#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/11/2009 02:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σαμαράς: H βάση δεν θα δεχθεί υπονόμευση

 



Η πρώτη δήλωση του νέου προέδρου της ΝΔ, Αντώνη Σαμαρά: 

Με εντολή των ψηφοφόρων της ΝΔ, αναλαμβάνω την τιμή και την ευθύνη να οδηγήσω την παράταξη σε νέους αγώνες για την πρόοδο του ελληνικού λαού και κυρίως για το δικαίωμα της ελπίδας, στα νέα παιδιά του τόπου μας.

 Η πολιτική προοπτική της ΝΔ είναι ξεκάθαρη. να επιστρέψει σε νέες νίκες, οργανωτικά ανανεωμένη και ιδεολογικά κυρίαρχη.

 Νεοδημοκράτισσες και Νεοδημοκράτες, ο λαός μίλησε. Η βάση του κόμματος, ο ψηφοφόρος μίλησε. Η εντολή του είναι ηχηρή και αδιαμφισβήτητη.

 Πριν ενάμιση μήνα, σε δύσκολες στιγμές σας μίλησα για ελπίδα και εσείς πήρατε το μήνυμα της ελπίδας και το μετατρέψατε σε μια μεγάλη πρωτοφανή, ειρηνική, δημοκρατική επανάσταση.

 Σας ζήτησα τα ρυάκια να γίνουν ποτάμι και εσείς δημιουργήσατε  αληθινή λαοθάλασσα, που σάρωσε όλα όσα μας κράταγαν πίσω, μας πήγαιναν πίσω και μας πλήγωναν. Η συμμετοχή στην εκλογική διαδικασία, με όλα τα προβλήματα, που είναι φυσικό να υπάρχουν σε ένα τέτοιο πρωτόγνωρο άνοιγμα στην βάση, ξεπέρασε  κάθε προσδοκία. Και τώρα αρχίζει μια καινούργια εποχή για τη Δημοκρατία μας αλλά και για τη Νέα Δημοκρατία.

 Σήμερα φίλες και φίλοι, νικήσαμε όλοι. Δεν υπάρχουν ηττημένοι. Δεν ήμασταν άλλωστε αντίπαλοι όλο αυτό το διάστημα, το διακήρυξα τις δύσκολες ώρες της αντιπαράθεσης. Το επαναλαμβάνω και σήμερα που μίλησε ο λαός της παράταξης.

Δεν είμαστε αντίπαλοι από δω και μπρος.

 Θα μιλήσω από αύριο με την Ντόρα, την οποίαν πραγματικά  ευχαριστώ για  το τηλεφώνημα της.

Θα μιλήσω και με τον Παναγιώτη, στον οποίο εύχομαι περαστικά, για την μικρή περιπέτεια της υγείας του.

Θα μιλήσω ασφαλώς και με τον Πρόεδρό μας  τον Κώστα Καραμανλή, με τον οποίο θα είμαστε μαζί σε όλα τα μεγάλα που έρχονται.

 Θα είμαστε όλοι μαζί. Δε μας χωρίζει πλέον τίποτα, μας ενώνουν οι μεγάλες προκλήσεις για το αύριο. Το ίδιο ισχύει με όλα τα στελέχη. Δεν με νοιάζει τι ψήφισαν, δε με νοιάζει ποιον ή ποια στήριξαν, από απόψε θα είμαστε όλοι μαζί. Όσα ειπώθηκαν μέχρι σήμερα, τα έχω όλα ξεχάσει.

 Αλλά από δω και μπρος θα περιφρουρήσω απόλυτα την ενότητα της βάσης. Η βάση, ας το γνωρίζουν όλοι, δε θα ανεχθεί οποιαδήποτε υπονόμευση της ενότητας.

 Θέλω να ευχαριστήσω όσους μου στάθηκαν, την οικογένεια μου και τους συνεργάτες μου, που με στήριξαν από την πρώτη στιγμή. Ιδιαίτερα να ευχαριστήσω τον Δ. Αβραμόπουλο, που ξεκίνησε το άνοιγμα στην βάση και αυτό του το χρωστάμε όλοι. Ένα τεράστιο ευχαριστώ και για τα στελέχη της παράταξης, τους συναδέλφους μου κυρίως, που στάθηκαν δίπλα μου.

 Νεοδημοκράτισες και Νεοδημοκράτες, ήδη ανοίγει ο δρόμος για να πάμε σε Συνέδριο Θέσεων και Αρχών της ΝΔ μέσα στους επόμενους μήνες, όπου θα ολοκληρώσουμε το διάλογο και θα καταλήξουμε σε μεγάλες τομές για την αναγέννηση της παράταξής μας.

 Ζητώ από όλους τους απλούς Νεοδημοκράτες αυτούς που με ψήφισαν και αυτούς που δε με ψήφισαν, να συμμετάσχουν σ’ αυτή τη μεγάλη γιορτή της Δημοκρατίας και της Νέας Δημοκρατίας.

 Ζητώ απ’ όλους τους Έλληνες πολίτες να έρθουν κοντά μας. Η δημοκρατική επανάσταση, που έχει ξεκινήσει αφορά και εκείνους. Έχει γίνει ήδη η πρώτη μεγάλη ανατροπή. Τώρα πάμε για τη μεγαλύτερη ανατροπή.

 Να κάνουμε τη Νέα Δημοκρατία, τη μεγάλη, την πολύ μεγάλη, σύγχρονη, Ευρωπαϊκή Κεντροδεξιά παράταξη. Να ασκήσουμε δυναμική αντιπολίτευση από αύριο και να διεκδικήσουμε ξανά τη διακυβέρνηση της χώρας, όχι για να αναλωθούμε σε στείρα διαχείριση, αλλά για να αλλάξουμε πραγματικά την Ελλάδα, όπως της αξίζει.

 Το πρώτο μεγάλο βήμα έγινε. Τώρα πάμε για τα επόμενα και σημαντικότερα.

 Να κάνουμε τη ΝΔ την ελπίδα της Ελλάδας, ώστε να φτιάξουμε μαζί την Ελλάδα της ελπίδας.

 Σας ευχαριστώ πολύ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 30/11/2009 02:50:11

    600.000 άνθρωποι ψήφισαν!!!!Η διαφορα μεταξυ Αντωνη-Ντόρας ειναι γυρω στις 15 μονάδες!!!Αύριο θα έχουμε αναλυτικα απο κάθε νομό. ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΝΤΩΝΗ

  2. Orestios avatar
    Orestios 30/11/2009 02:53:59

    Βγήκε αρχηγός γιατί ελπίζει στον κόσμο της ΝΔ. Βγήκε αρχηγός γιατί πιστεύουμε στην Δημοκρατία.
    Είναι αρχηγός γιατί μας κάνει να ελπίζουμε, να πιστεύουμε στο μέλλον αυτής της χώρας.
    Εύγε, δημοκράτη Πρόεδρε!

  3. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 30/11/2009 02:58:17

    Αντώνη άσε τα όλοι μαζί γιατί τα καπετανάτα οι λοχαγοί και οι υπόγειοι μηχανισμοί θα αρχίσουν το πριόνισμα από αύριο, πόσο μάλλον που μερικοί μερικοί δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο μόνο την προσωπική τούς ματαιοδοξία θέλουν να εξυπηρετήσουν.

    • Orestios avatar
      Orestios @ «Κασσάνδρα» 30/11/2009 03:12:24

      Με την υπεύθυνη στάση του ο Σαμαράς αποδεικνύει πως εμπιστεύεται τον δημοκρατικό λαό της ΝΔ. Περιμένουμε εξ'ίσου υπεύθυνη στάση από όσους δίχαζαν μέχρι τώρα την παράταξη να αποστρατευτούν πολιτικά οικιοθελώς. Ο κόσμος επέλεξε να ανοίξει τα παράθυρα για να καθαρίσει ο αέρας στην πολιτική. Επέλεξε να αμοίξει την πόρτα σε όσους αδιαφόρησαν για τα προβλήματά μας.

  4. τακης avatar
    τακης 30/11/2009 03:00:01

    Γεια σου ρε πρόεδρε!!!

  5. Παλιός Οννεδίτης avatar
    Παλιός Οννεδίτης 30/11/2009 03:04:06

    έρχονται τα καλύτερα

  6. Ενας Τυχαίος avatar
    Ενας Τυχαίος 30/11/2009 03:23:26

    Για να δούμε πως και που θα γίνει το συνέδριο ιδεών και πόσοι θα μαζευτούν μετά το σημερινό κάλεσμα του Αντώνη!

    Προβλέπω το ΟΑΚΑ να μη χωράει..........

  7. τακης avatar
    τακης 30/11/2009 03:26:46

    α!και να μην το ξεχάσω ΚΙΛΤΙΔΗ μπανάναααααααααααα!!!

  8. Πυροπαθής avatar
    Πυροπαθής 30/11/2009 07:24:42

    Συγχαρητήρια στον νέο Αρχηγό της ΝΔ.

  9. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/11/2009 07:50:09

    H υπονόμευση έχει αρχίσει από, που αλλού; τον ΔΟΛ. Το κανάλι δείχνει και ξαναδείχνει το πρωτοσέλιδο των Νέων «Στροφή προς τα Δεξιά». Αυτό συμφέρει το ΔΟΛ και τους εργοδότες του να λένε. Εμείς θα λέμε ΔΕΝ είναι στροφή προς τα δεξιά. Είναι στροφή προς την Δημοκρατία και την κοινή λογική και την Ελλάδα. Καιρός είναι τα λαμόγια να έχουν αντίλογο συνεχή και συντονισμένο, γιατί δεν είναι επίπεδη.

    Ο εχθρός είναι το ψέμα και η απάτη που μας έχουν φέρει σε κατάσταση εξαθλίωσης. Το ψέμα και η απάτη έχουν σαφώς εκφραστές και στο Πασόκ, (φαίνονται!) και στα υπόγεοια χρατς χρουτς της ΝΔ. Αυτός ο εχθρός θέλει χτύπημα.

    Αντώνη, συγχαρητήρια.

    • FotisAthan avatar
      FotisAthan @ archaeopteryx 30/11/2009 10:37:46

      Σύντομα θά καταλάβουν ότι τα στερεότυπα έχουν ανατραπεί.

    • donaE avatar
      donaE @ archaeopteryx 30/11/2009 10:51:36

      Παντως φαινεται πως αρκετος κοσμος δεν προσβλεπει πλεον στους παραδοσιακους μηχανισμους.
      Αυτο ειναι το σημαντικο,να ξεκολησουμε απο τον ραγιαδισμο.

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ archaeopteryx 30/11/2009 15:08:58

      O DOL είναι τελειωμένος. Γιατί δεν μας τίμησε με τις μπαρούφες του εψές ο Πρετεντέρης στα παράθυρα της Τρέμης. Ο Ψυχάρης εως ντεμέκ επίγονος το καράβι θα το πάει στις ξέρες. ίδιον καθεί τι ντεμέν αυτή η τύχη....

  10. trochalos avatar
    trochalos 30/11/2009 08:36:07

    Καλημέρα Αντώνη,καλημέρα Ελλάδα
    Καλή ΑΡΧΗ κύριε πρόεδρε και σιδεροκέφαλος
    Θέλουμε να κάνεις την ΝΔ μας,μεγάλη πολύ μεγάλη και πρόσεχε τα λαμόγια με τα μεγάλα πριόνια και τα καφτερά τα δόντια.
    Καλή επιτυχία

  11. trochalos avatar
    trochalos 30/11/2009 08:43:54

    Καλημέρα Αντώνη,καλημέρα Ελλάδα
    Τα θερμά μου συγχαρητήρια για την μεγάλη ΝΙΚΗ
    Καλή ΑΡΧΗ κύριε πρόεδρε και σιδεροκέφαλος
    Θέλουμε να κάνεις την ΝΔ μας,μεγάλη πολύ μεγάλη και πρόσεχε τα λαμόγια με τα μεγάλα πριόνια,τα καφτερά τα δόντια,τα πολλά τα φύλα και τις ψηλές κεραίες.
    Καλή επιτυχία

  12. NKT TRAS avatar
    NKT TRAS 30/11/2009 09:52:31

    Στις τελευταίες εκλογές δεν ψήφισα ΝΔ- ψήφισα κάποιο μικρό αριστερό συνδυασμό- τώρα όμως θα ψηφίσω δαγκωτό τον Αντώνη Σαμαρά όχι μόνο επειδή τον ΓΟΥΣΤΑΡΩ αλλά και επειδή τα ΝΕΑ βγαίνουν και λένε για δΕΞΙΈς στροφές.Εμένα ο πατέρας μου δεν ήταν πράκτορας των Βρετανων κε Λαμπράκη. Ήταν και είναι Έλληνας..Συγχαρητήρια στον Αντώνη μας για την Ελλάδα μας!

  13. καλλιθεάτης avatar
    καλλιθεάτης 30/11/2009 10:48:04

    .. βγήκε αρχηγός γιατί κατάφερε να δώσει στον ξεχασμένο και βασανισμένο απλό κόσμο αυτό που του έλειπε! Την ελπίδα. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι και οι 600.000 - 700.000 ψηφοφόροι ήταν ψηφοφόροι και μέλη της Ν.Δ. Κόντρα στη σπέκουλα και τα όργια της κρήτης, κόντρα στο σαμποτάζ του on line συστήματος, κόντρα στην μαζική μεταφορά αθίγγανων με πούλμαν, βγήκε ο απλός κοσμάκης , ο συνταξιούχος, ο άνεργος, ο μικρομεσαίος, όλοι αυτοί που στο πρόσωπο του Σαμαρά βλέπουν την τελευταία ελπίδα να ξηλωθεί από την Ελλάδα αυτό το σάπιο σύστημα των βαρώνων , της ιδεολογικής ισοπέδωσης , του άκρατου νεοφιλελευθερισμού , της εθνικής απαξίωσης , της άκρατης μιζολογικής και σφετεριστικής διαχείρησης της διακυβέρνησης. Αν ο Αντώνης αποδείξει στην πράξη (και πιστεύω ότι θα το κάνει) ότι δεν είναι από το ίδιο "θερμοκήπιο" με την Ντόρα , τον Γιωργάκη , τον Σημίτη και τόσους άλλους αμερικανοτσολιάδες που διαθέτει η Ελληνική πολιτική σκηνή , τότε θα συντελεστεί μία πολιτική ειρηνική επανάσταση. Ο Ελληνικός λαός θα ακολουθήσει την Ν.Δ. αρκεί ο Αντώνης να ακολουθήσει το όραμά του

  14. blue nile avatar
    blue nile 30/11/2009 10:49:55

    Καλή δύναμη στα δύσκολα που έρχονται.
    Όσο και αν η προσωπική του διαδρομή εγγυάται συνέπεια θα είμαστε εκεί να συνεισφέρουμε ακόμα και με την κριτική μας. Από το σημείο όμως που θα φανεί ότι οι αγαθές προθέσεις εναρμονίζονται με τις μελλοντικές ενέργειες και στρατηγικές οφείλουν όλοι οι σκεπτόμενοι Έλληνες να τον υποστηρίξουν. Υποστήριξη όχι με την έννοια της κομματικής ένταξης και τη προσφορά ψήφου αλλά υποστήριξη ιδεών, υποστήριξη κόντρα στα οργανωμένα συμφέροντα που κρατούν πίσω τους πολλούς του τόπου σε όφελος των λίγων, υποστήριξη ενάντια στην εκσυγχρονιστική λαίλαπα που σε αγαστή σύμπνοια με τους νεοταξίτες μισθοφόρους θέλουν να απαλείψουν τις ετερότητες μας και να συρρικνώσουν την Ελάδα.

  15. Aggelos avatar
    Aggelos 30/11/2009 12:35:24

    http://www.apogevmatini.gr/?p=54606

    δειτε τι γραφει η Βουλτεψη..ντροπη..ενα καλο λογο δεν εχει να πει?μιλαμε για αναγεννηση του κομματος!μονο και μονο απο τον αριθμο που ψηφισαν που ειναι ισος με αυτος του πασοκ το 2007 περιπου.αλλα ειναι ολα μελη και οχι φιλοι..

    ντροπη..δεν μπορουν να δεχθουν την ηττα?

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Aggelos 30/11/2009 13:12:22

      Πολιτική, λέει, η τέχνη του προβλέπεις. Και δημοσιογραφία η τέχνη του ψεύδεσθαι;

      Πού να ανέβει η κυκλοφορία της εφημερίδας σου μετά, κυρα-Βούλτεψη... Αρκετά εξετέθης στο λαό με τις ανοησίες που έλεγες τόσον καιρό, άστο τώρα, αφού δεν σε παίρνει.

  16. Kalesanos avatar
    Kalesanos 30/11/2009 15:20:31

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΕΥΣΗΜΑ ΣΤΟΥΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ ΠΟΥ ΜΟΧΘΗΣΑΝ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΨΑΝ Σ'ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ ΑΝΤΕΞΑΝ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΩΣ ΕΚΦΡΑΣΤΕΣ ΤΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΧΑΝΙΑ.ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΔΕΙΣ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ Η ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΟΝ ΛΕΒΕΝΤΗ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΟΝΝΕΔ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΠΟΥ ΟΡΘΩΣΕ ΤΟ ΑΝΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΣΤΟΥΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΔΕΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ.

  17. Π. ΘΑΛΑΣΣΗΣ avatar
    Π. ΘΑΛΑΣΣΗΣ 01/12/2009 12:07:41

    Κύριοι,

    Πιστεύω ότι οφείλονται συγχαρητήτρια στους συντελεστές της υλοποίησης της τελευταίας φάσης των αρχαιρεσιών, για την κοσμιότητα που επέδειξαν τα μέλη των εφορευτικών επιτροπών και οι ψηφοφόροι (γενικά) κατά την διαδικασία της εκλογής. Ιδίως όμως πρέπει να τονισθεί η ωριμότητα και η ανταπόκριση των Νεοδημοκρατών (σε ευρεία έννοια), που παρά την προφανέστατα αναμενόμενη ταλαιπωρία τους έσπευσαν για να δικαιώσουν όσους πίστευσαν στην αξία και στη λογική της συμμετοχής της βάσης, δηλαδή αυτών που στη μεγίστη τους πλειοψηφία ανιδιοτελώς στήριξαν επί σειρά ετών το συγκεκριμένο κόμμα και θα ήθελαν να το ξαναστηρίξουν εφόσον αντιλαμβάνονται να λειτουργεί με ουσιαστικό και διάφανο δημοκρατικό τρόπο. Ταυτόχρονα, αυτή η μαζικότητα της συμμετοχής απέδειξε για άλλη μία φορά την αναντιστοιχία του σώματος των ψηφοφόρων με το για πολλούς λόγους αποτυχημένο κομματικό διευθυντήριο, καθώς και πληθώρα βουλευτών που προφανώς έχουν ξεχάσει ότι δεν είναι παρά "εντεταλμένοι αντιπρόσωποι" αυτών των ίδιων πολιτών. Αυτή η στάση ανέτρεψε και την πολλαπλά επιδειχθείσα απαξιωτική προς τους ψηφοφόρους αντίληψη και κρίση μελών της οργανωτικής επιτροπής, που πάλι υποτίμησαν, αλλά και καταταλαιπώρησαν με τις "εσφαλμένες" (?) επιλογές, τους διακαιώμενους από την επιθυμία και την ανάγκη να εκφραστούν Νεοδημοκράτες. Αυτή η εξέλιξη έδειξε με τον πλέον έντονο τρόπο την απόσταση των ποικιλλόνυμων κομματικών στελεχών και παραγόντων (κάθε επιπέδου και τίτλου) από τον κόσμο των ψηφοφόρων, που προφανώς δεν θεραπεύεται αλλιώς παρά μόνον με την "αποθρόνισή" τους, από ρόλους και θέσεις-αξιώματα που αυτός ο ίδιος (απαξιωμένος) λαός τους πρόσφερε και που πλέον αυτοί απέδειξαν ότι δεν πρέπει να συνεχίσουν να κατέχουν. Ας μην ξεχνάμε "οργή λαού φωνή θεού"! Η παράταξη που σέβεται και τιμά τις παραδόσεις του έθνους προσβλέποντας σε ένα μέλος αντίστοιχο, δεν μπορεί παρά να αποκαθαρθεί από κάθε τι που δεν αντιστοιχεί στο πλαίσιο που η ψήφος 750.000 ελλήνων (που θα ήσαν περισσότεροι, αν η οργανωτική επιτροπή εκπλήρωνε σωστά και αντίστοιχα προς το ζητούμενο την αποστολή της) καθορίζει κατά τρόπο απόλυτα σαφή.
    Πάντως, εύχομαι το καλύτερο πρώτα για τον τόπο μας και κατόπιν για το μακρόβιο αυτό κόμμα και ευελπιστώ ότι θα δούμε εκδηλωμένη τη συνέπεια (επί των διακυρηγμένων και των έργων, όσο και των επιλογών σε πρόσωπα, ιδέες και θέσεις) και την αποτελεσματικότητα του νέου Προέδρου, στον οποίο και εύχομαι πραγματικά γόνιμο κομματικό και εθνικό έργο, ώστε να μείνει στην ελληνική μνήμη ως ηγέτης που συνενώνοντας και συνθέτοντας όχι μόνον επανέφερε την αυτοεκτίμηση σε ένα μεγάλο κόμμα, αλλά και στήριξε το αισιόδοξο μέλλον ενός άξιου αλλά πολυπροδομένου λαού, του ελληνικού έθνους.

  18. xaroylhs avatar
    xaroylhs 01/12/2009 14:45:09

    ΘΈΛΩ ΝΑ ΕΥΧΗΘΏ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΤΗΣ Ν.Δ. ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ. ΜΑΓΚΕΣ ΑΝ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΠΕΙΛΗ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ . ΑΜ ΔΕ ! ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΑΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ! ΕΜΠΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟΙ 70 ΝΤΑΡΗΔΕΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΕΧΕΤΕ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ!!ΞΕΥΤΙΛΕΣ Ε ΞΕΦΤΙΛΕΣ!!!!!!