#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/05/2011 22:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στην Ελλάδα η καμαριέρα θα ήταν στο ψυχιατρείο ή στη φυλακή;



«Ψυχαναλυτές, ψυχίατροι και λογοτέχνες προσπαθούν να ερμηνεύσουν την απροσδόκητη -ή όχι και τόσο απροσδόκητη- πράξη για την οποία κατηγορείται ο Ντομινίκ Στρος-Καν.  «Η πρώτη αντίδραση είναι η κατάπληξη. Σε μια περίοδο της ζωής του που ήταν περισσότερο από ποτέ αντικείμενο παρατήρησης από τα μέσα ενημέρωσης, που εξεταζόταν η παραμικρή του κίνηση, δήλωση και χειρονομία, ο Ντομινίκ Στρος-Καν κάνει (αν φυσικά αυτό επιβεβαιωθεί) αυτό που περίμεναν όλοι όσοι τον παρακολουθούσαν. Είναι πραγματικά απίστευτο. Στην ψυχανάλυση, αυτό ονομάζεται παραπραξία. Είναι μια πράξη που υπακούει στις προσδοκίες αυτών που σε παρατηρούν και στρέφεται εναντίον των συμφερόντων σου». Τα παραπάνω αναφέρει στην εφημερίδα Liberation ο Αλέν Ντιντιέ Βέιγ, ψυχίατρος, ψυχαναλυτής και μέλος της φροϋδικής σχολής. Σύμφωνα με την ερμηνεία αυτή, η πράξη του Στρος-Καν (εφόσον επιβεβαιωθεί) είναι παράλογη. Θα μπορούσε να δώσει όμως κανείς και την αντίθετη ερμηνεία. Σε μια περίοδο που η ατμόσφαιρα γύρω από τον εν δυνάμει υποψήφιο πρόεδρο της Γαλλίας είναι αποπνικτική, ενεργοποιείται το καταπιεσμένο πρωτόγονο σεξουαλικό ένστικτο. Και η ενεργοποίηση αυτή αποτελεί επιτυχία για τους αντιπάλους του».

Τώρα εξηγούνται όλα. Το καταπιεσμένο ένστικτο ξεσπά πάνω σε λαούς, πάνω σε φαιδρούς, πάνω σε  καμαριέρες, συρταριέρες. Είναι αυτός που έδινε συμβουλές για συγκράτηση …δαπανών; Αναρωτιέται κανείς αν το ίδιο περιστατικό είχε συμβεί στην Ελλάδα: η καμαριέρα θα ήταν στο Ψυχιατρείο ή στη φυλακή;

Κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει την περίπτωση της παγίδας, τονίζει ο Γάλλος ψυχαναλυτής. Τις τελευταίες ημέρες, άλλωστε, έγιναν πολλές επιθέσεις εναντίον του για την Πόρσε και τα ρούχα που ράβει στην Αμερική. Ακριβώς γι’ αυτό όμως, ο άνθρωπος αυτός θα έπρεπε να προσέχει. Εάν δεν μπορεί να προφυλαχθεί από μια τέτοια παγίδα, εάν κάνει ένα τέτοιο λάθος κρίσης, αναρωτιέται κανείς για τα αποτελέσματα που επιφέρει η άσκηση της εξουσίας. Ο Στρος-Καν θα μπορούσε να μείνει εκεί που ήταν και να υπερασπιστεί τον εαυτό του. Αντίθετα, δίνει την εντύπωση ότι προσπαθεί να δραπετεύσει. Με την έννοια αυτή, παίζει ένα μέρος του ρόλου που περιμένουν απ’ αυτόν οι αντίπαλοί του. Πρόκειται για μια καταστροφή. Κι ακόμη χειρότερα, για μια προαναγγελθείσα καταστροφή. Ένας άλλος Γάλλος ψυχίατρος, ο 37χρονος Λοράν Καριλά, επισημαίνει στην ίδια εφημερίδα μια άλλη διάσταση: Άλλο άσκηση γοητείας κι άλλο σεξουαλική επίθεση. Η παθολογική άσκηση γοητείας συνίσταται στην καταδίωξη ενός άνδρα ή μιας γυναίκας και η αποζημίωση είναι ακριβώς αυτό που επιδιώκεται. Αυτό δεν έχει καμιά σχέση με τη σεξουαλική επίθεση, που είναι κάτι πολύ σπάνιο. Ο εθισμός στο σεξ είναι μια παθολογία και δεν διαφέρει για μας από τον εθισμό στα ναρκωτικά, τον καπνό ή το αλκοόλ. Ο εθισμένος στο σεξ είναι ένας άνθρωπος που θέλει με πάθος να καταναλώσει, και το πάθος του αυτό δεν μπορεί να το διαχειριστεί, ακόμη κι αν γνωρίζει ότι του κάνει κακό. Δεν είναι όμως βίαιος. Για να ικανοποιήσει το πάθος του, μπορεί να δει μια πορνογραφική ταινία ή να σερφάρει στο Internet. Και κάτι ακόμη: ο εθισμός στο σεξ δεν έχει καμιά σχέση με την άσκηση εξουσίας. Αφορά όλο τον κόσμο».

Και παγίδα να ήταν, το τσίμπησε το τυρί μια χαρά. Να δεις που τελικά θα τον βάλουν σε κλινική αποτοξίνωσης. Μία τσόντα ανά τρεις ημέρες, μετά ανά εβδομάδα κτλ. Κάτι σαν σεξουαλική μεθαδόνη. Κάτι τέτοιο είχε κι ο Κλίντον αλλά διασφάλιζε πρώτα τη…συναίνεση. Ο Ντομινίκ φαίνεται ότι λειτουργεί με την …εικαζόμενη συναίνεση.

«Φιλοσοφικό ήρωα» χαρακτηρίζει τον Στρος Καν ο Γάλλος συγγραφέας Λουί ντε Μιραντά, με άρθρο του στη Liberation. Κατά την άποψή του, o επικεφαλής του ΔΝΤ κατά βάθος χαίρεται σήμερα. Γιατί με την πράξη του στο Sofitel αρνήθηκε το μέλλον που όλοι οι άλλοι είχαν χαράξει γι’ αυτόν. Με την έννοια αυτή, η επίθεση που φέρεται να έκανε στην καμαριέρα αποτελεί μια τρελή πράξη απόλυτης απελευθέρωσης, σχεδόν ένα έργο τέχνης. Ο Ντομινίκ Στρος Καν είναι σύμπτωμα της εποχής μας, συνεχίζει ο Γάλλος λογοτέχνης. Η βαναυσότητα και ο ορθολογισμός παλεύουν μέσα του μέχρις εσχάτων. Ένα μέρος του θέλει το χάος, στο βαθμό που μπορεί εκεί να ικανοποιήσει την πείνα του. Ένα άλλο εκλογικεύει, οργανώνει, βάζει τάξη. Ως πρόεδρος, θα ήταν επικίνδυνος, ένα είδος υπερ-Σαρκοζί, καθώς ο σημερινός πρόεδρος είναι ήδη σε μεγάλο βαθμό έρμαιο των παθών του. Ανάμεσα στους δύο άνδρες παρατηρείται μια ανησυχητική συνέχεια, ανησυχητική ως προς το υποσυνείδητο των Γάλλων. Ο λαός αυτός θέλει αίμα. Γιατί; Ίσως επειδή το τρίπτυχο «ελευθερία, ισότητα, αδελφοσύνη» του προκαλεί ασφυξία.

Γλίτωσαν  οι Γάλλοι έναν βαθιά  συμπλεγματικό και παράφρονα  άνθρωπο.  Βέβαια ο σωβινισμός τους δέχτηκε ένα καίριο πλήγμα. Η εικόνα ενός ισχυρού με χειροπέδες ευφραίνει τις ψυχές του κόσμου. Για παράδειγμα: υπάρχει Έλληνας που δεν ευχαριστήθηκε, που δεν γέλασε με το κάζο του μέγα  και τρανού Στρος Καν; Μωρέ γέλασε το χειλάκι του κάθε πικραμένου από το Μνημόνιο…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 16/05/2011 22:52:34

    Εγώ Μικρέ Ο., θα γελούσα εάν εβλεπα την Ζήμενς να υφίσταται αυτό που υπέστη στην ...Νιγηρία. Εάν είχαν βάλει κάποιον άλλο μέσα αντί την 35χρονη, τότε με το πήδημα από το μπαλκόνι. Εάν είχαν πάει μία ντουζίνα παράγοντες του ΧΑΑ μέσα για την περίοδο 1997-2001. Εάν έπιαναν όσους έκτισαν στα καμμένα της Πεντέλης. Εάν, εάν εάν...

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ archaeopteryx 17/05/2011 01:22:25

      Ναι αρχαίε αλλά δεν είσαι αυτό που λέμε ο μέσος πολίτης. Το χάρηκε ο κόσμος. Βγήκαν 300 ατάκες μέσα σε μία μέρα

  2. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 16/05/2011 22:56:06

    Στην Ελλάδα ένα είναι σίγουρο για την καμαριέρα:
    Είτε από τον Στρο Καν είτε από τη δικαοσύνη,
    το "φυστίκι" δε το γλύτωνε με τίποτα!

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 17/05/2011 01:23:19

      Σωστός

  3. Στέργιος avatar
    Στέργιος 16/05/2011 23:12:46

    Η σεξιστική στάση της πλειοψηφίας των Ελλήνων είναι δεδομένη. Ακόμη και από γυναίκες ακούς σχόλια τού στιλ: "Εμ, τά'θελε κι αυτηνής ο κ...ς της".

    Είδατε το πρωτοσέλιδο τής μεγάλης και προοδευτικής ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑΣ;
    "Η καμαριέρα μπλόκαρε την Ελλάδα".

    Η καμαριέρα φταίει που πήγε ο άλλος να τη βιάσει, όχι ο Στρος-Καν!
    Καλό;

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ Στέργιος 16/05/2011 23:35:11

      ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ.....!!!!!!
      Δικιο εχεις....

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Στέργιος 16/05/2011 23:56:53

      Το “Η καμαριέρα μπλόκαρε την Ελλάδα” ειναι το στυλ του τιτλου "μυνηματος" προς "αποδεκτες" που συνιθιζει η Ελευθεροτυπια. Αυτοι εχουν αποδεχτει πληρως τη Παγκοσμια διακυβερνηση μεσω μυστικων ομαδων και υπογειων διαδρομων, αφου στο κατω κατω εξυπηρετητες τους ειναι. Δεν μας δειχνουν και τιποτε αλλο οι τιτλοι τους. Εμεις απο την αλλη ως Ελληνες δεν εχουμε καμια δουλεια ουτε με τις πρακτοροφυλλαδες ουτε με τις πρακτοροκυβερνησεις που κρεμωνται απο μια κλωστη και ο μονος τροπος για να κερδισουν χρονο ειναι να τρωνε τις σαρκες μας σαν τα ορνεα.

      • Greece Pleading avatar
        Greece Pleading @ Greece Pleading 16/05/2011 23:58:43

        "Η σεξιστική στάση της " αμα δε σ αρεσει τραβα Πακισταν.

        • Στέργιος avatar
          Στέργιος @ Greece Pleading 17/05/2011 03:05:19

          Ό,τι νά'ναι...

  4. αν.βορινος avatar
    αν.βορινος 16/05/2011 23:26:57

    O πρωην προεδρος του ΔΝΤ εκανε μεγα λαθος που συκοφαντησε τον κον πρωθυπουργο μας και η νεμεσις επεσε επανω του. Οσο για το μελλον της καμαριερας το video με τα συμβαντα θα ετιθετο υπ οψιν μεγαλων τηλεοπτικων καναλιων καθ υλην αρμοδιων το δε dvd θα περιηρχετο εις τας χειρας των λειτουργων της ενημερωσης ειδικως περι το αντικειμενο ασχολουμενων.

  5. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 16/05/2011 23:47:00

    Δεν χρειάζεται ψυχανάλυση για να κατανοήσει κανείς ότι αυτα τα ατομα
    (ο Strauss Khan) δεν έχουν όρια και κανέναν ηθικό ενδοιασμό και νομίζουν ότι μπορούν να κάνουν ότι θέλουν. Εδώ, αυτός γάμ..ε μία ολόκληρη χώρα, την ελλάδα, στην καμαριέρα θα σταματήσει;

  6. Δημήτρης Ιατρόπουλος avatar
    Δημήτρης Ιατρόπουλος 16/05/2011 23:52:00

    Λυπάμαι,αλλά είναι όλοι τους καραγκιόζηδες, οι αναλυτές και οι μεγαλοψυχίατροι οι φραντζέζοι! Εκτός αν πέτυχαν μιαν αφορμή να παραμυθιάσουν μαζί με τα ΜΜΕ το γαλλικό ομαδικό υποσυνείδητο.. Και να ακουστούνε κι αυτοί στο μέτρο του επικοινωνιακά δυνατού,ας πούμε..Αλλιώς,τι μπαρούφες είναι αυτές;
    Τι θέλουνε να μας πούνε δηλαδή, πως τύπος αυτός,ο Στρος Καν, διαφέρει από τους άλλους; Και ότι και οι ρέστοι μεγαλόσχημοι δεν είναι δηλαδή, κρυφοί παιδεραστές, αλκοολικοί, σοδομίτες, κατά το αριθμητικό πσοσοτό που τους αναλογεί μέσα σε μια κοινωβνία του μπάχαλου, της σχιζοφρένειας και της εν γένει αλητείας όπως αυτή που οι ίδιοι κατασκευάζουν;
    Τι ψευτοαναλύσεις τώρα...Αν η Παγκόσμια Συμμορία και οι Κυρίαρχοι, δεν χρειάζονταν ακόμη τον Σαρκοζί για να κάνει μια ορισμένη δουλειά απ΄το πόστο του Γάλλου Προέδρου στα επόμενα πέντε χρόνια, καμιά καμαριέρα και κανένας δεν θα είχε πάρει χαμπάρι το βίτσιο του Στρος Καν. Σιγά τώρα να τον ξεφτίλιζαν έτσι το δικό τους άνθρωπο. ΄ Έτσι εύκολα γίνεσαι Διευθυντής του ΔΝΤ; Τρελαθήκαμε τελείως δηλαδή, ή τσιμπάμε απ΄την οριζόντια θεαματικότητα της ελληνοτηλοψίας, με το συμπάθιο κιόλας...

    • Nemesis avatar
      Nemesis @ Δημήτρης Ιατρόπουλος 17/05/2011 00:43:37

      Διαβασε τες λιγο καλυτερα. Εγω νομιζω οτι καλα τα λενε. Μην ειμαστε και τοσο απολυτοι...δεν ειναι και ολοι οι μεγαλοσχημοι ανωμαλοι. Πολλοι ισως, αλλα οχι ολοι.

      • lampros avatar
        lampros @ Nemesis 17/05/2011 11:37:43

        Αηδίες λένε.

        Γαλλικές νεο-φιλοσοφίες του κ....

        Παλιά είχανε ήρωα το προλεταριάτο, τώρα το πουλί του Ισχυρού.

  7. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 16/05/2011 23:53:15

    Εξαρταται...αν ηταν Ρομα θα εχιε γινει υπουργος. LOL

  8. Red Jones avatar
    Red Jones 17/05/2011 00:20:35

    Βράζει το αίμα του σοσιαλιστή τι νομίζεις...κοίτα λαϊκό τσαχπινιές ο σύντροφος Σκανδαλίδης.....

    http://youtu.be/d1wKkdaTToY

  9. Μνημόνιος Τσιφτετέλληνας avatar
    Μνημόνιος Τσιφτετέλληνας 17/05/2011 00:21:15

    Γιατί δε ζήτησε προθεσμία για να απολογηθεί, όπως Ελλάντα? Και μετά καμμιά δεκαριά αναβολές μέχρι να ορισθεί τακτική δικάσιμος το 2025, η οποία να αναβληθεί λόγω ας πούμε απεργίας των γραμματέων στα δικαστήρια ή ελλειπους σύνθεσης δικαστηρίου ή...ή...ή...ή...

    Τι νόμοι είν' αυτοί? Α πα πα πα....

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 17/05/2011 00:35:34

    Θα πω κατι ΜΙΑ φορα...
    Στη Γαλλια ολοι ( ΜΜΕ/πολιτικος κοσμος ) γνωριζαν και καλυπταν τις "αδυναμιες" του Ντομινικ!!! Δεν επεσαν απ τα συννεφα !!!

    Στην Ελλαδα εαν ολοι ( ΜΜΕ/Πολιτικοι) γνωριζουν κατι επιληψιμο για το ΓΑΠ.. και το μαθουμε ξαφνικα, θα γινει πανικος χειροτερος του Ντομινικ... Τοτε ολοι μαζι θα πεσουν ΣΙΓΟΥΡΑ απ τα συννεφα !!! εμεις δε... θα φαμε τοτε τη σταχτη της χιλετιας !... διοτι το συστημα ΜΜΕ/Πολιτικοι ειναι Θεσμοι και Δογματικα φιλαληθεις!! θα γελουσα αλλα δεν ειναι για γελια....................

    Αυτα.-

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 17/05/2011 10:06:51

      Έτσι είναι. Ομερτά χειρότερη από αυτήν της μαφίας.
      Εδώ υπάρχουν πολλά μυστικά

  11. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 17/05/2011 00:45:47

    Μας την εχουν στημενη.... εδω και 3 μηνες!
    Συνεναιση με το ζορι, τσαμπουκα και νταβατζιλικι .. για να δωσουν την πεμπτη δοση... τη χλωμη ! και τις υπολοιπες.. αλλα και τα 60δις νεα δανεια για του χρονου.

    Δεν ζητουν συνεναιση για τις Υποχρεωτικες Ενεσεις Ευσταθειας = Τσαμπα χρημα, στις Τραπεζες!!! ΓΙΑΤΙ??????? ΔΙΟΤΙ αυτα τα κονδυλια-$$ ειναι δεδομενα και συμφωνημενα !!!

    ΠΠ

  12. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 17/05/2011 00:48:29

    ΤΕΛΙΚΑ ...ΚΑΙ Ο ΓΕΡΟ-ΚΟΚΟΡΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΖΟΥΜΙ...

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ ΕΥΑ 17/05/2011 01:19:52

      Καλό Εύα, καλό

  13. Y. avatar
    Y. 17/05/2011 00:48:58

    Σπυνθουράκης, στον Πρετεντέρη . “Οι συνεδριάζοντες στις Βρυξέλλες, ζήτησαν έγγραφη στήριξη αυτών που θα αποφασίσουν, από τον Σαμαρα”.
    Χοντραίνει το παιχνίδι!!

  14. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 17/05/2011 01:36:27

    THANKS Μ.Ο...ΟΙΣΤΡΟΣ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ!

  15. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 17/05/2011 02:06:08

    Αν ζούσε τώρα ο Αριστοφάνης θα είχε υλικό για να γράψει ατέλειωτες κωμωδίες.
    Οι Κόκορες , οι άθεες Εκκλησιάζουσες, οι Κηφήνες, η Λυσσασμένη ( για ψήφους ) και δεν συμμαζεύεται.

    • Orestios avatar
      Orestios @ παρατηρητής 17/05/2011 10:07:50

      Υπάρχει πάντως παραλληλισμός με την τυραννία των 30

  16. ΜΠΛΟΥΜ avatar
    ΜΠΛΟΥΜ 17/05/2011 02:33:27

    Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ όταν τ άκουσα είπα από μέσα μου "καλά να πάθει"!!
    Αλλά μετά γυρίζω στις δικές μας φρίκες και το κουτσομπολιό περί στρος πάει περίπατο!!!!

  17. Δημήτρης Ιατρόπουλος avatar
    Δημήτρης Ιατρόπουλος 17/05/2011 02:36:47

    Καλή μου Nemesis, δεν έγραψα ότι είναι όλοι έτσι..Να τι έγραψα:

    "Και ότι και οι ρέστοι μεγαλόσχημοι δεν είναι δηλαδή, κρυφοί παιδεραστές, αλκοολικοί, σοδομίτες, κατά το αριθμητικό ποσοστό που τους αναλογεί μέσα σε μια κοινωνία του μπάχαλου, της σχιζοφρένειας και της εν γένει αλητείας όπως αυτή που οι ίδιοι κατασκευάζουν;"

    Όσο για τις αναλύσεις, και καλύτερα και χειρότερα να τις διαβάσω, εξακολουθώ να ισχυρίζομαι, ότι βρίσκονται εκτός ταμπακιέρας , αυτό εννοούσα απ΄την αρχή.
    Η υποκειμενική συμπεριφορά που αναλύουν δηλαδή, δεν πρέπει να συσχετίζεται ευθέως, με το χρόνο που αποφάσισαν οι "Υπηρεσίες" των Κυρίαρχων να τον αποσύρουν
    και μάλιστα εξευτελιστικά απ το δημόσιο παιχνίδι. Γράφουν ας πούμε:

    "Σε μια περίοδο της ζωής του που ήταν περισσότερο από ποτέ αντικείμενο παρατήρησης από τα μέσα ενημέρωσης, που εξεταζόταν η παραμικρή του κίνηση, δήλωση και χειρονομία, ο Ντομινίκ Στρος-Καν κάνει (αν φυσικά αυτό επιβεβαιωθεί) αυτό που περίμεναν όλοι όσοι τον παρακολουθούσαν. ."

    Ο άνθρωπος όμως αυτός,μονίμως "έπαιζε" με το βίτσιο του. Δεν αποφάσισε ΤΩΡΑ να εκτεθεί, εκεί κάνουν λάθος οι αναλυτές,για τον απλούστατο λόγο ότι αντιμετωπίζουν το επεισόδιο ως "τηλεθεατές" και όχι ως ενεργοί και σκεπτόμενοι πολίτες.
    Διότι ΤΩΡΑ αποφάσισαν να τον "στείλουν" τα Αφεντικά του, δατς ολλ!
    Οπότε,προς τι,τέτοιου είδους "ψυχαναλυτικές" προσεγγίσεις;

    Αυτό το νόημα είχε η παρέμβασή μου.

    Σε ευχαριστώ όμως για την παρατήρηση που έκανες και μου έδωσες την πάσα να το ψάξω πιο μέσα.
    Μάλλον, αυτά που λέμε εδώ, θα είναι και το ...επόμενο άρθρο μου, στην εφημερίδα που γράφω κάθε Κυριακή..
    Φιλώ σε,
    Ο Δημήτρης.

  18. SXOLIASTHS avatar
    SXOLIASTHS 17/05/2011 05:10:46

    ΑΧΧΧΧΧ Η ΚΑΗΜΕΝΗ Η ΤΣΕΚΟΥ ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ....... ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ....... ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΗ ΤΗΝ ΒΑΛΑΝΕ ....

    • οχι ρε παιδια! avatar
      οχι ρε παιδια! @ SXOLIASTHS 17/05/2011 12:29:03

      ε οχι ισα και ομοια η κυρια του dvd που περιεφερε μονη της την κατ οικον (του χονδρου κυριου!) ...επιδοση της, σε ...χορηγους  στα καναλια, με την επιθεση του Στρος Καν στη καμαριερα του Σοφιτελ!
      Ε ελεος! 
      Η δικη μας  εκδοχη της ...δεινοπαθουσης πηρε το " αυτο" της παραμασχαλα και με "αυτο"  ως οπλο, αντιθετα με τα αλλα κοριτσια με τα ομοια με αυτην προσοντα, το εβαλε στο καλαθι για αντιδωρο μιας δουλειας! . Συναλλαχτηκε "εδωσε" και καταδικαστηκε για τον εκβιασμο οχι μονο να εμπορευεται το "αυτο" αλλα να διαλεγει κιολα το αντιτιμο της "προσφορας" της. 
      Ο χονδρος συνεταιρος της ενοιωσε τουλαχιστον ντροπη και πηδησε απο το παραθυρο του πεμπτου!  Εκεινη εγραψε βιβλιο!
      ας μη μπερδευουμε τα πραματα! κι οπως αν αποδειχθει  η καμαριερα  μεταχειριστηκε κι αυτη το " αυτο" της θα την φτυσουμε σαν κοινη επι χρημασι η επι σκοπω εκδιδομενη, ετσι ας μη ξεφορτωνουμε τις ευθυνες μιας "ανταλλαξιμης πραξης" απο την εγχωρια κυρια.
      Εκεινο που θελω να σημειωσω ποσο ευκολα ταυτιστηκαμε ως λαος με τη πηδηγμενη καμαριερα! 
      Σημεια των καιρων!
      MG

  19. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 17/05/2011 09:03:57

    ΠΑΝΤΩΣ Μ.Ο ΕΧΕΙ ΕΛΑΦΡΥΝΤΙΚΟ Ο ΣΤΡΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΗ ΟΤΙ ΜΠΕΡΔΕΨΕ ΤΟ FAST TRACK ME TO ...FAST F...CK!!!

    ΥΓ. Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗ ΄΄ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΜΕΘΑΔΟΝΗ΄΄ ΑΝΟΙΓΕΙ ΝΕΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΚΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΘΙΣΜΕΝΩΝ..

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ ΕΥΑ 17/05/2011 12:13:55

      χαχαχα καλό το φαστ τρακ. Με τη σεξουαλική μεθαδόνη πάω για Νόμπελ Ιατρικής...

  20. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 17/05/2011 17:52:06

    ΓΑΠ, ἄσε -σὲ ἀμερικανικὸ ἔδαφος- τὰ βορβορώδη ἔνστικτά σου ἐλεύθερα. Καὶ δῶσε μας ἐλπίδα.