#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/09/2011 15:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σε βαρύ κλίμα ολοκληρωθηκε συνεδρίαση του υπουργικού συμβουλίου



Σε βαρύ κλίμα συνεδρίασε το πρωί της Κυριακής, υπό την προεδρία του πρωθυπουργού Γ.Παπανδρέου, άτυπο Υπουργικό Συμβούλιο στη Θεσσαλονίκη.

Υπό την πίεση των Βρυξελλών, για την 6η δόση του δανείου των 110 δισ. ευρώ, αποφασίστηκε η λήψη νέων μέτρων, τα οποία θα ανακοινωθούν από τον υπουργό Οικονομικών Ευ.Βενιζέλο.

Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν ότι προηγουμένως ο κ. Βενιζέλος θα ενημερώσει το αρχηγό της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης, Αντώνη Σαμαρά.

Τα νέα μέτρα θα αφορούν επιβολή έκτακτης εισφοράς στα ακίνητα, νέους έμμεσους φόρους σε ποτά και τσιγάρα και η φορολόγηση των καταθέσεων του εξωτερικού.

Η καθιερωμένη συνέντευξη Τύπου του πρωθυπουργού έχει μετατεθεί για μετά το πέρας της συνεδρίασης του υπουργικού και τις ανακοινώσεις Βενιζέλου με τον κ. Παπανδρέου να απαντά μόνο σε δέκα ερωτήσεις.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. jkr avatar
    jkr 11/09/2011 15:10:19

    10 ερωτήσεις????????

  2. ataktos avatar
    ataktos 11/09/2011 15:14:27

    παρακαλώ ..μην το κουράσουν τα παπαγαλάκια ....

  3. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 11/09/2011 15:17:48

    Αφού οι απαντήσεις θα είναι ίδιες σε όλες τι τις θέλουν τις περισσότερες;

  4. Samarikia avatar
    Samarikia 11/09/2011 15:24:15

    Άτυπο,ανύπαρκτο δήθεν υπουργικό σούργελο!!!

  5. xriteo avatar
    xriteo 11/09/2011 15:37:00

    Σωστα!!!π.χ "Κυριε πρωθυπουργε,θα παρει νεα μετρα η κυβερνηση; " Απαντηση"Ναι!πιστευω οτι ο Ολυμπιακος,μπορει να νικησει την Μαρσειγ."Αλλη ερωτησηηηηηη;

  6. ataktos avatar
    ataktos 11/09/2011 15:51:32

    ξεβράκωσαν και το Μπουλντόγκ ..χιχχι

  7. Αλέξανδρος (2ο σχόλιο) avatar
    Αλέξανδρος (2ο σχόλιο) 11/09/2011 16:00:14

    Μετά τη συνέντευξη, ικανοποιημένος από τον εαυτό του, θα πάει για κανό ???

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Αλέξανδρος (2ο σχόλιο) 11/09/2011 16:57:20

      Να βουτήξει το κεφάλι του στο παγωμένο νερό...

  8. φωνη avatar
    φωνη 11/09/2011 16:04:17

    Γιατί παιδεύονται με έκτακτες εισφορές; Ας απειλούν με όπλο στο δρόμο τους περαστικούς : " τα λεφτά σου ή τη ζωή σου"

  9. ανεργος avatar
    ανεργος 11/09/2011 16:13:26

    Λεφτά υπάρχουν για τους δημόσιους υπαλλήλους ,θα συνεχίσουμε να τρώνε τον κόπο του ιδιώτη και τις οικονομίες του .Ν α μην φύγει ούτε ΈΝΑΣ δ.υ. Να κρατηθούν όλοι για γόνο ...Αλλιώς όλοι οι έλληνες στο δημόσιο και να αναλάβουμε την ευρώπη.

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ ανεργος 12/09/2011 09:48:12

      Κοίτα, ακόμα κι αν απολύσει όσους ΔΥ ΔΕΝ είναι ΘΑΣΟΚ, δεν κάνει τίποτα. Με το 5% απολυμένου δεν πας μακριά...

  10. Αλέξανδρος avatar
    Αλέξανδρος 11/09/2011 16:17:35

    Μία ερώτηση μόνο αρκεί: Μπορείτε να επαναλάβετε αυτά που είπε ο κ. Βενιζέλος ???

  11. Dark Blue avatar
    Dark Blue 11/09/2011 17:04:13

    1.500.000 είναι οι κάτοικοι στην Θεσσαλονίκης. Καμιά 300.000 μια ώρα από την πόλη...και στην πορεία ήταν 10.000 !!!... βγάλε το ΠΑΜΕ, τους ταξιτζήδες,...τι έμεινε? 55% έχει η Ν.Δ. στην πόλη..οι φίλοι του Ηρακλή ;;... Μπράβο παιδιά συγχαρητήρια. Από κρητική στην Ν.Δ. πως πάτε ;;... καλά;;.."Ο διδάσκων την ηθική, πρώτος ανήθικος"

  12. anaconda avatar
    anaconda 11/09/2011 19:15:14

    Ερώτηση : Κύριε Παπάνδρέου θα αντέξει ο Ελληνικός λαός πρόσθετα βάρη μέσα σε περίοδο ύφεσης? ( γλύψημο δημοσιογράφου προς όλους ).
    Απάντηση : Το κάνουμε για να σώσουμε τον τόπο.( Είμαστε πατριώτες αλλά χωρίς πατρίδα ).

    Επικοινωνιακά τρικάκια του κώλου!