19/11/2010 22:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στην Ιρλανδία υπάρχουν δημοσιογράφοι...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. effie B. avatar
    effie B. 19/11/2010 22:22:43

    Θα μας βαλουν τα γυαλια οι φιλοι Ιρλανδοι...

  2. loretta avatar
    loretta 19/11/2010 22:22:53

    .....ελα ντε...!!! που να τολμησουν τα δικα μας .....αντικειμενικα μμε να κανουν τετεοιες δηλωσεις....!! θα πεσουν οι ασφαλειες στους σταθμους....αχ τι θυμήθηκα τωρααα!!!

  3. γιωργος avatar
    γιωργος 19/11/2010 23:00:09

    Respect,αν και απο οτι φαινεται και αυτοι θα φαν τα σκ..τα.
    Για αυτους ειναι μερα ντροπης,ενω για τους ραγιαδες τους ελληνες ηταν μια ακομα φυσιολογικη μερα η αφιξη της τροικας.
    Μαλιστα γουσταρουν κιολας οπως εδειξαν οι αυτοδιοικητικες εκλογες!!!

    • against New World order avatar
      against New World order @ γιωργος 20/11/2010 14:20:47

      Γιώργο, σημερινή ενημέρωση του economist
      Κάθε Έλληνας χρωστάει 33,571 $
      Κάθε Ιρλανδός χρωστάει 35,166 $

      Η Ελλάδα χρωστάει 127,6% του ΑΕΠ
      Η Ιρλανδία χρωστάει 77,3% του ΑΕΠ

      τους Έλληνες φροντίζουν οι κυβερνώντες να τους βγάλουν πρόωρα σε σύνταξη για να μην παράγουν. Τους Έλληνες τους πιέζουν με 4000 νόμους που είναι όλοι εναντίον τους για να μειώνεται το ΑΕΠ

      ΑΕΠ Έλλάδας 2008 ήταν 306 δις€

      ΑΕΠ Ελλάδας 2010 θα είναι 265 δις €

      ΑΕΠ Ελλάδας 2011 θα είναι 230 δις €
      αυτό εννοεί ότι ο ΓΑΠ και η παρέα του πάει πολύ καλά. Τα αφεντικά του δεν θα τον απολύσουν. Την εξαφανίζει την Ελλάδα. Θα πάρει και άλλο βραβείο.

  4. megalos podilatis avatar
    megalos podilatis 19/11/2010 23:10:15

    εδω οι δημοσιογραφοι ειναι γιουσουφακια

    • against New World order avatar
      against New World order @ megalos podilatis 20/11/2010 14:23:24

      μεγάλε ποδηλάτη είναι και χανουμάκια. θαρθει η ώρα που θα χορέψουν τον χορό της κοιλιάς

  5. BlueSky avatar
    BlueSky 19/11/2010 23:11:43

    Είναι κανείς στο βιντεάκι, που να σας θυμίζει τον Καψή, τον Πρετεντέρη κλπ.;;;

    • ApoTel avatar
      ApoTel @ BlueSky 20/11/2010 02:08:22

      Όλα τα λεφτά θα ήταν να βλέπαμε καμιά κάμερα να δείχνει του τρισμέγιστους του Mega την ώρα που παιζόταν το βίντεο.

      Αν και από ανθρώπους που δεν έχουν τσίπα τι να περιμένεις

      • man8os avatar
        man8os @ ApoTel 20/11/2010 02:12:15

        Ο Πρετεντερης αναγνωρισε, οτι εκει ειναι καλιτεροι δημοσιογραφοι, νομιζω ειπε οτι θα προτιμουσε να δουλεθει στην Ιρλανδια...

        • Κοινὸς νοῦς avatar
          Κοινὸς νοῦς @ man8os 20/11/2010 10:47:33

          Οὐδεὶς τὸν ἐμποδίζει νὰ παραιτηθεῖ.

    • against New World order avatar
      against New World order @ BlueSky 20/11/2010 14:25:01

      τον χατζηλουλούδο; την Μακρή με την προσθετική μασέλα που την εμποδίζει και δεν μιλάει καθαρά;

  6. nasos avatar
    nasos 19/11/2010 23:24:23

    στην Ελλάδα οι ιδιοκτήτες ΜΜΕ και διεφθαρμένοι πολιτικοί λεηλάτησαν παρέα την χώρα και τώρα φορτώνουν την ζημιά στις πλάτες του κοσμάκη
    και καλά κάνουν αφού ο κοσμάκης αποδεικνύεται καθημερινά ηλίθιος και εύκολα χειραγωγίσιμος

  7. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 20/11/2010 00:31:19

    Το βίντεάκι απλά αποδεικνύει με τον καλύτερο τρόπο το πόσο ορντινάντσες είναι οι Έλληνες δημοσιογράφοι και πόσο διαπλεκόμενα είναι τα ΜΜΕ με την πράσινη εξουσία.

    • against New World order avatar
      against New World order @ Σοσιαληστής 20/11/2010 14:26:25

      εξαιρείται το ΚΟΝΤΡΑ του Κουρή.

  8. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 20/11/2010 00:39:10

    Από το βίντεο φαίνεται ότι η δημοκρατία μάλλον λειτουργεί καλύτερα στην Ιρλανδία σε σχέση με εμάς.
    Θα στείλω το λινκ στον Πορτοσάλτε με μέιλ, που επαναλαμβάνει κάθε πρωί το ίδιο απαράλλαχτο κήρυγμα υπέρ του ΔΝΤ. Ο Σαβοναρόλα του ΔΝΤ.

  9. Ηφαιστίωνας avatar
    Ηφαιστίωνας 20/11/2010 01:03:40

    Οι Ιρλανδοί έχουν και ένα επίπεδο. Εμείς τί έχουμε; Δεν μας βλέπουμε στην καθημερινότητά μας; (πχ πώς οδηγούμε στο δρόμο;) Αλλά δεν είναι μόνο ο σημερινός Έλληνας έτσι. Γιά πηγαίνετε αρκετά χρόνια πίσω.... 6-7 χρόνια μετά την επανάσταση του 21, πλακωθήκαμε μεταξύ μας! Οι μεν προεστοί διότι ξεβολεύτηκαν από το φαγοπότι με τούς Τούρκους, οι δε όλοι οι άλλοι ήθελαν από μια καρέκλα. (Μαυροκορδάτοι και σία). Και ενώ οι Τούρκοι ακόμα αλώνιζαν στη χώρα, σφάζοντας και καταστρέφοντας (Κιουταχής), οι Υδραίοι έβαλαν τον Μιαούλη να... πυρπολήσει στον ελληνικό στόλο στον Πόρο, επειδή δεν πήραν τίς χρηματικές αποζημιώσεις που ζητούσαν για την εισφορά τους, λέει, στον Αγώνα!!!!! Ε, μετά ''φαγαμε" και τον Καποδίστρια. (Μαυρομιχαλαίοι), αφού πρώτα "φάγαμε" εδώ κι εκεί το πρώτο ψιλοδάνειο που πήραμε με αποικιοκρατικούς όρους από τούς Άγγλους. (Άλλοι αισχροί αυτοί..). Τ επόμενα χρόνια, βέβαια, η εσσαεί δουλικότητά μας στούς αγγλογάλλους και στις μεγάλες δυνάμεις...(Ρε, τι μου θυμίζει ο ΓΑΠ... κάτι σαν Έλληνα προεστό της Τουρκοκρατίας....
    Και μετά αναρωτιώμαστε γιατί είχαμε στις εκλογές τέτοιο αποτέλεσμα, ή γιατί δεν σηκωνόμαστε από τον καναπέ. Με τί επίπεδο;
    (Καλά που τον αντιμετώπισε ο Κανάρης - αλλά πρόλαβε και έκαψε δυο πλοία!!)

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Ηφαιστίωνας 20/11/2010 01:09:48

      Είχαν και στην Ιρλανδία εμφύλιο μετά την ανεξαρτησία τους...

    • Κοινὸς νοῦς avatar
      Κοινὸς νοῦς @ Ηφαιστίωνας 20/11/2010 10:50:12

      Φίλε Ἠφαιστίων, δὲς τὴν ταινία τοῦ Κὲν Λόουτς γιὰ τὸν Ἰρλανδικὸ ἀγῶνα ἀνεξαρτηρίας ἀπὸ τοὺς Ἄγγλους καὶ θὰ δεῖς ὅτι τίποτε δὲν εἶναι ἀποκλειστικὸ σ' αὐτὸν τὸν κόσμο. Οὔτε τὸ καλό οὔτε τὸ κακό.

  10. TASSOS avatar
    TASSOS 20/11/2010 02:47:52

    Μπορεί να είχανε εμφύλιο επειδή όμως δεν είναι ραγιάδες η βασική κοινωνική τους σημασία είναι η εθνική τους περηφάνια.

  11. zackii avatar
    zackii 20/11/2010 07:57:58

    Τώρα είναι η όχι θέμα ποιότητας λαού?

    • zackii avatar
      zackii @ zackii 20/11/2010 08:01:41

      Μην ξεχνάμε ότι αυτοί έφτιαξαν τον ΙΡΑ. Εμείς θα καθόμαστε ΡΑΓΙΑΔΕΣ άλλα 450 χρόνια ,αρκεί οι Άγγλοι να είχαν την εξυπνάδα να έδιναν στον καθένα μας μιά mercedes e200, και στους μαλθακούς κλώνους μας το καινούργιο playstation.

  12. BABIS avatar
    BABIS 20/11/2010 10:30:26

    Στην Ελλάδα όλα τα ΜΜΕ μπήκαν στο χρηματιστήριο και πήραν λεφτά όχι αστεία. Με ποιά κριτήρια? Μα με το να λιβανίζουν την κυβέρνηση που τους έβαλε στο χρηματιστήριο. Έχουν πάρει δις απο τις διαφημίσεις των κρατικών επιχειρήσεων. Με ποιά κριτήρια? Με το να είναι γιουσουφάκια της εκάστοτε πολιτικής εξουσίας. Να δούμε όμως τι θα κάνουν τώρα που ελάχιστοι πλέον θα αγοράζουν εφημερίδες. Ήδη ο λαουτζίκος ανεβαίνει τον Γολγοθά του.

  13. Ο Απο Μηχανης Φτωχος avatar
    Ο Απο Μηχανης Φτωχος 20/11/2010 14:34:52

    Αυτα ειναι. Μετα απο δεκαετιες εκπαιδευσης φτασαμε στο σημειο η κανονικη δημοσιογραφια να μας αφηνει αμηχανους.
    Το ιδιο αμηχανοι θα μασταν και με κανονικη αντιπολιτευση?
    Μηπως ειδε κανεις τις αντιδρασεις στο ιρλανδικο κοινοβουλιο οπου απευθυνομενοι στον πρωθυπουργο μιλουσαν για προδοτικη πολιτικη?

  14. Heracles avatar
    Heracles 20/11/2010 15:41:16

    Πολιτικοί είναι και οι δύο, απλά εκεί δεν τα "φαγαν μαζί"...

    http://www.youtube.com/watch?v=F1qV8W7eI3w

  15. kiki avatar
    kiki 20/11/2010 18:53:05

    Οι Ιρλανδοι ειναι πατριωτες.
    Εδω ποιος θα μας ενημερωση τι εγινε σημερα στην Λισσαβωνα,οτι χασαμε τμημα της εθνικης μας κυριαρχιας.
    ΝΔ σε σε κραζω. ΠΝΙΓΟΜΑΣΤΕ