#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/06/2010 00:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σοβαρά επεισόδια Ξυνίδη – συνδικαλιστών στην Ιπποκράτους



Σοβαρά επεισόδια σημειώθηκαν στα γραφεία του ΠΑΣΟΚ στην Ιπποκράτους σε διατομεακή σύσκεψη συνδικαλιστών υπό τον γραμματέα του κόμματος κ. Ξυνίδη.

Θέμα της συνάντησης ήταν να ηρεμήσουν οι εξαγριωμένοι απο το Εργασιακό και Ασφαλιστικό συνδικαλιστές του ΠΑΣΟΚ, αλλά ο κ. Ξυνίδης κατάφερε να τους εξαγριώσει περισσότερο.

Ανταλλάχθηκαν τα γνωστά κοσμητικά επίθετα, οι συνδικακλιστές φώναζαν οτι δεν μπορούν να αντικρύσουν τον κόσμο, ο κ. Ξυνίδης απαντούσε προκλητικά και παραλίγο η κατάσταση να ξεφύγει εντελώς.

Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν ότι χρειάστηκε επέμβαση… αστυνομικών για να καθησυχάσουν τα πνεύματα και να ...διαφύγει ο γραμματέας του ΠΑΣΟΚ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/06/2010 00:04:27

    Τα χαλάσαν στη μοιρασιά;

    • zackii avatar
      zackii @ Strange Attractor 23/06/2010 08:38:02

      Όχι αλλά από άνθρωπο που ήταν μπροστά σε συζήτηση συνδικαλιστών τους είπαν να τους κάνουν περικοπή κάπου 10000 το χρόνο-έτσι γιά τα μάτια-και σαλτάρησαν οι ταλληροkillers

  2. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 23/06/2010 00:35:36

    Παααάλι;

  3. Orestios avatar
    Orestios 23/06/2010 00:45:26

    Αφού θα διαλυθούν μετά τις εκλογές, γιατί δεν το κάνουν μια ώρα αρχύτερα?

    • ALALOGIA avatar
      ALALOGIA @ Orestios 23/06/2010 07:12:04

      Ορέστιε, "με το νου πλουταίνει η κόρη, με τον ύπνο η ακαμάτρα" σε ποιά κατηγορία βρ"ύ"σκεσαι;

  4. Κωνσταντινος avatar
    Κωνσταντινος 23/06/2010 00:48:59

    Ποια ειναι η μοιριασια κυριε; Το ΠΑΣΟΚ στην βαση του ειναι απολυτως δημοκρατικο κομμα, δεν μπορει κανενας να το μαζεψει...
    Θα διαλυθει το ΣΥΡΙΖΑ και η ΝΔ..Το ΠΑΣΟΚ μαλλον θα φερει νεες δυναμεις...
    Οικολογους Ανανεωτικους κεντρωες δυναμεις κτλ...

    • anonymos avatar
      anonymos @ Κωνσταντινος 23/06/2010 01:00:21

      Η δημοκρατία τρέχει απο τα πατζάκια σας.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Κωνσταντινος 23/06/2010 01:10:56

      Η διάλυση είναι αναπόφευκτη στο ΠΑΣΟΚ. Η ρευστοποίηση αναγκαία.

    • ALALOGIA avatar
      ALALOGIA @ Κωνσταντινος 23/06/2010 07:08:31

      Κωνσταντίνε μην τσιμπάς.

    • ssd avatar
      ssd @ Κωνσταντινος 23/06/2010 07:19:22

      Και οι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ άνθρωποι μέσα από την κοινωνία είναι και τρώνε και αυτοί την παπάρα,ήδη πολλοί έχουν σταματήσει να μην βάζουν πλάτη σε αυτά που κάνει η κυβέρνηση,στο τέλος θα μείνετε μόνοι σας τα κομματόσκυλα,αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Κωνσταντινος 23/06/2010 08:15:01

      ....Θα διαλυθεί η Ελλάδα φίλε μου αλλά το ΠΑΣΟΚ δεν θα διαλυθεί;
      Πάρε και σύ ένα , που έλεγε κι ο Ηλιόπουλος στο σινεμά.

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/06/2010 01:17:33

    άσχετο, αλλά ο αρχιψέυτης, 3η γενιά Πρωθυπουργός, ξεστόμισε (με κάποιο κόμπιασμα ακόμα και στα Αγγλικά του) "huge case of fraud of the previous Government"

    Μπορώ να γράφω μια ώρα για τις αποτυχίες της προηγούμενης Κυβέρνησης, αλλά huge case of fraud, ξεστομισμένο από τον ΓΑΠ... είπε ο γάϊδαρος τον πετεινό "κεφάλα"!

    • tiramola avatar
      tiramola @ archaeopteryx 23/06/2010 01:21:28

      Και να ήταν μόνο αυτό...
      Εδώ παρομοίασε την κυβέρνηση Καραμανλή με του Μπους, καθαρή παρέμβαση στα εσωτερικά των ΗΠΑ...

  6. νεόπτωχος avatar
    νεόπτωχος 23/06/2010 09:08:23

    Γενικώς, τίς πέτρες πως σκέπτονται να τις αντιμετωπίζουν οι βουλευτές του πασόκ;
    Θα κυκλοφορούν με ακριβά κράνη (σαν τους μηχανόβιους) ή θα γίνουν της μόδας οι ολόσωμες σιδερένιες πανοπλίες (για έξτρα προστασία), μέσα στο κατακαλόκαιρο;
    Που τους κατάντησε ο Παπανδρέου τους σοσιαλιστές και τους δημοκράτες, έ;
    Τους αγαπάει τόσο πολύ ο λαός που αυτό το καλοκαίρι θα το περάσουν μέσα στο σπίτι τους.
    Όμως να μην στενοχωριούνται, δεν θα είναι οι μόνοι.
    Έτσι και αλλιώς λίγοι Έλληνες θα πάνε διακοπές φέτος, παρόλο που "τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα", που έλεγε προεκλογικά ο εθνικός μας ψεύτης.
    Πρόσκληση-πρόκληση:
    Όποιος βουλευτής του Παπανδρέου νομίζει ότι είναι παλληκάρι, ας τολμήσει να πάει στις παραλίες για μπάνιο χωρίς σεκιουριτά μαζί του.

    • Lalakis avatar
      Lalakis @ νεόπτωχος 23/06/2010 10:05:35

      και ομως φιλε μου αν πας και σιμερα σε γραφειο βολευτη του πασοκ θα δεις ουρες κοματοσκυλων να εκλιπαρουν για ρουσφετια και τους διευθυντες του γραφειου να γαβγιζουν εντολες στα τηλεφωνα. στην αλλη ακρη σινιθως δημοσιες υπηρεσιες που αυτο το καιρο ετοιμαζονται για πρασινη καταληψη ενεκα των κρισεων προαγογών.

      • socrates avatar
        socrates @ Lalakis 23/06/2010 10:14:40

        Εγώ άλλα βλέπω και ακούω!
        Εντελώς άλλα.
        Ρίξε μια ματιά και στο "παρόν".

  7. evangelos avatar
    evangelos 23/06/2010 09:52:21

    Όποιος βουλευτής του Παπανδρέου νομίζει ότι είναι παλληκάρι, ας τολμήσει να πάει στις παραλίες για μπάνιο χωρίς σεκιουριτά μαζί του.
    φιλε μου χωρις σεκιουριτα πλεον δεν πανε ουτε στην τουαλετα..ειδα προσφατα βουλευτη να συνοδευετα απο 2 σεκοιυριταδες..ενας μπροστα και ενας πισω...

  8. salmonellas avatar
    salmonellas 23/06/2010 10:11:24

    Perastika.

  9. pizza avatar
    pizza 23/06/2010 15:55:34

    Τα λαμογια εν δραση. Παντα ομως για το καλο το δικο τους.....εεεεε του κοσμου συγνωμη μου ξεφυγε. Τι περιμενουμε σε αυτη τη χωρα. Τα εχουμε πη ξανα, και ξανα, και ξανα. Και τωρα Πειραιας=μπουρδελο και κυβερνηση γιοκ! Και οχι τιποτε αλλο, αλλα μας βγηκε και ο Γερουλανος εχθες και μας ειπε οτι θα αποζημιωνοντε οσι ταλαιπωρουντε.... Σε δυο χρονια, τρια, τεσσερα, η με Ελληνικα ομολογα?