#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/06/2011 12:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σε καθεστώς “ομηρείας” οι υπουργοί



Σε καθεστώς «ομηρίας»  βρίσκονται εδώ και μερικές μέρες  οι υπουργοί,  που δεν μπορούν πλέον να κυκλοφορούν ελεύθεροι και να πηγαίνουν όπου θέλουν,  χωρίς να έχουν ενεργοποιηθεί πρώτα τα αυστηρά μέτρα ασφαλείας. Κανένας υπουργός πλέον δεν μπορεί να πάει πουθενά εάν προηγουμένως οι άνδρες της ασφάλειας δεν έχουν ελέγξει την περιοχή, ενώ υπάρχουν σαφείς οδηγίες για να μην κυκλοφορούν πεζοί.

Όσοι μπήκαν στην νέα κυβέρνηση μετά τον ανασχηματισμό, ενημερώθηκαν από τους άνδρες της ασφάλειά τους ότι θα κυκλοφορούν μόνο με τον οδηγό και τη συνοδεία και ότι δεν θα πηγαίνουν πουθενά εάν δεν έχουν κάνει πρώτα έλεγχο στο μέρος που θέλουν να πάνε και σιγουρευτεί ότι δεν  υπάρχει κόσμος που τους την έχει στήσει  ή σχεδιάζει να τους επιτεθεί.

Το πιο τραγικό απ’ όλα είναι ότι  οι κυβερνήτες και εκπρόσωποι του Έθνους δεν κρύβονται και δεν φυλάγονται από κανέναν άλλο παρά μόνο από τον λαό που εκπροσωπούν και υποτίθεται ότι υπηρετούν.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. axis avatar
    axis 25/06/2011 12:42:16

    Πώς είναι άραγε να είναι κάποιος άνθρωπος τόσο λαομίσητος; Είναι τόσο ωραία η καρέκλα;

  2. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 25/06/2011 13:03:27

    ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΟΙ ΑΡΧΟΝΤΕΣ ΦΥΛΑΓΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ! ΣΤΗΝ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ.!!!

    • Κωστας Ρ. avatar
      Κωστας Ρ. @ ΝΤΙΝΟΣ 25/06/2011 14:32:48

      ΕΥΦΥΕΣΤΑΤΟ!!!

    • ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ avatar
      ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ @ ΝΤΙΝΟΣ 26/06/2011 00:39:23

      Σε ακουσανε και οι ΕΛΚουδες και ειπανε τον Αντωνη τρομοκρατη !

  3. axis avatar
    axis 25/06/2011 13:16:11

    Υπήρξε στο παρελθόν άλλη τόσο λαομίσητη κυβέρνηση όσο αυτή του Γιώργου Παπανδρέου;

    • Παναγιώτης avatar
      Παναγιώτης @ axis 25/06/2011 14:37:31

      ἐπὶ Ἀντιβασιλείας, Ἄρμανσμπεργκ

  4. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 25/06/2011 13:59:26

    Acis.υπήρχε επί εποχή τουρκοκρατίας ´

    • Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) avatar
      Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) @ Διηνεκης 25/06/2011 14:38:52

      Ρώτα και το Βερέμη!

  5. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 25/06/2011 14:13:50

    Είναι ψεύτες, συνταγματικοί πραξικοπηματίες, άρπαγες με δόλο της ψήφου των πολιτών, ελιτίστες, υποκριτές, δωσίλογοι, σαδιστές, ανάλγητοι, ενσυνείδητοι υπηρέτες ξένων ανθελληνικών συμφερόντων, εκμηδενιστές κάθε ελπίδας του Ελληνικού Λαού και νεκροθάφτες της Ελληνικής νεολαίας. ΔΟΞΑΣΤΕ ΤΟΥΣ !!!!!!

    • σιδεράκιας avatar
      σιδεράκιας @ ΙΩΝΑΣ 25/06/2011 14:27:08

      Ετσι!!!!

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ ΙΩΝΑΣ 25/06/2011 14:38:33

      Μα δεν θέλω να τους δοξάσω ...να διασχίσουν την Τρίτη και την Τετάρτη το βράδυ την πλατεία Συντάγματος θέλω για να τους ...αγκαλιάσουν οι πολίτες...

      • ΙΩΝΑΣ avatar
        ΙΩΝΑΣ @ Ο Ιθαγενής 25/06/2011 15:15:30

        ++++++++

    • KillTheKing avatar
      KillTheKing @ ΙΩΝΑΣ 25/06/2011 14:43:52

      δοξασμενοι
      TheKing

  6. ορτικι ορτικαδ avatar
    ορτικι ορτικαδ 25/06/2011 15:23:23

    παρολο που τα δικαστηρια δεν τους δικαζουν για αισχατη προδωσια της χωρας ειναι καταδικασμενοι σε μια φυλακη μεγαλητερη απο ενα κελι με ορια την εκταση της χωρας..οι βουλευτες του πασοκ δεν μπορουνα να πανε πουθενα χωρις συνοδεια κ αναρωτιεμαι γιατι εξακολουθουν κ συνεχιζουν τισ ιδιες πολιτικες..ας σηκωθουν να φυγουν αν και οι μερες τους στην εξουσια ειναι ελαχιστες...επρεπε ομως να γινουν αυτα για να αποχωρησουν?τουλαχιστον να μη κανουν τπτ χειροτερο γιατι η κατασταση πιστευω οτι διορθωνεται με σωστη κ πανω απο ολα ηθικη πολιτικη

  7. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 25/06/2011 15:26:48

    ΟΡΤΙΚΙ
    ΄΄οι βουλευτες του πασοκ δεν μπορουνα να πανε πουθενα χωρις συνοδεια κ αναρωτιεμαι γιατι εξακολουθουν κ συνεχιζουν τισ ιδιες πολιτικες..΄΄
    ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΤΑΞΑΝ ΟΤΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΘΥΟΥΝ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΝΑΔΟΜΗΣΗΣ...

  8. hunter_dog avatar
    hunter_dog 25/06/2011 16:21:56

    Ο κόσμος στις 24 Ιουλίου του 74 βγήκε στους δρόμους αψηφώντας το καθεστώς τότε και υποδέχτηκε τον Καραμανλή ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ, και κανείς δεν τόλμησε να σταθεί απέναντι του .
    Ας κάνουμε και μείς το ίδιο τις μέρες που έρχονται.Όλοι στους δρόμους.Είναι το μόνο που τους φοβίζει.

  9. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 25/06/2011 16:38:20

    Σε όποια χώρα πήγε το ΔΝΤ τα κόμματα εξουσίας εξαερώθηκαν,για το ΠΑΣΟΚ πότε προβλέπεται να γίνει αυτό?Αλλά ξέχασα υπάρχει και ο κωλοτούμπας με τη κόρη του μπαμπά που περιμένουν να μας σώσουν κι αυτοί.......

  10. blue vayeros avatar
    blue vayeros 25/06/2011 17:15:30

    Aς μη τους ψηφίζατε!!και μου κάνει εντ'υπωση που αντί τα ποσοστά των 2 μεγαλων κομματων να πέφτουν στο μηδεν της εκατο,αυξάνονται!!!Εύγε γενναίοι μου!

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ blue vayeros 26/06/2011 00:34:51

      Δεν σε παίρνει να τσουβαλιάζεις, φίλε από τα Γιάννενα. Ρίξε μια ματιά στο άλλο άρθρο, εδώ στο Antinews.

      h++p://www.antinews.gr/2011/06/25/108698/

  11. ΜΠ avatar
    ΜΠ 25/06/2011 17:17:38

    Παιδιά μάλλον δεν τα λέτε καλά. Και εξηγούμαι:

    Χθες 24/06/2011, ώρα 14.00 εθεάθη κομψότατη με μπέζ ταγερ και με σούπερ look με άψογο μακιγιάζ, κόμμωση και καλοκαιρινό μαύρισμα (για την ηλικία της Θεά!!!), να διασχίζει την Τσακάλωφ με κατεύθυνση το Βρεττανικό Συμβούλιο η κα ΒΑΣΩ ΠΑΠΑΝΔΡΈΟΥ ΟΛΟΜΟΝΑΧΗ, χαλαρή, χωρίς καμία (ούτε διακριτική), ασφάλεια και μάλιστα μου χαμογέλασε ευγενικά μόλις πέρασε από δίπλα μου.

    Χωρίς να πέσετε να με φάτε με τα σχόλια, σας προλαβαίνω για να σας πω ότι αυτή (ίσως η μόνη άπ το ΠΑΣΟΚ) γυναίκα μου έβγαλε θετική αύρα και ενέργεια, ίσως επειδή αντιπροσωπεύει το "άλλο" ΠΑΣΟΚ, που αντιτίθεται στην άσκηση μικροπολιτικής και προδοτικής για τη χώρα που εφαρμόζει η σημερινή κυβέρνηση.

    ΊΣΩΣ τελικά να είναι άπ τους λίγους που θα μπορούν να κυκλοφορούν χωρίς φόβο.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ ΜΠ 25/06/2011 17:42:38

      κότα κι αυτή. Ξέχασες την ψήφο εμπιστοσύνης;

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ ΜΠ 25/06/2011 18:29:46

      Τετάρτη κοντή γιορτή...

  12. kiki avatar
    kiki 25/06/2011 18:03:55

    Ε οχι και η Βασουλα θετικη αυρα.
    Την Τεταρτη αν το πιστευεις θα αποδειχτει οτι μια απο τα ιδια ειναι.

  13. Posidonas avatar
    Posidonas 25/06/2011 18:59:31

    Κατα το παρελθον υπηρξαν φωνες που εκραζαν οτι το πολιτικο συστημα και τα κομματα δεν πρεπει να μιμούνται τους κανόνες της αγοράς,και ομως κανείς δεν ακουγε αυτες τις συνετες φωνες,γιατι ολοι μας ειχαμε πεσει σε εναν δανικό ευδαιμονισμο. Τωρα, αυτοι που μας έθισαν σε αυτο το απατηλό ονειρο, μετατρεπονται σε ονειδος για τη χωρα. Η δημοκρατια μετατράπηκε σε κομματοκρατια,καθε αριστειο ηταν εχθρος του κομματικου κρατους των σοσιαλιστων ειδικοτερα. Τη ραθυμία την μετετρεψαν σε σοσιαλισμο και την εργατικοτητα σε φασισμο.

  14. STROBE avatar
    STROBE 26/06/2011 00:45:21

    Σήμερα ο αθλητής σύμβολο των special Olympics ΓΟΥ-Α -ΠΟΥ φοβήθηκε να παραστεί στην τελετή έναρξης. Σου λέει λές να με χε......................