#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/07/2008 18:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στη σέντρα και «τα λαμόγια της δημοσιογραφίας»

Τα αρχικά επτά ονομάτων της δημοσιογραφίας που εισέπρατταν κι αυτοί από την Μήζενς με την συνήθη μέθοδο των «δημοσίων σχέσεων», πουλώντας προστασία στο σύστημα του εκμαυλισμού και της διαφθοράς αποκαλύπτει το orfni.blogspot.com. Το δημοσίευμα έρχεται ύστερα από προηγούμενα δημοσιεύματα που επέκριναν συγκεκριμένους δημοσιογράφους και εφημερίδες για επιλεκτική δημοσίευση των στοιχείων που έχουν για την υπόθεση. Η απάντηση ήταν ότι «υπάρχουν ονόματα και δημοσιογράφων» στα μαύρα ταμεία και τώρα βγαίνουν και ορισμένα αρχικά. Θα γίνει δηλαδή «της ….» κοινώς…..

ΣΧΟΛΙΑ

  1. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 04/07/2008 19:01:14

    Πήγα και γω με φόρα λαχτάρας να δω τα ονόματα κι ...έσπασα τα μούτρα μου πάνω σε κάτι ...αρχικά.

  2. Nick avatar
    Nick 04/07/2008 19:04:01

    Σιγά που θα δημοσιεύσουν τα επίμαχα ονόματα.

  3. Lara avatar
    Lara 04/07/2008 19:06:22

    Το μυαλο μου παει αμεσως σε εκεινον, που τα βασανιζε σε τουρ σαν τη γατα με τα γατια στην Ευρωπη και τον στησανε παγιδα καποιοι Γαλλοι, οταν επεσε η καρφωτη απο το Ελλαντα.
    λαρα

  4. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 04/07/2008 19:12:24

    Μπα δεν το ........πιστεύω
    Το αδέκαστο λειτούργημα με τους άξιους εκπροσώπους (και για να μην παρεξηγηθώ δεν είναι όλοι ίδιοι), ομοτράπεζους της εκάστοτε εξουσίας?
    Ας αφήσει η ΕΣΗΕΑ τις ...μίζες και ας δώσει την ενασχόληση σε κρατικοδίαιτες θέσεις (...αλλά ξέχασα είναι προσωπικά δεδομένα, οι ...λίστες των ...εξαγορασμένων)

  5. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 04/07/2008 19:32:47

    τη σημερον ημερα, οποιος θελει να κλεισει συναντηση με μεγαλο επιχειρηματια/εφοπλιστη/πολιτικο κλπ εχει ενα ΜΟΝΟΔΡΟΜΟ = Δημοσιογραφοι. Οποιος διαφωνει απλα δεν ξερει τι γινεται. και σε ασχετο να πεσει "τους ξερει ολους" και την βρισκει την ακρη με το αζημιωτο.

    Ενας παραδρομος ειναι οι βιζιτες - πανε παντου και με με καθε μεσον φτανουν στο προοροσμο τους. Με τη συνομοταξια αυτη βρισκεις και Δημοσιογραφο να σε βαλει σο ΜΟΝΟΔΡΟΜΟ.

    Υπαρχει μια πικρη αληθεια ομως. Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΗΜΑ ΠΕΣ ΤΟ ΠΑΡΑΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΠΕΣ ΤΟ ΜΙΖΑ. Χωρις αυτο το συστατικο θα ειμασταν για τα σκυλια.

    ππ

  6. mpaskin avatar
    mpaskin 04/07/2008 20:26:39

    Μιας και δεν ειδα τα αρχικα Γ.Π., Ο.Τ., Θ.Κ., Ν.Χ., Ε.Σ., Α.Π. κτλ, δεν πιστευω το δημοσιευμα...

  7. Lara avatar
    Lara 04/07/2008 21:46:18

    Για το 7

    Η αφηρημαδα σου ειναι απεριγραπτη.
    Γραφεις με δικη μου τζιφρα και φανταζει χαζο.
    λαρα

  8. ΠΔύο avatar
    ΠΔύο 04/07/2008 22:38:41

    Και γιατί κολλάει το orfni να τα γράψει, αν έχει αποδείξεις;

  9. mareli avatar
    mareli 04/07/2008 22:45:39

    Επιτέλους, κάντε ρεπορταζ και ΔΩΣΤΕ τα ονόματά τους!!! Συνάδελφοί σας είναι... Δεν θα τολμήσουν να σας κάνουν αγωγές. ΔΩΣΤΕ τα ονόματά τους ΤΩΡΑ κι ας κάνετε και λάθος σε κάποιους... Αξίζει τον κόπο να τους αναγκάσετε να "τρέχουν" να βρουν παραστατικά και αποδείξεις για ν' αποδείξουν ότι δεν είναι κι αυτοί στο κόλπο!!!
    Εγώ φωνάζω μέρες τώρα... Η Lara "έπεσε" διάνα...

    Σημ. Τόσες φωτογραφίες κυκλοφορούν για πολιτικούς-Χριστοφοράκο. Τέτοιες δεν υπάρχουν με δημοσιογράφους;

  10. Factorx avatar
    Factorx 04/07/2008 23:02:38

    Θυμάστε που προ ....αμνημονεύτων χρόνων όταν αρχίσαμε να μιλάμε για την Ζήμενς με υπονοούμενα και αρχικά πολλοί έβριζαν; Που είναι τώρα; Υπομονή

  11. mareli avatar
    mareli 04/07/2008 23:21:00

    Επιμένω: για τους δημοσιογράφους δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ λόγο να μιλάς με υπονοούμενα και αρχικά... Πρέπει να δώσετε ονόματα ΤΩΡΑ!
    Η μέθοδος της σταγόνας για τους δημοσιογράφους δεν έχει αξία και δεν οδηγεί πουθενά.
    ΔΕΝ πρόκειται κανείς να σου κάνει αγωγή!

  12. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 05/07/2008 00:39:39

    Για να γινει στην Ελλαδα δημοσιογραφος φυλλο και φτερο πρεπει πρωτα η οικουμενη να γινει σταχτη και μπουρμπουλη!!!!

  13. ΠΔύο avatar
    ΠΔύο 05/07/2008 01:10:49

    Nαι, Factorx, αλλά οι καθυστερήσεις στις αποκαλύψεις των παραδοσιακών ΜΜΕ, αποκάλυψαν μόνο... σκοπιμότητες.

    Φυσικά, δεν υπονοώ τίποτε. Απλά, σκέψου πως το βλέπουν οι "απέξω".

  14. Le canard avatar
    Le canard 07/07/2008 11:07:24

    Ε, ρε φόβος που έχει πέσει δεξιά και αριστερά στις φυλλάδες, μόνο και μόνο στο άκουσμα ότι θα βγούν στη φόρα και ονόματα δημοσιογράφων, εταιρειών δημοσίων σχέσεων, κ.λ.π.!