5 εκατ. ευρώ, χωρίς να καταφέρει τελικά να το αποκτήσει.
    πηγή:πρώτο θέμα
    Αυτοί είναι οι μέγα ”δημοκράτες” και ”ανθρωπιστές” που σας δουλεύουν Έλληνες και πουλάνε ανθρωπισμό για τους ”κακόμοιρους” τους λαθρομετανάστες και που δεν μπορούν να ”κοιμηθούν” τα βράδια άνθρωποι τύπου Λαζόπουλου και Κανάκη που έχουν λύσει οριστικά τα οικονομικά προβλήματα της ζωής τους με βιλάρες και πισίνες και πουλάνε ”αριστερό” ανθρωπισμό και ”αριστερή΄΄ ”κριτική” από τις σπιταρόνες τους και τα πανάκριβα ταξίδια που κάνουν κάθε χρόνο με τα φιλαράκια τους ας πάνε αν είναι τόσο ανθρωπιστές να ζήσουν στο κέντρο της Αθήνας ή σε άλλα γκέτο της Ελλάδας ή ο ”ανθρωπισμός” τους δεν φτάνει μέχρι εκεί;Ή εκτός αν ο μέγα ”ανθρωπιστής” Κανάκης αγόρασε αυτήν την υπερπολυτελή βίλα για να στεγάσει τους ”κακόμοιρους” λαθρομετανάστες και αποτελούν ένα μεγάλο χτύπημα στην καρδιά του οι άθλιες συνθήκες διαβίωσης αυτών των ανθρώπων. Κανάκη ”συμπαραστέκομαι” στον πόνο σου,ξέρω τι τραβάς και προσπάθησε να συνεχίσεις την ζωή σου και προπάντος μην καταφύγεις σε κάποια πράξη αυτοκτονίας από τον αστείρευτο ”πόνο” που έχεις συγκεντρώσει στην καρδιά σου για τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης εκατομμυρίων λαθρομεταναστών ή κάνε κάτι άλλο πάρε αυτούς τους 300 λαθρομετανάστες της νομικής στην βίλα σου για να συνεχίσουν την απεργία πείνας ώστε να ”ανακουφιστεί” λίγο η ψυχή σου και να δείξεις στον ''κακό'' τον Άνθιμο το μεγαλείο ανθρωπισμού και ψυχής που έχεις για τους ''δυστυχισμένους'' αυτούς ανθρώπους άρε ”κακόμοιρε” Κανάκη τι τραβάς και εσύ συμπάσχουμε όλοι στον ''πόνο'' σου.

  20. BΡΑΧΟΣ avatar
    BΡΑΧΟΣ 11/02/2011 16:04:08

    Θα κάνει μήνυση. Διακόσια άτομα από 150 ευρώ το κεφάλι, τρία χιλιαρικάκια...Λεφτά θέλει να δώσει ο άνθρωπος στο κράτος, βρε άσπλαχνοι...

  21. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 11/02/2011 19:04:51

    O κ. Ρουτζούνης, στα νιάτα του που ήταν ένας καλός κνίτης, αν διάβαζε λίγη ιστορία αντί να διαβάζει τον "Οδηγητή" και τις τελευταίες αποφάσεις της ΚΕ του ΚΚΕ, θα ήξερε τι είχαν κάνει στους κατοίκους των ελληνικών νησιών οι μπαρμπερίνοι πειρατές, που ήταν υπό την εξουσία των Οθωμανών. Ο Χαϊρεντίν Μπαρμπαρόσσα που κατέλαβε τα ελληνικά νησιά για λογαριασμό του Σουλτάνου και τα ρήμαξε, ήταν ένας από αυτούς. Οπότε, δεν θα περίμενε τίποτα λιγότερο από τους ψευτο-απεργούς πείνας πονηρούς και κλέφτες απογόνους τους. Οπότε, θα το σκεφτόταν διπλά προτού τους παραδώσει το ιστορικό νεομπαρόκ κτίριο για να το κάνουν αχούρι χωριού στους πρόποδες του όρους Άτλας...
    Ας πρόσεχε, too bad, ή αλλιώς, tant pis...

  22. anonymous avatar
    anonymous 11/02/2011 21:52:34

    Σκάλα Λακωνίας: Σύσκεψη για το θέμα των λαθρομεταναστών με τη συμμετοχή του γενικού γραμματέα του υπουργείου Προστασίας του Πολίτη, ανωτάτων αξιωματικών της αστυνομίας και των τοπικών φορέων θα πραγματοποιηθεί την επόμενη εβδομάδα στη Σκάλα Λακωνίας προκειμένου να δρομολογηθούν λύσεις στα προβλήματα, που έχει δημιουργήσει η μεγάλη σε αριθμό παρουσία και διαμονή λαθρομεταναστών στη νότια Λακωνία.
    Όπως ανέφερε μιλώντας στο δημοτικό ραδιόφωνο Τρίπολης ο δήμαρχος Ευρώτα Γιάννης Γρυπιώτης η κατάσταση έχει φτάσει στο μη παρέκει. Τόνισε επίσης ότι πρέπει να εφαρμοστούν οι νόμοι.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ anonymous 11/02/2011 19:08:17

      Αν επικρατούσαν οι σημερινές νοοτροπίες περί πολιτικής ορθότητας το 1821, όπως θα ήθελε ο κ. Βερέμης, θα είχαμε ακόμα τον τούρκο Πασά στο Σεράι του στην Τροπολιτσά και θα στέλναμε την μανδάμ Νταλάρα, με το σινιέ ταγεράκι της, να διαπραγματευτεί τα προνόμια των υποτελών χριστιανών της Πελοποννήσου...
      Αλλά, ευτυχώς για εμάς, επικρατούσαν ολίγον πιο βάρβαρα ήθη και γλιτώσαμε από δαύτους.
      Από την καινούρια φουρνιά μουσουλμάνων να δούμε πώς θα γλιτώσουμε.

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ ΒΙΣ 11/02/2011 20:14:34

        Τώρα δεν πάμε στον Πασά πάμε στον αμερικανό πρέσβη, στην Μέρκελ και στον Στρος Καν.

        Πως το λέγανε εκείνο το παλιό συνθηματάκι ;

        Ανε-ξα-ρτη-σία, λαι-κή κυ-ρια-ρχία!

  23. Giorgos arvanitis avatar
    Giorgos arvanitis 11/02/2011 21:54:29

    Ξέρετε που δουλεύει η σύζυγος του κ Ρουτζουνη
    Ύπατη αρμοστια. 20000€ το μήνα..διορισμός απο κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ.

    Ξέρετε ποιο μεγάλο έργο ανέλαβε η εταιρεία του κ Ρουτζουνη;;
    Τομέας Υγείας συνταγογραφησεις

    Τυχαίο;;;;;;;;;;;;;;
    Μέχρι ποτέ θα μας νομίζουν για ανόητους;;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Giorgos arvanitis 11/02/2011 19:12:28

      Μα αυτά είναι εντελώς συμπτωματικά αγαπητέ, δεν έχουν καμία, μα καμία σχέση με το θέμα μας... Δεν μπορώ να καταλάβω τι υπονοείς...

    • empedocle avatar
      empedocle @ Giorgos arvanitis 12/02/2011 10:49:23

      Για πάντα ανόητοι θα είμαστε,η ζωή τελειώνει κάποια στιγμη και το μόνο που θα έχεις να θυμάσαι θα είναι ότι προσπαθούσες να τα φέρεις βόλτα με τρεις κι εξήντα το μήνα,τη στιγμή που η νταλάρα θα κάνει βουτιές στο coral reef.
      Ηλίθιοι είμαστε,μην το ψάχνεις,η νταλάρα μια χαρά ξηγιέται,κορόϊδο είναι νομίζεις ?
      Όσο εμείς θα γράφουμε θεωρίες στο pc,αυτοί και τα παιδιά τους θα τρώνε με χρυσά κουτάλια.
      Πάει,τέλειωσε η ζωή μάγκες,δεν ξέρω αν το'χετε πάρει χαμπάρι.

    • η Κατινίτσα της γειτονιάς σας avatar
      η Κατινίτσα της γειτονιάς σας @ Giorgos arvanitis 30/10/2011 21:17:54

      Έχεις αγαπητέ Giorgos arvanitis καλές πληροφορίες. Έτσι έχουν τα πράγματα. Επιπλέον θέλω να προσθέσω ότι οι διαπραγματεύσεις που άρχισαν πέραν των προνομίων που θα τους παραχωρηθούν σε θέματα παραμονής κ.λ.π θα προβλέπουν και δημιουργία πυρήνα οικισμού στον οποίο θα εγκατασταθούν και επιδιορθώσεις στην υπατία ΜΕΣΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΕΣΠΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

  24. thanasis avatar
    thanasis 11/02/2011 21:56:08

    τα καλα της global goverment

  25. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 11/02/2011 22:21:45

    Καλά να πάθεις. Και εάν ποτέ πειστούν να φύγουν θα στο κάνουν καλοκαιρινό
    έτσι για να δείξουν την ευγνωμοσύνη τους.

  26. Kommenos avatar
    Kommenos 11/02/2011 23:55:49

    Εγώ τα είχα πει πριν 15 μέρες στο φόρουμ αυτό ότι οι λαθρομετανάστες δεν θα φύγουν.

    Εγώ είχα πει ότι δεν μπορεί πλέον να επέμβει Εισαγγελέας ή ή Αστυνομία ή ο Υπουργός Δημόσιας τάξης, γιατί δεν είναι δημόσιο κτίριο,

    Εγώ σας έλεγα ότι έπρεπε ο ιδιοκτήτης να είχε υπογράψει συμβόλαιο μίσθωσης με τους λαθρομετανάστες για 15 ημέρες με την ένδειξη ΔΩΡΕΑΝ και ότι μόνο με αγωγή εξώσεως τους διώχνει πλεον,

    Εσείς ακούγατε άλλους δικηγόρους μαχητές και διεκδικήτές (από το χώρο αυτό) των αιωνίων, απαράμιλλων, απαράγραπτων δικαιωμάτων τους, εσείς ακούγατε το Αλενάκι και λέγατε "Καλά, καλά".

    Τώρα, αρχίζετε να καταλαβαίνετε ότι δεν μιλάμε για δημόσιο αλλά για ιδιωτικό τομέα.

    Μα ακριβώς εδώ φαίνεται η αξία του νομικού συστήματος που για τον ιδιωτικό τομέα καθόρισε την ελευθερία των συναλλαγών. Σε αντίθεση με το δημόσιο τομέα, όπου για ένα δημόσιο Κτίριο (Νομική) και για τον σκοπό τον οποίο προορίζεται (Διδασκαλία, άσυλο) χρειάζονται ένα σωρό νομικές διατάξεις να τηρηθούν, και να περιμένει ολόκληρη αστυνομική δύναμη, δύο εισαγγελείς και ο Υπουργός Δημόσιας Τάξης να αραδιάζει ένα σωρό ανοησίες στο MEGA,

    στον ιδιωτικό τομέα, το άρθρο 361 του Αστικού Κώδικα, ορίζει ότι μπορεί να συμφωνείς ο,τιδήποτε, και η σύμβαση ισχύει (άλλο βέβαια το πράγμα αν το περιεχόμενο είναι παράνομο ή απραγματοποίητο αν υπόσχεσαι να μεταβιβάσεις οικόπεδα στη Σελήνη - η σύμβαση ισχύει).

    Έτσι λοιπόν, αν έχει στοιχειώδες μυαλό ακόμα και δεν τον έχουν χαζέψει τελείως οι διαβεβαιώσεις ορισμένων που τον πετάνε μπαλάκι σε αναρμόδιους όπως Εισαγγελέα (τι σχέση έχει πλέον;), Υπουργό Δημόσιας Τάξης, Υπουργό Εργασίας κλπ, μπορεί να κάνει μια απλή σύμβαση (για να σωθεί να μη βρεί το μπελά του με την Εφορία που δεν έχει θεωρήσει το συμφωνητικό μίσθωσης ΔΩΡΕΑΝ που έπρεπε να είχε συνταχθεί με τους λαθρομετανάστες) να ορίσει ότι είναι με τη ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ για μερικές μέρες με σκοπό τη διεξαγωγή συνεδρίου. Επιπλέον η μέν Χρυσή Αυγή θα πρέπει να δηλώσει στο συμβόλαιο ότι βρήκε το μίσθιον σε καλή κατάσταση και ότι θα το επιστρέψει σε άψογη κατάσταση και "ελεύθερο βαρών", ο δε εκμισθωτής θα πρέπει να υποχρεωθεί μία ημέρα πριν την εγκατάσταση του μισθωτού (ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ) να κάνει απεντόμωση των εσωτερικών χώρων από πολυμελές συνεργείο Αλβανών.

    Φαντάζομαι θα έχει ασφαλίσει το κτίριο και το περιεχόμενό του σε αξιόπιστη Ασφαλιστική Εταιρεία.

    Τα υπόλοιπα θα λειτουργήσουν μόνα τους.

  27. δημης avatar
    δημης 12/02/2011 00:06:50

    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΒΡΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗΣ......

  28. Factorx avatar
    Factorx 12/02/2011 13:24:23

    Την αποχώρηση των μεταναστών από το μέγαρο Υπατία, και τη μεταστέγασή τους με ειρηνικό τρόπο, ζητεί με επιστολή του προς την υφυπουργό Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης, κυρία Άννα Νταλάρα, ο ιδιοκτήτης του ακινήτου αλλά και της εταιρείας δημοσκοπήσεων KAΠΑ Research κ. Κ. Ρουτζούνης. Την επιστολή κοινοποιεί παράλληλα σε έξι υπουργούς: Εργασίας κυρία Λούκα Κατσέλη, Προστασίας του Πολίτη κ. Χρ. Παπουτσή, Εσωτερικών κ. Ι. Ραγκούση, Υγείας κ. Ανδρέα Λοβέρδο, Παιδείας κυρία Άννα Διαμαντοπούλου, Πολιτισμού κ. Π. Γερουλάνο, καθώς και στον δήμαρχο Αθηναίων κ. Γ. Καμίνη.

    Διαβάστε περισσότερα: http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&artid=383817&ct=1&dt=10/02/2011#ixzz1Dk7NGPrE

  29. Kommenos avatar
    Kommenos 13/02/2011 00:13:06

    Τι σχέση έχουν η Υπουργοί Εργασίας Λούκα Κατσέλη, Προστασίας του Πολίτη Χρ. Παπουτσής, Εσωτερικών Ι. Ραγκούσης, Υγείας Ανδρέας Λοβέρδος, Παιδείας Άννα Διαμαντοπούλου, Πολιτισμού Π. Γερουλάνος, και ο δήμαρχος Αθηναίων Γ. Καμίνη για ένα θέμα "φιλοξενίας" που όπως ανέφερα παραπάνω (ως "φωνή βοόντως εν τη ερήμω"), μόνο με αγωγή εξώσεως μπορεί να καταλήξει, για για την οποία μάλιστε δεν έχει τηρήσει τις απαιτούμενες προϋποθέσεις;

    Τι έγιναν όλοι αυτοί οι λαλίστατοι δικηγόροι που είχατε εδώ πριν λίγο καιρό και "γνωμοδοτούσαν" για τα απαράγραπτα δικαιώματά τους της ελάχιστης αμοιβής και της προείσπραξης; Δεν τους ρωτήσατε; Δηλαδή και εγώ αν θέλω να διώξω ένα ενοικιαστή από το διαμέρισμά μου θα προσφύγω σε όλους αυτούς;