25/10/2010 22:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σταυρώστε με, σταυρώστε με, στα χέρια σας σηκώστε με...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μπιρμπίλω avatar
    Μπιρμπίλω 25/10/2010 22:36:29

    Καταθλιψη!!!
    Μετα το περιστατικό του ερπη!

  2. o παγωτατζής avatar
    o παγωτατζής 25/10/2010 22:40:15

    "Σώσε μεεεεε..Δώσμου να πιώ το δήλητήριο,
    ή ζωή μου είναι ένα μαρτύριοοοοο,
    τώρα πού πιά δεν μ' αγαπάαααααας.."
    Χικ...Α! ρέ Ρίτα πώς τά λές..Χίκ
    Νάτό ξυρίσεις..χικ..τό μουστάκι..χίκ..δέν σου πάει.. χικ
    "Σώσε μεεεεε.........."

  3. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 25/10/2010 22:42:38

    Είναι πραγματικά λυπηρό για τον ελληνικό λαό να έχει Πρωθυπουργό αυτόν τον ανεκδιήγητο παραμυθατζή: μέχρι και την "εξορία" του Γέρου της "Δημοκρατίας"¨και του πατέρα του επικαλέστηκε ο Παπατζής για να προσπαθήσει να ξυπνήσει τα αντανακλαστικά του original ΠΑΣΟΚΟΥ... Δέρνει στην κυριολεξία τον ελληνικό λαό και γυρίζει και του λεέι πως δε θέλει να τον δέρνει, αλλά πρέπει για το καλό του. Αυτός είναι ο πολιτικός ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ. ΑΝΕΛΕΗΤΟ ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΝΑΝΟ ΧΩΡΙς ΤΥΨΕΙς ΚΑΙ ΕΛΕΟΣ!!

    • Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
      Πλούταρχος Λευκαδίτης @ Πλούταρχος Λευκαδίτης 25/10/2010 22:48:13

      Οι κύριοι δημοσιογράφοι έπρεπε να τον ρωτήσουν τρία απλά πράγματα:

      1. Ποιος ο θεσμικός ρόλος του κυρίου Νίκου Παπανδρέου, ούτως ώστε ο τελευταίος να ταξιδεύει με το Πρωθυπουργικό αεροσκάφος και να συνοδεύει Υπουργούς στις συμφωνίες τους με ξένους ηγέτες;

      2. Γιατί εξακολουθεί να παραμένει καλυμμένη η "Ελλάς ευγνωμονούσα";

      3. Από πού χρηματοδοτείται η ΜΚΟ του κυρίου Αντρίκου Παπανδρέου;

      4. Γιατί από τις 5 Οκτωβρίου μέχρι τις 23 Απριλίου, οπότε ενταχτήκαμε στο Μνημόνιο, δεν γινόταν προηγραμματισμός για περικοπές στις δαπάνες του Δημοσίου, αλλά αντίθετα επελέχθη η λύση της περικοπής των συντάξεων;

      5. Γιατί όλο αυτό το διάστημα η Κυβέρνηση περί άλλων τύρβαζε - πχ. λαθρονόμος και τζάμπα μαγκιά του Χρυσοχοϊδη, όπως στην περίπτωση του Χιλιανού Πέδρο Ναβάρο - και δεν προγραμμάατιζε την κάλυψη των τρεχουσών αναγκών της σε μετρητά με δανεισμό από τις αγορές, όταν ακόμα τα επιτόκια ήταν χαμηλα;

      Αυτά προς το παρόν...

  4. filologos10 avatar
    filologos10 25/10/2010 22:46:00

    Ρε Γιώργο τί πίνεις και δεν μας δίνεις;

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ filologos10 26/10/2010 00:40:17

      το αποποινικοποιημένο

  5. Roulis avatar
    Roulis 25/10/2010 22:46:21

    Ωπα παιδια,εβαλε λεει φυλακη μεγαλογιατρους που φοροδιεφευγαν!Για ψαξτε το οσοι ξερετε να δουμε τι γινεται!!!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Roulis 26/10/2010 11:40:13

      μπα, το μάζεψε αμέσως - γίνανε, λέει, κατασχέσεις σπιτιών...

  6. Περσεφόνη avatar
    Περσεφόνη 25/10/2010 22:46:37

    Θα δημιουργήσει 600.000 ανέργους, είπε... που να μην ήταν και μαγνητοσκοπημένη η διακαναλική. Να γελάμε και να κλαίμε ταυτόχρονα...
    Ήτανε τ' αυγά μελάτα
    ήταν καραφλή κι η γάτα! (Αφιερωμένο)

  7. ΣΩΤΗΡΗΣ avatar
    ΣΩΤΗΡΗΣ 25/10/2010 23:01:46

    ΜΑΥΡΟ ΜΑΥΡΟ ΜΑΥΡΟ ΜΑΥΡΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΜΥΘΑ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ ΒΑΛΤΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΦΤΩΧΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ (ΑΝ ΕΧΕΙΣ)

  8. faey avatar
    faey 25/10/2010 23:08:54

    πάει το πασοκ έσβησε απόψε κρίμα

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ faey 26/10/2010 00:40:49

      ζωή σε λόγου μας.

  9. Evan avatar
    Evan 25/10/2010 23:14:13

    ΤΑ ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΕΚΡΟΥΣΕ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ O ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ!

    http://www.gataros1.info/2010/10/blog-post_9911.html

  10. Greekx avatar
    Greekx 25/10/2010 23:14:39

    Γιατί κρίμα, σου έχει κάνει κανένα καλό ?????

  11. john avatar
    john 25/10/2010 23:23:13

    ντρεπομαι σαν ελληνας με αυτο που ειδα.

    ελπιζω να μην το δουνε ξενοι και ειδικα γειτονες..

    το παιδακι πρεπει να φυγει ΑΜΕΣΑ

  12. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 25/10/2010 23:23:18

    Ρε συ, αυτό δεν είναι συνέντευξη, διαφήμηση του Κοπερτον είναι! "Για βαθύ τροπικό μαύρισμα στις 7 Νοεμβρίου...

  13. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 25/10/2010 23:23:58

    Αφιερωμένο στο τι θα πάρει ο ΓκΑΠ στις 7/11

    http://www.youtube.com/watch?v=CwIvBNsSywQ

  14. loretta avatar
    loretta 25/10/2010 23:31:28

    θα φυγω νυχτα και ιχνη μου θα χασεις....(αθανατο ασμα...σε πληρη εφαρμογη)

  15. γαλαζιος avatar
    γαλαζιος 25/10/2010 23:35:44

    Απειλεί και εκβιάζει με εκλογές αν δεν τον στηριξει ο λαός για να μπορέσει να παει ως ισχυρός πρωθυπουργός στο εξωτερικό να διαπραγματευθεί για λίγη βαζελινη! Προκαλεί με θλιβερό τροπο και θα το πληρώσει ακριβά. Έχει φύγει ήδη για άλλο πόστο....

  16. arslonga avatar
    arslonga 26/10/2010 00:04:01

    σωστά το είπε στη μητρική του: οπεν γκαβ. όπως εμείς λέμε ελληνικά : γκαβ, γκαβ!

  17. corfiot avatar
    corfiot 26/10/2010 07:11:55

    GAME OVER !!!!!

  18. JOHN avatar
    JOHN 26/10/2010 09:12:54

    Η εγω η τα τανκς,ειπωθηκε μετα τη πτωση της χουντας.Η με ψηφιζετε η φευγω,του Σιμητη προς τους εσωκοματικους του αντιποαλους.Και τωρα ερχεται ο ΓΑΠ να μας πει για να μας τρομαξει,μετα απο εμενα το χαος.Ποιο χαος αυτο που αυτος δημιουργησε τωρα ως προθυπουργος και συνενεσαι παλιοτερα ως υπουργος 4 φορες,η μηπως τ αδιεξοδα δημιουργηθηκαν σε μια νυχτα!Εχουν προιστορια οι κλεψιες οι λαμογιες,το ρουσφετι.Για το καταστροφικο αυτο τριπτυχο ευθυνες εχουν ολες οι τελευταιες κυβερνησεις και τα πρωτοκλασατα στελεχη ανεξαρτητου χρωματος.Τωρα εαν ειχε κατα νου το Ναπολεοντα Βοναπαρτη που ειπε κατι παρομοιο,ειναι απειρως μικροτερου διαμετρηματος κι ας ειναι ψηλοτερος.Ειναι αχαρος ο ανθρωπος,οπως και ο βρωμικος ρολος που παιζει!!!

  19. corfiot avatar
    corfiot 26/10/2010 09:18:17

    GO HOME JEF !!!!!

  20. Ευδοκια avatar
    Ευδοκια 26/10/2010 13:20:48

    Τωρα εξηγουνται ολα! Η εμμονή του με τα πιστόλια αναγεται στην παιδική του ηλικια. Ετσι είχε το πιστόλι στο τραπέζι και μας εφερε το ΔΝΤ!!

  21. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 26/10/2010 15:20:57

    Αυτή η κυρία δεν είναι που σατιρίζει ο Λ. Λαζόπουλος;
    Είναι υποψήφια με το ΛΑΟΣ;

    Κι εγώ που έλεγα για τα μεγάλα κόμματα μόνο, ότι ορισμένα ψηφοδέλτια είναι γεμάτα καλλίγραμες νεαρές, σαν πάλκο λαϊκού μαγαζιού...

    Τελικά η "δημοκρατία" μας δανείζεται ιδέες και στελέχη από την τηλεόραση, από όλους τους τομείς.

    Ισως θα έπρεπε να κάνουμε ένα "Ελλάδα έχεις ταλέντο", ένα Big Brother ή κάτι παρόμοιο, να δούμε τι νέα πολιτικά φυντάνια θα βγάλουμε ως λαός.

    Μήπως οι επιλογές υποψηφίων που κάνουν τόσες δεκαετίες οι πολιτικοί αρχηγοί είναι καλύτερες;

    Θραξ Αναρμόδιος