#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/01/2012 14:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στελέχη του ΠΑΣΟΚ και υποψήφιοι του ΛΑΟΣ στο κύκλωμα εκβιαστών;



Σιγή ασυρμάτου από το γραφείο Βενιζέλου, αλλά και από τον ΛΑΟΣ, για την εξάρθρωση τεσσάρων εγκληματικών οργανώσεων στη Θεσσαλονίκη, που ενέχονται σε πολυάριθμες υποθέσεις εκβιάσεων, τοκογλυφίας, απάτης και νομιμοποίησης εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες. Συνολικά έχουν συλληφθεί 52 άτομα, ανάμεσά τους ανώτερο στέλεχος του ΣΔΟΕ Θεσσαλονίκης , εφοριακός υπάλληλος, τραπεζικά στελέχη, υπάλληλος ΠΑΕ, δικηγόροι καθώς και δημοσιογράφος και τρεις αστυνομικοί.

Η σιωπή του υπουργείου και του γραφείου του Βενιζέλου προκαλεί εντύπωση και ερωτηματικά διότι ο ανώτερος υπάλληλος του ΣΔΟΕ που συνελήφθη είναι και ΠΑΣΟΚ και εσωκομματικά «Βενιζέλος»! Πρόκειται για τον επιχειρησιακό διευθυντή Ειδικών Υποθέσεων του ΣΔΟΕ Θεσσαλονίκης Χρήστο Παπαχατζή, παλαιό συνδικαλιστή και επικεφαλής της ΠΑΣΚ Εφοριακών από το 1995.

Από την Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλονίκης διαρρέουν ότι αρχηγός της σπείρας είναι ο Μάρκος Καραμπέρης, ιδιοκτήτης νυχτερινών κέντρων στη Θεσσαλονίκη, ο οποίος είχε εμπλακεί στην υπόθεση Κουκοβίνου-Βατοπεδίου και ήταν υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης του νομού Ημαθίας με το ψηφοδέλτιο του Κυριάκου Βελόπουλου. Συνελήφθη επίσης ο συνεργάτης του Καραμπέρη, Δημήτρης Λαμπάκης

Μεταξύ των εμπλεκόμενων βρίσκεται στέλεχος μεγάλης τράπεζας στη Θεσσαλονίκη, αλλά και ο γνωστός δημοσιογράφος Γιώργος Φερέτης.

Αναμεμιγμένος φέρεται και ο υπάλληλος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ Γιάννης Αθανασιάδης, που εργαζόταν ως μέλος της ομάδας ασφαλείας, τραπεζικοί υπάλληλοι. Επίσης στην Ασφάλεια προσήχθη (μάλλον για κατάθεση και όχι ως ύποπτος) ο παλιός ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, σερβικής καταγωγής, ο Μίλαν Τζούρτζεβιτς.

Στο πλαίσιο των πολύμηνων ερευνών της Διεύθυνσης Ασφάλειας Θεσσαλονίκης, μεταξύ άλλων:

-Διαπιστώθηκε η σύνθεση των μελών, που αποτελούσαν τις (4) εγκληματικές οργανώσεις,

-Διευκρινίστηκαν οι ρόλοι και η ιεραρχική τους σχέση.

-Εξακριβώθηκε ο τρόπος – μέθοδος δράσης τους ( modus operandi).

-Προσδιορίστηκε ο αριθμός των ατόμων που δανείστηκαν διάφορα χρηματικά ποσά με τοκογλυφικούς όρους.

-Εξακριβώθηκαν ιδιώτες και καταστήματα – επιχειρήσεις, οι ιδιοκτήτες των οποίων εκβιάζονταν.

-Προσδιορίστηκε ο τρόπος νομιμοποίησης των παράνομων εσόδων («ξέπλυμα μαύρου χρήματος»).

Ειδικότερα, όπως προκύπτει από την έρευνα, μέλη της μιας εγκληματικής οργάνωσης απαιτούσαν εκβιαστικά χρήματα, για παροχή «προστασίας», από μεγάλο αριθμό ιδιοκτητών καταστημάτων σε Θεσσαλονίκη και Χαλκιδική, αποκομίζοντας παράνομα μεγάλα χρηματικά ποσά. Επιπλέον, και οι τέσσερις (εγκληματικές οργανώσεις δραστηριοποιούνταν σε υποθέσεις τοκογλυφίας, καθώς απαιτούσαν εκβιαστικά την καταβολή παράνομων τόκων, από ιδιώτες, στους οποίους παρείχαν διάφορα χρηματικά ποσά, ως δάνεια με υπέρμετρους τοκογλυφικούς όρους, ενώ ενέχονται και σε μεγάλο αριθμό υποθέσεων απάτης..

Τα χρηματικά ποσά, που αποκόμιζαν από τις εγκληματικές τους δραστηριότητες, τα νομιμοποιούσαν παράνομα, μέσω κερδισμένων δελτίων του ΟΠΑΠ που εξασφάλιζαν, έναντι χρηματικής αμοιβής.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 18/01/2012 15:03:06

    Ο Χρυσοχοΐδης τελειώνει το Βενιζέλο;

    Παίζει το σενάριο ή απλά συνομωσιολογώ;

    • noldor avatar
      noldor @ Ανώνυμος 18/01/2012 15:58:34

      Ο Παπουτσής εννοείς;

      • νεφέλη avatar
        νεφέλη @ noldor 18/01/2012 23:51:14

        ...μήπως "δινουν" για κατακραυγή...αυτή την ιστορία,
        για να μην συζητηθεί η άλλη που τρέχει παράλληλα
        στα δικαστήρια...του λουαλουα;;;;

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 18/01/2012 15:20:09

    Ένας κι ένας όλοι τους.
    Λουλούδια του μπαξέ.
    Η αόρατη εξουσία της πόλης εδώ και πολλά χρόνια.
    Παράγοντες, παραγοντίσκοι, κομματόσκυλα, νυχτόβιοι, ποδοσφαιρικοί τύποι, μπάτσοι, επίορκοι, μπράβοι, εκβιαστές, νονοί, όλοι τους "υπεράνω υποψίας", εκπροσωπώντας όλα τα καλά της σύγχρονης νεοελληνικής κουλτούρας και κοινωνίας, που στη βάση της είναι μαυραγορίτική και τοκογλυφική.
    Η ΛΜΑΤ που θα έλεγε κι ο Γιωτόπουλος.
    Αναγούλα!

    • Y. avatar
      Y. @ Strange Attractor 18/01/2012 16:21:16

      Λουλούδια, ενός κομματιού του μπαξέ. Στα άλλα κομμάτια (..του μπαξέ), υπάρχουν κι άλλα λελούδια

    • τάσος avatar
      τάσος @ Strange Attractor 18/01/2012 18:21:55

      κωλοχανείο ρε φίλε.

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ Strange Attractor 18/01/2012 22:45:00

      Αγαπητέ, όλα τούτα γνωστά ήταν και παραγνωστά.
      Το Κράτος που ήταν;
      Ποιό Κράτος;
      Τελικά, μήπως οι Γερμανοί είναι η σωτηρία;
      Προσωπικά πιστεύω πως ΝΑΙ.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Μανιάτης 18/01/2012 23:07:20

        Νομίζεις ότι οι Γερμανοί -η κατ' εσέ "σωτηρία"- δεν θα έχουν "κύκλο" και "αυλή"; Επί πρώτης κατοχής, πώς νομίζεις ότι στάθηκαν τέσσερα χρόνια; Μόνο δια των όπλων; Δοσίλογους συνεργάτες, δεν είχαν;

        Οπότε, να εικάσω πως το μόνο που κατά βάθος επιθυμείς είναι η αντικατάσταση των έως σήμερα λυμεώνων με κάποιους άλλους;

        • Μανιάτης avatar
          Μανιάτης @ Αυριανιστής 18/01/2012 23:10:47

          Λάθος κατάλαβες και λάθος συγκρίσεις κάνεις.
          Ανάλυσέ το περισσότερο και θα δεις τι εννοώ.

  3. Aris. A avatar
    Aris. A 18/01/2012 15:38:30

    Η φάτσα του Παπαχατζή στις φωτογραφίες που είδα τα λέει όλα.

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 18/01/2012 15:43:41

    Τον Καραμπέρη να δεις...
    Δεν θα κοιμάσααι έναν μήνα!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Strange Attractor 18/01/2012 15:47:05

      Αν θέλεις μπορώ να σου πω και που μπορείς να τον πετύχεις με τον συνυποψήφιό του μέγα αρχαιολάτρη.

  5. teos avatar
    teos 18/01/2012 15:49:08

    Σίγουρα κομμάτοσκυλα θα υπάρχουν στην σπείρα, και δεν θα αποτελέσει καμία εκπληξη εάν είναι του Πασοκ ασχετα ομως με αυτό, την μαφία την ενώνει το χρήμα και οχι το κόμμα, και η είδηση είναι από θετική εως καταπληκτική, και αξίζουν συγχαρητήρια στους αστυνομικούς διευθυντές, εισαγγελείς και σε ολους όσους ενήργησαν για να συλληθφούν αυτοί οι μοφιόζοι. Στην χώρα που βασιλεύει η ασυδοσία, η ανομία και η ατιμωρησία επιτέλους η δικαιοσύνη φαίνεται να κινείται. Ελπίζω να τους βάλουν μέσα για τα καλά και να τους δευσμευσουν ολα τα περιουσιακά στοιχεία και τα δικά τους αλλά και των συγγενικών τους προσώπων έαν έγιναν υποπτες μεταβιβάσεις και να μην βρεθεί πάλι κανενα παραθυράκι για να βγουν σε 2 - 3 χρόνια έξω ή να η υποθεση κωλλυσιεργήσει στο ντουλάπι για 5 - 6 χρονια.

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ teos 18/01/2012 22:41:32

      Μήπως γιατί το επέβαλαν οι Γερμανοί;
      Τελικά χωρίς τον Γερμανό η Ελλαδίτσα να συνέχιζε στον βούρκο.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Μανιάτης 18/01/2012 23:10:34

        Έχεις αποχρώσες ενδείξεις ότι "οι Γερμανοί επέβαλαν" (!) στη Δικαιοσύνη να κινηθεί αποτελεσματικά;

        Γιατί εγώ, το μόνο που νομίζω ότι ενδιαφέρει τους ναζί είναι να δημιουργήσουν γρήγορα τις προϋποθέσεις για να σκυλεύσουν το κουφάρι της Ελλάδας. Ποσώς ενδιαφέρονται για το αν θα επικρατήσει κράτος δικαίου σ' αυτή τη χώρα.

      • Εύμηλος avatar
        Εύμηλος @ Μανιάτης 19/01/2012 01:44:37

        Μανιάτη συμφωνώ μαζί σου ότι χρειαζόμαστε το "Γερμανό" μας με την έννοια της οργάνωσης και του κράτους δικαίου.
        Πριν λίγους μήνες μεσούσης της ανθελληνικής υστερίας στις γερμανόφωνες μπουλβάρντ έγκριτος δημοσιογράφος μεγάλης γερμανικής εφημερίδας έγραψε ένα άρθρο με κεντρικό μοτίβο "οι έλληνες να γίνουν κατά τι γερμανοί, δηλαδή οργανωτικοί και πειθαρχημένοι κι ο γερμανοί κατά τι έλληνες δηλαδή ευέλικτοι κι ανοιχτοί".
        Ωστόσο τελευταία οι εξελίξεις με το στεγαστικό δάνειο του προέδρου Βουλφ και ιδιαίτερα τον τρόπο απόκτησης και την προσπάθεια διακιολόγησης των όποιων παρατυπιών ο ίδιος σχολίασε ότι ο πρόεδρος κατάλαβε λάθος την προτροπή.

  6. ENIALIOS avatar
    ENIALIOS 18/01/2012 15:52:18

    ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ Ο Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΥΡΕΡ ΚΑΙ Ο ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ..
    ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΡΑΜΠΕΡΗΣ...ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΙ ΟΛΗ Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.

    • loretta avatar
      loretta @ ENIALIOS 18/01/2012 23:29:07

      Αυτο ξαναπες το αγαπητε....!! εδω γελανε και οι πετρες με την.... συγκλονιστική ντεμεκ...αποκαλυψη..!

  7. m.s avatar
    m.s 18/01/2012 15:59:25

    υγιής επιχειρηματικότητα .
    κόμμα-εφορία-τράπεζα-ποδόσφαιρο-συνδικαλισμός-μπουζούκια-τζόγος-ΤV.
    βέβαια μερικοί αυτοκτόνησαν.
    αλλά τι πειράζει...
    έχουμε δημοκρατία... το πολίτευμα όπου οι λύκοι συνδιαλέγονται με το πρόβατο για τι θα φαγωθεί για δείπνο.

  8. Tassos avatar
    Tassos 18/01/2012 16:19:59

    "Καθαρά χέρια, καθαρές ιδέες, καθαρές λύσεις"
    Έτσι λεγόταν ο συνδυασμός που στήριξε ο ΛΑΟΣ στις περιφερειακές εκλογές του 2009, για την Κεντρική Μακεδονία, όπου υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης Ημαθίας ήταν ο φερόμενος "εγκέφαλος" του μεγάλου κυκλώματος τοκογλυφίας, που εξαρθρώθηκε χθες. Η μεγάλη ειρωνία, όμως, ήταν τα λόγια που είχε χρησιμοποιήσει ο επικεφαλής του συνδυασμού, Κυριάκος Βελόπουλος, για να παρουσιάσει σε μια συνέντευξη Τύπου, τον τότε υποψήφιο. "Εμείς", δήλωνε τότε, "επιλέξαμε άνθρωπο που...
    εργάζεται από μικρό παιδί για να επιβιώσει και πέτυχε να είναι από τους ισχυρότερους βορειοελλαδίτες. Δεν επιλέγουμε ανθρώπους που περιμένουν από την πολιτική να επιβιώσουν. Εμείς επιλέξαμε πρόσωπο προσωπικότητα που έρχεται να προσφέρει στους πολίτες και όχι πρόσωπο που απομυζεί τον πλούτο των πολιτών και ζει από αυτόν"
    :-) :-) :-)

    Πηγή: taxalia.blogspot.com

    • Y. avatar
      Y. @ Tassos 18/01/2012 16:24:55

      “Νεράϊδα” και πάσης Θεσσαλονίκης!

  9. nickname@taleftaiparhoun.gap avatar
    nickname@taleftaiparhoun.gap 18/01/2012 16:38:57

    μόνο εσείς και η Ζούγκλα έχετε αναφέρει μέχρι στιγμής ονόματα . Οι υπόλοιποι ποιούνται την...νυσσαν με πρώτο και καλύτερο το..ΣΚΑΙ που δεν...απεργεί.
    Τυχαίο το ότι ανακοινώθηκαν από την ΕΛΑΣ την ώρα που άρχιζε η 48ωρη απεργία των δημοσιογράφων; μήπως έτσι κερδίζουν χρ'ονο ο Μπένι για να βρεί τι θα πεί ; το ίδιο και ο ..εφευρετικός και ...έξυνάκιας κος Καρατζαφέρης;Τυχαίο ; δεν νομίζω και ας με πείτε προκαταλημένο!!!!

  10. Κ avatar
    Κ 18/01/2012 17:06:01

    " Ωραίο μου Πλυντήριο "
    Τα χρηματικά ποσά, που αποκόμιζαν από τις εγκληματικές τους δραστηριότητες, τα νομιμοποιούσαν παράνομα, μέσω κερδισμένων δελτίων του ΟΠΑΠ που εξασφάλιζαν, έναντι χρηματικής αμοιβής

    Με αυτά τα υπάρχοντα ''Αφεντικά" , στον ΟΠΑΠ
    και τον προσφατως εγκαθιδρυμένο στην ΕΕΕΠ
    "δεν ιδρώνει κανενός το αυτί" , δεν κουνιέται φύλλο

  11. κωστας avatar
    κωστας 18/01/2012 17:31:47

    ΟΧΙ αδελφια δεν καταλαβατε καλα .... ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Ο ΕΦΡΑΙΜ . ΚΑΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟ. θυμαστε τις λοιπες δημοκρατικες δυναμεις , '' Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ '',.κλπ..κλπ..κλπ... ΑΧ τι παθαινει ο παντα ευκολοπιστος και παντα προδομενος ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ......

    • Δ.Φ. (ανιδεος) avatar
      Δ.Φ. (ανιδεος) @ κωστας 18/01/2012 18:04:18

      Κι ομως Κωστα εχεις δικιο. Ο Καραμανλης με τον Ρουσοπουλο φταινε οσο κανενας αλλος. Για διαφορετηκους λογους βεβαια.
      Ειχαν την μοναδικη ευκαιρια να καθαρησουν τον τοπο απο αυτα τα ζιζανια αλλα δεν το καναν.
      Αυτο ας αποτελεσει μαθημα για τον Σαμαρα.
      Το σλογκαν του προεκλογικου αγωνα της ΝΔ αλλα και ο στοχος της σαν νεα κυβερνηση πρεπει να ειναι ενα.
      ''Αληθεια και δικαιοσηνη''

      • Μανιάτης avatar
        Μανιάτης @ Δ.Φ. (ανιδεος) 18/01/2012 22:30:33

        Πολύ σωστά!!!

  12. teos avatar
    teos 18/01/2012 18:01:52

    Ας μην βιαζόμαστε και πολύ πάντως με τον Βενιζέλο υπουργό δεν αποκλείεται να δούμε υπουργική απόφαση που θα κάνει πλημέλημα την απάτη από 40 εκατομμύρια ευρώ και κάτω.....

    • Tassos avatar
      Tassos @ teos 18/01/2012 19:05:26

      :-) Εγραψες!

  13. Ηράκλειτος avatar
    Ηράκλειτος 18/01/2012 18:39:11

    Ελπίζω οι κατηγορίες εναντίον του χοντρού φίλου του Μπένυ να είναι βαριές. Το κόμμα του 13% δεν έχει πια τη δύναμη να τον καλύψει και αν μιλήσει σίγουρα έχει να πει πολλά.
    Το ποιόν του ανδρός και της παρέας του στην ΠΑΣΚΕ εφοριακών έχει να κάνει με τη φράση που έχει μείνει ιστορική στο σύλλογο εφοριακών Θεσσαλονίκης "κάτσε να σε πηδήξω να σε πάω στα ΤΕΚ" που απευθυνόταν σε νεαρές και φιλόδοξες εφοριακίνες που ήθελαν να γίνουν ελεγκτίνες.
    Ωραία χρόνια θα τα αναπολεί τώρα πίσω απο τα κάγκελα ......

  14. alakran avatar
    alakran 18/01/2012 18:44:41

    Η πορεία τού Παπαχατζή είναι χαρακτηριστικά πασοκική:
    Αμορφωσιά-->μαγκιά-->αφισοκόλληση-->διορισμός-->συνδικαλισμός-->διευθυντής δ.υ-->έγκλημα-->φυλακή(?)

    Υ.Γ
    δεν με ενθουσίασε ποτέ ο Παναγιώτης Ψωμιάδης,αλλά ας σκεφτούμε πώς του φέρθηκαν,για ποιο λόγο,πώς επιτέθηκαν στο κόμμα του και ας τα συγκρίνουμε όλα αυτά με τις αντιδράσεις για το κύκλωμα της Θεσσαλονίκης.

  15. Y. avatar
    Y. 18/01/2012 19:11:09

    Τον Παπαχατζή τον έχει καταγγείλει για μεθεδεύσεις στις εκλογές των εφοριακών από το 1997, ο Κοκόρης της ΔΑΚΕ εφοριακών τότε, και πολιτευτής με τη ΝΔ μετά

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ Y. 18/01/2012 22:38:39

      Kαι τι έκανε η ΝΔ κι αυτός όταν ήταν 5 χρόνια κυβέρνηση;
      Ξέρουμε την απάντηση.

  16. ANTONIS avatar
    ANTONIS 18/01/2012 19:30:40

    RE PAIDIA , RE PAIDIA..THELETE NA PITE OTI: AYTA T'ANOMOLOGITA GINONTE STHN SKIA ...TOU PANELLHNIOY SOSIALISTIKOU KINIMATOS? ADYNATON DEN SAS PISTEVO...GIATI AN SAS PISTEVA...TH'AYTOKTONOUSA...PROVOKATSIA ...THS...EPARATOU...DEXIAS!

  17. ANTONHS avatar
    ANTONHS 18/01/2012 19:37:34

    ZHTΩ TO : PANELLHNIO SOSIALISTIKO KINIMA.

  18. Peri avatar
    Peri 18/01/2012 19:41:55

    Καραμπέρης, Φερέτης και πολύ ΠΑΣΟΚ και ΠΑΟΚ. Γιατί δεν εκπλήσσομαι ??????

  19. BRONX avatar
    BRONX 18/01/2012 22:04:40

    ΘΕΛΕΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ,
    ΑΛΛΑ Η ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ...
    ΚΟΝΤΗ Η ΜΝΗΜΗ ΛΟΙΠΟΝ.
    ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΜΠΑΤΣΟΣ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΤΗΣ ΝΔ ΚΑΛΙΩΡΑ, ΗΤΑΝ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΕΚΤΕΛΕΣΤΗΣ ΤΗΣ ΛΗΣΤΕΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΖΙΝΟΥ ΤΗΣ ΠΑΡΝΗΘΑΣ. ΦΤΟΥ ΚΑΚΑ;
    ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΔ , ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΝΔ, ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ ΤΣΕΠΕΑΘ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΩΣΑΝ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΜΗΜΕΝΑ, ΦΤΟΥ ΚΑΚΑ;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ BRONX 18/01/2012 22:57:37

      Άρα η ΠΑΣΟΚάρα και ο ΛΑΟΣ είναι αθώοι? Τις πρώτες δύο σειρές μπροστά στον καθρέφτη ήσασταν όταν τις γράφατε?

  20. gkioi avatar
    gkioi 18/01/2012 22:07:38

    ΝΑΙ.
    ΕΠΑΝΙΔΡΥΣΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ...

  21. Y. avatar
    Y. 18/01/2012 23:01:37

    Προς αξιότιμες κυρίες και αξιότιμους κυρίους σχολιαστές του αντινιούς
    Ξεσκίστε τα λαμόγια, από όποιον πολιτικό χώρο κι αν βρίσκονται. Ιντερνετική πίσσα και πούπουλα

  22. loretta avatar
    loretta 18/01/2012 23:34:36

    ποιος να τολμησει να μιλησει γιαυτους....θα τους φαει η μαρμαγκα !! την ουσια ομως δεν την ακουμπαει κανεις σαυτη την σαπια χωρα...γιατι να αναγκαζεται ο κοσμος να προστρεχει σαυτους???

  23. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 19/01/2012 07:15:57

    Αηδία και μπόχα. Φυσικά πασοκ, καθότι καθεστώς, 20 χρόνια το μαχαίρι και το καρπούζι..... Βέβαια κυβέρνησε επί΄5,5 χρόνια η ΝΔ...αλλά σιγά μην τους ακουμπούσε..είτε φοβόταν, είτε την είχαν φοβίσει, είτε ήθελε κι εκεινη (φυσικά ΟΧΙ στο σύνολό της) να γλείψει λίγο το κοκαλάκι..

    Πάλι όμως ρε παιδί μου Εφραίμ στην υπόθεση :)
    Μπουμπούκια όλη η παρέα του γενειοφόρου του Κορυδαλλού.. Θα έχει παρέα πάντως τώρα

  24. ΑΖ avatar
    ΑΖ 20/01/2012 11:51:13

    Τα κοματα εχουν και τον τομέα υποκοσμου! Αλλιως πως θα ειναι αντιπροσοπευτικά του συνόλου? Αυτο ειναι δημοκρατία......

    ΑΖ

  25. vasilis kolokotronis avatar