#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/07/2010 16:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σε λίγο ο Γιώργος θα μας πει και ότι η Γη γυρίζει



Εδώ ο κόσμος καίγεται κι αυτοί.. σοσιαλίζονται στον Πόρο που ντύθηκε... Σύμη για να υποδεχθεί το Συμπόσιο του Γ. Παπανδρέου και άλλων οικονομολόγων οι οποίοι προσπαθούν να βρουν τρόπους να σώσουν τον κόσμο.

Ο λαός έχει χάσει μεγάλο μέρος των εισοδημάτων του, η αγοραστική του δύναμη μειώνεται, αισθάνεται αβεβαιότητα για το μέλλον, η ανεργία καλπάζει, αλλά ο πρωθυπουργός γιατί νομίζετε ότι μίλησε; Μα για αναδιανομή του πλούτου. Είπε χαρακτηριστικά: “Η διαφάνεια, η αναδιανομή του πλούτου και η ενίσχυση των ελέγχων είναι οι αναγκαίες προϋποθέσεις για έξοδο από την κρίση”. Και συνέχισε να μας εκπλήσσει: «Για να βγούμε από τη σημερινή κρίση και ύφεση είναι απαραίτητες οι επενδύσεις». «Τα αίτια της κρίσης είναι η μεγάλη αδιαφάνεια στο χρηματοπιστωτικό σύστημα, η έλλειψη δημοκρατικού ελέγχου, η ανισότητα που υπάρχει στον κόσμο και η τεράστια συγκέντρωση εξουσίας και πλούτου στα χέρια λίγων».

Μα καλά τι εννοεί αναδιανομή του πλούτου; Αυτήν ακριβώς δεν κάνει η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ αλλά προς την αντίθετη κατεύθυνση; Από την μια μεριά μαζεύει όπως μπορεί τα λεφτά του κοσμάκη, του μισθωτού, του συνταξιούχου, της ανήλικης μητέρας, του νέου της γενιάς των 500 ευρώ. Ενώ από την άλλη δεν έχει κάνει καμιά ουσιαστική προσπάθεια να φορολογήσει τα υψηλά εισοδήματα. Τα μεγαλολαμόγια με τις θαλαμηγούς και τα ακίνητα στις off shore την έχουν γλιτώσει για ακόμη μια φορά και πίνουν σαμπάνια στην υγεία των κορόιδων.

Και έπρεπε  να κάνει ολόκληρο συμπόσιο για να  καταλάβει ο κ. Παπανδρέου την τεράστια κοινωνική ανισότητα και συγκέντρωση του πλούτου στα χέρια λίγων;  Δεν πήγαινε λίγο κάτω από την Ομόνοια, ή στην ελληνική επαρχία;

Οπότε, μάλλον μας δουλεύουν ψιλό γαζί στην κυβέρνηση.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 12/07/2010 16:26:46

    Αγιος Κοσμάς ο Αιτωλός: "Ο χαλασμός θα γίνει από έναν κασιδιάρη".

  2. ΑΠ avatar
    ΑΠ 12/07/2010 16:31:22

    είναι απίστευτα ξεδιάντροπος ψεύτης πάντως, ούτε ο μπαμπάς του...

  3. Orestios avatar
    Orestios 12/07/2010 16:33:47

    Για όλους όσους ισχυρίζονται πως η πολιτική GAP δεν είναι σοσιαλιστική ας επισκεπτούν τον Πόρο.

    Αναδιανομή πλούτου, όπως λέμε απαλοτρίωση μισθών και συντάξεων?

  4. Κοντη Λιζα avatar
    Κοντη Λιζα 12/07/2010 16:35:47

    Φτυστος ο Αβερελ ρε παιδι μου...

    • salmonellas avatar
      salmonellas @ Κοντη Λιζα 12/07/2010 17:12:56

      Οντως!!

  5. undercover gpr avatar
    undercover gpr 12/07/2010 16:37:48

    Εκεί που όντως μπορούν να βοηθήσουν την παγκόσμια οικονομία οι "και καλά διαφορετικού τρόπου διαχειριστές του καπιταλισμού" κοινώς σοσιαλιστές είναι να προωθήσουν με κάποιο τρόπο τον περιορισμό της παγκόσμιας τραπεζοκρατίας και της εξουσίας που ασκεί στα Δημόσια Χρέη.

    Αρκεί να μην ξεκινήσει αυτού του είδους η πολιτική από τον Γιωργάκη γιατί καήκαμε παγκοσμίως..

  6. Σαος avatar
    Σαος 12/07/2010 16:38:09

    Ναι, αναδιανομή πλούτου!!! Η μεσαία τάξη θα χάσει τον πλούτο της και θα υποβιβαστεί στην κατηγορία των φτωχών, η φτωχή τάξη θα πεθάνει λόγω πείνας και η άρχουσα-πλούσια τάξη θα γίνει ακόμα πιο πλούσια!!! Α ρε ΓΑΠ με τις παπ...λογίες σου!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Σαος 12/07/2010 16:46:05

      Αυτό σημαίνει "αναδιανομή" στην σοσιαλιστική ρητορική ήτοι μια εξαθλιωμένη μάζα εργατών από την μιά να πληρώνει τους τεμπέληδες φανφαρολόγους της κομματικής ελιτ.

  7. vassilis avatar
    vassilis 12/07/2010 16:48:06

    Αναδιανομη πλουτου αλλα γιωργο σημαινει κατι σαν αναδιανομη πολιτικης εξουσιας αλλαΠΑΣΟΚ.Δηλ παιρνεις τον βουρο και την ζουνη και οποιο αλλο ξεκωλο εγινε γνωστο στα μεσημεριατικα ξεκατινιασματα και το βαζεις να δικαιολογησει γιατι ο Ελληνικος λαος ξοδευε περισσοτερα απο οσα κερδιζε και εφερε την πολιτικη εξουσια στο χειλος του γκρεμου.Πιστευω οτι επιτελους δικαιωθηκε ο Ελληνας και εχει εξουσια ανταξια των δυνατοτητων του.

  8. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 12/07/2010 17:05:04

    ΔΕν εχετε καταλαβει την ολη λογικη του ΓΑΠ.Αυτος δεν ηθελε να κανει αυτη την πολιτικη.Αυτος ηθελε να δωσει αυξησεις.Αναγκασθηκε ομως απο τη κυριαρχια των αγορων να φυγει απο τη σοσιαλιστικη πολιτικη.
    Το φαρμακο ειναι να γινει η παγκοσμια κυβερνηση που οραματιζεται και να ελεγξει τα διεθνη χρηματιστηρια ωστε να του δωσει λεφτα για να ξαναρχισει τη σοσιαλιστικη πολιτικη.Αν δε γινει η παγκοσμια κυβερνηση αυτος δε φταιει για τους κερδοσκοπους και αναγκαστικα θα πηγαινει με το μνημονιο.
    Πολυ σοβαρα αυτη ειναι η ιδεολογια της σημερινης Ελλαδος.

    • Orestios avatar
      Orestios @ ψυχραιμια 12/07/2010 17:15:48

      Ναι, καλά. Παγκόσμια σοσιαλιστική κυβέρνηση. Ένα παγκόσμιοπ Σοβιέτ δηλαδή?

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Orestios 12/07/2010 17:30:26

        Ναι,στο οποιο ομως προεδρος ειναι ο Κλιντον και ο ιδιος ο ΓΑΠ περειφεριακος γραμματεας Βαλκανιων.

    • denkserotipota avatar
      denkserotipota @ ψυχραιμια 12/07/2010 17:17:02

      Ψυχραιμία, δε θα μου έκανε ΚΑΜΜΙΑ εντύπωση να κατέβαινε σε καμμιά απεργία μαζί με τον κόσμο ο ΓΑΠ.

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ denkserotipota 12/07/2010 17:29:01

        Oυτε και μενα.Το μονο προβλημα που υπαρχει ειναι προβλημα γοητρου απο τυχον αποπειρες απεργων να εχει την τυχη του Παναγοπουλου.

    • Ευαγγελία avatar
      Ευαγγελία @ ψυχραιμια 12/07/2010 19:29:49

      Μα αυτός προκάλεσε τους κερδοσκόπους με τους τρόπους που όλοι γνωρίζουμε. Εκτός εάν το έκανε λόγω βλακείας...

    • Νασος avatar
      Νασος @ ψυχραιμια 13/07/2010 13:27:22

      "Λογική του ΓΑΠ" - το καλύτερο ανέκδοτο του 2010......

  9. armageddon avatar
    armageddon 12/07/2010 17:52:35

    Καλά τα πάει ,αυτόν θέλουν οι Διαπλοκή ,Αμερικάνοι ΜΜΕ. Εαν κυβερνούσε ο Καραμανλής ,θα είχαν γκρεμήσει και την Ακρόπολη ,με πρωτοστάτη τον ΓΑΠ
    και σια .Γιατί λοιπόν να ανισύχει;

  10. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 12/07/2010 18:00:25

    Τι να πει κανείς για κλάματα, από εκει και πέρα σάμπως κάνει κουμάντο και στην χώρα; Απλά εντολές εκτελεί τώρα ποια, εχει και την αβάντα των καναλαρχών και έχει ο σοσιαλισμός.

  11. Κικη avatar
    Κικη 12/07/2010 18:08:40

    Καλα ολα αυτα ,ποιος πληρωνει για ολες αυτες τις ανοησιες.Αυτοι οι επικοινωνιολογοι που εχει και τους πληρωνουμε ,δεν του λενε του παιδιου,γιατι μυαλο παιδιου εχει,αγκα γκουγκα,οτι μας εκνευριζει πια.

  12. Σπίθας avatar
    Σπίθας 12/07/2010 18:12:24

    Καλά έλεγαν ότι ήταν αριστερός και τόκρυβε...

  13. enianos avatar
    enianos 12/07/2010 18:16:58

    Σε όλες τις χώρες, ακόμα και τα μικρά παιδιά γνωρίζουν οτι γίναμε αποικία.
    Μήπως ξέρει καποιος τίνος αποικία γίναμε? Θα με φάει η αγωνία.

  14. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 12/07/2010 18:21:21

    SLAUGHTER & MAY

    Η ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΗ δικηγορική φίρμα της υφηλίου εδρεύουσα εν Λονδίνω χρησιμοποιήθηκε από την εδώ κυβέρνηση για τον ΤΥΠΙΚΟ και μόλις 2 ημερών "έλεγχο" των διατάξεων του κατοχικού μνημονίου.

    Η φίρμα αυτή ανήκει στο λεγόμενο Magic Circle... και οι partners της είναι οι πλέον καλοπληρωμένοι σε ολόκληρο τον κόσμο.

    Εν μέσω οικονομικής κρίσης συνεχίζει να παρουσιάζει αύξηση τζίρου, δεν κατέγραψε ποτέ μείωση εργασιών και μεταξύ άλλων τη δεκαετία του '80 η φίρμα αυτή επόπτευσε τις ευρείες ΙΔΙΩΤΙΚΟΠΟΙΗΣΕΙΣ της κυβέρνησης των Συντηρητικών δλδ.:
    British Aerospace, Amersham International, Associated British Ports, British Airways, Enterprise Oil, Sealink, Jaguar, British Telecom, Britoil, BP, British Gas, British Steel, και τη ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟΥ.

    Εκτός της κυριαρχίας της στον τομέα των ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ φημίζεται και για την εξειδίκευσή της σε θέματα φορολόγησης, ΕΕ/Ανταγωνισμού και ΚΕΦΑΛΑΙΑΓΟΡΩΝ.

  15. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 12/07/2010 18:29:45

    Αν δεν το καταλάβατε MAΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΛΟΝΔΡΕΖΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΚΑΙ BANKSTERS!

  16. socrates avatar
    socrates 12/07/2010 18:51:11

    55άχρονος επιχειρηματίες πήδηξε πριν από λίγο από τη γέφυρα Ρίο Αντίριο.
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!
    Ως πολίτες δεν πρέπει να επιτρέψουμε να δυσφημιστεί η χώρα και ο τουρισμός μας από διάφορους ανεύθυνους που επιδεικνύουν τη φτώχεια τους
    ζητώντας δανεικά,
    τρώγοντας μία φορά τη μέρα,
    βάζοντας 5 ευρώ βενζίνη στο σαραβαλάκι τους,
    χάνοντας δόσεις δανείων,
    μένοντας άνεργοι,
    βάζοντας τέρμα στη ζωή τους,
    ή άλλα τέτοια θλιβερά προπαγανδιστικά κόλπα που μπορεί να κλονίσουν την εμπιστοσύνη του Δ.Ν.Τ. στο Γιώργο Παπανδρέου (νάναι καλά όπου και να κάνει κανό αυτή τη στιγμή).

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ socrates 12/07/2010 19:00:15

      Το θέμα των καθημερινών αυτοκτονιών για χρέη είναι πάρα πολύ σοβαρό διότι κάθε αυτοκτονών αφήνει πίσω του οικογένεια και παιδιά, γονείς, κλπ. επομένως μιλάμε για βαρύτατες επιπτώσεις σε ένα ευρύτερο οικογενειακό κύκλο 15 ατόμων.

      Πρώτον πρέπει να καταγράφονται ως ξεχωριστές περιπτώσεις αυτοκτονίας!
      ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΗΡΥΞΕ Η ΤΡΟΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ.

      Δεύτερον, το διαδίκτυο μπορεί να παίξει καίριο ρόλο εδώ για να ενημερωθεί ο κόσμος πώς πρέπει να στηρίξει τον συγγενή του ο οποίος πιθανόν να έχει εμφανίσει τα πρώτα συμπτώματα της κατάθλιψης και να προλάβει μια κατάσταση.

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ αλλενάκι 13/07/2010 00:50:41

        Τρίτον, κάποτε αυτή η κυβέρνηση οφείλει να παρουσιάσει το πολυδιαφημισμένο της νομοσχέδιο για τα καταχρεωμένα νοικοκυριά. Πόσοι και πόσοι δεν ψήφισαν ΠΑΣΟΚ, με την ελπίδα να τους γλυτώσει από τις τράπεζες και τα καθημερινά τηλεφωνήματα των εισπρακτικών εταιριών.

        Δέκα μήνες έχουν περάσει και νομοσχέδιο για τα υπερχρεωμένα νοικοκυριά...πουθενά. Αντιθέτως,΄ήλθε και το μνημόνιο και τα χρέη αυξήθηκαν στο πολλαπλάσιο.

        Κάτι μπούρδες που ψελίσανε, περί του όποιος δεν μπορεί να πληρώσει δόσεις σε τράπεζες να καταφεύγει στη δικαιοσύνη, είναι εξωφρενικές, καθώς συν όλων των άλλων περιλαμβάνει κι έξοδα για δικηγόρους!

        θυμίζω, ότι στα δάνεια από τις τράπεζες, υπάρχει εκείνος ο "μαγικός¨όρος" ότι αν πληρώνετε 10 ευρώ ασφάλιστρα, σε περίπτωση θανάτου του οφειλέτη, απα΄λάσεται από το βάρος η οικογένεια... Αυτό όμως στο χωριό μου, λέγεται ηθική αυτουργία σε αυτοκτονία...όταν πλέον έχουμε τόσα θύματα από αυτοκτονίες λόγω χρεών...Η αυτουργία δεν διώκεται;

  17. sos avatar
    sos 12/07/2010 18:56:39

    Οι μεγάλοι ρεπόρτερ των ΜΜΕ ας βγάλουν λίστες με τα κοματόσκυλα που διορίστηκαν απο το ΠΑΣΟΚ στους 9 μήνες σε υπουργεία ,ΔΕΚΟ,συμβούλια ,επιτροπές ,νοσοκομεία κλπ ,τα προσόντα τους και τι αμοιβές,παραστάσεις,οδοιπορικά κλπ παίρνουν
    Η φαιδρή αντιμετώπιση των ελλήνων ψηφοφόρων από τον ΓΑΠ αντανακλάται στην αστειότητα της δήλωσης των βιογραφικών και των αντίστοιχων αστείων δηλώσεων υπουργών κ λοιπών παρατρεχάμενων για την μέσω δημόσιας διαβούλευσης αποφάσεων.
    Εδώ μιλάμε για παράνομες κ αντισυνταγματικές αποφάσεις που φέρνουν τους ‘ελληνες 30 χρόνια πίσω.
    Απο τον άλλο μήνα ο πολύς κόσμος θα αντιληφθεί πόσο φτωχότερος έγινε ΜΈΣΑ ΣΕ σε 9 μήνες την ίδια ώρα που
    -κανείς οφειλέτης του δημοσίου κ των ταμείων δεν τιμωρήθηκε
    -στα νοσοκομεία το πάρτυ συνεχίζεται
    -ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΈς ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ Κ ΝΑ ΜΑΣ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ……..
    -κανένα λαμόγιο δεν κατηγορήθηκε -ακόμη κ ο μαντέλης ξεχάστηκε……
    -στις νομαρχίες ,δημαρχεία,πολεοδομία κλπ οι μίζες ανέβηκαν
    -το ΠΑΣΟΚ κ η νεολαία του είναι διακοπές σε club πεντάστερο ,μόνο που δεν μας είπαν ποιός πληρώνει τον λογαριαμό,γιατί οι περισσότεροι από τους ψηφοφόρους που τους έβγαλαν κυβέρνηση δεν έχουν να πάνε διακοπές
    ΝΤΡΟΠΗ Κ ΑΙΣΧΟΣ

  18. ataktos avatar
    ataktos 12/07/2010 19:27:09

    ΓΑΠ - ο τελευταίος Σωκρατίος υπότροπος .χιχιχιχχι

  19. Ευαγγελία avatar
    Ευαγγελία 12/07/2010 19:36:24

    Είμαι εκπαιδευτικός και δεν μπορώ να ξεχάσω πώς ωρυόταν η μαντάμ Διαμαντοπούλου για τους αποσπασμένους εκπαιδευτικούς, που τους αποσπούν με ρουσφέτια και τα σχολεία τους έχουν πρόβλημα και άλλα τέτοια. Όλοι οι εκπαιδευτικοί στα σχολεία τους, βροντοφώναζε. Όσους συναδέλφους αποσπασμένους γνώρισα τη μία χρονιά που είχα απόσπαση, πήραν και φέτος. Και εξακολουθώντας να παίρνουν τα μόρια των Ψαρών, της Σκύρου κτλ. Είναι υποκρισία, τεράστιο σκάνδαλο, να το παίζει τιμητής η μαντάμ και μετά τίποτα, και να μην κουνιέται φύλλο.

  20. προβοκατορας avatar
    προβοκατορας 12/07/2010 19:43:58

    ...Μετά την καταστολή της Πολωνικής επανάστασης κατά των τσάρων, οεβραίος συνεπαναστάτης Ζίγκμουντ Μινέϊκο εγκαταστάθηκε στα Ιωάννινα αφού κατόρθωσε να δραπετεύσει από τις φυλακές της Σιβηρίας στις οποίες είχε εγκλεισθεί καταδικασμένος σε 12ετη κάθειρξη.

    Πριν όμως, είχε προλάβει να τελειώσει την στρατιωτική σχολή της Γαλλίας και να εργασθεί ως Μηχανικός στην Βουλγαρία, όπου και παντρεύτηκε μια εβραία της Βουλγαρίας. Μαζί απόκτησαν μια κόρη, την Σοφία Μινέϊκο που αργότερα γνωρίστηκε με τον Γεώργιο Παπανδρέου.

    Καρπός του έρωτα τους ο Ανδρέας Παπανδρέου πατέρας του Γιωργάκη.

    Τι έκανε όμως ο Ζίγκμουντ Μινέϊκο προπάπους του Γιωργάκη στα Γιάννενα;

    Πολέμησε στο πλευρό του Τούρκικου Στρατού, ως συνεργάτης του Γερμανού αρχιμηχανικού Φον ντερ Γκόλτς.

    Ο Ζίγκμουντ Μινέϊκο ένας πανέξυπνος και χαρισματικός άνθρωπος, με την διπλή ιδιότητα του Μηχανικού και του Στρατιωτικού, ήταν από τους βασικούς συντελεστές των περίφημων οχυρωματικών έργων του Μπιζανίου που σκοπό είχαν την... προστασία της τουρκικής κατοχής στα Γιάννενα από τον Ελληνικό Στρατό. Ο Στρατός μας τελικά, απελευθέρωσε τα Γιάννενα έστω και με την καθυστέρηση την οποία προκάλεσαν τα οχυρωματικά έργα του Μπιζανίου που έγιναν τάφος ηρωϊκός για πολλούς Έλληνες πολεμιστές.

    Ένας τάφος, που άνοιξε με τα ίδια του τα χέρια ο προπάππους του Γιωργάκη Παπανδρέου.

    Όλα αυτά κι ακόμη περισσότερα που δεν γνωρίζουν σήμερα οι Έλληνες, μπορεί να σημαίνουν πολλά, μπορεί και ελάχιστα για τον καθέναν ξεχωριστά, μπορεί όμως και τίποτα.

    Αλλά όμως όλοι πρέπει να ξέρουν... Κι αυτό δεν μπορεί κανείς να το αμφισβητήσει!....

    στην υγεια μας !!!!!

    • Misha avatar
      Misha @ προβοκατορας 12/07/2010 19:53:43

      Για τη μαμά Μάργκαρετ υπάρχει κάποια πληροφόρηση από πού κρατά η σκούφια της, τι θεό πιστεύει κλπ;

      • evro avatar
        evro @ Misha 12/07/2010 20:08:26

        εδω εχουμε παππου σιτιζομενο απο τουρκους κατα Ελληνων τι αλλο χρειαζεται

        ετσι εξηγειται η τουρκολαγνεια του

  21. προβοκατορας avatar
    προβοκατορας 12/07/2010 21:15:33

    η μαμα μαργαριτα στο επιθετο λεγεται τσαντ, ειναι εκ μινεσοτας των ΗΠΑ. καταγωγης δεν ξερω(οι κακες γλωσσες παντως λενε γερμανοεβραικης) ειναι κορη του 1ου κεφαλιου των χιλιαστων (ιαχωβαδων) της αμερικης και ιαχοβου η ιδια. ειναι γνωστο πως σε μια επισκεψη στην τηνο 15 αυγουστο επι ανδρεα ζητησε να μην χτυπανε οι καμπανες της μεγαλοχαρης.

    περισσοτερα αντιπληροφορηση.gr

  22. προβοκατορας avatar
    προβοκατορας 12/07/2010 21:17:06

    και η λιανα καννελη εχει γραψει για την μαμα στο νεμεσις

  23. etsi_kai_allios avatar
    etsi_kai_allios 12/07/2010 22:03:01

    πώς τολμάτε? σκάστε και ψηφίστε πασοκ.. το λέει και η δημοσκόπηση

  24. Γιωργης avatar
    Γιωργης 12/07/2010 22:04:52

    Κι αλλοι επιχειρησαν και καταφεραν γενοκτονιες ρε Γιωργο,αλλα τετοιες μαλακιες δε λεγανε.

  25. Ένα Πρόβατο (εξωτερικά) avatar
    Ένα Πρόβατο (εξωτερικά) 12/07/2010 23:57:25

    Καλά ρε ΓΑΠ ήτανε ανάγκη να κάνεις αναδιανομή και το δικό μου τον πλούτο που ήτανε οριακός και τον έκανες μηδενικό.
    Από εδώ και πέρα όποιος μου ζητάει λεφτά τον στέλνω στο ΓΑΠ να του πεί πότε θα βγούμε από την κρίση για να δώσουμε ραντεβού και να τον πληρώσω.
    Το μαγαζί έκλεισε!

  26. stroumfaki avatar
    stroumfaki 13/07/2010 00:15:13

    Η μάχη συνεχίζεται... η σειρά της Γαλλίας πλησιάζει, η Σοσιαλιστική (Ακροδεξιά - Απάνθρωπη) Διεθνής ετοιμάζεται να κυριαρχήσει στην Ευρώπη, εντείνοντας το πόλεμο στη γερασμένη - σκανδαλώδης δεξιά της Ευρώπης και η κυριαρχία όπου το όραμα και οι βλακείες που συζητάνε κάθε τόσο και λίγο να γίνουν πραγματικότητα σε όλο το κόσμο.

    Μην ξεχνάτε πως πριν απο 50-60 χρόνια και κάποιοι άλλοι τις βλακώδης ιδεολογίες αλλά και τις πολιτικές που έκαναν, τις πίστευαν.

    • Orestios avatar
      Orestios @ stroumfaki 13/07/2010 01:44:35

      Ποιός σου είπε πως το πνεύμα του Σοσιαλιστή Χίτλερ πέθανε?
      Είναι πρότυπο για τους Σοσιαλιστές άλλωστε, τα όνειρα του οποίου θέλουν να εφαρμόσουν.

  27. Σπύρος avatar
    Σπύρος 13/07/2010 01:38:40

    Πρέπει νάχει δίδυμο χαμένο αδελφό ο GAP πού τόν αντιπολιτεύεται..