23/11/2009 23:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σαμαράς προς όσους έχουν πολιτικές ταχυπαλμίες



Σκλήρυνε τον πολιτικό του λόγο σήμερα το βράδυ ο Αντώνης Σαμαράς, μιλώντας σε μεγάλη συγκέντρωση στον Πειραιά (ΟΛΠ), όπου είπε μεταξύ άλλων:

«Το εύρος των ιδεών μας το καθόρισε η ιδρυτική διακήρυξη του Κωνσταντίνου Καραμανλή. Αναθεωρητές είμαστε για να τα αλλάξουμε; Αυτοί, λοιπόν, που έχουν πολιτικές ταχυπαλμίες, ας καταλάβουν δύο πράγματα:

Πρώτον, οι αναθεωρητές περιχαρακώνουν. Εμείς απλώνουμε την Παράταξη.

Και, δεύτερον, το ένα εκατομμύριο ψηφοφόρους εμείς τους διώξαμε. Κι όχι οι ιδέες μας! Με συμπεριφορές ατόμων που πλήγωσαν την παράταξη, όπως  - κι όχι μόνο - στο Βατοπέδι. Άτομα, που με φανατισμό, βρίσκονται απέναντί μου…»

Νωρίτερα ο Α. Σαμαράς μίλησε σε συγκέντρωση της ΔΑΚΕ σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας όπου τόνισε ότι «ζούμε επαναστατικές στιγμές. Η παράταξη από κάτω προς τα πάνω ανέτρεψε τους μηχανισμούς» και εξαπέλυσε επίθεση κατά του Νεοφιλελευθερισμού ο οποίος, όπως είπε, έχει γίνει για τους λίγους και βασίζεται σε στενόμυαλη άποψη πως αν οι λίγοι ευημερούν μπορούν να γίνουν επενδύσεις.

Τόνισε επίσης ότι «πρέπει να είμαστε πολύ κοντά ο ένας στον άλλο από Δευτέρα ανεξαρτήτως αποτελέσματος, για να προασπίσουμε τον κοινωνικό φιλελευθερισμό και τις αρχές του» και επέμεινε στο θέμα της ιδεολογίας και της παραγωγής πολιτικής, τονίζοντας ότι αν δεν πούμε για ιδεολογία και θέσεις δεν έχουμε πει τίποτα.

Αναφερόμενος στην ανεργία και την απασχόληση, τόνισε ότι τα τρία προτάγματα για την εργασία είναι «αξιοπρέπεια στη δουλειά, ασφάλεια στη δουλειά και προοπτική στη δουλειά».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 23/11/2009 23:27:13

    θελω να δω την μουρη του κιλτιδη οταν θα ειναι προεδρος ο αντωνης...παλι θα αρχισει τα γλυψιματα...μονο που τοτε δεν θα εχει πλατες..!!

    • kanis avatar
      kanis @ loretta 23/11/2009 23:33:06

      θέλω να δω τον Πολύδωρα, που θα σπεύσει να προσφέρει πραιτοριανές υπηρεσίες, λησμονώντας, ότι πραίτορες δεν υπήρχαν στην ελληνική ιεραρχεία!

  2. bigfish avatar
    bigfish 23/11/2009 23:36:35

    βλέπω την κοπελίτσα στο ΝΕΤ και αηδιάζω.τέτοια υποκρισία πω!πω !
    δεν μας λέει ότι την έταξε η ντόρα βουλευτιλίκι κάθεται και μας μιλάει για ιδεολογία.
    α ρε υποκρισία.

    • σταμ avatar
      σταμ @ bigfish 23/11/2009 23:51:58

      ,,,αντιπαθητικια και ψευτικια

    • loretta avatar
      loretta @ bigfish 24/11/2009 00:32:43

      ειναι μια ανιστοριτη κοπελιτσα της οννεδ ....δυστηχως.

  3. Ρεγιαντης avatar
    Ρεγιαντης 23/11/2009 23:56:31

    Οταν η Ντορα συνειδητοποιησει οτι εχασε την εκλογη απο τακτικες σαν και αυτες των Μειμαρακη, Κιλτιδη, Βουλτεψη, Σκυλακακη, Γιακουματου και λοιπες αλαζονικες επιθεσεις, τοτε θα ειναι αργα.
    Κυριος ο Χατζηδακης, εξεφρασε τις ιδεες του και την υποστηριξη του στην Ντορα , αλλα δεν προκαλεσε κανενα.

  4. bigfish avatar
    bigfish 24/11/2009 00:04:51

    τι είπε ο κιλτίδης για τον παππού της ντόρας,
    Μακεδονομάχος που έχυσε αίμα ...χαχαχα!!! ναι τρελό κομάντο ο παππους της ντόρας έχει πολεμήσει και στο Βιετνάμ.

    • Υ. avatar
      Υ. @ bigfish 24/11/2009 00:16:10

      Αν έιπε τέτοιο πράμα, πάει, το ‘χασε το παιχνίδι. Το ξέρει, και προσπαθεί να περισώσει ότι μπορεί, για την επόμενη μέρα.
      Αγαπητή Ντόρα. Ούτε το μπόϊ σου, σε σώζει.

      • ΣΒΕΤΛΑΝΑ avatar
        ΣΒΕΤΛΑΝΑ @ Υ. 24/11/2009 00:27:04

        Ο κ.ΚΙΛΤΙΔΗΣ είπε και κάτι άλλο... ΄Οτι ο Σαμαράς δεν έχει συνείδηση... και το ίδιο παραδέχθηκε και το πουλέν της Ντόρας... Αυτό είναι το επίπεδο, αυτό το όραμα θέλει η Ντόρα για την παράταξη ΜΑΣ. ΘΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ?
        ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ.
        ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΜΑΣ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΟΛΟΙ!!! ΤΟ ΟΡΑΜΑ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΜΕΣΣΗΝΙΟΣ.
        ΜΠΟΡΕΙ... ΑΣ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΧΑΜΗΛΩΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ.
        ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...

        • loretta avatar
          loretta @ ΣΒΕΤΛΑΝΑ 24/11/2009 00:30:46

          ΣΒΕΛΤΑΝΑ

          γιαυτο αηδιασα μαζι του και ειπα τα παραπανω!!

          αυτος σιγουρα παει σπιτι του.

  5. bigfish avatar
    bigfish 24/11/2009 00:28:52

    πάντως πολύ νούμερο η κοπελίτσα.στο πανεπιστήμιο θα κυκλοφορούσε με ταγιερ