Στην Νέα Δημοκρατία η Τζαβέλλα
21/02/2014 15:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στην Νέα Δημοκρατία η Τζαβέλλα

Την πόρτα του Μεγάρου Μαξίμου πέρασε το μεσημέρι της Παρασκευής η ευρωβουλευτής του ΛΑΟΣ Νίκη Τζαβέλλα και συναντήθηκε με τον Πρωθυπουργό Αντώνη Σαμαρά, επισημοποιώντας την ένταξή της στην Νέα Δημοκρατία.

Οι επαφές είχαν γίνει εδώ και πολύ καιρό και απλά ήταν θέμα χρόνου η ένταξη της κ. Τζαβέλα στη ΝΔ.

Η Ν. Τζαβέλλα θα είναι στο ευρωψηφοδέλτιο της ΝΔ και ουσιαστικά είναι η πρώτη επίσημη ανακοίνωση που γίνεται.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. V avatar
    V 21/02/2014 17:09:38

    Γιατι δεχονται καιροσκοπους στην ΝΔ, δεν την υποτιμουν με αυτον τον τροπο?

  2. kapar13 avatar
    kapar13 21/02/2014 19:42:45

    Τώρα τα πιάσατε τα λεφτά σας... Τι φοβηθήκατε ακριβώς μήπως και σας τη φάει στη γωνία ο ανταγωνισμός;

  3. ΙΩΑΝΝΙΝΑ avatar
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ 21/02/2014 23:35:40

    ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΕΙΝΑΜΕ ΣΤΗ Ν.Δ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΑΛΑΚΕΣ?

  4. δημης avatar
    δημης 22/02/2014 00:21:00

    "ΗΧΗΣΤΕ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ" Να πανηγυρίσουμε γιατί;;; -Είναι παράδοση πιά να σφάζουμε τον "μόσχο τον σιτευτό " σε κάθε παλλινοστούντα;;; -Να δείχνουμε την αδυναμία μας ότι περιμένουμε "μεταγραφές " γιατί δεν έχουμε Στελέχη δειχνοντας ένδεια;;; Περαστικά μας.

    • Θρίαμβος avatar
      Θρίαμβος @ δημης 22/02/2014 00:27:23

      Μη δείχνεις ένδεια, όσο έχεις το Δένδια.

  5. no way avatar
    no way 22/02/2014 00:21:15

    Τόσα χρόνια ευρωβολευτίνα με το ΛΑΟΣ, θέλει να το συνεχίσει το επάγγελμα. Καλόμαθε στη χάι ζωή των Βρυξελλών και νομίζει ότι με τη ΝΔ έχει ελπίδες. Πάνε αυτές οι εποχές, άντε στην τρύπα σου πάλι.

  6. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 22/02/2014 08:31:55

    Μόνο σαν φάρσα βλέπω το γεγονός. Τι κρίμα να μην κρατώ αρχείο με τα κατά καιρούς λεγόμενά της κατά των Ελληνικών επιδιώξεων και υπέρ των Τροικανών θέσεων! Η πιο ήπια εξήγηση που μπορεί να δώσω είναι ότι μας επιβλήθηκε υποχρεωτικά από τους Τροικανούς "φίλους" μας! Το μόνο παρήγορο είναι ότι θα απαιτηθεί η ψήφος των Νεοδημοκρατών για να εκλεγεί και τότε θα δούμε "πόσα απίδια πιάνει ο σάκος"!!

  7. Y. avatar
    Y. 22/02/2014 08:58:56

    Οι ταβλαδόροι χρησιμοποιούν μια ατάκα κατά το τέλος κάθε παιχνιδιού, “μάζευε, κι ας ειν’ και ρόγες”. Εν όψει εκλογών, η ΝΔ το κάνει πράξη. Μετά την πόκα, πρέπει να κάνουμε και το τάβλι παραταξιακό μας σπορ

  8. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 22/02/2014 09:15:03

    Πολυ περιεργο... Κραζουμε τους ανταρτες που φευγουν απο την παραταξη,κραζουμε και οσους θελουν να ενταχθουν. Λεω για μεσημεριανο να φαω τα ρουχα μου,ετσι κανουν οι αλλοι απο αυτα που διαβαζω

  9. my way avatar
    my way 22/02/2014 11:33:45

    Διεύρυνση της λίστας φίλων του Ρόκο!

  10. Dimos avatar
    Dimos 22/02/2014 12:22:56

    Στην Ελλάδα η ζωή είναι για βουλευτές και ειδικά μισθολόγια. Οι υπόλοιποι στην ταλαιπωρία. Για αυτό όταν βλέπεις να κλείνει το ένα μαγαζί (ΛΑΟΣ)πας στο μεγαλύτερο (ΝΔ) μήπως και βρεις μόνιμη εργασία. Στις μέρες μας αυτό είναι σπανιο γιατί ούτε συμβασιούχο δεν σε παίρνουν... Άντε και καλοφάγωτα κ. Νίκη

  11. Γιάννης Αυλακιώτης avatar
    Γιάννης Αυλακιώτης 22/02/2014 16:04:23

    με πιάνουν τα γέλια. διαβάζω κάτι λεβεντο...μάγκες εδώ μέσα, με το σταυρό και το εθνόσημο ως φυλακτά - hard core θιασώτες της καρατζαφέρειας πολιτικής να κάνουν κριτική που επέστρεψε η τζαβέλα. ρε που πάμε ρε... ότι και να κάνει η Παράταξη λάθος είναι... άντε ρε παιδάκια στο Ηλία, άντε και ακόμα παραπέρα.