#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/07/2010 13:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στον Κακλαμάνη το χρίσμα Σαμαρά



Εκ νέου υποψήφιος για το δήμο της Αθήνας θα είναι στις εκλογές του Νοεμβρίου ο Νικήτας Κακλαμάνης, όπως έκανε γνωστό ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας Αντώνης Σαμαράς κατά την επίσκεψη του στο Κέντρο Κοινωνικής Αλληλεγγύης του δήμου Αθηναίων, στην οδό Πειραιώς.

Όπως είπε ο κ. Σαμαράς, για μία ακόμη φορά διαπίστωσε τη σοβαρότητα, την ετοιμότητα και την αξιοπιστία του κ. Κακλαμάνη, με την οποία θα διεκδικήσει και πάλι την εμπιστοσύνη των πολιτών της Αθήνας. «Σε αυτή την προσπάθεια, θα έχετε τη συνεργασία της ΝΔ και πιστεύω πως θα μας κάνετε να αισθανθούμε περήφανοι, συνεχίζοντας αυτή τη μεγάλη προσπάθεια», συμπλήρωσε ο πρόεδρος της ΝΔ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. julia avatar
    julia 15/07/2010 14:08:39

    Δεν ξεχνω..........

  2. Pankalos avatar
    Pankalos 15/07/2010 14:19:18

    Γκουντ ναϊτ εντ γκουντ λακ κύριοι. Και μην ξεχάσετε να αποκαταστήσετε και το Ρουσόπουλο.

  3. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 15/07/2010 14:25:58

    Στα μάτια των 800.000 (και όχι μόνο) αυτό μοιάζει με ψιλοπουστιά.

  4. Misha avatar
    Misha 15/07/2010 14:29:43

    Nικηταρά ο Δενδροφάγος.
    Θα έβαζα κι ένα δεύτερο επώνυμο με την κατάληξη -φάγος αλλά σεβομαι τα χρηστά ήθη των συνομιλητών.
    Ρε παιδιά , μόλις τον βλέπω μού θυμίζει κάτι μεταξύ Λιγνού και Φίφη τού Αχτύπητου.

    • Thraphsorchis avatar
      Thraphsorchis @ Misha 15/07/2010 15:29:08

      Δεν χτυπάμε κάτω από τη ζώνη.
      Τόσο το Παρίσι όσο και το Βερολίνο είχα επιτυχημένους gay δημάρχους.
      Απλά ο δικός μας είναι αποτυχημένος.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Thraphsorchis 15/07/2010 17:09:15

        Είναι ένα καλό μέρος για να μεταναστεύσεις. Ξανασκέψουν το: τι να κάνεις εδώ με εμάς τους οπισθοδρομικούς;

      • Στέργιος avatar
        Στέργιος @ Thraphsorchis 15/07/2010 18:16:10

        Η διαφορά είναι ότι οι δήμαρχοι Παρισιού και Βερολίνου δεν ντρέπονται που είναι γκέι, και το δηλώνουν με παρρησία. Ενώ στην Ελλάδα, πρωθυπουργοί, δήμαρχοι, βουλευτές, τραγουδιστές, ηθοποιοί, πρόεδροι ομάδων, διασημότητες πρώτης εμβέλειας δηλαδή, που όλος ο κόσμος ξέρει ότι είναι γκέι, το κρύβουν, ή συνάπτουν λευκούς γάμους, ή πληρώνουν σταρλετίτσες να φιγουράρουν δίπλα τους ως "σχέσεις"... Πού είναι η αξιοπρέπεια όλων αυτών των διάσημων "κρυφών"; Αν δεν βγουν ΑΥΤΟΙ κι ΑΥΤΕΣ να πουν δημοσίως: "ναι, είμαι γκέι, και τι έγινε;", πώς θα πάρει τα απάνω του ο απλός γκεί πολίτης αυτής της χώρας; Ξέρετε πόσοι έφηβοι αυτοκτονούν επειδή εισπράττουν άπειρη κοινωνική βία ως γκέι;

      • Thraphsorchis avatar
        Thraphsorchis @ Thraphsorchis 15/07/2010 18:29:17

        Τό 'πα και πριν.
        Βερολίνο για να μην αλλάζω πινακίδες στο καγιέν.

      • anonymous avatar
        anonymous @ Thraphsorchis 15/07/2010 18:36:46

        με ΙΡ βερολινου?

      • Thraphsorchis avatar
        Thraphsorchis @ Thraphsorchis 15/07/2010 22:32:03

        @ anonymous
        Δεν θα σας απαντώ πλέον διότι ο κόσμος νομίζει ότι τα έχουμε.

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ Thraphsorchis 16/07/2010 00:18:32

        Προτείνω ως nick το Ομέρ Πριόνης, και είναι η μόνη φορά που θά ήταν δίκαιο να ψηφίζατε κι εσείς, καημένα πλατάνια των πάρκων!

      • anonymous avatar
        anonymous @ Thraphsorchis 16/07/2010 00:34:04

        plakosane oi efedreies

    • ataktos avatar
      ataktos @ Misha 15/07/2010 18:41:44

      είναι δυνατών ..και αυτός νηστικός έμεινε

  5. blue nile avatar
    blue nile 15/07/2010 15:21:03

    ...δε μου αρέσει αυτή η εξέλιξη...είχε άλλες εναλλακτικές ο Σαμαράς? ...

  6. trochalos avatar
    trochalos 15/07/2010 15:29:08

    Αντωνάκη μου ξεκίνησες με λάθος,κρίμα.

  7. gram avatar
    gram 15/07/2010 16:41:44

    Θέλει τόλμη μαζί με την αρετή η ηγεσία...

  8. Στέργιος avatar
    Στέργιος 15/07/2010 17:09:19

    Μη συγχίζεστε βρε παιδιά.
    Ο Σαμαράς πρότεινε Κακλαμάνη για να τον κάψει τελείως ως πολιτικό.
    Αφού είναι βέβαιο ότι η ΝΔ θα χάσει όλους τους μεγάλους δήμους φέτος.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Στέργιος 15/07/2010 17:36:20

      Δεν έχεις κι άδικο... Δεν ξέρω αν είναι βέβαιο, αλλά πάντως δεν είναι πολύ αισιόδοξο. Με εξαίρεση ίσως τον Πειραιά, που η τετραετία Φασούλα δεν ήταν καθόλου καλή και αν κατέβη ο Μαρινάκης, όπως φημολογείται, θα τον πάρει με περίπατο.

      Από κει και πέρα, και ο Κακλαμάνης μια παλαιοκομματική δουλεία είναι, από τις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ που έχει ο Σαμαράς στη ΝΔ. Συμφωνώ ότι χάνει και καίγεται, Στέργιο. Δεν συμμερίζομαι τη γκρίνια των υπολοίπων, ας πούμε, ο Αβραμόπουλος είναι πολύ χειρότερος από τον Κακλαμάνη. Εκεί τι κάνουμε;

      Θα μπορούσε να τους διώξει όλους ο Αντώνης με τη μία και να κρατήσει τη σφραγίδα ΝΔ και να περιμένει μετά να μπούμε μέσα όλοι εμείς οι υπόλοιποι. Ναι, θα ήταν το καλύτερο. Όμως η πραγματικότητα είναι σαφώς πιο δύσκολη και ο Σαμαράς δεν ήθελε να γυρίσει ως εκδικητής στη ΝΔ, ούτε ήθελε να τον συκοφαντήσουν ως τέτοιο. Γιατί θα τον συκοφαντούσαν, χωρίς συζήτηση.

      Ας πούμε, τώρα με τον Κακλαμάνη, ο Σαμαράς ενισχύεται, διότι δείχνει μεγαλόψυχος, αποφεύγει τη διάσπαση, αποφεύγει τη γκρίνια. Μπορεί να χάσει το δήμο, αλλά αυτό έχει μικρή σημασία, θα στενοχωρηθούμε όσοι νιώθουμε ΝΔ εκείνο το βράδυ, θα χάσουν την κουτάλα στο Δήμο όσοι την έχουν σήμερα (μικρό το κακό) και από κει και πέρα το μέλλον είναι του Αντώνη. Αν χάσει, δεν θα χάσει αυτός, θα χάσει ο αποτυχημένος Κακλαμάνης.

      • anonymous avatar
        anonymous @ Επώνυμος 16/07/2010 00:51:34

        ο Αβραμόπουλος είναι πολύ χειρότερος από τον Κακλαμάνη

        Ο Αβραμο ήταν ένας από τους καλύτερους δημάρχους. Γι αυτό και τότε κινήθηκε να κάνει κόμμα, στηριγμένος το έργο του ως Δήμαρχος.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Επώνυμος 16/07/2010 01:35:59

        Ηθικά χειρότερος, εννοώ, και όχι ως δήμαρχος. Πράγματι ήταν πολύ καλύτερος ως δήμαρχος, αυτό δεν αμφισβητείται. Έτερον εκάτερον.

      • Dimi avatar
        Dimi @ Επώνυμος 16/07/2010 09:49:33

        Eίναι βέβαιο ότι θα χάσει η ΝΔ όλους τους μεγάλους Δήμους φέτος?

        Απο ποιούς? Από τον Εθνοκτόνο Κακηκράτη του Ραγγούση? ή μήπως από τα 2.000.000+ "ελληνοποιημένων" ΛΑΘΡΟ-Σαλαμαλέκουμ που ήρθαν ν’αλλοιώσουν τα εκλογικά αποτελέσματα όχι μόνο του 2010 αλλά και των επόμενων 30 χρόνων? Yπέρ, του κατά δήλωσή του, "Μασκαρεμένος Ελληνας με Αμερικάνικη Καρδιά", κυρίου "Εμένα Δεν Μ'ενδιαφέρουν οι Θητείες" Mineiko-Βilderberg? Ο οποίος, ως αχυράνθρωπος, εκτελεί συμβόλαια Θανάτου της Ελλάδας, ερήμην των Ελλήνων??

        Στο σκάκι, ο κάθε παίκτης έχει την δική του, ιδιαίτερη κίνηση, η οποία απαιτείται και καταγράφεται με την αλγεβρική σκακιστική σημειογραφία. Στόχος πάντα, είναι η προστασία του «Βασιλιά» και η επιτευξη της κίνησης «ματ» στον αντίπαλο.

        Ο κ. Αντώνης Σαμαράς έχει αποδείξει ότι είναι ένας «εγκεφαλικός» δεινός σκακιστής.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Στέργιος 15/07/2010 17:42:39

      Από κει και πέρα, εγώ αυτό που λέω είναι ΜΑΥΡΟ ΣΤΟΝ ΨΩΜΙΑΔΗ. Να μη βγει, να ξεφτιλιστεί, να τελειώνουμε με δαύτον.

      Πώς το βλέπεις εσύ;

      • Στέργιος avatar
        Στέργιος @ Επώνυμος 15/07/2010 18:21:01

        Συμφωνώ κι επαυξάνω! Η Θεσσαλονίκη κάηκε από τις επιλογές τής ΝΔ για την τοπική μας αυτοδιοίκηση. Νομίζαμε ότι αν ενισχύαμε τη ΝΔ, η ψήφος μας θα γινόταν σκουπιδάκι στο μάτι των κεντρικών κυβερνήσεων τού ΠΑΣΟΚ που μας είχαν πεταμένους εδώ στη Θεσσαλονίκη. Αλλά, μάπα το πεπόνι. Οι "άρχοντες" που μας επιφύλαξε η ΝΔ ήταν ό,τι χειρότερο είχε στο στοκ στελεχών προς ανακύκλωση, και χαντάκωσαν ακόμη πιο πολύ την πόλη. Τώρα που αποδείχτηκε ότι και ο Καραμανλής είχε γραμμένη τη Θεσσαλονίκη εκεί όπου την είχε κι ο Σημίτης, ήρθε η ώρα για ΠΟΛΥ φούμο και προς ΝΔ μεριά.

        Έμαθες τα νέα; ΠΕΝΤΕ ανεξάρτητες υποψηφιότητες για τη δημαρχία μετράει η Θεσσαλονίκη - απόδειξη ότι παρά τη βαθύτατη παρακμή της, η Θεσσαλονίκη έχει υγιείς δυναμικές στην κοινωνία της, δυναμικές που λείπουν από άλλες πόλεις όπως η Αθήνα.

  9. blue nile avatar
    blue nile 16/07/2010 01:56:07

    ...φίλος από το δήμο μου είπε ότι για την συνάντηση που είχε ο Παπαγεωργόπουλος με τον Σαμαρά... εκεί παρόλα όσα διατείνεται ο άπτερος ο Σαμαράς του είπε με κάθε τρυφερότητα : Βασίλη ήρθε η ώρα να βρεις ένα καλό δικηγόρο... χιχιχιχι

  10. panagiotis avatar
    panagiotis 16/07/2010 02:07:45

    Tα προβλήματα που θα αντιμετωπίσουν οι δήμοι με το νέο σύστημα ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΗ θά είναι τεράστια. Ούτε εγω συμφωνώ με την επιλογή αυτή αλλά δεν βλέπω και κάτι άλλο. Πάντως πολλά τα προβλήματα παντού και αν ψηφίσει το 40% του κόσμου θα είναι επιτυχία. Ο έλληνας σε μια 10ετία θα καταλάβει τι σημαίνει μεγάλος ΔΗΜΟΣ.

  11. ataktos avatar
    ataktos 16/07/2010 02:16:20

    ο στόχος του Καλλικράτη.. είναι συνέχεια του Καποδίστρια ..δηλ. περαιτέρω φούσκωμα της Αθήνας και Θεσσαλονίκης ..με παράλληλη συρρίκνωση και εξαφάνιση τον χωρίων και μικρών πόλεων

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ ataktos 16/07/2010 09:50:46

      Η Θεσσαλονίκη φούσκωσε;
      Έτσι λες;
      Ξέρεις πόσος κόσμος έφυγε για Αθήνα και εξωτερικό εξαιτίας της οικονομικής κρίσης που υπάρχει στη Θεσσαλονίκη εδώ και 20 χρόνια;
      Εγώ στοιχηματίζω ότι η απογραφη τού 2011 θα δείξει μηδενική αύξηση πληθυσμού για τη Θεσσαλονίκη. Άντε "στα όρια τού ευρωπαϊκού πληθωρισμού". Ενώ η Αθήνα θα πλησιάζει τα 6 εκατομμύρια, μαζί με τους μετανάστες.

  12. ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    ΑΝΩΝΥΜΟΣ 16/07/2010 08:08:56

    Αυτη ειναι η ανανεωση του Σαμαρα?
    Υπεκυψε στον εκβιασμο του Κακλαμανη που δηλωσε αμμεσως μετα την εκλογη οτι θα ειναι παλι υποψηφιος
    Ο Κακλαμανης ηταν ο μονος που τον πολεμησε πιο πολυ και απο την Μπακογιαννη
    Αντωνη δεν μας απεδειξες οτι εισαι ηγετης

  13. ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    ΑΝΩΝΥΜΟΣ 16/07/2010 08:10:35

    Μπραβο Αντωνακη με την Ανανεωση!!!!!

  14. ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    ΑΝΩΝΥΜΟΣ 16/07/2010 08:13:32

    Πρωτα σε πουλησε και πηγε με την Μπακογιαννη,τωρα πουλαει την Μπακογιαννη και ερχεται παλι μαζι σου.Τι αλλο να πω!!!
    Αισχος για την επιλογη σου!!!

    • τάρας μπούλμπα avatar
      τάρας μπούλμπα @ ΑΝΩΝΥΜΟΣ 16/07/2010 09:33:13

      ρε αδελφε νταξ το είπες, φτάνει μια φορά

    • ψιλιασμενος avatar
      ψιλιασμενος @ ΑΝΩΝΥΜΟΣ 16/07/2010 11:46:40

      Αδελφέ, εδω πούλησε άλλα κι άλλα -βλέπε ...όπισθεν-, στο Σαμαρά και την κόρη του Δράκουλα θα κολλήσει?

  15. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 16/07/2010 08:20:31

    Δεν μπορει ενας ανθρωπος να διωξει ολα τα υπαρχοντα στελεχη απο ολες τις θεσεις και να βαλει αγνωστους.
    Ο Κακλαμανης εχει στα υπερ του οτι πηγε κοντρα στους ταραξιες τα ΧΡιστουγεννα του 2008 με το δεντρο που ηθελαν να καψουν οι αναρχοαριστεριστες και γιαυτο του δημιουργησαν προβληματα στο παρκο της οδου Κυπρου και εβγαλαν αφισες με τιτλο Ομερ Πριονης.
    Στα κατα του εχει οτι μαλλον συμβιβασθηκε μαζι τους και εχει κοπασει ο πολεμος εναντιον του με ανταλλαγμα τα στραβα ματια στο παραεμποριο των λαθρομεταναστων.
    Νομιζω οτι στο δευτερο γυρο πρεπει οι νεοδημοκρατες να τον ψηφισουν εστω και αν δεν μας αρεσει γιατι δεν ειναι καιρος να χαριζουμε ποστα.Θα πρεπει ολοι οσοι ζητουν καταψηφιση Κακλαμανη ή Ψωμιαδη να ξερουν οτι κατι παρομοιο θα ερμηνευθει απο τα πασοκικα ΜΜΕ ως εγκριση του μνημονιου και της πολιτικης ΓΑΠ.
    Στον πρωτο γυρο η ψηφος ειναι πιο ελευθερη : πιεστε να δοθει υποσχεση οτι θα ανακαταληφθει η Δημοτικη Αγορα Κυψελης και το παρκο της Κυπρου απο τους παρανομους συριζοαναρχικους καταληψιες.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ψυχραιμια 22/07/2010 14:30:38

      Ψυχραιμία, δεδομένου ότι ο δήμος δεν έδειξε κανένα σημάδι να επαναλειτουργήσει την αγορά της Κυψέλης ως τέτοια (και αντ' αυτού προτιμά το τριτοκοσμικό αίσχος των υπαίθριων λαϊκών αγορών), μήπως θα ήθελες να μας πεις από ποιους θα προτιμούσες να είχε "καταληφθεί"; Οι επιλογές σου είναι οι εξής: (α) η επιτροπή κατοίκων, που εσύ αποκαλείς "παράνομους συριζοαναρχικούς" και (β) άστεγοι λαθρομετανάστες όπως στο πρώην Εφετείο της Σωκράτους. Διαλέγεις και παίρνεις.

      Επίσης, αν θεωρείς ότι το πάρκΟ της οδού Κύπρου έχει κι αυτό καταληφθεί από "συριζοαναρχικούς" πες μας ξεκάθαρα αν θα προτιμούσες να έχει "καταληφθεί" από ιδιωτική εταιρεία που στη θέση του θα φτιάξει πάρκΙΝΓΚ έναντι αδράς αμοιβής.

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Αυριανιστής 22/07/2010 14:38:16

        Προτιμω να μην εχουν καταληφθει οι παραπανω χωροι απο κανενα.Δεν ειναι υποχρεωτικο να ειναι κατειλημμενοι.
        Η δημοτικη αστυνομια θα επρεπε να αποτρεψει καθε αποπειρα.
        Ειδικα το παρκο της οδου Κυπρου θα μπορουσε να μεινει αυτο που ηταν για καιρο πριν γινει διασημο -ενα απλο παρκο χωρις πανω και καταληψιες μεχρι να αποφασισουν τα δικαστηρια τι θα γινει.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αυριανιστής 22/07/2010 15:00:29

        Ψυχραιμία, ως νεοφιλελεύθερος που είσαι, σίγουρα θα γνωρίζεις (και θα ενστερνίζεσαι) τη λεγόμενη "θεωρία του σπασμένου παραθύρου". Εφαρμόζοντάς τη λοιπόν, αν η δημοτική αγορά της Κυψέλης παρέμενε κλειστή, και με δεδομένη την πλήρη αδυναμία της δημοτικής αστυνομίας να την περιφρουρήσει -εδώ δεν ανταποκρίνεται επαρκώς σε πιο στοιχειώδη καθήκοντα-, το αποτέλεσμα θα ήταν ότι σύντομα η αγορά θα μετατρεπόταν σε εστία μόλυνσης, ή θα φιλοξενούσε λαθρομετανάστες, ή και τα δύο ταυτοχρόνως. Δεν είναι καλύτερα λοιπόν που την έχουν ανοίξει, φροντίσει, και που την κρατούν καθαρή και ζωντανή, κάποιοι κάτοικοι της περιοχής που εσύ εύκολα αποκαλείς "συριζοαναρχικούς";

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Αυριανιστής 22/07/2010 15:03:27

        Εστω,ας δεχθω την αγορα,φθανει ομως οι οικονομικες δραστηριοτητες εκει να φορολογουνται
        οπως ολες οι δουλειες στην Ελλαδα.Η καταληψη του παρκου ομως ειναι αδικαιολογητη.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αυριανιστής 22/07/2010 15:07:38

        Ενώ η κοπή των δέντρων με σκοπό το ξεπούλημα της δημοτικής έκτασης για ιδιωτικό πάρκινγκ -που ξέρουμε καλά τι "πληρότητα" έχουν αυτά τα πάρκινγκ σε περιοχές κέντρο/απόκεντρο- ήταν δικαιολογημένη, ε;

  16. Greg avatar
    Greg 16/07/2010 10:56:13

    Πρέπει να εκλεγεί πάλι δήμαρχος ο Κακλαμάνης. Παρά τις φιλότιμες προσπάθειές του, δυστυχώς, υπάρχουν ακόμη κάποια λίγα δέντρα στην Αθήνα, και δημιουργούν προβλήματα. Πέφτουν τα φύλλα, βρωμίζουν τα πεζοδρόμια, χώματα, ποτίσματα, κόβουν την θέα, κόβουν θέσεις πάρκινγκ. Επιτέλους πρέπει να μπει μια τάξη. Αν χρειαστεί, ο δήμαρχος, έχει αποδείξει ότι ακόμη και νύχτα μπορεί να δουλεύει και να ξεριζώνει τα κωλόδεντρα που έχουν κάνει την ζωή μας αφόρητη.

  17. Greg avatar
    Greg 16/07/2010 11:54:36

    Πλάκα-πλάκα, οι αθηναίοι ξέρουν ότι ο κύριος Τίποτα ήταν ο καλύτερος δήμαρχος. Πριν η Αθήνα είχε σκουπίδια στους δρόμους αλλά Τυνησία, μετά όχι, έβαλε και κάγκελα στα πεζοδρόμια των μεγάλων δρόμων και περιόρισε τα τροχαία με πεζούς. Τον είπαν και καγκελάριο, αλλά τα κάγκελα κανείς δεν τα έβγαλε, τα βάφουν κιόλας!

  18. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 16/07/2010 19:05:21

    Πείτε μας τώρα οι Αθηναίοι, είναι καλή επιλογή ο κ. Κακλαμάνης;

    Οχι γιατί ήταν της κ. Μπακογιάννη και τα άλλα περί ...ξέρετε. Δεν με νοιάζουν εμένα αυτά. Η δημαρχία του με νοιάζει. Εχω πολύ κακή αίσθηση για την πολιτεία του ως δημάρχου.

    Τι να πω;

    Θραξ Αναρμόδιος

  19. BAD NEWS avatar
    BAD NEWS 16/07/2010 22:11:23

    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ , ΚΑΙ ΚΑΛΟΦΑΓΩΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ , ΑΝΤΕ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΙΛΟΓΗ Η ΝΤΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΣΑΣ.ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΨΑΜΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΑΜΕ ΦΑΣΚΕΛΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ.

  20. Nikolas avatar
    Nikolas 22/07/2010 13:58:03

    Λες και έχει άλλο υποψήφιο ο Σαμαράς για να σταθεί απέναντι στον Κακλαμάνη. Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος αυτή τη στιγμή που να πείσει ότι μπορεί να "ισιώσει το κλίμα" στην Αθήνα εκτός από τον νυν Δήμαρχο - πιστεύω ότι χρειάζεται ακόμα μια τετραετία, άλλωστε κανείς δε θα έκανε την Αθήνα ...Λονδίνο σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.

  21. ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ avatar
    ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ 22/07/2010 14:08:52

    Η συντριβή της δεξιάς και της ΝουΔούλας είναι κοντά! Με τέτοιες επιλογές που κάνει ο Σαμαράς και χάρη στις εμπνευσμένες κινήσεις του πρωθυπουργού Γιώργου Παπανδρέου το λαϊκό κίνημα του ΠΑΣΟΚ θα σαρώσει στις εκλογές του Νοεμβρίου και θα χαρίσει στην μεγάλη Δημοκρατική Παράταξη άλλη μια περήφανη νίκη! Όλοι να συστρατευθούμε με τον πρωθυπουργό και ηγέτη Γιώργο Παπανδρέου για την Ελλάδα της προόδου και της ευημερίας. Η ΝουΔούλα να μπεί στο χρονοντούλαπο της ιστορίας μια για πάντα !!!