#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/09/2010 16:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στελέχη του ΛΑΟΣ φλερτάρουν με τη ΝΔ και ο Καρατζαφέρης χάνει την ψυχραιμία του



Χάνοντας την ψυχραιμία του ο Πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γ. Καρατζαφέρης παραδέχτηκε σήμερα στη Βουλή ότι υπάρχει «φλερτ» ανάμεσα σε στελέχη του και τη Νέα Δημοκρατία. Με εμφανή τα συμπτώματα της αγανάκτησης των ψηφοφόρων αλλά και των στελεχών του από τη συνεχή στήριξη της κυβέρνησης, είναι γνωστό πως κάποιοι επιθυμούν την έξοδο και δεν κρύβουν την προτίμησή τους. Επίσης, τείνει πολλοί εκφράζουν την απογοήτευσή τους απο την μονομερή ενασχόληση του Γ. Καρατζαφέρη με τα θέματα της πολυκατοικίας κάθε φορά που πλησιάζουν εκλογές;

Σήμερα  επιτέθηκε από το βήμα της Βουλής εναντίον της ΝΔ και του πρώην πρωθυπουργού Κ. Καραμανλή λέγοντας ότι πρέπει να του πουν να σταματήσει να κρύβεται και να πάει στη δικαιοσύνη. Ο Μανώλης Κεφαλογιάννης του θύμισε ότι δεν έδειξε και την ίδια σπουδή όταν αποκαλύφθηκαν οι πιο στενοί συνεργάτες του Κ. Σημίτη (Τσουκάτος και Μαντέλης) και θύμισε ως επίκαιρο  «το σύνθημα: ΛΑΟΣ- ΠΑΣΟΚ στην εξουσία».

«Τι φοβάστε; Φοβάστε που ο πρώην πρωθυπουργός θα συμπαρασταθεί και θα σταθεί δίπλα στον Αντώνη Σαμαρά στη ΔΕΘ; Μήπως φοβάστε επειδή είστε το κόμμα που ψήφισε το Μνημόνιο θα υποστεί κατακραυγή και δεν θα ξαναμπεί στη Βουλή;» συνέχισε ο κ.Κεφαλογιάννης και πρόσθεσε: «Μη φοβάστε, με ατομικές προσκλήσεις και συμβάσεις θα ξανακαλέσουμε εσάς και στελέχη σας στη ΝΔ, λάθος στόχο διαλέξατε…».

«Κάνετε όσες προσκλήσεις θέλετε σε στελέχη του κόμματός μας. Θα πέσουν όλες στο κενό. Αλλά ακόμα κι αν βρείτε ανταπόκριση, θα γεννήσω κι άλλους άξιους βουλευτές, που θα είναι πρωτοπόροι στη Βουλή…Άλλωστε, τον μόνο που μπορέσατε να πάρετε εσείς – μεταγραφή από το ΠΑΣΟΚ- είναι ο κ. Βαλιανάτος, που είναι σύμβουλος του κ. Κικίλια. Διαλύσατε την παράταξη» απάντησε ο Γ. Καρατζαφέρης παραδεχόμενος το «φλερτ» και δείχνοντας παράλληλα έντονα σημάδια πανικού για το μέλλον του κόμματός του και έλλειψη ψυχραιμίας 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymous avatar
    anonymous 17/09/2010 16:58:28

    Τα δύο κόμματα είναι τόσο σε επίπεδο ψηφοφόρων όσο και σε επίπεδο στελεχών συγκοινωνούντα δοχεία. Το ότι ο Καρατζαφέρης δεν έχει σταθερή γραμμή έχει οδηγήσει στο να περιορίζεται στο 6%. Ένας λίγο σοβαρότερος θα είχε φτάσει στο 20%.

  2. aengus avatar
    aengus 17/09/2010 17:02:20

    Θα γελάσει ο κάθε πικραμένος μέχρι να κατέβει όλη του κακού τη σκάλα και να σκάσει στον πάτο…

  3. aris. A avatar
    aris. A 17/09/2010 17:04:50

    Αρκετά η ανοχή στον Καρατζαφέρη.
    Καθημερινά πρέπει να αποκαλύπτεται ο ρόλος του ως στυλοβάτη του ΠασοκΜητσοτακισμού.

    • eiraman avatar
      eiraman @ aris. A 18/09/2010 01:37:35

      Και της Bilderberg!
      Και του Rockfeller!
      Και του Rothchild!

  4. strgs avatar
    strgs 17/09/2010 17:10:57

    Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΦΙΑΛΤΕΣ
    Η ΕΛΛΑΔΑ ΟΜΩΣ ΖΕΙ

  5. Orestios avatar
    Orestios 17/09/2010 17:28:00

    Ο κόσμος της ΝΔ δεν χρειάζεται προδότες που ψήφισαν το μνημόνιο και συμβάλλουν στην υποδούλωση των Ελλήνων.

  6. maximos avatar
    maximos 17/09/2010 17:28:11

    Η Ν.Δ (Νυχτωμένη Διαχρονικά) εξαντλεί το μένος της κατά του ΛΑΟΣ, την ώρα που οι Ελληνες στενάζουν κάτω απο τον ζυγό του Μνημονίου και της τρόικα. Φαινεται ότι, υπακούοντας στις εντολές της τρόικα για "σοβαρή" αντιπολίτευση εξαντλεί το μένος της κατά του κ. Καρατζαφέρη σε μία προσπάθεια να μας πεί ότι: "είμαι και εγώ εδώ"

    • aengus avatar
      aengus @ maximos 17/09/2010 17:30:15

      «εξαντλεί το μένος της κατά του κ. Καρατζαφέρη…»
      Ε, ΚΟΨΕ ΚΑΤΙ …

    • κοκοRikos avatar
      κοκοRikos @ maximos 17/09/2010 17:52:50

      Αν "στενάζει ο Λαός κάτω από τον ζυγό του ΜΝΗμονίου", είναι γιατί προσέτρεξε να τον δέσει χειροπόδαρα σ΄ αυτόν, ο ...Εθελοντής!
      Ενω δεν τον χρειαζόνταν κανείς!
      160 ήταν οι Υποχρεωμένοι!!!
      Αρκετοί, μαζί με την Ντορελόπη!!!

      Αλλα ήθελε να πάει με τους ΜNHστήρες, ο Εθελοντής της Χοντράδας!
      Τωρα του φταίει ο... Οδυσσέας!
      Κι αύριο μεθαύριο, -αν διαταχθούν- και οι Τηλέ-Μαχοι!

      Ψηφισες το ΜΗΝΜΟΝΙΟ κακομοίρη! Αυτή είναι η μόνη πραγματικότητα!

      ΟΣο για τα πιθανά καρούλια των 180 ψήφων που ΘΑ ΘΑ ΘΑ, άσε, δεν τα φόρεσε ούτε η γιαγιά μου!
      Εσύ και τα 14 “παιδιά» τα φορέσατε!
      ΜΕ την θέλησή σας και με την προθυμία σας!
      ΜΕ τις υγείες σας!

      • eiraman avatar
        eiraman @ κοκοRikos 18/09/2010 01:38:47

        ΩΡΑΙΟΣ!

    • Μήτσος avatar
      Μήτσος @ maximos 17/09/2010 18:14:11

      εγώ πάντως μόνο τον Καρατζαφέρη βλέπω να επιτίθεται στον Σαμαρά επι καθημερινής βάσεως.

      Τώρα που το είδες εσύ το μένος, δεν ξέρω. Ίσως είναι και αυτό κανένα απο τα ωραία τσιτατα του πολιτικού γίγαντα μπουμπούκου

  7. Greg avatar
    Greg 17/09/2010 17:33:00

    Το ΛΑΟΣ δεν έχει πια λόγο ύπαρξης και ο κ.Καρατζαφέρης το γνωρίζει. Σαν τυχοδιώκτης της πολιτικής, βρήκε απλά το κενό που άφησε στα δεξιά της η ΝΔ του μεσαίου χώρου και χώθηκε. Το κενό αυτό κάλυψε αυτόματα ο κ.Σαμαράς, την ώρα που πρόεδρος του ΛΑΟΣ ψήφιζε το μνημόνιο. Λογικά, ο κ. Καρατζαφέρης θα πρέπει ήδη να αναζητεί νέο επαγγελματικό προσανατολισμό μιας και δεν φαίνεται να ευδοκιμούν ούτε οι προσπάθειες των πολιτικών κηδεμόνων του.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Greg 17/09/2010 17:42:29

      Καλά όλα αυτά αλλά οι δημοσκοπήσεις άλλα λένε.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Greg 17/09/2010 17:58:57

      Ας ξανανοίξει το πρακτορείο μοντέλων που είχε ή ας κάνει τον μποντιμπιλντερά πάλι..

    • aengus avatar
      aengus @ Greg 17/09/2010 18:16:34

      «Ο κ. Καρατζαφέρης θα πρέπει ήδη να αναζητεί νέο επαγγελματικό προσανατολισμό….»
      ………
      Εγώ πιστεύω ότι τώρα που έχει πιάσει τα πόστα η κ. Μανωλίδου, όλο και κάτι θα του βρει δίπλα στην Αννίτα….

  8. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 17/09/2010 17:36:35

    Μπράβο στο Μανώλη Κεφαλογιάννη που επιτέλους τα είπε ένα χεράκι στον κωλοτούμπα. Οι περισσότεροι βουλευτές της ΝΔ όλο αγκαλίτσες και φιλάκια στο καφενείο της Βουλής είναι με τον Καρατζαφέρη!!!

  9. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 17/09/2010 17:47:09

    Α!....καλά! Από τον χέρι χέρι, αντλεί πληροφόρηση το αποκαλυπτικό δελτίο κι έβγαλε τη φήμη περί βαλιανά! Καλά μυαλά! ...και μέχρι τις εκλογές ποιός ξέρει, τι άλλο θα μας σερβίρουνε δήθεν αποκαλυπτικά... Για γέλια είναι!

    • aengus avatar
      aengus @ χελιδόνι 17/09/2010 18:07:31

      Από τον χέρι χέρι …..που ας μην το λησμονούμε, είναι κολλητός (και ένθερμος θαυμαστής) του πόδι πόδι (με το βόδι)…Ένα πράγμα είναι….Κι ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα!

  10. Proximus avatar
    Proximus 17/09/2010 17:47:17

    @ Maximos: Δημοσιουπαλληλίσκε του πασόκ, πόσα λεφτά σου έκοψε το αρχηγό σου, το γιωργάκη; Μήπως τα παίρνεις από αλλού; Που έχει πάει ο ΦΠΑ; Πόσο θα πάει το πετρέλαιο, πασοκάκι; Πασοκάκια έρχεται η ΦαΠΑ σας σύντομα, κλέφτες των ελλήνων!
    Ντροπή σου, έχεις τα μούτρα και μιλάς, λαμόγιο του πασόκ!!

  11. ΜοβοRikos avatar
    ΜοβοRikos 17/09/2010 18:00:56

    "θα γεννήσω κι άλλους άξιους βουλευτές, που θα είναι πρωτοπόροι στη Βουλή"

    Ανεμογκάστρι αρχηγέ! Ανεμογκάστρι!
    Μη παίρνεις σοβαρά την αναγούλα -των άλλων!
    Ισως είναι από την ναυτία που προκαλούν οι συνεχείς σου σφοντύλες!

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ ΜοβοRikos 18/09/2010 16:59:28

      Εγκυμονεί
      Εφιάλτες

  12. moboRikos avatar
    moboRikos 17/09/2010 18:44:10

    Αυτό έγινε γιατί, επιτέλους, κάποιος τόλμησε να του απαντήσει στον ίδιο τόνο! Να του θυμίσει ποιός φοβάται!
    Ποιός ψήφισε το Μνημόνιο και φΟρεσε τις Αλυσίδες με την ΑΧΡΕΙΑΣΤΗ- κατά δήλωσή του -ΥΠΟΓΡΑΦΗ του στον Ελληνικό Λαό!
    Ποιός ηγείται στραπατσαρισμένων έως καταχαντακωμένων Βουλευτών!
    Ποιός από κανάλι σε κανάλι από ραδιόφωνο σε ραδιόφωνο και με ύφος ιδιοκτήτη αρχείου επαίρεται ότι περιμάζεψε και περιέθαλψε μαδημένα και απόΒλητα τσόνια! Τα λεγόμενα και "παιδιά"!
    ...ο Μπαμπάς! Ο Καραγκιόζης και τα κολλητήρια του!
    Αλλά αντιμετωπίζουν την <σχεδιασμένη ψυχολογική επίθεση στον Αντώνη Σαμαρά το επιτελείο του, -μάθημα 78ο και κάτι ψηλά, στο Λάνκλευ-λέμε τώρα- με ανακοινώσεις τύπου "κόκκινου Πάνου"!
    Που όταν τόλμησε να του αντιμιλήσει του ΚαρατζαπαίρνηκαιΔινη ένα πρωινό εκεί στον Αυτιά , εκείνος με το πιο μοχθηρό και απειλητικό ύφος του θύμισε ότι τον "κουβάλησε στη πλάτη!" Και τον έκανε βουλευτή!

    Ε λοιπόν Αντώνη, καλλίτερα είναι να βρεις ανθρώπους -ο Κεφαλογιάννης μια χαρά τα πήγε πχ!- που o συγκεκριμένος...Αχθοφόρος, δεν τους κουβάλησε πουθενά!
    Για να μπορεί να του μιλάει στη γλώσσα του και να χρησιμοποιεί την ίδια τακτική!
    Το ποιός ΔΕΝ φοβάται, αξίζει να το καταλάβει ο... κουβαλητής!
    Σύντομα!

    http://www.youtube.com/watch?v=VbI9rsgjQFg

    • ΕΛΛΗΝ avatar
      ΕΛΛΗΝ @ moboRikos 18/09/2010 01:22:07

      Μπράβο ρε φίλε +1000
      Με φιληναφήματα δέν αντιμετωπίζονται κάτι τέτοιοι

      • Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
        Δημήτριος Κοκκαλάκης @ ΕΛΛΗΝ 18/09/2010 15:44:57

        ή, όπως λέει και ο λαός "τα αυγά χρειάζονται και μπογιά" (σημ. γιά να βαφτούν)

  13. Ορθολογιστής avatar
    Ορθολογιστής 17/09/2010 19:27:46

    Αυτά τά στελέχη ενδέχεται νά μετακομίσουν στούς επάνω ορόφους τής πολυκατοικίας τώρα κοντά, ή θά περιμένουν πρώτα τά αποτελέσματα τών εκλογών τού Νοεμβρίου; Καί τί θά γίνει στήν περίπτωση πού στίς εκλογές τού Νοεμβρίου πέσει πολύ φούμο; Μήπως τότε συμβεί τό αντίθετο; Υπάρχει βλέπεις καί αυτή ή εκδοχή.

  14. maximos avatar
    maximos 17/09/2010 19:44:37

    Ο Καραμανλής Α’ με την επιστροφή του, καβάλα στα τουρκικά άρματα μάχης, στην Ελλάδα το 74 δημιούργησε το κόμμα της ΝΔ. Κόμμα χωρίς ιδεολογική ταυτότητα, χωρίς κοινωνική πρόταση, το οποίο δεν ήτανε παρά ένα μεταλλαγμένο πολιτικό μόρφωμα, μία σχεδία πάνω στην οποία ξάπλωσαν οι άνθρωποι της και αφέθηκαν να τους πηγαίνουν τα κύματα των προοδευτικών ιδεών της διεθνιστικής θολο-κουλτούρας του αναχρονιστικού μαρξισμού της δεκαετίας του 20. Αφού απογύμνωσε την Ελλάδα από κάθε περιεχόμενο πολιτιστικής ιδιαιτερότητας, γόνιμης ετερότητας ιστορικών εθισμών και συλλογικών αναγκών: «ανοίκομεν στην Δύση», περιορίστηκε στην διαχείριση της εξουσίας χωρίς την μεγάλη σύνθεση που θα έφερνε την Ελλάδα σε μία δημιουργική επαφή με την κληροδοτημένη πείρα της παράδοσης . Την παράδοση που δεν είναι αντίθετη με τον νεωτερισμό , αλλά το πλαίσιο μέσα στο οποίο πρέπει να γίνονται οι νεωτερισμοί, ώστε να έχουν σημασία και διάρκεια. Όχι αυτό που είναι «πίσω μας», αλλά αυτό που είναι μόνιμο, αυτό που είναι «μέσα μας». Ο «εθνάρχης» Καραμανλής μπόλιασε το κόμμα του με ανεξίτηλη φοβία μήπως και χαρακτηριστεί «εθνικιστικό» και παρέμεινε προσκολλημένο στην παθητική μίμηση της «προοδευτικής» χολερικής αρλουμπολογίας. Κόμμα ουραγός του «προοδευτικού» μηδενισμού και λακές της ιμπεριαλιστικής απανθρωπιάς της «Νέας Τάξης». Οι άνθρωποι του, τα στελέχη του είναι μπόγοι από σάρκες και κόκαλα ριγμένοι πάνω στην κομματική τους σχεδία. Με νερωμένο αίμα έχουν αφεθεί στο έλεος των κυμάτων της τρικυμισμένης θάλασσας των καιρών μας. Στο μυαλό τους έχουν εγκαταστήσει μπαταρίες. Δεν μπορούν να το αφήσουν να σκεφτεί γιατί κάθε φορά που σκέπτεται πονάει. Μη μπορώντας να αρθρώσουν δημιουργική λέξη μηρυκάζουν τυποποιημένες ετικέτες, αναμασούν ταξινομημένες απόψεις απλοϊκών μανιχαΐστικών σχημάτων και μισούν την Ελλάδα έχοντας στήσει μάχη μαζί της.

    • michal avatar
      michal @ maximos 17/09/2010 19:47:43

      Re paidia uparxoun to KKE, h Antarsua, h Xrush Augh ena swro kommata pou 8eloun na kanoun thn Ellada kati metaksu Voreiou Koreas kai Nazistikhs Germanias gia na mas swsoun apo thn Nea Taksh Pragmatwn,

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ maximos 18/09/2010 04:44:10

      φίλε μην χρησιμοποιείς ξύλινη γλώσσα γιατί απο τη μέση και κάτω το κείμενο γίνεται σχεδόν αδιάβαστο...
      Ξύλινη γλώσσα μόνο σε εφημερίδα έχει αποτέλεσμα (που είναι για στρώσιμο σε πατώματα πρίν το βάψιμο)
      Σε ευχαριστώ.

  15. aaaaa avatar
    aaaaa 17/09/2010 20:04:30

    Είναι ζήτημα χρόνου να σκάσει σαν κεραυνός εν αιθρία η είδηση οτι σημαντικότατα στελέχη του ΛΑΟΣ στέκονται ήδη στο πλευρό του Αντώνη Σαμαρά. Οι λόγοι που τους οδήγησαν σε αυτήν την απόφαση ήταν το λαθρονομοσχέδιο που η συλλογή υπογραφών έγινε για τους τύπους και η στήριξη του προδοτικού μνημονίου.

    "Δεν μπορούμε να πλησιάσουμε τον κόσμο μας" λένε τα στελέχη που είναι ήδη σε πορεία ένταξης στο πλευρό του Σαμαρά, και μάλιστα πολλά από αυτά είναι διαθετημένα να κατέβουν στο πλευρό του Κικίλια στην περιφέρεια Αττικής. Η συνάντηση με τον Αντώνη Σαμαρά έχει γίνει εδώ και 2 μήνες όπου σε προσωπική επαφή συζήτησαν τα εθνικά θέματα και έβαλαν όρους προκειμένου να προσχωρήσουν. Πήραν διαβεβαιώσεις όπως λένε για "Εθνική γραμμή" στα θέματα εξωτερικής πολιτικής, και προσωπική στηρίξει από τον Σαμαρά οτι θα τους εντάξει με απόφαση του στον κομματικό μηχανισμό σε καίριες θέσεις δεδομένου οτι θα υπάρχουν αμφισβητήσεις από τα ήδη υπάρχοντα στελέχη. Περιττό να πούμε ότι είναι έτοιμα να αντιμετωπίσουν τον πόλεμο από το ΛΑΟΣ με στοιχεία που θα όπως λένε θα γίνει της κακομοιρας

    http://www.thermopilai.org/content/erkhetai-seismos-sto-laos

    • guess avatar
      guess @ aaaaa 17/09/2010 20:27:20

      θα αποκτήσουμε και αδωνικά χρυσάυγουλα;

  16. guess avatar
    guess 17/09/2010 20:16:07

    ¨Ετσι μπράβο ντε. Ευτυχώς που μας το είπατε ούτως ώστε ένας ένας δέκα δέκα από τις 500.000 Νεοδημοκράτες που ξεροστάλιασαν να ψηφίσουν τον Σαμαρά, ν' αρχίσουν να την κάνουν με βήμα γοργό.

    Η παπάς ή ζευγάς κύριοι.

    Αν θέλαμε ΛΑΟΣ θα το ψηφίζαμε εξ αρχής.

    -4 άτομα εκτός για αρχή και βλέπουμε. Άντε μπράβο.

  17. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 17/09/2010 20:24:23

    Αντιμεθαύριο, Δευτέρα 20.09.2010, θα συζητηθεί στην αίθουσα 7, στο ισόγειο του Κτιρίου 6 της πρώην Σχολής Ευελπίδων, με αριθμό πινακίου 41 & ώρα 09:00, στο Πολυμελές Πρωτοδικείο Αθηνών (Διαδικασία Εκουσίας Δικαιοδοσίας) η ένσταση συνταγματικότητας συμμετοχής αλλοδαπών στις Δημοτικές Εκλογές της 7ης Νοεμβρίου 2010.
    Πηγή: ιστολόγιο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ

    Και,
    την Τρίτη 12 Οκτωβρίου 2010, στην Επταμελή Σύνθεση του Δ’ Τμήματος του Συμβουλίου της Επικρατείας, λόγω σπουδαιότητας του θέματος και ώρα 9.30, προσδιορίστηκαν οι συζητήσεις στο Συμβούλιο της Επικρατείας της Αιτήσεως Ακυρώσεως μαζικής απόδοσης ιθαγένειας κ. ψήφου αλλοδαπών στις δημοτικές εκλογές και κατά βιομετρίας στην Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος.

    (Το Σ.τ.Ε έκανε δεκτή την αίτηση προτίμησης της συζήτησης Αιτήσεως Ακυρώσεως ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ των Αυτοδιοικητικών Εκλογών της 7ης Νοεμβρίου 2010)Πηγή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ

  18. lpap avatar
    lpap 17/09/2010 21:01:28

    Μήπως με αφορμή τον Καρατζαφέρη είναι ώρα να πούμε αλήθειες; Να αναζητήσουμε πως η κάθε οικογένεια από αυτές που κυβερνήσαν τη χώρα μετά το 49 κυρίως που ανήκαν, τι ανταλλάγματα πήρανε(εξουσία) και τι δώσανε και τι δίνουνε και τι θα δώσουν για να τη διατηρήσουν κι οι απόγονοι. Λυπάμαι που θα το γράψω αλλά για μένα κανένας μη πουλημένος. Σε ποιον ή σε τι αυτοί γνωρίζουν. Το μόνο που μπορώ να καταθέσω και γνωρίζω άμεσα είναι ένας πόλεμος διαφόρων οικογενειών για την κατάληψη της εξουσίας και ουδόλως νοιάζονται για μένα ή για σας. Τα προς το ζην τα έχουν εξασφαλίσει για πολλές γενιές...σε βάρος όλων ημών.
    Σε αυτό τον πόλεμο δώσανε και στον Καρατζαφέρη ένα ρολάκι που για να παίζει κι αυτός σε βάρος μας. Κανείς από όλους αυτούς ποτέ δεν βγήκε να αναζητήσει το μεροκάματο, να μάθει τι εστί βερύκοκο..Οι πιο πολλοί απόφοιτοι τπυ εν ελλάδι κολεγίου και των του εξωτερικού.. Ε,αϊ σιχτίρ πια...Αρκετά...

  19. sic et non avatar
    sic et non 17/09/2010 21:33:16

    Ο Βορίδης εκτός γραμμής ΛΑ.Ο.Σ.
    Άρχισαν τα όργανα.....
    http://politikosafari.blogspot.com/2010/09/blog-post_8737.html

  20. Τζώννη Μπη Γκουντ avatar
    Τζώννη Μπη Γκουντ 17/09/2010 22:07:12

    Συγγνώμη, είναι ο Βαλιανάτος σύμβουλος του Κικίλια;;;;

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ Τζώννη Μπη Γκουντ 17/09/2010 22:10:34

      (Aκόμη ένας παραπληροφορημένος από το αποκαλυπτικό δελτίο του χέρι-χέρι!)

      Ο ίδιος ο Κικίλιας το διέψευσε, όπως μετέδωσε το ΑΠΕ.

  21. antiochos avatar
    antiochos 17/09/2010 22:07:42

    Ο διασυρμός του Καραμανλή



    Τα μεγάλα εγκλήματα αναζητούν πάντα αποδιοπομπαίους τράγους. Ένας από αυτούς είναι ο Κώστας Καραμανλής.

    Εδώ έχουν διαπραχτεί εγκλήματα εσχάτης προδοσίας, έχει παραδοθεί η χώρα στη φασιστική μπότα των διεθνών μηχανισμών του χρήματος, σκάβουν τους τάφους μας ΚΑΙ αυτοί που βάλανε φαρδιά πλατιά την υπογραφή τους στα έγκλήματα, τα διατεταγμένα ανδρείκελα, συνεχίζουν το γνωστό τροπάρι: Να αναθεματίζουν τον Κώστα Καραμανλή για τις συμφορές.

    Έχει η υποκρισία τα όριά της. Αλλά τα ανδρείκελα με πρώτους και καλύτερους την κυβέρνηση και αυτή την εμετική ροδέλα των «νταβάδων», τον Καρατζαφέρη, έχουν ξεπεράσει τα όρια της υποκρισίας και της σχιζοφρένειας.

    Συνεχίζουν να παίζουν το παιχνίδι της σκανδαλολογίας: Αυτό το χυδαίο, ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟ παιχνίδι που καρατομεί πρόσωπα και επικαλύπτει τις πολιτικές και κυρίως τη μήτρα των σκανδάλων…

    Ο Καρατζαφέρης αυτό το «όνειδος» του ανδρεικέλου, ο «δοκιμαστής» κλόουν των «νταβάδων», απτόητος και χωρίς ελάχιστη τσίπα επιχειρεί να επικαλύψει το δικό του έγκλημα ΕΣΧΑΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ (υπέγραψε την κατοχή μας) με σκανδαλολογικά γαυγίσματα εναντίον του Καραμανλή.

    Ξαφνικά, επίσης, κάποια άλλα όντα των υπονόμων, μέσα στη θύελλα της υλοποίησης των γενοκτονικών σχεδίων κατά της Ελλάδας, θυμήθηκαν ότι ο Καραμανλής δεν «φοράει παντελόνια»!!!

    Και οι ξετσίπωτες πόρνες των ΜΜΕ, με πρώτες αυτές των κρατικών καναλιών, περιφέρουν στις πασαρέλες τους το «όνειδος» του λακεδισμού, και το «λούστρο» των «νταβάδων»: Τον Καρατζαφέρη να ρίχνει τις ηθικές του αναθυμιάσεις εναντίον του Καραμανλή…

    Με τον Καραμανλή μας χωρίζει άβυσσος. Ο Κόσμος του δεν είναι ο δικός μας. Βρισκόμαστε αδιάλλακτα και ασυμφιλίωτα εχθρικοί προς τον κόσμο του Καραμανλή, το κόμμα του και τις καθεστωτικές τους ιδέες.

    Δεν έχουμε, συνεπώς, καμία φοβία μήπως και παρεξηγηθούμε.

    Δηλώνουμε, λοιπόν, ανοικτά ότι εδώ παίζεται ένα άθλιο παιχνίδι εξαπάτησης του ελληνικού λαού. Δεν αναποδογυρίζεται απλώς η πραγματικότητα, αλλά ισοπεδώνεται κυριολεκτικά, προκειμένου να εμφανιστεί η τραγωδία της κατοχής μας σαν έργο ενός προσώπου: Του Καραμανλή.

    Βάζουν στο στόχαστρο τον Καραμανλή για πολλούς λόγους:

    α). Για να επικαλύψουν και αποκρύψουν τα ανδρείκελα που υπέγραψαν την κατοχή μας (κυβέρνηση-Καρατζαφέρης), αλλά και ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ των ανδρεικέλων που δούλεψαν, ο καθένας με τον τρόπο του και την πολιτική του, στην υλοποίηση των εγκλημάτων εσχάτης προδοσίας κατά της Ελλάδας.

    Και το καθεστώς των ανδρεικέλων είναι ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ και οι φορείς των πολιτικών εκείνων που παρουσίαζαν την ΕΕ ως «παράδεισο» και «σωτηρία»…

    ΤΟ ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ ΣΥΝΟΛΙΚΑ και όλες οι «τσόντες» τους, καθώς και τα δήθεν αριστερά κόμματα είναι ΥΠΕΥΘΥΝΑ για το σημερινό έγκλημα, αλλά και για τις καρκινώδεις εστίες των σκανδάλων και των μιζών…

    Το να αποκόβεις ένα πρόσωπο- γρανάζι αυτής της καθεστωτικής μηχανής και να πας να του φορτώσεις όλα τα εγκλήματα αυτό είναι ΜΕΓΙΣΤΗ και ΘΗΡΙΩΔΗΣ ΑΠΑΤΗ…

    Και γίνεται ακόμα πιο αυθάδης και φρενοβλαβής αυτή η ΑΠΑΤΗ, όταν αυτό το κάνουν τα πωρωμένα ανδρείκελα του δοσιλογισμού που υπέγραψαν τη ληξιαρχική πράξη της κατοχής μας: Ο νέος Τσολάκογλου και ο υπασπιστής του Καρατζαφέρης…

    β). Ο Καραμανλής, βεβαίως, επιλέγεται σαν αποδιοπομπαίος τράγος και για έναν ακόμα λόγο: Τόλμησε να κουνηθεί λίγο στους διεθνείς και εγχώριος «νταβάδες» και να διεκδικήσει μια μικρή, ελάχιστη, πολιτική αυτονομία, όπως είχαν κατακτήσει κάποιοι δυναμικοί πολιτικοί του παρελθόντος: Ο Ανδρέας και ο θείος του…

    Κουνήθηκε, λοιπόν λίγο, έριξε κάποιες ματιές προς τη Ρωσία (αγωγός κ.λπ) και ψέλλισε κάποια όχι: Ανάν, ένταξη των Σκοπίων κ.λπ…

    Αυτές οι ελάχιστες διεκδικήσεις εξαγρίωσαν σε τέτοιο βαθμό τα διεθνή θηρία που δεν αρκέστηκαν απλώς στην κατεδάφισή του, αλλά στην ολοκληρωτική πολιτική και ηθική εξόντωσή του, στην ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ του…

    Ο Καραμανλής δεν είχε το ανάστημα, ούτε τα στηρίγματα να παλέψει. Για να παλέψεις τις ύαινες των «νταβάδων» πρέπει να στηρίζεσαι στο λαό, στα λαϊκά κινήματα και στην οργάνωση του λαού: Αυτά προκαλούσαν αλλεργία σε ένα πιστό σκυλί του καθεστώτος, όπως ήταν ο Καραμανλής και το κόμμα του…

    Ως πιστό σκυλί του καπιταλιστικού συστήματος και ως κεντρικός κυβερνητικός του βραχίονας, μοιραία ο Καραμανλής «έβαλε μυαλό», παρέδωσε τα πάντα και υποτάχθηκε πλήρως.

    Τον στραπάτσαραν, μάλιστα, τόσο πολύ που τον εξανάγκασαν όχι μόνο σε παραίτηση, αλλά σε κάτι ακόμα χειρότερο: Να αγωνιστεί για τη συντριβή του και τον ολοκληρωτικό εξευτελισμό του.

    Όταν, βεβαίως, «κουνιέσαι» και κατόπιν αγωνίζεσαι για την ήττα σου και τη συντριβή σου δεν υπάρχει έλεος: Αυτό είναι ιστορικό αξίωμα, που μάλλον ο Καραμανλής αγνοούσε...

    Ο Καραμανλής με τις μικροζαβολιές του καθυστέρησε πολύ τα πράγματα για τους διεθνείς «νταβάδες»…

    Η Ν.Δ. παρά το γεγονός ότι ο Καραμανλής είχε πλήρως υποταχθεί, παρά το γεγονός ότι ασπαζόταν ενθέρμως τις ΔΙΑΤΑΓΕΣ των ξένων κέντρων εξουσίας, δεν ήταν ΙΚΑΝΗ να εκτελέσει τις διαταγές με σιγουριά, ταχύτητα και αποτελεσματικότητα.

    Έχουμε αναλύσει σε άλλα άρθρα, διεξοδικά, το γιατί το ΠΑΣΟΚ είχε πολλά πλεονεκτήματα στην υλοποίηση των συμβολαίων θανάτου της Ελλάδας…

    Ωστόσο η ανατροπή και η κατεδάφιση του Καραμανλή δεν αρκούσαν για τους διεθνείς μαφιόζους.

    Ο Καραμανλής έπρεπε να ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ παραδειγματικά για το «θράσος» του να κάνει «ζαβολιές» στους διεθνείς αυτοκράτορες.

    ΣΗΜΕΡΑ οι αυτοκράτορες δεν συγχωρούν καμία «ζαβολιά». Δεν αρκεί να είσαι δικός τους, πρέπει να γλείφεις και τις μπότες τους, φανερά και μπροστά στα μάτια όλου του κόσμου…

    Είναι και αυτός, λοιπόν, ένας λόγος που θέλουν να εξοντώσουν ολοκληρωτικά τον Καραμανλή, να του τα φορτώσουν όλα και να τον διασύρουν ηθικά…

    Οι αχυράνθρωποι, τα αυθάδη ανδρείκελα, όπως ο Σημίτης, μένουν στο απυρόβλητο, αν και επί της δικής του κυβερνητικής θητείας στέριωσαν τα θεμέλια των σημερινών συμφορών μας.

    Μητσοτάκης και Σημίτης αποτελούν τα σύμβολα και το «όνειδος» του δοσιλογισμού, του δολοφονικού νεοφιλελευθερισμού και του ξεπουλήματος της Ελλάδας.

    Αυτοί μένουν στο απυρόβλητο…

    resaltomag

    • eiraman avatar
      eiraman @ antiochos 18/09/2010 01:58:15

      ΣΩΣΤΟΣ!
      Και ο DJ απλά φρόντισε να ζητάει επιτακτικά το ΒΕΤΟ ώστε να τον εκθέσει στα μάτια της ΝΕΑΣ ΤΑΞΗΣ...Να τον πετάξει έξω και να έρθει συγκυβερνήτης με τον Γ.Α.Π στην αντιπροσωπεία της εν Ελλάδι...
      ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΟΛΑΟΥΖΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ!

  22. sic et non avatar
    sic et non 17/09/2010 22:27:49

    Το βίντεο με την ομιλία Κεφαλογιάννη-Καρατζαφέρη στην βουλή..

    http://www.youtube.com/watch?v=fiSLyc8B02c&feature=player_embedded#!

  23. ΕΛΛΗΝ avatar
    ΕΛΛΗΝ 18/09/2010 01:35:55

    ΦΟΒΕΡΟ ΑΡΘΡΟ !!!!!!
    Αλλά ο Κ.Κ δεν ψέλλισε απλά κάποια ΟΧΙ , αλλά τα βροντοφώναξε.
    Γι' αυτό σήμερα ζητάν την παραδειγματική τιμωρία του.

    • aengus avatar
      aengus @ ΕΛΛΗΝ 18/09/2010 09:54:41

      «δεν ψέλλισε απλά κάποια ΟΧΙ , αλλά τα βροντοφώναξε…»
      Σωστά. Θα του το αναγνωρίσω κι εγώ…

  24. Enzo avatar
    Enzo 18/09/2010 16:34:26

    ελα Μακη! η παραταξη σε περιμενει!