#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/06/2011 12:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σε λίγο o ΓΑΠ θα μας πει ότι το κάνει για την φουκαριάρα την μάνα του



 

Επιβεβαιωθήκαμε όταν λέγαμε ότι ο Γ. Παπανδρέου είναι σαλονάτη γατούλα μπροστά στην τρόικα, τη Μέρκελ και τους άλλους πρωταγωνιστές του δράματος, αλλά το παίζει… πάνθηρας στο εσωτερικό. Η χθεσινή έκρηξή του στο Πολιτικό Συμβούλιο κατά του γνωστού στελέχους του ΠΑΣΟΚ, Γ. Παναγιωτακόπουλου, μόνο θυμηδία μπορεί να προκαλέσει. Είπε, λοιπόν ο πρωθυπουργός όταν άκουγε να τον επικρίνουν για κατοχή και ξεπούλημα της Ελλάδας: «Δεν θα επιτρέψω να μπει ως εχέγγυο δημόσια περιουσία. Εγώ, το μόνο περιουσιακό στοιχείο που έχω το βάζω υποθήκη. Αν θέλετε να δώσω το σπίτι στο Καστρί, το δίνω!».

Λοιπόν, αν δεν έχουμε να κατηγορήσουμε για κάτι τον πρωθυπουργό είναι για υπερβολικό πλουτισμό. Άλλωστε δε δούλεψε και ποτέ του για να κάνει περιουσία. Και το Καστρί είναι κληρονομιά και μπράβο του γι’ αυτό. Αλλά να μας το παίζει και φτωχολογιά, παιδί του λαού και πατριώτης που ακόμη και την περιουσία του θα έβαζε υποθήκη, αυτό πάει πολύ.

Εκτός κι αν μας προετοιμάζει για κάτι χειρότερο. Αν δηλαδή ο ίδιος ο πρωθυπουργός είναι πρόθυμος να βάλει υποθήκη το σπίτι του, μήπως και ο υπόλοιπος κόσμος να το κάνει και να μιλά;

Όπως και να έχει, αυτές οι εκφράσεις που αφήνουν να διαρρέονται στον τύπο είναι απλά για επικοινωνιακό παιχνίδι. Στερείται σοβαρότητας ακόμη και να ασχολείται κανείς. Τι δηλαδή, θα πρέπει να του πούμε και μπράβο γιατί αυτός έχει σκοπό να υποθηκεύσει ένα σπίτι 2 εκατ. ευρώ ενώ εμείς δεν έχουμε ούτε 2 ευρώ στην τσέπη;

Από την άλλη, ποιος πιστεύει ότι δεν θα μπει εχέγγυο η δημόσια περιουσία; Κι άλλοτε το είπε αυτό. Όμως, είναι βασική απαίτηση της τρόικας η παροχή εγγυήσεων για το νέο δάνειο. Επομένως, μόνο για εσωτερική κατανάλωση είναι οι πατριωτικές και δραματικές κορώνες του κ. Παπανδρέου.

Δεν είναι ο γνωστός ηθοποιός που λέει στην τηλεόραση ότι το κάνει για τη φουκαριάρα τη μάνα του.



Ηλεκτρισμένο το κλίμα στο Πολιτικό Συμβούλιο

Η συνεδρίαση του Πολιτικού Συμβουλίου του ΠΑΣΟΚ άρχισε με σχετική καθυστέρηση στις 19:00, καθώς ο εκ των βασικών ομιλητών, ο υπουργός Οικονομικών Γιώργος Παπακωνσταντίνου, κλήθηκε να συμμετάσχει σε τηλεδιάσκεψη του Eurogroup που συγκάλεσε το απόγευμα ο Ζαν Κλοντ Γιούνκερ.

Ο πρωθυπουργός παραβρέθηκε από την αρχή στη συνεδρίαση και αποχώρησε τελευταίος, περί τις 03:30, από τα γραφεία της Ιπποκράτους, χωρίς να κάνει δηλώσεις.

Είχε προηγηθεί επεισόδιο μεταξύ του ιδίου και του Γ.Παναγιωτακόπουλου με αφορμή το ζήτημα της εγκατάστασης επιτρόπων της τρόικας στα υπουργεία.

Συγκεκριμένα, όπως αναφέρει η εφημερίδα Τα Νέα, ο κ. Παναγιωτακόπουλος έθεσε θέμα ξένης επικυριαρχίας και μείωσης της εθνικής ανεξαρτησίας, με αποτέλεσμα να προκαλέσει την οργισμένη αντίδραση του Γ.Παπανδρέου, ο οποίος τού ζήτησε να ανακαλέσει.

«Είμαι ο πρωθυπουργός της χώρας και απαιτώ να ανακαλέσεις αμέσως αυτά που είπες και που με προσβάλουν» τόνισε και εξήγησε πως η όποια βοήθεια έχει ζητηθεί είναι τεχνική, σε επίπεδο εμπειρογνωμόνων και αφορά τη λειτουργία του κράτους.

Ο κ. Παπανδρέου ζήτησε επανειλημμένα από τον κ. Παναγιωτακόπουλο να ανακαλέσει, κάτι που τελικά έγινε.

Σύμφωνα με τα όσα έγιναν γνωστά, στο Πολιτικό Συμβούλιο έγινε έντονη συζήτηση, ασκήθηκε σκληρή κριτική στην κυβέρνηση, αλλά κατατέθηκαν και προτάσεις. Κατά τις ίδιες πληροφορίες, αυτή τη φορά, η κριτική δεν στράφηκε μόνο κατά του κ. Παπακωνσταντίνου, αλλά στο κάδρο τοποθετήθηκαν και άλλοι υπουργοί.

Από ορισμένα μέλη του ΠΣ τέθηκε ακόμα και θέμα πρόωρων εκλογών, κάτι που συνέβη και στη διάρκεια της σύσκεψης του διευρυμένου ΚΤΕ.

Ενδεικτικά, η Τόνια Αντωνίου ζήτησε ψήφιση του Μεσοπρόθεσμου σχεδίου από 180 βουλευτές, αλλιώς, προκειμένου να υπάρξει πολιτική νομιμοποίηση, να προκηρυχθούν εκλογές.

Ο βουλευτής Καρδίτσας Νίκος Σαλαγιάννης ανέφερε ότι χρειάζεται αλλαγή του μοντέλου διακυβέρνησης, καθώς και του κυβερνητικού σχήματος, διευκρινίζοντας ότι δεν εννοεί κυβέρνηση συνεργασίας, αλλά ένα νέο κυβερνητικό σχήμα από το ΠΑΣΟΚ.

Ο ίδιος πρότεινε και τη σύγκληση του Εθνικού Συμβουλίου του Κινήματος προκειμένου να συζητηθούν και εκεί, όσα συζητούνται το τελευταίο τετραήμερο στην κυβέρνηση και στο κόμμα, πρόταση την οποία υιοθέτησε -σύμφωνα με τις πληροφορίες- ο κ. Παπανδρέου.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. pikras57 avatar
    pikras57 09/06/2011 12:54:30

    Η κυριότητα του ακινήτου ανήκει στον ίδιο ή στην ...άλλη!!!!!!

    • pikras57 avatar
      pikras57 @ pikras57 09/06/2011 12:54:58

      ?????????

      • σερτης avatar
        σερτης @ pikras57 09/06/2011 13:06:52

        ΛΈΝΕ ΠΕΤΆΧΤΗΚΕ Ο ΛΟΓΑΧΟΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗ ΣΟΦΙΑ

  2. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 09/06/2011 12:54:55

    Mήπως αυτό αποτελεί μια ....έμμεση προτροπή;

  3. Θετταλός avatar
    Θετταλός 09/06/2011 12:57:12

    Όταν πας σε μια τράπεζα και τους λες "θα σου φέρω πελάτες", πόση προμήθεια παίρνεις ;;;

  4. Περιπτερας avatar
    Περιπτερας 09/06/2011 13:01:35

    Ο λαϊκισμός σε όλο του το μεγαλείο …τα ψέματα πολλά και ασύστολα… σάμπως αρχές του έτους όταν η τρόικα μίλησε για 50δις αποκρατικοποιήσεις, δεν βγήκε ο ΓΑΠινος και είπε ότι μέχρι και νόμο θα ψηφίσει για την περιουσία του Ελληνικού δημοσίου?

  5. ΔΓΦ avatar
    ΔΓΦ 09/06/2011 13:04:02

    Για τη Βιλλάρα στο Διακοφτό των 1.200.000 δεν είπε τίποτα ε ;

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 09/06/2011 13:04:06

    χα χα... ποιος του ζήτησε το καστρί του Κορυφαίου αυτού Δημαγωγού.

    Αν θέλει να ελαφρύνει το κρατικό προϋπολογισμό ας απολύσει τους εικονιζόμενους bibiδες και ας κυκλοφορεί χωρίς συνοδεία, και αυτός και οι υπουργοί, βουλευτές.

    Έτσι όπως αφύλαχτοι κυκλοφορουν οι Έλληνες πολίτες στο κέντρο της Αθήνας και δολοφονούνται από τους ΨΗΦΟΦΟΡΟΥΣ ΤΟΥ πακιστανοαφγανούς

    Σήμερα το πρωί ηλικιωμένο ζευγάρι δέχθηκε άγρια επίθεση με αιχμηρό αυτοσχέδιο γκλομπ από αλλοδαπό ληστή μέσα στο διαμέρισμά του στην πάλαι ποτέ πανέμορφη Πιπίνου, λίγα μέτρα πιο πέρα από εκεί που δολοφονήθηκε ο Μ. Κανταρης. Τους χτύπησε άγρια και η γυναίκα κατόρθωσε να συρθεί αιμόφυρτη ως την έξοδο της πολυκατοικίας.

    Ο δράστης διέφυγε και κρυφτηκε στο γκέτο.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 09/06/2011 13:05:19

      στο αλλο κρατα την υποθηκη ο δανειστης και ο Χαλακ!! χαχχαααα

      ΠΠ

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ αλλενάκι 09/06/2011 13:14:05

      Όλοι αυτοί στη φωτό και άλλοι τόσοι που δεν φαίνονται θα κοστίζουν στο κράτος 100.000 το μήνα (και λίγα λέω τόσες βάρδιες Χ τόσα πολλά άτομα).
      ήτοι,
      1.200.000 ευρώ ετησίως, χώρια ο εξοπλισμός τους, χώρια οι λιμενικοί, οι βατραχάνθρωποι και τα σκάφη, τα οδοιπορικά, οι βενζίνες, οταν επιστρατεύονται κάθε τρεις και λίγο που ασκεί τα χόμπι του.
      Και ας αφήσουμε τα εκατοντάδες ταξίδια προσωπικών δημοσίων σχέσεων και διαλέξεων about the Greek Crony Corruption στα διεθνή φόρα.

      Νομίζω δεν υπήρξε ποτέ στην ιστορία άλλος πρωθυπουργός να έχει προκαλέσει τόσο τον ελληνικό λαό.

      Ούτε καν ο περιβόητος πατέρας του!

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ αλλενάκι 09/06/2011 21:11:35

        Αλλενάκι, το ανθρωπάκι αυτό, εννοώ τον ΓΑΠ, δεν αξίζει ούτε το σάλιο μας.
        Να του στείλουμε συστημένο σπίτι του, με ειδική αφιέρωση, το "Η τεράστια σημασία των βλακών εν των συγχρόνω βίω" του Λεμπέση. Το είδα σήμερα το πρωί, σε επανέκδοση τσέπης, στο "Βιβλιοπωλείο της Εστίας" στη Σόλωνος. Έκανα ένα πικρόχολο σχόλιο σχετικά με το βιβλίο και τον ΓΑΠ και ο άνθρωπος στο ταμείο έσκασε στα γέλια...
        Αλλά επειδή είναι σε καθαρεύουσα, σίγουρα θα αδυνατεί να το διαβάσει. Σκέψου να του πεις αν μπορεί να διαβάσει Παπαδιαμάντη. Ισως ο πρώτος πρωθυπουργός της Ελλάδας που θα αδυνατεί να διαβάσει Παπαδιαμάντη, Ροϊδη και Παπαρρηγόπουλο.
        Θλίψη....

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 09/06/2011 13:04:38

    ΓΙΑΤΙ δεν κανει ενα ταξιδακι ΗΠΑ να επισκεφθει τη SEC ???

    ΠΠ

  8. kostas* avatar
    kostas* 09/06/2011 13:09:28

    τετοια λεει ο Γιωργακης και το σκεφτεται σοβαρα ο Επιτιμος να αξιοποιησει και αυτος με τη σειρα του την αρχαια του συλλογη ! για την Ελλαδα ρε γαμωτο ...

  9. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 09/06/2011 13:14:11

    Δεν τον νοιαζει το σπιτι του, το οποιο ουτως η αλλως θα εγκαταλειψει στην Ελλαδα!!Αυτο μαζι με πολλα ΑΛΛΑ--ΠΟΛΛΩΝ ΑΛΛΩΝ--θα περιελθουν στην ιδιοκτησια του Ελληνικου Λαου.

  10. Μάρκος avatar
    Μάρκος 09/06/2011 13:15:11

    Μα ποιος σας είπε πως ό,τι κάνει, δεν το κάνει για την μαμά του; Εδώ μέχρι και φίλη της 80χρονη διόρισε ως διοικητή νοσοκομείου...!

  11. Πητ avatar
    Πητ 09/06/2011 13:16:45

    Δεν μας δίνει καλύτερα τα λεφτά που έχει στη JP Morgan και μετά χαράς να του αφήσουμε το σπίτι. Επίσης αν θέλει να μας δώσει και το μισθό που παίρνει από φίλο του επιχειρηματία.

  12. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 09/06/2011 13:20:31

    κοίτα κάτι άτομα που θέλουν να μας αρπάξουν τα σπίτια μέσω της φορολογίας και να επιβάλλουν ουκρανικό λιμό Γολοντομόρ!

    που πήγαν σχολείο όλοι αυτοί; στον Στάλιν;

    Ο Δούκας κάτι άρχισε να λέει για ΣΕΙΣΑΧΘΕΙΑ, αν έφθασε να το λέει ο Δούκας, αυτό πρέπει να αποτελέσει βασικό αίτημα των Αγανακτισμένων.

    Εσωτερική Σεισάχθεια εννοείται ΠΡΏΤΑ!
    Φορολογική και Τραπεζική με περίοδο χάριτος και μετά να αρχίσει η αποπληρωμή των μη ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΜΕΝΩΝ φόρων, φόρο εισοδήματος κλπ.

    Το αίτημα Σαμαρά για ριζική αναστροφή της Φορολογικής Πολιτικής είναι το πιο σωστό αιτημα. Βέβαια θέλει συμπληρώσεις και προσθήκες, αλλά δίνει μια κατεύθυνση.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ αλλενάκι 09/06/2011 13:22:10

      Επίσης πρέπει να ΑΠΟΣΥΡΟΥΝ τους Νόμους που φυλακίζουν οφειλέτες για 1000 ευρώ, να ορίσουν πολλές δόσεις (π.χ. 200) ώστε να αρχίσει η αποπληρωμή.

      Μόνο έτσι θα αρχίσει να συρρέει πάλι ο κόσμος στα γκισέ της εφορίας για να εισπράξουν.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 09/06/2011 13:41:21

      ο Δουκας εκανε την ανακαλυψη/αποκλυψη του Αιωνα, 9 Ιουνιου 2011 !! χαχαχαχ
      το εγραψα κατω !! χαχαα

      ΠΠ

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 09/06/2011 13:49:29

        χα χα...

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 09/06/2011 14:02:07

          εεε μα...
          περσυ δεν το γνωριζαν το ratio ?? εμεις πως το γνωριζαμε? αχρηστοι ειναι ολοι??
          αλλα τωρα που βλεπουν οτι ο Λαος ειναι πληροφορημενος θελουν να γλιτωσουν τις φαπες !!! αυτο ειναι !

          ΠΠ

  13. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 09/06/2011 13:21:26

    Υπάρχει η εξής απορία:
    Το Ιδρυμα Παπανδρέου έχει περιουσιακά στοιχεία; Αν έχει, που βρίσκονται και ποιοί τα διαχειρίζονται; Αν δεν έχει, πρέπει κάποιος υπεύθυνος να το επιβεβαιώσει.

  14. netakias.wordpress.com avatar
    netakias.wordpress.com 09/06/2011 13:23:30

    ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΥΓΧΙΖΕΤΕ!

    Θα βγάλει κανέναν έρπη!

  15. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 09/06/2011 13:39:54

    Τι είπε σήμερα ο Π.Δούκας στον REALFM ( εύρηκα εύρηκα ):
    “…από τα 360 δισ. ευρώ τα 213 είναι τόκοι..!!

    κ εμεις το λεμε 2 χρονια τωρα ??? μας δουλευουν ολους μαζι !!!
    δε διαβαζουν ΑΝΤΙΝΕΑ!!! χαχααχ κακο της κεφαλης τους.

    ΠΠ

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 09/06/2011 13:44:24

      Kαζάκης στο Σύνταγμα τη Δευτέρα μίλησε και για Παγκόσμια Διακυβέρνηση!:

      # Η Ελλάδα πρέπει να ανατρέψει τη Δανειακή Συμβαση, η οποία αν εφαρμοστεί, ιδρύει νομικό προηγούμενο για να εφαρμοστεί σε όλες τις άλλες χώρες του κόσμου.
      Αυτός είναι ο λόγος που όλοι ασχολούνται μέρα νύχτα με την πανέμορφη χώρα μας, αυτός είναι ο λόγος που το Παγκόσμιο Σύστημα έχει ρίξει επάνω μας ολόκληρη την προπαγανδιστική του Μηχανή.
      # Η ανθρωπότητα θα μας χρωστά ευγνωμοσύνη αν τους εμποδίσουμε.
      # Ανατρέποντάς τη Δανειακή θα ακυρωθεί ένας από τους βασικούς σκοπούς της Παγκόσμιας Διακυβέρνησης, δηλαδή η αέναη κυκλοφορία του 1 τρισεκατομμυρίου πλασματικών κεφαλαίων, τα οποία αυτή ελέγχει και τα οποία πρέπει να επανεπενδύονται (δανείζονται) συνεχώς (αναγκαστικός δανεισμός των κρατών εις το διηνεκές, με το πιστόλι στον κρόταφο των λαών).
      # Απέναντί μας έχουμε Διεθνείς Εκτελεστές και Μαφιόζους.
      # Η Άρνηση του Χρέους είναι Ζήτημα Ζωής και Θανάτου για τους Έλληνες.
      # Η Ελλάδα είναι το καναρίνι στο ορυχείο που πεθαίνει πρώτο και η σιγή του ειδοποιεί τους μεταλλωρύχους ότι σώνεται σιγά σιγά ο αέρας στη σήραγγα (ντόμινο).
      # Η ιστορία της Ελλάδας από συστάσεως του κράτους μας είναι μια ιστορία χρέους και πολέμων εξ αιτίας του χρέους.
      # Το 1964 ξεχρεώσαμε το χρέος του 1898.
      # Το καθεστώς Μεταξά αρνήθηκε να πληρώσει το χρέος εις βάρος ενός λαού που πενόταν, δικαιώθηκε από το Διεθνές Δικαστήριο και χρησίμευσε ως πρότυπο για τη μονομερή διαγραφή του χρέους της Αργεντινής.
      # Το Μνημόνιο του 2010 επεβλήθη για να αποπληρωθεί το δανειακό ομόλογο του 1984-1987.
      # Ένα από τα εργαλεία της Παγκόσμιας Διακυβέρνησης για την υποδούλωση του πλανήτη είναι ο αναγκαστικός, αέναος δανεισμός των κρατών, ώστε να κυκλοφορεί συνεχώς το 1 τρις διαθέσιμων προς δανεισμό κεφαλαίων, τα οποία η παγκοσμια αλήτ ελέγχει.
      # Η άρνηση του χρέους είναι η μόνη οδός αν θέλουμε να έχουμε ελπίδα να επιβιώσουμε.
      Είναι ζήτημα ζωής και θανάτου για μας, για τα παιδιά μας.
      # Το νόμισμά μας και ο χρυσός μας.
      # Μόνο πόλεμος καταστρέφει μια οικονομία έτσι όπως κατέστρεψε το Μνημόνιο την Ελληνική οικονομία.
      # Οι τοκογλύφοι θέλουν το οικόπεδο, και σκέπτονται πως θα απαλλαγούν από τα 11 εκ. παρείσακτους που το κατοικούν.!!!
      # Αν δεν ανατρέψουμε τη προδοτική κυβέρνηση θα γίνουμε η Σομαλία της Ευρώπης με το Μεσοπρόθεσμο.
      # Οι δοσιλογικές συμφωνίες του Λονδίνου για το Χρυσό και τον Πλούτο που μας άρπαξαν οι Γερμανοί κατακτητές.

  16. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 09/06/2011 13:40:10

    Προχτες ανάρτησαν στο διαδίκτυο κάτι γιατρούς του Κολωνακίου (με τα αρχικά τους Ω.Ω., Ψ.Ψ.) Τους έκαναν τα τρία δύο βέβαια, διότι αμέσως το προσέβαλλαν στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων.

    Αυτά είναι πρακτικές ΕΚΒΙΑΣΤΩΝ της ΜΑΦΙΑΣ.

    Λαός που τον ΣΥΣΦΙΓΓΕΙΣ μέσα σε Τρομοκρατική-Ποινικο-Φορολογική Μέγγενη ποτέ δεν πρόκειται να σου αποδώσει αυτά που πρέπει να σου αποδώσει, ακόμα και αν τους κλείσεις όλους φυλακή.

    Αποσύρετε όλο το Νομοσχέδιο Ποινικοποίησης της Φορο-αποφυγής, δώστε πολύμηνες ρυθμίσεις και τότε να ακούσετε ήχο στα άδεια σας ταμεία.

    Χαλαρώστε για να χαλαρώσει και ο κόσμος.

    Όσο τον πρεσάρετε τόσο θα ΑΓΡΙΕΥΕΙ. Προχτές πήγαν να κόψουν ένα ρεύμα 100 ευρώ και βγήκε ο άλλος με το ΜΑΧΑΙΡΙ. Θα τρέχετε και δεν θα φτάνετε σε λίγο.

    Και κόψτε τις μλκίες της ΔΕΗ που απειλεί με Τειρεσίες για τα κομμένα ρεύματα σε κενές ή μη χρησιμοποιούμενες κατοικίες.

  17. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 09/06/2011 14:14:53

    Η κότα ο Παναγιωτακόπουλος.
    Το απολειφάδι του Ανδρέα.
    Ο οποίος ανακάλεσε.
    Τέτοιοι είναι όλοι τους. Πράσινα άλογα. Πράσσειν άλογα.
    Και οι 16 που δήθεν έκαναν εσωκομματική αντιπολίτευση
    και οι 32 και όλοι τους.
    Παλιά τους τέχνη κόσκινο.
    Βγαίνουν 2-3 να πούν αυτά που θέλει ν΄ακούσει το πόπολο -
    το οποίο έτσι εκτονώνεται- και μετά ξανά μανά τα ίδια.
    Από δίπλα και οι ούτως καλούμενοι δημοσιογράφοι να γράφουν
    ότι τάχατες θα πέσει εκ των έσω το ΠΑΣΟΚ και άλλες τέτοιες
    μπούρδες. Οι άνθρωποι άμα παίρνουν εξουσία, κατσικώνονται
    σ΄αυτήν.
    Αλλά το πόπολο καθεύδει.......και τους ξαναψηφίζει.
    Να δούμε τώρα που φαίνεται ότι άλλαξαν τα πράγματα, να δούμε....

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 09/06/2011 16:28:33

      ΠΟΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΡΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΤΕ ?
      ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΑΛΛΟΘΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ? ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
      ΑΠΛΩΣ ΤΩΡΑ,ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΡΓΑ, ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ .

      • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
        ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 09/06/2011 16:30:32

        ΚΑΙ ΔΙΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ANTINEWS.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 09/06/2011 21:12:36

        Έτσι, σωστά!!! Δεν υπάρχει καλό ΠΑΣΟΚ, τελείωσε!

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 09/06/2011 17:00:34

      Περιμένω.....θέλω να δω καμιά δεκαριά βουλευτές,που να κάνουν δηλώσεις
      εντυπωσιασμού,χωρίς όμως να μπλοφάρουν.
      Θέλω να δω το φιλότιμο των βουλευτών μας,τις ιδιαίτερες ευαισθησίες τους,
      τα οράματά τους.
      Θέλω κάποιοι από αυτούς να μην πιάνουν προσποιητά το σφυγμό του κόσμου,
      θέλω να είναι τίμιοι και να το δείχνουν,θέλω να είναι θαρραλέοι,θέλω να
      καταλάβουν επιτέλους ότι εκπροσωπούν το λαό,και όχι σκόρπια συμφέροντα.
      Όσοι από αυτούς δεν έχουν καταλάβει τα παραπάνω,καλύτερα να παραιτηθούν.Είναι ένας από τους πιο έντιμους τρόπους,και αξιολογείται σχεδόν πάντα θετικά.
      Ας καταλάβουν επιτέλους ότι η βουλή των Ελλήνων δεν είναι λαική αγορά
      ούτε ψιλικατζίδικο.

  18. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 09/06/2011 15:09:55

    Οι αερολογίες περί υποθηκεύσεως του σπιτιού του, είναι το προοίμιο γιά την υπόσχεση προς τους επικυρίαρχους της χώρας γιά την υποθήκευση ΚΑΙ της ιδιωτικής περιουσίας των ελλήνων, η οποία μπορεί να φαίνεται τάχα δύσκολη ή περίπλοκη, είναι όμως τόσο απλή, ώστε γίνεται και με μιά απλή μεταμεσονύκτια τροπολογία.

  19. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 09/06/2011 15:15:20

    Ανακάλεσε ο "τίγρης από φελιζόλ".

  20. Ίωνας avatar
    Ίωνας 09/06/2011 15:35:47

    Επανερχόμενος στον τίτλο του παρόντος άρθρου και για να ευθυμήσουμε λίγο, σας λέω ότι προσεύχομαι να μας φυλάει ο Θεός από κερατωμένες μάνες, που συμβουλεύουν τα παιδιά τους...

    • juliet avatar
      juliet @ Ίωνας 09/06/2011 18:10:00

      Kακίες......

  21. paras s avatar
    paras s 09/06/2011 15:38:35

    Μας το παιζει και νταης ο ΓΑΠ.
    Βρε ψευταρά!!! ποιον προσπαθείς να κοροιδέψεις για πολλοστή φορά, Μωρέ τόσο ξεδιάντροπος είσαι? δε χόρτασες βλέποντας το πτώμα η ''ΕΛΛΑΣ'' ? θέλεις να τη θάψεις ?θες να ολοκληρώσεις το έγκλημα?
    Ασε μας ήσυχους, δε θέλουμε να μας σώσειςβρε εκτελεστή

  22. tsiroso avatar
    tsiroso 09/06/2011 18:17:47

    Αληθεια με το νόμο που θα έκανε για την μη πώληση της δημόσιας περιουσίας τι έγινε?
    Ξεχάστηκε το "σκληρό" το παληκάρι?

  23. Ψηφοκράτης avatar
    Ψηφοκράτης 09/06/2011 19:55:07

    Θυμάστε πως παρωδούσε ο Χάρυ Κλυν τον Αντρέα;
    Γιατί σαν θαθάθα, θαθάθα θάθαθα!
    Ακόμα νομίζουν οτι οι υποσχέσεις είναι τσάμπα;

  24. Αίθρα avatar
    Αίθρα 09/06/2011 21:31:20

    Μας είπε και ανίκανους ο... ικανός!

    http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=73033&catID=1

  25. δημης avatar
    δημης 09/06/2011 22:50:27

    «Είμαι ο πρωθυπουργός της χώρας και απαιτώ να ανακαλέσεις αμέσως αυτά που είπες και που με προσβάλουν»
    -ΤΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ...ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΤΙ ΩΡΕΣ......ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΘΥΜΑΤΑΙ Η ΜΑΡΙΟΝΕΤΑ ΟΤΙ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ....
    -Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ.. "ΤΥΡΡΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΕΙΤΕ ΜΕ...ΨΕΜΑΤΑ ΑΝΗΛΘΕ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ"
    ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΕΙΤΑΙ...ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ.....