31/03/2009 02:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στα ίχνη των απαγωγέων του Παναγόπουλου

Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν ότι η αστυνομία βρίσκεται πολύ κοντά στην εξάρθρωση της σπείρας που έκανε την απαγωγή του εφοπλιστή Παναγόπουλου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 31/03/2009 06:33:22

    Καίγεται κι η Σαλονίκη. Μαζύ καιγόμαστε υπάρχει κέντρο που συντονίζει. Το γράφουν πολλοί. Υπάρχει και κέντρο που αποσυντονίζει, την αστυνομία και όσους παράγοντες δεν είναι στο ...κόλπο. Οπως τότε με τις φωτιές...
    Παλιά επί αντικομμουνισμού, λέγεται, η ασφάλεια και οι συναφείς υπηρεσίες είχαν πληροφορίες. Σήμερα κλαίγονται στους δημοσιογράφους πως δεν έχουν λόγω οργανωτικής διάλυσης.
    Παλιά θα είχαν κάνει το ...κλασσικό. Θα μάζευαν πληροφορίες μέσα από τις ομάδες που στρατολογούν συλλήβδην χρόνια τώρα και ένα ωραίο πρωί θα γίνονταν ταυτόχρονες συλλήψεις σε διάφορα μέρη. Τις επόμενες μέρες θα ανακρίνονταν κάποιες δεκάδες ή καλύτερα, εκατοντάδες αστέρες του δρόμου της φωτιάς, οι μόνιμοι μιλάμε, όσοι έχουν διαχρονική υπηρεσία, οι χαρτζηλικωνόμενοι για να εντοπιστούν τα κέντρα συντονισμού και οι "ανθρώποι" τους. Απλά και λογικά πράματα.
    Στη σημερινή όμως νέα εποχή, υπάρχει ένα μεγάλο άν
    Αν λοίπόν οι συντονιστές είναι "ανθρώποι" από το περίφημο τρίγωνο των παρακολουθήσεων που ο υπουργός Βουλγαράκης εναργώς(!))) κατέδειξε στο χάρτη του κέντρου της Αθήνας, τι γίνεται ?
    Γι αυτό άσε καλύτερα... Να μην κινδυνέψει να σφαγιαστεί κι η οικογένεια του νύν υπουργού, ούτε η καρριέρα του με αποκαλύψεις...
    Ασε που οι συντονιστές μπορεί να είναι και
    "άνθρωποι" του σπόνσορσιπ, των μεγαλονταβάδων δηλαδή, Βοδιφών και σια, όπως συνέβει πάλι με τις υποκλοπές και τιμωρήθηκαν με το γνωστό πρόστιμο ! )))
    ΥΓ. Γι αυτό άσε καλύτερα, μη το ψάχνεις πατριώτη, να ψηφίσουμε το γιωργάκη τους, να τελειώνουμε με τις περιπέτειες, να γνωρίζουμε που βρισκόμαστε βρε αδελφέ σε όλα, ακόμα και στην εξωτερική πολιτική.

  2. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 31/03/2009 08:51:48

    Αυτο το εργο το εχουμε ξαναδει'''Οτι τους ακουμπαμε,οτι ειμαστε στα ιχνη τους οτο,οτι,οτι""Το καλυτερο που ολοι εχουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε και να μη δημιουργουμε προσδοκιες....

  3. Σπύρος avatar
    Σπύρος 31/03/2009 09:21:14

    Λέτε να ισχύει αυτό πού είχε γραφτεί στο blog μόλις απέδρασε ο Παλαιοκώστας??
    Oτι δηλαδή μπορεί να δούμε σύντομα κάποια ΄επιτυχία΄τής Αστυνομίας σέ αντάλλαγμα τής απόδρασης μέ ή χωρίς εισαγωγικά??

  4. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 31/03/2009 10:25:02

    Καλα,εσεις εισαστε στον κοσμο σας.Τι να πω.
    Πολυ αστυνομικο διαβαζετε ρε σεις.
    Εκεινο που ενοχλει εμενα,ειναι οτι οι παναθλιοι αστυνομικοι,κανουν δημοσιες σχεσεις με τους δημοσιογραφους.
    Και πολλες φορες,ανακοινωνουν πραγματα,που δε θα επρεπε.
    Τι διαολο,ολα τα ζωα,εκει μεσα τα μαζεψανε;
    Τι δουλεια εχουνε να λενε τι κανουνε και ποια μετρα παιρνουνε;
    Για να φυλαγονται οι αλλοι;

  5. kanis avatar
    kanis 31/03/2009 10:49:37

    Τελικά, όλο και περισσότερος κόσμος, για όλο και περισσότερους λόγους, αναρωτιέται εύλογα, για το ρόλο της Αστυνομίας!!!

    Λογικό, όταν κάθε μέρα, δίνουν όλο και περισσότερες αφορμές, για να αμφισβητούνται!!!!

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 31/03/2009 11:55:57

    @kanis: υπάρχει αστυνομία αλλά με τους απεργούς τι θα γίνει; ... πως θα "φυλαχτούν" αυτοί; για την κλωστοϋφ/γία αβαβα ... σήμερα φυλάνε το ερημωμένο κτίριο ...

  7. kanis avatar
    kanis 31/03/2009 12:13:34

    @αλλενάκι:το δράμα είναι, ότι φυλάνε κι "ερημωμένα" (για να μην πω χαμένα)..κορμιά, κατεβάζουν γατάκια από τα δέντρα, κυνηγάνε νοικοκυρές που απλώνουν σε λάθος σκοινί τη μπουγάδα, συνοδεύουν κυρίους στις εξωσυζυγικές τους δραστηριότητες,και κατά τα άλλα, εμποροι ναρκωτικών, παιδόφιλοι,κλέφτες,νταβατζήδες, εγκληματίες κι οι παρέες τους ...αλλωνίζουν ανενόχλητοι !!!

  8. kanis avatar
    kanis 31/03/2009 12:14:57

    ...α, επίσης, επιδίδουν έγγραφα, πολλά έγγραφα, όοοολη τη μέρα!

    Ελεος παλληκάρια!

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 31/03/2009 12:30:06

    δεν φταίνε οι μεμονωμένοι αστυνομικοί γι' αυτό, ασχέτως του ότι και αυτοί με τη σειρά τους επιζητούν να υπηρετήσουν παρά τω βολευτή ... είναι και απροστάτευτοι χωρίς αλεξίσφαιρα χωρίς εξάρτυση - θυμάσαι τι έγινε στα ωνιανά; το έλλειμμα ασφάλειας τους πλήττει εξίσου, πρέπει όμως να κάνουν το σωστό διαχωρισμό οι ίδιοι

  10. kanis avatar
    kanis 31/03/2009 12:53:42

    Τι να φταίνε οι μεμονωμένοι αστυνομικοί, που οι περισσότεροι (όχι όλοι)και καλά παιδιά είναι, και φιλότιμοι και την πληρώνουν απο πάνω! Ο Διαμαντής, νάναι καλά άραγε; Ο αστυνομικός απο τα ζωνιανά ακόμη στα νοσοκομεία βρίσκεται; Ο λεβέντης που δολοφόνησε τον Αλέξανδρο, είναι ακόμη πολύ βαθειά στη φυλακή; Πως περνάει εκεί;

    Το αφεντικό τους τι ρόλο παίζει, άραγε; Ακουσα κουκουλοφόροι, θερίσανε την Τσιμισκή χθές νομίζω κι ούτε δέκατη είδηση δεν έγινε στα ΜΜΕ!!!!

  11. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 31/03/2009 12:57:28

    Η κλωσ/για,απεθανε.Ετσι απλα.Ας ειναι καλα η Κινα.
    Αρα τι θελετε να κανουμε τωρα;
    Να δινουμε συνεχεια λεφτα για να γεμισουμε τον πιθο των Δαναιδων;
    Οταν κατι πεθαινει,απλως το θαβουμε.Το πολυ πολυ,να το κλαψουμε κιολας.
    Τιποτ αλλο.

  12. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 31/03/2009 13:06:26

    Απέθανε η κλωστουφαντουργία ναι, αλλά η συγκεκριμένη έπαιξε χοντρά παιχνίδια εσωτερικής πληροφόρησης στο χρηματιστήριο, πήρε δάνεια που έγιναν καπνός, έφτιαξε και εταιρεία πάροχο τηλεπικοινωνιών που έκλεισε και αυτή αυτές τις μέρες, τι λες Προβοκάτορα; Οι εργαζόμενοι σε χρέωσαν ή ο περίφημος επιχειρηματίας; Υπήρχε και άλλη κλωστοϋφαντουργία, του Μουζάκη, αυτή τουλάχιστον απέθανε πλήρης ημερών με όλη τη σημασία της λέξης.

  13. kanis avatar
    kanis 31/03/2009 13:41:57

    Αληθεια, με εκείνον τον γιατρό ασχολείται ουδείς;
    Επίσημα, τι θεωρείται;

  14. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 31/03/2009 14:11:33

    Ωραι.Να συμφωνησω οτι εχεις δικηο.
    Εμεις,σα φορολογουμενοι, γιατι θα πρεπει να δωσουμε λεφτα παλι σ αυτον που εφαγε τα λεφτα;
    Αν ειναι απατεων,να παει φυλακη,οχι να παρει κι αλλα λεφτα.
    Αμα οι εργατες του,εχουν προβλημα μαζι του,ας τον τρεχουνε στα δικαστηρια.
    Εμεις σε λιγο, θα εχουμε πααρα πολυ σοβαρο προβλημα.Δεν ειναι δυνατον, να μοιραζουμε δεξια ζερβα λεφτα.

  15. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 31/03/2009 15:10:38

    @18: είδες να πάει φυλακή κανείς, και αν πήγαν μερικοί για το θεαθήναι βγήκαν μετά από τρεις μήνες, οι εργαζόμενοι είναι χαμένοι έτσι κι' αλλιώς. Αλλά αντιμετωπίζονται και με βία από πάνω.

  16. kanis avatar
    kanis 31/03/2009 16:00:31

    Το κόλπο είναι γνωστό: οι εταιρίες πτωχεύουν, ενώ οι κάτοχοί τους ευημερούν καταμετρώντας ..τόκους!

  17. Vass avatar
    Vass 31/03/2009 18:11:42

    Οι απατεώνες όπως ο ΜΑΚΛΩ και οι άλλοι λεχρίτες κρατικοί υπάλληλοι που έδιναν τα δάνεια πάντα θα τη βγάζουν ζάχαρη γιατί πολύ απλά όλο το σύστημα είναι σάπιο. Όμως ήταν κοινό μυστικό στους εργαζόμενους ότι δούλευαν σε μια εταιρεία φούσκα κι όλοι τους απλά πίστευαν στην ανοχή του συστήματος.