#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/10/2012 17:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σε νυχτερινό κέντρο με μπράβους μετέτρεψε την Βουλή η Χρυσή Αυγή



Σε νυχτερινό κέντρο με μπράβους να βρίζουν και να απειλούν, μετατράπηκε η Βουλή με πρωταγωνιστές φυσικά τους Χρυσαυγίτες βουλευτές. Τις τελευταίες ημέρες όλοι έλεγαν ότι θέλει ο Μιχαλολιάκος να κάνει σόου, και το πέτυχε στη συνεδρίαση της Βουλής που συζητούσε για τις ΑΟΖ.

Οι Χρυσαυγίτες, πριν αποχωρήσουν από τη Βουλή έβριζαν απατεώνες, κλέφτες λαμόγια ενώ ο Ηλίας Κασιδιάρης, Ελληναράς μέχρι το κόκκαλο, είπε πως ο πρώην πρωθυπουργός, Γιώργος Παπανδρέου είναι ανεκδιήγητος πρωθυπουργός και Έλληνας κατά 25%! Προφανώς το... εθνικόμετρο δουλεύει καλά στη Χρυσή Αυγή και θα συνεχίσουν να χαρακτηρίζουν μη Ελληνες και πολλούς άλλους ακόμη.

Ακούστηκαν πολλά και χυδαία σε μια έξαρση παρακρατικής συμπεριφοράς της Χρυσής Αυγής. Ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ αντέδρασε λέγοντας πως «γίναμε μάρτυρες φασιστικών, λεκτικών σκουπιδιών απ’ οπουδήποτε κι αν προέρχονται, που είναι ανάξια σχολιασμού… Ο οχετός ύβρεων και συμπεριφοράς παρακράτους, καρφίτσας και ταγμάτων εφόδου δεν θα περάσει, η δημοκρατία θα νικήσει».

Ο Ηλίας Κασιδιάρης άρχισε να ουρλιάζει ενώ ο Θανάσης Νάκος να παρεμβαίνει: «είναι συμπεριφορά αυτή τώρα; Πως την έχετε δει;» ρώτησε.

"Κύριε Μανιάτη έχετε το θάρρος να πάτε Αργολίδα; Εσείς θα φάτε γιαούρτια, ή μάλλον πορτοκάλια και εμάς θα μας χειροκροτά, είστε ένας μικρός Ευ. Βενιζέλος , κοινός υποθάλπτης εγκληματία. Θα σας ακούσουμε. ΠΑΣΟΚ τέλος!", είπε στον βουλευτή του ΠΑΣΟΚ ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της Χρυσής Αυγής, Χρήστος Παπάς.
«Με απείλησαν πως θα προπηλακιστώ! Είμαι εκλεγμένος βουλευτής και δε φοβάμαι! Θα κατεβαίνω πάντα… Όποιος θέλει να απειλήσει εκλεγμένο βουλευτή του ελληνικού κοινοβουλίου θα αναλάβει ευθύνη. Θα συνεχίσω με ίδια συχνότητα παρά τις απειλές από τη Χρυσή Αυγή σε βάρος μου να κατεβαίνω και να συνομιλώ με ανθρώπους Αργολίδας. Δεν φοβάμαι, είμαι όρθιος και θα κρατηθώ μέχρι τέλους όρθιος!» ήταν η απάντηση του Γιάννη Μανιάτη.

Το επεισόδιο έληξε με την Κοινοβουλευτική Ομάδα της Χρυσής Αυγής να αποχωρεί από την αίθουσα της Ολομέλειας, βρίζοντας όσους ήταν και δεν ήταν εκεί. «Απατεώνες, κλέφτες, λαμόγια, αλήτες» ήταν μερικά από τα... κοσμητικά επίθετα που ακούστηκαν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 05/10/2012 17:44:17

    Σῶσον Κύριε τὸν λαό σου, ποὺ ἔλεγε καὶ τὸ Antinews.

  2. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 05/10/2012 17:52:31

    Από τη Νότια ή τη Βόρεια Κορέα είναι το κοινοβουλευτικό ρεπορτάζ;

    • Κώστας avatar
      Κώστας @ Ο Θείος 06/10/2012 18:55:22

      Πάντως όχι από το bunker του Hitler...

  3. tzagerCrete avatar
    tzagerCrete 05/10/2012 17:56:57

    Δηλαδή μόνο ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ αντέδρασε...;;;

    Και ο Νάκος φυσικά με ομολογίες πεζοδρομίου....

    Οι φασίστες φασίστες παραμένουν και μέσα και έξω απ' τη Βουλή!!!

    Και τα υπόγεια ρευματάκια στην κοινωνία μεταξύ ΧΑ και ΝΔ είναι υπαρκτά και σοβαρά!

    Και πολλοί μέσα στη ΝΔ ενστερνίζονται τις απόψεις των χρυσών αυγών ως προς τα εθνικά θέματα και την ΑΟΖ και αυτό είναι πολύ επικίνδυνο.

    Άντε και σε άλλα με υγεία....

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ tzagerCrete 05/10/2012 20:35:01

      Ποιός τα λέει αυτά; Η Ντόρα;

      • tzagerCrete avatar
        tzagerCrete @ ΚΜ 06/10/2012 06:38:36

        Αυτά λέει η πιάτσα μεγάλε...

        Πολλοί συντηρητικοί και ανένταχτοι πολίτες, και κυρίως νεολαία και μεγάλης ηλικίας, ενστερνίζονται τη φρασεολογία και τις πρακτικές της ΧΑ.

        Εσύ μείνε στο 2009...

        Όταν η ΧΑ θα βγάζει 30 βουλευτές στο Λεκανοπέδιο και θα είναι αξιωματική αντιπολίτευση τότε θα καταλάβεις ότι έχουν περάσει 3 χρονάκια και τίποτα δεν είναι το ίδιο.

        Πρέπει αυτό το σκυλολόι να τεθεί εκτός νομού τώρα!!!

        • ΚΜ avatar
          ΚΜ @ tzagerCrete 06/10/2012 16:13:18

          Ενώ άν τεθεί εκτός νόμου, όλοι αυτοί που λες αυτομάτως θα ψηφίσουν το κόμμα στο οποίο θα αρχηγεύει η Ντόρα σου;

          Δυστυχώς δεν είναι τα πράγματα έτσι. Η ΧΑ προσεταιρίζεται αυτούς τους ψηφοφόρους γιατί τα άλλα κόμματα είναι εγκλωβισμένα στην πολιτική ορθότητα και τις «ανεξάρτητες αρχές». Για την ΝΔ ειδικά, πάρτε το χαμπάρι ότι η βάση είναι δεξιά - όχι ελευθεριακιά! Όλα τα σκουπίδια να πανε στον Τζήμερο! Ευτυχώς πάντως, σε επίπεδο ιδεολογίας αλλά και πρακτικής (πχ Ξένιος Ζευς) γίνονται μερικά βήματα στην σωστή κατεύθυνση. Μόνο έτσι θα ξαναστείλουμε την ΧΑ εκτός βουλής.

    • Tassos avatar
      Tassos @ tzagerCrete 05/10/2012 21:09:02

      Να μην τους πετάξουν μόνο έξω από την Βουλή. Να τους στείλουν στον Κορυδαλλό να έχουν την τύχη των Παπαδόπουλου, Ιωαννίδη κλπ. Τα παιδιά των χουντικών και εγγόνια ταγματασφαλητών είναι.

      • Lampros avatar
        Lampros @ Tassos 05/10/2012 22:45:54

        Και εκπροσωπούν ένα 8% του κόσμου. Μπορεί και 12% μετά τα σημερινά.

        Είδαμε και τα παιδιά του Πολυτεχνείου τι ωραία μας περιποιήθηκαν άλλωστε...

    • anideos avatar
      anideos @ tzagerCrete 06/10/2012 16:24:21

      ¨Και πολλοί μέσα στη ΝΔ ενστερνίζονται τις απόψεις των χρυσών αυγών ως προς τα εθνικά θέματα και την ΑΟΖ και αυτό είναι πολύ επικίνδυνο.΄΄
      Και καποιοι μεσα στο ΠΑΣΟΚ υποστιριζαν πως ειναι καλυτερα να εχουμε 200 στρεματα γης λιγοτερα κλπ κλπ.
      Υπογειες διαδρομες θα υπαρχουν παντα, οπως αυτες μεταξυ ΣΥΡΙΖΑ και αυτων που καψαν τους υπαλληλους της ΜΑΡΦΙΝ κλπ κλπ.
      Η ΧΑ δεν ειναι λυση στα προβληματα της Ελλαδικης κοινωνιας, αλλα δεν διμηουργησε σχεδον κανενα απο αυτα...

  4. man8os avatar
    man8os 05/10/2012 18:08:44

    Εχει αρχισει να ξεφευγει η κατασταση.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ man8os 05/10/2012 21:59:59

      Μα γιατί;
      Οταν ο Πρόεδρος της Βουλής εκφράζεται όπως εκφράζεται
      αυτό είναι το επίπεδο που της αρμόζει.

      • kat avatar
        kat @ Ο Ιθαγενής 06/10/2012 20:48:09

        Μην ξεχνάμε και τα γαλλικά του Μειμαράκη στον Παυλόπουλο.... Τετοια βουλή έχουμε , γιατι τέτοιους έχουμε την δυνατότητα να ψηφίζουμε ... Κριμα...

  5. Απαισιόδοξος avatar
    Απαισιόδοξος 05/10/2012 18:31:46

    Ας πρόσεχαν αυτοί που υπέθαλψαν τη λαθρονετανάστευση και έκαναν τους χρυσαυγίτες "φίρμες"!

  6. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 05/10/2012 18:35:16

    Οι Χρυσαυγίτες σας πειράξανε που λένε την αλήθεια ,η οι κλέφτες???.Λαγκάρτ εδώ,Λαγκάρτ εδώ εκεί που είναι η λίστα???.Μα φυσικά στο γραφείο του Βενιζέλου.Λίγο τσίπα ντροπής απο εσάς τους δήθεν δημοκράτες δεν βλάπτει.

    • Αριστερός Ψάλτης avatar
      Αριστερός Ψάλτης @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 05/10/2012 18:57:00

      Αν θέλεις Ιωάννη Καστ. να γραφτείς στη Χρυσή Αυγή να μη σε κρατάμε. Εδώ γράφουν σοβαροί άνθρωποι όχι προσκυνητές του φασισμού, απ' όπου κι αν προέρχεται. Δε μπορεί επειδή είναι κλέφτες κάποιοι πολιτικοί να κάνουμε ήρωες τους κλεφτοκοτάδες του Μιχαλολιάκου

      • sam avatar
        sam @ Αριστερός Ψάλτης 05/10/2012 20:56:13

        άντε ντε.. υποκρισία μη μας φάνε κανένα φασουλι

      • Tassos avatar
        Tassos @ Αριστερός Ψάλτης 06/10/2012 09:29:09

        Δεν είναι κλεφτοκοτάδες. Απόγονοι δοσιλόγων, ταγματασφαλιτών και χουντικών είναι.

  7. δημης avatar
    δημης 05/10/2012 18:41:16

    Την ...Κυρία Σούλα και ...τα κορίτσια της ....γρήγορα......
    Γιά τον...."σοσιαλιστικό μετασχηματισμό της κοινωνίας μας" (σύνθημα του 81..)

  8. ΔΘ avatar
    ΔΘ 05/10/2012 18:44:31

    Πρέπει επιτέλους να πετάξουμε τους φασίστες από την Ελληνική Βουλή. Οι Έλληνες πολέμησαν τον φασισμό και θα τον ξαναπολεμήσουν. Δεν ανήκει εδώ!

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΔΘ 05/10/2012 20:14:14

      Αν πετάξεις έξω τη Χρυσή Αυγή θα πρέπει να πετάξεις έξω και το ακροαριστερό αντίστοιχο δηλαδή μέρος του ΣΥΡΙΖΑ και του ΚΚΕ. Άστο, η λύση είναι να πάψουμε να είμαστε διαλυμένο κράτος και να φτιάξουμε ένα καινούργιο που να μην αφήνει χώρο σε παρακρατικού τύπου οργανώσεις να έχουν εκλογική απήχηση.

      • dim avatar
        dim @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 05/10/2012 23:04:34

        Επι της ουσίας συμφωνώ, και τα 2 άκρα είναι, και το ΚΚΕ - Σύριζα και η ΧΑ, το πρόβλημα όμως είναι τεχνικό. Οι της ΧΑ συμμετέχουν οι ίδιοι, οπότε μπορείς εύκολα να τους βγάλεις παράνομους και να τους στείλεις σπίτι τους, οι άλλοι απλά υποθάλπτουν, υπερασπίζονται τρομοκράτες, χαϊδεύουν τραμπούκους συνδικαλιστές κλπ, δεν πάνε οι βουλευτές τους συντεταγμένα να κάνουν βίαιες και παράνομες πράξεις.... Οπότε παρότι και αυτοί άκρα είναι (και μάλιστα χειρότερα άκρα από την ακροδεξιά, γιατί έχουν και ανθελληνικές απόψεις), δυστυχώς δεν μπορείς να τους κυρήξεις παράνομους...

        • sps2north avatar
          sps2north @ dim 06/10/2012 02:55:32

          επι της ουσίας... να πας μια βόλτα στην Καισαριανή να διαβάσεις τα ονόματα των 200 κομμουνιστών που δολοφόνησε ο φασισμός την 1/5/44 και μετά να περάσεις να μας τα ξαναπείς αυτά. έλεος πια με το παραμύθι των δυο άκρων!

          • Γιώργος1 avatar
            Γιώργος1 @ sps2north 07/10/2012 18:06:48

            Χαχαχα, πλάκα κάνεις!

  9. Κωνσταντίνος avatar
    Κωνσταντίνος 05/10/2012 19:41:03

    "Οι Χρυσαυγίτες, πριν αποχωρήσουν από τη Βουλή έβριζαν απατεώνες, κλέφτες λαμόγια ενώ ο Ηλίας Κασιδιάρης, Ελληναράς μέχρι το κόκκαλο, είπε πως ο πρώην πρωθυπουργός, Γιώργος Παπανδρέου είναι ανεκδιήγητος πρωθυπουργός και Έλληνας κατά 25%"

    Έλεγαν αυτά που λέμε και εδώ οι σχολιαστές του Antinews δηλαδή και συμφωνεί μεγάλο μέρος του Ελληνικού Λαού. Ας μην δουλευόμαστε μεταξύ μας, δεν ενόχλησε το τι ειπώθηκε αλλά αυτοί που το ήπαν

    • takis kastro avatar
      takis kastro @ Κωνσταντίνος 06/10/2012 18:49:37

      οί χρυσαυγίτες είτε γιατί το πιστευουν είτε γιατί προσποιούνται την δεδομένη χρονική συγκυρία με όσα αποκαλύπτονται καθημερινά γιά την παρακμή τού πολιτικού συστήματος εκφραζουν ενα πολύ μεγάλο τμήμα τού λαού
      αν κάνετε οτι δεν το βλέπετε καί με γελοίες δικιολογίες περί δημοκρατικών-πού τούς είδατε-θεσμών κλπ προσπαθέιτε κάποιοι βολεμένοι τού ιδιου σάπιου συστηματος να αφορισετε τότα είστε μακριά νυχτωμένοι
      ξυπνάτε γιατι θα τρίβετε τα μάτια σας

  10. βαγόνι avatar
    βαγόνι 05/10/2012 19:45:54

    Αρκετά μ'αυτά τα σκουπίδια...το κενό με το πολιτικό σύστημα είναι
    δυσθεώρητο αλλά μια κοινωνία,που επιτρέπει στη λούμπεν αλητεία
    να παριστάνει τον τιμητή,δεν είναι αμέτοχη της σημερινής κατάντιας.
    Κι'αυτά τα γαργαλιστικά ρεπορτάζ,για τίς "παραστάσεις" αυτού του
    άθλιου συρφετού,δεν είναι αθώα απο όσους τα υποκινούν...η χώρα αυτή,
    παρά τη σημερινή της πτώση, είναι επιτέλους η Ελλάς, της Ελλάδος!

    • Λαμόγιο avatar
      Λαμόγιο @ βαγόνι 06/10/2012 11:16:52

      Από το λούμπεν και μόνο καταλάβαμε τις πολιτικές σου πεποιθήσεις!

  11. Καλλιπολίτης avatar
    Καλλιπολίτης 05/10/2012 20:03:00

    Καλησπέρα....το ΠΑΣΟΚ όλο τον καιρό τι έκανε;Σαν σήμερα ο ελληνικός λαός έδωσε εντολή με 44% πριν 3 χρόνια....κοιτά τι έγινε σήμερα...Μπραβο στη ΧΑ που φωνάζει ζητώντας επίμονα τη λίστα Λαγκαρντ που προσπαθούν να το κουκουλωσουν και να ξεχαστεί το θέμα...και τέλος κύριε Μανιατη για ποια δημοκρατία μιλάτε που είπες ψέματα τον Ελληνικό λαό και μας οδηγήσε στο μνημόνιο και τα χαράτσια με έξτρα φόρους;;;ο Σαμαρας πρέπει να ξεκαθαρίσει και αν ανοίξει τη λίστα....θα πω μπράβο...αλλιώς θα δυναμώνει η ΧΑ είτε το θέλουν είτε όχι γιατι πλέον η ΛΙΣΤΑ Λαγκαρντ είναι πολυ σημαντική...που ανάμεσα τα 36 ονόματα είναι ο Καμμενος και επίσης που αυτοκτόνησε χθες

  12. Γιαννης Λακωνας avatar
    Γιαννης Λακωνας 05/10/2012 20:04:06

    Προς αρ. ψαλτη
    Δυστυχως ολα τα λαμογια σοβαροι ανθρωποι εδειχναν κυριοι .

  13. iakovos avatar
    iakovos 05/10/2012 20:21:22

    Το τραγούδι του άκη πάνου "στο θολωμένο μου μυαλό" το θυμάστε?
    Είναι πολλοί οι συμπολίτες μας , που από την πείνα κ την ατιμωρησία των υπευθύνων, έχει θολώσει το μάτι τους κ δεν μπορούν να δουν τι πραγματικά είναι η ΧΑ. Βρίσκουν στα λόγια τους μια κάποια λύση...
    Εάν το πολιτικό σύστημα δεν αντιδράσει άμεσα κ ανεξάρτητα από τροικες κλπ το πράγμα σε λίγο δεν θα μαζέυεται....
    Προσωπικά προσπαθώ να εξηγήσω τα ναζιστικά πρότυπα με τα οποία λειτουργεί η ΧΑ και βρίσκω τοίχο...βρίσκω ένα θολωμένο μυαλό....

    • Lampros avatar
      Lampros @ iakovos 05/10/2012 22:55:06

      Προσωπικά προσπαθώ να εξηγήσω τα ναζιστικά πρότυπα με τα οποία λειτουργεί η ΧΑ και βρίσκω τοίχο…βρίσκω ένα θολωμένο μυαλό….

      Ναζιστικά πρότυπα και κουραφέξαλα. Αυτά που φώναξαν οι «λούμπεν» της Χ.Α είναι αυτά που φωνάζει όλος ο κόσμος, και εδώ μέσα στο Αντινιούς ακόμα. «Λαμόγια, φέρτε τη λίστα». Οι «σοβαροί» με τα κουστούμια, είναι οι πραγματικοί αλήτες, που έχουν καταστρέψει την χώρα.

      Όσο για το «ναζιστικό κίνδυνο». Σιγά τα αυγά. Αυτά είναι αφέλειες από ανθρώπους που δεν έχουν ιδέα περί ναζισμού. Το ναζισμό στην Γερμανία τον στήριξαν οι ΕΛΙΤ, ως επεκτατική λύση για τα αδιέξοδα του γερμανικού κράτους. Και η Γερμανία είχε παράδοση σε σχετική φιλοσοφία (από το Νίτσε έως τον Χαιντέγκερ και τον Σμιτ). Και ήταν βέβαια και μια ισχυρή, καπιταλιστική, χώρα.

      Εδώ είμαστε δημόσιοι υπάλληλοι, σουβλατζήδες, υδραυλικοί, τυροπιτάδες, κλπ. Αυτοί δεν κάνουν ναζιστικά κράτη, ούτε φασιστικούς πολέμους. Δεν φυτρώνει το φρούτο εδώ. Για ΑΛΛΟ ψήφισε όποιος ψήφισε Χ.Α, και όχι επειδή τάχα νοσταλγεί το 8% των Ελλήνων των Χίτλερ και τον Ρούντολφ Ες.

      Ούτε κάτι μποντιμπιλντεράδες, αρχαιοελληνολάτρες, και οπαδοί του ναζισμου με γνώσεις επιπέδου ντοκυμαντέρ για το Β' Παγκόσμιο Πόλεμο ―ο αρχικός πυρήνας της Χ.Α δηλαδή― συνιστά φασιστικό κίνδυνο.

      Είναι τόσο «ναζιστές» ―με την πραγματική, ιστορική και επικίνδυνη έννοια― όσο ο Δημοσθένης Βεργής είναι «οικολόγος».

      • Τασος avatar
        Τασος @ Lampros 06/10/2012 02:16:23

        Λάμπρο η προσέγγιση σου είναι απόλυτα σωστή. Τα ίδια πράγματα προσπαθώ να εξηγήσω και εγώ αλλά μένω άφωνος με τη απάθεια που μαστίζει τη ΝΔ από τη μιά και την ανοησία των αριστερών που έχουν αρχίσει πλέον να τα βάζουν και με τους απλούς ψηφοφόρους της ΧΑ που τους θεωρούν εκφασισμένους και απογόνους των ταγματασφαλιτών. Είναι να τρελλαίνεσαι. Η ΧΑ οδηγείται σε διψήφια ποσοστά με το βενιζέλο μιλάει ακομα για καρφιτσες και το Σαμαρά να μιλάει ακόμα για νεοναζί. Θα μου επιτρέψεις την έξοχη άποψη σου να την αναδημοσιεύσω.

        • Tassos avatar
          Tassos @ Τασος 06/10/2012 09:30:34

          Οποιος ψηφίζει ναζιστικό κόμμα δεν μπορεί να λέει ότι δεν φταίει. Θα υποστεί τις συνέπειες.

          • Τασος avatar
            Τασος @ Tassos 06/10/2012 23:22:27

            συνονόματε, πέφτεις στην ίδια παγίδα. Σου φταίει ο γάιδαρος και χτυπάς το σαμάρι. Θα φτάσει να είναι κυβέρνηση η ΧΑ με σακαταμένη την άβουλη ΝΔ και εσύ ακόμα θα μιλάς για νεοναζισμό όταν οι Έλληνες θα συμμαχούσαν και με το διάβολο για να δουν γαπ, παπ, λαλιώτη, σουφλια, και τα 3/4 της βουλής στη φυλακή

      • iakovos avatar
        iakovos @ Lampros 06/10/2012 09:53:42

        "Εδώ είμαστε δημόσιοι υπάλληλοι, σουβλατζήδες, υδραυλικοί, τυροπιτάδες, κλπ. Αυτοί δεν κάνουν ναζιστικά κράτη, ούτε φασιστικούς πολέμους."

        Δηλαδή ο στρατός που υπηρέτησε πιστά τον Χίτλερ μέχρι τέλους , που ήρθε κ εδω κ μας κατεσφαξε δεν είχε μέσα ΔΥ, σουβλατζήδες , υδραυλικούς και τυροπιτάδες, ήταν όλοι ελοχιμ

        • Τασος avatar
          Τασος @ iakovos 06/10/2012 23:30:27

          τέλος πάντων, κοιτάξτε τα νούμερα της χα και συνέρθετε και αν πιστεύετε ότι εκφασίστηκε ένας λαός ο οποίος πολέμησε το φασισμό, τότε αλλάξτε χώρα. Η άνοδος της χα οφείλεται καθαρά στην απουσία δεξιάς δύναμης στην Ελλάδα που έδωσε το πράσινο φώς σε κάθε δήθεν αριστερό σκουπίδι να την καταστρέφει. Όσο κοιμάται η ΝΔ τόσο θα ανεβαίνει η ΧΑ

        • Τασος avatar
          Τασος @ iakovos 06/10/2012 23:33:26

          προσπαθεί να σου πει ότι η Ελλάδα δεν ήταν ποτέ καπιταλιστική χώρα σε αντίθεση με τη Γερμανία

  14. Ίωνας avatar
    Ίωνας 05/10/2012 20:23:35

    Το θέμα είναι ότι πρέπει να καθαρίσουμε από τους κλέφτες χωρίς να υπάρχει φόβος να έρθουν άλλοι κλέφτες.Όσο για τον Βενιζέλο και τον Παπανδρέου δεν έπρεπε να αφήσουν περιθώρια στην Χ.Α. να τους κάνει επίθεση, θα έπρεπε ήδη τα πράγματα να είχαν μπει στην θέση τους και αυτοί οι δύο να είχαν κάτσει στην άκρη, κοινώς να είχαν περιθωριοποιηθεί.Δεν μπορεί οι άνθρωποι που μας έβαλαν σε αυτές τις περιπέτειες να μας κάνουν συστάσεις και ουσιαστικά να προκαλούν και να εκνευρίζουν τον κόσμο που δοκιμάζεται.Η κοινωνία σε αυτό το κατάντημα του κοινοβουλίου δεν φέρει καμία ευθύνη, το κόλπο που εφαρμόζουν και μας κάνουν να νομίζουμε ότι εκλέγουμε αντιπροσώπους ψηφίζοντας και εν συνεχεία να βάζουν υπαλλήλους των τραπεζών να κάνουν πολιτική λειτουργεί πλέον ανάστροφα, για αυτό και εμφανίζονται τα άκρα και προκαλούνται αυτές οι αντιδράσεις.Με σωστούς πολιτικούς είναι σίγουρο ότι όλα αυτά θα σταματήσουν το θέμα είναι ποιος θα αφήσει τους σωστούς να ασχοληθού με την πολιτική.

  15. Kώστας ΜΠ avatar
    Kώστας ΜΠ 05/10/2012 20:34:59

    Στημένη παράσταση κατάλληλη για θαυμαστές του -ορισμού της ελληνικότητας- Roberto Chaidi.

  16. Σπορέας avatar
    Σπορέας 05/10/2012 20:53:08

    Σιγά την ... καλτσοδέτα.
    Τελικά βέβαια η κουβέντα για την ΑΟΖ πήγε στον βρόντο...

    • JuliusStr88 avatar
      JuliusStr88 @ Σπορέας 06/10/2012 03:19:11

      Ναι όντως... Αν δεν γινόταν το επεισόδιο σήμερα, η βουλή θα είχε ανακηρύξει ήδη την ΑΟΖ... χαχα

  17. Δ.Σ. avatar
    Δ.Σ. 05/10/2012 21:16:25

    Σιγά ρε που θιχτήκατε για τον Τζέφρυ και το 25% της καταγωγής του, κάτι που αντικειμενικά είναι αλήθεια. Όλοι το ξέρουν απλά μόνο η ΧΑ το είπε ευθέως. Αλλά αυτή είναι μια ζωή η ΝΔ, ενοχική δεξιά, του "ναι μεν αλλά". Τώρα πια άφησαν τον χώρο στην ΧΑ και αλωνίζει.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Δ.Σ. 05/10/2012 23:57:38

      Βλακωδώς η ΧΑ του αναγνωρίζει ελληνικότητα (έστω και 25%). Η καταγωγή δεν αρκεί για την ελληνικότητα. Ο Τζέφρυ είναι 0% Έλληνας.

      • aixaigis avatar
        aixaigis @ ΚΜ 06/10/2012 01:00:02

        Το καλύτερο σχόλιο,ΚΜ

  18. Kώστας ΜΠ avatar
    Kώστας ΜΠ 05/10/2012 21:25:36

    Δεν θιχθήκαμε.
    Απλά μας χτύπησε μια ευαίσθητη χορδή γιατί θυμηθήκαμε πως οι απόγονοι του εθνοφυλετιστή Μπαρμπαρούση θα είναι 50% Έλληνες , μια που ο φίλος του Roberto Chaidi έχει νυμφευθεί αλλοδαπή. Ο Αρχηγός γιατί επιτρέπει τέτοιες παρεκτροπές;

    • Lampros avatar
      Lampros @ Kώστας ΜΠ 05/10/2012 22:56:19

      Γιατί ο ΓΑΠ είναι 25% Έλληνας και ποιοτικά, όχι μόνο ποσοτικά...

    • Tassos avatar
      Tassos @ Kώστας ΜΠ 06/10/2012 09:31:14

      :-)

  19. Γιωργος avatar
    Γιωργος 05/10/2012 21:42:17

    +1000

  20. Θησειώτης avatar
    Θησειώτης 05/10/2012 21:56:28

    Έχεις χίλια δίκια. Έχει αρχίσει και πέφτει επικίνδυνα το επίπεδο κάποιων - εξαιρετικών μέχρι τώρα - σχολιαστών. Φτάσανε να ενοχλούνται γιατί θίχτηκαν ο γαπ και ο ελ βεν. Θου κύριε....

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Θησειώτης 06/10/2012 11:16:27

      Ενώ άλλοι;
      Φτάσανε να ενοχλούνται γιατί η ΧΑ δεν συμμετέχει στην διακυβέρνηση.

  21. panos avatar
    panos 05/10/2012 22:02:36

    Σιγα μη θιξουμε του σοσιαΛΗΣΤΕΣ του κοινοβουλιου. Η πικρη αληθεια πειραζει οποιος και να τη λεει και στη προκειμενη περιπτωση και εγω ετσι θα αντιδρουσα. Ο ΤΤΖΕΦΡΥ ας μαθαινει την αληθεια και καποιοι αλλοι, γιατι σαν λαος πολυ κουτοχορτο εχουμε φαει μα τα κλεφτρονια του κοινοβουλιου μας.

    • aixaigis avatar
      aixaigis @ panos 06/10/2012 01:04:27

      PANOS " οι σοσιαΛΗΣΤΕΣ" είναι η ατάκα της χρονιάς ! Λακωνικά, τα λέει όλα .

  22. parsifal avatar
    parsifal 05/10/2012 22:13:34

    Ε δεν ηθελε και πολύ ο "ναός της δημοκρατίας" να γίνει νυκτερινό κέντρο ! Συχνάζουν ολα τα επαγγέλματα της νύκτας... Και εχει κοσμηθεί απο την παρουσία των κκ Ακη, Σμπώκου κ.α. ... αδολων εθνοπατέρων !

  23. lord tanamo avatar
    lord tanamo 05/10/2012 22:21:21

    Ο κασιδιάρης δεν μας είπε από που είναι,όλο με τις καταγωγές των άλλων ασχολείται.
    Αλγερία ; Μαρόκο ; Αρχαία Καρχηδόνα ;

    • Nikos avatar
      Nikos @ lord tanamo 05/10/2012 23:46:27

      Ἐκ Μάνης, ἂν δὲν ἀπατῶμαι.

      • elerosso avatar
        elerosso @ Nikos 06/10/2012 01:23:09

        Mάλλον κάποια πρόγονός του ήταν ιδιαίτερα φιλική σε μπαρμπαρέζους πειρατές ή αξιωματικούς του Mπραΐμη.

        • Γιάννης avatar
          Γιάννης @ elerosso 06/10/2012 12:47:41

          Δίκιο έχεις.
          Όλοι οι Χρυσαυγίτες έχουν φαινότυπο Άραβα (Κασιδιάρη) ή Πακιστανού (Μιχαλολιάκος)... Δεν υπάρχει, βρε παιδί μου, έστω ένας Άριος, ένας ξανθούλης γαλανομάτης εκεί μέσα; Τόσο κόμπλεξ πια;

          • arcane avatar
            arcane @ Γιάννης 06/10/2012 22:00:00

            Είχαν τον ξανθό Περίανδρο (Αντώνης Ανδρουτσόπουλος, ανηψιός του πρωθυπουργού του Ιωαννίδη) αλλά τον έδιωξαν γιατί τους έπεφτε πολύ βίαιος. Βάλτον στο google να δεις ξεκατινιάσματα του χώρου, δεν θέλω να βάλω εδώ τέτοιες διευθύνσεις.

  24. lord tanamo avatar
    lord tanamo 05/10/2012 22:23:37

    παναγιώταρος,ο άρχων του τριγλυκερίδιου.

    Ρε δεν πάτε να...λέω εγώ,εγκάθετα καθήκια.Τραβάτε να κάνετε επίκυψη στη Ντόρα όπως κάνει η αρχηγάρα σας κι αφήστε τους τσαμπουκάδες για κανέναν που δε σκύβει.

    Βλάκες !

  25. Κοινὸς νοῦς avatar
    Κοινὸς νοῦς 05/10/2012 22:28:26

    Ἀντὶ νὰ διαρρυγνύουν μερικοὶ τὰ ἰμάτιά τους γιὰ τοὺς κακοὺς κοινοβουλευτικοὺς τρόπους τῆς ΧΑ, καλὰ θὰ κάνουν νὰ σέβονται λίγο περισσότερο καὶ ἐπὶ τῆς οὐσίας τὴν Δημοκρατία καὶ νὰ μὴν τὴν ἐξευτελίζουν μετατρέποντας τὴν Βουλὴ πότε σὲ Πολεδομία (βλ. νόμο μὲ τὴν παράνομη οἰκοδομικὴ ἄδεια τοῦ Mall ποὺ νομοθέτησε ποιός ἄραγε; ὁ συνταγματολόγος κ. Βενιζέλος) καὶ πότε σὲ παραγγελιοδόχο (βλ. νόμο μὲ τὶς παραγγελίες τῶν δύο ὑποβρυχίων ποὺ νομοθέτησε ποιός; ὁ κ. Βενιζέλος καὶ πάλι).
    Ὅσο οἱ διευκολύνσεις τῆς κλεπτοκρατίας οἱ τροπολογίες τῆς νύχτας καὶ οἱ διατάξεις τῆς μιᾶς μέρας ἀποτελοῦν τὸ ψωμοτύρι τῶν κομματικῶν καὶ βουλευτικῶν παρασκηνίων (δεῖτε ἂν θέλετε τὸ νομοσχέδιο περὶ fast track ποὺ μόλις κατετέθη), ἡ ΧΑ στὰ μάτια τοῦ μέσου πολίτη θὰ φαίνεται παρονυχίδα.
    Ὅσο νωρίτερα τὸ καταλάβομε ὅλοι, τόσο καλύτερα.

  26. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 05/10/2012 22:32:58

    Τῶρα πού ἀρχίζει τό μάτς καί ζεσταίνεται,κάποιοι πέφτουν ἀπό τά σύννεφα λές καί δέν τό περίμεναν...
    Ὅλοι τό ξέραμε καί τό περιμέναμε,ὅτι ἀπό τήν στιγμή πού μπῆκαν αὐτοί στή Βουλή,οἱ φασαρίες δέν θά λείψουν,τί μᾶς ξενίζει λοιπόν;
    Εἶναι ὑποκρισία νά γίνονται αὐτά τά αἴσχη μέ τίς λίστες καί μετά νά περιμένουμε νά μήν φωνάξουν αὐτοί πού γι' αὐτόν τόν λόγο μπῆκαν στή Βουλή.
    Στό κάτω κάτω,συζήτηση γιά τίς ΑΟΖ γινόταν,ὑποτίθεται θέμα Ἐθνικῆς σημασίας καί προτεραιότητας γιά τή χῶρα,πού ἦταν ἡ ὁλομέλεια;Πού ἦταν οἱ ὑπόλοιποι βουλευτές,νά μήν ἀφήσουν καί τήν κατάσταση νά ἐκτραχυνθεῖ;
    Ἄν λοιπόν ἀφήσεις ἐλεύθερο χῶρο ὁ ἄλλος θά κάνει τό παιχνίδι του καί ἄντε νά τόν μαζέψεις...

  27. Megarian avatar
    Megarian 05/10/2012 22:42:43

    Mονο και μονο επειδη ολα τα διαπλεκομενα καναλια και δημοσιογραφοι τα εχουν βαλει εναντιον της Χ.Α. και τους εχουν εξαφανησει απο τα πανελ δειχνει οτι η Χ.Α. ειναι η μονη απειλη για το συστημα της διαφθορας αυτη τη συμορια γκαγκστερς της γενιας του πολυτεχνειου που κατεστρεψε την Ελλαδα και εφτασε τον Ελληνικο λαο να πειναει για πρωτη φορα μετα την κατοχη το 1941.

    • dim avatar
      dim @ Megarian 05/10/2012 23:10:25

      Και οι Γερμανοί πεινάγανε στα '20 και εκλέξανε το Χίτλερ που τα έλεγε ωραία. Και μετά ξέρουμε όλοι τι ακολούθησε. Αυτό θέλετε για την Ελλάδα όσοι υποστηρίζετε τους νεοναζί? Η ιστορία δεν σας έχει διδάξει τίποτα? Η νέα μεταπολίτευση θα έρθει μέσα από την Ελλάδα των άξιων και των αξιών, και όχι μέσα από τραμπούκους, απόβλητα της κοινωνίας, φασίστες νεοναζί....

  28. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 05/10/2012 23:10:06

    Θα σας περιγράψω την εξής (φανταστική) σκηνή: Εχετε μία δεξίωση, όπου είναι μαζεμένη όλη η δήθεν καλή κοινωνία. Κυρίες με χτενίσματα και πανάκριβα φορέματα, που είναι πλήρης κενότητας, κύριοι πλούσιοι που έχουν πλουτίσει με μαύρο χρήμα, διανοούμενοι μετρίου διαμετρήματος, διάφοροι εργατοπατέρες που έβγαλαν το παντεσπάνι τους πουλώντας τσιτάτα και ¨επαναστατικότητα¨ στις πλάτες των άλλων. Ολοι αυτοί πίνουν τα ποτά τους και τσιμπολογούν συζητώντας, ενίοτε σε υψηλούς τόνους (λόγω κάποιων επιφανειακών διαφωνιών), μιλώντας με στόμφο και με περισπούδαστο ύφος, όλα αυτά σε ένα απέραντο κενό.
    Στον χώρο έξω από τη δεξίωση, στην πλατεία, ζητιάνοι, φτωχοί, μεροκαματιάρηδες, νεόπτωχοι υπάλληλοι, άνεργοι, μερικοί πλούσιοι πονηρούληδες, μικροέμποροι, πρεζέμποροι, λαθρέμποροι, λαθρομετανάστες, ένας απίστευτος αχταρμάς, χωρίς τάξη, πλίνθοι και κέραμοι εριμμένοι ατάκτως. Τίποτα όμως δεν χαλάει την απαστράπτουσα αίθουσα στο εσωτερικό της οποίας η δεξίωση συνεχίζεται ανέμελα...
    Και ξαφνικά, μέσα στη δεξίωση μπουκάρει ο κυρ Βαγγέλας, ο ιδιοκτήτης μιας μικρής ταβέρνας-καπηλειού, που πουλάει ενίοτε και όχι και τόσο καλό κρέας και όχι και τόσο φρέσκο ψάρι, ψιλο-λαμόγιο, αλλά αυθεντική λαϊκούρα, από αυτές που βλέπεις στις γειτονιές του Πειραιά (εκεί όπου γεννήθηκα, μεγάλωσα και ζω). Και μαζί του δυο-τρεις άλλοι καταστηματάρχες, του ιδίου φυράματος. Και αρχίζουν να χλαπακιάζουν τα καναπεδάκια, να προσβάλλουν τις κυρίες, να τις σπρώχνουν για να φτάσουν στον μπουφέ, να μιλάνε άσχημα στους κυρίους.... Και όλη η δήθεν αξιοπρεπής δεξίωση να καταλήγει να γίνει ένα χάος, ένα φιάσκο, με τους κυρίους και τις κυρίες, με τις λαδιές στις τουαλέτες, να ωρύονται ότι στους αγροίκους δεν έπρεπε να είχε επιτραπεί η είσοδος στην αίθουσα....
    Αυτό συνέβη σήμερα με τους Χρυσαυγίτες.

  29. Νικος Β avatar
    Νικος Β 05/10/2012 23:13:58

    Καλα, δεν εχετε βαρεθει τους σοβαροφανεις καραγκιοζηδες του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ να λενε τα ιδια και τα ιδια ψεμματα? Σας πειραξε που τους ξεφωνησε η ΧΑ? Ωραια τους τα ειπανε, ωμα και χοντροκομμενα.

  30. roadrunner avatar
    roadrunner 05/10/2012 23:44:20

    Για δες καιρό που διάλεξε η ΧΑ, για να φαλτσάρει,
    τώρα που οι λίστες βγαίνουνε απ’ το κρυφό συρτάρι..

  31. Scarface avatar
    Scarface 06/10/2012 00:03:37

    Παντως στο μαγαζι μου οι πελατες μου λενε πολυ χειροτερα για τους πολιτικους μας απο κλεφτες και λωποδυτες.
    Κατα τ'αλλα, μας πειραξαν οι φασιστες. Ενω οι προδοτες, οι δοσιλογοι, οι κλεφτες, τα λαμογια, οι ψευτες, οι δειλοι, οι πρακτορες, οι υπηρετες ξενων προς την πατριδα συμφεροντων, οι παμπλουτοι ανεπαγγελτοι, βαρωνοι και γονοι, οι ανθελληνες, απατριδες και μισεληνες κλπ δεν μας πειραζαν τοσα χρονια.
    Ποοι ειναι λοιπον χειροτεροι και περισσοτερο επικινδυνοι για την ΠΑΤΡΙΔΑ και το ΛΑΟ της? Εκεινοι που εγιναν παμπλουτοι κοροιδευοντας εκατομμυρια για δεκαετιες και ξεπουλησαν τη χωρα στο τεταρτο ραιχ οργανωνοντας ταυτοχρονα σχεδιο γενοκτονιας του λαου μας (μεσω της πεινας, της εξαθλιωσης, της ελλειψης ελπιδας για το μελλον) καθως και προγραμμα αντικαταστασης του γηγενους πληθυσμου απο αλλοδαπους εισβολεις? Η μηπως οι "φασιστες"της Χρυσης Αυγης? Τουλαχιστον αυτοι οτι ειχαν πει οτι θα κανουν το εκαναν.

  32. Ίωνας avatar
    Ίωνας 06/10/2012 00:50:14

    Εδώ που τα λέμε είναι και λίγο κατάντια να σε αναγκάζουν να υπερασπίζεσαι τον ΓΑΠ και τον Βενιζέλο.Οι επερωτήσεις της Χ.Α. δεν τυγχάνουν απαντήσεων.Οι ερωτώντες περιορίζονται μόνο στο να τους αποκαλούν φασίστες, ναζί κ.λ.π. γεγονός που σίγουρα δεν βοηθάει την ίδια την δημοκρατία και το κοινοβούλιο.Όσο συνεχίζονται αυτές οι τακτικές τόσο η Χ.Α. θα το εκμεταλλεύεται και θα δίνει σόου όπως το χθεσινό.Είναι σίγουρο ότι έχουν πιάσει τον σφιγμό και τον πόνο της κοινωνίας και τα μεταφέρουν με άγαρμπο τρόπο εντός της βουλής.Ο μόνος τρόπος να αντιμετωπιστούν είναι από άφθαρτους πολιτικούς που δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα και με πολιτικούς όρους.

  33. kas avatar
    kas 06/10/2012 01:12:10

    έχει παράδοση ο νεοδημοκρατικός κοσμος...σε τέτοιου είδους ευαισθησίες, μην χέσω τους ιμιτασιόν δεξιούς

    γεμίσαμε ελευθεριακούς και ελευθεριάζοντες

    τελικά όλοι δουλεύουν για τα άκρα...ΧΑ και συμμορίτες κορυσχάδων κοντά στο 45% τώρα...φαντάσου αύριο

  34. Lampros avatar
    Lampros 06/10/2012 03:16:40

    Ασφαλώς και ευχαριστώ.

  35. Tassos avatar
    Tassos 06/10/2012 09:35:54

    Ο ΓΑΠ είναι 25 % Ελληνας. Ενώ άμα δεις τον Μιχαλολιάκο θα πεις "ναι ρε. Κλασσικό φάτσα Αρχαίου Ελληνα". Αν δεν έχει Ιμπραϊμ μέσα του...

  36. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 06/10/2012 11:14:22

    Η λογική του βαρελιού είναι ο πάτος.
    Με τα κατακάθια.
    Και όταν του έχει φύγει ο πάτος, τα βαρίδια συνεχίζουν την διαδρομή.
    Από το επίπεδο σχολιασμού φαίνεται πόσο αυτοκαταστροφική είναι πάντα η "λαικο"δεξιά και οι συνοδοιπόροι: Υποστηρίζουν τον άμεσο κομματικό ανταγωνιστή, απλά και μόνον γιατί είπε ένα "γαλλικό" για τον Παπανδρέα και Σία.
    "Ο εχθρός του εχθρού μου είναι φίλος (και συγγενής !) μου": Το σύνθημα του μελλοντικού αυτόχειρα.

  37. Γιάννης avatar
    Γιάννης 06/10/2012 13:05:19

    Το 1985, ο Ιωάννης Αλευράς επέτρεψε να γίνει η ψηφοφορία για την εκλογή Σαρτζετάκη με τα ροζ ψηφοδέλτια κι ο Βενιζέλος αποφαινόταν ότι το Σύνταγμα απαιτούσε τα ψηφοδέλτια να είναι "ομοιόμορφα, όχι ομοιόχρωμα".

    Το 2008 η Πατριανάκου και ο Τραγάκης "διόρθωναν" τα ψηφοδέλτια των Νεοδημοκρατών βουλευτών που δεν πειθάρχησαν στην κομματική γραμμή για την αναθεώρηση τού Συντάγματος.

    Τα παραπάνω είναι δύο μόνο περιστατικά του κατά συρροήν κατεξευτελισμού τού Ελληνικού Κοινοβουλίου από το ΠΑΣΟΚ και τη ΝΔ, από τα δύο κόμματα στα οποία αντιστοιχούσε το 90% των εκλεγμένων βουλευτών από το 1974 ως το 2009.

    Αντιπαθώ την Χρυσή Αυγή, τον φασισμό της, τον ναζισμό της, τον αντιχριστιανισμό της, την ασέβεια προς την ανθρώπινη ζωή και προς τις γυναίκες... αλλά αν κάποιος μετέτρεψε τη Βουλή σε κωλοχανείο, αυτός σίγουρα ΔΕΝ είναι η Χρυσή Αυγή.

  38. alex23 avatar
    alex23 06/10/2012 16:10:57

    ενας λαος που εδωσε 50% στον κ.παπανδρεου που ελεγε οτι λεφτα υπαρχουν(τρισεκατομυρια ευρω), που πιστευει κατι γραφικους(ή πονηρους) τυπους να λενε οτι εχουν 600δις για να τον σωσουν, που πιστευει οτι για ολα τα κακα φταιει ο γειτονας και οι ξενοι(μεσα και εξω απο την χωρα) και οχι η αδιαφορια του και οι κακες επιλογες που εχει κανει και που τον φεραν ως εδω, που ψηφιζει το ιδιο διεφθαρμενο πολιτικο προσωπικο και μετα το κατηγορει που ειναι διεφθαρμενο, δεν πιστευω οτι δεν θα δελεαστει απο μια ομαδα/κομμα υπερλαικιστικη, κρυφοναζιστικη που ταζει δοξες και μεγαλεια στο ονομα ενος εθνους που ουτε τον εθνικο υμνο δεν ηξερε να πει σωστα..

    σε τελικη αναλυση εχουμε οτι μας αξιζει..