29/11/2009 11:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στην Κρήτη ψήφιζαν την ώρα της διακοπής !!!

Η απόδειξη ότι η Οικογένεια ήξερε ότι θα πέσει το σύστημα είναι ότι την ώρα που το ηλεκτρονικό σύστημα ήταν πεσμένο στην Κρήτη ψήφιζαν off line. Όπως δηλαδή ψηφίζουν τώρα σε όλη την Ελλάδα.

 Ψηφοφορία όμως χωρίς το ηλεκτρονικό σύστημα ελέγχου  σημαίνει ότι όποιος θέλει ψηφίζει 10 φορές.

 Οι ευθύνες της οργανωτικής επιτροπής και του προέδρου της του Σιούφα είναι πλέον τεράστιες

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 29/11/2009 11:55:59

    Να βγαλει η ΝΔ ανακοινωση τωρα,που να λεει οτι αν εξετασει το αρχειο των ψηφισαντων και βρεθει καποιος να εχει διπλοψηφισει θα του υποβαλεται μηνυση για εξαπατηση.Οι ευθυνες της οργανωτικης επιτροπης ειναι τεραστιες. Αγαπημενε μας Κ. Καραμανλη υπερασπισε την υστεροφημια σου και το δικαιωμα να ξαναερθεις καποτε στα πραγματα.Προστατεψε το νομιμο της διαδικασιας.

  2. NAI avatar
    NAI 29/11/2009 12:07:28

    ΟΣΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΙ ΑΝ ΒΑΛΕΙ Η ΝΤΟΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΣΟΚ...ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΥ....Η ΒΑΣΗ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΒΡΟΝΤΕΡΟ ΠΑΡΟΝ ΣΤΑ ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ.....ΝΤΟΡΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΟΥ ΑΠΟ ΤΩΡΑ....

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ NAI 29/11/2009 13:15:38

      Παιδιά ας ηρεμήσουμε λίγο, μόνο στην παράταξη κάνουμε κακό με υστερίες και φωνές.
      Αν κάτσει η κάθε εφορευτική επιτροπή και περάσει όσες αιτήσεις έχει στη βάση όταν ήταν πεσμένο το σύστημα και με ένα από ...excel βγαίνουν οι διπλοεγγραφές στον ΑΤ.
      Πράγματι και το λέγαμε πολλοί το σύστημα δεν ήταν δοκιμασμένο, είναι και πειρασμός για κυβερνοεπιθέσεις, αλλά ασφαλιστικές δικλείδες υπάρχουν.
      Θέληση και οργάνωση να υπάρχει, και πάνω από όλα δεν είμαστε αντίπαλοι, ψηφίζει ο καθένας ότι πιστεύει ή ότι θέλει και αύριο όπως η βάση είναι ενωμένη έχουμε την απαίτηση να υποτάξουν και οι κεφαλές το εγώ στο εμείς...

      ΥΓ

      πάντως τα "θερμά μου" συγχαρητήρια στον κ Σιούφα και τα ειλικρινή μου συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που μας ανέχονται στα τραπεζάκια για να ψηφίσουμε όλους εμάς τους παντογνώστες, υπομονετικούς και ψύχραιμους Ελληνες....

      • lsz avatar
        lsz @ Ο Ιθαγενής 29/11/2009 14:36:20

        ωραια και ειδες τις διπλοεγγραφες...πως θα αφαιρεσεις ψηφους απο το συνολο?που ξερεις τι ψηφισε αυτος που εριξε την ψηφο σε δυο εκλογικα τμηματα?!!!!!
        και ολα αυτα λιγο μετα την εκκλησια..επεσε ο σερβερ μετα την εκκλησια οταν κατα χιλιαδες σε ολη την χωρα προσερχονταν πατριωτακια να ψηφισουν...επι μια ωρα ουρα..ποσο να αντεξουν καποιοι?
        και εβγαλε και η ανακοινωση που λεει ο οτε απο μενα μια χαρα ηταν ολα..αρα απο που ηταν το στραβο..εγω που ρωτησα στο εκλογικο τμημα μας ελεγαν ο οτε εχει προβλημα!!!

        ολοι στις καλπες...μαζικη συμμετοχη..η βαση ψηφιζει σαμαρα...ολοι στις καλπες τιποτα δεν κριθηκε..ολα παιζονται

        • lsz avatar
          lsz @ lsz 29/11/2009 14:37:17

          παμε απ την πρωτη κυριακη σαμαρα...παμε

  3. Χαζος του χωριου avatar
    Χαζος του χωριου 29/11/2009 13:03:10

    Ala Karzai sto Afghanistan paei na to parei i Dora...DEN tha tis perassei...

    Sto kotero me ton Isidoro kai...oust!

  4. nikos avatar
    nikos 29/11/2009 14:16:44

    στο 1215 στη Σητεία παρά την ένταση που κατεθεσα και παρά το ότι ο κος δικηγόρος που ειναι και πρόεδρος της τοπικής τον ανάγκασα να μιλησει με το γραφείο του Μενέλαου Δασκαλάκη,όπου του είπαν να περιμένει, αυτός συνέχιζε την ψηφοφορία . Τώρα γίνεται έλεγχος των ψηφισάντων τότε αλλά αν διαπιστώσεις δ ότι ψήφισε και αλλού αυτό θα δείξει μιά φορά όσες και αν έχει ψηφίσει ο άλλος , ευτυχώς οι αποστ'άσεις είναι λίγο μεγάλες.