22/04/2009 13:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στη Βουλή οι λογαριασμοί Παυλίδη

Στη Βουλή διαβιβάστηκαν οι τραπεζικοί λογαριασμοί του πρώην υπουργού Αριστοτέλη Παυλίδη και του εφοπλιστή Φώτη Μανούση προκειμένου να εξεταστεί εάν μέσα από τους λογαριασμούς αυτούς προκύπτουν στοιχεία σχετικά με την υπόθεση. Η επιτροπή τους διαβίβασε στην Tράπεζα της Ελλάδος ζητώντας να ορίσει εμπειρογνώμονες που θα κάνουν τον έλεγχο και ζήτησαν αν είναι δυνατόν να έχουν τα αποτελέσματα έως το τέλος εβδομάδας.

Στην προανακριτική επιτροπή αυτή την ώρα γίνεται μια πρώτη διαβούλευση σχετικά με το πόρισμα και όπως προκύπτει σύμφωνα με τις πληροφορίες από τις τοποθετήσεις των βουλευτών όλα τα κόμματα της αντιπολίτευσης τάσσονται υπέρ της παραπομπής, ενώ η ΝΔ θεωρεί ότι δεν υπήρξαν επαρκή στοιχεία που να στοιχειοθετούν την κατηγορία

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Anonymous avatar
    Anonymous 22/04/2009 13:55:42

    Ντόρος να γίνεται. Το θέμα οπως καταλαβαίνει ο καθένας δεν είναι οι λογαριασμοί του ίδιου αλλα των άλλων μελών της οικογένειας. Τους θάψανε αυτούς;

  2. Ophira avatar
    Ophira 22/04/2009 14:30:35

    Great work.

  3. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 22/04/2009 14:35:45

    το ελασσον έγινε μείζον και το μειζον μαγική εικονα

  4. daris avatar
    daris 22/04/2009 14:51:26

    Στη Βουλη επρεπε να πανε οι λογαριασμοι των απλων Ελληνων πολιτων για να δουν που μας καταντησαν...και να απολογηθουν οι κυριοι!

  5. leon avatar
    leon 22/04/2009 14:54:50

    Ποιανου ειναι σειρα να πεσει ταβλα μεσα στο ειδικο δικαστηριο?
    Γιατι οταν ερχονται τα σκουρα αυτοι οι ανθρωποι δεν εχουν ουτε την στοιχειωδη αξιοπρεπεια να υπερασπιστουν την ζωη τους. Προτιμουν να σκασουν παρα να μιλησουν.

  6. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 22/04/2009 14:59:06

    @6 leon
    Μηπως ετσι που το «ξεχειλωνουν» το πραγμα από την πωρωση τους αντι για Ειδικα Δικαστηρια, αντιμετωπισουν Λαικα Δικαστηρια;

  7. daris avatar
    daris 22/04/2009 15:03:28

    @6 Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ειναι μεγαλη υποθεση φιλε μου και δεν εχει καμια θεση στη βουλη των Ελληνων εδω και πολλα χρονια!
    Αν εβλεπες χθες στην ΝΕΤ τον Κεφαλογιαννη σου ρχοταν να του πεταξεις μπουκαλα στο κεφαλι.
    Οχι τοσο για αυτα που ελεγε, αλλα οτι μιλουσε λες και δεν ειναι ο ιδιος βουλευτης,λες και εμεις πρεπει να σωσουμε το δικο τους συστημα.
    Και δυστηχως δεν του απαντησε κανενας απο τους παρισταμενους δημοσιοκαφρους.
    Ειπε ξεκαθαρα οτι θα ψηφισει κομματικα στην περιπτωση του Παυλιδη γιατι ετσι λειτουργει το συστημα ενω ο ιδιος θα θελε να ψηφισει κατα συνειδηση.
    Τι του λες λοιπον?

  8. ataktos avatar
    ataktos 22/04/2009 15:07:32

    Όμως αυτός ο λαός του «αγαπά» και τους ψήφιζε με δυο χέρια .

  9. sailis avatar
    sailis 22/04/2009 16:53:43

    Ρε παιδιά, μακριά απο μένα να κάνω τον δικηγόρο του όποιου Παυλίδη, αλλά την απορία την έχω...
    τον Παυλίδη θα τον πάνε στις επιτροπές, δικαστήρια, κλπ, θα δικαστεί η θα αθωωθεί...τον τύπο που λέγεται Μανούσης τι θα του κάνουν? Δημόσια ομολογεί οτι δωροδόκησε κρατικό λειτουργό και περνάει ετσι ντούκου...δεν είναι αδίκημα?

  10. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 22/04/2009 19:35:45

    sailis
    Ο Μανουσης ειναι ηδη υποδικος στην τακτικη Δικαιοσυνη μετα απο μηνυση Παυλιδη.Δεν ασχολειται μαζι του η Βουλη.Τωρα οι δικες στην Ελλαδα αργουν.