03/06/2009 14:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σταθεροποιείται στο 3% η διαφορά;

Στο 3,1% καταγράφεται η διάφορα ΠΑΣΟΚ - ΝΔ στις εξαμηνιαίες τάσεις της MRB, που θα μεταδοθούν απόψε. Υψηλά παραμένουν τα ποσοστά των οικολόγων ενώ το ποσοστό της αποχής κινείται περίπου στο 23%.

Η ΝΔ συγκεντρώνει 27,9%, το ΠΑΣΟΚ 31%,  Οικολόγοι 7,6%, ΚΚΕ 7,2%, ΛΑΟΣ 5,2%, ΣΥΡΙΖΑ 4,9%.

Η ΝΔ έχει αυξήσει την συσπείρωση της στο 65,5% , ενώ του ΠΑΣΟΚ είναι 71,9%.
Καταλληλότερος πρωθυπουργός ο Κ. Καραμανλής με 5,7% από το Γιώργο Παπανδρέου.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. aderfos avatar
    aderfos 03/06/2009 14:26:39

    Ποιός οικολόγος ρε? Έχετε ακούσει κανέναν να λέει ότι θα ψηφίσει οικολόγους? ρε έλεος ρεεε...
    ΚΚΕ ΙΣΧΥΡΟ

  2. XL avatar
    XL 03/06/2009 14:35:12

    Να βγάλουμε το ΚΚΕ που θα αναστήσει το στάλιν. Είναι η μόνη λύση.

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 03/06/2009 14:46:21

    Συνεχίζεται η ελεύθερη πτώση των ποσοστών του ΣΥΡΙΖΑ. Άντε, με το καλό να μη βγάλουν ούτε καν το Χουντή, για να καταλάβουν πόσο τούς έχει στοιχίσει στην κοινωνία η ταύτισή τους με τους μπάχαλους του Δεκέμβρη...

  4. dimitris avatar
    dimitris 03/06/2009 14:50:13

    Ίσως να ήταν έτσι προ φιάσκου Ντόρας. Τώρα, με τη "βοήθεια" της Αγίας Οικογενείας, θα καβατζάρει το 5%.

  5. αχβαχ avatar
    αχβαχ 03/06/2009 15:16:43

    Παίρνουμε τον πλέον πασοκόφιλο δημοσκόπο και τον πλέον νδφιλο. Προσθέτουμε τις διαφορές των δύο κομμάτων και διαιρούμε δια του δύο. Έτσι βρίσκουμε την πραγματική διαφορά.

  6. zaza avatar
    zaza 03/06/2009 15:30:19

    @1, Οντως ενώ όλοι ειναι συγχισμένοι με τα κόμματα δεν γνωρίζω κανέναν μα κανέναν που να λεει ότι θα ψηφίσει οικολόγους -για αποχή μιλούν-, πως αυτοί εχουν εκτοξευθεί τόσο ψηλά?

  7. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 03/06/2009 15:34:57

    Άμα ξέρετε τα νούμερα δε μας δίνετε και τα ποσοστά των μικρότερων κομμάτων;

  8. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/06/2009 15:51:27

    χμμμ... αν δεν κάνω λάθος ευρωεκλογές είναι δηλαδή καλλιστεία όπου οι κυρίες δεν εμφανίζονται... προς τι το excitement?

  9. CHRIS avatar
    CHRIS 03/06/2009 17:13:24

    ΤΟ ΚΚΕ ΑΠΟ 8,2 ΣΤΟ 7,2 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ!!!!!!!!!! ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ..

  10. giorgos avatar
    giorgos 03/06/2009 19:52:37

    ΒΑΡΑΝΕ ΤΟΝ ΣΥΡΙΖΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΚΟΠΙΚΗ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ, ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΤΟΥ ΠΟΣΟΣΤΑ

    ΓΙΑ ΤΟ ΚΚΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΒΑΡΑΘΡΩΘΕΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΟΥ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ, ΜΟΥΓΚΑ!

    ΤΕΤΟΙΟ ΧΑΪΔΕΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΟ ΚΚΕ!

  11. potamiotis avatar
    potamiotis 03/06/2009 20:46:25

    ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΕΡΟ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΚΚ ΘΑ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ? ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΗΛΩΣΟΥΛΑ¨?¨Η ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ!!