#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/10/2010 19:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σαμαράς: θα ζητήσουν τουλάχιστον συγνώμη;



Κατά την διάρκεια σημερινής ομιλίας του στην Κέρκυρα, ο πρόεδρος της ΝΔ, Αντώνης Σαμαράς αναφέρθηκε και στο μείζον πρόβλημα που προέκυψε μετά τις δηλώσεις Γιούτνκερ και την απόπειρα του ΠΑΣΟΚ να χρεώσει το θέμα στον Κώστα Καραμανλή.

Είπε μεταξύ άλλων ο κ. Σαμαράς: «Το ΠΑΣΟΚ – με πρώτο τον κύριο Παπακωνσταντίνου -  προσπάθησε για δύο εικοσιτετράωρα να κατηγορήσει τη Νέα Δημοκρατία αποδίδοντας στον πρώην Πρωθυπουργό τις δηλώσεις Παπανδρέου. Τώρα που αποκαλύφθηκε ποιόν εννοούσε ο κ. Γιούγκερ, τι έχουν να πουν; Θα ζητήσουν τουλάχιστον συγγνώμη; Υπάρχει,  άραγε,  η λέξη «συγγνώμη» στο λεξιλόγιό τους;»

Αναφερόμενος εξάλλου στις αγωνιώδεις προσπάθειες του ΠΑΣΟΚ να χρεώσει την κατάσταση στην οικονομία στη ΝΔ, ο κ. Σαμαράς είπε:

Τώρα μας λένε ότι δεν ήξεραν τι θα παρελάμβαναν.

Αλλά είναι άτυχοι! Γιατί βγαίνουν επιφανείς ξένοι και τους διαψεύδουν:

Όπως βγήκε προχθές ο κ. Π. Στάινμπρουκ, ως πρόσφατα υπουργός Οικονομικών της Γερμανίας και ανέφερε ότι είχε ειδοποιήσει τον κ. Γιώργο Παπανδρέου, από τις αρχές του 2009, για τα προβλήματα της Ελληνικής Οικονομίας. Κι εκείνος, εννιά μήνες αργότερα, παρίστανε ότι δεν ήξερε τίποτε κι έταζε στους πάντες τα πάντα...

Και κάτι ακόμα, για να δείτε ότι σήμερα γίνεται ομαδική διάψευση όλων των ψεμάτων, που μας έχει σερβίρει τελευταία το ΠΑΣΟΚ.

Βγαίνει ο κ. Γιούγκερ, ο Πρόεδρος της Ευρωζώνης και λέει το εξής αποκαλυπτικό:

Ότι τα προβλήματα της Ελλάδας έχουν τις ρίζες τους τρείς δεκαετίες πριν!

Τι σύμπτωση! Αυτό ακριβώς έλεγα εδώ και μήνες. Ότι η Ελλάδα έκανε «ανάπτυξη» και «κοινωνική πολιτική» με δανεικά. Και δεν το έκανε τα τελευταία χρόνια, το έκανε τις τελευταίες δεκαετίες. Το άρχισε το ΠΑΣΟΚ με το μαζικό εκείνο δανεισμό της δεκαετίας του ’80. Από τον οποίο δεν συνήλθε η Ελλάδα ποτέ...

Γι’ αυτό και ζήτησα, αν πρόκειται να γίνει Εξεταστική για την Οικονομία, να πάει πίσω ως το 1981. Τώρα επισημαίνουν το ίδιο ακριβώς και ανώτατοι Ευρωπαίοι αξιωματούχοι.

Και βεβαίως, ζήτησα να πάει η Εξεταστική και μετά τον Οκτώβριο του 2009. Για να δούμε πώς ακριβώς οδηγηθήκαμε στο Μνημόνιο, ενώ μπορούσαμε να το αποφύγουμε, όπως το απέφυγαν άλλες χώρες...

Είπε και κάτι άλλο ο κ. Γιούγκερ: Ότι κάποιος Έλληνας Πρωθυπουργός του είπε: «ξέρω τα προβλήματα, αλλά τι να κάνω; κυβερνώ μια διεφθαρμένη χώρα»!

Κι άρχισαν όλοι να ψάχνουν ποιος είναι αυτός ο Έλληνας Πρωθυπουργός.

Όμως, όπως αποκαλύπτεται σήμερα, ο κ. Γιούγκερ δεν εννοούσε κάποιον άλλο πρώην Πρωθυπουργό, εννοούσε το σημερινό Πρωθυπουργό, Γιώργο Παπανδρέου!

Κι όπως διευκρινίζει, δεν το κουβέντιασε μαζί του, απλά επικαλείται τις δημόσιες δηλώσεις του.

Αυτό ακριβώς λέμε κι εμείς: ότι εκείνες οι αλλεπάλληλες δημόσιες δηλώσεις του – ότι η Ελλάδα είναι διαφθαρμένη χώρα - έκαναν κακό -πολύ κακό- στην Ελλάδα.

Και κάτι ακόμα: Το ΠΑΣΟΚ – με πρώτο τον κύριο Παπακωνσταντίνου -  προσπάθησε για δύο εικοσιτετράωρα να κατηγορήσει τη Νέα Δημοκρατία αποδίδοντας στον πρώην Πρωθυπουργό τις δηλώσεις Παπανδρέου. Τώρα που αποκαλύφθηκε ποιόν εννοούσε ο κ. Γιούγκερ, τι έχουν να πουν; Θα ζητήσουν τουλάχιστον συγγνώμη;

Υπάρχει,  άραγε,  η λέξη «συγγνώμη» στο λεξιλόγιό τους;

Ασφαλώς σημασία δεν έχει ποιος λέει τι. Το σημαντικό είναι πως χτυπιέται η διαφθορά.

Αλλά δουλειά ενός Πρωθυπουργού δεν είναι να δυσφημεί τη χώρα του.

Δουλειά ενός Πρωθυπουργού δεν είναι να κρίνει τη χώρα «απ’ έξω», ως «τρίτος», ως «ουδέτερος παρατηρητής».

Δουλειά του είναι να λύνει τα προβλήματα.

Οι Πρωθυπουργοί δεν κατηγορούν τις χώρες που τους εξέλεξαν.

Τις κυβερνούν!

Οι Πρωθυπουργοί δεν «σχολιάζουν» τα προβλήματα των χωρών τους με τα πιο μελανά χρώματα.

Τα λύνουν!

Αλλιώς, δημιουργούν ακόμα χειρότερα προβλήματα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 11/10/2010 19:23:02

    ...σιγα μην ζητησουν συγγνωμη... ..Η συγγνώμη προϋποθέτει τσαγανο φιλοτιμο τσιπα σεμνοτητα..κατι που δεν διαθετουν ουτε με σφαιρες..

  2. Enzo avatar
    Enzo 11/10/2010 19:34:38

    και λιγα ειπες Αντονιο!

  3. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 11/10/2010 19:35:09

    ΝΑΙ, ΚΑΛΑ!!!...
    (Σ' ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΥΟ ΚΑΤΑΦΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΑΡΝΗΣΗ!!!)

  4. KORNELIUS avatar
    KORNELIUS 11/10/2010 19:42:39

    Η ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ @@@ ΚΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΟΙ ΠΑΣΟΚΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ!

  5. Orestios avatar
    Orestios 11/10/2010 19:42:53

    Μια απλη συγγνώμη είναι η αρχή.
    Εδώ πλέον ο θεσμικός ρόλος του πρωθυπουργού έχει απαξιωθεί από τον ίδιο τον πρωθυπουργό.
    Τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά για να διορθωθούν με μια συγγνώμη.

  6. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 11/10/2010 19:57:06

    "Ασφαλώς σημασία δεν έχει ποιός λέει τί" Αν αυτό δεν λέγεται συγχωροχάρτι, τότε πώς ονομάζεται;

  7. Tassos avatar
    Tassos 11/10/2010 20:14:04

    Και το Mega να ζητήσει συγγνώμη. Μετά τα σαρδόνια χαμόγελα χθες (γιατί ήταν σίγουροι ότι ήταν ο Καραμανλής)σήμερα το πάνελ ήταν ο ορισμός του κλαμμένου μ_ _ _ _ _ ύ

  8. Hase avatar
    Hase 11/10/2010 20:15:02

    Στο Μega να δεις γαργαρες. Ιδιαιτερα ο κυβ. εκπροσωπος Καψης ο βητα πρισπαθει να καπακωσει τα ακαπακωτα.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Hase 11/10/2010 20:19:13

      Το "βαθύ λαρύγγι", που οδήγησε τα σπρεντς στα ύψη, το βρήκαν ή να ρωτήσουμε τον Γιούνκερ?

      • γιωργος avatar
        γιωργος @ Orestios 11/10/2010 20:51:16

        Τι είπε δηλαδή αυτό το ανεκδιήγητο ανθρωπάκι;
        Για πες...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 11/10/2010 20:52:58

        Δεν θυμάσαι?

      • γιωργος avatar
        γιωργος @ Orestios 11/10/2010 21:00:10

        Μιλάω για σήμερα.Τι είπε;
        Αυτός και όλο το συγκρότημα είναι για μήνυση.

  9. Νίκος avatar
    Νίκος 11/10/2010 20:18:37

    Και όπως λένε εδώ στην Αμερική "μην κρατάτε την αναπνοή σας".

  10. ρεςστ avatar
    ρεςστ 11/10/2010 20:18:48

    Αλλά δουλειά ενός Πρωθυπουργού δεν είναι να δυσφημεί τη χώρα του.

    Δουλειά ενός Πρωθυπουργού δεν είναι να κρίνει τη χώρα «απ’ έξω», ως «τρίτος», ως «ουδέτερος παρατηρητής».

    Δουλειά του είναι να λύνει τα προβλήματα.

    Οι Πρωθυπουργοί δεν κατηγορούν τις χώρες που τους εξέλεξαν.

    Τις κυβερνούν!

    Οι Πρωθυπουργοί δεν «σχολιάζουν» τα προβλήματα των χωρών τους με τα πιο μελανά χρώματα.

    Τα λύνουν!
    πεστα!

    • Pilot avatar
      Pilot @ ρεςστ 12/10/2010 11:09:57

      Α μπράβο. Αυτή είναι η απάντηση σε όποιον λέει:
      "Ε εντάξει μωρέ και τι έγινε που το είπε;
      δεν είμαστε διεφθαρμένη χώρα; ψέμματα είναι;"

  11. herrk avatar
    herrk 11/10/2010 20:24:29

    "Η ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ @@@"
    Πιο πολύ ακόμα προΰποθέτει να μην έχεις το κεφάλι σου στο ντορβά

  12. nick avatar
    nick 11/10/2010 20:25:15

    h**p://www.youtube.com/watch?v=BagEz114RhE

    Δείτε και θαυμάστε υπουργό και προπαγανδιστές. Ό,τι και να πει κανείς είναι λίγο. Δείτε ποιος προσπαθεί να σώσει την οικονομία και ποιοι μας ενημερώνουν! Ε, όντως η Ελλάδα είναι η πιο διεφθαρμένη χώρα του κόσμου. Με τέτοιους υπουργούς και τέτοιους δημοσιογράφους τι άλλο θα μπορούσε να είναι;

    • nick avatar
      nick @ nick 11/10/2010 20:47:51

      29 κατασκευαστές συνειδήσεων συνιστούν MEGA...

  13. panos avatar
    panos 11/10/2010 20:27:57

    ΡΕΖΙΛΙΚΙΑ...ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ 1.000.000 ΕΥΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΤΣΙ ΝΑ ΡΕΖΙΛΕΥΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!

  14. achille nero avatar
    achille nero 11/10/2010 20:42:02

    δυστυχως δεν προλαβες Αντωνη μου ! η Ελλαδα μας εχει ηδη πουληθει και πολυ φθηνα .το σχεδιο των μεγαλων επιτελεσθηκε πληρως απο τον ΓΑΠ .

  15. loretta avatar
    loretta 11/10/2010 20:52:41

    ...το σαψαλο ειχε δεν ειχε εριξε παλι τι χολη του....ε δεν μπορει να το χωνεψει οτι θα δει το ΣΑΜΑΡΑ πρωθυπουργο πριν κλειστει στην κασα μια και διαπαντός!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ loretta 11/10/2010 20:58:12

      Λορέττα, η συνέντευξη ήταν απολαυστική.
      Ομολογία αποτυχίας τηγς κυβέρνησής του ήταν.
      Και βέβαια όταν το τίποτα προσπαθεί να δείξει πως είναι κάτι επιχειρεί να εξομοιώσει τους πάντες.
      Ο παππούς έκανε θείο δώρο στον Σαμαρά καθώς ετάχθη, ως τίποτα, δίπλα στον Mr Nothing GAP.


      Τους έχει πειράξει τόσο πολύ το πρόγραμμα Σαμαρά, που επιχειρούν να το απαξιώσουν.
      Ποιοί? Οι αποτυχημένοι!!!! Αυτοί που κάνανε ότι τους κατέβαινε στο κεφάλι, όπως είπε!!

      • loretta avatar
        loretta @ Orestios 11/10/2010 22:14:50

        Ορεστιε δεν εχεις καθολου αδικο σαυτα που λες....παραταυτα...ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΝ ΧΑΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΡΟΡΑΣΗ...ΕΛΕΟΣ.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 11/10/2010 22:18:52

        Λορέττα, είναι απολαυστικό να βλέπεις να αυτοξεφτιλίζεται ένας ηλικιωμένος.
        Όμως έδειξε και σε όσους ψήφισαν Ντόρα στις εκλογές, πόσο εκτίμηση τους είχαν. Τους πρόδωσασν γιατί ήταν πάντα με το ΠΑΣΟΚ. Αυτά πρός γνώση και επίγνωση.

    • Y. avatar
      Y. @ loretta 11/10/2010 21:27:44

      Γιάσου αξιοσέβαστη δεσποσύνη Λορέττα...Τόσο τραγικός, ειλικρινά τον λυπήθηκα. Το κακό είναι ότι λυπάμαι που τον λυπήθηκα!!

      • loretta avatar
        loretta @ Y. 11/10/2010 22:13:40

        ...Y αν Υποψιαστω οτι θα υποπεσεις στο αμαρτημα να παρεις λεξοτανιλ για να ξεπερασεις τα συναισθηματα που σου προκαλει ο Επιτιμος χαρος της πολιτικης....θα τρελλλλλλαθω χαχαχαχα
        .

  16. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 11/10/2010 20:53:45

    Αχ βρε Αντώνη,περιμένεις να πουν συγγνώμη οι συνειδητοί Αρχιψεύτες και Απατεώνες. Πρωτοσέλιδο σήμερα των ΝΕΩΝ γράφει ότι τον Καραμανλή είχε ενημερώσει ο Γιούνκερ(επαναλαμβάνει συνηδειτά τα ψέματα του άσχετου Π"κων/νου) και κουβέντα για τον Παπατζή Πρωθυπουργό.Το ψέμα και η πολιτική
    απάτη είναι στο αίμα των Παπανδρέου και για να μαθαίνουν οι νεώτεροι το
    προσωνύμιο του παππού του ήταν " ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΠΑΠΑΤΖΗΣ".Αξιος ο εγγονός.

  17. perifanos deksios avatar
    perifanos deksios 11/10/2010 21:06:09

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ..ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΡΑΠΑΤΣΟ ΟΥΤΕ 5 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ..

    • Orestios avatar
      Orestios @ perifanos deksios 11/10/2010 21:09:02

      Περίμενε, το πετρέλαιο θέρμανσης πάνω από 90 λεπτά το λίτρο.
      Προβλέπω θρίαμβο!

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Orestios 11/10/2010 21:15:18

        πλάκα πλάκα πέρα από τον Κώτσο του παπά και τον πεταλά υπάρχει και μια μεγάλη ακόμα είδηση σήμερα που αποδεικνύει τους ψεύτες:

        τι είναι πέρα από ομολογία αποτυχίας η δήλωση του ...αφέντη Στρος Καν για παράταση αποπληρωμής;
        Ααααα ναι δεν είναι αναδιαπραγμάτευση αλλά προλειάνουμε το έδαφος για παράταση... αλλά έχουν μια πετυχησιά....

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 11/10/2010 21:19:11

        Μα, το μνημόνιο είναι ήδη αποτυχημένο δις.
        Όμως αναθεώρηση στην αναθεώρηση νά' σου και η ελεγχόμενη χρεωκοπία.

      • Y. avatar
        Y. @ Orestios 11/10/2010 21:19:54

        Στα μέσα του ’11 (Ιγνατίου-πασοκοκάνλαο)

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Orestios 11/10/2010 21:23:40

        nεγώ και εσύ το λέμε αλλά τώρα το ψελλίζουν και οι ίδιοι

        ΥΓ

        στοιχεία προϋπολογισμού ...πάει το μαξιλάρι:

        στόχος 1-9/2010 7,5 % πιάσαμε 7%...
        έσοδα πάτος
        φύγαν και οι δαπάνες αν υπολογίσουμε και το τι χρωστά το κράτος πιάσαμε φούντο...

        Θες πρόβλεψη; θα επισπευσθεί το πετρέλαιο απλά χαλάει την σούπα ο Νοέμβριος...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 11/10/2010 21:41:27

        Τζίφος δηλαδή η εμπνευσμένη πολιτική του σωτήρα GAP.
        Στο μεταξύ τα νοσοκομεία γιοκ, πετρέλαιο στα ύψη, και το GAP να κρύβεται πίσω από τα φουστάνια της Τρέμη. Όλα καλά δηλαδή.

  18. pikras57 avatar
    pikras57 11/10/2010 21:11:39

    Βγάλανε στο mega τον Μητσοτάκη για να αποπροσανατολίσει ...και να ρίξει την μπλα στην εξέδρα!

    Χαρακτήρισε λαικιστή τον Σαμαρά!

    Αντίδοτο στον χαμό και το φιάσκο Γιούνκερ!

    • Orestios avatar
      Orestios @ pikras57 11/10/2010 21:42:43

      Έχουν πανικοβληθεί. Ο παππούς κόμπιαζε και έγλυφε το GAP.

      • Ρήγας Φερραιος avatar
        Ρήγας Φερραιος @ Orestios 11/10/2010 21:46:51

        Μονο εγλυφε; Εγλυφε εκει που εφτυνε!!!!
        Προτεινε ειπε Κυβερνηση Εκτακτου Αναγκης για να διευκολυνει τον Γεωργιο(!!) Παπανδρεου...ναι ετσι ακριβως

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 11/10/2010 21:48:06

        Σιχαίνομαι και μόνο στην σκέψη.
        Τώρα τί θέση έχει αυτό το ρέλικ στην ΝΔ?

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 11/10/2010 21:49:39

        Αναρωτιέμαι αν το κόμπιασμα είναι παρενέργεια από τα φάρμακα.

  19. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 11/10/2010 21:26:51

    Τα μέλη της Κυβέρνησης του Μνημονίου βρίσκονται σε ΠΑΝΙΚΟ. Ζητούμε απ'όλους αυτούς ένα ειλικρινές συγνώμη. Νομίζω οτι είμαστε αδαείς να περιμένομε κάτι τέτοιο. Ειναι όλοι τους αναίσχυντοι. Τι να πω ειδικά για τους κκ Παπακωνσταντίνου και Πεταλωτή. Προδότες της εμπιστοσύνης του αρχηγού τους. Αυτοί εκθέτουν ανεπανόρθωτα τους εαυτούς των. Η αποπομπή τους είναι αναγκαία.

  20. Ρήγας Φερραιος avatar
    Ρήγας Φερραιος 11/10/2010 21:35:31

    Τρομοκρατημένο το σύστημα!!!
    Τι ειναι αυτα που διαδραματιζονται;
    Τι ρολο παιζει τελικα το ΜΕΓΚΑ; Για τοσο αφελεις μας παιρνουν;
    Ευγε στον Μητσοτακη!!!! Αξιος ο μισθος του!!! Τι ειναι αυτα που λεει στην στημενη συνεντευξη στο ΜΕΓΚΑ;
    Νομιζω οτι πρεπει να ειματσε ετοιμοι γαι τα χειροτερα.
    Κατα τον Μητσοτακη ο Σαμαρας ειναι λαικιστης και δεν προκειται να γινει Πρωθυπουργος!!!
    Τετοια προστασια στον ΓΑΠ!!!!
    Εαν ειχα και εγω τετοια προστασια θα μπορουσα ναι ειμαι πρωθυπουργος,καλυτερος ειναι ο ΓΑΠ;
    ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΕΚΤΕΛΟΥΝ

    • Ρήγας Φερραιος avatar
      Ρήγας Φερραιος @ Ρήγας Φερραιος 11/10/2010 21:38:18

      Για τον Παπακωνταντινου περα βρεχει..Εδωσε συνευντευξη στον Παπαχελα(Νεοι Φακελοι) αλλα τον ρωτουσε αλλα απαντουσε!!!
      Μαυρο!!!!!!!!!!!!

    • Y. avatar
      Y. @ Ρήγας Φερραιος 11/10/2010 21:42:56

      Η σιλικονούχα εκμαίευσε στο τέλος την απάντηση, σε στημένη ερώτηση που είχε ξεχαστεί στο κυρίως μενού

      • Ρήγας Φερραιος avatar
        Ρήγας Φερραιος @ Y. 11/10/2010 21:44:09

        Μα ολα ητα στημενα ειχε σημειωσεις που διαβαζε και ρωτουσε...απο λαθος το εδειξε η καμερα

      • Orestios avatar
        Orestios @ Y. 11/10/2010 21:46:39

        χαχαχαχαχαχααχαχααχ
        Τόση ξεφτίλα?
        Αύριο θα βγούν να πουν πως δεν τα είπε και υπάρχει κασέττα πως τα λέει ο Καραμανλής.

      • νεφέλη avatar
        νεφέλη @ Y. 11/10/2010 21:47:49

        Υ

        Τις φωνές στο ακουστικό της, τις ακούγαν ακόμη κι οι τηλεθεατές....

        Ασε, που κάποιος έλεγε τις απαντήσεις και στο αυτί του υπέργηρου πολιτικού...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Y. 11/10/2010 21:48:59

        Λες να ήταν το ίδιο το GAP?

      • Y. avatar
        Y. @ Y. 11/10/2010 22:00:47

        Ορέστιος
        Κάπου έχει γραφεί το "ξεφτίλας" σε όλες τις κλίσεις. Ο φάκτορας ανάρτηση, για φροντιστηριακό στη Γραμματική!

      • Orestios avatar
        Orestios @ Y. 11/10/2010 22:12:52

        Σε όλες τις κλήσεις οι φάτσες τους είναι δίπλα.

  21. FRIDA avatar
    FRIDA 11/10/2010 21:41:36

    ΠΡΩΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΛΩΤΣΕΣ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΤΟΥΦΕΚΙΣΜΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΟΙ ΦΟΡΟΙ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΟΙ ΚΛΩΤΣΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΕΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.

  22. ANTIrisias avatar
    ANTIrisias 11/10/2010 21:49:37

    Ότι και να κάνει ο Σαμαράς, έρχεται ο Μητσοτάκης και τα κάνει μπάχαλο.
    Τι είναι αυτός γιατί δεν τον διαγράφει επιτέλους.

    • Orestios avatar
      Orestios @ ANTIrisias 11/10/2010 21:51:36

      Καθόλου μπάχαλο δεν έκανε ο παππούς. Ίσα ίσα θα δούμε τους ΠΑΣΟΚους να εξυμνούν τον Μητσοτάκη.
      Τιραμόλα, are you here?

      • Ρήγας Φερραιος avatar
        Ρήγας Φερραιος @ Orestios 11/10/2010 22:02:29

        Εχει παει για ενημερωση!!!!!!!!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 11/10/2010 22:12:22

        lol

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 11/10/2010 22:13:40

        Μπα, θα σκάσουν μύτη κατά τις 3 τα ξημερώματα να κάνουν υψηλό σχολιασμό.

      • BlueSky avatar
        BlueSky @ Orestios 11/10/2010 22:40:32

        Τώρα μένει να δούμε τον γλοιώδη χοντρό Θ.Αναστασιάδη, στρατιωτάκι του πασόκ, να εξυμνεί τον Μητσοτάκη...

  23. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 11/10/2010 22:15:10

    Συγνώμη θα πει αναγνωρίζω το λάθος μου, μετανιώνω..λυπαμαι που
    πλήγωσα, συκοφάντησας...Εσείς βλέπετε να υπάρχει τσίπα, φιλότιμο,
    αντρισμός στους κυβερνώντες;;; Τα έχω παίξει με το σύστημα ΠΑΣΟΚ...
    Αλλά και στην ΝΔ θα έπρεπε να υπάρχει πιο πολύ κράξιμο, να θυμίζουν συνεχώς όλα αυτά τα πράγματα...να αφυπνίσουν τον λαό! αλλά μάλλον καθοδηγούνται
    από τις εξελίξεις! το διαδίκτυο μπροστά και αυτοί από πίσω...
    Βέβαια ίσως δεν είναι και τόσο αρνητικό αυτό.
    Η σαπίλα μόνο με δραστικά μέσα φεύγει. Η Χώρα μόνο με κάτι μεγάλο θα καθαρίσει. Δεν ξέρω πως θα γίνει αυτό. Αλλά τα πράγματα δεν λύνονται με
    απλούς, παραδοσιακούς τρόπους.

  24. BlueSky avatar
    BlueSky 11/10/2010 22:38:48

    Χαίρε πασόκοι , οι μελλοθάνατοι σε χαιρετούν. Μέγκα - πασοκοκάναλο, δημοσιογράφοι δημόσιοι υπάλληλοι της Ιπποκράτους, εμείς τα φτωχαδάκια δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα, εσείς έχετε να χάσετε τα πάντα..........τις αυτοκρατορίες που χτίσατε διαμορφώνοντας τις συνειδήσεις των ελλήνων.

  25. rally monkey avatar
    rally monkey 11/10/2010 22:47:38

    παλι εκτος τοπου και χρονου
    'μας πηδηξατε, τουλαχιστον ζητηστε μας συγνωμη'...ενδιαφερουσα προσεγγιση

  26. Asterix13 avatar
    Asterix13 12/10/2010 13:39:41

    Ας ζητήσουν συγνώμη και για μια μεγάλη επένδυση που χάνεται.

    http://www.defencepoint.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=976:sikorsky-&catid=37:industry-turkey&Itemid=64