#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/08/2011 21:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σοβαρό επεισόδιο σε βάρος Καρχιμάκη


(Ανανεωμένο). Επεισόδιο μεταξύ του γραμματέα του ΠΑΣΟΚ, Μιχάλη Καρχιμάκη και πολίτη σημειώθηκε, το βράδυ της παραμονής της Παναγίας, σε πανηγύρι στο χωριό Μαρωνιά, κοντά στη Σητεία.

Όπως γράφει η "Ελευθεροτυπία" ένας αγρότης επιτέθηκε εναντίον του αρχικά φραστικά και στη συνέχεια -όταν ο Μ. Καρχιμάκης απάντησε στις ύβρεις- χειροδικώντας εναντίον του.

Το σοβαρό αυτό επεισόδιο σημειώθηκε κατά τη διάρκεια πανηγυριού, στο οποίο συμμετείχε τόσο ο βουλευτής και γραμματέας του ΠΑΣΟΚ Μ. Καρχιμάκης, όσο και ο βουλευτής της Ν.Δ. Γιάννης Πλακιωτάκης.

Αρχικά μάλιστα ο συγκεκριμένος αγρότης είχε αποδοκιμάσει φραστικά και τον Γιάννη Πλακιωτάκη, με το βουλευτή ωστόσο να μην απαντά.

Δεν συνέβη όμως το ίδιο με τον Μιχάλη Καρχιμάκη, ο οποίος απάντησε σε άπταιστα «γαλλικά» όταν δέχτηκε τη φραστική επίθεση. Ο αγρότης κινήθηκε απειλητικά εναντίον του και σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες χειροδίκησε εναντίον του πριν προλάβει η φρουρά του να αντιδράσει. Τελικά τα πράγματα ηρέμησαν λίγα λεπτά αργότερα, αν και το γλέντι στιγματίστηκε από το επεισόδιο.

Χθες το βράδυ, ο γραμματέας του ΠΑΣΟΚ επιχείρησε να διαψεύσει τα γεγονότα λέγοντας στο Cretalive ότι "το επεισόδιο προκάλεσαν δύο στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ" . Το ίδιο site μετέδιδε ότι σύμφωνα με πληροφορίες από το περιβάλλον του Μ. Καρχιμάκη, η επίσκεψή του στη Μαρωνιά, το βράδυ της Κυριακής, έτυχε εγκάρδιας υποδοχής - τουλάχιστον από την πλειοψηφία των θαμώνων. Ο γραμματέας του ΠΑΣΟΚ πέρασε από όλα τα τραπέζια, χαιρετώντας τους παρευρισκόμενους, ωστόσο σε ένα από τα τραπέζια - όπου επίσης τον χαιρέτησαν ένθερμα - κάθονταν δύο άτομα, που φέρονται να είναι στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ.

Ο ένας εκ των δύο ανδρών κινήθηκε, μεν, απειλητικά εναντίον του Μ. Καρχιμάκη αλλά και εναντίον του γιου του (!), οι ψυχραιμότεροι παρενέβησαν, δε, και τον απομόνωσαν, βάζοντας τέλος στο περιστατικό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. μαρικα avatar
    μαρικα 15/08/2011 22:10:30

    Κριιιιιιιιιιιιιιιιμα που δεν..........

  2. maria avatar
    maria 15/08/2011 22:34:03

    πως μπορεί να ξεχωρίσει κάποιος τους συριζαίους;

    • Ignoramus avatar
      Ignoramus @ maria 15/08/2011 22:56:29

      Έχουν ραβδώσεις στο δερμα

  3. μαρικα avatar
    μαρικα 15/08/2011 23:05:10

    Χρονια πολλα Μαρια,στην ερωτηση σου,νομιζω πως ειναι λιγο μελαμψοι και
    εχουν βουλα στο μετωπο,μπορει και ραβδωσεις στο δερμα(ΙΓΝΩΡΑΜΟΥΣ)

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ μαρικα 15/08/2011 23:09:33

      Εγώ γνωρίζω έναν ο οποίος έχει φολίδες και διχαλωτή ουρά.
      Όχι μακριά όμως!

  4. Σταύρος avatar
    Σταύρος 15/08/2011 23:05:56

    Τόσα και τόσα ψέματα έχει πει ο Καρχι*άκης, ένα ακόμα.
    Όλη η μπλογκόσφαιρα βουίζει για τα κατακέφαλα στο πανηγύρι!
    Μαζί με τον Ι. Πλακιωτάκη δεν είχε πάει;
    Ας επιβεβαιώσει αυτός το ένα ή το άλλο!
    Τι σόϊ "λεβέντης Κρητικός" θέλει να είναι;!

    Οι δικές μου πληροφορίες λένε ότι, ο Καχρι*άκης πήρε τον Πλακιωτάκη μαζί του για να τον μυήσει στην "μάσα".
    Το ΠΑΣΟΚικό του DNA όμως τον απέτρεψε από αυτό κι έτσι όταν άρχισαν να πέφτουν τα κατακέφαλα, είς αντίθεση με το "μαζί τα φάγαμε", τα έφαγε μόνος του!
    Εκνευρισμένος τότε ο Ι. Πλακιωτάκης, Βουλευτής Ν.Δ. ας μην ξεχνάμε, τον πήρε διακριτικά μακριά γιατί, αν έτρωγε μόνος του την πιατέλα με τα κατακέφαλα που τους ερχόταν κέρασμα, θα βούϊζαν κι άλλα πράγματα σήμερα!!!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Σταύρος 16/08/2011 00:00:59

      Πονάν τα παλικάρια ωρέ Σταύρο;

    • madprof avatar
      madprof @ Σταύρος 16/08/2011 08:10:25

      Η Αγιαστούρα και η χλεύη των πολιτών είναι τα Μόνα μέσα για να δείξουν οι πολίτες την αντίθεσή τους στο φαυλοφασιστοκαθεστώς που δημιούργησε και στηρίζει η "νουδουλοπασοκ and co." εταιρεία με μαφιόζικα πρότυπα.
      ΥΓ. Σε μία χώρα που δεν λειτουργεί η Δημοκρατία, η απόδωση Δικαιοσύνης και άρα η Κάθαρση επαφίεται στους Πολίτες.

  5. brankaleon avatar
    brankaleon 15/08/2011 23:26:39

    Μάλλον ο "επιτιθέμενος" φοβήθηκε γιατί ο Καρχιμάκης φορούσε τα μπρατζάκια, από πέρσυ που ο chif έκανε τα μπάνια στην Λεβεντογέννα

  6. Tassos avatar
    Tassos 16/08/2011 00:29:05

    Αν είχαν λίγο ανδρισμό οι κρητικοί θα τον είχαν πάρει με ντομάτες από καιρό τον συγκεκριμένο τύπο.

  7. EPICOUROS avatar
    EPICOUROS 16/08/2011 08:18:29

    ΣΥΓΝΩΜΗ Ο ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝΕ ΠΑΕΙ ΠΑΡΕΑ?

  8. Pikis avatar
    Pikis 16/08/2011 10:04:25

    Η μάσα μας φέρνει πιο κοντά.
    Κάποτε μας έφερναν πιο κοντά οι χρυσές καδένες FA CADORO!

  9. ΣΑΓΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΣΑΓΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 16/08/2011 10:04:53

    Συγκλονιστική προσωπικότης...Ε ρε Ελλάδα ποιοί σε κυβερνάνε...

  10. Orestios avatar
    Orestios 16/08/2011 10:43:08

    Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ στους πολιτικούς δεν αποδίδεται με χαστούκια.

  11. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 16/08/2011 10:46:30

    Αυτός θέλει πολλά καντάρια ξύλο αλλά στην Κρήτη ακόμα το αγαπάνε το ΠΑΣΟΚ και μυαλό δεν βάζουν......

  12. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 16/08/2011 13:20:56

    Δεν εντασσομαι στο ευρυτερο πολιτικο-πελατειακο συστημα που χρονια κυβερνα τη χωρα.Θεωρω ομως τουλαχιστον απαραδεκτο για να μη πω κατι πιο βαρυ τη ΜΟΔΑ των ΔΗΘΕΝ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ με τις επιθεσεις και τους προπηλακισμους των πολιτικων.Ειδικα μαλιστα οταν 0ι αγανακτισμενοι ανηκουν σε συγκεκριμενο πολιτικο χωρο και αποφευγουν να το παραδεχτουν. Τους πολιτικους ο λαος τους επιβραβευει η τους τιμωρει με την ψηφο του. Να αναλογιστουν λοιπον γιατι οι πολιτες εξακολουθητικα στηριζουν με την ψηφο τους συγκεκριμενα προσωπα και αποδοκιμαζουν αλλα .Η γενικευση (ολοι ειναι ιδιοι-ολοι φταινε-ολοι ειναι κακοι -κλεφτες κλπ),δεν προαγει το πολιτικο ηθος ουτε βοηθα την λυση προβληματων και την εξοδο απο την κριση.Για σκεφτειτε, ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, να την στηνουμε και να προπηλακιζομε οποιους και οσους πολιτικους δεν μας ειναι αρεστοι!!Τι θα γινει?

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ ΝΙΚΟΣ 16/08/2011 14:24:32

      Νίκο ο Λαός τους επιβράβευσε με την ψήφο του όπως λες, για να "μοιράσουν χρήματα" αφού έτσι είχαν υποσχεθεί. (όχι ότι συμφωνώ με αυτό)
      Τώρα αυτοί ξεπουλάνε την πατρίδα.
      Οι πολίτες τι πρέπει να κάνουν;
      Να περιμένουν την επόμενη τετραετία;
      Μιλάμε για ΠΡΟΔΟΣΙΑ αν δεν το έχεις καταλάβει.
      Δεν τους χτυπάει μόνο ο ΣΥΡΙΖΑ αλλά προς εκεί έχουν διαρροές και προς εκεί προσπαθούν να κάνουν συσπείρωση.
      Το ξύλο το τρώνε από παντού!
      Όσο για τους "αγανακτισμένους", εγώ τους το έχω πει από την πρώτη στιγμή.
      Η αγανάκτησή σας πρέπει να έχει ονοματεπώνυμο! ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ!!!
      Γιατί αγανακτισμένα μπορεί να είναι τα ΠΑΣΟΚια αφού δεν βολεύτηκαν ακόμα!

  13. Γιώργος avatar
    Γιώργος 16/08/2011 14:17:20

    "Τους πολιτικους ο λαος τους επιβραβευει η τους τιμωρει με την ψηφο του" αναφέρει παραπάνω . Αυτό γίνεται σε καθεστώς ευνομίας . Τους δωσίλογους ο λαός τους επιφυλάσσει άλλη αντιμετώπιση ως φαίνεται. Σε κάθε περίπτωση ακόμα και αν καταδικάσουμε τις βιαιοπραγίες ένα γιαουρτάκι που δείχνει απαξίωση δεν είναι τόσο τρομερό . Σιγά μη θιχτεί "το πολιτικο ηθος" ο καθωσπρεπισμός μας μάρανε . Για τα εγκλήματα εναντίον του κόσμου της εργασίας , για τον εργασιακό μεσαίωνα δεν βλέπω να διαμαρτύρονται μερικοί .

  14. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 16/08/2011 16:47:32

    Όποιος έχει βίντεο να το αναρτήσει. Ο Καρχιμάκης και οι υπόλοιποι σαν αυτόν όπου πάνε θα τρώνε γιαούρτια μάλλον από εδώ και πέρα.

  15. Enzo avatar
    Enzo 16/08/2011 22:37:12

    Ρε παιδια μπορει να μου απαντήσει κανείς σας;
    Τι δουλεια είχε ο Πλακιωτάκης πάρεα με τον καρχιμακη τον μεγαλύτερο λασπολογο του ΠΑΣΟΚ ; Ε ;

  16. Αργοναύτης avatar