13/07/2009 17:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σε 67 χώρες διαβάζουν το antinews

Σύμφωνα με το google analytics οι χώρες στις οποίες διαβάζεται το www.antinews.gr κατά σειρά αναγνωσιμότητας είναι οι παρακάτω.

Τους αγαπάμε όλους, αλλά προσωπικώς στέλνω θερμό αγωνιστικό χαιρετισμό πρώτον στον «Ξενητεμένο» στις ΗΠΑ και δεύτερον στις ευηδείς αναγνώστριές μας από την Βραζιλία.

1. Greece
2. United Kingdom
3. Germany
4. United States
5. Italy
6. Belgium
7. Switzerland
8. Sweden
9. Czech Republic
10. Canada
11. Cyprus
12. France
13. Netherlands
14. Australia
15. Luxembourg
16. Austria
17. Bulgaria
18. China
19. Croatia
20. Romania
21. Ireland
22. FYROM
23. Spain
24. Albania
25. Portugal
26. Japan
27. Montenegro
28. Serbia
29. Poland
30. Turkey
31. Ukraine
32. Qatar
33. Denmark
34. South Korea
35. Slovenia
36. Malta
37. United Arab Emirates
38. Finland
39. Kuwait
40. Hungary
41. India
42. Saudi Arabia
43. Hong Kong
44. Singapore
45. Russia
46. Mozambique
47. Taiwan
48. Uruguay
49. Lithuania
50. Egypt
51. Thailand
52. Tunisia
53. Colombia
54. Norway
55. Argentina
56. Israel
57. Ivory Coast
58. Armenia
59. Estonia
60. Chile
61. Haiti
62. Brazil
63. Vietnam
64. Syria
65. Estonia
66. Libya
67. Belarus

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Anonymous_2 avatar
    Anonymous_2 13/07/2009 18:02:38

    Ευτυχώς που είναι FYROM και όχι κανένα Macedonia να τρέχαμε (αλήθεια FYROM λέει;)

  2. Χι avatar
    Χι 13/07/2009 18:23:44

    Δυο επισημάνσεις, επειδή κάθε πρόγραμμα στατιστικών έχει τα προβλήματά του:

    α) Πολλές IP, φαίνεται να "βγαίνουν" από διαφορετικές χώρες. Μπορεί π.χ. ο αναγνώστης να είναι στη Γερμανία και το Google Analytics να τον "βλέπει" στις ΗΠΑ. Συμβαίνει με πολλούς ISP (και στην Ελλάδα).

    β) Για την καλύτερη προσέγγιση στα ζητήματα αναγνωσιμότητας, υπάρχουν κι άλλα δεδομένα π.χ. σελίδα εισόδου-εξόδου, χρόνος επίσκεψης, ώστε να αποκλείονται όσοι βρέθηκαν τυχαία ή από λάθος.

  3. YiannisM avatar
    YiannisM 13/07/2009 18:39:16

    Φάκτορα, η θεματολογία του μπλόγκ είναι τόσο συγκλονιστική που μόνο κάτι θείτσες στην Βραζιλία μπορεί να σε παρακολουθούν και όχι τα 10άρια που βλέπεις στο Mike in Brazil.. χεχεεεε ;-)

    • donaE avatar
      donaE @ YiannisM 13/07/2009 19:01:51

      Μονο για θειτσες ειναι το site?
      Ευχαριστουμε ρε συ Γιαννη.Ο ενας στελνει χαιρετισματα στις βραζιλιανες (αλλου τρως και πινεις...),ο αλλος μας λεει θειτσες τις αναγνωστριες.
      Μελαγχολω.

      • Factorx avatar
        Factorx @ donaE 13/07/2009 19:26:24

        'άμα είναι να τσιμπάς απο τώρα με τους διάφορους Αίνσταιν, έχουμε δρόμο ακόμα μπροστά μας

    • Factorx avatar
      Factorx @ YiannisM 13/07/2009 19:23:55

      προφανώς προτιμας θεματολογία με την Μιμή, αεροσυνοδούς και άλλα διάφορα που αρέσαν σε εκείνους, πως τους έλεγε ρε παιδί μου ο Σαββόπουλος, γύφτους στην εξουσία; και αφου δε σου αρέσει η θεματολογία μας τι κάνεις εδώ; απαντάς για τον ΓΑΠ; χα χα χααααα

      • YiannisM avatar
        YiannisM @ Factorx 13/07/2009 21:50:01

        Έ τι να κάνουμε οι συμπάθεις (ΓΑΠ) δεν κρύβονται. Δεν έχω απαντήσει μόνο για τον ΓΑΠ, έχω κάνει κι άλλα και ελπίζω ότι δεν θα με διαψεύσει. Πιστεύω ότι αν αοποτύχει θα ανοίξει και στην χώρα μας ο δρόμος για τους τοπικούς Μπερλουσκόνι. Για τα υπόλοιπα απαντώ παρακάτω. το site είναι καλό, ελεύθερο, δεν συμφωνώ με τους ιδιοκτήτες, μου αρέσει η προσέγγιση πολλών σχολιογράφων και πιθανώς να κάνω και ένα καλό γάμο με καμια θείτσα.. :-)

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/07/2009 19:44:01

    θείτσες; My favorites!

    • YiannisM avatar
      YiannisM @ archaeopteryx 13/07/2009 21:43:38

      επειδή και εγώ θείος είμαι, και επειδή η Βραζιλία με ότι αυτό σημαίνει για μένα αποτελεί ένα όνειρο ζωής, και επειδή πλέον θεωρώ ότι η σοβαρή ενασχόληση με τα πολιτικά και κοινωνικά ζητήματα δεν είναι ιδιαίτερα πιασάρικη, και επειδή σε σχέση με το σχετικά πρόσφατο(!!!) παρελθόν σήμερα δεν βγάζεις γκόμενα (μικρή) μ' αυτά, εκτός αν πέσεις σε καμια πορωμένη, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι τουλάχιστον στην Βραζιλία (δεν γράφω πουθενά για την Ελλάδα ή αλλού) μόνο θείτσες διαβάζουν με σπουδή το site, αυτό δε δεν αποκλείει να είναι ευειδείς όπως πολύ σωστά αναφέρεται, αλλά δεν μπορούν λόγω ηλικίας (εκτος αν έχουν καταφύγει στον τοπικό φουστάνο) να διατελούν πρέσβειρες (sic) της χώρας τους.. ;-)

  5. occultist avatar
    occultist 13/07/2009 21:52:05

    Φάκτορα, βρίσκομαι στην ευχάριστη θέση να σε πληροφορήσω ότι το antinews το παρακολουθούν και ενημερώνονται ΚΑΙ στην Γεωργία (οχι την πολιτία της Αμερικής). Πρόκειται για γυναίκες, κυρίως, που είχαν εργασθεί παλαιότερα στην Ελλάδα και έχουν μάθει Ελληνικά και παλλινόστησαν. Εχουν υπολογιστή και συνομιλούν με πατριώτες τους και συγγενείς που βρίσκονται ακόμη στην Ελλάδα μέσω Skype.
    Αλήθεια, στην Κίνα με τι γραμματοσειρά μας διαβάζουν?

  6. Factorx avatar
    Factorx 13/07/2009 21:59:00

    Αν θες τα τηλέφωνα απο τις γεωργιανές, τα έχω. οι φίλοι στην ανάγκη φαίνονται.

    • occultist avatar
      occultist @ Factorx 13/07/2009 22:13:28

      Αυτή την στιγμή απασχολώ δύο ως νοσηλευτριες. Δεκτή και η ανταλλαγή ......τηλεφώνων. Χα-χα-χα

  7. Tsertos avatar
    Tsertos 13/07/2009 22:26:56

    Aντε ρε παιδια, με το καλο να τις κανετε και 100.

    Μηπως ξερει κανεις να πει ποσα κρατη υπαρχουν
    αυτη την στιγμη στην Γη;( Aκριβη αριθμο).

    Για να δουμε ποιος θα περασει στο test;

  8. donaE avatar
    donaE 13/07/2009 22:54:53

    Λιγο πολυπλοκο,αλλα ειναι μια απαντηση τελικα.

  9. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 13/07/2009 23:23:12

    Ευχαριστω, θερμα, Φακτορα. Και ανταποδιδω. Προχωρα, θα λαχανιασουν ορισμενοι τρεχοντας και ασθμαινοντας, αλλα το Αntinews, τους αναγνωστες και τους σχολιαστες του δεν προκειται να το/τους φτασουν στον αιωνα τον απαντα. Για τις Βραζιλιανες φιλες μας δεν λεω κουβεντα, τι να πω στην ηλικια που βρισκομαι; Αλλα μου κανει εντυπωση, δεν εκανε την εμφανιση του ο Strange Attractor, δεν του αρεσουν, προφανως, οι Βραζιλιανες...
    ΥΓ. Να αξιοποιησεις τις υποδειξεις των αναγνωστων για την αναδειξη της αναγνωσιμοτητας, ετσι θα φανει πολυ καλυτερα η υπεροχη του Αntinews.

  10. Factorx avatar
    Factorx 13/07/2009 23:24:40

    ο strange είναι αποκλεισμένος, μου έστειλε κρυφά μήνυμα

  11. donaE avatar
    donaE 14/07/2009 00:02:22

    Factorx
    τωρα προσεξα τι εγραψες.Με ειρωνευεσε για τον Χώκινγκ που ανεφερα η μου φαινεται?Εγω απλως παραπονο εκανα...

    • Factorx avatar
      Factorx @ donaE 14/07/2009 04:43:16

      δεν απευθυνόταν σ΄ εσένα

  12. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 14/07/2009 02:00:12

    Για όλες τις άλλες χώρες, εντάξει, να το καταλάβω. Αλλά στη... Μοζαμβίκη και στην Ακτή Ελεφαντοστού; Πού βρέθηκε ελληνικό στοιχείο εκεί;

    Μήπως τελικά ΟΛΕΣ οι πρεσβείες και τα προξενεία έχουν πάρει εντολή από τη Ντόρα να διαβάζουν ανελλιπώς antinews;

  13. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 14/07/2009 03:10:46

    Αυριανιστης, θελεις να πεις οτι το Αntinews και ο Φακτορας ειναι οργανα αυτης που αναφερεις; Δεν εκπροσωπω το blog, απλως το παρακολουθω και σχολιαζω οταν μπορω ορισμενα απο τα θεματα που αναρτα κατα καιρους. Σε πληροφορω, αν δεν το εχεις προσεξει, οτι οταν αναφερομαι στο προσωπο που γραφεις, χρησιμοποιω μονιμως τον ορο "η κορη του καθαρματος του '65" 'η "η κυρια με τα τρια επιθετα" και ο Φακτορας ουδεποτε διεγραψε 'η τροποποιησε τους χαρακτηρισμους μου. Συνεπως, χρειαζεται λιγη προσοχη οταν διατυπωνουμε τις αποψεις 'η τις σκεψεις μας σ' αυτο το ιδιαιτερα αξιολογο απο καθε πλευρα blog.