20/06/2009 15:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σκηνές πρωτοφανούς βαρβαρότητας στην Μανωλάδα


______________________________________________________________________________________________
Σκηνές πρωτοφανούς βαρβαρότητας, με θύματα δύο μετανάστες από το Μπανγκλαντές, εκτυλίχθηκαν την Πέμπτη στη Νέα Μανωλάδα Ηλείας.

Δύο νεαροί αγρότες χτύπησαν, έδεσαν και έσυραν με το μηχανάκι τους μετανάστες, ισχυριζόμενοι ότι προσπάθησαν να τους κλέψουν τρία αρνιά από τη στάνη τους.

Όπως αποκάλυψε η εφημερίδα «Πατρίς» του Πύργου, «οι αγρότες της περιοχής πήραν τον νόμο στα χέρια τους και αποφάσισαν να τιμωρήσουν με τον δικό τους, απάνθρωπο τρόπο, οικονομικούς μετανάστες που ζουν και εργάζονται στην περιοχή. Τους γρονθοκόπησαν, στη συνέχεια τους έδεσαν στο δίκυκλο και τους έσυραν σαν ζώα στο κέντρο του χωριού για παραδειγματισμό, επειδή το τελευταίο δεκαήμερο φέρεται να είχαν αφαιρέσει αιγοπρόβατα από το αγρόκτημά τους. Οι κλοπές ωστόσο ουδέποτε είχαν δηλωθεί στις αστυνομικές αρχές».

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1025389&lngDtrID=244

Είναι προφανές ότι οι δυο που πήραν το νόμο στα χέρια τους δεν εκφράζουν τα αισθήματα του φιλόξενου ελληνικού λαού. Πρέπει λοιπόν να τιμωρηθούν με την βαρύτερη των ποινών και για τον επιπλέον λόγο ότι η αποτρόπαιη πράξη τους λειτουργεί προβοκατόρικα σε μια ευαίσθητη περίοδο κοινωνικών αναταραχών εξαιτίας του τεράστιου προβλήματος της λαθρομετανάστευσης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. wert01gf avatar
    wert01gf 20/06/2009 15:34:24

    Οι καλοί Χριστιανοί εργοδότες εξόφλησαν το χρέος τους στην πατρίδα.

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 20/06/2009 15:41:47

    συμφωνω απολυτα με το ποστ και αποδοκιμαζω τις πραξεις αυτοδικιας που οδηγουν στο αντιθετο αποτελεσμα απο τον παραδειγματισμο τον οποιο υποτιθεται οτι επιδιωκουν (μαλιστα διαβασα οτι επιχειρησαν να τους αφαιρεσουν τα ρουχα τους)
    ευτυχως υπηρξαν νηφαλιοι ανθρωποι στο χωριο και καλεσαν την αστυνομια η οποια λειτουργησε σωστα

  3. Swell avatar
    Swell 20/06/2009 15:49:00

    @2: Η αστυνομία λειτούργησε σωστά συλλαμβάνοντας και τους μετανάστες;

  4. ataktos avatar
    ataktos 20/06/2009 15:53:24

    Swell – φαίνεται η παρέμβαση της Αλέκας έπιασε τόπο

  5. Οδυσσέας avatar
    Οδυσσέας 20/06/2009 15:54:15

    @3:
    Βεβαίως λειτούργησε σωστά συλλαμβάνοντας και τους μετανάστες. Δεν είναι κατηγορούμενοι για κλοπή; Είναι.
    Αυτό δεν αλλάζει από την απαράδεκτη μεταχείριση που είχαν.

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 20/06/2009 15:55:21

    η αστυνομία επενέβη αμέσως μόλις ειδοποιήθηκε και σταματησε τη διαπόμπευση απότι διάβασα και οδηγήθηκαν όλοι στο αστ. τμημα

  7. Le canard avatar
    Le canard 20/06/2009 16:13:07

    Η αστυνομία, ανεξάρτητα αν οι αγρότες τους καταγγείλουν για κλοπή ή όχι, έπρεπε να τους οδηγήσει στο τμήμα, έτσι κι αλλοιώς. Σε ένα περιστατικό βίας ή άλλο, άπαντες οδηγούνται και σχηματίζεται δικογραφία με βάση τις καταγγελίες των μεν και των δε. Δηλαδή, πχ, για να κατηγορήσει η αστυνομία τους αγρότες, δεν θα πρέπει να περιγράψουν το περιστατικό οι μετανάστες και να γίνει μήνυσε σε βάρος των αγροτών; Το ίδιο πρέπει να κάνουν και οι αγρότες σε βάρος των μεταναστών για ενδεχόμενη κλοπή. Το θέμα είναι να μην ισχύσουν δύο μέτρα και δύο σταθμά υπέρ, εννοείται, των αγροτών.

  8. Αδιαφορία και Ρατσισμός εναντίον των Ελλήνων,«νόμος» πλέον από την ψ avatar
    Αδιαφορία και Ρατσισμός εναντίον των Ελλήνων,«νόμος» πλέον από την ψ 20/06/2009 17:15:18

    Εξαφανισμένο από το «ρεπερτόριο» της ψευτό-Αριστεράς και των συνιστωσών του ΣΥΡΙΖΑ η αναφορά σε προβλήματα Ελλήνων ή Ελληνίδων! Την αποκλειστικότητα έχουν οι Λαθρομετανάστες, και σαφώς αυτό υποσκάπτει και μια ακόμη χειρότερη συνιστώσα, την σιχαμένη-ψευδή προπαγάνδα. Προσπαθούν με μεταπολεμική κουμουνιστική πλύση εγκεφάλου και προβοκάτσια να «περάσουν» σε όλους (κυρίως να μας διασύρουν στο εξωτερικό με ψευτιές), ότι οι Έλληνες περνάνε μια χαρά, είναι οι πλούσιοι μεγαλοτσιφλικάδες και ότι όλα τα προβλήματα των λαθρομεταναστών προέρχονται από τον ΑΠΛΟ! Έλληνα πολίτη που πρέπει να αφανιστεί σαν Εθνότητα!

    Τους έχετε δει ποτέ να καταφέρονται εναντίων του «μεγάλου αφεντικού»? Για όλα φταίει ο «κοινός» Έλληνας! πότε είδατε π.χ. το Indymedia να κατηγορεί τον George Soros? (ούτε θα το δείτε). Βγάζουν παραπλανητικές αφίσες (και τρομοκρατικό προβοκατόρικο υλικό ανάλογα την επικαιρότητα), πλασάροντας όλα τα εγκλήματα που κάνουν αναμεταξύ τους οι λαθρομετανάστες σε μας!όπως η αφίσα που βλέπετε για την Κούνεβα! Πουθενά η εμπλοκή Αλβανών μαφιόζων οι ρουμάνων Νταβατζήδων! Την πάπια! Εσύ ΕΛΛΗΝΑ πρέπει να νιώθεις ΕΝΟΧΟΣ! (δείτε κάποιο σχετικό βίντεο εδώ: http://youtube.com/watch?v=DYr0AtOhKgg ) Για όλους αυτούς που ήρθαν έτσι με τον τσαμπουκά μέσα στο σπίτι σου! Εσύ φταις επίσης όταν ο πακιστανός βιάζει την κόρη του άλλου Πακιστανού και σφάζονται μεταξύ τους!

    Ο Σομαλός έμπορος ηρωίνης στην Κουμουνδούρου, το βάζει στα πόδια στην θέα της Αστυνομίας, τον κτυπάει διερχόμενο ταξί, φταίει η Αστυνομία που πέρασε και τον «ενόχλησε» στην διακίνηση του λευκού Θανάτου!

    Αυτή την πολιτική ακολουθούν, αυτή την Ανθελληνική πολιτική ακολουθούσαν πάντα όλοι οι υποχθόνιοι γυμνοσάλιαγκες της ψευτό-Αριστεράς!...

    Για πoιες «σιωπές» μιλάνε ακριβώς? Υπάρχουν και οι σιωπές των εκατοντάδων Ελλήνων που μαρτύρησαν στα χέρια των λαθρομεταναστών εγκληματιών μέσα στα σπίτια τους! Που είτε βιάστηκαν, είτε σφαγιάσθηκαν είτε και τα 2! Τις σιωπές του Έλληνα ΗΡΩΑ αστυνομικού Μιχάλη Σπανουδάκη και την «σιωπή» που έπεσε στο σπίτι του μετά την δολοφονική ενέργεια του αδίστακτου ληστή!, Το παλικαράκι ο Διαμαντής Μαντζούνης, την σιωπή του βουβού πόνου της οικογένειας του έξω από την Μ.Ε.Θ στον Ε.Σ. κανείς δεν την ανάφερε. Το σπίτι του Έλληνα κρεοπώλη που εκτελέστηκε εν ψυχρό στο Γαλάτσι από αλβανούς για 300¬ λίγο πριν μπει στο αυτοκίνητο του πηγαίνοντας στην δουλεία, η κοπέλα στο κατάστημα Γερμανός τώρα είναι κάτω από το χώμα εξαιτίας άλλου αλβανού!, Η «σιωπή των ΗΡΩΩΝ που έπεσαν στα ΙΜΙΑ από Τούρκικα πυρα? Των δύο Κυπρίων ΗΡΩΩΝ που εκτελέστηκαν εν ψυχρό πάλι από Τούρκους και τους τίμησαν σε όλο τον κόσμο, εκτός φυσικά από τους δικούς μας ξευτίλο-ανθέλληνες της προδοτικής «αριστεράς»!...

    Ουδεμία «σιωπή» είδαμε να «σπάει» ή κάποια πορεία, η έστω ένα χαρτάκι για την ΕΛΛΗΝΙΔΑ νηπιαγωγό την οποία απήγαγαν 2 από το Μπαγκλαντές και την βίαζαν επί δύο μέρες, ξεφεύγοντας η δύσμοιρη μέσα από ένα σπασμένο τζάμι, τριγυρνώντας μέσα στα αίματα γυμνή μέσα στο δρόμο στο Παγκράτι! Την κόλλησαν επίσης και σοβαρή ασθένεια την κοπέλα, έκανε βλέπετε το «έγκλημα» να περιπατάει στις 12:00 το μεσημέρι στους δρόμους της χώρας της (οδός Βερανζέρου και Πατησίων) για να πάει στην δουλειά της! Αυτή η Ελληνίδα πότε δεν θα ξεφύγει από την «σιωπή» της...

    Αν ήταν ο κομμουνισμός κάτι πετυχημένο δεν θα κατέληγαν πόρνες και εγκληματίες οι πρώην υπήκοοι αυτών των καθεστώτων! Επίσης αν ήταν κάτι επιτυχημένο η αναρχία θα το είχαν δοκιμάσει άλλα κράτη πολύ πριν από εμάς και μάλιστα με σοβαρούς εκφραστές όχι από τεμπελχανάδες και πρεζόνια! που σπάνε απλά γιατί θέλουν κάποιον να τους δίνει λεφτά αράζοντας και μαστουρώνοντας ολημερίς! Σε καμία περίπτωση ΔΕΝ! είμαστε υπέρ του κατάπτυστου, ελεεινού καπιταλιστικού προτύπου που μόνο δυστυχία φέρνει και σαπίλα!

    Δώσε το χέρι στον διπλανό σου Έλληνα δίνοντας για άλλη μια φορά ένα «μάθημα» στο νέο μας εχθρό που λέγεται «Νέα Τάξη» και Παγκοσμιοποίηση!

  9. provato avatar
    provato 20/06/2009 17:27:25

    Πρέπει να τιμωρηθούν παραδειγματικά τα ΄΄Μανωλόπουλα΄΄. Και όσοι απασχολούν λαθρομετανάστες να αντιμετωπίζουν βαριές ποινές, διαφορετικά θα τους εκμεταλλεύονται για ΄΄ένα πιάτο φαί΄΄ και μετά θα τους καταγγέλλουν ως λαθρομετανάστες για να μην τους πληρώνουν ή θα κάνουν άλλες αθλιότητες εκμεταλλευόμενοι την ΄΄χαλαρή΄΄ νομοθεσία. Το ίδιο (βαρύς πέλεκυς) και σε όσους ΄΄φιλοξενούν΄΄ σε τρώγλες αυτούς τους ανθρώπους και τις οικογένειές τους. Με ΄΄αναστολές΄΄ και πρόστιμα κάποιων εκατοντάδων ευρώ αλωνίζουν οι κάθε λογής επιτήδειοι, Έλληνες και αλλοδαποί. Και αν οι αλλοδαποί που έχουν νόμιμη άδεια παραμονής αποδειχθεί ότι διέπραξαν κάποιο ποινικό αδίκημα, αφαίρεση της άδειας παραμονής και απέλαση. Και αυτό το μέτρο της απέλασης να υπάρχει ξεκάθαρα στην διαδικασία χορήγησης άδειας παραμονής. Για να μην πω ότι πρέπει να προβλεφθεί κάποια μορφή φόρου –τέλους σε όσους απασχολούν μετανάστες με την μορφή ανταποδοτικής εισφοράς. Αλλά είναι μεγάλο το θέμα.
    Λαϊκά δικαστήρια και αυτοδικία ιδιαίτερα σε τέτοιες περιπτώσεις, πέραν όλων των άλλων, δυναμιτίζουν την όποια αρμονική συμβίωση μπορεί να επιτευχθεί στους δύσκολους καιρούς μας. Όπως δυναμιτίζει την αρμονική συμβίωση και η χαλαρή έως ανύπαρκτη μεταναστευτική πολιτική μας. Νερό στο μύλο των κάθε λογής Καρατζαφέρηδων , των ΜΚΟ και των ΄΄φίλων των μεταναστών΄΄ .

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/06/2009 18:12:20

    Μόνο ο Λούκυ Λουκ λείπει απ`την ιστορία όπως περιγράφτηκε.

  11. Ορθολογιστής avatar
    Ορθολογιστής 20/06/2009 18:59:24

    Πάλι τά ίδια. Έλληνες εναντίον Ελλήνων.

  12. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 20/06/2009 19:03:35

    Πραγματι υπαρχει βαρβαροτητα.Δεν υπαρχει ομως δουλοκτησια οπως γραφει με πηχυαιους τιτλους ο "Ριζοσπαστης" σημερα.
    Αυτοι που κτυπησαν τους μεταναστες δεν ηταν οι εργοδοτες τους.Δεν το εκαναν για να ριξουν τα μεροκαματα και να αυξησουν την εκμεταλλευση.Το εκαναν επειδη τους εκλεψαν τα προβατα.Οι ιδιοι δηλαδη δεν ειναι οι ωφελημενοι της μετναστευσης που χρησιμοποιουν βαρβαρες μεθοδους για να αποκομισουν μεγαλυτερα κερδη.Ειναι ασφαλως αγροικοι που ομως δεν εκμεταλλευθηκαν τους μεταναστες αλλα πηραν εκδικηση με τον αγριο αυτο τροπο για ζημιες που προξενηθηκαν.
    Βαρβαρη η συμπεριφορα αλλα δεν ειναι ζητημα εργατικου δικαιου.

  13. ataktos avatar
    ataktos 20/06/2009 19:39:20

    Ψυχραιμια – αφού το λέει η Αλέκα μας μέσο εφημερίδας έτσι είναι δεν μπορεί... και δεν έχουμε δικαίωμα αμφισβητήσεις ....

  14. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 20/06/2009 19:55:03

    Φαντάζομαι κάποιοι συγκεκριμένοι, θα είχαν πάρα πολλά να πουν σε αυτό το ποστ υπερασπιζόμενοι την πράξη των αγροτών (βλ.«μωρέ και λίγα τους κάνανε»)*, αλλά κρατιόνται με το ζόρι. Η ώρα μέχρι στιγμής είναι οκτώ παρά τέταρτο, είμαι περίεργος να δω αν θα αντέξουν να μη.. "λύσουν την σιωπή τους" έως τα μεσάνυχτα.

    *Υπό το δόγμα "Αφού η αστυνομία δεν ασχολείται, τότε ας φερόμαστε σκληρά σε παρανομούντες λαθρομετανάστες παίρνοντας εμείς οι πολίτες τον νόμο στα χέρια μας, ώστε να περάσει παγκοσμίως η εικόνα πως στην Ελλάδα αυτά δεν περνάνε και να σταματήσουν να έρχονται. Κι όσοι μάλιστα μείνουν εδώ θα ξέρουν πως αν δεν κάθουνται παναγίες θα τους τεμαχίζουμε στα τέσσερα"

  15. Σαος avatar
    Σαος 20/06/2009 21:00:12

    Φαίνεται πως έχουμε και στην Ελλάδα την δικιά μας Άγρια Δύση...

  16. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/06/2009 22:08:26

    Για όσους πονόψυχους: Πάντως μη τρελαίνεστε. Δεν είναι όλοι οι μετανάστες αθώοι αγιάννηδες που τους βασανίζουν οι Έλληνες ψευτόμαγκες. Μόλις γύρισα από μια βόλτα στο κέντρο της "φτωχομάννας" Σαλονίκης. Το τι σκατόφατσα Ρωσοποντιακή και Γεωργιανή κυκλοφορεί που αν τυχόν κάνεις πως ανταποδίδεις το γεμάτο μίσος βλέμμα τους θα σε φάνε λάχανο σε μισό λεπτό δεν λέγεται.... Και ελάτε πέστε μου για ρατσιστές έλληνες και αθώους μετανάστες. Αλλού μάλλον ζείτε και έχετε χάσει επεισόδια.

  17. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/06/2009 22:30:19

    Strange, ΟΛΟΙ οι βαλκάνιοι τριγυρνάνε στην Πλ. Αριστοτέλους και στην Παραλία με ανείπωτο μίσος ζήλειας στο βλέμμα.

    Ειδικά η εγκληματική πλέμπα που μπούκαρε με πλαστά χαρτιά σαν "ομογενείς" ρωσσοπόντιοι/γεωργιανοί είναι για γκουλάγκ.

  18. Orestios avatar
    Orestios 20/06/2009 22:58:03

    Δόξα τω θεώ! Εξασφάλισαν δουλειά οι δικηγορίσκοι που συγχρωτίζονται με τους μετανάστες. Άντε 2-3 ακόμα τέτοιες περιπτώσεις και βγάλαν τα έξοδα για διακοπές στο Ομάν.

  19. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 20/06/2009 23:07:08

    Η αποδοκιμασια της αυτοδικιας γενικοτερα και οχι μονον σε βαρος των συγκεκριμενων λαθρομεταναστων της Μανωλαδας πρεπει να γενικευθει. Απο την αλλη πλευρα ομως πρεπει να σταματησουν να προκαλουν το ΚΚΕ και ο Συριζα με τα γελοια επιχειρηματα που προβαλλουν συστηματικα υπερ των λαθρομεταναστων και, κυριως, της λαθρομεταναστευσης. Διοτι, απλουστατα, δεν ευθυνονται ουτε η Ελλαδα, ουτε οι Ελληνες για τα αιτια που την προκαλουν και ουτε την υποκινουν, αλλοι ειναι στη μεση, με ποικιλα συμφεροντα, οικονομικα και αλλα.
    Κλαιει και οδυρεται σημερα ο "Ριζοσπαστης" για το μετρο της απελασης λαθρομεταναστων που θα ευθυνονται για ενα και μικρο ακομη ποινικο αδικημα και στο οποιο, οπως λεει, θα περιλαμβανονται και οσοι εχουν "χαρτια". Κατ' αρχην δεν θα ειναι το πρωτο ποινικο τους αδικημα, διοτι και η παρανομη εισοδος τους στη χωρα αποτελουσε ποινικο αδικημα. Και, κατα δευτερο λογο, επειδη εφοδιαστηκαν με καποια "χαρτια" εχουν δικαιωμα να παρανομουν; Αυτα ειναι τελειως παλαβα πραγματα και πρεπει να το αντιληφθουν, επιτελους, στο ΚΚΕ και στον Συριζα, γιατι αλλιως δεν θα αργησει η ημερα που θα γινουν νουμερα στο ελαφρο θεατρο και στη συνειδηση των πολιτων.
    Α, ξεχασα, ο "Ριζοσπαστης" σατιριζει σημερα δεξια αθηναικη εφημεριδα που ασχοληθηκε με το θεμα της επιθεσης αρκουδας εναντιον τριων Αλβανων λαθρομεταναστων στα συνορα, που τους χαρακτηριζει μεταναστες. Τουτεστιν ο πασα ενας που ορμαει παρανομα στη χωρα χωρις να ξερουμε απο που κραταει η σκουφια του και τις επιδιωξεις του ειναι απλα ενας ακομη μεταναστης, που, ενδεχομενως, θα πλαισιωσει και τις αραιωμενες απο Ελληνες γραμμες του κομματος του λαου...

  20. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/06/2009 23:07:14

    @17 Παλλινοστούντες και καλά... Έχασε η λέξη το νοήμά της.
    Ζούμε το πολυπολιτισμικό μας όνειρο, μόνο που αντί για Σουδέζες και Χαβανέζες γεμίσαμε με Τσετσένους και Αφγανούς.
    Ωραίοι είμαστε.

  21. ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ avatar
    ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ 20/06/2009 23:33:39

    Το Δεκέμβρη κάποιοι εδώ είχαν προβλέψει τα φαινόμενα αυτοδικίας ένθεν κακείθεν.Γιατί λοιπόν η έκπληξη?

  22. Προφήτης avatar
    Προφήτης 21/06/2009 00:34:38

    Οι αρκούδες έχουν περισσότερο μυαλό από τους Έλληνες.

  23. Σπύρος avatar
    Σπύρος 21/06/2009 00:41:52

    Οι τύποι στην Μανωλάδα ειναι Κτήνη..
    Οταν αυτό γίνει κατανοητό ίσως μπορέσει να αντιμετωπιστεί ουσιαστικά το Μεταναστευτικό Ζήτημα.
    Αλλοιώς θα αφεθεί στά χερια τών Καρατζαφέρηδων και τών επαγγελματιών ΄αντεξουσιαστών-αντιρατσιστών΄καί τότε τήν κάτσαμε την βάρκα.

  24. αχ avatar
    αχ 21/06/2009 05:28:44

    @22

    Και οι φράουλες περισσότερο μυαλό από τους Μανωλαίους, αλλά ας μην το κάνουμε θέμα τώρα...

  25. Lavazza avatar
    Lavazza 21/06/2009 09:44:55

    Άρχισε η "Εθνική Αντίσταση" κατά του Εισβολέα...

  26. dr.thess avatar
    dr.thess 21/06/2009 11:37:50

    καμία σχέση με τον ανθρωπισμό που πρέπει να εχει μια ευρωπαικη ελλάδα.......μια χαρα ομως για τα δεδομένα του μουσουλμανικού μπαγκλαντες

  27. isnogood avatar
    isnogood 21/06/2009 21:13:37

    Αν είχαμε ΣΑΡΙΑ σε εφαρμογή -όπως στο ΙΡΑΝ και σε άλλες ισλαμικές... δημοκρατίες- θα τους κόβαμε τα χέρια για να μη το ξανακάνουν...καρντάσια.
    Εδώ απλά έπεσαν μερικές ψιλές.

    Και αυτό είναι ακόμη η αρχή.
    Ένας φίλος πάντως πρόσφατα γράφτηκε σε σύλλογο ...σκοπευτικό και απέκτησε το 9άρι του!
    ΝΟΜΙΜΑ.

    Τώρα για το πόστ...

    Οι Τσομπάνηδες κακοποίησαν τους ζωοκλέφτες , και όχι τους «λαθρομετανάστες από το Μπαγκλαντές».
    Το ζήτημα είναι η ζωοκλοπή. Όχι η κακοποίηση.

  28. Σπύρος avatar
    Σπύρος 21/06/2009 22:39:23

    Το ζήτημα ειναι η άθλια κακοποίηση και οχι η αναφερόμενη Ζωοκλοπή.
    Ευκαιρία να βγάλουν τά απωθημένα τους και διάφοροι ΄σκοπευτές΄.

  29. Σπύρος avatar
    Σπύρος 21/06/2009 22:46:07

    Τις περυσινές αθλιότητες τών Φραουλοπαραγωγών στην Μανωλάδα εναντίον μεταναστών πού τούς εκμεταλλεύονταν στυγνά τίς ξεχάσαμε φαίνεται.

  30. Οδηγός ΗΣΑΠ avatar
    Οδηγός ΗΣΑΠ 22/06/2009 18:36:58

    Είναι πάντως ανησυχητικό το ότι κάποιοι με αφορμή αυτή την είδηση παίρνουν το μέρος των φερόμενων ως βασανιστών ή μιλάνε για "εθνική αντίσταση". Όχι και να δικαιολογούμε μισάνθρωπους, όποια ιοδεολογική αφετηρία κι αν έχουμε.