13/06/2011 19:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σιγά μην τους έπιασε ο πόνος τους Γερμανούς για την ενότητα του ελληνικού λαού!

Σιγά να μην πιστέψουμε ότι τους έπιασε ο πόνος τους Γερμανούς και την τρόικα και μας θέλουν  μονιασμένους !

Την ομόνοια, την ενότητα, τη συναίνεση… δεν επιθυμούν  να την επιδείξουμε για την υπεράσπιση της χώρας μας, αλλά για την υπεράσπιση του μνημονίου. Έχουν ξεκινήσει και μια δουλειά (το ξεπούλημα) και δεν μπορούν να το αφήσουν στη μέση, επειδή μπορεί εμάς έτσι να μας καπνίσει και να διώξουμε τον υπάκουο ΓΑΠ και την κυβέρνηση των κηπουρών του και να φέρουμε τίποτα άλλους,  που δεν έχουν την έγκρισή τους.  Τόσο κόπο έχουν κάνει για να μας καταστήσουν αποικία, έτσι θα τους το διαλύσουμε;

Aριστερόχειρ

Y.Γ Ένα αίτημα του ελληνικού λαού που το ζητούν όλοι μονιασμένοι, πάντως (αν τους ενδιαφέρει), είναι να δώσουν τις αποζημιώσεις για τις θηριωδίες του ναζισμού στη χώρα. Εδώ υπάρχει πλήρης συναίνεση, για την οποία τόσο κόπτονται.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/06/2011 20:11:02

    Επαναλαμβανομαι...

    Φούσκα και Lehman είναι οι Δανειστές μας…!!!
    Να σκάσουν. Δεν πληρώνουμε.. ΔΕΝ προσημειώνουμε !!
    Τσάμπα Δάνεια δώσατε, ήρθατε νταβάδες με το ΓΑΠ να υφαρπάξετε το αίμα του Ελληνικού Λαού… ποντάρατε τα πάντα σ ένα Πράσινο Αλογο… αυτό ρινοράγησε σύντροφοι Τοκογλύφοι.
    Εμείς Σύνταγμα, θα έχει και λιακάδα !!
    Δεν υπογράφουμε τπτ
    Δεν νομιμοποιούμε τπ
    Δεν μασάμε σε απειλές, τους τις γυρνάμε πίσω…( return to sender )
    Είμαστε Σκεπτόμενοι
    Δεν είμαστε ΠΑΣΟΚΟΙ
    Γνωρίζουμε τις αδυναμίες του Συστήματος, και το ξεβρακώνουμε καθημερινά!

    Σε σιέστααα φωνάάάζω Σύντροφοι και αέρα να φύγουν οι ΠΑΣΟΚΟΙ,, αυτοί οι ανεκδιήγητοι ΠΑΣΟΚΟΙ του ” δε θα μας αφήσει η Τροϊκα να επαναδιαπργαματευτούμε τους όρους του Μνημονίου”

    Αντώνη.. ξέρω που σου λέω..κράτα γερά ! ΜΠΕΤΟΝ ΑΡΜΕ ( Ιεροφάντης )

    Μας κυβερνά ο Πράσινος Αυτόματος Πιλότος.! Στο αεροπλάνο με σήμα την Πράσινη Ατομική Βόμβα.( δεν είναι ήλιος! )

    i4sense many slaps and kicks in the butts …… «H Eλλάδα, εγώ θα φύγω»

    Πάγκαλος σε Ντέιλυ Μέιλ, Φεβρουάριο του 2010
    ……”They took away the Greek gold that was at the Bank of Greece, they took away the Greek money and they never gave it back,’ said Deputy prime minister” Theodoros Pangalos.

    Οπως εκαναν bail out στις Αμερικανικές φουσκες ΕΤΣΙ να κανουν και στα Θαλασσοανεια της Ελλάδας. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ. Ο Ομπαμας γνωριζει !! Γνωριζει πολυ καλα. Η Μερκελ και ο Σοιμπλες επισης ( εχουν κανει art την κολοτουμπα ).

    Οι αγορες, γνωριζουν ( S&P υποβαθμιση ΗΣΜΕΡΑ σε Cccc !! ) οτι η Ευρωπη ειναι ενα πολιτικο μπορντελο, και ξερουν οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΟ ΚΟΥΡΕΜΑ αλλα κουρεμα εξ αναγκης = credit event (οπως εγραψα χτες).

    Εδωσαν το μεγαλυτερο Δανειο στην Ιστορια των Δανειων και θα δωσουν αλλα 120 στους διεφθαρμενους κακοπληρωτες !! χαχαχαα

    ΟΥΣΤ. This is ΠΟΡΤΑ.

    ΠΠ

  2. Orestios avatar
    Orestios 13/06/2011 20:12:21

    Είδαμε πόσο μονιασμένοι ήθελαν να είναι στη Γιουγκοσλαβία.
    Φιλία με Γερμανούς = λυκοφιλία.

  3. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 13/06/2011 21:10:17

    Όλοι οι Γερμανοί είναι λύκοι.
    Εκτός βέβαια από τον Hans Werner Sinn, τον κουνελοπνίχτη του FDP και τους άλλους "Τεξανούς Γερμανούς", που θέλουν να μας κουρέψουν και να μας χρεωκοπήσουν, με κίνητρο τον "φιλελληνισμό".

  4. η Dimi avatar
    η Dimi 13/06/2011 21:36:29

    Οι σύγχρονοι Nεοναζί της παγκόσμιας Nέας Aταξίας και επί 70ετία οφειλέτες καθυστερημένων και απαιτητών (163+ Δις Ευρώ) εντόκων αποζημιώσεων γιά τη χιτλερική «σταύρωση» της Πατρίδας μας και των εκατοντάδων χιλιάδων Ελλήνων Θυμάτων (Β’ Και Α’ Παγκοσμίων Πολέμων) και νυν απειλητικοί Δανειστές/Υβριστές της Ελλάδας (φρόντισε ο εδώ πολιτικός νάνος γιά την ανήκουστη αυτή μετατροπή), μάς απαξιώνουν, μάς απειλούν, μάς διασύρουν διεθνώς, και τζογάρουν στη χρεωκοπία μας, καθώς ως φονικά όρνεα από κούνια που είναι, ορέγονται την υφαρπαγή «αβρόχοις ποσί», της τεχνητά απαξιωμένης, όμως, ΠΑΜΠΛΟΥΤΗΣ ΣΕ ΦΥΣΙΚΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ, Ελλάδας!

    ΔΕΝ υπάρχει σήμερα Ελληνική κυβέρνηση με γόνατα γιά ν’αντιμετωπίσει την ανάλγητη και αποθρασυμένη Αγγέλα-Δωροθέα του σύγχρονου Δ’ (Οικονομικού) Ράϊχ. Υπάρχουν όμως αηδιασμένοι και αφυπνηστικοί Ελληνες πολίτες, που σε κάθε ευκαιρία, σε όσο το δυνατό περισσότερους συνΕλληνες, υπενθυμίζουμε την φρικτή «παγκόσμια κληρονομιά» που άφησαν οι «Ψήστες» και «Σαπωνοποιοί» της ανθρωπότητας.

    Να χαίρονται τον Εφιαλτικό «πολιτισμό τους», οι Νεοναζί δανειστές και δήθεν δυνάμει υφάρπαγες των Ελληνικών Θησαυρών! Να χαίρονται τα παγκόσμια κληροδότηματά τους σε «Θαλάμους Αερίων» και «Τραίνα Θανάτου».
    http://www.scrapbookpages.com/dachauscrapbook/DachauLiberation/index.html

    ΔΕΝ είναι διόλου τυχαίο ότι και οι δύο Παγκόσμιοι Πόλεμοι, ξεκίνησαν από τη φιλοπόλεμη γερμανία. Οι αγνώμονες προς τους Ελληνες, γερμανοί, είναι οι τελευταίοι της γης, που δικαιούνται να μάς κάνουν μαθήματα περί «Πολιτισμού!». Και είναι οι γερμανοί, αυτοί οι οποίοι καθημερινά με τις συμπεριφορές τους και πράξεις τους, επιβεβαιώνουν τη ρήση: «Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τον ευεργετηθέντα αχάριστο».

    Ο εδώ αχυράνθρωπος, τις κείνων ρήμασι πειθόμενος, οφείλει άμεσα να πάψει ν’ αερολογεί, έχοντας τη ψευδαίσθηση ότι μάς εντυπωσιάζει με τις εκατοντάδες Δις ευρώ άθλια δανεικά, τα οποία ανερυθρίαστα και με κομπορρημοσύνη διαφημίζει, υποθηκεύοντας την Ελλάδα και τους Ελληνες, ερήμην των Ελλήνων. Οφείλει άμεσα και χωρίς περιστροφές, να μάς εξηγήσει: Πως και Ποιοί δημιούργησαν το χρέος;; Ποιός ο λόγος πληρωμής του;; Πόσο το χρέος;; Πόσοι οι τόκοι;; Ποιά η διάρκεια «σταύρωσης» του χρέους;; Γιατί η δήθεν «η ευρωπαϊκή αλληλεγγύη» ΔΕΝ περνά τα Ελληνικά Σύνορα;; Ποιοί εισπράττουν τις εκβιαστικές τοκογλυφίες;;

    Εχουμε κάθε δικαίωμα να γνωρίζουμε γιά να ετοιμάζουμε τις Δημεύσεις περιουσιών των κυρίων/κυριών αυτών, οι οποίοι/ες «Ολοι Μαζί τα Φάγανε», όμως, τα δικά τους σπασμένα, Εμείς, στο διηνεκές, συρρόμεθα ν’αποπληρώνουμε.

    Kάτω η εθνική κατάθλιψη την οποία «η Επιτομή του Κακού» (Εpitome of Εvil) πασχίζει, μάταια, να μάς επιβάλλει.

    Κάτω το Μαύρο Μεσοπρόθεσμο και το Διεθνώς ΑΚΥΡΟ Μνημόνιο το οποίο, «ούτε με πιστόλι στον κρόταφο Δεν υπογράφεται» (Γεώργιος Κασιμάτης, Καθ. Συνταγματικού Δικαίου).

    Η Ελλάδα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ τσιφλίκι κανενός. Η Ελλάδα έχει πληρώσει την ελευθερία της και ποτίσει το χώμα της, ανά τους αιώνες, με αίμα πανάκριβο, Ελληνικό. Η Ελλάδα ανήκει αποκλειστικά και μόνο, στα δικά της παιδιά, στο δικό της αύριο, στο δικό της μέλλον.

    Η Ελλάδα και ο Λαός Της, ΔΕΝ πρόκειται Ποτέ! Ουδέποτε! να γίνουμε τα σύγχρονα Θύματα ενός φρικιαστικού, οικονομικού, νεοταξικού, νεοναζιστικού «κρεματορίου» http://www.scrapbookpages.com/dachauscrapbook/KZDachau/CrematoriaArea/NewCrematorium05.html

    Καλή Λευτεριά στην Ελλάδα μας, Αδέλφια!

    Τη Πέμπτη, 16 Ιουνίου, ο ακατανόμαστος έχει τα γενέθλειά του. Την ημέρα αυτή, γιορτάζεται ο Αγιος Μνημόνιος! (Επίσκοπος Αμαθούντος Κύπρου, 4ος μ.Χ. αιώνας). Τελικά, τίποτα δεν είναι τυχαίο σ’αυτή τη Ζωή!

  5. Ευαγγελία avatar
    Ευαγγελία 13/06/2011 23:26:46

    Θέλουν να μας κάνουν τους Εβραίους της Ευρώπης. Εμείς όμως δεν θα περιμένουμε να ξεσηκωθούμε τελευταία στιγμή όπως οι Εβραίοι του γκέτο της Βαρσοβίας. Εμείς είμαστε Έλληνες και θα τους κάνουμε να χάσουν και τον Γ Παγκόσμιο Πόλεμο!

  6. kaneis avatar
    kaneis 14/06/2011 07:17:59

    Καλα εσυ Ευαγγελία μου είσαι βαθειά νυχτωμενη. Σορυ κιόλας αλλα θεωρείς τους Εβραίους θύματα; Μετα το ολοκαύτωμα μόνο θύτες είναι παντού και στα πάντα. Αυτοί ελέγχουν τα πάντα σήμερα. Θα σου πρότεινα να διαβάσεις λιγάκι πριν γράψεις. Απο επίπεδο γνώσεων έχεις μείνει στο 1945 και στο ολοκαύτωμα.

  7. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 14/06/2011 09:32:21

    Η γελοιότητα με τους Ευρωηγέτες είναι ότι πιστεύουν με μεγάλη σιγουριά, ότι αν συναινέσει η Ν.Δ. διασφαλίζουν τις αποφάσεις-οικονομικό προγραμματισμό που θέλουν να μας επιβάλουν για τα συμφέροντα τους.
    Είναι τόσο αφελής που δεν καταλαβαίνουν ότι με το να εξωθούν ένα λαό στην εξαθλίωση το πιθανότερο είναι να τα χάσουν όλα στο τέλος;

  8. fotini avatar
    fotini 14/06/2011 10:50:06

    ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΗΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΦΛΙΚΙ ΤΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΗΚΩΣΕΙ......ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΕΓΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΞΕΝΑ.......ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Ε Λ Λ Η Ν Α Σ...........ΟΞΩ ΡΕ