#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/06/2011 21:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σιγά την αντίδραση διαμαρτυρίας των 16 βουλευτών !

Οι 16  αβαντάρουν τον Γιώργο!



Γράφουμε αλλού για την επιστολή “αγανακτισμένων” βουλευτών στον Πρωθυπουργό.

Σιγά την αντίδραση διαμαρτυρίας!

Γιατί καμιά κριτική δεν γίνεται  στο πρόσωπο του κατ’ εξοχήν υπεύθυνου, του κ. Παπανδρέου.

Ουδεμία κριτική επί της ουσίας!

Αυτή  την επιστολή θα μπορούσε να την υπογράψει ακόμα και ο  …Πρωθυπουργός.

Έχω την εντύπωση ότι οι 16 βουλευτές, με την επιστολή τους,  μάλλον του ….δίνουν διέξοδο.

Η …αυτοκριτική του λύνει τα χέρια, ενόψει ανασχηματισμού.

Μπορεί εύκολα να φορτώσει την ευθύνη της αποτυχίας σε δυο-τρείς υπουργούς και να τους απομακρύνει από την κυβέρνηση.

Οι 16 θα δικαιωθούν και ο πρωθυπουργός θα …εμφανισθεί  ότι ακούει τους βουλευτές του, που εκφράζουν τον λαό!

Η συζήτηση θα εκτονώσει τα πνεύματα.

Το …μεσοπρόθεσμο θα ψηφιστεί και όλοι θα αισθάνονται καλύτερα.

Γιατί ποιοι από τους 16,  θα αναλάβουν το κόστος της ….αποστασίας.

Οι 16 αναζητούσαν μια δικαιολογία για να …πειστούν δημοσίως.

Ε, ο πρωθυπουργός θα τους …κάνει τη χάρη!

Το ΠΑΣΟΚ το ξέρει καλά αυτό το παιχνίδι. Να αναλαμβάνει, δηλαδή, και τον ρόλο της …αντιπολίτευσης.

Κ.Ρ.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Απορία avatar
    Απορία 02/06/2011 21:29:55

    ρε ποια κριτική για να κάνουν τον καλό στους "φωτοπουλέους" γίνονται όλα.
    ο καλός πασόκος και ο κακός πασόκος...

  2. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 02/06/2011 21:32:51

    Καταρρέει ο Dow Jones μετά τη δήλωση. Έκτακτη σύσκεψη του Συμβουλίου Ασφαλείας του ΟΗΕ. Χαααααχαχαχα

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 02/06/2011 21:32:54

    Σαν χαζός να ρωτήσω ευθέως κάτι τους ...16;

    Ενα ΝΑΙ (...σαν το ΝΑΙ του 2010, δημοκρατικό τους δικαίωμα) ή ένα ΟΧΙ (...σαν το ΟΧΙ των χιλιάδων που είναι στην πλατεία κάθε βράδυ) μου αρκεί:

    ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΤΟ ΜΕΣΟΠΡΟΘΕΣΜΟ ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ;

    Μπορούν απλά και συναινετικά να μας ενημερώσουν;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Ο Ιθαγενής 02/06/2011 21:50:35

      Νομοσχεδιο Χοντρικη !... το πρωτο στην πολιτικη ιστορια παγκοσμια !

      ΠΠ

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2011 21:49:43

    Κωστα,
    με προβοκαρεις,,, αλλα θα επανελθω !! αχχαχα

    Οταν το ΓΑΠ-ΝΧ, το ΠΑΠΑΚι και το Σρεκ μας φερονται σαν σε ζωα 1.5 χρονο τωρα, τι αντριδρασεις περιμενουν? Να κερασουμε φοντανακι?

    Οταν 1.5 χρονο
    -δεν ρωτανε κανενα,
    -υπογραφουν μονοι τους
    -αποφασιζουν μονοι τους για ολους
    -εχουν παντα δικιο
    -εχουν σχεδιο πρασινης αναπτυξης
    -εχουν καθεστωτικο στομφο
    -εχουν δουλεψει ΥΠΟΓΕΙΑ με αποδειξεις εναντιον ΟΛΩΝ ΜΑΣ
    -εχουν πει τα απειρα ψεμματα
    -εχουν φιλους λαμογια ( με αποδειξεις ), φιλοι οι οποιοι παιζουν μαζι μας
    -μονο αυτοι εχουνδικιο και ολοι οι αλλοι ειναι προδοτες
    -μας βαζουν συνεχεια σε διλημματα ζωης - θανατου

    να μη σου φαω την αναρτηση, αλλα με ολα αυτα, τι περιμενουν?? να περασει η τελικη πρασινη λαιλαπα "αναιμακτα"?? ΕΛΕΟΣ....

    Μονο αυτοι !!ειναι πατριωτες!!! καταφεραν να μας χωσουν δανειο και το περηφανευονται οταν τους χαριζαν 25δις και τα σνομπαραν.

    Δικαιολογω ολες τις αντιδρασεις, εκτος βιας! μα ολες τις υπολοιπες !

    Λιγα τους εχω σουρει εδω μεσα??

    ΠΠ

    ΥΓ εαν γινει το ΠΑΠΑΚι Ευρωπαικος Οικ. Δντης ( στην πολυεθνικη ), εγω θα παρω στον Ακη αγκαλια..!

    • kiki avatar
      kiki @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2011 21:56:35

      Τι γουστα ειναι αυτα ΠΠ, τον Ακη αγκαλια, εχει γινει σαν σταφιδα κορινθιακη.

    • Νίκος Αργεάδης avatar
      Νίκος Αργεάδης @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2011 22:12:09

      Χαχαχαχαχα!
      ΠΠ μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην λες...
      Χαχαχαχαχα!

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Νίκος Αργεάδης 02/06/2011 22:26:56

        Εγω την επιστολη την εστειλα... ο ΦΞ θα την παραδωσει !! χαχαχαα

        Λες να μου την πεσει η συζηγα?
        " μη τ αγορι ειναι δικο μου "
        " ασε κατω το σπιτι" κ ετσι ?? χαχαχα

        ΠΠ

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2011 22:26:43

      Γιατί νομίζεις έφτιαξαν τη νέα υπηρεσία στην Ε.Ε. Για να προλάβει να γίνει ο πρώτος Ευρωοικονόμος και του χρόνου να του δώσουν και το Νόμπελ Οικονομίας.

  5. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 02/06/2011 21:59:48

    Τα πράγματα είναι απλά
    Όποιος ψηφίσει ΝΑΙ στην πλήρη υποθήκευση της χώρας θα γραφεί στα μαύρα κατάστιχα της Ιστορίας ως συνένοχος εκποίησής της χώρας. Τα άλλα είναι λόγια του αέρα.

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2011 22:01:17

    Θελω οι 16, να μου απαντησουν στην εξης απλη ερωτηση.

    - εχετε υπ οψιν σας τους ορους της νεας Δανειακης Συμβασης των 65δις???
    - ΓΙΑΤΙ δεν τη ζητατε και μας ριχνετε σταχτη με τα μετρα????
    - Τα μετρα ειναι θεωρια !! οκ... δε μασαω εγω σε Πρασινες ενδοΠΑΣΟΚΙΚΕΣ επαναστασεις!

    - τη Δανειακη ΙΙ των 65δις, θα την υπογραψετε???
    - Θα απαιτησετε να τη δειτε πριν την υπογραψετε??
    - Θα μας τη δωσετε κ εμας να τη δουμε πριν την υπογραψετε οπως δικαιουμαστε μιας και ΕΜΕΙΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ???

    Απαντηστε σε αυτα για να ασχοληθουμε σοβαρα μαζι σας....
    ΔΕ ΜΑΣΑΩ ΤΠΤ... ολα ειναι Πρασινη Σταχτη !!! ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΗ !

    ΤΗ ΔΑΝΕΙΘΑΚΗ ΤΩΡΑ.. εν τη παλαμη και ουτω βοησωμεν.

    Ετσι θα γινετε μαγκες απεναντι στον Ελληνικο Λαο !! σε ολους μας ! οχι με ανταρσιες θελω δε θελω αρθρο,
    ΑΛΛΑ υπογραφω δεν υπογραφω ΠΡΟΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΣΕ ΑΚΙΝΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΔΑΝΕΙΟ ! και ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΛΗΣΤΡΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ.

    ΝΤΑΞΕΙ ΜΑΓΚΕΣ??

    αντε γτ σας παραχαϊδεψαν σημερα !!! και φουντωσατε σαν παγωνια !!! εγω κουρευω !

    ΠΠ ο κουρεας της 16δας

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2011 22:03:24

      Οταν σου απαντήσουν να μας γράψεις!
      ΠΠ, ο δικός σου ο Μπάμπης τι είπε απόψε και έχουν σπάσει τα τηλέφωνα;

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Κώστας Ροδινός 02/06/2011 22:06:25

        σολαρε... την ελεγε στο ΠΑΣΟΚ και στο ΓΑΠ οτι αποφασιζουν μονοι τους χαχαχαχαχαχαχααα και δεν ρωτανε κανεναν ! χαχαχαχααα
        ειπε και ο Αλεξις ( προλογος Μπαμπη ) οτι ο Αντωνης δεν συναισθανεται την σοβαροτητα της καταστασης και εκλεισε ολα τα παραθυρακια συναινεσης !!! αχχαχαααα

        ΠΠ

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Κώστας Ροδινός 02/06/2011 22:06:47

        "θα σας γραψω" μην ανησυχεις !!

        ΠΠ

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Κώστας Ροδινός 02/06/2011 22:08:15

        Ακης... "ολα στο φως" !!! χαχαχαχα φορεσε και γυαλια πρωτη φορα !!

        ΠΠ

  7. ΑΓΡΟΤΗΣ avatar
    ΑΓΡΟΤΗΣ 02/06/2011 22:10:29

    ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΟΛΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ. ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ . ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΔΕΧΟΣΑΣΤΕ ΝΑ ΕΙΠΩΘΕΙ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΛΑΙΣΙΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ - ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ - ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ Η ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΠΕΣΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΛΥΠΕΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ - ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΠΑΤΟ-
    ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΙΔΕΥΟΥΜΕ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΚΟΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ .ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ. ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ? ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ?

  8. βασίλης avatar
    βασίλης 02/06/2011 22:43:03

    Κοντός Ψαλμός Αλιλούια.
    Δεν είναι μακριά η ωρα (Μεταφόβου θεού πίστεως και αγάπης προσέλθετε)
    και τότε θα δούμε ποιός θα μεταλάβει και ποιός θα ψύγει μακριά απο το πετραχείλι του παπά.

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 03/06/2011 12:13:52

    Παρτε και την τακτικη της ομαδας ΠΑΣΟΚ…και ΦΙΛΟΙ

    *Αναβολή παίρνει η δημοσίευση των αποτελεσμάτων των stress tests, των 90 μεγαλύτερων ευρωπαϊκών τραπεζών που διενεργεί η Ευρωπαϊκή Τραπεζική Αρχή (EBA), αφού μετατίθεται για τον Ιούλιο…!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχααααααααααα

    ΝΑΙ διοτι εαν τα εβγαζαν πριν τη Συνοδο θα επεφταν Ευρωπαϊκες ΦΑΠΕΣ !
    Ειδη μας υποβαθμισαν 4 Τραπεζες σημερα !!!
    ΔΕΝ Γλιτωνουν….. κ εμεις αντι να τους πουμε Δις ΙΖ Παρτα… κ ελατε οταν σφυριξω…. παμε να υπογραψουμε “αντικατασταση συμβασης 110 δις με 65 ) χαχαχαα
    ----------------------
    *Την άποψη ότι μέχρι τέλος Ιουνίου θα έρθει ένα νέο πρόγραμμα για την Ελλάδα, εξέφρασε ο επικεφαλής του Eurogroup, Ζαν Κλοντ Γιούνκερ, επισημαίνοντας και πάλι ότι θα έρθει υπό αυστηρούς όρους και προϋποθέσεις. Σύμφωνα με το Reuters, το νέο πακέτο ουσιαστικά ΘΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΗΣΕΙ την υφιστάμενη δανειακή σύμβαση των 110 δισ. ευρώ που λήγει το 2013 και θα δώσει
    έναν επιπλέον χρόνο, πλήρως καλυμμένο χρηματοδοτικά.
    ----------------------
    Η Αντικατασταση Ειναι Νομικος Ορος !!!! Κουμπωνω πανω στο παλιο !
    Νομιμοποιω το παλιο και χωνω το νεο !!!
    Αντικατασταση = ιδιοι ΟΡΟΙ !!!! με αλλα νουμερα???

    Ρε ΠΑΣΟΚΟΙ… δεν εχετε ιδεα τι θα παθετε !!!

    ΧΟΝΤΡΙΚΗ και σε ΔΑΝΕΙΑΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ????

    ΠΠ