26/03/2010 18:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σε διαθεσιμότητα επειδή φώναζαν υβριστικά συνθήματα κατά Τούρκων και Αλβανών

 

Σε διαθεσιμότητα ετέθη από τον αρχηγό του Λιμενικού, αντιναύαρχο Αθανάσιο Γκούσιο, ο επικεφαλής του αγήματος των βατραχανθρώπων του ΛΙμενικού, οι οποίοι παρελαύνοντας χθες στο Σύνταγμα για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου, φώναζαν υβριστικά συνθήματα κατά Τούρκων και Αλβανών.  Η εντολή δόθηκε από τον υπουργό Προστασίας του Πολίτη, Μιχάλη Χρυσοχοϊδη, καθώς, όπως διαπιστώθηκε από έλεγχο σχετικού βίντεο, που αναρτήθηκε από νωρίς το πρωί σε σελίδες του Διαδικτύου, οι 36 βατραχάνθρωποι του αγήματος, ανήκουν στη Μονάδα Υποβρυχίων Αποστολών του Λιμενικού Σώματος.

«Τέτοιες συμπεριφορές δεν αρμόζουν σε κανέναν ένστολο που έχει ορκιστεί στο Σύνταγμα και στους νόμους του κράτους», είπε ο κ. Χρυσοχοΐδης και τόνισε: «Κανείς ανεγκέφαλος δεν έχει το δικαίωμα να αμαυρώνει την υπηρεσία του και τον εορτασμό μιας ιστορικής ημέρας μνήμης με ρατσιστικά συνθήματα μίσους και ξενοφοβίας».

«Προφανώς και εγείρονται σημαντικά ερωτήματα για το επίπεδο της εκπαίδευσης, για τα επικίνδυνα στερεότυπα που εκκολάπτονται ή ενθαρρύνονται σε κάθε Σώμα που είναι επιφορτισμένο με την ασφάλεια της χώρας», ανέφερε χαρακτηριστικά.

«Είναι ανάγκη όμως να διαχωριστεί η επιχειρησιακή ετοιμότητα από την ακρότητα, το μίσος και το ρατσισμό σε κάθε έκφρασή τους. Αυτοί οι κύριοι δεν έχουν θέση στο Λιμενικό Σώμα», κατέληξε ο υπουργός.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anastasios avatar
    anastasios 26/03/2010 18:56:17

    ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΟΙ "ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ"!! ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ;;
    ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΟΥΚ;; ΓΙΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝ;;;

    • Swell avatar
      Swell @ anastasios 26/03/2010 19:48:25

      Εχεις σκεφθεί ποτέ, Αναστάσιε, ποιοί και γιατί κατατάσσονται στις ειδικές δυνάμεις;

      • Ανώνυμος avatar
        Ανώνυμος @ Swell 30/03/2010 12:49:54

        Ποιοι και γιατί, ρωτώ κι εγώ. Άρχισες κάτι, τέλειωσέ το.

    • Αντρεας Δημητρης Πανος Μιχαλης οεο avatar
      Αντρεας Δημητρης Πανος Μιχαλης οεο @ anastasios 26/03/2010 22:50:12

      Ποιοί και γιατί καλέ?
      Να φοβόμαστε?

    • Βύρων Χατζηκάλιος avatar
      Βύρων Χατζηκάλιος @ anastasios 01/04/2010 13:20:45

      Αριστερός δεν είμαι καθόλου, αλλά είμαι πατριώτης και με οικογένεια στρατιωτικών.
      Διαφωνώ. Πιστεύω ότι έπρεπε όλη η διμοιρία, αυτοί οι ψετόμαγκες με την χουντική φασιστική νοοτροπία να διωχθούν και να δικασθούν για παράβαση του όρκου τους και του Νόμου.
      Με ρώτησαν εμένα που ψηφιζω τους προισταμένους τους αν τους επιτρέπω να μου θυμίζουν την εγκληματική χούντα του Παπαδοπούλου με τη συμπεριφορά τους? Κανείς δεν είναι πάνω απ'το λαό.
      Η πατρίδα μου έχυσε αίμα κιαι αγώνες για να απαλλαχθεί απο τη χούντα, γιαυτό ο αλήτης αρχηγός της Παπαδόπουλος δικάσθηκε απο την Ελλάφδα ΤΡΙΣ εις θάνατον για εσχάτη προδοσία. Οι συμπαθούντες τη χούντα ειναι άπατρεις και δεν χωρούν στην πατρίδα μου!

  2. Αρράκις الراقص avatar
    Αρράκις الراقص 26/03/2010 19:09:12

    «Τους λένε Σκοπιανούς, τους λένε Αλβανούς, τα ρούχα μου θα ράψω με δέρματα απ' αυτούς»
    Αν το παραπάνω σύνθημα ακούστηκε από άνδρες των ΜΥΑ/ΛΣ σε παρέλαση γιά την εθνική παλιγγενεσία, δεν με εκφράζουν και νομίζω δεν αρμόζουν στον Πολιτισμό μας. Άλλοι εφάρμοζαν διαχρονικά την εκδορά και μάλιστα επί ζώντων θυμάτων με απόλυτη επιτυχία (ο παπα-Θύμιος Βλαχάβας έχει εμπειρία επ'αυτού)

  3. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 26/03/2010 19:11:32

    http://www.youtube.com/watch?v=hslGF-0KRqI&feature=player_embedded

    ANASTASIE ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΕΙΣΑΙ ,ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ? ΚΑΜΜΙΑ... ΓΕΡΜΑΝΟΝΑΖΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΕΧΕΙΣ ΨΕΥΤΟΚΑΘΑΡΕ ,ΕΞΕΤΑΣΗ DNA ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ...

    • anastasios avatar
      anastasios @ ΠΑΝΑΓΟΣ 26/03/2010 19:29:32

      ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ!
      ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΑΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ. ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ. ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΡΑΣΕΙΣ - ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ- ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΩΜΑ. Η ΕΥΚΟΛΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙΤΕ: ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΑΝ (ΑΝ ΤΑ ΕΙΠΑΝ), ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ; ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΣΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΠΛΕΥΡΑ; ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΑΛΛΩΝ ΚΡΑΤΩΝ - ΓΕΙΤΟΝΙΚΩΝ; ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥΣ; ΤΙ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥΣ;
      ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΚΑΙ ΓΕΡΜΑΝΟΝΑΖΙ, ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΜΕΤΑ ΒΓΔΕΛΥΓΜΙΑΣ.

    • Green St avatar
      Green St @ ΠΑΝΑΓΟΣ 27/03/2010 21:35:59

      Δεν είναι ανάγκη με τον στρατό και συγκεκριμένα με τις ειδικές δυνάμεις να γινόμαστε soft & Political Correct/
      Τα σώματα αυτά υπάρχουν σε κάθε χώρα του πλανήτη, αποτελώντας την αιχμή του δόρατος. Αυτή είναι η δουλειά τους. Δεν είναι η δουλειά τους να σου είναι αρεστή και αρμοστή η συμπεριφορά τους. Στην τελική Πανάγο και το λέω στο κάθε ένα που συμφωνεί μαζί σου, αν ήσουν στις ΗΠΑ, στην Αγγλία, στην Τουρκία, στην Ρωσία, ή όπου αλλού και έλεγεες αυτά που γράφεις θα σε περνάγανε για τρελό.
      Γιατί δεν ρώτησες ποιός τους εκπαιδευεί;; Ποιός ορίζει το περιεχόμενο της εκπαίδευσής τους;;; Το ελληνικό δημόσιο με καμάρι και τιμή. Οχι κανένας εκπαιδευτής ή διοικητής στρατοπέδου. Το ελληνικό δημόσιο καθορίζει την εκπαίδευση τους και την ορίζει σε αυτό το περιεχόμενο. Είναι τουλάχιστον υποκριτικό συνεπώς να το παίζεις ανθρωπιστής στην συγκεκριμένη περίπτωση

  4. Wolf avatar
    Wolf 26/03/2010 19:24:37

    Καλά αυτοί οι άχρηστοι πρίν στο υπουργείο, πριν αρχίσουν να κοβουν κεφαλια αξιωματικών και μη, δεν μπήκαν στον κόπο να δουν το βιντεο.
    Και ο ποιο αδαής θα καταλάβαινε οτι έχουν μοντάρει τον ήχο πάνω στο βιντεάκι.
    Ελεος ρε!!!!

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Wolf 26/03/2010 19:30:19

      Ελα ντε, λες;

    • Swell avatar
      Swell @ Wolf 26/03/2010 19:47:07

      Nαι το μοντάζ τόκανε ο Μαστοράκης...

    • Αντρεας Δημητρης Πανος Μιχαλης οεο avatar
      Αντρεας Δημητρης Πανος Μιχαλης οεο @ Wolf 26/03/2010 22:47:39

      Αν υπήρχαν μάγκες, που δεν υπάρχουν πια τους πάτησε το τρένο οεο, θα είχαν αυτοί φτιάξει βίντεο ή κάτι ανάλογο οεο
      με έξυπνο τρόπο με σκοπό να ξεγελάσουν και να παγιδέψουν οεο
      το Χρυσοχοίδη.

  5. Σαος avatar
    Σαος 26/03/2010 19:48:07

    Ο κ. Δημήτρης Αγγελίδης είναι μπλεγμένος με το Helsinki Watch του Π. Δημητρά.

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ Σαος 30/03/2010 12:52:31

      Μα μόνο σκουπίδια, σαν τον Δημητρά, βγαίνουν και διαμαρτύρονται και μάλιστα με μεγάλη χαρά που βρήκαν πάλι λόγο να κατηγορήσουν τους Έλληνες για ρατσισμό...

  6. nasos avatar
    nasos 26/03/2010 20:14:40

    Πριν από χρόνια σε διαδήλωση Αλβανών στην Αθήνα είχαν συληφθεί μερικοί Αλβανοί διαδηλωτές επειδή έκαψαν μια Ελληνική σημαία.
    Αθωώθηκαν από το δικαστήριο με την πολιτική υποστήριξη της γνωστής αντιρατσιστικής κομπανίας.

  7. ο Μήτσος και ο Τάκης avatar
    ο Μήτσος και ο Τάκης 26/03/2010 20:19:53

    Πολύ ευχάριστο ότι τέθηκαν σε διαθεσιμότητα! Πρέπει επι τέλους να μπει φρένο στην καφρίλα. Είμαστε στο 2010. Μακάρι να τους απολύσουν!

    • Αντρεας Δημητρης Πανος Μιχαλης οεο avatar
      Αντρεας Δημητρης Πανος Μιχαλης οεο @ ο Μήτσος και ο Τάκης 26/03/2010 22:42:51

      Οχι να μή τους απολύσουν έχει μεγάλη ανεργία που θα ξαναβρούν δοευλειά?
      Καλύτερα να τους στείλουμε να πιάσουν δουλειά στα καράβια, στις μαούνες αφού της γεμίσουν με λαθρομετανάστες να τα στέλνουμε πίσω στη Τουρκία, κι αυτοί ως Καπετάνιοι.
      Καλύτερο δεν ειν'έτσι? Πόσο καιρό λετε να πάρει η μετεκπαίδευση τους απο ΟΥΚ σε μαουνιέρηδες?

    • doxaras avatar
      doxaras @ ο Μήτσος και ο Τάκης 27/03/2010 07:45:56

      Αν τους απολύσουν νομίζω έχουν στρωμένη καριέρα στην νύχτα, πουλώντας μπραβιλίκια και προστασία όπως πολύ άλλοι που έχουν υπηρετήσει στο συγκεκριμένο σώμα.

  8. frog avatar
    frog 26/03/2010 20:26:30

    Μονο Τζουλια αντεχουν μερικοι να βλεπουν και να ακουν.
    Οχι Αντρικες Ελληνικες φωνες.

  9. Jeffry avatar
    Jeffry 26/03/2010 20:31:01

    Αυτα τα παιδιά αξίζουν συγχαρητήρια.
    Μήπως ξεχάσαμε τι γιορτάζαμε χτές?
    Λίγος καιρός μας έμεινε μέχρι να μας ξανακάτσουν στο σβέρκο οι (έλληνες πλέον) μουσουλμάνοι.

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Jeffry 28/03/2010 09:45:00

      Στις 25 Μαρτίου γιορτάζαμε την Επανάσταση του 21, εμείς το θυμόμαστε.
      Μήπως έχεις ξεχάσει εσύ ρε Jeffry πόσοι από τους ήρωες του 21 ήταν αλβανόφωνοι; Ε;

      Ή είχαν κι αυτοί Ελληνικό DNA 100% παστεριωμένο και ομογενοποιημένο;

  10. HRISOS avatar
    HRISOS 26/03/2010 20:40:37

    ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ Η ΣΥΓΚΕΓΚΡΙΜΕΝΗ ΜΟΝΑΔΑ ΕΧΕΙ ΝΕΚΡΟΥΣ ΑΠΟ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕ . ΛΑΘΟΣ ΤΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΡΧΗ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΝΕΨΕΙ ΤΟ ΛΑΘΡΟΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΘΑ ΧΥΘΕΙ ΑΙΜΑ ΕΠΙ ΔΙΚΑΙΩΝ ΚΑΙ ΑΔΙΚΩΝ .

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ HRISOS 26/03/2010 22:58:09

      Μπορεις να διευκρινησεις?
      Πoτε εγινε αυτo? Προσωπικα δεν εχω ιδεα.
      Παντος αντιλαμβανομαι οτι ο πασα ενας μπορει να το παιξει παρανομος ή ημιπαρανομος και παλι να εξυπηρετει τα συμφεροντα μιας συγκεκριμενης πολιτικης. Εμεις παντα τα καλα παιδια της νομιμοτητας. Ασσυμετρη στρατηγικη λεγεται αυτο νομιζω.
      Δεν θα μπορουσαμε κι εμεις να χρησιμοποιησουμε τα ιδια μεσα για να μην αυτοπροβοκάρουμε τους εαυτους μας, ή αυτα ειναι ζητηματα πολιτικων ανδρων με πολλα.. στα παντελονια τους, κι εμεις δυστηχως δεν τους εχουμε?

    • κορφιατης avatar
      κορφιατης @ HRISOS 28/03/2010 00:10:19

      Το περιστατικο στο οποιο αναφέρεται ο HRISOS έγινε το Μεγάλο Σάββατο του 1997. Σε συμπλοκή Ελλήνων λιμενικών (το σκάφος απο την Κέρκυρα) και αλβανων εμπορων ναρκωτικών σκοτώθηκε ο Μαρίνος Ζαμπάτης. Αν αναζητησει κανεις στο διαδίκτυο το όνομα του αδικοχαμένου θα βρει αρκετα στοιχεια. Εγω παραπεμπω όμως στον Ριζοσπάστη για να μην πει κανεις οτι χρησιμοποιηθηκε υλικο απο καποιο ακροδεξιο ιστοτοπο και η ιστορια ειναι "κατασκευασμενη".
      http://www2.rizospastis.gr/story.do?id=3640567&publDate=

    • anonymous avatar
      anonymous @ HRISOS 28/03/2010 11:04:00

      Είχα ακούσει, ίσως και ράδιο αρβύλα, ότι μετά έγινε επιχείρηση από την πλευρά μας στη βάση των επιδρομέων στην Αλβανία και δεν έμεινε κανένας ζωντανός.
      Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια. Πάντως δε σας κάνει εντύπωση ότι ησυχάσαμε απότομα;

  11. Νίκος avatar
    Νίκος 26/03/2010 20:41:29

    τετοια συνθηματα ειναι απαραδεκτα. αλλα, κοιτωντας προσεκτικα τα βιντεο δεν συναγεται οτι τα τραγουδουσαν οι καταδρομεις.

  12. Ν.Μ avatar
    Ν.Μ 26/03/2010 20:45:06

    Αγόρια μου!

    Το ξέσπασμα θα επέλθει, βλέποντας τις ακατάσχετες μειοδοτικές κινήσεις κυβερνήσεων και παρατρεχάμενων!

    Είναι η μοναδική ελπίδα μας και το γνωρίζουμε όλοι. Ακόμη και αυτοί που γράφουν σε μπλογκς πιστεύοντας ότι κάτι κάνουν, εκεί έξω υπάρχουν και πραγματικοί μαχητές! Το γνωρίζετε, το γνωρίζουμε, όλοι! Η ελπίδα δεν κρατιέται με αμπελοφιλοσοφίες σε διάφορες σελίδες. Κρατιέται με πράξεις! Όσο και αν τους χαρακτηρίζετε «κάφρους» ας σκεφτείτε καλύτερα τις περιτυλιγμένες με γραβάτα καφρίλες που γίνονται εκεί έξω, χωρίς τη γνώμη μας.

    Ζήτω οι ΟΥΚ

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ Ν.Μ 26/03/2010 22:06:36

      άλλο Ο.Υ.Κ. ΠΝ κι άλλο Μ.Υ.Α. ΛΣ. Χάσμα μέγα...

  13. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 26/03/2010 20:48:58

    Σαφώς και κατακριτέα τα συνθήματα, όταν εκφράζονται δημόσια και όχι σε ώρα εκπαίδευσης, όπως ο φανφάρας Σερίφης (τρομάρα του) δείχνει αντανακλαστικά Ραν Ταν Πλαν όταν πρόκειται για την εγκληματικότητα και αμέσως μόλις του σφυρίξει η Κουμουνδούρου τρέχει σαν πανικό-βλητο! Γεια σου ρε μεγάλε Χρυσοχοΐδη, his Master's Voice!

  14. Νιόνιος-διονύσης avatar
    Νιόνιος-διονύσης 26/03/2010 20:59:15

    κυριοι και κυριες οι αλβανοι,σκοπιανοι,τουρκοι ΜΑΣ μισουν και μαλιστα πολυ.και εγω δεν θελω να ειναι ετσι, αλλα δυστηχως ειναι.οποτε λαμβανουμε τα μετρα μας εστω και αν δυσαρεστησουμε τους(μαγικα κοιμομενους ανθρωπιστες και φιλεσπλαχνους) αριστερους.

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Νιόνιος-διονύσης 28/03/2010 09:46:54

      Εσύ το λες αυτό.
      Όπως ο αντίστοιχος φασίστας από την άλλη πλευρά θα λέει «οι Έλληνες μας μισούν», και θα δείχνει το video αυτό για απόδειξη.

      Γιατί δε σφάζεστε μεταξύ σας οι εκατέρωθεν φασίστες, να ησυχάσουμε οι υπόλοιποι;

  15. Καπσουλης avatar
    Καπσουλης 26/03/2010 21:04:18

    Ο ακρατος ραγιαδισμος κυβερνοντων θα ωθει ολο και πιο πλατεια τμηματα της κοινωνιας προς την αντιθετη πλευρα.
    Αυτα τα συνθηματα βρισκουν προθυμα αυτια στον απλο λαο.
    Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΖΕΙ.

  16. Νίκος avatar
    Νίκος 26/03/2010 21:04:44

    Εγω πιστευω οτι ειναι κατασκευασμενες οι φωνες: Ιδου γιατι.
    Ακουγοντας προσεκτικα την ταινια διαπιστωνουμε οτι:
    1. Ο ήχος του συνθήματος παραμένει αναλλοίωτος σε όλη τη διάρκεια των βηματισμών παρ' οτι οι καταδρομεις μετακινουνται. ενώ οι φωνές του κόσμου που χειροκροτά(!!!) δεν ακούγονται παρά το γεγονός ότι είναι πιο κοντά στη ερασιτεχνική κάμερα ή το κινητό τηλέφωνο που πραγματοποίησε τη βιντεοσκόπηση.
    2. Τι δουλεια εχει μια σταθερη παιδικη φωνη που ακουγεται; Αυτο και μονο ενισχύει την βεβαιότητα ότι το σύνθημα "φτιαχθηκε" καπου αλλου αλλα οπωςδηποτε οχι στην παρελαση.
    3. Το από ποιους και πότε ειπώθηκε φυσικά είναι αδύνατον να προκύψει από το βίντεο αφού είναι βέβαιο ότι οι διαχειριστές του δεν θα το παραδώσουν ποτέ στην ηγεσία του Λ.Σ. ακόμα κι αν ζητηθεί προκειμένου να αναλυθεί.

    Συμπερασμα: Έγινε «συρραφή» προφανώς για να ενισχύσει την άποψη ότι όλοι οι Έλληνες είναι ρατσιστές και ότι συμφωνούν με το άθλιο σύνθημα.
    Σε κάθε περίπτωση το θέμα απασχολεί την ηγεσία του Λ.Σ. και εκτιμάται ότι σύντομα θα υπάρξει και σχετική ανακοίνωση.
    Δεν υπάρχει καμία αμφιβολία ότι πρόκειται για άθλιο κατασκεύασμα για το οποίο προφανώς τον λόγο θα πρέπει να έχει ο εισαγγελέας.
    ΣΣε μενα προκαλει απορια που ο Κος Χρυσοχοΐδης με επίσημη ανακοίνωση του υπουργείου του το δεχθηκε ως εχει.

    • Λάκωνας avatar
      Λάκωνας @ Νίκος 26/03/2010 21:19:57

      σε ακούνε νομικοί κ μή...
      εγώ προσωπικά (αν κ δεν έχω καμία σχέση με την νομική) είμαι στη διάθεση όποιου χρειαστεί βοήθεια για να υποστιρηχθούν τα συγκεκριμένα παληκάρια που μόνο περηφάνια μου χαρίζουν σε έναν ορυμαγδό ντροπής κ ξεφτίλας τα τελευταία χρόνια

      ΤΙΜΗ κ ΔΟΞΑ

    • Άφατος avatar
      Άφατος @ Νίκος 26/03/2010 21:22:08

      Εγώ δεν πιστεύω ότι είναι φτιαχτό το βίντεο, αλλά έχω μια απορία. Πώς ήξερε ο δημοσιογράφος της Ελευθεροτυπίας ότι θα έλεγαν αυτό το σύνθημα εκ των προτέρων και έσπευσε να το καταγράψει πριν καν αυτό εκφωνηθεί;

      Πιθανόν να είχαν ήδη αρχίσει να το φωνάζουν, αλλά η απορία παραμένει...

    • anonymous avatar
      anonymous @ Νίκος 26/03/2010 21:31:32

      Έτσι κι έχει γίνει συρραφή έχει να πέσει το γέλιο της αρκούδας. Μετά το βιαστή Πακιστανό αυτό.

    • ni.kappa avatar
      ni.kappa @ Νίκος 26/03/2010 22:12:49

      Θα σας απογοητεύσω αλλα δεν εχει γινει συρραφη. Ο ηχος ειναι φυσικος, οι φωνες του κοσμου ειναι λογικο να μην ακουγονται(δεν εχει νοημα να το εξηγησω τεχνικα),η σταθερη παιδικη φωνη προφανως ανηκει σε καποιο παιδι που ακολουθει την παρελαση(σαν τον κυριο με το μπλε μπουφαν) και τα χειροκροτηματα δεν προκαλουν καμια απορια, τουλαχιστον σε μενα.. Ολα φυσιολογικα..

    • Wolf avatar
      Wolf @ Νίκος 27/03/2010 23:41:16

      Καλα ρε παιδια, πιστευει κανενας οτι αν εγω τραβουσα το βιντεο αυτο, δεν θα ηταν στο διαδικτυο την επόμενη ωρα?
      Αντ αυτού βρεθηκε να κυκλοφορει απο συγκεκριμενη εφημεριδα -που παρεπιπτωντος παει εμπορικα χαλια- την επομενη ημερα το πρωι, δηλαδη 24 ωρες μετα απο το υποτιθεμενο γεγονός.
      Γιατι δεν ηταν στα δελτια ειδησεων της ιδιας μερας το βιντεακι?
      Παληκαρια μην κουραζεσται, η εποχη που ο κοσμος "ετρωγε" οτι του σερβιρατε περασε ανεπιστρεπτί.
      Σας εχουμε παρει χαμπάρι...

    • zonitis avatar
      zonitis @ Νίκος 28/03/2010 02:01:57

      Για εξηγησε ρε ni.kappa και ας μην εχει νοημα, εκτος και αν πιστευεις οτι απευθυνεσαι σε καφρους. Αλλα να μας το εξηγησεις ετσι ωστε να το καταλαβουμε. Και μια τελευταια ερωτηση. Γιατι ο καμεραμαν δεν τραβηξε και το παιδι που φωναζει οπως τραβηξε τον κυριο με το μπλε μπουφαν (αν και νομιζω πως δεν φωναζει μονο ενα παιδια, αλλα περισσοτερα)

    • plax avatar
      plax @ Νίκος 22/04/2010 12:19:52

      νικος κουγιας

  17. Νίκος avatar
    Νίκος 26/03/2010 21:07:09

    Επιλογος: Ελπιζω να ειναι υπερηφανοι οι εν Ελλαδι εγχωριοι διεθνιστες που "ξεμπροστιασαν" τους "ρατσιστες" Ελληνες. Αντε, πισω στο ραγιαδικο σας καβουκι.

  18. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 26/03/2010 21:21:16

    Παιδια ελπιζω να αγκαλιασουμε αυτους τους ανθρωπους και να τους ηρωποιησουμε.
    Οι εν Ελλαδι κυβερνητες δε δινουν δεκαρα για το μεσο Ελληνα.
    Ο ΜΕΣΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΜΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΗΡΩΕΣ.
    ΠΟΤΕ στο διαβα της Ιστοριας ως Ελληνες δεν μπορεσαμε να ξεφυγουμε απο αυτη τη καταρα. Δεν πειραζει αν ξεβολευομαστε που και που, δεν ειναι και τιποτε μπροστα σε αυτα που ζητηθηκαν τις προηγουμενες γενιες ως πραξεις. Ας στηριξουμε αυτους τους ανθρωπους και καθε τετοιους ανθρωπους κι ας μας που και ρατσιστες κι οτι αλλο θελουν. Στο κατω κατω τα γεγονοτα τρεχουν γρηγορα και αυτοι οι ανθρωποι θα αποδηχτει οτι ειχουν δικιο. Οταν οι ΗΠΑ θα θελησουν να σωσουν τη Τουρκια θα στηριξουν τη πολιτικη των ανοιχτων συνορων τους, για να ξεφορτωθει η Τουρκια το πλεοναζων ανεργο εργατικο δυναμικο της. Δεν ξερω ποσο ακομη θα αντεξει η Ελλαδα ηδη και μετα λαθρονομοσχεδια και τον υπερογκο αριθμο αλλοδαπων που κακως επιμενει να κρατα εντος συνορων, αλλα μετα και την ΑΝΑΜΕΝΩΜΕΝΗ μελλοντικη σταση της Τουρκιας να ξεφορτωθει σε μεγαλους αριθμους ποσοστα του πλυθησμο της αδιαμφησβητητα θα βουλιαξουμε, αν φυσικα δεν το παθουμε πιο πριν.
    Η ελαχιστη θυσια που ζητηται απο τον συγρονο Ελληνα ειναι να τον αποκαλεσουν κμια φορα ρατσιστη και ξενοφοβο.
    Ε, ΣΙΓΑ ΤΗ ΘΥΣΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!
    Ας τους στηριξουμε!

  19. Άφατος avatar
    Άφατος 26/03/2010 21:24:21

    Τα συνθήματα αυτά είναι εμετικά. Είναι η καλύτερη τροφή για τους εθνομηδενιστές. Πρέπει η ελληνική κοινωνία να πάρει επιτέλους διαζύγιο με την ανοχή στη βία, τον ελληναραδισμό και την έλλειψη παιδείας και στοιχειώδους σεβασμού απέναντι στη διαφορετικότητα.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Άφατος 26/03/2010 21:42:13

      Πες στη Γερμανια να ανηξει τα συνορα της βαλει μεσα τους ανεργους της Ελλαδας να τους ταίσει, γιατι αλλιως ειναι "ξενοφοβοι" και "ρατσιστες" επισης πες της να κανει το ιδιο για Αλβανιες, Βουλγαριες κι οτι αλλο προκυψει. εδω ενα δανειο τηςε κακιας ωρας πηγαμε να ζητησουμε και μας ειπαν να παμε στο διαολο.
      Δεν θα ταίσουμε εμεις ουτε τα βαλκανια ουτε τη Τουρκια. Δε θα βουλιαξω εγω για να ταίζω ολους τους ταλιμπαν που κυκλοφορουν εκει εξω.
      Εδω και 15 χρονια εχουν φυγει εκατομυρια ευκαιριες απο τη Δυση προς τη Ασια με τη λογικη του outsourcing βιομηχνικων πορων. Αε πηγαινε το καθενα απο αυτα τα κρατη μαζι και η Τουρκια και ας ειχαν το μυαλο να κανουν οτι και οι Κινεζοι και οι αλλοι Ασιατες. Δηλαδη να αποροφησουν ΑΥΤΟΙ, δηλαδη οι Βαλκανικες χωρες ενα μεγαλο ποσοστο απο αυτο το outsourcing που εφυγε προς την Ασια κι ας μην ζαλιζαν εμας να αποροφησουμε αυτο το εργατικο δυναμικο τους για να μην βουλιαξουν αυτοι εντελως τοσο κοινωνικα οσο και οικονομικα.
      Τα συνθηματα τους ειναι μια χαρα, αν εσυ και ο καθε τσαμπας θελετε να κανετε με ξενα κολυβα κηδεια, δηλαδη με τη δικη μου συμμετοχη στα εξοδα της χωρας, να κανετε κοινωνικη πολιτικη απεναντι στο καθε ενα Τουρκο και Βαλκανιο, επισης πλεον και Πακιστανο και Αφγανο, να το κανετε με τα δικα σας χρηματα.
      Να τους πληρωσετε εσεις το ΙΚΑ, τους μισθους, να τους δημιουργησετε ΕΣΕΙΣ θεσεις εργασιας, να τους δωσετε εσεις, επιδομα παιδιων, θερμανσης, ταμειο ανεργιας, Προνοιακες συνταξεις, κι οτι αλλο θελετε. ΕΓΩ ΩΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ!
      Προκειμενου να μαζεψεις εσυ η ο καθε επιτηδειος ψηφους απο ολους αυτους τους κακομοιρους, γιατι εισαι ταχα μου δηθεν μου κατα της διαφορετικοτητας, ομως στην ουσια για να γινεις κι εσυ μερος του προβληματος της Ελληνικης κοινωνιας, να χωθεις κι εσυ στα κοινα για να μπεις να τρως με τα τεσσερα, σου λεω οτι ΟΧΙ, δεν θα σε ανεχθω. Κι αν διαλεξες να το παιξεις προστατης των αλλοδαπων, πληρωσε τους μονους σου. Δεν ειμαστε ουτε στο τσιφλικι σου, ουτε απο τη περιουσια σου τρωμε. Τις ΤΣΑΜΠΑ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΟΥ!
      Καλως εχουν τα συνθηματα των ΟΥΚ ΕΙναι ακριβως αυτα που χρειαζετε ο καθε σοβαρος στρατος. Πρωσοπικα θα τους σρηριζω παντου και παντα, οι αλλοι ΠΟΣΟΣ με ενδιαφερει τι θα κανουν. Πες με ρατσιστη και ξενοφοβο, σιγα τη θυσια που θα κανω μωρε! Εδω αλλοι εδωσαν τη ζωη τους τοσες γενιες τωρα.
      Αντε γεια ρε!

    • ο Μήτσος και ο Τάκης avatar
      ο Μήτσος και ο Τάκης @ Άφατος 26/03/2010 21:49:28

      Ποιούς ταλεμπάν νομίζεις ότι ταΐζεις ρε παρατηρητή! Τα golden-boys, τους έλληνες πολιτικούς και τους κολητούς τους εργολάβους ταΐζεις. Εκεί είναι το πρόβλημα.

    • Άφατος avatar
      Άφατος @ Άφατος 26/03/2010 21:51:46

      Ανώνυμε, όλες οι πλευρές είναι το πρόβλημα. Και τα εμετικά συνθήματα που αντανακλούν την καφρίλα που είναι ριζωμένη σε ένα μεγάλο κομμάτι της ελληνικής κοινωνίας και η κοινωνική αναταραχή που προκαλείται από την ανεξέλεγκτη λαθρομετανάστευση και τη μείωση της ισχύος της χώρας στα εξωτερικά ζητήματα.

      Για να σοβαρευτούμε, όμως, τόσο για τη λαθρομετανάστευση όσο και για τα εξωτερικά θέματα την κύρια ευθύνη την φέρουμε εμείς. Εμείς και αυτοί που εκλέγουμε. Όταν έμπαιναν αβέρτα και χωρίς κανέναν έλεγχο οι Αλβανοί τη δεκαετία του '90 και οι Ασιάτες τη δεκαετία του 2000 κανείς δεν ασχολήθηκε με την αντιμετώπιση του θέματος. Ας αναλάβουμε τις ευθύνες μας και ας αφήσουμε τους ελληναραδισμούς και τα άθλια συνθήματα ψευτομαγκιάς.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Άφατος 26/03/2010 23:10:23

      Δεν ειναι δυνατον να με πεισετε οτι δεν χρειαζεται να αποροφηθει η ηδη τεραστια ανεργια μας κι εμεις να συνεχισουμε να χαϊδευουμε οποιον εχουμε ηδη μπασει στα συνορα μας. Δυστηχως πρεπει να φυγουν. Αρκετοι. Δεν τιθεται θεμα, αλλοδαποι ή Golden Boys, ειναι ψευτοδιλημα. Τυγχανει να γνριζω κοσμο που εχει απλελπιστει, σκεφτεται να φυγει στο εξωτερικο και δεν ξερει που να παει.
      Αυτο θα γινει δηλαδη? θα κανουμε αντικατασταση ψηφοφορων? Εξω εμεις, μεσα αυτοι? Ενταξει θα αρπαξει κανενα ψηφαλακι κι ο αμοιρος διεθνηστης, τοσο καιρο ξεροσταλιαζει εξω απ το δημοσιο. Επισης βλεπουν τα ποσοστα τους να συρικωννονται, χρειαζωνται μια γερη ενεση αλλοδαπης ψηφου!
      Καλα ειναι να κανουμε ονειρα παιδια δε λεω. Προσωπικα πιστευω οτι βρισκεστε στο λαθος κρατος, την λαθος στιγμη, να λετε τα λαθος πραγματα.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Άφατος 26/03/2010 23:21:04

      Δεν ειναι δυνατον να με πεισετε οτι δεν χρειαζεται να αποροφηθει η ηδη τεραστια ανεργια μας κι εμεις να συνεχισουμε να χαϊδευουμε οποιον εχουμε ηδη μπασει στα συνορα μας. Δυστηχως πρεπει να φυγουν. Αρκετοι. Δεν τιθεται θεμα, αλλοδαποι ή Golden Boys, ειναι ψευτοδιλημα. Τυγχανει να γνριζω κοσμο που εχει απλελπιστει, σκεφτεται να φυγει στο εξωτερικο και δεν ξερει που να παει.
      Αυτο θα γινει δηλαδη? θα κανουμε αντικατασταση ψηφοφορων? Εξω εμεις, μεσα αυτοι? Ενταξει θα αρπαξει κανενα ψηφαλακι κι ο αμοιρος διεθνηστης, τοσο καιρο ξεροσταλιαζει εξω απ το δημοσιο. Επισης βλεπουν τα ποσοστα τους να συρικωννονται, χρειαζωνται μια γερη ενεση αλλοδαπης ψηφου!
      Καλα ειναι να κανουμε ονειρα παιδια δε λεω. Προσωπικα πιστευω οτι βρισκεστε στο λαθος κρατος, την λαθος στιγμη, να λετε τα λαθος πραγματα.


      "Άφατος είπε: 26/03/2010 at 21:51

      "Ανώνυμε, όλες οι πλευρές είναι το πρόβλημα. Και τα εμετικά συνθήματα που αντανακλούν την καφρίλα που είναι ριζωμένη σε ένα μεγάλο κομμάτι της ελληνικής κοινωνίας"

      Αρα ενα μεγαλο κομματι της Ελληνικης κοινωνιας ειναι εμετικοι και καφροι κατ'εσενα.
      Την δικαιολογια, "εμεις φταιμε" την γνωριζω, αλλα δεν γινεται διαρκως να θελουμε τον Ελληνα να αυτομαστιγωνεται.
      Το έχεις ακούσει αυτό με το αυτομαστίγωμα? Είναι το νεο ανέκδοτο που λεν για μας τους Έλληνες στην Ευρώπη. Οτι δηλαδη πιστέψαμε οτι είμαστε οι όντως υπεύθυνοι για τη σημερινη μας οικονομικη κρίση, σχετικα και ειδικα με τα διαδικαστικά για το δάνειο εξ Ευρώπης κτλπ.
      Οι ανθρωποι, οι Ελληνες γενικα φηψισαν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ για να μπουν στο Δημοσιο, ή να εξυπηρετησουν αλλες πελατειακες σχεσεις ΟΧΙ για να κανουν την χωρα τους Πακισταν ή Αλβανια Τουρκία. Αυτα τα τελευταια απλως προεκυψαν στην πορεια. Το καταλαβαινω οτι ειναι χρυση ευκαιρια για τους διεθνηστες να αρπαξουν τη ψηφο αυτων των αδαων, αγραμματων, αποχαυνομενων, ανθρωπων, και με ψιχουλα να κανουν κοινωνικη πολιτικη προς αυτους ενω οι ιδιοι θα καρπωνονται τα υπολοιπα. Οτι θα συνομιλουν με μια μαζα πιθανων αυριανων ψηφοφορων που δεν γνωριζει και δε γνωρισε σχεδον ποτε, δωρεαν παιδεια, δημοσια υγεια, κοινωνικη πολιτικη, κοινωνικη συνοχη, ηδη απο τις χωρες τις οποιες καταγωνται και μας ερχωνται εδω.
      Μιλαμε θα κανετε χρυσες δουλειες παιδια! Ομως αυτο συνεπαγεται οιτ θα διαλυσετε τη χωρα μου στη προσπαθεια να μπειτε κι εσεις με τη σειρα σας να κανετε οτι εκανε το ΠΑΣΟΚ και η παλια ΝΔ τοσα χρονια τωρα.
      ΣΟΡΡΥ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!

  20. anonymous avatar
    anonymous 26/03/2010 21:34:02

    Και γιατί δεν τα φώναζαν άλλες χρονιές; Μήπως γιατί τώρα μας πάτησαν στον κάλο; Τα συνθήματα αυτά καθεαυτά δεν είναι το πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι ότι έχει δημιουργηθεί κοινωνική αναταραχή που οδηγεί σε ακρότητες και υπεύθυνη γι αυτό είναι η κυβέρνηση.

  21. Kurosaki Ichigo avatar
    Kurosaki Ichigo 26/03/2010 21:40:58

    Υπερπατριώτες Vs Εθνομηδενιστών

    Όταν απαιτείς (και πολύ σωστά) από συγκεκριμένους χώρους να αποκηρύξουν και να καταδικάσουν συγκεκριμένες συμπεριφορές, προκειμένου να έχεις το ανάστημα να το κάνεις αυτό θα πρέπει να είσαι σωστός κι εσύ απέναντι στα του «οίκου» σου. Αν ανατρέχεις στις βαθύτερες αιτίες ως δικαιολογία, το ίδιο θα κάνει και ο άλλος και άκρη δεν βγαίνει ποτέ. Ή είσαι ανώτερος ή είσαι ίδιος με τον ιδεολογικό σου αντίπαλο, δηλαδή και οι δυο για πνίξιμο σε κανένα ρέμα.
    Και όχι, στο στρατό δεν λέγαμε τέτοια εμείς, αυτά τα λένε στα εκπαιδευτήρια των ειδικών δυνάμεων και μόνο. Καλώς ή κακώς έτσι γίνεται σε όλο τον κόσμο για να «πωρωθεί» ο ειδικοδύναμος και να προετοιμαστεί ψυχολογικά ώστε να δράσει χωρίς έλεος σε καιρό πολέμου κατόπιν διαταγής και συγκεκριμένων εντολών. Αυτά όμως δεν πρέπει να ακούγονται εν καιρώ ειρήνης (έστω και προσχηματικής) εκτός στρατοπέδου και λυπάμαι πολύ που οι περισσότεροι πατριώτες θεωρείτε οτι αν καταδικάσετε αυτό που έγινε μειώνονται πόντοι από το πατριωτικό σας προφίλ. Αντιθέτως αυτό που καταφέρνετε είναι να μη σας παίρνει πλέον στα σοβαρά αρκετός κόσμος.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Kurosaki Ichigo 26/03/2010 21:59:43

      Είπα κι εγώ, λείπει ο Μάρτης από τη Σαρακοστή;

    • Άφατος avatar
      Άφατος @ Kurosaki Ichigo 26/03/2010 21:59:49

      Ακριβώς. Την ώρα που οι εθνομηδενιστές παρουσιάζονται σοβαροί, άτεγκτοι και αρθρώνουν έναν δομημένο λόγο, η αντίπαλη πλευρά συνηθίζει να ωρύεται και να χάνει την ψυχραιμία της τροφοδοτώντας τις αντιδράσεις των πρώτων.

      Δείτε ποιοι εκπροσωπούν τον πατριωτισμό στη χώρα. Από τη μία οι φλερτάροντες με ακραίες θέσεις και γραφικοί λαϊκιστές του ΛΑΟΣ και από την άλλη μεμονωμένες και απομονωμένες. Ο Σαρρής που κοκκινίζει και φωνάζει, ο απαράδεκτος Ζουράρις, ο ανύπαρκτος Παπαθεμέλης, ο αξιοπρεπής αλλά υποτονικός Γιανναράς και ελάχιστοι της ΝΔ, οι οποίοι διαχωρίζονται είτε σε γραφικούς λαϊκιστές (Ψωμιάδης, Γιακουμάτος) είτε σε άνευρα και άτολμα πρόσωπα.

    • Άφατος avatar
      Άφατος @ Kurosaki Ichigo 26/03/2010 22:01:42

      ¨μεμονωμένες και απομονωμένες φωνές." Επίσης ξέχασα τον Άνθιμο και τον μακαριστό Χριστόδουλο που μόνο κωμικοτραγικές διαστάσεις προσέδιδαν στον αντίλογο του εθνομηδενισμού.

    • Beyond The Stars avatar
      Beyond The Stars @ Kurosaki Ichigo 27/03/2010 07:43:27

      "Την ώρα που οι εθνομηδενιστές παρουσιάζονται σοβαροί, άτεγκτοι και αρθρώνουν έναν δομημένο λόγο,"

      Χά χα χάαα!Πολύ καλό!

      Νάσαι καλά! Καιρό είχα να γελάσω τόσο!

  22. Λάκωνας avatar
    Λάκωνας 26/03/2010 21:47:12

    Κ Ο ΠΛΕΟΝ ΑΣΧΕΤΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗ (ακόμα κ εμείς τα έχουμε φωνάξει στο υγειονομικό)... ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΘΕΜΑ Η ΚΩΛΩΦΥΛΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Ο ΠΡΟΠΑΤΖΗΣ Κ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙ ΝΤΑΗΣ Κ ΤΙΜΗΤΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ...;;;

    ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΟΜΩΣ ΚΑΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΧΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΑΞΙΜΟ ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΩΝ Κ ΤΩΝ ΛΟΙΠΩΝ "ΣΥΜΜΑΧΩΝ" ΜΑΣ ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ... ΑΛΛΑ ΑΣΦΑΛΩΣ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΧΝΑ ... ΟΙ ΧΕΣΤΕΣ
    ΤΩΡΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΤΣΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ
    ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ... ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΕΙ ΤΟ ΞΕΧΕΙΛΙΣΜΑ ΤΟΥ ΠΟΤΗΡΙΟΥ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑ...

  23. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 26/03/2010 21:48:59

    Παρτε το χαμπαρι οτι λεφτα δεν υπαρχουν.
    Δεν θα ταίσει ο Ελληνας τις πολιτικες τις δικες σας. Δε θα ταίσει ο Ελληνας το στρατο των πεινασμενων σας.
    Καλως εχουν τα συνθηματα των ΟΥΚ. Καλως δηλωνουν φρονιμα και σθενος.
    Καλως δινουν τα μυνηματα που πρεπει, οτι εδω κανουν κουμαντο οι ΕΛΛΗΝΕΣ.
    Προς τι η ωψιμη εισβολη του διεθνησταριου παλι στο διαδυκτιο.
    Το συνθημα σας ηταν ορμηστε μετα το "δανειο"?
    Ειτε πολυ λιγοι και οι πετρες σας εχουν παρει χαμπαρι. Μπορει να βαλατε τη ναυαρχιδα σας του διεθνισμου, το ΓΑΠ και οτι αυτος ο ανθρωπος συμβολιζει στο πρωθυπουργιλικι αλλα μεχρι εκει θα ειναι, κυριως γιατι του Ελληνα ο τραχηλος δεν αντεχει αλλο.
    Τελειωσαμε.

    • Βρασίδας avatar
      Βρασίδας @ paratiritis2000 26/03/2010 22:04:08

      φωνές και συνθήματα κραυγάζουν οι θρασύδειλοι.
      Οι γενναίοι ξέρουν τον τρόπο και τον έχουν δείξει. ..στο απώτερο παρελθόν αναφέρομαι γιατί στο πρόσφατο....αδερφές και παλληκάρια γίναμε μαλλιά κουβάρια.

  24. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΔΕΙΜΟΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΔΕΙΜΟΣ 26/03/2010 21:52:11

    Κατι μεταξωτοι αριστερουληδες επαγγελματιες αντιρατσιστες,δεν ξερω γιατι αλλα μου θυμιζουν τους χοχλιους τση Κρητης.
    Πριν να μπουν στο τηγανι, τους βαζουν στο βαρελι με το αλευρι για να καθαρισει το στομαχι τους.
    Μασουλανε αμιλητοι,βγαζουν κερατα,και νομιζουν οτι ολοι ειναι σαλιαρηδες.
    Στο τηγανι βγαζουν φωνουλες σαν αυτες που βγαζουν μερικοι εναντιων των ανδρων των Ο.Υ.Κ.
    SOROτηγανα αφηστε την ελληνικη παιδεια ησυχη.

  25. ευτυχια avatar
    ευτυχια 26/03/2010 21:54:45

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΟΥΚ ΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΟΥΔΕΣ? ΝΑ ΡΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΓΡΥΦΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙ ΕΧΘΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ ΝΑ ΚΛΗΘΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ?"ΤΙ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ, ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΑ, ΤΑ ΣΠΑΘΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΕΡΓΑΤΙΑ"ΕΛΕΓΕ ΕΝΑ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ. ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ Η ΕΡΓΑΤΙΑ ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΤ ΤΑΙΜ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ ΤΩΝ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΩΝ. ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΤΟΥΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ, ΑΣ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΝΑΝ ΚΑΛΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΤΩΡΑ ΕΘΝΙΚΑ ΥΠΟΤΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΖΗΤΙΑΝΟΙ!!1

    • man8os avatar
      man8os @ ευτυχια 27/03/2010 13:07:45

      Αν οι πολιτικοι εκαναν καλα την δουλεια τους, τοτε δεν θα φωναζαμε εμεις, αλλα οι Τουρκοι για την Κυπρο και οι Αλβανοι για την βορεια Ηπειρο!

  26. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 26/03/2010 21:59:05

    Η Γερμανια μεγαλε πεφτει απο την αλλη μερια, εκει πες το το χάιλ.
    Λεφτα τελος, ελεημοσυνη τελος.
    Αντε στη γερμανια να κανεις κοινωνικη πολιτικη με τους λαθρομεταναστες, αντε εκει να κινηθεις στα ορια της νομιμοτητας και της κοινωνικης αντοχης. Εδω μας τελειωσε.
    Αν πειναω δε μπορεις να μου δωσεις να φαω αντιρατσισμο, γιατι δεν τρωγεται.
    Καλως εχουν τα ΟΥΚ και λενε οτι λενε, για να μη βολευονται πολυ ολοι οι δε-με-νοιαζει-θα-παω-στην-Ελλαδ, ας νοιωθουν και λιγο μη ευπροσδεκτοι. Στο κατω κατω πρεπει να φροντισουν και τα δικα τους τα κοινα. Ας φτιαξουν τα δικα τους Κρατη σωστα. Ας φτιαξουν κοινωνικα συστηματα σωστα. Μια ζωη τα Βαλκανια ειναι χυμα. Μια ζωη! Δε γινεται χιλιετηριδες εμεις να τους ταίζουμε!
    Δε παει αλλο. Δε γινεται να ξεβολευεται ο ελληνας κι αυτοι περα βρεχει. Λογικα ειναι οι πρωτοι που θ αποροφησουν την οικονομικη κριση. Γι αυτο αλλωστε ειναι εδω. Για κανενα αλλο λογο. Αν εσεις θελετε ολους τους λαθρο/μεταναστο/ελληνοποιημενους να τους μετατρεψετε σε ψηφους και σας φοβιζουν τα συνθηματα των ΟΥΚ, τοτε μπραβο στα ΟΥΚ!
    Σορρυ boys, game is over. No bonus!

  27. Jeffry avatar
    Jeffry 26/03/2010 21:59:09

    Πολύ στεναχώρια βλέπω για τα συνθήματα...Ρε σεις μήπως κάναμε λάθος που εξεγερθήκαμε το 21?Τι λες ρε Τσίπρα?

    • Άφατος avatar
      Άφατος @ Jeffry 26/03/2010 22:03:48

      Είσαι καθυστερημένος; Τι σχέση έχει το '21 με τα γδαρμένα τομάρια Αλβανών και Σκοπιανών; Σοβαρέψου και πάψε να δίνεις τροφή στους ανθέλληνες.

    • Ο ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ avatar
      Ο ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ @ Jeffry 26/03/2010 22:39:13

      jeffry δεν σε θέλει ο λαός παρτ΄αδέλφια σου και εμπρός :))

      ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΕΨΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΚΛΕΒΟΥΝ,ΤΑΠΕΙΝΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΔΙΔΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ.

      ΖΗΤΩ ΟΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΤΟΥ 21 !!!!

      ΖΗΤΩ Ο Ε.Δ ΜΑΣ !!!!

  28. Factorx avatar
    Factorx 26/03/2010 22:02:09

    1. Τα αμετροεπή σχόλια θα κόβονται και άνευ παρεξηγήσεως.

    2. Για να μιλήσουμε σοβαρά:

    Είναι σίγουρο οτι άλλες μονάδες φοβόντουσαν προβοκάτσια και οι διοικητές διέταξαν αυστηρά να μην τολμήσει κανείς να φωνάξει σύνθημα. Όπως και έγινε

    Είναι σίγουρο οτι ο ανθυποπλοίαρχος του λιμρενικού ήξερε τις συνέπειες όπως και οι άντρες που φώναζαν.

    Γιατι το έκαναν; Ειναι ευκολο να μιλήσουμε για ρατσισμούς κλπ.

    Μήπως ομως υπάρχει και άλλη ερεμηνεία πολύ πιο ανησυχητική; Οτι δηλαδή βλέπουν τις κορβέτες να κάνουν νηοψίες σε ελληνικά πλοία και κανείς να μην μιλάει, βλέπουν τους νόμους περί ιθαγένειας και τα λοιπά και λένε "άντε και ...."

    Μήπως συμβαίνει αυτο για το οποίο ο Σαμαρας προειδοποίησε την κυβερενηση για το νομοσχεδιο της ιθαγένειας; Οτι δηλαδή οδηγεί σε ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΟΛΩΣΗ;

    • Άφατος avatar
      Άφατος @ Factorx 26/03/2010 22:08:38

      Όση αγανάκτηση και να δημιουργήθηκε στους ΟΫΚάδες το μόνο που κατάφεραν με αυτά τα συνθήματα ήταν να δώσουν άλλοθι στους ανθέλληνες. Χρειαζόμαστε σοβαρότητα και σεβασμό απέναντι στη διαφορετικότητα και όχι ψευτοτσαμπουκάδες. Έχουμε χορτάσει ελληναραδισμό.

    • Kurosaki Ichigo avatar
      Kurosaki Ichigo @ Factorx 26/03/2010 22:20:06

      Αν αφήσουμε τον στρατό να εκφράζει την αγανάκτησή του τόσο απροσχημάτιστα απέναντι στην όποια πολιτική ηγεσία, επιτρέπουμε στον ασκό του Αιόλου να χαλαρώσει. Δεν ξέρω αν αυτό είναι κάτι που θα θέλαμε πραγματικά να γίνει. Ένα πιθανό μελλοντικό πραξικόπημα ενάντια σε «εθνο-μειοδοτικές» πολιτικές αποφάσεις, θα αποτελούσε βούτυρο στο ψωμί για την ισοπέδωση της χώρας από τους «φίλους συμμάχους αγωνιστές της Δημοκρατίας». Οι καιροί απαιτούν έξυπνους και λεπτούς χειρισμούς, όχι προετοιμασία του εδάφους για γόρδιες λύσεις αλλιώς μας πήρε και μας σήκωσε οριστικά και μη αναστρέψιμα.

    • Βρασίδας avatar
      Βρασίδας @ Factorx 26/03/2010 22:20:45

      ΄'οποιον τον ενοχλούν οι κορβέτες να πάει να τις βυθίσει και εμείς οι υπόλοιποι θα τον κάνουμε ήρωα. θα κόψουμε και σύνταξη στη χήρα και θα διορίσουμε τον πρωτότοκο στη θέση του θανόντος. Γνωστά πράγματα.
      Αλλά να φωνάζουν αηδίες παιδάκια που προσομοιώνονται στούς ήρωες;
      Υπάρχουν κι άλλα παιδάκια εκεί γύρω που φαντάζονται αλλιώς τον κόσμο. Όπως στη Disneyland ας πούμε. Ας μην τα ωριμάσουμε πρόωρα γιατί θα σαπίσουν.
      ιδού η ρόδος...

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Factorx 26/03/2010 22:36:37

      Για κάντο μας λιανά ρε άφατε να το καταλάβουμε και μεις. Ποιοί είναι οι ανθέλληνες;

      Ο Παναγιωτάς και το συνάφι του; Και τι μας λες για σεβασμό στην διαφορετικότητα; Σε αυτούς τους λαθραίους που έρχονται να σε σκίσουν και να σου τα παρουν όλα θα γυρίσεις και το άλλο μάγουλο;

      Κρυπτοχριστιανοί είσαστε μου φαίνεται. Το κάθε τσόλι έρχεται μέσα στην χώρα μας και μας βρίζει, ληστεύει, κλέβει, (συμπληρώστε όπως νομίζετε) και εμείς θα το παίζουμε εσαεί ανώτεροι ψυχικά άνθρωποι;

      Φτάνει πια! Για άντε στην Γαλλία να βρίσεις τους Γάλλους και θα δεις τι παίζει. Σήκωσε χέρι όντας αλλοδαπός σε Γερμανίδα και τα ξαναλέμε. Μόνο εδώ ξεσαλώσατε όλοι με τους καλούς τρόπους...

      Φτάνει πια νεοραγιάδες

    • Ο ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ avatar
      Ο ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ @ Factorx 26/03/2010 22:50:17

      Ειναι βέβαιο ότι οι Ε.Δ κάποια στιγμή θα αντιδράσουν.Ο λαός διαμαρτύρεται για την απόδοση ιθαγένειας στους Παπανδρ-έλληνες και για τις ταπεινώσεις που δεχόμεθα με την επίδειξη σημαίας των Τούρκων στα παράλια μας σε συνδιασμό με τα οικονομικά άδικα μέτρα και την συνέχιση των σπαταλών και κλεψιών (άκου ο αδελφος Νικόλαος να ξοδέψει για δύο ημέρες 29.000 ευρώ για φαγητό στο Ντουμπάϊ??.
      Αυτός ο λαός θα βγεί στους δρόμους και θα τους πάρει με τα γιαούρτια.

      Φωνή λαού οργή θεού !!!!!

    • Βρασίδας avatar
      Βρασίδας @ Factorx 26/03/2010 22:50:30

      Κοντή Λίζα
      κανείς δεν είπε αυτά που λες. Αν έχεις κότσια σφάχτον όποιον σε προσβάλλει. Αν δεν έχεις όμως τουμπεκί και ρούφα και τ αυγουλάκι σου.

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Factorx 26/03/2010 23:10:51

      @Βρασίδας

      ...κανείς δεν είπε αυτά που λες....
      Θες να γίνεις πιο σαφής; Τι είπα που δεν είπε κανείς; Και για λογαριασμό ποιανού μιλάς; Έτσι για νάχουμε και καλό ρώτημα.

      ...Αν έχεις κότσια σφάχτον όποιον σε προσβάλλει. Αν δεν έχεις όμως τουμπεκί και ρούφα και τ αυγουλάκι σου....

      Θες να δεις αν μπορώ να το κάνω; Μπορεί και ναι μπορεί και όχι ;-) Τους όρους της σύγκρουσης τους διαλέγω όποτε θέλω εγώ και όχι όποτε μου λένε να το κάνω.

    • Σαος avatar
      Σαος @ Factorx 26/03/2010 23:18:29

      Σωστά τα λες Φάκτορα. Προβλέπω εμφύλιο χαμηλής έντασης, αν και υπάρχει τέτοιος εδώ και δεκαετίες. Απλά τώρα μπορεί να μπουν και άλλοι στον "χορό", πιο απαθείς κατά τ' άλλα συμπολίτες μας. Και μέσα στον εργασιακό χώρο υπάρχει ένταση. Από την μια η κακή οικονομική κατάσταση, από την άλλη η πίεση σε εμάς τους εργαζόμενους, από την άλλη τα λαμόγια να μας κόβουν τα κεκτημένα, να μας λένε στα ίσια πως θα μας κάνουν τον βίο αβίωτο (ο Μητσοτάκης αβαντάροντας τον ΓΑΠ δήλωσε πως οι έλληνες πρέπει να φτωχήνουν, προφανώς χωρίς να είναι αυτός ένας από αυτούς) και από την άλλη να ελληνοποιούν αβέρτα (και μάλιστα πολίτες εχθρικών κρατών) χωρίς αξιοκρατικά κριτήρια, απλά για να διατηρήσουν την πολιτική τους δύναμη. Έτσι όπως πάει, δεν θ' αργήσει το πρώτο μπαμ...

    • Βρασίδας avatar
      Βρασίδας @ Factorx 26/03/2010 23:19:12

      Κοντή Λίζα είπες
      Φτάνει πια! Για άντε στην Γαλλία να βρίσεις τους Γάλλους και θα δεις τι παίζει. Σήκωσε χέρι όντας αλλοδαπός σε Γερμανίδα και τα ξαναλέμε. Μόνο εδώ ξεσαλώσατε όλοι με τους καλούς τρόπους…

      Φτάνει πια νεοραγιάδες

      κάνε εσύ την αρχή κι εδώ είμαστε όλοι οι νεοραγιάδες.
      Δεν έχεις καταλάβει ακόμη ότι τα δικαιώματα της Γαλλίδας ή της Γερμανίδας τα υπερασπίζεται η πολιτεία ενώ εδώ υπερασπίζεται μόνο της υποχρεώσεις της Ελληνίδας;

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Factorx 26/03/2010 23:33:50

      Στην Γαλλια συλλαμβανεσαι αν μιλησεις αλλη γλωσσα εκτος απο Γαλλικα σε Δημοσιο χωρο. Οπως το καπνισμα ενα πραγμα, αλλα σε αυτο πληρωνεις απλα προστιμο. Μιλας αλλη γλωσσα και συλλαμβανεσαι. Εξαιρουνται τα Αγγλικα νομιζω.
      Να στειλουμε το Χρυσοχοίδη ΕΚΕΙ να παρει μαθηματα. Οπως επισης και με τη ΜΠΟΥΡΓΚΑ που κι εκει απαγορευτηκε. Ο Χρυσοχοίδης τι θα κανει ΚΑΙ ΜΕ τη ΜΠΟΥΡΓΚΑ που θα προκυψει?
      Συνθηματα οχι.
      Ελληνοποιησεις αβερτα.
      Σε λιγο και:
      ΜΠΟΥΡΓΚΕΣ
      ΤΖΑΜΙΑ.

      Ε, οχι!
      Πιασανε εργολαβια για πολυ καιρο οι φιλοι μας Διεθνηστες. Μονομως θα μας πριζουν. Απο οτι καταλαβαινω ειναι ηδη σε πολεμικη ετοιμοτητα.
      Δεν πεινανε, δεν νυσταζουν, δεν κουραζωνται.
      ΕΚΕΙ!

    • Νικόλας avatar
      Νικόλας @ Factorx 27/03/2010 01:20:49

      Βρε paratiritis2000 τι είναι αυτά που λες;;;
      Δεν θυμάμαι πλέον πόσες φορές έχω πάει στη Γαλλία αλλά έχω να σου πω πως σε δημόσιο χώρο έχω μιλήσει σίγουρα κοντά στις 4 γλώσσες και ακόμα ελύθερος είμαι. Και όταν λέω δημόσιο χώρο δεν σου λέω στο δρόμο παρά σε οργανωμένες συγκεντρώσεις. Σε μία παρουσίαση βιβλίου μάλιστα με Ολλανδικό κοινό μια χαρά Ολλανδικά μιλάγαμε μέσα στο βιβλιοπωλείο.

  29. ευτυχια avatar
    ευτυχια 26/03/2010 22:06:13

    ΕΙΣΑΙ ΣΩΣΤΟΣ, FACTORX, ΚΑΙ ΕΒΑΛΕΣ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΙΟ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ "ΑΜΕΤΡΟΕΠΗ'? ΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙΣ ΑΜΕΤΡΟΕΠΕΣ? ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΥΣΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΤΡΟΥ? ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΜΕΤΡΟ?

    • Factorx avatar
      Factorx @ ευτυχια 26/03/2010 22:10:13

      εννοω υβριστικά κατά συγκεκριμένων προσώπων τα οποία προβοκάρουν και την συζήτηση και το site

  30. anonymous avatar
    anonymous 26/03/2010 22:11:07

    απο Ολυμπια

  31. gianniotis avatar
    gianniotis 26/03/2010 22:14:43

    Δεν μου δείχνει για οργανωμένη και συντονισμένη "ιαχή" ενστόλων, παρά για κάποιες μεμονωμένες και "κρυμένες" κραυγές χωρίς στρατιωτικό συγχρονισμό.
    Ευθέως μιλάω για προβοκάτσια, την οποία βεβαίως θα εκμεταλλευθούν εις το έπακρον τα ανθελληνικά ρετάλια, για να εξυπηρετήσουν - για άλλη μια φορά - τις δικές τους σκοπιμότητες.
    Τόχουμε ξαναδεί το έργο.
    Αν υπήρχε στρατιωτικός συγχρονισμός και συντονισμός στο σύνθημα, θα είχαν σπάσει οι τζαμαρίες της Πανεπιστημίου.
    Κάτι ξέρουμε από παρελάσεις.
    Επιτρέψτε μου να έχω πλήρη γνώση ως προ τι σημαίνει στρατιωτικός συντονισμός.
    Ειδικά στα συνθήματα.!

    gianniotis
    http://gianniotis.blogspot.com/2010/03/blog-post_8765.html

    • zonitis avatar
      zonitis @ gianniotis 28/03/2010 02:21:07

      Ενα αλλο που εμενα μου κανει εντυπωση ειναι πως ο καμεραμαν αν και βαδιζει παραλληλα με την παρελαση, δεν καταφερε να φτασει εστω και λιγο πιο μπροστα απο τους παρελαυνοντες να δουμε κι εμεις πως κουνιουνται τα χειλη τους και ανοιγοκλεινει το στομα τους για να πειστουμε 100% οτι λενε αυτοι τα συνθηματα. Γιατι οσες φορες και αν παρακολουθησεις το βιντεο, η φωνες σου ερχονται απο καπου αλλου και οχι απο την πλευρα της παρελασης.

  32. Jeffry avatar
    Jeffry 26/03/2010 22:15:12

    Α ρε φουκαρά αφατε,το ποιος είναι καθυστερημένος φαίνεται και διαβάζεται.Οι μουσουλμάνοι παντού ίδιοι είναι,αλλά κάτι μου λέει πως το ξέρεις καλα...

    • Άφατος avatar
      Άφατος @ Jeffry 26/03/2010 22:19:53

      Με έπιασες. Το πραγματικό μου όνομα είναι Χασάν.

  33. Μάρκος avatar
    Μάρκος 26/03/2010 22:15:26

    Αν δεχθούμε ότι το βίντεο είναι γνήσιο, γιατί δεν μιλάει κανείς για τον κόσμο που χειροκροτούσε; Αλλά αυτό είναι που "τσούζει", το ότι ο κόσμος χειροκροτούσε.

  34. ευτυχια avatar
    ευτυχια 26/03/2010 22:19:46

    ΤΟ JEFFREY ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ. ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΑΔΕΛΦΟ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ?

  35. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 26/03/2010 22:22:34

    Πάντως μέσα στην ιστορία η εθνοκαπηλεία λειτούργησε πάντα αρνητικά ενώ
    όταν χρειάστηκε ο λαός, ο πατριωτικός λαός έχυσε το αίμα του , ενώ οι πατριδοκάπηλοι ή κρυβόντουσαν ή την κάνανε γιά τα Κάϊρα.
    Άλλο πατριωτισμός άλλο εθνικισμός και πατριδοκαπηλεία,άλλο μίσος στον Άλλον ,άλλο αγάπη στην πατρίδα..

    ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΟΥΡΙΟ ΤΟΥ ΡΗΓΑ
    .....

    Σ’ ανατολή και δύση, και νότον και βοριά,
    για την πατρίδα όλοι, να ‘χωμεν μια καρδιά.
    Στην πίστιν του καθ’ ένας, ελεύθερος να ζη,
    στην δόξαν του πολέμου, να τρέξωμεν μαζί.

    Βουλγάροι κι Αρβανήτες, Αρμένιοι και Ρωμιοί,
    Αράπηδες και άσπροι, με μια κοινήν ορμή,
    Για την ελευθερίαν, να ζώσωμεν σπαθί,
    πως είμαστ’ αντριωμένοι, παντού να ξακουσθή.

    Όσα απ’ την τυραννίαν, πήγαν στην ξενητιά
    στον τόπον του καθ’ ένας, ας έλθη τώρα πιά.
    Και όσοι του πολεμου, την τέχνην αγροικούν
    Εδώ ας τρέξουν όλοι, τυρράνους να νικούν.

    Η Ρούμελη τους κράζει, μ’ αγκάλες ανοιχτές,
    τους δίδει βιό και τόπον, αξίες και τιμές.
    Ως ποτ’ οφφικιάλος, σε ξένους Βασιλείς;
    έλα να γένης στύλος, δικής σου της φυλής.

    Κάλλιο για την πατρίδα, κανένας να χαθή
    ή να κρεμάση φούντα, για ξένον στο σπαθί.
    Και όσοι προσκυνήσουν, δεν είναι πιά εχθροί,
    αδέλφια μας θα γένουν, ας είναι κι εθνικοί.

    Μα όσοι θα τολμήσουν, αντίκρυ να σταθούν,
    εκείνοι και δικοί μας, αν είναι, ας χαθούν.
    Σουλιώτες και Μανιάτες, λιοντάρια ξακουστά
    ως πότε σταις σπηλιές σας, κοιμάστε σφαλιστά;

    Μαυροβουνιού καπλάνια, Ολύμπου σταυραητοί,
    κι Αγράφων τα ξεφτέρια, γεννήστε μια ψυχή.
    Ανδρείοι Μακεδόνες, ορμήσετε για μια,
    και αίμα των τυράννων, ρουφήξτε σα θεριά.

  36. Jeffry avatar
    Jeffry 26/03/2010 22:22:56

    Χασάν ίσως όχι αλλά το α- Φατος κάτι θυμίζει

  37. anonymous avatar
    anonymous 26/03/2010 22:24:41

    Φακτωρ
    έχεις δίκιο στα περί πόλωσης. Είναι η όλη πολιτική της κυβέρνησης πολωτική. Όχι μόνο το νομοσχέδιο για την ιθαγένεια. Τα πάντα, πράσινη ανάπτυξη, ιθαγένεια, οικονομικά, διώξεις κλπ. τέτοια πράγματα έχουμε να τα δούμε από τη δικτατορία. Η δικτατορία έκανε τα ακριβώς αντίστροφα ΑΛΛΑ με τον ίδιο φανατισμό.
    Να πω για άλλη μια φορά ότι εκείνο που με προβληματίζει περισσότερο είναι μήπως όλες οι αστοχίες της κυβέρνησης πληρωθούν με το ίδιο νόμισμα και ίσως να προκαλέσουν σοβαρή αναταραχή.

  38. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 26/03/2010 22:24:52

    Ο Ελληνας δυστηχως εχει ως συνηθειο την παρορμηση. Δεν ειναι σαν τον Σουηδο, η τον Γερμανο. Να μην βρισει μεν, αλλα ας υπαρχει και μια κοινη λογικη. Οι καθε ειδους διεθνηστες εχουν δυστηχως οσο χρονο και υπομονη θελουν να παραμενουν ευγενικοι, αφου θελουν να κερδισουν, χωρις να εχουν και τιποτε να χασουν. Ο μεσος Ελληνας που ανυσηχει, αυτος που θα εκφερει διαφωνιες, αυτος που ακομη, αν θελετε, θα βρισει πανω στον παρορμητισμο του δεν το πιστευω οτι το κανει για να προβοκαρει. Ετσι ειναι ο χαρακτηρας του. Πιστευει οτι δεν εχει αλλο χρονο, αλλα περιθωρια, αλλη υπομονη, εχει ερθει στο ΑΜΗΝ. Σε αυτο το κοσμο απευθυνεστε κυριοι blogers. Βεβαιως το κατανοουμε οτι πολυ ευκολα μπορει κατι να προβοκαριστει αλλα, σε ποιον κοσμο απευθυνεστε ακριβως? Τουλαχιστον δεν πιστευετε οτι σας τιμα η αρνηση του μεσου Ελληνα, οπου αυτη υπαρχει, να παραδωσει ιερα και οσια στον οποιονδηποτε? Δεν εχετε εσεις αναγκη ΑΥΤΟΥΣ τους Ελληνες?
    Γιατι αναρωτιεστε γιατι δεν αντιδρουν οι Ελληνες, οταν τους εχετε διωξει με καθε τροπο απο εκει που μπορουν να αντιδρασουν. Ο καθε καριεριστας, ο καθε δημοσιοσχεσιτης. Δεν υπαρχουν οι Ελληνες για να εξυπηρετουν το προφιλ και τη καριερα ΚΑΝΕΝΟΣ! Ακριβως το αντιθετο συμβαινει κυριοι! Αυτο καποιοι να το καταλαβουν.

  39. ευτυχια avatar
    ευτυχια 26/03/2010 22:25:41

    JEFFREY, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΕΣ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΤΟΠΑ ΓΙ ΑΣΤΕΙΟ

  40. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/03/2010 22:33:38

    Οταν οι ΑΛβανοι εμπαιναν με φουσκωτα στην Κερκυρα και γαζωναν με καλαζνικωφ τα δικα μας αλλα και οποιο σκαφος - βαρκα πλησιαζε.. μιλησε κανεις??? βγηκε κανεις να πει " ρε τα παληκαρια μας σκοτωνονται εκει πανω.. στειλτε μια κορβετα κατι..".. αλλα οχι !. φουσκωτο εναντιον φουσκωτου κ οποιος αντεξει !! τα ιδια στη Χιο ( ημουν εκει... ) - φυσικα ΔΕΝ αντεξαν οι Αλβανοι!

    Ο δε Παγκαλος ειχε το θρασσος να κανει δηλωσεις στην παρελαση προχτες !! χαχαχαχ ρε αυτοι οι ΠΑΣΟΚΟΙ ειναι αμασητοι. Οι μονοι που μασανε ειναι οι δημοσιογραφοι!! κοτες. δε βγηκε ενας επιτοπου να του πει "κε Παγκαλε εσεις δεν ειπατε παλιοπανο την Ελληνικη σημαια στα Ιμια ?"

    Εθνικη εορτη? Ποιο εθνος ? Ποια γιορτη?

    ΠΠ

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/03/2010 22:40:51

      Πεστα ρε μεγάλε! Πήξαμε στους ραγιάδες και τους ναινέκους.

  41. felix7 avatar
    felix7 26/03/2010 22:43:02

    που φτασαμε ρε γαμωτο με αυτους τους ψευτοπροοδευτικους?

  42. Jeffry avatar
    Jeffry 26/03/2010 22:46:54

    οχι βέβαια,γιατί να παρεξηγηθώ,σου απάντησα μάλιστα αλλά μας έκοψε η λογοκρισία...

  43. Απόστολος avatar
    Απόστολος 26/03/2010 22:47:24

    Ειδικές δυνάμεις αποφασισμένες να θυσιάσουν τη ζωή τους για την Πατρίδα δεν μπορούν να υπάρξουν χωρίς αποφασιστικότητα να συντρίψουν εν δυνάμει εχθρό. Αυτός ο εχθρός δεν μπορεί παρά να είναι γείτονες και μάλιστα αυτοί που μας προκαλούν συνεχώς (casus belli , παραβιάσεις εναέριου χώρου , υπερπτήσεις , τσαμπουκάδες πολεμικών πλοίων στο Σαρωνικό!!! , όνομα Μακεδονίας - Μακεδονία του Αιγαίου κλπ).

    Η εκπαίδευση περιλαμβάνει ρίσκο και πολεμικές ιαχές κατά των πιθανών εχθρών. Θυμάμαι πριν από 30 χρόνια που παρελαύναμε στο Στρατό τραγουδώντας το Μακεδονία ξακουστή και εντός στρατοπέδου πολύ χειρότερα και σεξιστικά συνθήματα και το ζούσαμε.

    Αν ο Χρυσοχοίδης και οι θολοκουλτουριαραίοι θέλουν αδερφές φαίνεται στα ΟΥΚ.

  44. apatris avatar
    apatris 26/03/2010 22:51:50

    ρε γαμώτο μοντάζ έγινε όπως λένε όσοι θέλουν να κρυφτούν και η χαρά δεν τους αφήνει.
    Κάτι κρύβεται λέει το αφεντικό.
    Ο διμοιρίτης τους όμως έχει περισσότερα κότσια ( παράξενο για φασίστα) και παραδέχτηκε πως έδωσε εντολή και οι υπόλοιποι είπαν τα συνθήματα...
    υγ. Επαναλαμβάνω, στις παρελάσεις της 28ης Οκτωβρίου να βρίζετε αλβανούς και λοιπούσ Βαλκάνιους. Στις παρελάσεις για το 1821 βρίζοντας αλβανούς και βαλκάνιους είναι σαν να βρίζετε τους μισούς ήρωες που κάναμε προτομές στο πεδίο του άρεως. Και δεν ήξεραν και ελληνικά γαμώτο...

  45. Άφατος avatar
    Άφατος 26/03/2010 22:53:09

    Το σημαντικότερο πρόβλημα με τις ελληναράδικες φωνές που ακούγονται στα σχόλια είναι ότι δεν μπορούν να κάνουν διάκριση μεταξύ της βδελυγμίας που προκαλείται από ρατσιστικά συνθήματα και του πατριωτισμού. Δηλαδή πρέπει να περάσουμε από νέα Χούντα ώστε να μας κάτσουν ακόμη περισσότερο οι εθνομηδενιστές στον σβέρκο για να βάλουν μυαλό οι ελληναράδες;

    • Σπύρος avatar
      Σπύρος @ Άφατος 26/03/2010 23:05:44

      Βρέ έχεις απόλυτο δίκιο,αλλά δυστυχώς γίνεται ολο περισσότερο κατανοητό γιατί οι διάφοροι Κωστόπουλοι και Δημητράδες βρίσκουν πατήματα να περνάνε τά δικά τους...
      Οταν οι καρατζαφερικοί πού ΄πουλάνε πατρίδα΄κρώζουν πλειοδοτώντας σέ δήθεν πατριωτισμό ,ειναι λογικό να στήν πέφτουν ως ΄μειοδότη΄..
      Κουκιά σπέρνουν κουκιά μολογάνε,λέγανε στο χωριό μου.
      Θά κουραστείς κι΄εσύ να γράφεις κάποια στιγμή αγαπητέ..
      Καλή δύναμη πάντως γιατί προσωπικά συμφωνώ απολύτως μαζί σου.

  46. ευτυχια avatar
    ευτυχια 26/03/2010 22:53:30

    ΚΑΙ ΤΟ "ΚΟΝΤΗ ΛΙΖΑ" ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΚΟΝΤΟ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ΚΑΠΟΤΕ. ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΑΦΝΗ?

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ ευτυχια 26/03/2010 23:03:21

      Δώσε στοιχεία να σου στείλω βιογραφικό. Και κόψε τα κεφαλαία...

  47. Crash&Burn avatar
    Crash&Burn 26/03/2010 22:56:55

    Σε οσους αυτα τα τραγουδακια ακουγωνται παραξενα και πρωτοφανη .... Μαλλον δε εχετε παει στρατο ή κανατε στρατο σε κανενα γραφειο περιξ του κολωνακιου.

    Αν μεγαλωνατε στα συνορα θα ειχατε αλλη αποψη

  48. Σαος avatar
    Σαος 26/03/2010 23:03:34

    Ο Πάγκαλος, σύμφωνα με δηλώσεις του, είναι αλβανός στην καταγωγή, οπότε έχει κάθε λόγο να είναι σύμφωνος με την καρδιά του και την ψυχή του που θέλουν αγγελικές σχέσεις μεταξύ αλβανών και τούρκων και τους Έλληνες γηγενείς πάντα ως ραγιάδες.

  49. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΔΕΙΜΟΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΔΕΙΜΟΣ 26/03/2010 23:09:08

    @ Άφατος
    ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ....
    Το εμπεδωσαμε οτι δεν εισαι εκεινο που νομιζουν ολοι, αλλα ενας θερμος πατριωτης.
    Μη ζοριζεσαι.

  50. ευτυχια avatar
    ευτυχια 26/03/2010 23:09:27

    Κοντή Λίζα, ασε τα βιογραφικά. Προτιμώ να προσλάβω τον Πάγκαλο που ξέρει κι απο κρασιά και θάχω και σερβις:)

  51. ευτυχια avatar
    ευτυχια 26/03/2010 23:12:44

    Κοντή Λίζα v. Βρασίδας!!!

    Μαγκιά ο κοντός!!!

  52. blue nile avatar
    blue nile 26/03/2010 23:34:49

    Χρησιμοθηρικά να το πάρεις δεν πάνε να φωνάζουνε ότι και όσο θέλουνε. Αύριο αυτοί θα πάνε να πολεμήσουνε αν γίνει κάτι, δεν μπορεί να είναι πρότυπα σαβουάρ βιβρ, έχουν και ανοιχτούς λογαριασμούς με τους Αλβανούς...

  53. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 26/03/2010 23:47:02

    Ειμαι ενας απο αυτους που θα ΕΣΥ αθα αποκαλουσες Αλβανο και αλλου τυπου Βαλκανιο. LOL
    Θα σου πω μια ιστορια.
    Αλλα, αστο βαριεμαι τωρα.
    100 και βαλε χρονια πριν ο καημενος ο προπαππους μου ο Ηπειρωτης αναγκαστηκε να ανατιναξει μια σπηλια με τους φιλους τους βαλκανιους, συγκεκριμενα με αλβανους μεσα. Εβαλε δολωμα μερικες κασελες με χρυσαφικα. Ειχαν μαθει φαινεται οτι οντας χρυσορυχος εξ Αμερικης ειχε κουβαλησει περιουσια πισω του και κατα το γνωστο τους εθιμο, που αντι να δουλεψουν προτιμαν να κλεψουν γι αυτο αλωστε δεν εχουν ουτε σοβαρο κρατος ουτε οικονομια, τακτικα εκαναν επιδρομες στα χωρια.
    Οντως δεν μιλαγε καθολου καλα Ελληνικα. Εκεινο το καιρο με 400 χρονια Τουρκιας που περασαν απο πανω μας, λιγοι μιλουσαν τη πατρικη μας γλωσσα ετσι κι αλλιωας, αλλα αυτο μετα αλλαξε, κι εκει ακριβως ειναι το μεγαλειο του Ελληνα φιλε μου. Τα παιδια του και τα εγγονια του χαρις στις θυσιες του εμαθαν γραμματα. Δεν θα μαθαιναν βεβαια γραμματα αν ο προπαπους μου δεν ηταν αυτος που ηταν και με τη σειρα τους μπορει σημερα να νομιζαν οτι ηταν ας πουμε βαλκανιοι στην καταγωγη σαν τους υπολοιπους αμοιρους. Τους υποπτους εκεινους καιρους που καποιοι ηθελαν να μας σβησουν ως εθνος. Τους ιδιους καιρους αντιλαμβανωμαι οιτ περναμε και σημερα οποτε ασε τη ψευτοπροπαγανδα σου περι μη καταγωγης και λοιπες μπουρδες. Το ποιος καυαγεται η οχι κι απο που φαινεται, απο τη χωρα και το σπιτι και τη γειτονια του και τις συνηθειες του καθενος.

  54. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 26/03/2010 23:49:12

    Ως συνήθως τα πολιτικά σας πάθη και ο εθνομηδενισμός μερικών σχολιαστών εδώ μέσα σας εμποδίζουν να δείτε τα προφανή:Ποιός σήκωσε το θέμα και έκανε περήφανες δηλώσεις οτι θα στείλει σπίτι,τους αξιωματικούς που φώναζαν τα συνθήματα;Ο κύριος Μισέλ Χρυσοχοίδης που χτές το απόγευμα εξευτελίστηκε απο 2000 χούλιγκαν στην Καβάλα.Μάλλον στην Αθήνα κοιμάστε τον ύπνο του δικαίου,αλλά τα έκτροπα που έγιναν χτες στην Καβάλα ξεπερνούν κάθε φαντασία.Λεηλασίες,ξυλοδαρμοί άνευ προηγουμένου,καψίματα,μια αστυνομία απούσα και όλα αυτά παρά τον νόμο που απαγορεύει τις μετακινήσεις οπαδών,δηλαδή μια προσωπική ήττα του Μισέλ.Κουρελιάστηκε το κύρος του Μισέλ ο οποίος δεν μπορεί να επιβάλλει την τάξη κ τον νόμο σε μια χιλιάδα ανθρώπων που μάλιστα ήρθαν και απο άλλη πόλη!Έτσι ρίχνουμε στάχτη στα μάτια των προβάτων κ το παίζει σκληρός για ένα θέμα ανάξιο αναφοράς και γελοίο.Θιχθήκατε ρε προστάτες των αδυνάτων,ρε ρομπέν των δασών της πλάκας,όταν όμως η τουρκική κορβέτα έπιανε Σούνιο κ έκανε νηοψίες σε εμπορικά πλοία σφυρίζατε αδιάφορα.Είσαστε ανάξιοι που θα πιάσατε στο στόμα σας τα παλικάρια της Ο.Υ.Κ και των λοιπών ειδικών δυνάμεων που φυλούν Θερμοπύλες και παλεύουν μόνοι εναντίον όλων,ζούν μακριά απο τις οικογένειές τους για να κοιμάστε ασφαλείς τα βράδια,να πίνετε καφέ στο Κολωνάκι,να κλέβετε το κράτος και να κάνετε κριτική απο τους υπολογιστές φρασύδειλοι νενέκοι.ΚΑΤΩ ΤΑ ΞΕΡΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ έχετε μολύνει και βρωμίσει τα πάντα αφήστε ήσυχο το μόνο κομμάτι της ΕΛΛΑΔΑ που μας κάνει περήφανους κ που ευτυχώς απο τον απλό κόσμο αναγνωρίζεται....

  55. sakis.... avatar
    sakis.... 27/03/2010 00:00:11

    Ενα πραγμα που με εξοργιζει με τον υπουργο ΠΡΟ.ΠΟ ειναι οταν κανουν κατι οι ΕΛΛΗΝΕΣ αμεσως στρεφεται ΕΝΑΝΤΙΟΝ τους με δηλωσεις αλλα και πραξεις ιδιαιτερως εχθρικες ενω οταν κανουν κατι οι αλλοδαποι που βρισκονται στη πατριδα μας ειναι αφαντος και χωρις καμια δηλωση. Μακαρι να μην χρειαστει την βοηθεια αυτων των παιδιων....
    Ειλικρινα ωστοσο αυτος ο ανθρωπος δεν αξιζει να ειναι Ελληνας και σιγουρα ειναι καταδικασμενος πολιτικα στην σκεψη των Ελληνων.

  56. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 27/03/2010 00:09:23

    Οχι ρε συ, πρεπει να τους αφησουμε να κανουν τη δουλεια τους.
    Να βουλιαξουμε εντελως σαν Κρατος/Εθνος/Συνειδηση ως Ελλαδα γενικως, τα παιδια που τωρα μεγαλωνουν και δεν αφομοιωθηκαν απο τη προπαγανα τους, επισης αυτα παιδια που αντιστεκωνται, που δεν εγιναν ακομη σαν τα παιδια των βαλκανιων φιλων μας οσο κι ανε χουν πλυμηρισει τα σχολεια και οι γειτονιες και τα στεκια μας, αυτα της καφριλας, της κουραδομαγκιας, του ξεκολε, του πουτανε. Ολιγον τι κλεφτρονι, ολιγον τι δηθεν. Μια μπασταρδέ κατασταση στο συνολο τους χωρις πατριδα, χωρις θρησκεια, χωρις ιδανικα. Το συνολο των παιδιων των βαλκανιων φιλων μας αυτα. ενω εγω δε πρεπει να το σχολιαζω αλλοιως γινωμαι "ρατσιστης". να μη το σχολιασουμε, να μη το λυσουμε, να αφησουμε να γινουμε ολοι ετσι, υπερ της "διαφορετικοτητας" ΚΑΙ ΚΑΛΑ! Αυτο ειναι το συνοθηλευμα που χρειαζεται η Νεα Ταξη, ακριβως αυτο!
    Μην μασατε Ελληνες με την "αντιρατσιστικη" παραμυθα! Υπαρχουν παιδια που μεγαλωνουν χωρις αυριο! Τα δικα μας παιδια! Πρεπει να τα σωσουμε απο το βοθρο που τα εχουμε παρατησει!
    Πηγαινετε να δειτε πως ειναι η καθημερινοτητα ενος απο αυτα τα παιδια, τα δικα μας παιδια, αν εχει την ατυχια και ειναι σε Δημοσιο σχολειο, σε φτωχη γειτονια.
    Την εβαψε!
    Κανεις δε μιλαει.
    ΓΙΑΤΙ?
    Απο μονογονείκές οικογένειες σε λίγο καιρό όλο τους.
    Πόσο θα αντέξουν αυτές οι ψυχές πριν μπουν στη μηχανή του κυμά που λέγεται Παγκοσμιοποίηση, ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΗ?
    Αυτη θα ειναι η ΚΑΤΑΡΑ μας σαν κοινωνια, αν τα αφησουμε αυτα τα παιδια κανεις Θεος δε θα μας σωσει Ελληνες, ξυπνηστε!

  57. xristos avatar
    xristos 27/03/2010 00:19:10

    Σιγά-σιγά ορισμένοι θα μας πούνε πως δεν ντραπήκανε οι έλληνες του 1821 που ξεσικώθηκαν οι ρατσιστές ενάντια στους Τούρκους και χαλάσαμε την φιλία μαζί τους.Σιγά τί έγινε που 400 χρόνια έσφαζαν τόσους έλληνες.
    Βρέ πουλημένα τομάρια δεν ντρεπόσαστε καθόλου?
    Μας το πέζετε και έλληνες?Ξέρετε τι είναι τα Ο.Υ.Κ?
    Λέτε οτι ντρεπόσαστε που τα παιδιά φωνάξανε έτσι(εάν φωνάξανε).Οταν οι Έλληνες της Πόλης σφαγιαζονταν απο τους Τούρκους γιατί δεν λέγατε τίποτα?
    Οταν οι τούρκοι δολοφονούσαν τον Ισαακ Ισαάκ και τον Διονήσιο Σολομού γιατί δεν λέγατε τίποτα?
    Τί παιχνίδια πέζετε ψευτοκουλτουριάριδες και απο ποιούς?
    Αλλά μου φαίνεται θα σας πάρει ο Λαός παραμάζωμα.Δεν θα βαστάξει για πολύ.

  58. Προφήτης avatar
    Προφήτης 27/03/2010 00:23:42

    Να θέσουν αναδρομικά σε διαθεσιμότητα και τον Καραϊσκάκη, που πριν τη Μάχη της Αράχωβας είχε ανεβεί σ' ένα λόφο και είχε φωνάξει στους Τουρκαλβανούς :
    "άμα ζήσω θα σάς γ..σω, άμα πεθάνω κλ..στε μου τον π..τσο".

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Προφήτης 27/03/2010 00:36:23

      http://www.youtube.com/watch?v=de4NY2gdj-o

      Χεχεχεχε! ;)

  59. Απόστολος avatar
    Απόστολος 27/03/2010 00:38:00

    Αν προσέξατε ο κόσμος όταν τραγουδούσαν τα συνθήματα χειροκροτούσε.

    Αυτό κάτι λέει κύριε Χρυσοχοϊδη και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις. Μία συγνώμη για τον εκφωνητή!!!! του Πολυτεχνείου που τραβούσε να βγάλει το κράνος του Αστυνομικού , δεύτερη συγνώμη για τον Γλέζο (συνταξιούχους μπορείτε να ψεκάζετε τον Γλέζο όχι έχει ασυλία 70 χρόνια τώρα) , σπίτι στην Κούνεβα (σε ελληνίδες όχι) άσχετα αν δεν αποδείχτηκε ούτε ποιός της επιτέθηκε ούτε αν ήταν αντιζηλία (κάποιον είχανε συλλάβει που άφησαν επειδή δεν μπόρεσαν να στοιχειοθετήσουν αποδείξεις).

    Ο κόσμος θα σας πάρει με τις πέτρες στο τέλος.

  60. DrNo avatar
    DrNo 27/03/2010 00:46:04

    Αν γινόταν μια δημοσκόπηση, η συντριπτική πλειοψηφία θα ΕΠΑΙΝΟΥΣΕ τους στρατιώτες, όσο κι αν ήταν λάθος η ύβρη Αλβανών.
    Κι αυτό γιατί ο μέσος Έλληνας αισθάνεται καρπαζοεισπράκτορας επί 30 χρόνια από την πρόκληση γειτόνων (Αλβανών/Σκοπιανώ/Τούρκων), την ηττοπάθεια των πολιτικών (Κύπρος 74, Ιμια, 12 μίλια, Σκοπιανό, μεγάλη Αλβανία κλπ), την ειρωνία των αριστερο-απάτριδων φιλοπακιστανών και την ταμπέλα "φασιστας" αν αγαπά την Ελλάδα.
    Θα είναι άραγε οι Ελλήνες για πάντα καρπαζοεισπρακτορες? Δεν το πιστευω και ιδίως στις μέρες μας που πέφτει φτώχια, ίσως δούμε DNA κολοκοτρωναίικο που δεν φανταζόμασταν, να βγαίνει από τη ναφθαλίνη

  61. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 27/03/2010 00:51:10

    ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΑ ΟΥΚ !

    Μπραβο στα παλληκαρια μας , ενωνουμε και εμεις τις φωνες μας μαζι τους αδιαφορωντας για ελευθεροΡΥΠΙΕΣ ,τους τυχαρπαστους πολιτικαντηδες και τους ανθελληνες της συριζας, ας μας πουν φασιστες, ρατσιστες, δρακους , δεν μας ενδιαφερει η γνωμη τους , ειναι ΣΑΠΙΑ ΓΝΩΜΗ ΣΑΠΙΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ και αδιαφορουμε ΕΝΤΕΛΩΣ γιαυτην.

    Οταν οι εμποροι της δημοκρατιας κατασκευαζουν ΠΑΠΑΝΔΡΕΛΛΗΝΕΣ κατα εκατονταδες χιλιαδες διαλυοντας την χωρα μας δεν χωρανε συζητησεις.. την επομενη φορα θα ακουσετε τα συνθηματα οχι μονο απο τους τιμημενους ΟΥΚΑΔΕΣ αλλα ΑΠΟ αλλες πολλες ΧΙΛΙΑΔΕΣ ..

    Τερμα τα λογια και η ανοχη , ηρθε η ωρα να παρουμε θεσεις και να αγωνιστουμε γιαυτες , ο καναπες και τα πλαδαρα πουλημενα κομματα μας τελειωσαν , ηρθε η ωρα για αγωνα και προτου ξυνισετε τα προσωπακια σας ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ να ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΤΙ ΛΕΝΕ οι ΤΟΥΡΚΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ οι ΑΛΒΑΝΟ-ΓΥΦΤΟΣΚΟΠΙΑΝΟΙ για εμας και τις οικογενειες μας...

    ΤΕΡΜΑ Η ΑΝΟΧΗ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ... ΑΛΛΟΙ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΖΕΙ, ΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΣΙΠΡΟΟΧΟΙΔΗΣ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.

    Αρκετα ανεχτηκαμε οι Ελληνες εδω και πολλα χρονια - ζητησαμε δημοψηφισματα για τα καιρια εθνικα μας θεματα ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΨΑΝ ζητησαμε ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑ και ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ και πηραμε ΨΕΜΜΑ και ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ζητησαμε ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και μας εδωσαν ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΟΚΡΑΤΙΑ...

    Αν νομιζουν οτι αποκαλωντας μας ρατσιστες ΘΑ ΥΠΟΤΑΧΘΟΥΜΕ στην ΠΑΠΑΝΔΡΕΛΛΗΝΟΠΟΙΗΣΗ τους πληροφορουμε οτι ΛΑΘΕΥΟΥΝ ΜΟΙΡΑΙΑ γιαυτους..

    • Beyond The Stars avatar
      Beyond The Stars @ Νικηφορος Φωκας 27/03/2010 08:05:28

      Να επαναλάβω αυτό που έγραψε ο Vardarskian.

      Άλλο Ο.Υ.Κ. του Πολεμικού Ναυτικού,
      [Εθνικής Άμυνας]

      κι άλλο Μ.Υποβρύχιων Αποστολών του Λιμενικού Σώματος.
      [εξ ου και ο ρόλος Χρυσοχοίδη]

      Ανάμεσά τους υπάρχει χάσμα μέγα…

  62. koinos nous avatar
    koinos nous 27/03/2010 00:58:17

    Είναι το πρωτο σχολιο που κάνω στη σελίδα σας,αν και σας διαβάζω καθημερινά πολύ καιρό.Ας μου εξηγήσει κάποιος,σας παρακαλώ θερμά,πώς είναι δυνατόν η περισσότερο πειθαρχημενη ομάδα μέσα στις ένοπλες δυνάμεις να αποφάσισε τη συγκεκριμένη μέρα να "επαναστατήσει".Εδώ δεν προκειται για κάποιο βίντεο που τραβήχτηκε ερήμην τους κατά την εκπαίδευση,εδώ ειναι δημόσια εκδήλωση ¨ανταρσίας"ενάντια στους κανόνες.Εγώ τώρα πρέπει να υποθέσω οτι το γενικό ξεχείλωμα εφτασε μεχρι σ'αυτούς ή κάποιοι θέλουν να με κάνουν να το πιστέψω;

  63. ARISTOMENIS VIGILANT avatar
    ARISTOMENIS VIGILANT 27/03/2010 01:13:21

    ΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΜΙΖΑΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΜΕΝΟΥΣ ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΥΝΗΜΑΤΑ..
    ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ.

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ Η ΜΑΡΙΔΑ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑ ΚΟΜΠΛΕΞ,ΓΙΑΤΙ
    ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΠΑΠΑΣ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ,
    Ο ΔΕΞΙΟΣ ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥΣ ΕΔΕΡΝΕ ΚΑΙ ΕΡΡΙΧΝΕ ΚΕΡΑΤΟ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥΣ,
    ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ, GAY FRIENDLY,

    ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΙΧΑΣΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ

  64. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 27/03/2010 01:28:05

    Ἤμουνα στήν παρέλασι ἀπό τήν ἀρχή ἔως τό τέλος.Τά ΟΥΚ καταχειροκροτήθηκαν,καί εἶναι ψέμα ὅτι φώναξαν τέτοια συνθήματα.
    Ὁπως ἐπίσης εἶναι ψέμα ὅτι δέν ἔπαιξε ἡ μπάντα τό...Μακεδονία ξακουστή...
    Ξέρετε,πολλοί πήγαμε στήν παρέλασι καί εἴδαμε καί ἀκούσαμε,καί εἶναι ντροπή νά γράφωνται ἀνακρίβειες.

    @ apatris

    Ἀν ἐννοῆς ὅτι οἱ Ἀρβανίτες εἶναι Ἀλβανοί,τότε σοῦ συνιστῶ νά διαβάσης τό βιβλίο τοῦ Μπίρη "Ἀρβανῖτες οἱ Δωριεῖς τοῦ νεωτέρου Ἑλληνισμοῦ",μήπως καί ξεστραβωθῆς.Α! καί μιά συμβουλή,μήν ἀποκαλέσης ποτέ κανέναν Ἀρβανίτη,Ἀλβανό,γιατί ὑπάρχει περίπτωσις νά δῆς τόν οὐρανό σφοντύλι.Γιά τό καλό σου τό λέω.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Kὀριννα 27/03/2010 02:17:40

      Σαφέστατα!

      wikipedia: Αρβανίτες

      "Οι λόγοι που οδήγησαν τους Αρβανίτες στην μετανάστευση ήταν κοινωνικο-πολιτικοί. Όταν δημιουργήθηκε το Δεσποτάτο της Ηπείρου στις αρχές του 13ου αιώνα, οι Αλβανοί μισθοφόροι στρατιώτες πολεμούσαν με το μέρος της Ηπείρου εναντίον των Σλάβων και των Βενετών. Για τις υπηρεσίες που προσέφεραν οι Αλβανοί κατά τη διάρκεια των στρατιωτικών επιχειρήσεων, η αλβανική αριστοκρατία μόνο πήρε σημαντικούς αυλικούς τίτλους. Αυτοί οι Αλβανοί αριστοκράτες, τοποθετούνταν επικεφαλής πολλών περιοχών, διαβρώνοντας έτσι σταδιακά το παλιό βυζαντινό διοικητικό σύστημα. Από παραδοσιακοί πατριαρχικοί αρχηγοί μεταλλάσσονταν σε άρχοντες. Το καινούργιο καθεστώς που επέβαλλαν οι άρχοντες αυτοί στη γη, αποστερούσε την περιουσία από τους κατοίκους που συχνά έχαναν και την ελευθερία τους πωλούμενοι ως σκλάβοι.

      Προσπαθώντας να ξεφύγουν από την νέα αυτή κατάσταση, οι Αρβανίτες υποχρεώθηκαν να αποκτήσουν νομαδικές συνήθειες. Βλέπανε τη μετανάστευση ως μοναδική λύση στα προβλήματα που δημιουργούσε η μονοπώληση των αλβανικών εδαφών από τους Αλβανούς άρχοντες που γίνονταν όλο και πιο βίαιοι. Πέρα όμως από τις μεταβολές αυτές που τάραξαν σε βάθος την κοινωνία τους, μία ακόμη αιτία εκπατρισμού αποτελούσε πλέον η οθωμανική εισβολή."


      wikipedia: Δεσποτάτο της Ηπείρου

      "Επέστρεψε στην Ήπειρο, στην πρώην αυτοκρατορική επαρχία του Θέματος της Νικοπόλεως και ίδρυσε το Δεσποτάτο της Ηπείρου με έδρα την Άρτα διαλύοντας τη συμμαχία με τον Βονιφάτιο.

      Σύντομα η Ήπειρος έγινε η νέα πατρίδα Ελλήνων προσφύγων από την Κωνσταντινούπολη, τη Θεσσαλία και την Πελοπόννησο και ο Μιχαήλ αναφερόταν ως ο δεύτερος Νώε, ο οποίος έσωζε το κόσμο από τον κατακλυσμό των Φράγκων. Ο Ιωάννης Ι΄ Καματηρός, Πατριάρχης Κωνσταντινούπολης δεν τον θεωρούσε νόμιμο διάδοχο και ακολούθησε τον Θεόδωρο Α' Λάσκαρη στη Νίκαια της Βιθυνίας. Έτσι ο Μιχαήλ αναγνώρισε την εξουσία του Πάπα Ιννοκέντιου Γ' στην Ήπειρο, κόβοντας τους δεσμούς του με την Ορθόδοξη Εκκλησία."

      Πρσκύνησε τον Πάπα δηλαδή ο μάγκας...

      ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΑΠΑΝΤΕΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ "Δεσποτατο της Ηπειρου" apo to wikipedia για να κατανοησουν την μεταΒυζαντινη περιοδο.
      ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΩΔΕΣ γιατι αποκαλυπτει την δυναμικη που υπαρχει στην Ελληνικη χερσονησο και στα βαλκανια γενικότερα όπου σε συνδιασμο με ΤΗΝ ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΗ ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ειναι παραπανω απο ΕΠΙΚΑΙΡΑ.
      Αυτα ακριβως επεξεργαζεται ο Σόρος και το επιτελείο του μαζι με ταυς Υπουργους εξωτερικων Αμερικης, Τουρκιας, Αλβανιας, Ελλαδας.
      Απο εκει ακριβως πηγαζουν και οι ελπιδες τους.
      Οσο κι αν μερικοι δεν θελουν να το πιστευουν για να προχωρησουν τα σχεδια καποιων, η Ελλαδα πρεπει να διαλυθει εντελως και να χασει καθε ειδους πολιτισμικη/πολιτιστικη ταυτοτητα.
      Ζωφεροτατο μελλον.
      Μετα απο αυτα που μας ετοιμαζουν, τα λιγα συνθηματακια των ΟΥΚ ειναι εντελως αμελητεα. Ας τα δουν επίσης και οι φίλοι "Διεθνηστες" και "Αριστεροι" κι ας αναλογιστουν ποσο ΚΑΙ οι δικοι τους φυτευτοι ιδεολογοι και πολιτικαντηδες τους εχουν κοροιδεψει. ΟΧΙ στα μελλοντικα Στρατοκράτη των Βαλκανιων, ΝΑΙ στην Ανεξαρτητη Ελλαδα σαν παράγοντα σταθερότητας, γενικής ανασυγκρότησης και ανασύνταξης των βαλκανίων.

  65. 13 avatar
    13 27/03/2010 02:11:49

    Κλασικοπερίπτωση προβοκάτσιας.Εκεί το κράτος δεν ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΤΑΙ,ενεργεί αστραπιαία!!!ΕΥΓΕ κουτοπόνηρε υπαλληλε του μεσαιωνα και του σκοταδισμου.
    Αυτο δεν ειναι βιντεο,ειναι κατι απο τσονταρισματα.Ειναι αυτο που λεμε προβοκατσια.

  66. Μαρία avatar
    Μαρία 27/03/2010 02:34:41

    Σε μάχιμες μονάδες εθιμικά επιτρέπονται συνθήματα που πολιτικά μπορεί να μην είναι "πρέποντα", αλλά βοηθούν στην ανύψωση του ηθικού των μελών των ομάδων! Είναι γνωστό ότι Τούρκοι και Αλβανοί μας τιμούν και αυτοί συχνά πυκνά με παρόμοια συνθήματα σε ανάλογες περιπτώσεις! Όπως κάνουν άλλωστε όλοι οι στρατοί στο πλαίσιο της εκπαίδευσής τους! Οι Βιετνονγκ ήταν το αγαπημένο θέμα των πεζοναυτών στο Βιετνάμ! Και μη μου πείτε ότι δεν έχετε δει σχετικές αμερικανικές ταινίες!!! Αλλά κι αυτό είναι κακό στο μονοεθνικό μας κράτος - η εθνική ομοιογένεια του οποίου απωθεί τον πρωθυπουργό (κατά δήλωσή του) και τους παρατρεχάμενους του!

    Αλλά σαν πολύ εύθικτος δεν έχει γίνει ο κ. Χρυσοχοϊδης? Μήπως να ασχοληθεί καλύτερα με τη σύλληψη των τρομοκρατών, την πάταξη του μικροεγκλήματος, να βάλει σε μια τάξη στο κέντρο της Αθήνας που έχει μετατραπεί σε γκέτο, να ασφαλίσει τα σύνορά μας που έχουν γίνει ξέφραγο αμπέλι και αφού… συλλάβει και τον Παλαιοκώστα και του έχει μείνει χρόνος... τα βάζει με το λιμενικό και με τους άνδρες του!

    Σαν πολλές ύποπτες απαγορεύσεις δεν εισάγονται τελευταία;
    Απαγορεύονται τα άρματα μάχης στις παρελάσεις (πήραμε και τα συγχαρητήρια των Τούρκων γι' αυτό). Μην ξαφνιαστείτε αν του χρόνου - για λόγους, οικονομίας πάντα μην πάει αλλού το μυαλό σας - απαγορευτούν και οι ίδιες παρελάσεις! Απαγορεύονται οι αναχαιτήσεις των τουρκικών μαχητικών που παραβιάζουν τον ΕΕΧ. Το νέο δόγμα που υπέγραψε ο ΓΑΠ γνωστό ως Κώδικάς Καλής Συμπεριφοράς - χαρά ο Ερντογάν - αναφέρεται στη "διακριτική παρακολούθηση" των εχρθρικών μαχητικών από τα ελληνικά μέχρι τα πρώτα να βγουν απ' τον FIR. Τα ξεπροβοδίζουμε, βρε αδερφέ! Είμαστε φιλόξενοι! Γι' αυτό δεν αμφιβάλλει κανείς! Απαγορεύονται οι διαδηλώσεις που αφορούν το λαθρονομοσχέδιο.Εμ, βέβαια! Σαν πολλοί Έλληνες μαζευτήκαμε;;;Και η πιο φρέσκια απαγόρευση...ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ ΠΡΟΚΛΗΣΕΩΝ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ! Άκουσον, άκουσον! Τα ΜΜΕ εν τω μεταξύ...ποιούνται τεχνιέντως την νήσσαν! Και για του λόγου το αληθές: http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=11396&Itemid=83

    Σαν πολλές δεν έπεσαν οι απαγορεύσεις;Αλλάξαμε πολίτευμα και δεν το πήρα χαμπάρι;
    ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΈΛΛΗΝΕΣ!!! Ο Θεός να μας βοηθήσει!

    • anonymous avatar
      anonymous @ Μαρία 27/03/2010 12:18:12

      Σαν πολλές ύποπτες απαγορεύσεις δεν εισάγονται τελευταία;
      Ναι με τέτοιο τρόπο συμπεριφερόταν η Χούντα και θα έχουν κακά ξεμπερδέματα αν συνεχίσουν έτσι.

  67. rally monkey avatar
    rally monkey 27/03/2010 03:48:57

    στο στρατοπεδο η αλλου να το κανουν πραξη και να μην μεινουν στο συνθημα
    αλλα σε παρελαση (αν υποθεσουμε οτι συνεβει) δε δειχνει ουτε πειθαρχια ουτε φρονημα - περισσοτερο κραυγη απογνωσης και δε ειναι ευχαριστο
    κανει και μαγκες αυτους που δεν πρεπει

    • anonymous avatar
      anonymous @ rally monkey 27/03/2010 12:26:52

      Έχω ξαναγράψει ότι το πρόβλημα δεν είναι το σύνθημα αυτό καθεαυτό αλλά το ότι έφεραν το στρατό σε αυτή την κατάσταση. Η δουλειά του πολιτικού είναι να εντοπίσει το πρόβλημα και να αλλάξει ρότα. Αν δεν το κάνουν θα φάνε το κεφάλι τους. Βέβαια θα μου πεις μέχρι να φάνε το δικό τους κεφάλι θα έχουν ήδη φάει τα κεφάλια άλλων.

  68. ευτυχια avatar
    ευτυχια 27/03/2010 06:20:01

    Προτείνω στα αστερια του διεθνισμου και στους Συριζαδες να διαβασουν το "Τουρκια και Ελληνισμος". Το εγραψε ενας Γάλλος "περιηγητης" γυρω στα 1897 , που ηρθε στη Μακεδονια να μελετησει το Μακεδονικο ζητημα. Σε καποιο σημείο λεει οτι ενω περιηγηθηκε σε ενα τα Εθνη της περιοχης, παρατηρησε οτι ενω όλοι ειχαν κοινα χαρακτηριστικα που τους ενωναν (οι Αλβανοι ηταν σκληροι κτηνοτροφοι, οι Σερβοι χοντροι αγρότες κλπ)οι Ελληνες δεν μοιαζαν μεταξυ τους. Υπηρχαν Ελληνες που δεν μιλουσαν ελληνικά (Βλαχοι, Αρβανιτες), άλλοι που ηταν Μουσουλμανοι και σίγουρα δεν ειχαν καμμια σχεση μορφολογικά. Τους ενωνε ομως κατι που λεγόταν Ελληνισμός και που ήταν ικανό να κανει τους παμπλουτους εμπορους να ανοιξουν τα σεντουκια τους και να μεινουν παμπτωχοι γι αυτό. Τους ενωνε μια Μεγαλη Ιδεα. Ο Γάλλος περιγραφει τον Ελληνισμό της εποχής σαν "πορεια προς το Φως". Αυτό διαφοροποιούσε τους Ελληνες.
    Επίσης συνιστω στους ιδιους καφρους να κανουν καμμια βόλτα απ τα Βαλκανια και να συναναστραφούν με κανα Βαλκανιο για να δουν πως σκεφτονται για μας οι "φιλοι"μας.

  69. Beyond The Stars avatar
    Beyond The Stars 27/03/2010 07:04:00

    Εκπληκτικό βιντεάκι!

    Θαυμάστε την σταθερότητα της εικόνας,
    [η οποία δεν σου κουράζει τα μάτια]
    την ευρεία αίσθηση του πεδίου της κάμερας,
    [που δείχνει ξεκάθαρα την περιοχή στην οποία συνέβη το γεγονός]
    πράγμα που εξηγεί και το σήμα για την προστασία του copyright,
    το οποίο προστίθεται επάνω στο σημαντικότατο βίντεο![enet.gr]

    ...

    Μιλάμε τώρα για κοσμοιστορικά γεγονότα!
    Γεγονότα τα οποία ξύπνησαν αστραπιαία
    τα αντανακλαστικά του [αντεξουσιαστή] Υ.Προ.Πο.,
    ο οποίος για να προλάβει την κατακραυγή
    του συρφετού των διεθνιστούληδων και των εθνομηδενιστών,
    μίλησε πρώτος για

    "ανεγκέφαλους που αμαυρώνουν την υπηρεσία τους
    με ρατσιστικά συνθήματα μίσους και ξενοφοβίας"

    "σημαντικά ερωτήματα για το επίπεδο της εκπαίδευσης"
    και βέβαια για την
    "ανάγκη διαχωρισμού της επιχειρησιακής ετοιμότητας
    από την ακρότητα, το μίσος και το ρατσισμό σε κάθε έκφρασή τους"

    Ο Υπουργός δήλωσε αυτά που δήλωσε.
    Το μόνο διαφορετικό που θα μπορούσε να κάνει, ήταν να μή σχολιάσει.

    Η όλη ιστορία μου θύμισε το περιστατικό
    με τον κρίκο στο δάχτυλο ενός ΜΑΤατζή,
    και την Ελευθεροτυπία της επόμενης
    να κυκλοφορεί με τον πηχαίο τίτλο "ΣΙΔΗΡΟΓΡΟΘΙΑ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ!"

    ...
    ____________________________________________

    Αναρωτιέμαι όμως,
    Ήταν φωνή αυτή τμήματος παρέλασης του Λιμενικού?
    Όχι βέβαια!

    Μήπως δέν είχαν φάει το πρωί? Αποκλείεται!


    Άρα το σύνθημα ακούγεται από μόλις πέντε άτομα.
    Συμπεραίνω λοιπόν ότι αφού αυτοί οι πέντε
    είναι ξενόφοβοι και ρατσιστές,
    [λές και μιλάμε για Ιεροκύρηκες-Ιεραπόστολους!]
    Όλοι οι άλλοι παρελαύνοντες ήταν αντιρατσιστές-αντιφασίστες.


    __________________________________________________

    Διαφωνώ κάθετα με τη λογική των πιό πάνω συνθημάτων.
    [Δήθεν ανύψωση ηθικού και άλλες τρίχες]
    Κι αυτό επειδή κάποια πράγματα λέγονται και δεν γίνονται.
    Προτιμώ όμως αυτά που ΓΙΝΟΝΤΑΙ και ας μη λέγονται...

  70. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 27/03/2010 07:09:29

    Όπως όλα τα θρησκευτικά και εθνικά σύμβολα, η σημαία δεν έχει μία και μοναδική σημασία. Μπορεί να είναι ένα συντηρητικό αλλά και ένα επαναστατικό σύμβολο. Καλλιτέχνες και επαναστάτες την έχουν πολλές φορές τσαλαπατήσει, κάψει ή βεβηλώσει. Στη μακραίωνη ιστορία της, όμως, κανείς δεν τη βεβήλωσε περισσότερο από το ίδιο το κράτος.

    Πράγμα που μας φέρνει στον νου εκείνο που έγραφε πριν από μερικά χρόνια για τη σημαία μια δωδεκάχρονη Αμερικανίδα μαθητριούλα.

    «Τη σημαία πρέπει να την αντιμετωπίζεις με σεβασμό. Είναι παράνομο να την αφήνεις να πέφτει στο χώμα. Κανείς δεν νοιάζεται αν ένας άστεγος κοιμάται κατάχαμα. Κανείς δεν σκύβει να τον σηκώσει και να τον πιάσει να μη βραχεί. Αυτό δείχνει πόσο πιο σημαντική είναι η σημαία. Τα παιδιά τής ορκίζονται πίστη κάθε μέρα στα σχολεία. Κανείς δεν ορκίζεται πίστη στη δικαιοσύνη και την ισότητα. Κανείς δεν σέβεται το δικαίωμα για έναν καλό μισθό, ένα πιάτο φαΐ, ένα κρεβάτι στο νοσοκομείο. Μα όλοι σεβόμαστε αυτό το κομμάτι πανί που είναι η σημαία μας».

    Ρ. Βρανάς - "ΝΕΑ"

  71. Kalesanos avatar
    Kalesanos 27/03/2010 09:23:40

    Προτιμω τους βατραχους απο αυτους που το βραδυ των ιμιων ρωτουσαν απορημενοι τον αρχηγο του στρατευματος αν ειναι τοσο σημαντικο να παρουν την σημαια φευγοντας απο τα Ιμια.Προτιμω τα βατραχια απο αυτους που το βραδυ των Ιμιων ελεγαν στο αρχηγο του στρτευματος΄'πες οτι την Σημαια την πηρε ο αερας'.Προτιμω τα βατραχια απο αυτους που παρεδωσαν τον ΑΠΟ στους Τουρκους.Προτιμω τα βατραχια απο αυτους που δηλωναν οτι προτιμουν να παραχωρησουν μερικα στρεμματα εθνικου χωρου προκειμενου νατους αφηνουν ησυχους.Προτιμω τα βατραχια απο τους προσκυνημενους τους ανικανους και τους βολεμενους.

    • xaroylhs avatar
      xaroylhs @ Kalesanos 27/03/2010 11:12:46

      ..και εγώ αγαπητέ kalesanos προτιμώ τα βατράχια από του ..σαπιοκοιλιάδες , τους ταριχευμένους μανδαρίνους , τους vegeterian ,
      προτιμώ τα βατράχια κι ας κάνουν ..βρεκεκέξ κουάξ κουάξ!!

    • Μαρία avatar
      Μαρία @ Kalesanos 27/03/2010 14:39:32

      Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!

  72. Νίκος avatar
    Νίκος 27/03/2010 10:01:37

    ni.kappa, εξηγησεις (τεχνικες) ή μη δεν εχεις αλλα το συμπερασμα στο οποιο ηθελαν να οδηγησουν ολα τα ιθαγενη προβατα, συγγνωμη τους "πολιτες", τουτεστιν οτι ΟΛΟΙ οι Ελληνες ειναι ρατσιστες, το δεχτηκες αβιαστα. Χμμμ! μαλιστα, πολυ λογικα ολα αυτα. ο νεοταξικος Οργουελισμος αρχιζει και δουλευει, και να σεκεφτειτε οτι φερουν τον (ανασκολοπισμενο απο τα ξενα συμφεροντα) ορθολογισμο τους ως θρησκεια, σε αντικατασταση των παρωχημενων θρησκειων των ιθαγενων. Συγχαρητηρια, εχετε...προοδευσει...

  73. sim avatar
    sim 27/03/2010 10:07:58

    μόνο ότι τόσοι πολλοί γραφεται κάτι σχετικά με το θέμα αξιζει να πουμε οτι κατά βάθος ΌΛΟΙ πιστεύετε οτι αξίζει να λέμε
    ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕς ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ

    • Μαρία avatar
      Μαρία @ sim 27/03/2010 14:40:18

      ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!

  74. ευτυχια avatar
    ευτυχια 27/03/2010 10:18:14

    Να ρωτήσω και κάτι αφελές? Που είναι η ελληνική Διανόηση στις δύσκολες στιγμές που ζούμε? Που είναι οι Καθηγητάδες του Πανεπιστημίου που τσάκισαν τα Ευρωπαικά Προγράμματα, που είναι οι Καλλιτέχνες, οι Συγγραφείς?Που είναι τα Οικονομικά Επιμελητήρια και γενικά τα Επιμελητήρια?Που κρύφτηκαν όλοι? Μόνο ο Μίχαλος έμεινε στην Ελλάδα?
    Οι αλλοι είναι απασχολημένοι με το να μετρούν πόσο χανουν αν δωσουν αποδειξεις και αναπροσαρμόζουν τα ποσά των φακελλακίων?

    • anonymous avatar
      anonymous @ ευτυχια 27/03/2010 12:21:48

      Μα καλά που ζεις; Δεν υπάρχει Ελληνική διανόηση και πρέπει να το πάρουμε απόφαση. Μόνο κάτι κρατικοδίαιτα σκουλήκια. Αν βρεθείς σε χώρο με ακαδημαϊκούς θα πάθεις την πλάκα σου.

  75. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/03/2010 10:26:44

    ΤΟ ΦΡΟΝΗΜΑ ΔΕΝ ΥΠΟΤΑΣΣΕΤΑΙ!

    Εύγε Κόριννα, εύγε Κοντή Λίζα, εύγε Μαρία, εύγε Φωτεινή, εύγε Ευτυχία!

    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΑ ΓΙΟΥΣΟΥΦΑΚΙΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΗΚΟΥΝ!

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ αλλενάκι 27/03/2010 19:33:32

      Ελληνίδες Μάνες:

      Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ αλλενάκι 28/03/2010 09:27:07

      αυτές κρατούσαν και κρατάνε το φρόνημα, όσες αναθρέφουν το γιο σαν άντρα και όχι σαν κανακάρη εννοείται

  76. ευτυχια avatar
    ευτυχια 27/03/2010 10:27:14

    Ας οψεται η Χούντα που με την κατάχρηση των όρων "εθνικός, Πατρίδα, Θρησκεία κλπ" τους εξευτέλισε σε τέτοιο βαθμό, ωστε να βρουνε ευκαιρία οι Κουναλάκηδες,οι Μπίστες, οι Δραγωνες και οι Σαλεχ να λοιδωρούν τα εθνικά και τα θρησκευτικά μας σύμβολα.Άυτοί οι δηθεν Ευρωπαιστές, που σουλατσαριζαν στις Βρυξελλες με δημόσια λεφτα, μόλις ξεσπασε η κρίση, πήραν το ταμπελάκι του "Ελληνα" απο τους Ευρωπαίους φίλους που δείξανε οτι πάνω απ όλα είναι Γερμανοί, Γάλλοι, Βαλόνοι, Φλαμανδοί κλπ κλπ Οι ψευτο-κουλτουριάρηδες!!

  77. ευτυχια avatar
    ευτυχια 27/03/2010 10:30:39

    ΚΟΝΤΗ ΛΙΖΑ

    Μήπως είχες εναν φίλο Τσουκάτο?

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ ευτυχια 27/03/2010 16:03:04

      Κοριτσάκι, όχι αλλά είχα φιλενάδα την μανούλα σου ...

  78. ευτυχια avatar
    ευτυχια 27/03/2010 10:40:29

    Πατε να δείτε τι γίνεται στο Βέλγιο που βλέπουν όπλο κάθε Παγκόσμιο Πόλεμο και δεν είναι σαν και μας που καθε δέκα χρόνια πολεμάμε με κάποιον: σε συνέδριο που έγινε πέρυσι στην περιοχή των Βαλόνων ήταν όλη η ευρώπη ΕΚΤΟΣ απ τους Φλαμανδούς, στους οποίους δεν αναφέρθηκαν καν. Κι οταν κάποιος το τόλμησε, ενοχλήθηκαν σε τέτοιο βαθμό ωστε να αισθανθούμε ανεπιθυμητοι. Και το Συνέδριο είχε θέμα τον "Ρατσισμό στα MEDIA".Και δεν ειχαν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα να προβάλνουν την εθνότητα τους.Μόνο εμείς έχουμε πρόβλημα να πούμε οτι είμαστε ΕΛΛΗΝΕΣ λες και ντρεπόμαστε γι αυτό. Αν γίνει ομως καμμια κρίση όλοι αυτοί οι αστρατευτοι ετοιμαζουν τα διαβατηρια τους και αφηνουν στις ειδικές δυναμεις να υπερασπιστούν τα εξοχικά τους που τα απέκτησαν απ τις μιζες των εξοπλισμων. ΟΥΣΤ, ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ.

  79. Σπύρος avatar
    Σπύρος 27/03/2010 11:47:10

    Οι ΄ενημερωμένοι υπερ-πατριώτες΄δεν μπορούν να ξεχωρίσουν τά Ο.Υ.Κ απο τούς Λιμενικούς που δειχνει το βίντεο.
    Απλά έχουν εκπαιδευτεί στην Μ.Υ.Κ. αλλά ούτε υπηρετούν σε αυτήν ,ουτε την αντιπροσωπεύουν..
    Οι σοβαροί επαγγελματιες ΄Βάτραχοι΄ τής Μ.Υ.Κ.δεν θα φώναζαν τέτοια καραγκιοζιλίκια(αν βεβαια το βιντεο ειναι αληθινό).
    Οι σοβαροί επαγγελματίες στρατιώτες δέν κάνουν επίδειξη γελοίου ψευτοτσαμπουκά σε δρόμους πόλεων γιατί απλούστατα δέν είναι νούμερα,ούτε κάνουν βλακώδη επίδειξη ΄πατριωτισμού΄

    • anonymous avatar
      anonymous @ Σπύρος 27/03/2010 14:52:11

      Δεν είναι έτσι όπως τα λες. Πολλά παιδιά των ειδικών δυνάμεων αμέσως μετά την απόλυσή τους από το στρατό προσλαμβάνονται αμέσως σε σώματα ασφαλείας όπως πυροσβεστική και λιμενικό.
      Μάλιστα για κάποιες περιπτώσεις είναι προϋπόθεση να έχουν υπηρετήσει στις ειδικές δυνάμεις και λαμβάνουν μόρια.
      Προσωπικά βρίσκω το ανωτέρω σύστημα απολύτως σωστό διότι η εκπαίδευσή τους δεν πηγαίνει χαμένη.

    • Σαος avatar
      Σαος @ Σπύρος 27/03/2010 15:24:07

      Πάντως μεγάλη μερίδα αλβανών κάνουν καθημερινή επίδειξη βλακώδους αλβανικού σωβινισμού, υπερεθνικισμού, ψευτοτσαμπουκά και βέβαια όλα αυτά μέσα στην Ελλάδα. Πολλά τα αθώα θύματα όλου αυτού του συρφετού...

  80. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 27/03/2010 12:01:18

    Αν το βίντεο είναι γνήσιο,Τιμή και Δόξα στα βατράχια του Λιμενικού. Επί τέλους μας βάλανε να συζητάμε για κάτι διαφορετικό από τα οικονομικά μέτρα,την Τζούλια και τα λοιπά εμετικά.Τώρα,αν κάποιοι φοβούνται για το δέρμα τους και την εξέλιξή του,ο κύβος ερίφθη.

  81. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 27/03/2010 12:04:34

    Ηρεμηστε καλυτερα ολοι.Καταλαβαινω οτι πολλοι τα εχουν παρει στο κρανιο με τις ΜΚΟ,την "Ελευθεροτυπια", το ΣΥΡΙΖΑ κλπ αλλα δεν ειναι τροπος συμπεριφορας αυτος.
    Δε βγαινει τιποτα με υβριστικα συνθηματα και απειθαρχια στις Ενοπλες Δυναμεις.
    Αντιδραστε με κοσμιο τροπο.Βγαλτε την ελληνικη σημαια στο μπαλκονι,αγοραστε μπλουζακια με αυτη (υπηρχαν απο το 2004),πηγαινετε στις παρελασεις αλλα οχι βρισιες και πολωσεις.

    • anonymous avatar
      anonymous @ ψυχραιμια 27/03/2010 12:30:45

      Και ξέρεις χ........ν για τον κόσμιο τρόπο. Αυτοί ξεκίνησαν την πόλωση. Κάποια στιγμή θα πρέπει να πληρώσουν.
      Σαφώς και δεν έπρεπε να φωνάξουν τα συνθήματα στην έκταση που τα φώναξαν. Το Έλληνας γεννιέσαι δε γίνεσαι σωστά το φώναξαν. Τα άλλα έπρεπε να τα αποφύγουν.

      Αν οι ΠΑΣΟΚοι δε βάλουν μυαλό μάλλον θα βρεθούν στη θέση των Αλβανών και των Τούρκων των συνθημάτων.

    • Σαος avatar
      Σαος @ ψυχραιμια 27/03/2010 12:46:22

      Ψυχραιμία, δεν διαφωνώ, αλλά τα όρια ανοχής και αντοχής έχουν ξεπεραστεί. Δεν φτάνει που σε λίγο η ανεργία θα φτάσει σε επίπεδα ρεκόρ, που η ελληνική οικονομία αντί να αναπτυχθεί, θα καταρρεύσει, αλλά θα έχουμε και μερικές εκατοντάδες χιλιάδες "έλληνες" από την Αλβανία, το Πακιστάν, την Σομαλία (και δεν ξέρω από που αλλού) που θα διαπράττουν εγκλήματα για να φάνε προφανώς αλλά δεν θα μπορούμε να τους στείλουμε στο σπίτι τους αφού θα είναι "έλληνες"! Και μην μου πει κανένας για κοινωνική συνοχή!!! Εδώ δεν υπάρχει μεταξύ Ελλήνων εδώ και μερικές δεκαετίες, πως θα υπάρξει μεταξύ Ελλήνων και "ελληνοποιημένων" αλλοδαπών ή και μεταξύ διαφορετικών αλλοδαπών;;; Να πως στήνονται οι εμφύλιοι. Και πρέπει να θυμόμαστε πως ο παππούς του ΓΑΠ είχε την μεγαλύτερη ευθύνη για τον Εμφύλιο. Γιατί μερικοί νομίζουν πως αυτοί οι πολιτικοί που έχουν κυριολεκτικά βιάσει αυτόν τον λαό θα είναι και αυτοί που θα τον σώσουν;;;; Εγώ πιστεύω πως δεν θ' αργήσουν να βγουν τα αυτόματα στους δρόμους. Λεφτά υπάρχουν, δισεκατομμύρια, τρισεκατομμύρια, απλά μετά το πέρας των εκλογών εξαφανίστηκαν...AMBER ALERT!!!!

    • anonymous avatar
      anonymous @ ψυχραιμια 27/03/2010 15:33:04

      καλα σου λενε εδω μεσα οτι κανεις ψυχολογικες επιχειρησεις ηττοπαθειας

  82. Σπύρος avatar
    Σπύρος 27/03/2010 12:11:21

    Πές τους τα Ψυχραιμία γιατί νομίζουν πώς μέ τετοιες κινήσεις εντυπωσιασμού ανεβαίνει το ΄φρόνημα΄..Βούτυρο στο ψωμί τού κάθε Δημητρά ειναι αυτές οι γελοιότητες

  83. anonymous avatar
    anonymous 27/03/2010 13:45:54

    Καταγγελία στην Ευρωπαϊκή Επιτροπή του νομοσχεδίου της Ιθαγένειας.
    Ξεκίνησε από ΄Ελληνες Νομικούς όλων των κλάδων και ειδικοτήτων (εν ενεργεία, συνταξιούχους, ομοτίμους και επιτίμους) η ομαδική υποβολή Καταγγελίας κατά του νόμου της Ιθαγένειας προς την Ευρωπαϊκή Επιτροπή, σύμφωνα με την προβλεπόμενη διαδικασία της Συνθήκης της ΕΕ. Το κείμενο της Καταγγελίας έχει συνταχθεί από εγκρίτους νομικούς εντός και εκτός Ελλάδος και είναι τεκμηριωμένο επί της Ευρωπαϊκής νομοθεσίας και πρακτικής.

    Συμμετέχετε στην καταγγελία και ενημερωθείτε.

    • anonymous avatar
      anonymous @ anonymous 27/03/2010 14:46:58

      Έχεις κανένα λινκ; Προσωπικά δε νομίζω να καταφέρουν κάτι.

    • nancy avatar
      nancy @ anonymous 27/03/2010 15:25:34

      Πώς?

    • anonymous avatar
      anonymous @ anonymous 27/03/2010 15:31:51

      γιατι προεξοφλεις οτι δε θα καταφερουμε; στο Βελγιο αρνηθηκαν να δεχθουν χιλιαδες Αλβανους που μεταναστευσαν δηθεν εκει και ζητησαν μονιμη παραμονη

      www.tideon.org

    • anonymous avatar
      anonymous @ anonymous 27/03/2010 15:53:13

      Προεξοφλώ ότι δε θα τα καταφέρετε διότι:
      1) Ο νόμος για την πολιτογράφηση μεταναστών που δεν έχουν γεννηθεί στην Ελλάδα είναι πιο σκληρός από τον Αγγλικό. Στην Αγγλία απαιτούνται 5 χρόνια δουλειά και γνώση Αγγλικής γλώσσας και ιστορίας. Υπάρχει ένα βιβλίο που τους δίνουν να διαβάσουν για να περάσουν το τέστ. Στην Ελλάδα το έκαναν από 8 χρόνια 7.
      2) Ο νόμος είναι ο ευνοϊκότερος για τα παιδιά των μεταναστών. Παίρνουν την Ελληνική υπηκοότητα αυτόματα. Αυτό δεν έπρεπε να επιτραπεί. Έπρεπε να εξετάζεται το αφομοιώσιμο και ο νόμος δεν αφήνει καν περιθώρια να εξεταστεί. Το σύστημα αυτό υπήρχε στη Γαλλία και άλλαξε προς το αυστηρότερο. Τους υποχρεώνουν να κάνουν αίτηση.
      Ερώτημα: Πως περιμένεις με βάση τα ανωτέρω να στραφεί η ΕΕ κατά νομικών λύσεων που είναι σε ισχύ ή ήταν σε ισχύ σε άλλα κράτη της ΕΕ;

      Η μόνη ελπίδα που έχετε είναι να διαφοροποιηθείτε από την Αγγλία λέγοντας ότι εκεί για να πάρουν την υπηκοότητα πρέπει να μην έχουν παραβιάσει τη μεταναστευτική νομοθεσία ενώ εδώ την παραβιάζουν από την πρώτη μέρα αφού έρχονται με βάρκες.

    • nancy avatar
      nancy @ anonymous 27/03/2010 16:04:54

      Εδώ ο ένας ανώνυμος ρωτάει τον άλλο ανώνυμο? Τί γίνεται?

    • anonymous avatar
      anonymous @ anonymous 27/03/2010 16:07:53

      γινεται οτι ο Ελληνισμος ειναι υπο διωγμο αυτο γινεται αφου θες και επεξηγηση

    • nancy avatar
      nancy @ anonymous 27/03/2010 17:29:33

      Καλά.. Αφου αυτό κατάλαβες..

    • anonymous avatar
      anonymous @ anonymous 27/03/2010 18:42:07

      nancy,
      το anonymous δεν είναι ψευδώνυμο. Είναι anonymous. Υπάρχουν αρκετοί που γράφουν με αυτό το ψευδώνυμο και μας βολεύει για να μη γινόμαστε στόχος.

  84. ο Μήτσος και ο Τάκης avatar
    ο Μήτσος και ο Τάκης 27/03/2010 13:51:37

    Ορίστε:

    Σαβ, 27/03/2010 - 13:36

    ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

    Τον χώρο έξω απο την ελληνική πρεσβεία στα Τίρανα έχουν κατακλύσει Αλβανοί πολίτες που εκδηλώνουν την διαμαρτυρία τους για τα υβριστικά συνθήματα που ακούστηκαν κατα την διάρκεια της παρέλασης για την 25η Μαρτίου,απο άνδρες των ΟΥΚ στην Αθήνα.

    Και δίκηο έχουνε!

    • anonymous avatar
      anonymous @ ο Μήτσος και ο Τάκης 27/03/2010 14:48:09

      Μitso kai Tanasi:

      Καλως να ορισετε και στην Αθηνα, δε θαθελες να ξερεις ποσο σας περιμενουμε

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ ο Μήτσος και ο Τάκης 27/03/2010 14:59:27

      "Δολοφονία απόστρατου από ληστές και βόμβα στο ΠΑΣΟΚ - Τρεις ληστείες το πρωί Εκτύπωση E-mail
      27-03-2010 12:07:07
      ImageΔύο σοβαρά περιστατικά διασάλευσης της έννομης τάξης είχαμε τη νύχτα με συνολικό απολογισμό έναν απόστρατο αξιωματικό νεκρό και κατεστραμμένα τα γραφεία της νεολαίας του ΠΑΣΟΚ στο Αιγάλεω και τρεις ληστείες σήμερα το πρωί.

      Συγκεκριμένα, αιματηρή ένοπλη ληστεία με έναν νεκρό και μια γυναίκα τραυματισμένη έγινε στις 3.30 τα ξημερώματα σε διαμέρισμα του 7ου ορόφου στην οδό Παρασκευοπούλου 125 στην Αθήνα.

      Δύο άγνωστοι εισέβαλαν στο διαμέρισμα του ζευγαριού και μάλλον με τσεκούρι, τραυμάτισαν θανάσιμα τον άνδρα,ο οποίος ήταν απόστρατος του Στρατού, 60 ετών και ελαφρά τη γυναίκα του στο κεφάλι, άρπαξαν άγνωστα αντικείμενα και εξαφανίστηκαν.

      Τρία σούπερ μάρκετ στην Αττική βρέθηκαν χθες στο στόχαστρο ληστών. Ένας άγνωστος εισήλθε χθες περίπου στις 19:30 στο κατάστημα της γνωστής αλυσίδας «ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΣ», το οποίο βρίσκεται επί της οδού Σολωμού 56 στη Μεταμόρφωση και με την απειλή όπλου, ακινητοποίησε το προσωπικό και αφαίρεσε άγνωστο χρηματικό ποσό.

      Την ίδια περίπου ώρα, με τον ίδιο τρόπο δύο κακοποιοί λήστεψαν το σούπερ μάρκετ «ΜΕΤΡΟ», επί της οδού Π. Ράλλη 76 στο Αιγάλεω. Και σε αυτήν την περίπτωση οι δράστες αφαίρεσαν αδιευκρίνιστο χρηματικό ποσό από τα ταμεία.

      Η τρίτη ληστεία σημειώθηκε στο κατάστημα «DIA» επί της λεωφόρου Θηβών 86 στο Περιστέρι στις 20:50. Αψηφώντας ότι το σούπερ μάρκετ βρίσκεται σε πολυσύχναστο δρόμο δύο άγνωστοι με την απειλή όπλου, αφαίρεσαν από τα ταμεία άγνωστο ποσό.

      Και στις τρεις περιπτώσεις οι δράστες διέφυγαν και αναζητούνται. "

      Πηγή defencenet

      Βγήκαν να πάρουν "εκδίκηση" για τα συνθήματα φαίνεται...

    • anonymous avatar
      anonymous @ ο Μήτσος και ο Τάκης 27/03/2010 15:14:05

      ποτε βουδας ποτε κουδας ποτε Ιησους κι'ιουδας

      ο ιδιος ο υπρoπo σε συνεντευξη του στον Κοτακη δηλωσε:

      1. κυκλοφορουν στην Αθηνα 3000 Αλβανοι οπλισμενοι με ισαριθμα ΑΚ
      2. τα λεηλατημενα του Δεκεμβρη του '08 βρεθηκαν να πουλιουνται στο Λαζαρατι της Αλβανιας
      3.Αλβανοι με καλασνικοφ κυνηγουσαν ελληνικο ζευγαρι στη Λ.Αλεξανδρας απεναντι απο την ασφαλεια

    • Σαος avatar
      Σαος @ ο Μήτσος και ο Τάκης 27/03/2010 15:20:02

      Μακάρι να είχες την ίδια πρεμούρα για το θέμα των Βορειοηπειρωτών, αλλά μάλλον δεν μπορείς να πας ενάντια στην εθνική σου συνείδηση. Να σου θυμίσω επίσης πως εδώ και 20+ χρόνια χύνεται πολύ αίμα αθώων Ελλήνων μέσα στην Ελλάδα και μέσα στα σπίτια τους από αλβανούς μαφιόζους δήθεν πρόσφυγες (πρόσφυγες my ass!!!) που μπουκάρουν και σφάζουν αβέρτα (όπως έκαναν οι τουρκογενείς προγόνοι τους), που πουλάνε πρέζα σε ανήλικα, που βιάζουν και κάνουν και άλλου είδους αξιόποινες πράξεις.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ ο Μήτσος και ο Τάκης 27/03/2010 15:34:50

      Σαος ακριβως αυτη η εικονα μου ρθε στο μυαλο διαβαζωντας τις ειδησεις ειδικα αυτη με τον αποστρατο και το τσεκουρι. Στον 7ο κιολας οροφο πολυκατοικιας, πρακτικα πλεον μεσα στην Αθηνα, και οχι σε απομακρυσμενη περιοχη. Τοση θρασυτητα που περισσευει ειναι υποπτη. Αν τυχει και πεσει καμια πεινα, οχι οπως στην κατοχη, ας πουμε, κατι λιγοτερο, τι θα κανουν, θα γαζωνουν το κοσμο μερα μεσημερι οπου βρουν?

      Θα περιμενω σχετικο θεμα καποια στιγμη για να αναφερω οτι η προσφατη ψυχρανση σχεσεων τουρκιας ΗΠΑ εχει πιθανον να κανει με το οτι ολο και λιγοτερα φορτια ναρκωτικων περνουν μεσα απο το εδαφος της, μιας Αμερικανοι συνεργαζωνται τωρα με Ινδους μεσα στο εδαφος του Αφγανισταν και η τεχνολογια ειναι πλεον επαρκης ωστε ολη η διαδικασια παραγωγης των ναρκοτικων ουσιων να γινεται μεσα στα συνορα τους Αφγανισταν. Η Τουρκια προφανως εχει λυσαξει γιατι τωρα στερειται ολο εκεινο τον πακτωλο ναρκωτικων που περνουσαν απο το εδαφος της και της απεφεραν κερδη. Λογικα, τι λογικα.. σιγουρα, αρκετα απο αυτα πηγαιναν σαν βοηθεια και προς την Αλβανια. Φανταστειτε τωρα αν αυτο το ενδεχομενο ισχυει σε συνδιασμο με την κριση τι πεινες εχουν πεσει ειδικα στα παρανομα στοιχεια των Αλβανων. Πιθανον ψυχοπαθη, αν μπορεις να πεις οτι εχουν ψυχοι αυτοι, οπλισμενοι, αδιστακτοι, βιαιοπραγουν απεναντι σε ευπαθεις ομαδες, ηλικιωμενους, ανηλικα, αναπηρους κτλπ με περισσυ πλεον θρασυτητα. Μετα μας πειραξαν τα ΟΥΚ.

  85. ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΔΕΙΜΟΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΔΕΙΜΟΣ 27/03/2010 14:27:16

    @ ο Μήτσος και ο Τάκης
    ..και καθεσαι ακομα μητσο τακη μας;
    Δεν πας να τους παρηγορησεις να σωσεις και την τιμη του εθνους;

  86. anonymous avatar
    anonymous 27/03/2010 14:57:11

    Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι τα θέματα που σχετίζονται με την εθνική ασφάλεια κάνουν πάρα πολλά σχόλια έστω και αν είναι παρελθόντων ημερών.
    Καλά θα κάνουν οι πολιτικοί που μας διαβάζουν να το βάλουν καλά στη γκλάβα τους διότι θα φέρουν ευθύνη για τις συνέπειες. Και μα την αλήθεια θα είμαι από τους πρώτους που θα τους ζητήσει το λόγο.

  87. Στέργιος avatar
    Στέργιος 27/03/2010 15:11:55

    Η επικοινωνία έχει κώδικες.

    Αλλιώς μιλάμε όταν βγαίνουμε μπαρότσαρκα με την παρέα μας, κι αλλιώς όταν πηγαίνουμε επίσκεψη στη θεία μας για την ονομαστική της εορτή.

    Ποιος από εμάς όταν ήταν στο σχολείο δεν είχε βγάλει παρατσούκλια στους καθηγητές μας; Κανένας από εμάς, όμως, δεν απηύθηνε ποτέ τον λόγο στον καθηγητή με το παρατσούκλι του, έτσι δεν είναι;

    Τα ΟΥΚ μπέρδεψαν τους κώδικες και την πάτησαν. Άλλο να φωνάζεις το "...δέρματα απ'αυτούς" στο στρατόπεδο, κι άλλο στη μέση της Πανεπιστημίου.

    Ο Χρυσοχοΐδης δεν είχε άλλη επιλογή.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Στέργιος 27/03/2010 15:29:33

      και αλλο οταν αλβανοι καινε Ελληνικες σημαιες και λεηλατουν το κεντρο της Πανεπιστημιου το Δεκεμβριο του '08

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Στέργιος 27/03/2010 16:47:05

      Anonymous, συμφωνώ μαζί σου.

      Ο Χρυσοχοϊδης, όπως ο Παυλόπουλος παλιότερα, ξέρουν να κάνουν τον μάγκα εκ του ασφαλούς. Δεν χωράει αμφιβολία.

      Αλλά ότι οι καταδρομείς έκαναν γκάφα ολκής, έκαναν.

    • Σαος avatar
      Σαος @ Στέργιος 27/03/2010 16:52:12

      Ας αναλάβει τις ευθύνες του τότε και ας παραιτηθεί ο κ. Χρυσοχοΐδης! Αμάν πια με αυτό το θέατρο!!!!

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Στέργιος 27/03/2010 19:37:36

      O Δεκεμβριος 2008 ηταν η ευκαιρια να εξοντωσει ολα τα καθαρματα απο Αλβανους πλιατσικολογους ως αναρχικους η ΝΔ και την εχασε.
      Ας μη παραπαονιουνται εκ των υστερων.Καθε πραγμα εχει τον καιρο του οταν γινεται.Δε μπορεις να αφηνεις καποιους απροκλητα να βριζουν αλλους λαους και ανθρωπους.
      Μπορεις ομως οταν βγουν για "επανασταση" και καινε τα μαγαζια να τους αφησεις στον τοπο.Τωρα υπομονη για την επομενη φαση.

  88. Κάποιος. avatar
    Κάποιος. 27/03/2010 15:39:57

    Ούτε η Ελλάδα πρόκειται να γίνει καλύτερη, ούτε θα βελτιωθεί το βιωτικό μας επίπεδο ακόμη κι αν τα ΟΥΚ γδάρουν ζωντανούς όλους τους μετανάστες ,νόμιμους ή μη, που κατοικούν στην Ελλάδα.
    Οι μοναδικοί που φταίνε για το πολιτικό, κοινωνικό και οικονομικό μας κατάντημα είμαστε εμείς οι ίδιοι οι Έλληνες.
    Καλό λοιπόν θα είναι τα παληκάρια των ειδικών δυνάμεων να γδάρουν πρώτα μερικούς πολιτικούς και οικονομικούς παράγοντες του τόπου που έχουν καταληστέψει και διαφθείρει με την ανηθικότητα και τις πρακτικές τους επί σειρά ετών τον τόπο μας, στην συνέχεια τους έμμισθους γραικύλους που τους υποστηρίζουν και βλέπουμε...
    Ολα αυτά βέβαια για να συμβούν προαπαιτούν ορθή κρίση, αυτογνωσία και ανεξάρτητο πνεύμα, συστατικά που δυστυχώς απουσιάζουν από τις ένοπλες δυνάμεις και εν γένει από τα σώματα ασφαλείας που συνήθως ως καλοκουρδισμένα ρομποτάκια αποτελούν διαχρονικά τους στυλοβάτες του συστήματος.

  89. Λάκωνας avatar
    Λάκωνας 27/03/2010 15:50:58

    ο δημοσιοκάφρος που έγραψε το θέμα από το σχετικό βίντεο λέγεται δημητρης αγγελιδης

    αν πάτε λίγο καιρό πίσω θα βρείτε άλλο ένα άρθρο από τον ίδιο τυπάκο σχετικά με την φωτιά σε συναγωγή στα Χανιά

    απλά να συνδιάσετε τα γραφόμενά του κ δεν είναι καθόλου δύσκολο να βγάλετε τα συμπεράσματά σας

    σκατά κ πούπουλα

    • Ζάχος avatar
      Ζάχος @ Λάκωνας 28/03/2010 18:58:52

      Το ότι καταδίκασε τον εμπρησμό της συναγωγής στα Χανιά είναι θετικό. Μάλλον τα δικά σου γραφόμενα δείχνουν την πολιτική σου σύγχιση. Δεν έχεις καταλάβει ότι το 1935 πέρασε και δεν είμαστε στη Γερμανία.

      Έχει καλά στιβάνια όμως στα Χανιά.

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Λάκωνας 29/03/2010 08:06:59

      Ο Δημήτρης Αγγελίδης είχε πάρει συνέντευξη για το "Ε" της Ελεθεροτυπίας από τον Πρόεδρο του κόμματος των Ολλανδών Παιδεραστών. Συνέντευξη-αγιογραφία.
      Είναι επίσης ακτιβιστής υπέρ των δικαιωμάτων των γκέι. Και υπέρ των δικαιμάτων των χρυσόψαρων: Δεν κάνω πλάκα, είχε δημοσιεύσει άρθρο για τα καημένα χρυσόψαρα που τα μεταλάσσουν και τα παραμορφώνουν και υποφέρουν!
      Ψάχτε την ιστοσελίδα του και θα το διαπιστώσετε.
      Ο τύπος είναι του γνωστού κυκλώματος Βαλλιανάτου και Σία.

      Από τον Χρυχοϊδη, αυτά είναι αναμενόμενα: Ιδεολογίας ΣΥΡΙΖΑ είναι, συμπεριλαμβανομένης της συμπεριφοράς νεοταξίτη πράκτορα.
      Προφανώς θέλει να γίνει Δήμαρχος της Αθήνας με ψήφους και των Συριζαίων. Ας κοιτάξει λοιπόν η ΝΔ να προτείνει κανένα δήμαρχο στυλ Τζουλιάνι, για να γίνει δουλειά στην Αθήνα, γιατί με κάτι άχρηστους δημοσιοσχεσίτες σαν τον Κακλαμάνη, έχει γίνει η πιο άθλια πρωτεύουσα της Ευρώπης.

  90. Κοντη Λιζα avatar
    Κοντη Λιζα 27/03/2010 16:20:13

    @Βρασίδας

    ...κάνε εσύ την αρχή κι εδώ είμαστε όλοι οι νεοραγιάδες....

    Την αρχή για τί;

    ...Δεν έχεις καταλάβει ακόμη ότι τα δικαιώματα της Γαλλίδας ή της Γερμανίδας τα υπερασπίζεται η πολιτεία ενώ εδώ υπερασπίζεται μόνο της υποχρεώσεις της Ελληνίδας;...

    Εγώ τα έχω εμπεδώσει γιατί τα έζησα αυτά και ομιλώ εκ πέιρας. Εσύ που μιλάς για πολιτεία (επί της ουσίας δεν διαφωνώ, οι διαφορές να λύνονται στα πλαίσια του νόμου) τι έκανες για να υπερασπίσεις τα δικαιώματα της Ελληνίδας, έτσι για ναχουμε καλό ρώτημα;

    Τις ΜΚΟ των Παναγιωτάδων που διώκουν τους Έλληνες αντισυνταγματικά σε όλα τα επίπεδα, επειδή είναι Ἐλληνες και υπερασπίζονται την καταγωγή τους όπως μπορούν, πότε τους υποστήριξες στα δικαστήρια και σε επίπεδο καθημερινής ζωής;

    Τέλος το θηρίο που θα έρθει να σου επιτεθεί θα του συζητήσεις λογικά ή θα πάρεις ότι βρεις μπροστά σου για να το ηρεμήσεις; Θα ζητήσεις ασφαλές σεξ από τον βιαστή σου ή θα χαλαρώσεις για να το απολαύσεις;

  91. ΣΤΑΥΡΟΣ avatar
    ΣΤΑΥΡΟΣ 27/03/2010 16:56:45

    Το πρόβλημά σας δεν είναι τι φώναζαν... το πρόβλημά σας είναι τι πιστεύουν και πόσο σας γράφουν ! ! !

    Απ’ όπου και αν περάσανε αυτά τα παιδιά ο κόσμος δάκρυζε και τους χειροκροτούσε !


    Ξέρετε ποιοί είναι αυτοί που τολμάτε να μιλάτε και να τους κατακρίνετε ; ; ;

    Αυτοί δεν είναι σαν τους ξεπλένηδες των καταλήψεων... αυτοί δεν είναι σαν τα αγαπημένα σας που χαρτζιλικώνονται για να βάζουν κανένα γκαζάκι...

    20 από δαύτους καθαρίζουν όλα τα Εξάρχεια και αν περισσέψει κάτι το βγάζουν στην βίζιτα για πλάκα...

    Αυτούς θα παρακαλάτε να κρατήσουν όσο μπορούν για να προλάβετε να φύγετε από την χώρα και να γλυτώσετε... όταν θα έρθει η ώρα που θα ξεσαλώσουν τελείως οι φίλοι σας οι Τούρκοι που προσκυνάτε τόσα χρόνια...

    Θέλετε να τους διώξετε;


    Κάντε το ! ! !

  92. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 27/03/2010 17:06:21

    @ μῆτσος καί τάκης(μέ ὀνομασία κομμωτηρίου μοιάζει),

    ὥστε διαμαρτύρονται στά Τίρανα;Τί μοῦ λές!Ἐγώ τί πρέπει νά κάνω ὥς διαμαρτυρία γιά τό γεγονός ὅτι:μέ ληστεύουν,μέ βιάζουν,πωλοῦν ναρκωτικά στά παιδιά μου καί ἐπί πλέον ζητοῦν νά φθάσουν μέχρι τό Μεσσολόγι;Ε, λοιπόν ὄχι!Ζήτω τά ΟΥΚ,καί καλά σοῦ γράφει ὁ ἀνωτέρω σχολιαστής..δέν θἄθελες νά ξέρης πόσο σᾶς περιμένουμε.

    • Σαος avatar
      Σαος @ Kὀριννα 27/03/2010 17:22:13

      Μάλλον το όνομα ενός αποστάτη αμερικανοτσολιά θυμίζει που μας έλεγε πριν μερικά χρόνια πως δεν θα θυμόμαστε εμείς οι Μακεδόνες την ιδιαίτερη πατρίδα μας μετά από 10 χρόνια. Να δει εγώ για πότε θα τον ξεχάσω όταν με το καλό τα κακαρώσει...

  93. nikos avatar
    nikos 27/03/2010 18:46:53

    ΑΥΤΟΣ Ο ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΕΧΕΙ ΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΣΕ ΜΑΧΙΜΗ ΜΟΝΑΔΑ? Η ΤΟ ΠΕΡΑΣΕ ΛΟΥΦΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΑΓΗ ΟΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ "ΕΛΛΗΝΕΣ" ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΤΙΚΗΣ ΛΑΙΛΑΠΑΣ. ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ [ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ] ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ? ΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΝΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΗΚΩΣΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ!

  94. AKYROS avatar
    AKYROS 27/03/2010 19:23:07

    Είναι κατασκευή και μάλιστα τόσο κακότεχνη που είναι ευδιάκριτη κι από ανίδεο που θα την ακούσει χωρίς πρώτα να σκεφτεί τί θέλει να καταλάβει!
    Αλλά ο σκοπός του "δημοσιογράφου" επετεύχθη! τα ανακλαστικά τσιτώθηκαν για τους ομόδοξους, οι ενοχές αυξήθηκαν για τους πολλούς που δεν ανέχονται τέτοιεα λεκτικές ακροβασίες και οι λιγου που καταλαβαίνουν και ξέρουν είναι τόσο λίγοι που η δεν θα τους αφήσουν να μιλήσουν ή θα τους βγάλουν τρέλλούς!

    Ο "δημοσιογράφος που βρέθηκε εκεί και έκανε το καθήκον του" κατά τους 2 πανέξυπνους του ΜΕΓΑ το πρωί, ΄δεν έκρινε σκόπιμο να πάρει μπροστινό πλάνο αλλά σαν το θρασίμι πυροβόλησε πισώπλατα!
    Οπως όταν ανακαλύφθηκε ότι την συναγωγή στα Χανια την εκαψαν Κατι ολγλάνια από την ΒΑση, οπως όταν π Βιασμός της αμαρύνθου αποκαλύφθηκε ψεμα, έτσι κι αυτό το πράμα θα βγεί προβοκάτσια του Υπαλλήλου της Δουλοτυπιας. Αλλα όπως και στις άλλες περιπτώσεις, κανείς δεν θα μάθει τίποτα
    Εξ άλλου τι σημασία θα έχει;
    Ο σκοπος επετεύχθη! Τα ΟΥΚ δέχθηκαν την λάσπη, αύριο θα τα ορμηνέψει ή θα τα κράξει και η εθνική φωνή Λακης, και κάποια παιδιά θα χάσουν την δουλεί-α τους! Ισως είναι τυχερά! Μερες και μακριές νύχτες που έρχονται οι πουλημένοι θα γιορτάσουν ως συνερΓατες ττων αφετνικών τους και οι Ουκάδες θα μετράνε τους υπόλοιπους!
    Το "χτύπημα" στο στρατό το περιμένουν πολλοί! Κι αρχίζουν οι "οργανωντές" να το βάζουνς το "τραίνο" στη Ραγα!
    ο εκτροχιασμός θα είναι απλά η αλλαγή ενός κλειδιού!
    Ειναι ολοφάνερο ότι κάποιοι θέλουν αιμα. να μπεί στ΄ αυλάκι. να κυλήσει!
    Κι οταν γινει αυτό δεν το γυρίζει τίποτα πίσω!
    Πάντως άν η λεριά αποκαλυφθεί, αυτή τη φορά ας μή το κρύψουμε!
    Ας αναγκάσουμε με μειλσ και συνεχείς διαμαρτυρίες τουλάχιστον τους δυο του ΜΕΓΑ να φάνε τα σημαδεμένα χαρτια τους.
    Και η Εφημερίδα του συγκεκριμένου υπαλλήλου να ξαναπάει άχρηστη κι αδιάβαστη στην ανακύκλωση!

  95. Επαγρυπνών avatar
    Επαγρυπνών 27/03/2010 19:47:54

    Αν και οταν γινει ο σαμαρας πρωθυπουργος δεν θα υπαρχει πλεον ελλαδα αλλα ενα πολυεθνικο κρατιδιο τυπου σκοπιων,βοσνιας αντε το πολυ βουλγαριας.Οποτε λεξεις οπως πατριωτισμος,εθνικη πολιτικη και εθνικος λογος θα ειναι εκτος τοπου και χρονου.

    Ας μην κοροιδευουμε πλεον τους εαυτους μας αδερφια!Η χαριστικη βολη στην ελλαδα ως εθνικο κρατος προετοιμαστηκε επι πολλα ετη στο state department και δοθηκε εξ'επαφης στο κρανιο της ελλαδας απο τον ΓΑΠ.

    Αγαπητε Φαηλε ξερεις πολυ καλα οτι ειμαστε και θα ειμαστε ενα αμερικανικο προτεκτορατο και δεν μπορουμε να τα βαλουμε με τους αμερικανους.Ειδαμε ολοι τι επαθε ο κωστας καραμανλης.Ας παει κοντρα ο σαμαρας στους αμερικανους οταν γινει πρωθυπουργος και θα δουμε ολοι που θα βρεθει συντομα και με συνοπτικες διαδικασιες!

    ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΠΛΕΟΝ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ!!ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΛΕΓΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΕΡΒΟΙ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ!!

  96. ianstroke avatar
    ianstroke 27/03/2010 20:56:36

    Μπράβο στα ΟΥΚ. Αυτοί είναι Ελληνες. Πριν τους διώξει από το σώμα ο φοβερός
    ΠΡΟ-ΠΟτζής και ο βοηθός του (Βούγιας εκ Θεσσαλονίκης) θα έπρεπε να αποκαλύψουν στον Ελληνικό λαό όλες τις προκυρήξεις του "απελευθερωτικού στρατού τσαμουριάς" που κρύβουν μαζί με τους πουλημένους εκδότες και δημοσιογράφους από τον Ελληνικό λαό. Να δημοσιεύσουν τον χάρτη της αλβανικής ακαδημίας για να δουν όλοι οι Ελληνες, ελληνικά "προσαρτημένα" εδάφη.
    Προδότες, Εφιάλτες, Ανθέλληνες, Αλλοδαποί διοικούν τη χώρα.
    Είναι αυτοί που χρεοκόπησαν την Πατρίδα μας, οχι μόνο οικονομικά. Είναι αυτοί που επιτρέπουν νηοψίες των επιβατικών σκαφών μας από τουρκικά πολεμικά έξω από το Σούνιο, αυτοί που επιτρέπουν την παραβίαση του FIR και τις υπερπτήσεις των τουρκικών αεροπλάνων, είναι αυτοί που ξεπουλάνε το όνομα Μακεδονία στους σλάβους, είναι αυτοί που άφησαν την Ελληνική σημαία να "την πάρει ο αέρας" από τα Ίμια, αυτοί που επέτρεψαν να γεμίσει η Ελλάδα με βρωμερά, απολίτιστα δύποδα. ΕΙΝΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΣΕΛΓΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ, ΠΟΥ ΔΙΑΣΥΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΕΝ ΟΝΟΜΑΤΙ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ. ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΤΟΥΣ. ΜΗΠΩΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΑΥΤΟΣ Ο ΛΑΟΣ. ΜΗΠΩΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΦΙΛΕΛΛΗΝΕΣ!!!

  97. σκυψτε avatar
    σκυψτε 27/03/2010 21:00:36

    καλα ρε τσομπαναρεοι καλοβολεμενοι των αστικων κεντρων δε βλεπετε τι γινεται γυρω μας δεν ακουτε τι γινεται στο αιγαιο?για ποια καφριλα μιλατε?κυταξτε γυρω μας.στην ελβετια ζειτε?ισως παρακαλατε να κανουν ντου ολοι οι γυρω μουσουλμανοι καθοτι το οθωμανικο πολυ γλυκο.πουλημενοι πισογλεντηδες. ΣΤΑΥΡΟΣ says: Αυτούς θα παρακαλάτε να κρατήσουν όσο μπορούν για να προλάβετε να φύγετε από την χώρα και να γλυτώσετε… όταν θα έρθει η ώρα που θα ξεσαλώσουν τελείως οι φίλοι σας οι Τούρκοι που προσκυνάτε τόσα χρόνια…
    ΣΩΣΤΟΣ!!!!!

  98. Factorx avatar
    Factorx 27/03/2010 21:04:48

    Για το αν είναι πλαστό ή όχι (το ψάχνουμε):

    1. το βίντεο στο 50 sec που φωνάζουν "αριστερό......αριστερό...." το βήμα τους είναι στο δεξί αντί στο αριστερό πόδι. Οι Ειδικοδυναμίτες όμως λένε αριστερό και χτυπάνε το αριστερό πόδι φωνάζοντας ΛΟΚ ή ΟΥΚ.

    2. Το βίντεο είναι απο πλάι για να μην φαίνονται τα στόματα

  99. καινός avatar
    καινός 28/03/2010 01:44:48

    Δεν θα κάνω κανένα σχόλιο όσων αφορά στο αν έπρεπε ή όχι να το τραγουδήσουν, ούτε στο αν έπρεπε ή όχι να πάρει κεφάλια συνέπεια μιας τέτοιας πράξης ο Υ.ΠΡΟ.ΠΟ.

    Αλλά...

    Το τεκμήριο της αθωότητας δεν ισχύει για τους στρατιωτικούς;

    Δεν θα έπρεπε να εξεταστεί - από ειδικούς, εννοείται - αν είναι αληθινό ή όχι το βίντεο; Σίγουρα υπάρχουν πάρα πολλοί τρόποι να το διαπιστώσουμε χρησιμοποιώντας την τεχνολογία. Δεν θα έπρεπε να πάρουν το ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ βίντεο από την ελευθεροτυπία ή τέλος πάντων από αυτόν που το τράβηξε; Και αν η επιτροπή που το εξετάσει πει "ναι, κύριοι, το βίντεο είναι 100% αληθινό" τότε να πάρουν κεφάλια...

    Αυτό είναι δημοκρατία! Να θεωρείσαι αθώος και να σε σέβονται, τουλάχιστον μέχρι την απόδειξη της ενοχής σου.

    • Γιάννης avatar
      Γιάννης @ καινός 28/03/2010 02:37:51

      http://www.youtube.com/watch?v=o534bZkA2qk&feature=related

      μόνοι μας θα την βρούμε την άκρη στο τέλος...
      είναι ΥΠΟΧΡΈΩΣΗ όποιος από τους πολίτες βρισκόταν εκεί εκείνη τη στιγμή που δείχνει το βιντεο να βγεί δημόσια και επώνυμα και να πεί αν αληθεύουν όσα ακούστηκαν...

  100. Δευκαλίων Κωνστ. Βατιμπέλλας avatar
    Δευκαλίων Κωνστ. Βατιμπέλλας 28/03/2010 07:13:11

    Παρέλασις 25ης Μαρτίου 2010
    Αγαπητοί ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ ΄Ελληνες , εδώ και τρείς ημέρες διαβάζω στα διάφορα BLOGS σχετικώς με τά της παρελάσεως.
    Σαν Ιθαγενής ΄Ελληνας, είχα πάει κι’ εγώ να καμαρώσω τους λεβέντες μας, τον ανθό μας, τα νιάτα μας, το μέλλον μας, αυτούς, πού στηρίζουμε επάνω τους, τις ελπίδες μας για το μέλλον μας, εάν υπάρξει μέλλον για εμάς τους Ιθαγενείς. Βρισκόμουν στο ύψος της Ρωσικής εκκλησίας και με έψηνε ο ήλιος, αλλά εγώ εις πείσμα της ζέστης, εκεί στην θέση μου να χειροκροτώ τους λεβέντες μας, τον ανθό μας, το μέλλον μας και την σημαία μας, μέχρι πού τα χέρια μου πρηστήκαν από το χειροκρότημα, ευτυχώς η παρέλαση κράτησε ΜΟΝΟΝ 20 λεπτά και έτσι γλύτωσα την περαιτέρω ταλαιπωρία. Ευχαριστώ την κυβέρνηση πού σκέφθηκε εμάς πού έχουμε μία κάποια ηλικία και δεν ήθελε να μας ταλαιπωρήσει περισσότερο παρελαύνοντας τα ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ μηχανοκίνητα τμήματα των Ενόπλων Δυνάμεων, των Σωμάτων Ασφαλείας και ν’ ακούσω και να δώ τα Μαχητικά αεροσκάφη, πού τα έχω χρυσοπληρώσει, μαζί με τις μίζες. Επί πλέον εξοικονόμησε και μερικά ΕΥΡΩ για να έχει για τα έξοδα της ΓΙΟΥΡΟΒΙΖΙΟΝ.
    Διάβασα λοιπόν στα BLOGS ότι τα ΟΥΑ του Λιμενικού Σώματος μετά την εξέδρα των εκλεκτών της μειοψηφίας και των λαθροελλήνων και επί της οδού Πανεπιστημίου φώναζαν διάφορα συνθήματα, τα οποία εξέφραζαν τους πόθους της πλειονότητος των Ιθαγενών Ελλήνων!!! Καλώς, άριστα, αλλά εμένα δεν μ’ έφθαναν, διότι αυτό πού βλέπω μέχρι σήμερα είναι αντί να χύνεται Αλβανικό αίμα, να χύνεται το αίμα των Ιθαγενών Ελλήνων από τους Αλβανούς, Πακιστανούς, Αφρικανούς κ.λ.π. , σε όλη την Ελληνική επικράτεια, δεν διάβασα πουθενά ότι οι ειδικές δυνάμεις του Λιμενικού ή του Ναυτικού να έχουν βυθίσει κανένα σκάφος με λαθρομετανάστες (αυριανούς ιθαγενείς έλληνες), όπως έκαναν οι συνάδελφοί τους Ιταλοί ή Ουκρανοί κ.λ.π. Ακούω λοιπόν ωραία συνθήματα πού με γεμίζουν εθνική υπερηφάνεια, αλλά από την άλλη διαβάζω ότι Αλβανοί, Πακιστανοί, Αφρικανοί κ.λ.π. μπαίνουν στά σπίτια μας και αφού βιάζουν τους ενοίκους, τους δολοφονούν, τους ληστεύουν και φεύγουν ανενόχλητοι. Πού είναι λοιπόν τα ΟΥΑ, τα ΟΥΚ και τα συνθήματά τους; Μήπως έκαναν τίποτε ομάδες εκδικητών; ΄Ώστε να εκδικούνται τους ληστευμένους και δολοφονημένους Ιθαγενείς Έλληνες; ΄Όχι!!! Μόνον συνθήματα, για μένα δεν είναι αρκετά. Θέλω οι λαθροέλληνες να νιώσουν την ανασφάλεια τον φόβο και τον τρόμο πού νιώθω κι’ εγώ, όπως και, φαντάζομαι, όλοι οι Ιθαγενείς ΄Ελληνες να κυκλοφορήσω στην πατρίδα μου είτε ημέρα είτε, ιδίως, βράδυ και να κλειδαμπαρώνομαι σπίτι μου μόλις σκοτεινιάσει. ΄Ισως έτσι συνετισθούν και όσοι μείνουν, κατοικήσουν και γίνουν έλληνες ιθαγενείς, να ζούν ησύχως και σύμφωνα με τους Ελληνικούς Νόμους, ώστε να μπορώ να κυκλοφορώ στην πατρίδα μου χωρίς τον φόβο και τον τρόμο να με βιάσουν τίποτα αφρικανοί τώρα στα γεράματα, να με ληστέψουν και να με σκοτώσουν. (΄Ισως οι οπαδοί του ΣΥΡΙΖΑ και των ΜΚΟ να τους περιμένουν γονυκλινείς, για να ικανοποιήσουν τις ανομολόγητες και αφύσικες ορέξεις τους).
    Αφήστε λοιπόν τα συνθήματα και προστατεύσατέ με, πολύ λάδι και τηγανίτες τίποτε. Αφήστε τα λόγια και αρχίστε έργα!!!!!
    ΄Ενας Ιθαγενείς Έλλην πού αγαπά την φυλή του, την πατρίδα του και το έθνος του περισσότερο από την ζωή του.
    Δευκαλίων Κωνστ. Βατιμπέλλας

  101. ευτυχια avatar
    ευτυχια 28/03/2010 10:18:06

    ΕΠΑΓΡΥΠΝΩΝ@
    ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΒΡΕ ΕΠΑΓΡΥΠΝΩΝΤΑ? ΟΙ ΓΡΕΚΥΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΤΟ 5% (ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΖΩ)ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ, ΟΥΤΕ ΜΑΜΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑ.ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΣΑΝ ΤΗΝ Κ.ΣΑΛΕΧ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΥΠΟΣΤΑΣΗ.
    Υ.Γ.ΜΗΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΟ POST ΤΗΣ OLYMPIA, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ Η ΑΝΕΚΔΙΗΓΗΤΗ ΔΡΑΓΩΝΑ ΠΑΡΕΝΟΧΛΕΙ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ?

  102. Τailia avatar
    Τailia 28/03/2010 10:27:40

    Kαημένη Ελλάδα......Δεν σε ενοχλούν τα σάπια πρότυπα που με δόλο εμφυτεύουν στο λαό σου.Δεν ενοχλούν το λαό σου τα τούρκικα αεροπλάνα που πετάνε στον ελληνικό αέρα ενώ στα ελληνικά απαγορεύεται να πετάξουν.Ούτε ενδιαφέρει τους περισσότερους ότι η Ελλάδα έχει πουληθεί από το 2002 και εμείς δεν το ξέρουμε.Ουτε ότι η παιδεία μας είναι ανύπαρκτη και ούτε καν το κρυφό σχολειό έχουμε.................

    Ισως αυτοί που ενοχλήθηκαν από τα δυνατά παληκάρια των ο.υ.κ δεν γνωρίζουν τι έγινε στα Ιμια το 1996,τότε που δύο από αυτά τα παληκάρια έδεσαν 40 Τουρκους και έλαβαν την εντολή από την κυβέρνηση να τους αφήσουν ελευθερους.Βλέπετε τα Ιμια έπρεπε να γίνοουν γκρίζα ζώνη ώστε να πάρουν το πολύτιμο όσμιο οι Αμερικάνοι..............Και σίγουρα όσοι τους κατηγορούν δεν γνωρίζουν τίποτα από άσκηση,πειθαρχία και υπέρβαση των ανθρώπινων δυνάμεων.

    Προσωπικά άκουσα να λένε ,χωρίς να δω στόματα να κουνιούνται,το 'ελληνας γεννιέσαι.......γουρούνι Αλβανέ'.Κάτι που πιστεύω ότι όσο ρατσιστής να μην είναι κάποιος,κάποια στιγμή εδώ στην Ελλάδα,με τα αποβράσματα των Αλβανών να κυκλοφορούν με αυτοκίνητα πολυτελείας και καλασνικοφ,το έχει φωνάξει...!!!Κ ανείς δεν έχει πρόβλημα με τους εργατικούς αλβανούς οικογενειάρχες.Τα παληκάρια έβρισαν τον αλβανο δολοφόνο

    Ξεχάστε το λάγνο τραγούδι της Βιση και το λάγνο πλαστικό κορμί της Τζούλιας .Δεν είναι αυτό πολιτισμός.Και μην κρίνετε αυστηρά γιατί η κρίση αυτή θα γυρίσει επάνω σας..

    Η Ελλάδα είναι πάμπλουτη και οι Ελληνες πανηγυρίζουν για το καινούριο δάνειο που χρεώνει 2 γενιές....

    Λυπάμαι όσους δεν θα αντέξουν τον δυνατό κρότο της κοινωνικο-πολιτικο-στρατιωτικής κρίσης που έρχεται....

    Λυπάμαι για όσους ακόμη κοιμούνται...

  103. Κάποιος. avatar
    Κάποιος. 28/03/2010 12:33:20

    Απ' ότι διαπιστώνω από πολλά σχόλια που διαβάζω οι προκαταλήψεις, οι ιδεοληψίες και ο ρατσισμός καλά κρατούν στην "δημοκρατική" κοινωνία μας.
    Διαπαιδαγωγήστε τα παιδιά σας και την ελληνική νεολαία να γδέρνουν ζωντανούς αλλοεθνείς επειδή κατά τα λεγόμενα ορισμένων η κλεψιά, η βία και η απατεωνιά έχουν εθνικά ή φυλετικά χαρακτηριστικά και μόλις μείνουμε χωρίς "βαρβάρους" η Ελλάδα μας θα γίνει παράδεισος.
    Οι ελληναράδες βουλευτές μας θα αρχίσουν να εργάζονται για το καλό του τόπου μας και όχι της τσέπης τους, οι ελληναράδες επιχειρηματίες και τραπεζίτες θα μοιράσουν τον πλούτο τους στους Έλληνες εργαζόμενους, θα σταματήσουν οι κλοπές και οι φόνοι, η Αθήνα και οι άλλες μεγάλες μας πόλεις θα γίνουν πεντακάθαρες και καλαίσθητες και θα πάρουμε πίσω την Πόλη και την Αγιά Σοφιά.
    Ευτυχώς που βρέθηκε ένας φωτισμένος διοικητής των ΟΥΚ γαλουχημένος με ανθρωπιστικά ιδεώδη, παιδεία, με οξυμένα πολιτικά και κοινωνικά κριτήρια προφανώς απ' τις πολλές πολιτικές αναλύσεις και κοινωνιολογικές μελέτες που έχει διαβάσει και τις αντίστοιχες σπουδές και μας έδειξε τον δρόμο για την σωτηρία της Ελλάδας ως νέος Ρήγας, Υψηλάντης, Κοραής και Κολοκοτρώνης.
    Το πιο ευχάριστο όμως απ' ότι διαβάζω είναι ότι έχει και πολλούς θιασώτες και θαυμαστές ανάμεσα μας.
    Δυσαναπλήρωτο το κενό που άφησε πίσω της η εθνοσωτήριος επανάστασις του '67.
    Και τότε ο φωτισμένος στρατός μας, μάς είχε βγάλει απ' τα αδιέξοδα της δημοκρατίας μας.

  104. ευτυχια avatar
    ευτυχια 28/03/2010 12:49:18

    ΚΑΠΟΙΟΣ@

    ΦΙΛΕ ΚΑΠΟΙΕ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΑΥΤΟΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΕΜΒΙΩΝ ΖΩΝΤΩΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ.ΣΟΥ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΤΟ POST ΤΟΥ CITIPRESS
    http://citypress-gr.blogspot.com/2010/03/blog-post_5659.html
    ΑΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΘΟΛΟΚΟΥΛΤΟΥΡΙΑΡΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗ

  105. Τailia avatar
    Τailia 28/03/2010 13:05:15

    Ο κάθε ένας επιλέγει.Είναι φοβερό να δέχεσαι κατηγορίες μόνο και μόνο επειδή δεν θέλεις να κατηγορήσεις κάποιον.Ολοι ας εχουν το ρόλο τους.Και τη γνώμη τους.

    Συγκεκριμένα δεν έχω ίχνος ρατσισμού μέσα μου.

    Απλά βλέπω την πραγματικοτητα.

    Οτι υπάρχει αγανάκτηση από την πλευρά του στρατού.Και τους κατανοώ γιατί αυτός είναι ο ρόλος τους.

    Ισως κάποιε αν βρισκόσουν μέσα σε ένα ελληνικό σχολείο και έβλεπες το μέλλον της Ελλάδας να μην κατηγορούσες κανέναν ότι είναι λάθος γονιός.Ισως απλά να έβλεπες ότι η κατάσταση είναι αδιέξοδη.

    ΄Οτι οι κατηγορίες δεν ωφελούν πιά κανέναν.

    Ισως αν είχες αγαπήσει λίγο περισσότερο την ιερή γη της Ελλάδας........Και σε προειδοποιώ μην αμφισβητήσεις κάτι τέτοιο ,γιατί παίζεις με πολύ δυνατές ενέργειες.!!!!

    Ισως απλά να περίμενες αυτό που έρχεται και αυτό που σε τρομάζει γιαυτό αντιδράς σπασμωδικά.


    Δεν το θέλω.Μισώ τη βία.

    Μα δεν μπορώ να κρύβομαι πίσω από το δαχτυλό μου και να μην βλέπω ότι θα γίνει μεγάλο μακελειό.

    Ευχομαι όντως να σε βοηθήσουν τα ο.υ.κ να προλάβεις να φύγεις.........

    Οποιος θα μείνει εδώ τώρα πρέπει να εόναι δυνατός σαν λιοντάρι.

    • Κάποιος. avatar
      Κάποιος. @ Τailia 28/03/2010 17:25:17

      Ο στρατός δεν έχει κανένα λόγο να αγανακτεί.
      Η δουλειά του είναι να προασπίζεται τα σύνορα του ελληνικού κράτους και όχι όπως προείπα να ασκεί κοινωνική ή εσωτερική πολιτική.
      Διαφορετικά να καταργήσουμε την διάκριση των εξουσιών και να βάλουμε κόποιον διοικητή των ΟΥΚ να νομοθετεί, να δικάζει και να εκτελεί.

      Οσον αφορά τα ιερά χώματα της Ελλάδας εμείς οι ίδιοι "οι γηγενείς" τα έχουμε πρώτοι μαγαρίσει, ξεκινώντας από την εποχή του εθνικού διχασμού με αποκορύφωμα την μικρασιατική καταστροφή, τον αδελφοκτόνο εμφύλιο και τις αμερικανόδουλες κυβερνήσεις, την χούντα και την υποδούλωση της μισής Κύπρου και την διαφθορά και τις εθνικές μειοδοσίες των μεταπολιτευτικών κυβερνήσεων.

      Οσον αφορά τα ζητήματα της εθνικής ασφάλειας στο εσωτερικό της χώρας μας θα μπορούσε μάλλον η ελληνική αστυνομία να τα επιλύσει αλλά μάλλον κάποιοι κονομάνε στην ζούλα από τις διάφορες ρωσικές και αλβανικές μαφίες.
      Στα Ζωνιανά μια χαρά τα καταφέραν τα ΕΚΑΜ με τους μαυροπουκαμισάδες όπως και τα ΜΑΤ μια χαρά τα καταφέρνουν να δέρνουν και να ψεκάζουν συνταξιούχους, φοιτητές και εργάτες και να μπουζουριάζουν πιτσιρικάδες με ράστα μαλλιά, πράσινα παπούτσια και μαντήλες.
      Γιατί δεν τους δίνει κάποιος διαταγή να πάνε μια καθημερινή και στην Ομόνοια, στον Αγ.Παντελεήμονα, στην Κυψέλη ;
      Μήπως γιατί μια μεγάλη μερίδα ελληναράδων κερδίζει πολύ χρήμα και σύντομα και πολλούς ψήφους από τους μετανάστες ;
      Ποιος είναι ο πραγματικός εχθρός της Ελλάδας, οι ξένοι ή οι γηγενείς κάτοικοι της ;

  106. Τailia avatar
    Τailia 28/03/2010 13:38:05

    Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΟΠΛΑ

    www.youtube.com/watch?v=LomKn6tHQS8&feature=player_embedded

  107. Τailia avatar
    Τailia 28/03/2010 18:35:26

    Ο εχθρός της Ελλάδας είναι μέσα και έξω.
    Δυστυχως δεν εξαρτώνται από εμάς όσα γίνονται.
    Δεν αλλάζουν τώρα τα μυαλά των στρατιωτικών.
    Δεν αλλάζουν τώρα τα μυαλά των ακαλλιέργητων παρακμιακών αλβανών ούτε των στερημένων πακιστανών.
    Δεν αλλάζουν τώρα τα σχέδια των εξουσιαστών μας.
    Τίποτα δεν είναι απόλυτο...

    Επειδή έζησα στα Ζωνιανά λόγω εργασίας τη χρονιά εκείνη θα πω ότι οι αστυνομικοί τρώγανε πολύ ξύλο και δε δίνανε ούτε μία.

    Δεν είναι όλοι οι ουκάδες ίδιοι.
    Δεν είναι όλοι οι Ελληνες ίδιοι.

    Η Ελλάδα νιώθει ποιος την αγαπάει και Εκείνη θα αποφασίσει ποιόν θα κρατήσει.

    Ας συειδητοποιήσουμε τον κίνδυνο.

    Και ας είμαστε ενωμένοι και δυνατοί.

    Γιατί μας περιμένουν δύσκολες μέρες πριν βγούμε στο Φως.....

  108. γιωργος avatar
    γιωργος 28/03/2010 18:57:31

    Ευγε τους ανδρες των ΟΥΚ που ειχαν το θαρρος κ την δυναμη να φωναξουν την θεληση σχεδον ολων των Ελληνων....οσο για τους πολιτικους μας?το παιζουν μαγκες εκ του ασφαλους κ φυσικα πολλες κλωτσιες θελουνμε αρβυλα

  109. κοσμοπολίτης avatar
    κοσμοπολίτης 28/03/2010 23:22:06

    Έχουν πλάκα οι καραβανάδες που διακρίνουν τα βατράχια του ΛΣ από του ΠΝ. Λες και όλοι δεν έχουν βγάλει τα ίδια σχολεία. Τι φοβόσαστε ρε καραβανάδες? Μήπως σας που φασίστες? Κρυβοσαστε όπως κάνατε τον Δεκέμβρη του 2008 στα γνωστά γεγονότα? Μια ζωή μοδίστρες και χαρτογιακάδες. Κρίμα.......

  110. MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    MΑΝΩΛΗΣ Μ 28/03/2010 23:29:32

    Εάν είναι προβοκάτσια τότε η συζήτησή μας δεν έχει άλλο νόημα από το να υπογραμμίσει ότι η αντιδημοκρατική προπαγάνδα των "προοδευτικών" δυνάμεων χρησιμοποιεί ακόμα και τέτοια μέσα. Χούντα μπορεί να μην έχουμε, αλλά το έλλειμμα δημοκρατίας είναι μεγαλύτερο από αυτό που αντέχουμε. Ας ευχηθούμε αυτό να είναι το έναυσμα για να έρθει μια δημοκρατική αλλαγή.

  111. ellinas avatar
    ellinas 29/03/2010 15:31:44

    το κακο ξεκιναει απο τον αμερικανο πρωθυπουργο που μας κυβερναει και απο τπτ αλλο εαν τα συνθηματα αυτα ακουγονταν απο τον τουρκικο στρατο θα τους εδιναν και bonus στον μισθο τους...αλλα αυτη ειναι η ξεφτιλα μας κυριοι...αυτη ειναι η μαγκια μας...να μας κυβερνανε αμερικανακια και ανεγκεφαλοι...δυστυχως το τριπτυχο ΠΑΤΡΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ εχει πεθανει...και σε λιγο καιρο με το στανιο θα μας το κανουν ΧΩΡΙΣ ΠΑΤΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.

  112. Ελεος avatar
    Ελεος 29/03/2010 18:03:33

    Για να ανακεφαλαιώσω λίγο με το θέμα:

    Η ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=hslGF-0KRqI
    (Το βίντεο πρωτοεμφανίστηκε εδώ http://www.enet.gr/?i=news.el.ellada&id=145379 και πρόκειται για προϊόν με ηχητικό μοντάζ και άθλια προβοκάτσια από τον δημοσιογράφο Δημήτρη Αγγελίδη της ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑΣ, φανατικό πολέμιο των παρελάσεων. Γιατί λοιπόν ένας φανατικός πολέμιος των παρελάσεων βρέθηκε σε παρέλαση; Γιατί πολύ απλά ήταν σε υπηρεσία. Σε κάθε πορεία, σε κάθε διαδήλωση, σε κάθε εκδήλωση υπάρχουν φωτογράφοι από συγκεκριμένους "προοδευτικούς" χώρους οι οποίοι έχουν σαν αποστολή να συγκεντρώνουν στοιχεία που αποδεικνύουν το "φασιστικό", "ρατσιστικό", "αντιδημοκρατικό" υπόβαθρο των ένστολων. Πρόκειται για κανονικότατο σχέδιο αποσταθεροποίησης.)

    http://www.youtube.com/watch?v=8eq935JewJk (Την στιγμή που τα πρόσωπα είναι καλυμμένα και ο ήχος των παλαμακίων διακοπτόμενος όταν πέφτουν τα «συνθήματα», δεν είναι αξιόπιστο. Το βίντεο εμφανίστηκε στο κανάλι MEGA την Κυριακή πρωί 28-3-10 και τραβήχτηκε από κάποιο Γιώργο που αρνήθηκε να δώσει τα πλήρη στοιχεία του...) Δείτε και αυτό σχετικά με το παραπάνω: http://olympia.gr/2010/03/28/%CE%BC%CE%B1%CF%8A%CE%BC%CE%BF%CF%8D-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B2%CF%8C%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B1-%CE%BF%CF%85%CE%BA-%CF%80%CE%BF

    Για τα 2 τελευταία "βίντεο" δείτε αυτά τα οποία εξηγούν τη προβοκάτσια:

    - http://kostasxan.blogspot.com/2010/03/blog-post_1249.html
    - http://www.hellasontheweb.org/2009-05-25-15-24-30/2009-07-11-08-19-41/502-2010-03-26-23-57-19
    http://www.youtube.com/watch?v=o534bZkA2qk

    Αυτά τα γελοία που συμβαίνουν εννοείται ότι δεν θα τρομάζουν, αλλά θα χαλυβδώνουν…
    (Δείτε το κάψιμο Ελληνικής σημαίας στα Τίρανα... από τους θρασείς και ξυπόλητους Τσάμηδες που τους υποστήριζε το ΚΚΕ κατά την διάρκεια του συμμοριτοπολέμου...)
    http://www.youtube.com/watch?v=VcHx1UDMcfc
    http://www.youtube.com/watch?v=Qth4YrOqz98

    ... ούτε και αυτά θα τους τρομάζουν αλλά θα τους χαλυβδώνουν…
    (Παρέλαση στην Άγκυρα της Τουρκίας, αλλά εμείς θα τις μειώσουμε τις στρ. δαπάνες μας, γιατί το θέλει η Αριστερά εν γένει της Ελλάδος)
    http://www.youtube.com/watch?v=NGwWo66_xe0

    Χρειαζόμαστε στρατό και τον θέλουμε εκπαιδευμένο έτσι (εκπληκτικά videos από την εκπαίδευση των ΟΥΚ):
    http://www.youtube.com/watch?v=P6lkZGt-ras
    http://www.youtube.com/watch?v=Bl5YOeVvrcQ
    http://www.youtube.com/watch?v=TPmGXzqoIK4
    - http://www.greektube.org/content/view/97528/2/ (δείτε το βίντεο)

    ... και όχι έτσι σε gay στυλάκι... Έτσι θέλει μόνον ο ΣΥΡΙΖΑ και το ΚΚΕ!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=nNEskfjlyDY (γελάστε…)

    ... και στη παρέλαση τους θέλουμε έτσι και έτσι ο κόσμος τους χαίρεται και τους χειροκροτεί (videos από την παρέλαση των ΟΥΚ)
    http://www.youtube.com/watch?v=pGCGiZ8BXus
    http://www.youtube.com/watch?v=JlmpQ5rlhPM


    Διαβάστε κι αυτό:
    http://www.elora.gr/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=2083:2010-03-28-14-39-41&catid=7:--&Itemid=2

  113. buddha avatar
    buddha 30/03/2010 00:46:41

    Προτείνω σε όλα τα φασισταρια να βρουνε κανα οικόπεδο να παν να ζήσουνε και να το βαφτίσουν έθνος - κράτος - χώρα τους ή όπως αλλιώς γουστάρουν. Και στις εθνικές επετείους όπως το 1940 να μην ξεχνάνε τα αδέρφια τους Χιτλερ και Μουσολίνι, για το '73 υπάρχει και Παπ και τα άλλα παιδιά... όσο για τους Τουρκους μαζί θα τα λέγανε ωραία για το '21 .
    Και όπως συνηθίζετε για 100 χρόνια και βάλε, να μην φοβάστε ρε παιδιά πια το φάντασμα του κουμουνισμού και της αριστεράς.
    Άντε και καλά κρασιά....

  114. eiraman avatar
    eiraman 30/03/2010 01:49:49

    ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΩΔΕΙΟ.
    ΜΟΛΙΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΕΣΟΥΝ ΟΙ "ΦΙΛΟΙ" ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΞΕΡΕΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΑΠΤΕΣΤΑ ΤΟ "ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΜΕΛΙΣΣΑ" ΚΑΙ ΤΟ "ΕΝΑ ΦΡΑΓΚΟ Η ΒΙΟΛΕΤΑ" !
    ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΩ!ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΦΩΝΑΞΑΝ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΞΟΥΝ...
    ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΙΜΙΑ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΛΕΓΑΤΕ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Ο.Υ.Κ, ΓΙΑ ΤΑ "ΒΑΤΡΑΧΙΑ" ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΠΩ ΠΩ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΜΕ ΕΑΝ ΟΡΜΑΓΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ Κ.Λ.Π
    ΜΑΓΚΕΣ ΜΕ ΠΟΡΔΕΣ ΔΕΝ ΦΑΒΟΝΤΑΙ ΑΥΓΑ!
    ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΟΙ ΟΙ ΛΑΟΙ ΣΥΜΦΙΛΙΩΘΟΥΝ ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΞΩ "ΖΗΤΩ"!ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΑΡΝΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΣΕ ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ!ΤΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΑΝ!ΟΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΥΜΦΩΝΙΕΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ - ΑΛΒΑΝΙΑΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑΝ "ΚΟΥΚΟΥ". ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ "ΑΓΙΟΙ" ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ "ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ". ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΓΑΤΕ ΤΟ ΠΙΛΟΤΟ ΤΟΥ ΜΑΧΗΤΙΚΟΥ ΜΑΣ ΝΑ ΛΕΕΙ -ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΜΕΤΑΔΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΡΩΪΚΗ ΘΥΣΙΑ ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΗ- ΟΤΙ "ΘΑ ΤΟΝ ΓΑΜΗΣΩ ΤΟΝ ΜΠΙΝΕ" - ΘΥΜΑΣΤΕ;;;- ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΑΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ (ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΠΟΥ ΤΟ "ΕΠΕΞΑΝ") ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!!!ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ;ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ "ΑΝΤΙΔΩΤΟ" ΣΤΗΝ "ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ" ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ ΠΟΥ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΠΙΛΟΤΟΥ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΓΑΤΕ. ΤΙΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΥΜΦΩΝΙΕΣ ΣΚΟΠΙΩΝ-ΑΛΒΑΝΩΝ-ΤΟΥΡΚΩΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΕΤΕ;;;ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΜΑΘΕΤΕ!
    ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ (ΤΙΣ Ο.Υ.Κ); ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΕΡΜΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΠΗΔΑΤΕ ΠΙΠΙΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΕΤΕ ΣΦΗΝΑΚΙΑ;;;ΚΑΙ ΛΙΓΟΣ ΣΚΑΣΜΟΣ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ!!!

    Υ.Γ:ΚΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΦΑΣΙΣΤΑ.
    ΔΙΟΤΙ Ο ΝΕΟΦΑΣΙΣΜΟΣ ΤΟΥ Δ΄ ΡΑΪΧ ΠΟΥ ΑΓΝΟΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΟΣΑ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΑΣΙΣΜΟ ΤΟΥ ΧΙΤΛΕΡ.
    ΕΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ Η΄ ΜΕ ΨΕΥΤΟΚΟΥΛΤΟΥΡΙΆΡΙΚΕΣ ΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΒΡΑΔΥΕΣ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΟΥ ΠΟΙΓΗΤΗ "ΦΑΜΦΑΡΑ" ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ "ΑΓΓΟΥΡΙΑ" ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΛΥΠΑΝΤΙΚΟ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ "ΚΟΡΩΝΕΣ" ΣΑΣ ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ "ΝΕΟΟΘΩΜΑΝΙΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΩΡΙΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΕΝΤΟ"...

  115. διμλεο avatar
    διμλεο 30/03/2010 02:06:33

    Εαν οι βατραχοπεδιλαδες ηταν στην Γερμανια,θα τους ειχαν ξηλωσει αμεσσως ενω θα ειχε παραιτηθει και η ηγεσια του σωματος.Εδω δεν σηκωνουν τετοια καραγκιοζιλικια.Στην σεντρα θα τους εβγαζαν και τα ΜΜΕ και δεν θα ηξεραν που να κρυφτουν οι γελοιοι.Εδω ειναι κρατος δεν ειναι μπανανια,κομπλεξικων.Εδω ξερουν τι σημαινει φασισμος και τους φασιστες τους λυντσαρουν δεν τους αφηνουν να γκαριζουν συνθηματα βαρβαρων ψυχανωμαλων.Το πιο αστειο ειναι οτι αυτα τα βλαμενα απογονοι της αρβανιτιας φωναζαν συνθηματα κατα των Αλβανων!!!Εαν ρωτουσαν τους παππουδες τους ισως να ηξεραν να τους τα πουν να τα φωναζουν στα αρβανιτικα να τα καταλαβουν οι αυθεντικοι αλβανοι,οι μακρινοι συγγενεις τους.
    Αρβανιτες κατα αλβανων,πολυ γελειο...Γινανε και τα σκατα λιβανι...Γινανε και αρβανιτες ρατσιστες.που ακομη βρωμανε τα χνωτα τους..









  116. ευτυχια avatar
    ευτυχια 30/03/2010 06:42:12

    buddha, διμλεο@
    πρβληματιστηκα αν αξιζει να κανω τον κοπο να σχολιασω τις αποψεις σας, αλλα εχω κανει κι αλλα πραγματα χωρις νοημα στη ζωη μου, οποτε:
    1. εμεις λεμε να βρειτε εσεις κανα οικοποεδο, γιατι εμεις εχουμε το δικο μας.
    2.αν νοσταλγειτε τη Γερμανια, δεν εχετε παρα να την κανετε για κει
    3.επειδη ειμαστε ηδη σε εμπολεμη ζωνη και ζουμε καταστασεις που δεν εζησε ουτε η Βουλγαρια το 93-95 οταν η μαφια σε πυροβολουσε στο δρομο χωρις λόγο, κοιταμε να οργανωθουμε γιατι εσεις μπορει να επιδιωκετε να σας βιαζουν καθε μερα, οπως ολοι οι υποστηρικτες του ΣΥΡΙΖΑ, εμεις όμως θελουμε να επιλεγουμε τους ερωτικους συντροφους μας και μας χαλανε οι μαυροι κι οι Αλβανοι.
    Υ.Γ. Ακουσα καλα? Κι ο χοντρο-Καρατζαφερης βριζει τα ΟΥΚ?

  117. eiraman avatar
    eiraman 30/03/2010 12:30:26

    Τι έπαθαν στη Γερμανία;
    Έμαθαν από τον Ναζισμό;
    Ναι μόνο από τα λάθη που το έκανε να αποτύχει....
    Άκου λέει θα τους έβγαζαν στη σέντρα!Για τη χώρα των ρουφιάνων μιλάς!Αυτοί στήνονται στα παράθυρα να δουν τη "παρανομία" για να την καταγγείλουν στη Αστυνομία...Για πάτε καμια βόλτα εκεί να δείτε και μετά ξαναμιλάμε!
    Εκεί τα ΜΑΤ δεν έχουν Γκοπ, έχου Σιδερόβεργες 2 μέτρων!!!
    Το Google Earth δεν είναι πηγή κοινωνικοπολιτικήε παιδείας!
    Για κάντε και κανένα "Εκπαιδευτικό" Ταξιδάκι!!
    Και το περίεργο είναι ότι αυτές τις ελαφρότητες τις λενε δήθεν αριστερά παιδάκια, που εαν ζούσαν στην Γερμανία της σέντρας θα είχαν φάει τόσο ξύλο που θα είχαν κάνει και Τράπεζα για μόλωπες και κατάγματα!!!
    Είπαμε!Σιδερόβεργες 2 μέτρων....

  118. zame avatar
    zame 16/04/2010 22:31:00

    ..σιγα τους αξιολάτρευτους και ευγενείς γείτονες..

    Ευγενικός με τους ευγενεις... αγροίκος με τους αγροίκους... οπως και βαρβαρος με τους βαρβαρους..
    αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη.