#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/09/2010 10:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σε κινέζικους γάμους στην Ελλάδα ποντάρει τώρα ο Πρωθυπουργός

Γραφείο κινέζικων συνοικεσίων, "ο Γιώργος"



Υπάρχουν και χειρότερα απο την Γελοιοποίηση απο το BLOOMBERG των “επενδύσεων” Παπανδρέου. Βρηκάμε την ομιλία του στην προσωπική του ιστοσελίδα και εκεί ανακαλύψαμε άλλη μια πατάτα:

Λέει λοιπόν ο κ. Γ.Α.Παπανδρέου : "Πέραν των κλασικών τριών «S» στην αγγλική γλώσσα – «sun, sea and some ruins» – δηλαδή του ήλιου, της θάλασσας και των αρχαιολογικών μνημείων, η Ελλάδα έχει πολύ περισσότερα να προσφέρει, όπως καλλιτεχνικά φεστιβάλ, δρόμους του κρασιού, σχολές μαγειρικής, θέρετρα σκι, ράφτινγκ σε ορεινές περιοχές και κωπηλασία στα νησιά, καταδύσεις για επισκέψεις σε ενάλιες αρχαιότητες, μέχρι και αναρρίχηση στους βράχους των νησιών του Αιγαίου…

Ειρήσθω εν παρόδω, προσφάτως  συνειδητοποιήσαμε ότι η λέξη «Αιγαίο», ηχητικά, προσομοιάζει με τη λέξη «αγάπη» στην κινεζική γλώσσα. Προβλέπουμε λοιπόν ότι η εμπειρία της κινηματογραφικής ταινίας «Mamma Mia», στην οποία πραγματοποιείται γαμήλια τελετή σε ένα ελληνικό νησί, θα οδηγήσει σε μια νέα βιομηχανία. Μάλιστα, γνωρίζω κάποια που πρόκειται σύντομα να παντρευτεί – να ευχηθούμε η ώρα η καλή στην Ελένη, της οποίας ο πατέρας βρίσκεται εδώ, μαζί μας".

Δηλαδή για να σωθούμε θα πρέπει να έρθουν στην Ελλάδα και να παντρευτούν όσοι κινέζοι πρόκειται να παντρευτούν τα επόμενα 200 χρόνια...

Ήμαρτον Κύριε, τι άλλο θα ακούσουμε!!!

https://sites.google.com/site/agrinioculture/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nefeli avatar
    nefeli 27/09/2010 10:50:31

    Μαζί με τα τσολιαδάκια να πουλάνε και νυφούλες...

    (το απόλυτο κιτς...πως λέγεται εγγλέζικα;)

  2. Lewnidas avatar
    Lewnidas 27/09/2010 10:51:48

    δεν υπαρχει η βλακια του

  3. donaE avatar
    donaE 27/09/2010 10:59:52

    Οικογενειοκρατια δεν θελαμε;Ολα εχουν χασει το νοημα τους,ακομα και η ανοησια.

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/09/2010 11:03:12

    Η έκφραση Sea, sun and some ruins, [ήλιος, θάλασσα και κανα δυο... αρχαία ερείπια...], είναι υποτιμητική και ειρωνική και χρησιμοποιείται κατά κόρον από ΑΓΓΛΟΣΑΞΩΝΕΣ όταν θέλουν να πλήξουν την Ελλάδα.

    Αγγλικά γνωρίζομεν... μίστερ...

    Δεν είναι κακό το ότι ένας πρωθυπ0υργ0ς είναι αμερικανοτραφής.
    Κακό είναι ότι κάθε μέρα που περνά αποδεικνύει μηδενική σχέση με τον Ελληνικό τρόπο και με τα Ελληνικά Χώματα.

    Υπάρχουν Αμερικανοί καθηγητές, Ελληνιστές και πραγματικοί φιλέλληνες, οι οποίοι διδάσκουν Ελληνική Γλώσσα και Ιστορία σε αμερικανικά πανεπιστήμια, και οι οποίοι θα εκφράζονταν με περισσότερο σεβασμό και αγάπη για τον Ιερό Τόπο μας και δεν θα διανοούντο να συσχετίσουν τις Αρχιπελαγικές Πατρίδες των Κυκλαδίτικων Ειδωλίων με κινέζικες ΚΙΤΣΑΡΙΕΣ, και ομαδικούς γάμους που τελούνται σε ποδοσφαιρικά γήπεδα της Ταίβάν και της Σαγκάης και προκαλούν θυμηδία και αποστροφή.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ αλλενάκι 27/09/2010 11:10:43

      Σωστή επισήμανση!

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ αλλενάκι 27/09/2010 11:15:35

      αλλενάκι

      Σου υπογράφω ότι ένα κομμάτι των αμερικανών γνωρίζει (έστω και λίγο) και σέβεται την χώρα μας και κυρίως την καταγωγή μας.
      Βλέποντας την κατάντια μας απορούν χωρίς να μπορούν να καταλάβουν το "γιατί" επειδή είναι καλοπροαίρετοι άνθρωποι.

      Οι άγγλοι είναι άλλη κατηγορία...όπου κι αν συνεργάστηκα μαζί τους είναι σνομπ και είρωνες.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ tsilivithras 27/09/2010 11:20:06

        Το γνωρίζω Tsilivithras πολύ καλά και από προσωπική εμπειρία.

      • nefeli avatar
        nefeli @ tsilivithras 27/09/2010 11:51:35

        Oι καλλιεργημένοι άγγλοι ξέρουν, να σέβονται. Ο πρίγκηπας Κάρολος επισκέπτεται με κάθε σεβασμό και διακριτικότητα τη χώρα μας σχεδόν κάθε καλοκαίρι...

        Οι άλλοι του μαζικού τουρισμού, ψάχνουν φτηνούς προορισμούς για φτηνό ποτό κι εύκολο ευκαιριακό ...ερωτισμό! Αυτοί άλλωστε ανέδειξαν την τουρκία σαν καλύτερο τουριστικό προορισμό από την Ελλάδα...για ευνόητους λόγους!

        Οι Αμερικάνοι κι οι οπαδοί τους πάλι, καταλαβαίνουν μόνο από μεγάλα μεγέθη...έτσι είναι η χώρα τους, αχανής, έτσι και τα μυαλά τους, χαώδη... Εντυπωσιάζονται μόνο όταν ακούνε μεγάλα νούμερα .. 5000 χρόνια ιστορίας, 50.000 στρέμματα, 350 όροφοι τύπου Ντουμπάι, 1500 δωμάτια ξενοδοχείου, 5 δισ τουριστική επένδυση...κι όποιον πάρει ο χάρος! Την αίσθηση του ελληνικού μέτρου εν την κατέχουν!!!!! Ομως αυτήν αναζητούνε στην Ελλάδα οι τουρίστες.

        Ετσι καταντήσαμε από το souvlaki, mousaka and Zorba στο
        Sea, sun and some ruins (αποσιωπά το sex...) κι αναλαμβάνομεν γάμοι προσεχώς...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 27/09/2010 12:02:33

        nefeli

        Από τους γαλαζοαίματους (τρομάρα τους) στους σεξο-τουρίστες υπάρχει μια κατηγορία mainstream κοινού με αρκετό χρήμα για ξόδεμα που θα ήθελαν πάρα πολύ να τους "καθοδηγήσεις" με σεβασμό στην τσέπη τους και αρκετά ανοιχτόμυαλοι για να ακούσουν τι έχεις να τους προτείνεις.

        Αν ΔΕΝ του σεβαστείς και τους δίνεις μαζικό τουρισμό τότε "δικαιούνται" να πιστεύουν ότι θέλουν για σένα.
        Μαζικός τουρισμός στην Ελλάδα είναι η καταστροφή του σουβλάκι-μουζάκα-εξωφρενικές τιμές-all inclusive κλπ που ρήμαξε μια μικρή χώρα/οικονομία που με διαφορετικό σχέδιο θα μπορούσε να ζει σχεδόν αποκλειστικά με τουριστικό εισόδημα.
        Όταν στρέφεσαι σε αυτήν την κατεύθυνση τότε δεν ασχολείσαι με τον τουρίστα και αποστρέφεσαι όλη την ιδιαιτερότητα της χώρας σου που θα μπορούσε να σε προβάλλει ως άξιο σεβασμού και προτίμησης.

        Οι αμερικάνοι είναι πολύ ανοιχτόμυαλοι άνθρωποι.
        Αν σε δουν ενθουσιώδη, ειλικρινή και γνώστη σε σέβονται και σου δίνουν "ευκαιρία".
        Θέλουν να ασχοληθείς μαζί τους...να τους δείξεις σεβασμό και φροντίδα.
        Αν τους κερδίσεις δεν σε αλλάζουν.

        Οι άγγλοι είναι σνομπαρίες λόγω "κατασκευής" τους.
        Φυσικά και υπάρχουν εξαιρέσεις.

        Έχει αλλάξει ο κόσμος nefeli.
        Δεν ανταποκρίνεται πλέον ο μέσος αμερικάνος στο media-κο στερεότυπο του στραβοστόμη γιάνκη με το καπέλο και την γιγαντο-λαγνεία.

      • nefeli avatar
        nefeli @ tsilivithras 27/09/2010 12:13:33

        tsilivithras

        Aναφέρθηκα στον Κάρολο, όχι σαν γαλαζοαίματο, αλλά σαν καλλιεργημένο εκπρόσωπο της αληθινά τιτλοφόρας συνομοταξίας κι όχι των sinae nobilita ψευτοσνόμπ,χρυσοφόρων ακολούθων .

        Δεν διαφωνώ με όσα λες. Ισως να μην κατάφερα, να εκφράσω, ότι τα εμπεριέχω μάλιστα...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 27/09/2010 12:16:51

        nefeli

        Είδα το σχόλιό σου και στην άλλη σχετική ανάρτηση σχετικά με το small is beautiful.

        We are in TOTAL agreement.

        Tα υπόλοιπα που συζητάμε είναι επιμέρους σημεία.

      • nefeli avatar
        nefeli @ tsilivithras 27/09/2010 13:45:14

        tsilivithras

        Thanks ever so much for your kind reply

        Cu

  5. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 27/09/2010 11:05:34

    Γραφείο συνοικεσίων Ο ΓΙΩΡΓΟΣ
    (Τώρα και στη Σαγκάη)

    Η ζωή είναι όμορφη. Γίνεται ακόμα πιο όμορφη αν τη μοιραστείς με κάποιον.
    Το Γραφείο μας διαθέτει πολύχρονη πείρα στη σύναψη γνωριμιών με σκοπό το γάμο. Εγγυώμαστε απόλυτη εχεμύθεια. Οι ειδικοί σύμβουλοι γάμου (από τη Νέα Υόρκη και τος Βρυξέλλες) θα σας καθοδηγήσουν έτσι ώστε να ανταμώσετε την ευτυχία!

    Αφού γνωρίσετε τον άνθρωπο των ονείρων σας, σας κάνουμε δώρο τη γαμήλια τελετή στην παρακείμενη παραδοσιακή ταβέρνα Ο ΓΙΩΡΓΟΣ όπου θα απολαύσετε δωρεάν το Μεσογειακό μας μενού.

    Εάν επιθυμείτε να κλείσετε ραντεβού για μια συνέντευξη με το εξειδικευμένο προσωπικό μας, επικοινωνήστε στο open.gov για να έλθουμε σε επαφή μαζί σας.

    Μη διστάζεις. Η ζωή σε περιμένει!

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Γιάννης Φαίλτωρ 27/09/2010 11:07:33

      Προσεχώς στις οθόνες σας: ταϊβανέζικες κιτσαρίες στο Ιερό της Δήλου.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 27/09/2010 11:14:55

      Φαίλτωρ,

      Μετά τις εισαγωγές ....βουβουζελών από τη Ν. Αφρική, τώρα ανοίγουμε και γραφείο συνοικεσίων;

      Τι κάνει το ελληνικό δαιμόνιο!

      Βάζω στοίχημα ότι η ιδέα θα είναι του Strange Attractor και θα έβαλε εσένα και το Μικρο Οδυσσέα να τρέχετε!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 27/09/2010 11:20:43

        Για την πατρίδα, Κώστα μου. Τι να κάνουμε!
        Ο Strange έχει αναλάβει το γραφείου Βορείου Ελλάδος ενώ ο Μικρός Οδυσσέας συγγράφει τις μπροσούρες. Η αλήθεια είναι ότι χρειαζόμαστε σύμβουλο επικοινωνίας...γι όποιον ενδιαφέρεται!

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 27/09/2010 11:23:14

        Παιδιά δεν μπορώ, θα πάω τεχνικός σύμβουλος στην ΑΕΚ

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 27/09/2010 11:26:39

        Μικρέ Οδυσσέα,

        Για να μη σε κυνηγάνε οι φίλαθλοι και έχουμε άλλες φασαρίες, συνέχισε να γράφεις μη χάσουμε και την ενημέρωση!

  6. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 27/09/2010 11:11:59

    Το "ειρήσθω εν παρόδω", το αναφέρει ο κ. Παπανδρέου;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Κώστας Ροδινός 27/09/2010 11:59:11

      Είσαι τρελός? Αν πάει να σκεφτεί να γράψει κάτι τέτοιο θα κάψει φλάντζα, θα στραβώσει βαλβίδες και μετά ο στροφαλοφόρος θα θέλει ευθυγράμμιση! Κανάς Νίκος θα το πέταξε, έτσι για "ελληνικούρα"...

  7. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/09/2010 11:14:13

    Αλλά τι περιμένουμε όταν οι υποτιθέμενοι πνευματικοί μας ταγοί, οι πρυτάνεις ντε!!! ακούν εμβρόντητοι, βουβά και αδιαμαρτύρητα να αγορεύει κάποιος με ενεργό ΙΔΙΟ λεξιλόγιο που δεν ξεπερνά τις 200 [διακόσιες] λέξεις [οι μισές από τις οποίες είναι "πράσινη ανάπτυξη βεβαίως, πολιτική βούληση βεβαίως, οι πολίτες βεβαίως, θελουμε παγκόσμια οικονομική διακυβέρνηση and we want it faaast]!

    • antekal avatar
      antekal @ αλλενάκι 27/09/2010 11:28:31

      Υπάρχει και ο Βενιζέλος αν επιθυμείτε.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ antekal 27/09/2010 11:30:33

        Και ο κος Σαμαράς επίσης, αυτός δεν σας κάνει; Αλλά ειναι καταλυτική η σύγκριση Σαμαρά Παπανδρέου όσον αφορά τον Ελληνικό τρόπο του σκέπτεσθαι και εκφράζεσθαι έτσι;

      • nefeli avatar
        nefeli @ antekal 27/09/2010 11:57:32

        αλλενάκι

        Καταλυτικότερη η σύγκριση Σαμαρά Γερουλάνου, που τους ενώνει το DNA της Πηνελόπης Δέλτα!!!

      • antekal avatar
        antekal @ antekal 27/09/2010 12:40:59

        Ελληνικός και άλλα κουραφέξαλα. Είμαστε σε διαδικασία παγκοσμιοποίησης, ξυπνήστε εθνικιστές της συμφοράς.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ antekal 27/09/2010 12:58:46

        Nefeli με το πολύ ωραίο όνομα: βγάλανε το Γερουλάνο τώρα στο κρατικό κανάλι να τα μπαλώσει λίγο για τον τουρισμό, όσο νάναι κάτι από το DNA θα έχει μείνει, δε μπορεί...

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ antekal 27/09/2010 12:59:31

        @antekal: οι αντεξουσιαστές στην εξουσία...

      • nefeli avatar
        nefeli @ antekal 27/09/2010 13:56:03

        αλλενάκι μου σε ευχαριστώ πολύ. Το ψάχνω, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι από το DNA της Π.Δέλτα, πέρα από το τυχαίο της συγγενίας! Κι αν μη τι άλλο, η Πηνελόπη Δέλτα δεν ήξερε, τι θα πεί αλλαζονία....

      • nefeli avatar
        nefeli @ antekal 27/09/2010 14:00:25

        @antekal: ενας Αμερικάνος, ένας Αγγλος, ένας Γερμανός, ένας Εβραίος, ένας Γάλλος ...τι θα σου απαντούσαν, αν τους ζητούσες, να αποποιηθούν την εθνική τους ταυτότητα και παρόμοιες σαχλαμάρες...;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ αλλενάκι 27/09/2010 12:56:17

      Οι "πνευματικοί ταγοί" είναι ακόμα μπουκωμένοι από τα κονδύλια με τα οποία τους τάιζε ο αχαμνός λογιστάκος. Και, όπως ξέρεις, όταν τρώμε, δεν μιλάμε.

    • provato avatar
      provato @ αλλενάκι 27/09/2010 13:04:56

      @antekal
      ΄΄Είμαστε σε διαδικασία παγκοσμιοποίησης, ξυπνήστε εθνικιστές της συμφοράς.΄΄

      Ναι είμαστε σε ΄΄διαδικασία΄΄ με μισθούς και συνθήκες εργασίας τύπου Κίνας (ή πείνας) στον ορίζοντα, πολιτικά δικαιώματα μεταξύ Αφρικής και Ινδίας, ενημέρωση Πράβντας (ή Μέγκα) ...
      Τώρα η παγκοσμιοποίηση πρέπει να περνάει την φάση σοσιαλισμός ή βαρβαρότητα με ... ελιές θρούμπες (μεσογειακή δίαιτα γαρ!!!) λίγο μετά τις φάσεις λεφτά υπάρχουν και ή αλλάζουμε ή βουλιάζουμε.

      ΜπεεεεεΕ...ΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟ

      ΥΓ: Τραπεζίτες όλων των χωρών ενωθείτε.

  8. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 27/09/2010 11:46:40

    The more we read or find out what our Prime Minister has said, the more desperate our heart gets. Αποτελούν kid staff για να είμαστε πολύ ήπιοι. Φίλοιτου blog antinews: έχομε υποχρέωση οι φωνές μας να πάνε σε κάθε γωνιά της Ελλάδας μας για να συνειδητοποιήσουν οτι βρισκόμαστε σε αρένα άγριων θηρίων ετοίμων να μας κατασπαράξουν. Η Κυβέρνηση του Μνημονίου μας οδηγεί στην άβυσσο και τα διεφθαρμένα ΜΜΕ κάνουν τον υπερ πάντων αγώνα να τη διατηρήσουν ακόμα...
    Οι ξένοι που διθυραμβικά μιλούν κάθε μέρα για τις επιδόσεις αυτής της Κυβέρνησης, ένα και μόνο ένα στόχο έχουν: ΝΑ ΠΕΡΙΣΩΣΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ. Οταν επένδυαν χωρίς φειδώ στα Ελληνικά Ομόλογα, μόνο για μεγιστοποίηση κερδοφορίας ενδιαφέροντο. Τώρα που το exposure τους είναι πολύ μεγάλο, πρέπει να είναι έτοιμοι να χάσουν μέρος της επένδυσής των.

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/09/2010 11:56:47

    Και ενώ ΗΠΑ, Αγγλία και Γερμανία εντάσσουν ταχύτατα στα σχολικά τους προγράμματα την εκμάθηση της Αρχαίας Ελληνικής από το Δημοτικό, αναγνωρίζοντας την υπεροχή της ως τη ΜΟΝΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ γλώσσα στον κόσμο, στην Τραγική Ελλάδα του 2010 έχουν έτοιμη την υποχρεωτική εκμάθηση της τουρκικής!! γλώσσας για Ελληνόπαιδες στο γυμνάσιο, ως προϋπόθεση για τη συνέχιση της φοίτησής τους στο Λύκειο!!

  10. Y. avatar
    Y. 27/09/2010 12:11:01

    - Ε Ι Δ Η Σ Η -
    Αυτή τη στιγμή
    Ειδήσεις στη ΝΕΤ, 12.00
    Παίζει η εικόνα με ρεπορτάζ από ΓΑΠ & λοιπούς, Στον ήχο, πατριωτικά τραγούδια από ελληνική ταινία. Κάποιος χακεψε τα κυκλώματα.
    Π Ο Λ Υ Π Λ Α Κ Α

    • Y. avatar
      Y. @ Y. 27/09/2010 12:18:05

      Φάκτορα, μπήκες?
      ...δε ξέρω αν είναι στον αναμεταδώτη που παίρνω εγώ. CH 30 μου δίνει..

    • Y. avatar
      Y. @ Y. 27/09/2010 12:20:18

      12.15 Μπήκε κανονική ροή. Ψάξτο όμως

  11. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/09/2010 12:20:07

    Δεν επιστρεφουμε το ΦΠΑ στην COSCO !! Ειδατε τι Σοσιαλιστες εχουμε στην Κυβερνηση?? Το ιδιο θα κανουμε και στον Αλ Θανι.. χαχαχαχαααααα που πατε ρε?? Fast Track στον κεαδα.

    ΠΠ

  12. Factorx avatar
    Factorx 27/09/2010 12:50:21

    Ν. Χατζηνικολάου, σήμερα : Πιστεύω ότι ο Γ. Παπανδρέου με τα ταξίδια του στο εξωτερικό προσφέρει στη χώρα. Το ταξίδι στις ΗΠΑ ήταν ένα καλό ταξίδι, δίνει το μήνυμα ότι κάτι γίνεται.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Factorx 28/09/2010 03:10:41

      θα του φέρνει αφορολόγητα i-pad για αυτό γουστάρει ο νικολάκης.

  13. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 27/09/2010 12:57:15

    To γεγονός ότι ανέφερε "καταδύσεις σε εναλιες αρχαιότητες" κάτι που .... ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΟΤΑΤΑ από την Ελληνική Νομοθεσία το παρατήρησε κανείς;;;;;

  14. Γιωργης avatar
    Γιωργης 27/09/2010 12:58:10

    και συνεχιζω απο το προηγουμενο
    ΕΛΕΟΣ
    ΕΛΕΟΣ
    ΕΛΕΟΣ
    ΕΛΕΟΣ

  15. nyfitsa avatar
    nyfitsa 27/09/2010 13:18:59

    xa, xa, xi,xi,xo, xo, xe,xe, γιουχούο!!!!!!!!!

  16. Greg avatar
    Greg 27/09/2010 13:42:23

    Η ζημιά που έχουν κάνει οι εμφανίσεις ΓΑΠ στο εξωτερικό είναι μη αναστρέψιμη. Μόνο οίκτο προκαλεί η εικόνα ενός πρωθυπουργού να κάνει δηλώσεις στις τηλεοράσεις μέσα από χρηματιστήρια και άλλα απίθανα μέρη και να προσπαθεί να "διαφημίσει" τη χώρα του.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Greg 27/09/2010 13:50:08

      Δεν πιστεύω ότι είναι μη-αναστρέψιμη πάντως σίγουρα είναι μεγάλη.
      Όσοι έχουμε καθημερινή επαφή με εξωτερικό ακούμε τα χίλια μύρια όσα.

  17. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 27/09/2010 13:48:53

    Φαντάζεστε πάντως να είχε βγει με τέτοιο τρόπο, α λα Όπρα Γουίνφρεϊ, ο Καραμανλής στο "γυαλί" και να έλεγε "ελάτε στην Ελλάδα για να παντρευτείτε"; Φαντάζεστε τα σαπροκάναλα πόσες μέρες θα τον έκαναν ρόμπα; Φαντάζεστε τους Παπαχελάδες, τους Σωμερίτηδες, τους Θεοδωράκηδες και τους λοιπούς νεοταξίτες πόσο θα τον λοιδωρούσαν; Φαντάζεστε τον Λα(ϊκι)ζόπουλο τι σκετσάκια θα του σκάρωνε;

    • nefeli avatar
      nefeli @ Αυριανιστής 27/09/2010 14:02:03

      Ολοι δουλεύουν για την ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ!

  18. tsilivithras avatar
    tsilivithras 27/09/2010 13:51:50

    Ελάτε να παντρευτείτε ΚΑΙ να τσιμπήσετε κάνα ντολμαδάκι...!!!

    Marriage AND a dinner!!!

    Που σαι ρε Αριστοφάνη...

  19. kiki avatar
    kiki 27/09/2010 14:04:27

    Διαβαζοντας ολα τα κειμενα σας,γελαγα.και ξαφνου μου ηρθε ,θυμηθηκα.
    Λοιπον ο ΓΑΠ,προωθει τις μπιζνες της μαμη,η Μαγκη,εχει φτιαξει εταιρεια κετερινκ,καπου στην Ωραια Ελενη,και γιαυτο το παιδι που το πειραζετε με αυτα που γραφετε ,προωθει τις δουλειες της.Γαμοι,αρα κετερινκ,με μενου μεσογειακη κουζινα.τουριστικες εκδρομες ,η μαμα εδω με σπιτικια κουζινα.Ζηλιαρικα,επειδη αυτος και η μαμα το σκεφτηκαν πρωτοι,γιαυτο ο φθονος.
    Και οσο για τους γαμους,γιατι οι Αμερικανοι δεν κανουν τα καρακιτσαρια,ασε που ξαναπαντευονται,παλι οι ιδιοι, σε αναμνηση του γαμου τους.Να να ερχονται εδω και το κετερινκ,της μαμη να τους φροντιζει.
    Ασχετο,αυτη η σκ..γρια,δεν την φτανουν τα λεφτα που πηρε και το πληρωσαμε εμις,να τα ελλειματα,για να δωσει διαζυγιο,στον σεξμανιακ,συζυγο της,πρεπει να συνεχισει να μας ρουφαει το αιμα.
    Ε κυρια,Τα σαβανα δεν εχουν τσεπες.

  20. kiki avatar
    kiki 27/09/2010 14:05:45

    Διαβαζοντας ολα τα κειμενα σας,γελαγα.και ξαφνου μου ηρθε ,θυμηθηκα.
    Λοιπον ο ΓΑΠ,προωθει τις μπιζνες της μαμη,η Μαγκη,εχει φτιαξει εταιρεια κετερινκ,καπου στην Ωραια Ελενη,και γιαυτο το παιδι που το πειραζετε με αυτα που γραφετε ,προωθει τις δουλειες της.Γαμοι,αρα κετερινκ,με μενου μεσογειακη κουζινα.τουριστικες εκδρομες ,η μαμα εδω με σπιτικια κουζινα.Ζηλιαρικα,επειδη αυτος και η μαμα το σκεφτηκαν πρωτοι,γιαυτο ο φθονος.
    Και οσο για τους γαμους,γιατι οι Αμερικανοι δεν κανουν τα καρακιτσαρια,ασε που ξαναπαντευονται,παλι οι ιδιοι, σε αναμνηση του γαμου τους.Να να ερχονται εδω και το κετερινκ,της μαμη να τους φροντιζει.
    Ασχετο,αυτη η σκ..γρια,δεν την φτανουν τα λεφτα που πηρε και το πληρωσαμε εμεις,να τα ελλειματα,για να δωσει διαζυγιο,στον σεξμανιακ,συζυγο της,πρεπει να συνεχισει να μας ρουφαει το αιμα.
    Ε κυρια,Τα σαβανα δεν εχουν τσεπες.

    • Misha avatar
      Misha @ kiki 27/09/2010 14:16:00

      Kική
      αν το συνδυάσεις με τη άλλη επαναστατική ιδέα του Χικ Μπουτάρις να κάνει τον δημοτικό σταθμό Θεσσαλονίκης "Playboy TV", καταλαβαίνει πως δεν ειναι μόνο οι γάμοι στο μεγαλοφυές σχέδιο του ΓΑΠ!

      «-Θα σας κάμωμεν λιμάνι!
      -Μα δεν έχουμε θάλασσα...
      -Θα σας φέρωμεν και την θάλασσαν!»

      -Θα διορίσωμεν τα παιδιά σας
      -Μα δεν έχουμε παιδιά
      -Θα σας κάμωμεν και παιδιά!»

  21. kiki avatar
    kiki 27/09/2010 14:23:28

    @ Misha,
    Ευτυχως ,που υπαρχουν και τα ευτραπελα,και γελαει,το χειλακι μας.
    βεβαια ,το ορθιο βοδι,δεν ξερει οτι,η μεσογειακη διατροφη,δεν βοηθαει,την αναπτυξη του εγκεφαλου,δηλαδη με την χορτοφαγια, μονο ,βγαζεις ΓΑΠ.

  22. kiki avatar
    kiki 27/09/2010 14:23:36

    @ Misha,
    Ευτυχως ,που υπαρχουν και τα ευτραπελα,και γελαει,το χειλακι μας.
    βεβαια ,το ορθιο βοδι,δεν ξερει οτι,η μεσογειακη διατροφη,δεν βοηθαει,την αναπτυξη του εγκεφαλου,δηλαδη με την χορτοφαγια, μονο ,βγαζεις ΓΑΠ.

    • Misha avatar
      Misha @ kiki 27/09/2010 14:38:33

      O ΓΑΠ δεν εχει απογαλακτισθεί ακόμα και ως γνωστόν, σαν τον θηλασμό δεν υπάρχει τίποτα....

  23. tsilivithras avatar
    tsilivithras 27/09/2010 14:30:15

    Ίσως σε ένα road show μεσογειακής διατροφής ο Πάγκαλος να ήταν το "δείγμα δωρεάν"!!!

    ...

    Ladies and gents this is GAP (sit up son) and this one is PAG...!!!

    Fiiiine specimen of mediterranean diet...!!!

    Place your orders now.

    • Minnie avatar
      Minnie @ tsilivithras 27/09/2010 14:35:48

      I'd like the hog's head, please.
      (makes a smashing Fromage de Cochon)

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ tsilivithras 27/09/2010 14:45:49

      All potatoes and NO meat!..

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ tsilivithras 27/09/2010 14:48:44

      Ηmmmm...it always smells like beans when he talks though...

      funny...

    • Minnie avatar
      Minnie @ tsilivithras 27/09/2010 14:48:55

      Naughty Dimi!

  24. Orestios avatar
    Orestios 27/09/2010 15:50:56

    Γι' αυτό δεν ακούσατε τίποτε από τα κανάλια για το ταξίδι του GAP.
    Το στραπάτσο ήταν τόσο μεγάλο, που τσάμπα τα εκατομμύρια που ξοδεύτηκαν για personal trainers.
    Τέτοιο φιάσκο δεν έχει ξαναγίνει.
    Το GAP με το μυαλό μωρού παιδιού εκφώνησε κάτι εκθέσεις ιδεών του πόλου και γέλασε μέχρι το παρδαλό κατσίκι στην Αλμπουκέρκη.

  25. 11888 avatar
    11888 27/09/2010 16:31:23

    Οι κολλημενοι πασοκοι του ιστοχωρου κανουν τουμπεκι παντως.Μουγκα, ουτε μια λεξουλα για τις ανοησιες του ιδαλματος.Απο την αλλη τους δικαιολογω.Απεναντι στην καθολικη βλακεια θα τα εβρισκε σκουρα ακομα και ο Freud.

  26. vassilis avatar
    vassilis 27/09/2010 17:44:33

    Τους γαμους θα τους κανει ο ιερωνυμος;

  27. Ανώνυμος avatar