#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/10/2010 15:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στα γενέθλια του Μητσοτάκη δεν πετάνε κ. Σαμαρά



Τη μέρα που γεννήθηκε ο Επίτιμος, έχουμε την είδηση ότι δεν μπόρεσε να προσγειωθεί το αεροπλάνο που μετέφερε τον Αντώνη Σαμαρά στη Χίο. Το πιθανότερο είναι ότι θα μεταβεί στη νήσο με τη βραδινή πτήση.

Το πιο εντυπωσιακό ακόμη είναι ότι 18/10 ανήλθε το ΠΑΣΟΚ στην εξουσία το μακρινό 1981, για να μην τα ρίχνουμε όλα στον Επίτιμο.

Δεν είναι ημερομηνία αυτή για ταξίδια Πρόεδρε...

Ενημέρωση 15:36:  Αυτήν την στιγμή το αεροπλάνο κάνει κύκλους πάνω απο το Αιγαίο - μέσα στο αεροπλάνο γίνεται χαμός επειδή κάποιος απο τους επιβάτες φώναξε στον Αντώνη τον ... τίτλο.

Τελικά, με δεδομένο ότι η κακοκαιρία θα συνεχιστεί και αύριο, ο Α. Σαμαράς ανέβαλε την περιοδεία του, η οποία θα πραγματοποιηθεί στο μέλλον.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 18/10/2010 15:51:13

    Το είχα ζητήσει και σε παλιότερο άρθρο αλλά δεν υπήρξε ανταπόκριση. Ποια είναι τα ιστορικά γεγονότα τα οποία συνδέσαν τον Μητσοτάκη με την καντεμιά; Και λέει μόλις ποστάρω το σχόλιο πέφτει ο server του antinews.Χαχαχαχαχα.

  2. παν avatar
    παν 18/10/2010 16:05:05

    Τα ιστορικα τεκμηρια που ζητησες...παλιο αλλα καλο.
    http://www.youtube.com/watch?v=wfun4ENQGUk

  3. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 18/10/2010 16:29:52

    Μην ξεχνάτε οτι οταν πρόσφατα ο Μητσοτάκης εδινε στην συνέντευξη στο ΜΕΓΑ, λέγοντας οτι ο Σαμαράς ειναι λαικιστής και δεν θα γίνει πρωθυπουργός, ηταν 11/10 και ωρα 20.00. Την ίδια εκείνη την ημέρα και ωρα ο Σαμαράς ηταν στην Κέρκυρα και ανέμενε στην πτήση της επιστροφής για Αθήνα. Τα υπόλοιπα τα φαντάζεστε. Η πτήση ανεβλήθη για 2 ωρες λόγω καταρρακτώδους βροχής!!!

  4. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 18/10/2010 17:47:12

    Τελικά προσγειώθηκε στη Χίο?

  5. bromoskylo avatar
    bromoskylo 18/10/2010 17:54:27

    Το αεροσκάφος, στο οποίο επέβαινε και ο Αντώνης Σαμαράς, προσπάθησε δύο φορές να προσγειωθεί στο αεροδρόμιο της Χίου κάτι που τελικά όμως δεν έγινε εφικτό λόγω της έντονης βροχόπτωσης.

    Έτσι επέστρεψε στον Διεθνή Αερολιμένα «Ελευθέριος Βενιζέλος».

    Με δεδομένο ότι η κακοκαιρία θα συνεχιστεί και αύριο, ο κ. Σαμαράς ανέβαλε την περιοδεία του, η οποία θα πραγματοποιηθεί κάποια άλλη στιγμή στο μέλλον.

    Newsroom ΔΟΛ

    • bromoskylo avatar
      bromoskylo @ bromoskylo 18/10/2010 17:58:27

      ...άλλη φορά να το ψάχνει περισσότερο πριν ξεκινήσει

  6. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 18/10/2010 18:04:34

    Διακρίνω έλλειψη οργάνωσης ή μου φαίνεται? Δεν θα έπρεπε να υπήρχε ενημέρωση για τις καιρικές συνθήκες πριν τον προγραμματισμό της περιοδείας??

  7. Y. avatar
    Y. 18/10/2010 18:29:38

    ...και στη Καλαμάτα, ανεμοστρόβιλος

  8. A.M. avatar
    A.M. 18/10/2010 22:28:49

    «Το πιο εντυπωσιακό ακόμη είναι ότι 18/10 ανήλθε το ΠΑΣΟΚ στην εξουσία το μακρινό 1981»

    Είσαι κακός, πολύ μα πολύ κακός άνθρωπος!
    Άκου ..«το μακρινό 1981»!!!
    Τόσο μακρυνό είναι δλδ το 1981;

    Άστα αρθρογράφε, γεράσαμε.
    Γι αυτό μας κακοφαίνεται «το μακρινό 1981»
    Φαντάρος, και τη μέρα των εκλογών φυλάγαμε σκοπιά στο εκλογικό κέντρο.
    Και που παρακαλώ; Χαριλάου Τρικούπη!
    Και να μη σας λέω τι έγινε το βράδυ των εκλογών μόλις φάνηκε η νίκη του πασοκ.

    Οι μισοί πολίτες νόμιζαν ότι απελευθερώθηκε η Ελλάδα
    και οι άλλοι μισοί παρακάλαγαν να επέμβει ο στρατός για να μην πάρει την εξουσία το πασοκ.

    Αν ξέραμε βέβαια τι έμελλε να πάθει αυτή η χώρα με την άνοδο του πασοκ στην εξουσία θα έπρεπε ο στρατός να είχε παρέμβει.
    Θάχαμε γλυτώσει πολλάαα .. πάρα πολλάααα αν και δεν θάχαμε δημοκρατία.
    Σάμπως τώρα έχουμε; τέλος πάντων. Θεωρητικά έχουμε.

    Θυμάμαι και το πρώτο ψέμα του μακαρίτη ότι θα μείωνε την θητεία.
    Εγώ πάντως δεν γλύτωσα μέρα.
    Και ήταν πολλές οι μέρες τότε πανάθεμά τες!

    Τώρα βέβαια που μαθαίνω ότι σαν σήμερα γεννήθηκε ο Μητσοτάκης καταλαβαίνω και γιατί ανέβηκε το πασοκ στην εξουσία το 1981.

    Επειδή οι εκλογές έγιναν τη μέρα που γεννήθηκε ο Μητσοτάκης!

    365 μέρες έχει ο χρόνος, 18 Οκτωβρίου έκαναν εκλογές οι άμυαλοι.
    Ας πρόσεχαν!

    Μελαγχόλησα κι άλλο.
    Είναι και αυτός ο βροχερός καιρός.. άστα.

    Αντώνη, πρόσεχε τις ημερομηνίες!!!!

    Καλησπέρα στους αντινιουζίτες!

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ A.M. 19/10/2010 10:37:07

      Πάντως η Μελίνα, επίσης γεννημένη στις 18/10 πρέπει να είχε κάνει τα καλύτεα της γενέθλια το μακρινό 1981

  9. BlueSky avatar
    BlueSky 18/10/2010 23:15:51

    Φτού σου αρχιγκαντέμη, κόμη Δράκουλα της Ελλάδος...............

  10. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 19/10/2010 10:34:07

    enet, Ο ΚΑΙΡΟΣ: ΕΙΧΕ γενέθλια ο επίτιμος, δεν μπόρεσε να προσγειωθεί στη Χίο ο Σαμαράς

  11. bgtrotel avatar
    bgtrotel 19/10/2010 20:39:35

    Λοιπόν η καντεμιά είναι τέτοια που έτσι και γράψεις "Μητσο.." ολόκληρο κάποιοι μπαίνουν και στο κάνουν μπάχαλο. Ελπίζω μιας και δεν τόγραψα ολόκληρο να μη με πειράξουν αυτή τη φορά. Αλλά δεν άντεξα άλλο.
    Άντε για χομόμηλο , βαρέθηκα.