08/12/2008 19:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σε ειρηνική διαμαρτυρία καλεί ο κ. Παπανδρέου

Ο Γ. Παπανδρέου με δήλωση που έκανε πριν από λίγο καλεί σε πανελλήνια ειρηνική διαμαρτυρία ενάντια στη βία για να «ανάψουμε ένα κερί στον Αλέξανδρο».

«Σήμερα είμαστε όλοι οργισμένοι για τη δολοφονία ενός παιδιού από αυτούς που θα έπρεπε να τον προστατεύουν γιατί σε αυτό το παιδί βλέπουμε και τα δικά μας παιδιά», είπε ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ και πρόσθεσε ότι «τώρα η στιγμή να πούμε όχι στη βία, όχι στην αυθαιρεσία».  

Ο κ. Παπανδρέου τόνισε ότι «δεν είναι ώρα να εκμεταλλευτούμε τον φόβο» αλλά «είναι η ώρα μιας άλλης αντίληψης διακυβέρνησης μιας άλλης πρακτικής διακυβέρνησης και μιας άλλης νοοτροπίας» και ζήτησε «να απορρίψουμε κατηγορηματικά την αντίληψη της βίας και αυθαιρεσίας στη χώρα από όπου και αν προέρχεται» και πρόσθεσε ότι έφτασε «η ώρα να αντιδράσουμε απέναντι στο φόβο και στην ανασφάλεια».

Ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ ανέλαβε τέλος την πρωτοβουλία να καλέσει όλους τους πολίτες «σε μια ειρηνική διαμαρτυρία πρωτοβουλία ενάντια στη βία που βλέπουμε γύρω μας, ενάντια στη βία, χωρίς βία» και κάλεσε «το λαό σε κάθε μεριά της Ελλάδας, σε κάθε γειτονιά όλους να ανάψουμε ένα κερί στον Αλέξανδρο, να ενώσουμε τις δυνάμεις μας για την ελπίδα για την ειρήνη τη δικαιοσύνη την ανθρωπιά, τη Δημοκρατία την Ελλάδα».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. 3@(παπάκια) avatar
    3@(παπάκια) 08/12/2008 19:06:43

    ουτε κερια ουτε οργη.μια παγωμαρα μονο.

  2. amerikanaki avatar
    amerikanaki 08/12/2008 19:10:23

    Νομίζω Φακτορα οτι οι δηλώσεις του ΓΑΠ, που περιέργως είναι πολύ καλός σήμερα, αποτελούν την καλύτερη απάντηση στους ανεγκέφαλους πράσινους που σου την έμπαιναν χθες εδω:

    http://www.antinews.gr/?p=4549

  3. ataktos avatar
    ataktos 08/12/2008 19:18:15

    Αφού βρέθηκε και μίλησε ο ένας ήρθε και η ώρα του δεύτερου .Άρα συνομιλητές μου που στεναχωριέστε για ακυβερνησία ηρεμήστε ,όλα θα εξελιχθούν σύμφωνα με το σχέδιο .

  4. donaE avatar
    donaE 08/12/2008 19:23:49

    Προς το παρον ξεχαστηκαν και τα σκανδαλα.Ποιος θα εχει ορεξη.

  5. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 08/12/2008 19:25:17

    Η χώρα κατέρρευσε.
    Τυφλή βία με τους θεσμούς και την κοινωνία απλούς τηλεθεατές.
    Ενα παιδί νεκρό.
    12 σπίτια με ζημιές από φωτιά.
    Καταστήματα, εργαζόμενοι, πολίτες κατεστραμμένοι.
    Ο νόμος της ζούγκλας επικρατεί, ντυμένος με τον μανδύα της διαμαρτυρίας, εξέγερσης, θεωρία συνωμοσίας, πολιτικών σαλτιμπάγκων (μπλέ πράσινων κόκκινων ροζ μαύρων), λεηλασίας, βανδαλισμό, ανάλογα με την οπτική γωνία του τηλεθεατή.
    Αυτή την χώρα που όλοι μας την καταντήσαμε σε αυτά τα χάλια την παραδίδουμε στα παιδιά μας.
    Καληνύχτα Ελλάδα.
    Ωρα να γίνουμε μετανάστες για να ξαναγίνουμε άνθρωποι.

  6. ioannis mpampalis avatar
    ioannis mpampalis 08/12/2008 19:30:03

    λυπη αφορητη λυπη....τιποτε αλλο

  7. ataktos avatar
    ataktos 08/12/2008 19:32:25

    Ο Ιθαγενής-τώρα απλά με το πληροφοριακό μέσω και κόλπο τον ΜΜΕ μεταφέρθηκε στην κοινωνία

  8. αλονε avatar
    αλονε 08/12/2008 19:38:10

    Aν ειναι να μας καλει ο Γιωργος σε ειρηνηκη διαμυρταρια, η πιο επαναστατικη πραξη ειναι να κλειδωθω σπιτι μου

  9. Xaris avatar
    Xaris 08/12/2008 19:44:24

    Ο Παπανδρέου σε νιρβάνα. Τον ξύπνησαν οι επικοινωνιολόγοι επειδή έπρεπε να κάνει δήλωση. Απ'τη μια θέλω να πάρει ο τωρινός τους κλέφτες του και να φύγει κι απ'την άλλη τρέμω στην ιδέα πως θα μας κυβερνήσει κάποιος με iq ραδικιού.

  10. daris avatar
    daris 08/12/2008 19:45:01

    ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ ΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΙΑΣ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΗΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ.ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΟΥ,ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ!

  11. daris avatar
    daris 08/12/2008 19:46:51

    Xaris Says: ΑΝ ΤΟ IQ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΡΑΔΙΚΙ ΒΓΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ!!! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ.ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΦΕΝΕΙΟΥ...

  12. λαπ avatar
    λαπ 08/12/2008 19:49:03

    απο zougla

    Αυτό που συμβαίνει δεν είναι απλά μία έκρυθμη και ανεξέλεγκτη κατάσταση. Δεν είναι τυχαία βίαιο και επιθετικό. Δεν είναι η παράνοια και η ανοησία του κόσμου. Δεν είναι οι χασομέρηδες χούλιγκαν, που ακολούθησαν τα παιδιά τους. Τους μαθητές, τους φοιτητές, τους αντιεξουσιαστές. Οι άνθρωποι που ξεχύθηκαν σαν ποτάμι δεν τρελάθηκαν ξαφνικά, αγανάκτησαν. Βαρέθηκαν να είναι παθητικοί θεατές των δρώμενων, τηλεθεατές του καναπέ, πολίτες της χυδαίας καθημερινότητας. Αηδίασαν, παρακολουθώντας τους πολιτικούς της υποκρισίας, τους μισθωμένους δημοσιογράφους της προπαγάνδας, τους επιχειρηματίες της απόλυτης εκμετάλλευσης, τους εργατοπατέρες συνδικαλιστές της συναλλαγής, τους γιατρούς, τους δικηγόρους και τους δικαστές της αέναης απάτης. Είναι απλοί άνθρωποι, πολίτες της καθημερινότητας, που κουράστηκαν να παριστάνουν τους μαλάκες της ιστορίας, τους ήρωες της συγκυρίας, τους χειροκροτητές των απατεώνων, το αναλώσιμο προϊόν των εκάστοτε κυβερνώντων…

    Ο τραγικός θάνατος του δεκαπεντάχρονου δεν είναι η αιτία των επεισοδίων, είναι η αφορμή. Τις αιτίες τις γνωρίζουν όλοι. Όσοι διαδηλώνουν αλλά και οι άλλοι που σιωπούν ένοχα.

    Στο τέλος, το λογαριασμό θα τον πληρώσουν οι συνήθεις ύποπτοι, αυτοί που φτιάχτηκαν για να πληρώνουν. Οι εισπράκτορες προς το παρόν θα περιμένουν στη γωνία να καταλαγιάσει ο κουρνιαχτός της αγανάκτησης, για να επιστρέψουν απερίσπαστοι στο θεάρεστο έργο τους.

    Γνωρίζουν καλά ότι τα παιδιά που σπάνε είναι παιδιά του κόσμου, χωρίς ίδιες ευκαιρίες, χωρίς ελπίδα και το σημαντικότερο, χωρίς δικαίωμα στο όνειρο… Γι αυτό τα αφήνουν να σπάσουν, να ρημάξουν, ακόμα και να εγκληματήσουν εις βάρος της περιουσίας των άλλων θυμάτων τους, γιατί τα θύματα δεν μπορεί και δεν πρέπει να είναι μαζί.

    Τι σημασία έχει αν το μαγαζί που κάηκε δεν έβγαζε ούτε τα έξοδά του, αφού έπρεπε να υπάρχει. Τι νόημα έχει εάν μια οικογένεια φυτοζωούσε πίσω από τέτοιο μαγαζί. Καμένο φαντάζει ωραιότερο, γιατί η σημερινή του εικόνα συντηρεί το σύστημα που ίσως δεν εξυπηρετούσε η χθεσινή ύπαρξή του.

    Αυτή είναι και η τέχνη του συστήματος, το χαροκαμένο επιτηδευματία να τον εμφανίζει ως καμένο και αντί για τα διαχειριστικά του χάλια, να δείχνει τα χάλια των κουκουλοφόρων.

    Το ευφυές σύνθημα σε τοίχο του Πειραιά «μαλάκα κουραμπιέ έρχονται Χριστούγεννα», τα λέει όλα…

  13. tiramola avatar
    tiramola 08/12/2008 19:49:50

    Ο Χαρις με το υψηλο iq...
    Ακομα και σε τετοιες στιγμες εχει χιουμορ...

  14. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 08/12/2008 19:50:38

    Λεει ο ΓΑΠ,μερα πουναι,απο την μια να μην εκμεταλλευθουμε την κατασταση και λιγο πριν ελεγε να πεσει η κυβερνηση...Ελεος!

    Κανεις δεν την θελει τετοια κυβερνηση...Αλλα οχι κι ετσι Georgie boy!

  15. 3@(παπάκια) avatar
    3@(παπάκια) 08/12/2008 19:53:07

    οι εικονες που μεταδιδει το σκαι δεν μπορει να συνεχιστουν για πολυ.κατι πρεπει να κανει η κυβερνηση τωρα αλλιως να παει σπιτι της.

  16. daris avatar
    daris 08/12/2008 19:54:23

    Ο Χαζος του χωριου Says:ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟΨΕ ΑΛΛΑ ΝΟΜΟΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΤΟΝ ΛΑΟ ΣΕ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΩΞΕΙ.ΕΞ'ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΣΩ ΕΚΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ!

  17. κραδασμοί συστήματος avatar
    κραδασμοί συστήματος 08/12/2008 19:57:00

    Το έβλεπαν όλοι τι έρχεται, αλλά προτιμούσαν τα σκάνδαλα,την 'κοινωνική κριτική' από τον καναπέ και ο καθένας τον ποπό του....Τα γεγονότα αυτά, είναι φυσική συνέπεια της συσσωρευμένης κρίσης και έχουμε μέλλον.....ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΤΟΥ ΝΤΟΠΙΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΣΤΡΑΓΓΙΞΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ,ΓΛΙΣΤΡΗΣΕ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ....ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ.....

  18. λαπ avatar
    λαπ 08/12/2008 20:12:58

    apo tvxs
    Η κατάσταση στην Αθήνα είναι εκτός ελέγχου και η κυβέρνηση βρίσκεται σε πλήρη αδυναμία να ελέγξει τις εξελίξεις. Η αυριανή συνάντηση,το πρωί, του πρωθυπουργού με τον πρόεδρο της Δημοκρατίας έρχεται πολύ καθυστερημένα.
    Μόνη λύση κάτω από τις σημερινές συνθήκες δεν φαίνεται να είναι άλλη από τη παραίτηση της κυβέρνησης και τη προκήρυξη εκλογών.

  19. Oικολόγος avatar
    Oικολόγος 08/12/2008 20:14:05

    Ο Πρόεδρος να καλέσει τώρα αμέσως τους αρχηγούς των κομμάτων.

  20. nas avatar
    nas 08/12/2008 20:17:01

    Μήπως μπορεί να μας θυμίσει ο Φακτωρ, τι είχε κάνει ή τι είχε πεί ο Αρχηγός της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης όταν δολοφονήθηκε ο Καλτεζάς; Έτσι για... συμψηφισμό προς έξυπνους; Διότι εγώ (...και άλλοι ίσως έχουμε αποκλειστεί απο το... "εξυπνόχορτο"...

  21. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 08/12/2008 20:20:42

    Αυριο με την συνάντηση του Ράθυμου Μπούλη με την Παπουλια θα διαλύσουν την Βουλή;;;

    Θα έχουμε εκλογές;;

    Θα αλλάξουν τα αφεντικά διαχειριστή;;

    ε ρε γλέντια

  22. ΤΡΑΜΒΑΓΕΡΗΣ avatar
    ΤΡΑΜΒΑΓΕΡΗΣ 08/12/2008 20:20:52

    O Γιωργάκης δεν είναι λύση. Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι μικρός για να κυβερνήσει. Τι μέλλει γενέσθαι;

  23. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 08/12/2008 20:21:02

    ataktos ? τι θέλει να πει ο ποιητής γιατί ειλικρινά δεν κατάλαβα τι εννοείς.

    Μόλις γύρισα από Κέντρο, καίγονται καταστήματα στη Σταδίου, στην Ιπποκράτους και είναι όλα σπασμένα, με τους αστυνομικούς απλούς θεατές.

    ¨Οπως αναφέρει και ο "κραδασμοί συστήματος" δεν είναι τίποτα άλλο από τα θραύσματα του σπασμένου ποτηριού.

    Εμένα με ανησυχεί ότι η βία οδηγεί σε αντίδραση, μπαίνουμε δηλαδή σε ένα φαύλο κύκλο που κανένας δεν ξέρει που μπορεί να οδηγήσει.

    Προσωπικά πιστεύω ότι μόνη λύση είναι μία απλή και δημοκρατική:

    εκλογές και όσο και να στενοχωρήσω κάποιους κυβέρνηση κοινής αποδοχής με χρονικό ορίζοντα το 2010 με αποδεκτό πρόγραμμα στην παιδεία υγεία οικονομία.
    Διαφορετικά οι πολιτικοί μας θα αλλάζουν κουστούμια ανάλογα με τα έδρανα που θα κάθονται και το χάος θα συνεχίζεται.


    YG

    πιστεύω ότι η καλύτερη εικόνα που αξίζει χίλιες βαθυστόχαστες αναλύσεις είναι:

    το χριστουγεννιάτικο δέντρο που καίγεται με φόντο τη Βουλή.

    Δύο τόσο διαφορετικοί κόσμοι τόσο κοντά τόσο μακρυά που μιλάνε ταυτόχρονα και κανένας δεν ακούει.

  24. tiramola avatar
    tiramola 08/12/2008 20:32:27

    Στην κυβερνηση "κοινης αποδοχης" θα μετεχουν και σημερινοι υπουργοι?

  25. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 08/12/2008 20:35:59

    Αν οι πολιτικοί μας δεν μπορούν να βρουν 10.000 άτομα κοινής αποδοχής για στελέχωση της κυβέρνησης και των μηχανισμών του κράτους, ας πάνε να παίξουν τίποτα άλλο και όχι με τις ζωές μας.

  26. nas avatar
    nas 08/12/2008 20:36:29

    Δεν νομίζω πως υπάρχει απάντηση στο ερώτημα που έθεσα. Όλοι (μας) κάνουμε πολιτική, τελικά... Συμψηφίζουμε ότι κακό έγινε, ξεχνάμε την πολιτική κατάσταση της εποχής που συμβαίνουν τα γεγονότα, και δεν αντιπαραβάλουμε τη στάση του καθενός, απο τη θέση που κατείχε στη συγκεκριμένη συγκυρία. Αυτή η πρωτοφανής βία, αυτό το "ξέσπασμα" δεν βολεύει τους πολτιτικούς μόνο... βολεύει καλύτερα απ' όλους το "γκουβέρνο". και το "γκουβέρνο" ήταν στην Ελλάδα εδώ και 100 χρόνια ο Μποδοσάκης και οι φίλοι του...
    Έκαστος εφ' ω ετάχθη...

  27. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 08/12/2008 20:38:00

    Τέλειωσαν τα δελτία ειδήσεων, εμφανίστηκε η ΕΛΑΣ...

  28. www.politonsymaxia.gr avatar
    www.politonsymaxia.gr 08/12/2008 20:49:59

    Είναι σωστη η αποφαση του Γ. Παπανδρεου και του ΠΑΣΟΚ να γινουν αυριο ειρηνικες εκδηλωσεις σε ολη τη χωρα το αντιθετο θα ηταν παραδοξο.Τον Αλεξη θα τον αποχαιρετηση ολη η Ελλαδα και στη μνημη του αυριο οι πολιτες θα διαδηλωσουν πιστη στη Δημοκρατια αποτροπιασμο για την εν ψυχρω δολοφονια και αποδοκιμασια για τους βανδαλισμους των κουκουλοφορων.Δυστυχως δεν υπαρχει κυβερνηση για αποψε ο θεος να βαλει το χερι και φυσικα από αυριο δρομολογουνται πολιτικες εξελιξεις με τον Καραμανλη να κουνα μαντηλι

  29. KaryID avatar
    KaryID 08/12/2008 21:36:46

    sta fanaria sti Stadiou tin kykloforia tin rytmizoun koukouloforoi

  30. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 08/12/2008 22:13:19

    "Η ΕΘΝΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΣΤΙΣ ΦΛΟΓΕΣ"!!!

  31. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 08/12/2008 22:23:31

    Από τον Χατζηνικολάου το παραπάνω. Ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της ΝΔ είπε: "Πρέπει να πάει ένα ΤΑΓΜΑ (!!!) να βάλει τάξη. Η Αστυνομία δεν μπορεί, γιατί δεν θα την αφίσουν οι κουκουλοφόροι", (στο περίπου η αναφορά).

    Ελπίζω να είναι η συνηθισμένη υπερβολή των τηλε- ρεπόρτερ...

    ΠΡΟΣΟΧΗ! Ο αυτόματος πιλότος σε βλάβη. Ο κυβερνήτης είναι άπειρος και δεν έχει και τον μέχρι τώρα συγκεβερνήτη, που κάλυπτε την αδυναμία των δεξιοτήτων του...

  32. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 08/12/2008 22:23:49

    Αλτερ

  33. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 08/12/2008 22:35:58

    Ο πρύτανης, Χρ. Χίτας, ζητάει από τους καραγκιόζηδες- αρχηγούς πολιτικων κομμάτων να συναντηθούν ΣΗΜΕΡΑ.

    "ΣΗΜΕΡΑ καίγεται η Αθήνα! Τι μας λένε ότι θα συναντηθούν αύριο; ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ χρόνος κι μας αναφέρουν σαν επίτευγμα ότι θα βρεθούν για το πρόβλημα αύριο;;;

    Εγώ θα παραιτηθώ, αν δεν συναντηθούν. Φταίω κι εγώ που δεν έδωσα λύση στα αδιέξοδα των παιδιών μας, σαν πρύτανης, πολίτης και γονιός"

    Ο Παπούλιας στο Μαξίμου, τώρα.

    ΥΓ. Κάηκε πολυκατοικία στη Συγγρού 52!

  34. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 08/12/2008 23:35:21

    Στην Εθνική Βιβλιοθήκη είδα κατάληψη, όχι φωτιά.
    Φωτιά, όμως, κατέστρεψε την βιβλιοθήκη της Νομικής, (Ακαδημίας και Σίνα).

    Το ΣΚΆΙ επιεικώς απαράδεκτο, αν και έχει διαρκή ροή. Αυτή η Κοσιόνη, δεν καταλαβαίνει τι βλέπει! Οι ρεπόρτερ περιγράφουν άλλα και οι εικόνες δείχνουν άλλα. Τα πλάνα είναι μπερδεμένα, ζωντανά με αρχείου, (όλοι το κάνουν αυτό και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ). Καλή προσπάθεια η συνεχής ροή, αλλά δεν έχει ...ώτο-κιού και κείμενα.

    Τα περί Παπούλια "μούφα".

    Εγνατία και Τσιμισκή ολική καταστροφή.

    ΥΓ. Και πάλι, σήμερα, στη δίκη της ζαρντινιέρας. Τους τσάκισε η Δικαιοσύνη μας. Α, να χαθούνε τα κοπρόσκυλα

  35. ΙΩΑΝΝΗΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ 09/12/2008 00:44:16

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΟΤΙ ΠΟΝΑΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΗΘΗΚΕ,ΜΟΝΟ ΗΤΑΝ 15 ΧΡΟΝΩΝ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ.

    -----------------------------------------------
    ΘΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΓΑΔΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΜΗΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ Κ ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ,Ο ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΓΑΔΑ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ? ,ΑΝ ΝΑΙ ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ.Ο ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ,ΘΑ ΤΟΥΣ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΤΑ,
    ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ

  36. Greg avatar
    Greg 09/12/2008 01:39:03

    Ola auta einai apotelesma mias katapiesmenis koinonias pou den exei ti na afisei sta paidia tis para mono provlimata ! Poli abebaio to mellon

  37. Lara avatar
    Lara 09/12/2008 12:38:14

    Οχι καταπιεσμενης κοινωνιας αλλα μιας διαβρωμενης και διεφθαρμενης κοινωνιας στην οποια συνυπευθυνουν ολοι οι ενηλικες και την πληρωνουν τα αθωα παιδια.
    Αυτα τα παιδια τους γονους αυτης της διαστροφικης
    και διεφθαρμενης κοινωνιας.
    Ειναι τα δικα σας παιδια και τωρα κοιταξτε πως
    να τα περιμαζεψετε απο τους δρομους.
    Σαν γονεις εχετε αποτυχει
    αλλα ποτε δεν ειναι αργα.
    λαρα

  38. diogenis avatar
    diogenis 09/12/2008 13:46:18

    Καλά κ. Διευθυντά, άμα θέλουμε να διαβάσουμε τις δηλώσεις του ΓΑΠ και του κάθε πολιτικού, μπορούμε να τις βρούμε παντού σήμερα όπως ξέρεις, τις παίζουν παντού. Άλλες δηλώσεις είναι δύσκολο να βρεθούν. Από το ιστορικό ΑΝΤΙ να καταντήσετε παπαγαλάκι του ΠΑΣΟΚ δεν είναι και λίγο ντροπή, ή συμβαίνει κάτι άλλο;