#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/12/2011 17:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σοκ στη Ν.Δ. από μυστικό γκάλοπ!



Σοκ, απ'  ότι μαθαίνουμε έχει προκαλέσει στον Αντώνη Σαμαρά μυστικό (μα πάρα πολύ μυστικό)  γκάλοπ, σύμφωνα με το οποίο, αν αρχηγός της Ν.Δ. ήταν η .....Ντόρα Μπακογιάννη τα ποσοστά του κόμματος θα ξεπερνούσαν το 40%!|

Ο Πρόεδρος της Ν.Δ. κάλεσε σήμερα εκτάκτως σύσκεψη με τα κορυφαία στελέχη του κόμματος και τους συνεργάτες του, για να εξετάσουν το νέο πολιτικό σκηνικό.

Που το διαβάσαμε αυτό το γκάλοπ;

Πουθενά!

Είπαμε να σας ....τρομάξουμε χριστουγεννιάτικα!

Γιατί;

Γιατί γελάσαμε πολύ με κάποιο άλλο γκάλοπ (μυστικό εννοείται, χωρίς  ταυτότητα) το οποίο δημοσιεύουν μερικοί, οι οποίοι ενώ  είχαν δώσει τα ρέστα τους για να ανατρέψουν τον Καραμανλή, τώρα, για να δημιουργήσουν προβλήματα στην ενότητα της παράταξης και στον Αντώνη Σαμαρά, επανεμφανίζουν τον Καραμανλή ως ...κομματάρχη!

Βλέπουμε επίσης να δημοσιεύονται διάφορα άλλα σενάρια που μπλέκουν τον Εφραίμ, τον Πούτιν, τον Καραμανλή, τους αγωγούς και την συνωμοσία του σύμπαντος. Υποθέτω ότι και η ..Ντόρα η Μικρή Εξερευνήτρια, όλο και κάτι θα κάνει για να επιβεβαιώσει την αλήθεια των σεναρίων, ονειρευόμενη πάντα μια ΝΔ - τουρλουμπούκι με μαγαζάκια και παραμάγαζα.

Εννοείται, ότι τα σενάρια αυτά τα τροφοδοτούν και μερικά "ορφανά" του Καραμανλή που έχουν μείνει χωρίς ρόλους και θέση στην λίστα της Α΄ Αθηνών  και αναζητούν τρόπους να επανέλθουν στο προσκήνιο.

Και κάνουν το λάθος, να απευθύνονται σ' αυτούς που έως πρόσφατα τους λοιδορούσαν...

Χάνουν τον καιρό τους...

Αδέξιος Δεξιός

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Y. avatar
    Y. 26/12/2011 18:27:41

    Χαχαχα...παρ’όλα αυτά αναρτώ το σχόλιο που έγραψα, έχοντας διαβάσει μόνο τη πρώτη παρ. πριν πάω στα παρακάτω
    “Παπαριές αποπροσανατολισμού, από κέντρα ύποπτα και παραπλανητικά, μπας και παρεκλίνει το πόπολο”
    (...σαν υπόθσεη εργασίας όμως, ισχύει για το τι θα δούμε από δω και πέρα)

  2. juliet avatar
    juliet 26/12/2011 18:28:19

    Παιδιά ,ξέρω ότι τα Χριστούγεννα λένε παραμύθια για τους καλικάντζαρους που κάνουν πλάκες και κοροΐδεύουν τους ανθρώπους .Αλλοστε πολλά από τ΄όρφανα της Α΄Αθηνών καλικάντζαροι είναι ,ροκανίζουν το κόμμα για ίδιο όφελος .
    Χρόνια Πολλά!

    • Αδέξιος Δεξιός avatar
      Αδέξιος Δεξιός @ juliet 26/12/2011 18:48:01

      σκέτο δηλητήριο είσαι!
      Οι καλικάντζαροι έχουν μαύρα μαλλιά!

      • juliet avatar
        juliet @ Αδέξιος Δεξιός 26/12/2011 19:49:11

        Αυτοί ασπρίσανε από την αγωνία τους να μας σώσουν.

  3. Αγρότης avatar
    Αγρότης 26/12/2011 18:33:57

    Aδέξιε δεξιέ για γράψε και για το άλλο , μυστικό και αυτό , γκάλοπ που θέλει ποσοστό της ΝΔ 37% με Καραμανλή.

    • Αδέξιος Δεξιός avatar
      Αδέξιος Δεξιός @ Αγρότης 26/12/2011 18:39:43

      Αγρότη,
      έχω και ένα μυστικό γκάλοπ που δείχνει τη ΔΗΣΥ στο 50%.
      Εγινε σε μια πολυκατοικία επί της οδού Αραβαντινού!

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Αδέξιος Δεξιός 26/12/2011 19:00:40

        Γελάτε, γελάτε, αλλά με τη Βολονάκη στο γραφείο, θα ξεπεράσει και τα ποσοστά του Πούτιν..

        • Αδέξιος Δεξιός avatar
          Αδέξιος Δεξιός @ ΕΥΑ 26/12/2011 19:13:42

          Θα αναλάβει δράση ο Μικρός Οδυσσέας που είναι νέο παιδί και φήμες λένε οτι κάνει θραύση στο γυναικείο πληθυσμό.
          Eίναι ψηλός, ξανθός, οδηγεί Harley, εχει θελκτικό πηγούνι, τραγουδάει ωραία, το Ε9 του είναι 9 σελίδες, έχει και 15 offshore.
          Εχει και κότερο!
          την πισίνα αποφάσισε να την κάνει ...ιχθυοτροφείο για ροφούς.
          'Επαναλαμβάνω φήμες που τις διαδίδει μόνο ο ίδιος.

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ Αδέξιος Δεξιός 26/12/2011 20:08:23

            Και το σημαντικότερο...διάθεση να θυσιαστεί...να αναρτηθεί και φωτό του πάραυτα...

      • juliet avatar
        juliet @ Αδέξιος Δεξιός 26/12/2011 19:44:48

        Αδέξιε,
        μετά η πολυκατοικία κατέρρευσε από το βάρος των ποσοστών!και των οπαδών!χιχιχι .....

      • Αγρότης avatar
        Αγρότης @ Αδέξιος Δεξιός 26/12/2011 20:09:24

        Έλα , τι μου λές ? Και δημοσιεύεται στην ιστοσελίδα της Ντόρας ή το έχει στα συρτάρια του ο επίτιμος?

        • juliet avatar
          juliet @ Αγρότης 26/12/2011 20:20:29

          Aγρότη,
          Χρόνια Πολλά
          είναι στο βιβλίο συνταγών μαγειρικής ....κόττα σούπα με μπόλικο πιπέρι.

          • Αγρότης avatar
            Αγρότης @ juliet 26/12/2011 21:34:44

            ......που να πάει το μυαλό μου.......
            Εμείς είχαμε πάπια με πορτοκάλι........κότα σούπα .......που να το σκεφτώ

  4. Αλμωπιευς avatar
    Αλμωπιευς 26/12/2011 19:09:37

    Ναι καλα ,αλλα ποιος θα μου εξηγησει γιατι καταρρεοντος του Πασοκ Η Ν Δ δεν ξεκολλαει απο το 21%. Τις πταιει αληθεια?

    • ΤΡΟΦΩΝΙΟΣ - ΥΙΟΣ avatar
      ΤΡΟΦΩΝΙΟΣ - ΥΙΟΣ @ Αλμωπιευς 26/12/2011 19:44:31

      Αγαπητέ μου "Αλμωπιευς" και λοιποί αναγνώστες του Antinews , πιστεύετε ακόμη τις "Δημοσκοπήσεις"; Για θυμηθείτε παραμονές εκλογών του 2004 να βγαίνει ... ότι η Ν.Δ. είναι μπροστά μόνον 0,5% , η κ. Διαμαντοπούλου να το κάνει "σημαία" και μετά από λίγες ημέρες τ' αποτελέσματα των Εκλογών ... Επίσης τ' αποτελέσματα των Δημοσκοπήσεων για τις Ευρωεκλογές του ίδιου χρόνου που έδιναν προβάδισμα της Ν.Δ. 5% και τελικά ... ήταν κοντά 10%.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Αλμωπιευς 26/12/2011 19:58:12

      Σιγά το δύσκολο ερώτημα!
      Εχουν περάσει μόλις δυο χρόνια που η ΝΔ υπέστη τη μεγαλύτερη ήττα στην ιστορία της με σχεδόν 11 μονάδες διαφορά.
      Αυτές οι διαφορές δεν καλύπτονται εύκολα.
      Επι πλέον η γενικότερη απαξίωση του πολιτικού συστήματος περιλαμβάνει όλα τα κόμματα που άσκησαν εξουσία, άρα και τη ΝΔ.
      Τέλος, πολλά στελέχη που διετέλεσαν υπουργοί ακόμα και σήμερα διατυπώνουν δημόσιο λόγο.
      Αυτές είναι μερικές από τις αιτίες. Υπάρχουν και άλλες.

      Από την άλλη, μόνον ένας κακόπιστος δεν θα έβλεπε οτι ο Αντώνης Σαμαράς παρέλαβε ένα διαλυμένο κόμμα και το συμμαζεύει.
      Βρίσκεται ήδη μπροστά στις δημοσκοπήσεις και με διψήφια νούμερα ακόμα.
      Η συσπείρωση της παράταξης βελτιώνεται, αλλά έχει δρόμο ακόμα.
      Ο ίδιος πέρασε τον Παπανδρέου στα πρωθυπουργικά χαρακτηριστικά, ενώ αυξάνει και τη δημοφιλία του.
      Η εκτίμηση ψήφου, δείχνει τη ΝΔ πάνω από 30%.
      Ο κόσμος μόνον τελευταία αρχίζει να μιλάει για εκλογές.
      Τα ποσοστά των κομμάτων αυξάνονται μετά την προκήρυξη εκλογών.

      • juliet avatar
        juliet @ Κώστας Ροδινός 26/12/2011 20:14:45

        Κύριε Ροδινέ,
        Χρόνια Πολλά, κρατάω μόνο το .......αλλά έχει δρόμο ακόμα.
        Να ελπίζουμε ότι η απόσταση θα καλυπτεί μέχρι τις εκλογές;ότι οι πινακίδες παράκαμψης θα εξαφανιστούν και θα μπούν τα σωστά σήματα;γιατί καλά τη μέρα είναι εύκολα αλλά τη νύχτα τα σήματα θα πρέπει να είναι ευδιάκριτα,και τώρα χειμώνας ον, υπάρχει ομίχλη.

  5. Φ. ΓΙΑΝΚΟΥΛΑΣ avatar
    Φ. ΓΙΑΝΚΟΥΛΑΣ 26/12/2011 19:45:23

    αλμοπιευς..........δεν ξερω αν παρεις απαντηση πειστικη .Εδω σας θελω φωστηρες δωστε απαντηση..........

    • juliet avatar
      juliet @ Φ. ΓΙΑΝΚΟΥΛΑΣ 26/12/2011 19:51:36

      Η απάντηση μετά τα Φώτα.....

      • Τιγράνης avatar
        Τιγράνης @ juliet 26/12/2011 20:04:13

        Σιγά μη δούμε φως μετά τα Φώτα. Άσε που και το περιστέρι απεδείχθη σικέ , αφού κάνει μια κωλοτούμπα πάλι στου κασίδη το κεφάλι θα κάτσει…

      • Αγρότης avatar
        Αγρότης @ juliet 26/12/2011 20:06:52

        Juliet χρόνια πολλά.
        Πολιτικοί και λαός περιμένουν τα φώτα...........

  6. ελενα avatar
    ελενα 26/12/2011 20:14:29

    τρελαινομαι,μου αρεσουν και σαν ιδεα αυτου του ειδους τα σεναρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. juliet avatar
    juliet 26/12/2011 21:44:32

    Η διαφορά είναι ότι η πάπια κάνει παπαπα...απαπα, ενώ η κότα κοκοκο,χιχιχι.

  8. ioannis33 avatar
    ioannis33 26/12/2011 23:30:26

    τα μυστικά γκάλοπ είναι απο τις ίδιες τις εταιρίες δημοσκοπήσεων ''πειραγμένα'' για να προκαλούν αντιδράσεις,συσκέψεις και παραγγελία νέων γκάλοπ.

  9. NONOS avatar
    NONOS 27/12/2011 00:12:26

    Οσοι προσπαθειτε να διακομωδησετε τα γκαλοπς με τα οποια περιθωρια σφαλματος κι αν περιεχουν κεφαλι νικης θα παρει η ΝΔ μονον να μιλησει ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ γιατι κι αυτη η αναβλητικοτητα και τα ναι και οχι του Σαμαρα μας κουρασαν και εφθηραν και τον ιδιο αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν το εχει καταλαβει εαν δε κατεβει στο Λαό να αφουγκρασθεί τα προβληματα του ολοι εμεις που τον ψηφισαμε πολυ φοβαμαι οτι θα του γυρισουμε την πλατη και τοτε θα ειναι αργα .Δεν ειναι δυνατον τωρα που το ΠΑΣΟΚ πεθαινει η ΝΔ να μη ξεκολλαει απο το 21% αρα κατι φταιει ας ψαξουν να το βρούν.

    • occultist avatar
      occultist @ NONOS 27/12/2011 02:16:11

      NONOS είπε:
      ''Δεν ειναι δυνατον τωρα που το ΠΑΣΟΚ πεθαινει ....''
      Δυστυχώς, φίλτατε, το ΠΑΣΟΚ δεν πεθαίνει. Σφαδάζει, ψυχομαχά, αλλά η ψυχή του δεν έχει φύγει ακόμα. Ειναι ακόμα ζωντανό και επειδή έχει στριμωχθεί είναι πολύ επικίνδυνο. Το τέρας είναι πολύ επικίνδυνο. Απέβαλε το κεφάλι του (ΓΚΑΠ) και στην θέση του έβαλε άλλο (Παπαδήμιο). Ο άνθρωπος των παρασκηνίων στο προσκήνιο.