28/09/2009 12:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στις ..σκοτεινές δυνάμεις του διαδικτύου τα ρίχνει τώρα η Λούκα Κατσέλη



Μετά το σάλο που προκάλεσε η δήλωσή της για τα…καημένα τα παιδιά που έβαλαν βόμβα στο σπίτι της (http://www.antinews.gr/?p=16227) η Λούκα Κατσέλη μόλις ανέβασε στην προσωπική της ιστοσελίδα την εξής ανακοίνωση:

Ανακοίνωση

 Η παρακάτω ανακοίνωση στην ιστοσελίδα μου δεν προέρχεται από εμένα, αλλά είναι προϊόν κακόβουλης επίθεσης.

Προεκλογικό τρικ της ΝΔ οι συλλήψεις των παιδιών

Σχετικά με την υπόθεση της σύλληψης των φερόμενων ως μελών της οργάνωσης "Συνομωσία των Πυρήνων της Φωτιάς", θα ήθελα να τονίσω οτι όσο περνάει απο το χέρι μου δεν θα επιτρέψω σε κανένα δημοσιογράφο ή μή, για πολιτικές σκοπιμότητες να καταστρέψει το μέλλον εικοσάχρονων παιδιών. Είναι προφανές οτι πρόκειται για προεκλογικό τρικ της ΝΔ, πάνε να μετατρέψουν 20αχρονα παιδιά σε αδίστακτους τρομοκράτες!

Δυστυχώς, τις τελευταίες ημέρες η δημοκρατία πλήττεται με πολλούς τρόπους...."

 Αδυνατούμε πραγματικά να το σχολιάσουμε. Μπήκαν χάκερς στο σαϊτ και δεν το ρίξαν; Όλο το βράδυ και σήμεα το πρωί έπαιζε και η κ. Κατσέλη τώρα το πήρε χαμπάρι; Έλεος...

Δήλωση  του εκπροσώπου της ΝΔ κ. Κουμουτσάκου

 «Πριν μερικές ημέρες απέσυραν προσβλητικά για τη νοημοσύνη των πολιτών προεκλογικά φυλλάδια.  Τότε η δικαιολογία - δικαιολογία έωλη που καταρρίφθηκε αμέσως- ήταν ότι τα φυλλάδια ήταν δήθεν περασμένης χρήσης. Χθες, δεν δέχθηκαν νέο τηλεοπτικό διάλογο, έχοντας όμως ξεχάσει ότι μας προκαλούσαν μπροστά στις κάμερες για «δύο και τρία debate, όσα θέλουν…εδώ είμαστε». Αυτά δήλωνε ο κ. Παπακωνσταντίνου στις 14 Σεπτεμβρίου στο περιστύλιο της Βουλής. Σήμερα αποσύρουν δηλώσεις για πολύ σοβαρά θέματα σχετικά με τις εξελίξεις στον αγώνα κατά της τρομοκρατίας.

Εάν, όπως φαίνεται στη δεύτερη δήλωση της κας Κατσέλη, η επίθεση των «χάκερς» έγινε χθες, πως δικαιολογείται η καθυστερημένη κατά 15 ώρες και σχεδόν μια ώρα μετά την ανακοίνωση της Νέας Δημοκρατίας, αντίδρασή της για ένα τόσο σοβαρό θέμα; Να προσθέσω μάλιστα ότι σήμερα το πρωί σε τηλεοπτική της παρουσία δεν είπε ούτε λέξη. Εμάς περίμενε η κα Κατσέλη για να κάνει μήνυση και καταγγελία στην Υπηρεσία Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος; Αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 28/09/2009 12:45:49

    δεν τη δεχθηκαν μαλλον στον Συριζα και ανεκρουσε πρυμναν

    • Σικάτος avatar
      Σικάτος @ Αρχίδαμος 28/09/2009 13:24:52

      Η Ηλεκτρονικη Αθηνών που πουλάει χύτρες ταχύτητας θα κατηγορηθεί για εμπόριο όπλων.
      Η Κατσέλη θα δηλώσει ότι έκαψε το φαγητό και έσκασε η κατσαρόλα.Δεν φταινε τα παιδιά.
      Ο ΣΥΝ θα οργανώσει συναυλία με τον Νταλάρα για την αθώα Μυρτώ.
      Ο Γιακουμάτος θα προτείνει να μεταγραφεί σε ελληνικό ΑΕΙ η Μυρτώ.
      Η Σαρρή θα κάνει τραγούδι σε στυλ ΑΦΡΙΚΑΝΕ ΑΦΡΙΚΑΝΕ μόνο που θα λέει χύτρα χύτρα μού`σκισες τη μ...α, ή κάτι τέτοιο.
      Η Μενεγάκη θα απορεί αν ο ΓΑΠ είναι ο γέρος τηε δημοκρατίας διότι κρατιέται καλά!

      και όλα καλά!

      • trellakias avatar
        trellakias @ Σικάτος 29/09/2009 11:38:39

        Φίλε μου τέλειο!

    • θρακιωτης avatar
      θρακιωτης @ Αρχίδαμος 28/09/2009 13:54:03

      ΑΛΗΘΕΙΑ Ο ΚΟΥΦΟΝΤΙΝΑΣ ΟΤΑΝ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΑΝ ΤΟΝ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΗΤΑΝ ΚΥΡΙΑ ΚΑΤΣΕΛΗ>?? ΜΗΠΩΣ 50 ??? ΜΗΠΩΣ 40? ΜΗΠΩΣ 30? ΘΑΡΡΩ ΠΩΣ ΟΧΙ!!

      ΑΝΤΕ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΑΝΑΤΕ ΗΔΗ ΜΠΑΧΑΛΟ.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Αρχίδαμος 28/09/2009 17:30:50

      Το βάρος της απόδειξης ότι η δήλωση ήταν... των χακεραίων (και όχι της αφεντιάς της) ανήκει εκ ολοκλήρου στην κυρία Κατσέλη. Ως τότε έχουμε κάθε δικαίωμα να διατηρούμε τις επιφυλάξεις μας. Πάντως νομίζω ότι θα μείνει στους ισχυρισμούς και κανένα στοιχείο δεν θα δούμε που να τους επιβεβαιώνει.

      • ανώνυμος avatar
        ανώνυμος @ ΚΜ 28/09/2009 18:20:22

        Αν η υπηρεσία δίωξης κάνει την δουλειά της υποτυπωδώς, είναι πανεύκολο να διαψευσθεί ο ισχυρισμός της και να αποδειχθεί οτι η ανάρτηση έγινε από δικό της υπολογιστή.

  2. andr3as avatar
    andr3as 28/09/2009 12:46:15

    κυβίστηση?έτσι λέγεται?

  3. sinn avatar
    sinn 28/09/2009 12:57:55

    Aνεπανάληπτη ανακοίνωση -πιο αποκαλυπτική και από τη δήλωση. Tόσο ΠαΣοΚ (με την καλή έννοια, μην παρεξηγηθούμε μέρες που 'ναι) που αδυνατείς να την πιστέψεις. Φταίει φυσικά ο ΚΚ, το δεξιό παρακράτος, ο εμφύλιος, οι διώξεις των κομμουνιστών και η απογράφη.

    • θρακιωτης avatar
      θρακιωτης @ sinn 28/09/2009 13:49:36

      ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΜΑΣ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΤΟΥ 1981

      ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΙ ΜΠΑΡΟΥΦΑ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ

      ΘΕΛΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΣΤΕΙΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΟΥΝ??


      ΕΛΕΟΣ

  4. Μ.Α. avatar
    Μ.Α. 28/09/2009 13:08:54

    Δηλαδή και να θέλαμε να το πιστέψουμε όταν έρχεται και κάνει την ανακοίνωση 12 ώρες μετά........εεε καλά! Το έψαχνε με την υπηρεσία ηλεκτρονικού εγκλήματος θα μου πείτε, ναι εντάξει, κάνε τη δήλωση ότι δεν ξέρεις πως ανέβηκε αυτό εκείνη τη στιγμή που το βλέπεις και μετά κάνε και νέα δήλωση όταν έχεις άλλα στοιχεία. Αλλά αυτά συμβαίνουν όταν καθυτερούν οι "συνεννοήσεις"....γίνεσαι ξεφτίλα...

  5. Stathis avatar
    Stathis 28/09/2009 13:11:45

    Λέτε τίποτα βασιλοχουντικοί χακεράδες, εκπαιδευμένοι στο Langley εισέβαλαν στον server και φύταψαν την "πλαστή" ανακοίνωση;;;; ....Σκέφτομαι πόσα χρώματα θα άλλαξαν εκεί στην Ιππορκράτους όταν θα διάβασαν την αρχική δήλωση και θα έβριζαν θεούς και δαίμονες τρέχοντας να τα μαζέψουν.

  6. maquis avatar
    maquis 28/09/2009 13:12:48

    Δηλαδη τωρα τα παιδιά να σαπίσουν με ... τον Κουφοντίνα; Λουκα πες μας!

  7. Nick avatar
    Nick 28/09/2009 13:14:14

    Για τα παιδιά των Β.Π ρε γαμτ...!

    • Naruto avatar
      Naruto @ Nick 28/09/2009 17:20:00

      Α ναι αν ειναι στα ΒΠ φυλακη, δεν πρεπει να εχουν δικη καν, επειδη ο Νικος ακουει Μαζονακη και μενει στο αιγαλαιο.

  8. Stathis avatar
    Stathis 28/09/2009 13:19:13

    Από μόνη της η επίκληση των....σκοτεινών δυνάμεων των χακεράδων ακούγεται σαν αστεία παιδιάστικη δικαιολογία...Λέμε τόσο καιρό ότι τον ΚΚ Β΄ τον φάγανε οι παρεούλες του..αλλά δυστυχώς και η παρεούλα του ΓΑΠ ήδη από τώρα δίνει δείγματα γραφής, ανησυχητικά για το μέλλον.

  9. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 28/09/2009 13:38:53

    Μεταφέρω και εδώ σχόλιό μου σε προηγούμενη ανάρτηση για τον φίλο Τιραμόλα, που έσπευσε (''όποιος βιάζεται σκοντάφτει'') να συγχαρεί την κα Κατσέλη για την αμφισβητούμενη (από την ίδια, εμείς οι υπόλοιποι καταλάβαμε και το διασκεδάζουμε) θέση της:
    Φίλε Τιραμόλα,
    ύστερα από την ανακοίνωση της κας Κατσέλη ότι η συγκεκριμένη ανάρτηση ήταν προϊόν κακόβουλης επίθεσης στο σάιτ της, ελπίζω να της την πέσεις ανάλογα ή, τουλάχιστον, να αποσύρεις τα ”μπράβο” σου προς το άτομό της, αλλιώς θα αποδείξεις (για άλλη μια φορά) ότι δεν είσαι τίποτα περισσότερο από ”πρασινοφρουρίσκος της σειράς”…

  10. firfirikos avatar
    firfirikos 28/09/2009 13:46:51

    Οι άνθρωποι είναι για γέλια !!!
    Μάλλον έγινε χαμός στον κομματικό μηχανισμό του GAP και βρήκαν αυτόν το τρόπο να μαζέψουν τα λεγόμενα του υψηλόβαθμου στελέχους τους.
    Το παλιό καλό ΠΑΣΟΚ τελικά καιροφυλακτεί.
    Ο GAP είναι απλώς η "φλούδα παραλλαγής" του.

  11. John avatar
    John 28/09/2009 13:51:04

    ... "Τέτοιες ενέργειες 6 ημέρες πριν τις εκλογές πλήττουν τους δημοκρατικούς θεσμούς. Λυπάμαι, που ο κ. Κουμουτσάκος έσπευσε να αξιοποιήσει την υποτιθέμενη δήλωση, η οποία, προδήλως, σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσε να εκφράζει ούτε εμένα, ούτε άλλο πολιτικό....'

    Μήπως την χάκεψε ο Κουμουτσάκος ??...

  12. qwert avatar
    qwert 28/09/2009 13:57:35

    Πάντως, με την ίδια λογική τα Δεκεμβριανά και οι εμπρησμοί σε προεκλογικές περιόδους είναι προβοκάτσια. Διαλέγει κανείς ό,τι τον συμφέρει.

  13. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 28/09/2009 13:59:52

    ΠΡΑΣΙΝΗ ΚΥΒΙΣΤΗΣΗ και ΔΗΛΩΣΗ-ΜΗ-ΔΗΛΩΣΗ.

    Παίζουν με τη νοημοσύνη μας;

    Και καλά άλλοι ... με εγνωσμένο άι κιου ...

    Η κα Κατσέλη όμως είναι έξυπνη γυναίκα.

    Αυτά όσον αφορά τη δήλωση-μη-δήλωση..

    Δεν αρχίσαμε καλά πάντως ενώ δεν αρχίσαμε ακόμα!

    Δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο.

  14. κασσάνδρα avatar
    κασσάνδρα 28/09/2009 14:29:09

    Καλά αντε και την Κατσέλη την χάκαραν τον Τιραμόλα ποιος το χάκαρε; Η πράσινη ανάπτυξη;

    • yannis avatar
      yannis @ κασσάνδρα 28/09/2009 14:33:56

      Μη πιστεύετε την "διάψευση". Χάκερς την έγραψαν!

      • κασσάνδρα avatar
        κασσάνδρα @ yannis 28/09/2009 15:12:12

        Μπας και χακερ ήταν ο Τιραμόλα;

        περισσότερα εδώ...
        http://img136.imageshack.us/img136/3575/tiramcopyxd0.png

  15. tiramola avatar
    tiramola 28/09/2009 14:47:44

    Σπατζιώτη περιμένεις στη γωνία ρε μπαγάσα...
    Θα περίμενα όμως να σχολίαζες και τον τίτλο του ποστ ο οποίος όπως φαίνεται απορρίπτει την περίπτωση να την έχουν χακάρει πράγματι...
    "Τα γυρίζει λέει τώρα..."
    Αλλά δεν τολμάτε να πείτε τη γνώμη σας στα ίσια!
    Τα βάλατε με τον τιραμόλα...

    • Factorx avatar
      Factorx @ tiramola 28/09/2009 15:45:12

      Τιραμόλα μην παραπονιέσαι, εσυ ανέλαβες ρόλο εκπροσώπου του ΠΑΣΟΚ εδώ

  16. Factorx avatar
    Factorx 28/09/2009 14:55:51

    Μια είναι η απάντηση στα όσα εξωφρενικά δηλώνει η κ. Κατσέλη είναι αυτή: θα έμπαιναν χάκερς στην σελίδα της, την στιγμή που όλη η αστυνομία είναι απο πάνω της λόγω της επίθεσης;

    • sinn avatar
      sinn @ Factorx 28/09/2009 15:11:14

      H απάντηση ειναι οτι επειδη ακριβως η αστυνομία είναι απο πάνω της ο παρακρατικος μηχανισμος του Μαρκογιαννακη κινηθηκε αστραπιαια και χακεψε την... Λούκα. Σατανικο!

  17. sinn avatar
    sinn 28/09/2009 15:01:47

    Συμπαρίσταμαι. Κι εγω ντρέπομαι που τα βάζουν με τον τιραμολα και οχι με τον ΚΚ, ειδικά μάλιστα όταν ο ιδιος συνεχάρην την Λούκα για τη δήλωσή της - δηλώση που επιβάλλεται απο το κομματικο και πατριωτικό καθηκον ολων των προοδευτικών σκεπτόμενων πολιτών να την θεωρησουμε κακόβουλη επίθεση των δεξιών εχθρων του έθνους.

    • Factorx avatar
      Factorx @ sinn 28/09/2009 15:44:28

      αν συνεχίσεις να γράφεις βλακείες θα κοπείς γιατί προσβάλεις την νοημοσύνη μας.

  18. boanerges avatar
    boanerges 28/09/2009 15:08:32

    Άκουσε κανείς τις δηλώσεις της σήμερα το πρωί στην πρωϊνή γραμμή;

    • κασσάνδρα avatar
      κασσάνδρα @ boanerges 28/09/2009 15:13:51

      όχι τι είπε πανω κάτω;

  19. boanerges avatar
    boanerges 28/09/2009 15:16:24

    Δεν την είδα, ακριβώς γι'αυτό το λόγο ρωτάω. Για να μην αναπαράγω ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες από άλλα σάϊτ.

    • κασσάνδρα avatar
      κασσάνδρα @ boanerges 28/09/2009 15:19:39

      Που λένε;;;

  20. Factorx avatar
    Factorx 28/09/2009 15:22:21

    Παρέμβαση ΚΚΕ

    Σε ανακοίνωσή του το γραφείο Τύπου του ΚΚΕ αναφέρει ότι η αντιπαράθεση ΝΔ - ΠΑΣΟΚ για τις πρόσφατες συλλήψεις είναι αποπροσανατολιστική και εντάσσεται στον μεταξύ τους καβγά για την κυβερνητική καρέκλα.

    "Το κύριο, το οποίο και οι δύο αποκρύπτουν, είναι ότι ποτέ μέχρι σήμερα δεν συλλαμβάνονται οι υψηλά ιστάμενοι εγκέφαλοι διαφόρων οργανώσεων, που προβοκατόρικα χρησιμοποιούν δήθεν επαναστατικά συνθήματα. Εκείνο το οποίο επίσης αποκρύπτουν και οι δύο, είναι οι διασυνδέσεις διαφόρων τέτοιων οργανώσεων με μυστικές υπηρεσίες. Και τελικά ότι αξιοποιούνται για τη λήψη νέων μέτρων καταστολής. Οι εργαζόμενοι πρέπει να βγάλουν και από αυτό το γεγονός συμπεράσματα, για την ταύτιση της πολιτικής ΝΔ - ΠΑΣΟΚ, και να τους πληρώσουν στην κάλπη, όπως τους αξίζει" προστίθεται στην ανακοίνωση.

    • qwert avatar
      qwert @ Factorx 28/09/2009 15:35:09

      Από τις πιο εύστοχες ανακοινώσεις.

  21. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 28/09/2009 15:26:16

    Πάλι το ΚΚΕ θα μας σώσει την υπόληψη βλεπω...

  22. boanerges avatar
    boanerges 28/09/2009 15:31:30

    Με κάθε επιφύλαξη αφού εγω δεν είδα την εκπομπή:

    athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1084314

    Βλ.σχόλια 1084417 & 1084517

    Αλλά και πάλι λέω ότι δεν έχω εμπιστοσύνη, ειδικά σε αυτό το σάϊτ όπου γράφει κάθε καρυσιάς καρύδι.

    • sinn avatar
      sinn @ boanerges 28/09/2009 15:38:30

      Eυχαριστω για το λινκ. Παραθέτω αποσπασμα από ένα απολαυστικό σχόλιο πριν την απόσυρση:

      "Η Κατσέλη, ως σοσιαλίστρια, μητέρα και κουλ πολιτικός δε συμμερίζεται αυτό τον παροξυσμό και το δηλώνει απερίφραστα. Είναι η μεγαλοσύνη του αστού, του κουλ ανθρωπιστή που δε χαρακτηρίζεται από ρεβανσισμό ή φοβικές αντιδράσεις.

      Αριστεράτζες και Πασόκοι έχουν αυτό το πατερναλιστικό ύφος, τη μεγαλοσύνη του να μην "κρατάν κακία" σε "παραστρατημένους νέους" κλπ." (σχολιαστής: "Σε μερικούς μήνες...")

    • κασσάνδρα avatar
      κασσάνδρα @ boanerges 28/09/2009 16:24:01

      Εγω την ειδα στην ΅πρωινη γραμμη΅ γυρω στις 8.30 και ελεγε για κυνηγι μαγισσων με αφορμη την συλληψη των παιδιων .Τωρα αν τωρα προσπαθει να τα μπαλωσει επειδη ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ εγω φταιω και με βαφτισες και πασοκο;



      Φακτορα μπορούμε να βρούμε το απόσπασμα στην πρωινή γραμμή;;;

      • κασσάνδρα avatar
        κασσάνδρα @ κασσάνδρα 28/09/2009 16:32:56

        factorx: ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΊΣΤΕΝ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΊ ΜΕ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΛΙΝΚΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΊΠΟΤΑ ΑΛΛΆ ΜΟΛΙΣ ΕΒΑΛΕΣ ΑΥΤΌ ΤΟ, ΛΙΝΚ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΑΚΕΡΣ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΣΑΙΤ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ

  23. Υ. avatar
    Υ. 28/09/2009 17:04:46

    Δελτίο Μέγκα, Δευτέρα μεσημέρι 28/9, με Λιάρο.
    Ανάπτυξη θέματος σχετικά με τη διάψευση της Κατσέλη, τους χακεράδες κλπ

    Ερώτηση Λιάρου προς Γιαννίτση (δημοσιογράφος για ρεπορτάζ από Ιπποκράτους)
    “Τι λέει το Πασόκ για τη σκόνη που σηκώνει η ΝΔ για το θέμα????”

    Πάλι καλά που δεν είπε “…..για τη λάσπη που ρίχνει η ΝΔ???”

    Τελικά το γνωστό σύνθημα “ΑΛΗΤΕΣ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ”, τα λέει όλα

  24. panais avatar
    panais 28/09/2009 18:03:40

    Ονειρο ήταν και παει... Αντε ξυπνήστε τωρα. 6 και σήμερα!

  25. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 28/09/2009 19:44:30

    ΜΗΠΩΣ ΒΑΛΑΝ ΟΙ HACKERS ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΟΒΜΕΣ???

  26. ambrosiac avatar
    ambrosiac 28/09/2009 21:04:28

    Αντι για λινκ προς ασταθους περιεχομενου ιστοσελιδες οπως το Ινδυμηδια καντε καλλιτερα ScreenCapture και ανεβαστε το σε κανα sendspace.