#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/06/2008 13:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στης Όλγας την ποδιά σφάζονται παλικάρια

Ως «πολιτικό εμφύλιο στην Κρήτη» παρουσιάζει το troktiko την χθεσινοβραδινή κόντρα στην Ζούγκλα του Μάκη του βουλευτή της ΝΔ Χρήστου Μαρκογιαννάκη με την Χρυσή Βαρδινογιάννη που παρουσιάστηκε στην ίδια εκπομπή ως υποστηρίκτρια της Όλγας Κεφαλογιάννη! Γράφει επίσης το troktiko για το θέμα αυτό: «Είναι δεδομένο ότι ο Μαρκογιαννάκης από σήμερα θα έχει κάποια προβληματάκια αφού η οικογένεια Βαρδινογιάννη είναι πανίσχυρη και έχει προσβάσεις στην κυβέρνηση. Δεν χρειάζεται να σας πούμε τι σημαίνει Βαρδινογιάννης για τον Καραμανλή. Όταν λες στην Χρυσή Β. ως βουλευτής της ΝΔ "καληνύχτα κυρά μου τότε ξέρεις ότι ένας πόλεμος ανοίγει. Ο Μαρκογιαννάκης δεν κιότεψε αλλά προφανώς θα έχει μεγάλο πόλεμο».Μπράβο λοιπόν του κ. Μαρκογιαννάκη που τα έβαλε με τους …Βαρδινογιάννηδες και κρίμα για την κ. Χρυσή Βαρδινογιάννη που βγήκε και υποστήριξε τη νέα πολιτική ελπίδα της χώρας και ογκόλιθο της σκέψης, Όλγα Κεφαλογιάννη. Ξέχασε όμως και το troktiko και ο Μάκης να μας πούνε ότι η κ. Χρυσή είναι αδελφή του κ. Γιάννη Βαρδινογιάννη της ΑΝΕΚ (όχι τον Τζίγκερ) με τον οποίο ο Μάκης είναι επιπλέον και κουμπάρος. Ή κάνω λάθος; Και ότι οι σχέσεις των δυο αδελφών με την υπόλοιπη οικογένεια δεν είναι και τόσο θερμές από τότε που πέθανε ο Θόδωρος. Αλλά είπαμε. Οι κουμπαριές δεν έχουν καμία σχέση με την διαπλοκή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. fantomas avatar
    fantomas 03/06/2008 14:18:26

    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΑΝΙΑΚΑ.

    Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΄΄ΕΞΩ΄΄ ΕΤΣΙ ΄΄ΔΥΝΑΜΙΚΑ΄΄ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΖΙΜΕΝΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ :
    ΑΥΤΟΙ...ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΟ....ΕΧΟΥΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΤΗΝ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ!!!
    ΕΓΩ... ΠΟΥ ΠΡΟΑΣΠΙΣΑ ΤΑ ΣΥΝΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΠΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ C4I ΣΤΗΝ ΖΙΜΕΝΣ -ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ- ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ!!!
    ΠΡΟΣΕΧΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ 151 !!!

    ΑΥΤΑ ΕΛΕΓΕ ΕΧΘΕΣ Ο ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ!!

  2. MIG avatar
    MIG 03/06/2008 14:20:44

    Αυτο το φυτο βγηκε για 26 ψηφαλακια...Ουτε για να πουλαει λεμονια στην λαικη δεν κανει...
    Αλλα ελα που κουβαλαει το ονομα του capo της Κρητης...
    Ο δουκας του Μυλοποταμου, ο λορδος των Λειβαδιων...Α ρε κατακαιμενη Κρητη τι σου μελλε να παθεις...
    Σκεφτειτε ποσα χρωσταει ο Καταλληλοτερος στον κομη αυτον που ειχε την πριγκιποπουλα σαν νομικη του συμβουλο...Κοινως εφτιαχνε τους καφεδες μετα τα ολονυχτια παρτυ της ΔΑΠ..εε συγνωμη, μετα τις μαραθωνιες συνεδριασεις για το μελλον της ψωροκωσταινας...Και το καλυτερο ειναι οτι εχει κανει διπλωματικη για το Κυπριακο...Ωραιο ανεκδοτο...

  3. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 03/06/2008 17:28:22

    Άρε Νικόλα Γ. φιλε του Νικόλα Ξ.
    Κάθεσαι στην καρέκλα σου
    Στον 3 όροφο
    Και μας δουλεύεις ακόμα
    Γνώστης της μπαρούτιας
    Και του κάλου σου λόγου
    Με 5 κιλά μπαρούτη
    Βγάζεις 3 βουλευτή
    Κόκκινο, Ροζ κλπ
    Και τα παιδία
    Στη στάνη .

  4. Swell avatar
    Swell 03/06/2008 18:15:09

    Eίπαμε, αυτά γίνονται ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΣΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΙΤΟΥΡΑ!

  5. Sratis avatar
    Sratis 03/06/2008 18:35:09

    '
    -Κε Τατούλη , πρόσφατα δόσατε συνέντευξη στο PR-GR . Το συγκεκριμένο blog έβγαλε τον κ.Αλογοσκούφη μπαταχτσή 280 χιλ. € , και μετά το έκαναν γαργάρα .
    Πως εσείς, ένας έντιμος άνθρωπος, συνομιλείτε με ανθρώπους που μπορεί -ενδεχόμενα- να είναι και συκοφάντες ?

    3 Ιούνιος 2008 8:11 πμ

  6. signifer avatar
    signifer 03/06/2008 20:14:17

    εισται ΑΘΛΙΟΙ ΨΕΥΤΕΣ για οσα γραφετε για την εκλογη τησ ολγασ κεφαλογιαννη..... στην ελλαδα του κ. καραμανλη του κεφαλοκυνηγου νταβατζηδων και διαπλεκομενων πολιτικων και επιχειρηματιων την εκκλησιαστικη εντιμοτητα σεμνοτητα και ταπεινοτητα των σημρινων κυβερνωντων οφειλεται και να την αναγνωριζεται και να τη σεβοσαστε οπως την την ταπεινοτητα των αγιων μας και τη σεμνοτητα της θεομητωρος. μετα απ ολα αυτα νομιζω πως πρεπει να αναγνωριστει απ ολους η καθαρη εντιμη και περηφανης νικη της ολγας στο ρεθμνο.

  7. Lakis, Malaga avatar
    Lakis, Malaga 03/06/2008 21:36:10

    Βρε παιδιά έχω μία απορία.

    Στην Ελλάδα κατηγορούνε τη ΝΔ οτι και καλά είναι με το κεφάλαιο και είναι με το κεφάλαιο και είναι με τους Νταβατζήδες κτλ...

    Αλλά γιατί οι περισσότεροι "μεγαλοτσιφλικάδες" και καιφαλαιοκράτες είναι φίλα προσκείμενοι στο ΠΑΣΟΚ???

    Ο Βαρδινογιάννης ιδιαίτερα επί ΠΑΣΟΚ και ιδιαίτερα επί Σημίτη κάθε μήνα ζητούσε ακρόαση από τον Πρωθυπουργό.

    Ο Κόκκαλης, εντάξει αυτός είναι δηλωμένος Πασόκος και ανδρώθηκε και επί ΠΑΣΟΚ.

    Για τον Βγενόπουλο έχει γραφτεί εδώ μέσα οτι κάνει ανοίγματα στο ΠΑΣΟΚ και ετοιμάζει κόμμα με μπροστάρη το Βενιζέλο.

    Ο Μπόμπολας είναι το αφεντικό από τις "ναυαρχίδες" του ΠΑΣΟΚ δηλαδή το ΜΕΓΚΑ και το ΕΘΝΟΣ.

    Οι Λαμπράκης-Τεγόπουλος είναι οι καπετάνιοι των έταιρων "φρεγατών" του ΠΑΣΟΚ δηλαδή των ΝΕΩΝ και της ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑΣ.

    Τί γίνεται δεν μπορώ να καταλάβω...

    Υ.Γ:
    ΦΑΚΤΟΡΑ, έχω δει στην τηλεόραση να λέγεται "σήμερα ο Πρωθυπουργός συναντήθηκε με τον Επιχειρηματία Βαρδινογιάννη" κτλ.
    Εμβρόντητος παρακολουθώ μετά τον εν λόγω επιχειρηματία να διαβαίνει την πύλη του Μαξίμου. Αλλά και άλλους Επιχειρηματίες.
    Ειλικρινά σου λέω οτι εάν εδώ ο Θαπατέρο συναντιόταν κατ' ιδίαν οι δυό τους με Επιχειρηματία στο πρωθυπουργικό μέγαρο θα γινόταν ΣΕΙΣΜΟΣ!!!
    Όποιος Επιχειρηματίας έχει κάτι να πει προς την κυβέρνηση (ανακοίνωση, διαμαρτυρία κτλ.) πρέπει βάση νόμου να το στείλει με επιστολή προς το αρμόδιο υπουργείο η οποία πρέπει να δημοσιευτεί!!!
    Ούτε ο Ορτέγκα (ΖΑΡΑ ρούχα) που είναι ο τρίτος πλουσιότερος στον κόσμο δεν μπορεί να δει κατ' ιδίαν τον Πρωθυπουργό...

  8. Αθανάσιος Ι. avatar
    Αθανάσιος Ι. 03/06/2008 22:00:10

    εμεις εδω ελλαδισταν φιλε οχι ΕΛΛΑΔΑ!!!
    PONIAL..

  9. Bόλγας avatar
    Bόλγας 03/06/2008 23:04:06

    Ακόμα και ο Κώστας "τάχωχαμένα" Καβαθάς είδε κατ' ιδίαν τον πρωθυπουργό. Τι ψάχνουμε;

  10. Τούντρας avatar
    Τούντρας 03/06/2008 23:06:29

    Αυτόν, τέλος πάντων που κάνει τον πρωθυπουργό. Τον πατέρα των διδύμων, το σύζυγο της χειρουργού, τον ανηψιό του εθνάρχου, κλπ. κλπ.

  11. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/06/2008 23:16:09

    οι «σοσιαλιστές» είναι καλύτερη βιτρίνα για το κεφάλαιο, γενικά. Το ελληνικό κεφάλαιο που βλέπουμε έιναι κυρίως το μέτα Αρσένη. Το παλαιό ή διαλύθηκε ή μετεξελίχθηκε ή ακολουθεί την δική του ήσυχη και όχι αναγκαστικά «κακή» πορεία. Για αυτό τα παράδοξα.

    Η «δεξιά» είναι περίεργη για το σημερινό κεφάλαιο, αν και η δεξιά εμφανίζεται σαν πιο κρατικιστής. Δηλαδή ευνοει το εγχώριο κεφάλιο σε σχέση με το ξένο. (Ξέρω τι θα πει ο Εξάκτινος, εδώ και έχει δικιο). Ο Μητσοτάκης μπαμπάς εμφανίστηκε ως διεθνιστής (ξένο vs ελληνικό κεφάλαιο, εξ ού και όχι δημοφιλής).

    Ο ΓΑΠ έχω την υποψία ότι δεν προσκύνησε δεόντως, και δεν είναι χαζός, και την πληρώνει.

    Η τραγωδία σε όλα αυτά είναι ότι χάνουμε συνέχεια ανταγωνιστικότητα, κάτω από αυτή την συνεχή διαπλοκή και τον προστατευτισμό που συνεπάγεται.

    Ετσι εξηγείται, εν μέρει, το θέατρο και το πάραδοξο, Lakis 9:36

  12. Lakis, Malaga avatar
    Lakis, Malaga 04/06/2008 00:41:40

    Αρχαιοπτέρυγα,

    με κάλυψες πλήρως!

  13. Sratis avatar
    Sratis 04/06/2008 07:04:45

    ΓΙΑ ΣΟΥ ΤΕΡΕΝΣ, ΜΕ ΤΑ SMS ΣΟΥ !