#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/02/2010 11:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στην ΕΡΤ συνεχίζουν να απευθύνονται σε ιθαγενείς



Δεν εξεπλάγην όταν η ΕΡΤ έδωσε κοσμοϊστορικές διαστάσεις στη διάσκεψη-κουβεντούλα για τσάι που είχε ο πρωθυπουργός στο Λονδίνο μετά των δύο πολιτικών πτωμάτων Μπράουν - Θαπατέρο. Το ότι θα χαρακτήριζε όμως η κ. Λίνα Μπεθάνη τον Peter Mandelson ως άνθρωπο εγνωσμένου κύρους στη Βρετανία (!!!) επειδή έτυχε να κάνει ευμενές για τον πρωθυπουργό σχόλιο, αυτό δεν το περίμενα ποτέ. Σε ιθαγενείς νομίζουν ότι απευθύνονται; Αλλά αυτά συμβαίνουν όταν η γαλαζοαίματη πράσινη ανάπτυξη έρχεται στην ΕΡΤ οδηγώντας μαοϊκών καταβολών υβριδικό Lexus και έχοντας διαβατήριο Telepassport.

ΥΓ. Άνθρωπος εγνωσμένου κύρους ο αποδεδειγμένα δωρολήπτης και αποκαλούμενος στη Γηραιά Αλβιόνα «Πρίγκιπας του Σκότους» (Prince of Darkness) ;

ΜΚ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. exomatiakaivlepo avatar
    exomatiakaivlepo 22/02/2010 12:06:35

    Μεγάλο το χάλι και η κατάντια της ΕΡΤ, υπό μια έννοια καλό για τα Blogs...

    Είπε ο Γιώργος απ το Λονδίνο: Η Ελλάδα "εν κινδύνω" ... Φέρτε μου ενα μαντολίνο...

    http://exomatiakaivlepo.blogspot.com/2010/02/blog-post_21.html

  2. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 22/02/2010 12:13:30

    Ποιά το είπε;;;;Η κυρία Μπαεθάνη;;;Α!Καλά.ΠΜΠΡΚ=πάμε παρακάτω.

  3. Dem avatar
    Dem 22/02/2010 12:47:59

    "...οδηγώντας μαοϊκών καταβολών υβριδικό Lexus..."

    ή αλλιως

    η τρικυμια στο κρανιο του σχολιογραφου!

    • mavro kounavi avatar
      mavro kounavi @ Dem 23/02/2010 07:48:54

      Εντελώς άσχετος ή απλά κολαούζος του Κούλογλου να υποθέσω;

  4. Swell avatar
    Swell 22/02/2010 12:50:30

    Σχετικό:

    http://www.spectator.co.uk/melaniephillips/2195547/the-return-of-the-dark-lord.thtml

  5. kanis avatar
    kanis 22/02/2010 13:13:55

    Τελικά μάθαμε πόσα θα πληρώνουμε το "κελεπούρι" της τελεπασπορτ;
    Γιατί η Βουλή που τον ενέκρινε, με αυτή την απορία έχει μείνει...
    Γιατί για "κελεπούρι" πρέπει να πρόκειται, για να τον διορίσουν Πρόεδρο/διευθύνοντα σύμβουλο της ΕΡΤ, εκτός διαδικασίας opengov!!!
    Τι τα θέλανε τα βιογραφικά;

  6. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 22/02/2010 13:45:41

    Να ΜΗΝ επιβιώσει η Ελλάδα ζητά ο Τζ. Σόρος, ο γνωστός που χρηματοδοτεί τα εδώ νεοταξίτκα λαμόγια, προκειμένου να μην κινδυνέψει η Ευρώπη
    http://neotera.wordpress.com/

  7. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 22/02/2010 15:25:14

    Οταν ζούσα στήν χώρα τού Jack the Ripper,φίλοι γηγενείς μού έλεγαν, ότι ό έν λόγω Κύριος,είναι τακτικός τής Λέσχης Μπίλντερμπεργκ,είναι επίσης περιούσιος καί κουδουνίστρα.

    Νομίζω πώς Prince of Darkness,ονομάζεται ό Richard Perl,εκτός άν έχουμε δύο από αυτούς.
    Ανώνυμε,
    τού Σόρος δέν θά τού βγή,όπως δέν βγήκε καί τού Μέττερνιχ,απλώς θά μάς παιδέψη,αλλά εμείς φταίμε,διότι όποιος δέν έχει μυαλό,έχει πόδια καί τρέχει.Ας αρχίσουμε λοιπόν τώρα τό τρέξιμο,μέ πρώτους τούς Πασόκους.

    • mavro kounavi avatar
      mavro kounavi @ Kὀριννα 23/02/2010 08:18:01

      O Mandelson είναι ο πρώτος που κατοχύρωσε το συγκεκριμένο προσωνύμιο στο UK. Αρκετά πριν το αποκτήσει ο Perl στις ΗΠΑ.

  8. άστεγος avatar
    άστεγος 22/02/2010 15:48:33

    Τί σας νοιάζει βρε παιδιά, μήπως βλέπει κανείς φυσιολογικός άνθρωπος τα κρατικά κανάλια;
    Εδώ την κοπάνησε από τη ΝΕΤ ο γνωστός πρασινοφρουρός Λυριτζής, είναι δυνατόν να δείς εκεί ειδήσεις εάν δεν είσαι επιπέδου Λαλιώτη και κάτω;

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ άστεγος 22/02/2010 17:38:09

      Ευτυχώς που υπάρχει η Τρέμη, ο Χατζηνικολάου και παλαιότερα ο Ευαγγελάτος και ενημερώνεσαι... άσε μας ρε άστεγε, έλεος.

      Στα κρατικά κανάλια τουλάχιστον μπορείς να μάθεις αξιόπιστα τον ...καιρό.

      Στα ιδιωτικά τις μισές μέρες του χρόνου έχει χιονοθύελα και τις άλλες μισές καύσωνα, πως αλλιώς θα κάτσει ο κόσμος να δει τον καιρό και να ανέβει η τηλεθέαση...

  9. kanis avatar
    kanis 23/02/2010 00:01:49