#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/01/2014 16:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σαμαράς για Ίμια: Κάνουμε το αυτονόητο, τιμούμε τη μνήμη των παλικαριών που έπεσαν για την Πατρίδα



Ο Πρωθυπουργός Α. Σαμαράς συναντήθηκε σήμερα με τις οικογένειες των Ηρώων Πεσόντων των Ιμίων. Ακολουθεί ο μεταξύ τους διάλογος:

Αντώνης Σαμαράς: Κάνουμε το αυτονόητο. Τιμούμε τη μνήμη των τριών παλικαριών που πριν 18 χρόνια έπεσαν για την Πατρίδα. Για την ακεραιότητα και για την αξιοπρέπεια της Πατρίδας μας. Αυτό είναι χρέος τιμής για την Πολιτεία και χρέος ψυχής για όλους μας.

Θέλω να ευχαριστήσω τις 3 οικογένειες που βρέθηκαν σήμερα εδώ μαζί μας.

Καραθανάσης Ιωάννης: Να σας ευχαριστήσω και εγώ εκ μέρους της οικογένειάς μου και  του πατέρα μου, γιατί αυτοί οι τρεις άνθρωποι έδωσαν τη ζωή τους για κάποια ιδανικά, που είμαι σίγουρος ότι τα συμμερίζεστε και πιστεύω ότι, με την προσήλωσή σας σε αυτά τα ιδανικά θα βοηθήσετε τους ανθρώπους και τους πολίτες της Ελλάδας και θα δώσετε μία ώθηση στη δική μου γενιά και στις επόμενες να ατενίσουμε με μία αισιοδοξία το μέλλον μας.

Ευχαριστώ και πάλι πολύ.

Εξερχόμενοι του Μεγάρου Μαξίμου, οι συγγενείς των Θυμάτων, απάντησαν σε ερωτήσεις των δημοσιογράφων.

Καραθανάσης Ιωάννης: Θα ήθελα να πω ότι ευχαριστώ πάρα πολύ τον κ. Σαμαρά που ήταν ο πρώτος Πρωθυπουργός όλα αυτά τα χρόνια που ασχολήθηκε με το θέμα και έτσι αποδέχθηκε και εκτίμησε πραγματικά την πράξη του πατέρα μου, αλλά και των άλλων δύο πεσόντων στα Ίμια. Αυτό σημαίνει πάρα πολλά για εμάς που, επιτέλους, μετά από τόσα χρόνια κάποιος το εκτίμησε.

Δημοσιογράφος: Μία ηθική δικαίωση, τουλάχιστον, ε;

Καραθανάσης Ιωάννης: Τουλάχιστον, ναι. Διότι, κανένας άλλος ποτέ, τουλάχιστον στη δική μου οικογένεια, δεν είχε ασχοληθεί, ούτε για ένα «ευχαριστώ», ούτε για ένα «συγγνώμη», ούτε τίποτα. Αυτό.

Δημοσιογράφος: Έχετε παράπονα, δηλαδή, από την Πολιτεία.

Καραθανάσης Ιωάννης: Ε, όλοι μας, ναι, εκτός από σήμερα, βασικά.

Δημοσιογράφος: Ο Πρωθυπουργός τι σας είπε σήμερα;

Καραθανάσης Ιωάννης: Γενικά μιλήσαμε. Τώρα δεν μπορώ να σας πω ακριβώς και τι μας είπε.

Δημοσιογράφος: Εσύ πόσων χρονών ήσουν τότε;

Καραθανάσης Ιωάννης: Εγώ ήμουν ενός. Τώρα είμαι 19. Ήμουν 15 μηνών για την ακρίβεια.

Νίκος Βλαχάκος: Θέλω να πω ότι ήταν μία τιμητική στιγμή για όλες τις οικογένειες που ο Πρωθυπουργός, όπως είπε και ο Γιάννης, για πρώτη φορά μας τίμησε. Θέλω να πω και να στείλω ένα μήνυμα προς όλους. Νομίζω ότι η θυσία των 3 παλικαριών στα Ίμια είναι η αντίσταση σε κάθε επίβουλο για την Ελλάδα μας. Νομίζω ότι αυτό, έχει περάσει όλα αυτά τα χρόνια στις επόμενες γενιές και είναι αυτό που πρέπει να σηματοδοτεί την πορεία μας σε αυτήν τη χώρα.

Δημοσιογράφος: Έφυγαν αυτοί οι άνθρωποι, αλλά δεν χάθηκαν.

Νίκος Βλαχάκος: Σίγουρα δεν χάθηκαν, και διαπιστώνω για ακόμα μία φορά που τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης βρίσκονται εδώ, γιατί πράγματι δείχνουν ότι και εσείς , αλλά και ολόκληρος ο Ελληνικός Λαός έχει μνήμη. Και ένας Λαός που δεν έχει μνήμη, δεν μπορεί να έχει και συνέχεια. Αυτό σημαίνει πάρα πολλά για τη χώρα μας και για εμάς τους ίδιους σαν οικογένειες.

Σας ευχαριστούμε πολύ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. giorgos avatar
    giorgos 31/01/2014 16:43:12

    Τιμη θα ειναι για ολους ΕΜΑΣ οταν βρεθει ενας ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ πρωθυπουργος και πει στον λαο τι εγινε ΑΚΡΙΒΩΣ ολα τα αλλα ειναι κοροιδια και για μας και για τους νεκρους.οταν κυκλοφορει ελευθερος ο Σημιτης ο Παγκαλος και οι υπολοιποι εθνικοι μειοδοτες δεν τιμας. Τους προδιδεις δευτερη φορα.

  2. Β.Κ.Σιάπκα avatar
    Β.Κ.Σιάπκα 31/01/2014 17:04:57

    Αυτός ο πρωθυπουργός φτιάχνει πολύ σκληρό καλούπι για το μέλλον. Δύσκολα θα χωρούνε πλέον οι δια των υποκλίσεων αναρριχόμενοι. Εύγε Αντώνη Σαμαρά. Για μια ακομα φορά κανεις τους Έλληνες να βουρκώνουν απο τιμή...

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Β.Κ.Σιάπκα 31/01/2014 20:12:16

      Το είπες , όπως ακριβώς είναι ! Αυτό έπρεπε και αυτό θέλαμε να κάνει . Μπράβο του !

  3. Νίκος avatar
    Νίκος 31/01/2014 17:09:43

    Μπράβο. ...Αλήθεια εκείνο το παλικαράκι ο Σημίτης που είναι. Και να σκεφτούμε ότι τον έκαναν και πρωθυπουργό. Αυτοί είμαστε.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Νίκος 31/01/2014 22:35:20

      Μακάρι να έχουμε από τώρα τουλάχιστον σαν κριτήριο επιλογής το αν είναι Έλληνας κάποιος στην ψυχή. Βέβαια και στο επώνυμο ο Σημίτης, σημίτης είναι. Και είμαστε αδικαιολόγητοι στις περιπτώσεις αυτού και του ΓΑΠ.

  4. Καβαλιώτης avatar
    Καβαλιώτης 31/01/2014 19:26:07

    Μπράβο στον Σαμαρά.
    Ντροπή για όλους τους προηγούμενους ...

  5. dexios avatar
    dexios 31/01/2014 21:05:34

    Μπραβο αρχηγε σωστη κινηση κανε και σωστες κινησεις με τους τσαμπα μαγκες δημοσιογρσφους εκδοτες τωρα που ξεβρακωνονται απο μονοι τους χτυπα και λιγο τους παρατρεχαμενους και χαραμοφαηδες και θα αλλαξει η κατασταση

  6. el eternauta avatar
    el eternauta 31/01/2014 21:11:39

    Εδω η λαϊκή Δεξια βγάζει το καπέλο στον κ Σαμαρα

  7. Αιρετικός avatar
    Αιρετικός 31/01/2014 21:44:13

    Επειδή στην Ελλάδα τα αυτονόητα...καθυστερούν...Μπράβο...ιδίως όμως μπράβο στις οικογένειες των αδικοχαμένων που δείχνουν τι (πρέπει να) σημαίνει ελληνική ψυχή!...Αιωνία η μνήμη των ηρώων!

  8. αναγνωστης avatar
    αναγνωστης 31/01/2014 21:44:30

    τιμη και δοξα στα χαμενια παληκαρια! εκτιμηση στη πρωτοβουλια Σαμαρα ! θα μπορουσε να καθιερωθη σε καθε γιορτη σωματος να τιμαται καποιος ηρωας και η οικογενεια που τον ανεδειξε η οι απογονοι του ,απο Ελλαδα η Κυπρο !

  9. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 31/01/2014 22:38:27

    Ο Θεός να αναπαύει τις ψυχές των ηρώων μας.

  10. Ο χαζος του χωριου avatar
    Ο χαζος του χωριου 01/02/2014 00:20:16

    O protos ELLINAS Prothipourgos meta ta Imia !

    Tote enas ellinas chrimatistis eiche kanei ena Fund me paragoga sto Luxemvourgo ypsilou riskou kai to eiche onomassei IMIA ISLAND HELLAS.
    Kai i presveia mas kathos kai.....o Mr Mig - Vgenopoulos (to dikigoriko tou grafeiou ekprossopouse mia apo tis emblekomenes trapezes) zitissan aron-aron na allaxei to onoma dioti itan leei...proklitiko !!!

  11. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 01/02/2014 00:39:52

    Κάνουμε το αυτονόητο.

    Περάσανε δεκαοκτώ χρόνια νά κάνει η πολιτεία τό αυτονόητο.
    Δέν θά ήθελα νά θίξω μέ τί σοβαρά θέματα απασχολούνταν μέχρι τώρα οι πολιτειακοί παράγοντες καί δέν πρόφθαναν ούτε αυτό. Τό αυτονόητο.

  12. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 01/02/2014 09:14:00

    Εύγε στον Πρωθυπουργό που έκανε αυτό που δεν έκαναν άλλοι 18 χρόνια. Και μεικές σκέψεις:
    Κατάσταση
    Φωτογραφία
    Τοποθεσία
    Σημαντική προσωπική στιγμή
    Τι σκέφτεστε;
    Ο Failos Kranidiotis κοινοποίησε την ανακοίνωση του χρήστη Theodore Vardas.
    πριν από 12 λεπτά
    Από έναν άνθρωπο της αληθινής αγοράς.
    Γιάννης Τόλιος: «Θα πούμε και εμείς γεια στο ευρώ»«Θα πούμε γειά στο ευρώ», είπε ο Γιάννης Τόλιος μέλος της κεντρικής επιτροπής του κόμματος της μείζονος αντιπολίτευσης όταν σε τηλ...
    Μου αρέσει! · · Προώθηση · Κοινοποιήστε
    Αρέσει σε 2 άτομα.
    Failos Kranidiotis Το "άνθρωπος της αγοράς" πάει στον Θόδωρο Βάρδα, από τον οποίο το κοινοποίησα, όχι στον ...Τόλιο.
    πριν από λίγα δευτερόλεπτα · Μου αρέσει!
    Failos Kranidiotis
    Γράψτε ένα σχόλιο...
    Ο Costas Christopoulos κοινοποίησε μια φωτογραφία του χρήστη Νεολαία Ανεξάρτητων Ελλήνων Βοιωτίας-Θήβα.
    5 ώρες πριν
    Φαηλο καλη μερα ρε φιλε...!

    Σορρυ, το ξερω σε κουραζω, αλλα με εντολη Σαμαρα (σικ) δεν εχω τιποτα σε τΣυριζα ..!!
    Βλεπεις μεθαυριο μπορει και να κυβερναει παρεα με σας...! Εδω το κανατε με το Ιμιτασιον τΣυριζα την Ρημαδ...! WHY NOT WITH T...Δείτε περισσότερα
    Ο ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΤΟ ΚΡΥΦΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ομολογία ντροπής Βενιζέλου: “Η Ελλάδα δεν προβάλει αντιρρήσεις για την ένταξη σε Ε.Ε., ΝΑΤΟ επειδή είναι το θέμα του ονόματος”!!!

    Αμφισβήτησε ακόμ...Δείτε περισσότερα
    Φωτογραφία: Ο ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΤΟ ΚΡΥΦΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ομολογία ντροπής Βενιζέλου: “Η Ελλάδα δεν προβάλει αντιρρήσεις για την ένταξη σε Ε.Ε., ΝΑΤΟ επειδή είναι το θέμα του ονόματος”!!! Αμφισβήτησε ακόμα και το βέτο Καραμανλή στο Βουκουρέστι! Να τον χαίρονται! «Η κυβέρνηση ουσιαστικά αποδέχεται το Βόρεια Μακεδονία και δεν υπάρχει ψήφος εμπιστοσύνης σε αυτή την πολιτική», είπε ο Π. Καμμένος, προειδοποιώντας ότι «ο γεωγραφικός προσδιορισμός καταλήγει σε εθνικό προσδιορισμό». Ο υπουργός Εξωτερικών ξεκαθάρισε ότι η ένταξη της ΠΓΔΜ σε ευρωπαϊκούς και ευρωατλαντικούς θεσμούς «θα γίνει μόνο όταν εκπληρωθούν τα γενικά κριτήρια που ισχύουν για όλα τα κράτη μέλη», όπως ο σεβασμός της δημοκρατίας, των δικαιωμάτων, του διεθνούς δικαίου, των σχέσεων καλής γειτονίας, της περιφερειακής σταθερότητας και των σκοπών που έχουν η Ε.Ε. ή το ΝΑΤΟ. «Η Ελλάδα δεν προβάλει αντιρρήσεις για την ένταξη σε Ε.Ε., ΝΑΤΟ επειδή είναι το θέμα του ονόματος και θέλουμε να επιβάλουμε αλλαγή του», είπε ο Ευ. Βενιζέλος υπενθυμίζοντας ότι «πρέπει να γίνει σεβαστή η συμφωνία της 1ης Μαρτίου 2013 που είναι όρος του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου, που περιμένει ”απτά βήματα”, έτσι αναφέρει, στην κατεύθυνση αυτή». Ο Π. Καμμένος υπογράμμισε ότι το κόμμα του είναι αντίθετο με οποιαδήποτε χρήση του ονόματος και πρότεινε να συγκληθεί Συμβούλιο Πολιτικών Αρχηγών ή να γίνει δημοψήφισμα. Ο πρόεδρος των Ανεξάρτητων Ελλήνων είπε ότι η συζήτηση στις συναντήσεις με Νίμιτς επικεντρώνεται στο όνομα Νέα Δημοκρατία της Μακεδονίας. Ο Ευ. Βενιζέλος απέρριψε την πρόταση για δημοψήφισμα υπογραμμίζοντας ότι «είναι ένα επιχείρημα που εμμέσως διατυπώνει διεθνώς μόνο ο πρωθυπουργός της ΠΓΔΜ κ. Γκρούεφσκι για να ενισχύσει το επιχείρημά του ότι δεν μπορεί να αλλάξει το συνταγματικό όνομα της χώρας». «Είναι υπεκφυγή. Δεν μπορούμε να επιτρέψουμε να αναβαθμίσει το επιχείρημά του μιλώντας εμείς για δημοψήφισμα», συμπλήρωσε ο υπουργός. Για την καταγγελία της ενδιάμεσης συμφωνίας ο Ευ. Βενιζέλος απάντησε ότι «θα σήμαινε ανατροπή του διεθνούς πλαισίου χωρίς να βλέπω το όφελος» και «θα δίνουμε εξηγήσεις γιατί θέτουμε σε αμφισβήτηση το διεθνές νομικό πλαίσιο». Ο Π. Καμμένος αναφέρθηκε στο βέτο της κυβέρνησης Καραμανλή στο Βουκουρέστι, όταν η ΠΓΔΜ ήθελε να ενταχθεί στο ΝΑΤΟ, λέγοντας ότι «ο τότε Πρόεδρος των ΗΠΑ Τζ. Μπους πρότεινε να γίνει δεκτή η ΠΓΔΜ στο ΝΑΤΟ με το όνομα ΠΓΔΜ και η απάντηση του Καραμανλή ήταν όχι. Αυτή είναι η πάγια θέση της Ελλάδος». «Υπήρχαν ενδοτικές κυβερνήσεις, όπως η κυβέρνηση Σημίτη, που υπέγραψαν την ενδιάμεση συμφωνία», πρόσθεσε. «Στο Βουκουρέστι η Ελλάδα δεν διατύπωσε κανενός είδους βέτο, γιατί δεν επιβάλλεται τέτοιου είδους συμπεριφορά», απάντησε ο Ευ. Βενιζέλος επισημαίνοντας ότι «υπάρχουν άλλες χώρες στην περιοχή, μέλη της Ε.Ε. και του ΝΑΤΟ, που έχουν διμερή ζητήματα με την ΠΓΔΜ απείρως σοβαρότερα από του ονόματος», όπως η Βουλγαρία η οποία θέτει ζητήματα ιδεολογικής χρήσης της ιστορίας, αλυτρωτισμού, σεβασμού γεγονότων και καταστάσεων.
    Μου αρέσει! · · Κοινοποιήστε
    Failos Kranidiotis Καλημέρα. Θα σου κάνω μια πρόβλεψη. Δεν θα φτάσετε στις εκλογές...
    πριν από λίγα δευτερόλεπτα · Τροποποιήθηκε · Μου αρέσει!
    Failos Kranidiotis
    Γράψτε ένα σχόλιο...
    Ο Failos Kranidiotis κοινοποίησε μια φωτογραφία του χρήστη Christos Skaloumbakas.
    10 ώρες πριν
    Με Matheos Foyntoylis και Λαος Ηρακλειου Αττικης δημοτικη στην πόλη Athens.
    Φωτογραφία
    2Μου αρέσει! · · Προώθηση · Κοινοποιήστε
    Αρέσει στους Lampros Markantonatos, Dimitris Kolyvas, Gerasimos Kouris και σε 128 ακόμη.
    Δείτε 17 ακόμη σχόλια
    George Kala ΥΠΗΡΞΕ ΓΟΥΔΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΔΩΘΗΚΑΕ ΔΙΚΙΑΟΣΥΝΗ
    πριν από 25 λεπτά · Μου αρέσει!
    George Kala ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΠΟΔΙΔΩ ΤΙ ΕΥΧΕΣ...
    πριν από 24 λεπτά · Μου αρέσει!
    Failos Kranidiotis Λες παπάτζες κάνοντας αφελείς συμψηφισμούς. Έχω γράψει στη "Δημοκρατία", όταν ο Άρειος Πάγος έβγαλε εκείνη την άθλια απόφαση, πως αν περνούσε από το χέρι μου, θα τους ξέθαβα και θα τους ξαναντουφέκιζα. ΔΕν περιμέναμε εσένα να μας πεις για τις ευθύνες τ...Δείτε περισσότερα
    πριν από 19 λεπτά · Μου αρέσει! · 1
    Aggelos Konstadinidis · 2 κοινοί φίλοι
    Συγχαρητήρια στα αγόρια
    πριν από 10 λεπτά · Μου αρέσει!
    Failos Kranidiotis
    Γράψτε ένα σχόλιο...
    Dimitris Kosmas
    13 ώρες πριν
    ΙΜΙΑ: ΑΔΙΚΑΙΩΤΟ ΑΙΜΑ, ΕΝΟΧΟΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΣΕ "ΑΔΕΙΑ".
    18 χρόνια μετά την ταπείνωση των Ιμίων κανείς δεν πλήρωσε για την θυσία των 3 στελεχών του Πολεμικού Ναυτικού μας, του Χριστόδουλου Καραθανάση, του Παναγιώτη Βλαχάκου και του Έκτορα Γιαλοψού.
    Κανείς δεν πλήρωσε για τις "γκρίζες ζώνες", για την ταπείνωση μας και την αποθράσσυνση του τουρκικού ισλαμοφασισμού κι επεκτατισμού.
    Ο "κυρίαρχος λαός" στη συν...Δείτε περισσότερα
    1Μου αρέσει! · · Κοινοποιήστε
    Αρέσει στους Φώτης Καραμπάς, Tasos Papadopoulos και σε 7 άλλους.
    Δείτε 23 ακόμη σχόλια
    Άντι Παπαδοπούλου Ρε Χρήστο,δεν έχεις βαρεθεί??
    12 ώρες πριν · Μου αρέσει!
    Dimitris Kosmas http://www.protothema.gr/.../tsipras-ti-eipe-telika-sto.../ για να δούμε και ποιοι τον θέλουν!!!
    Τσίπρας: Τι είπε τελικά στο Τέξας για το ευρώ
    www.protothema.gr
    Ποιες είναι ακριβώς οι θέσεις που διατύπωσε ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ στις ΗΠΑ - Οι ...Δείτε περισσότερα
    12 ώρες πριν · Μου αρέσει! · 2
    Χαρης Λαζανης τα λεμε καθε μερα και καθε μερα τα ιδια και τα ιδια χρονια τωρα!!! αυριο να πουμε κατι αλλο!
    12 ώρες πριν · Μου αρέσει! · 1
    Failos Kranidiotis
    Γράψτε ένα σχόλιο...
    Failos Kranidiotis
    13 ώρες πριν στην περιοχή Athens
    ΙΜΙΑ: ΑΔΙΚΑΙΩΤΟ ΑΙΜΑ, ΕΝΟΧΟΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΣΕ "ΑΔΕΙΑ".
    18 χρόνια μετά την ταπείνωση των Ιμίων κανείς δεν πλήρωσε για την θυσία των 3 στελεχών του Πολεμικού Ναυτικού μας, του Χριστόδουλου Καραθανάση, του Παναγιώτη Βλαχάκου και του Έκτορα Γιαλοψού.
    Κανείς δεν πλήρωσε για τις "γκρίζες ζώνες", για την ταπείνωση μας και την αποθράσσυνση του τουρκικού ισλαμοφασισμού κι επεκτατισμού.
    Ο "κυρίαρχος λαός" στη συνέχεια ξέχασε, ψήφισε τους σκυφτούς συνενόχους της ατίμωσης και έπαιζε τα ρέστα του στο "αεροπλανάκι" του χρηματιστηρίου, παίρνοντας, διακοποδάνεια, γαμοδάνεια κλπ, ενώ η Porcshe κι η Mercedes ξεπούλησαν και οι μπετατζήδες/εκδότες/καναλάρχες ρούφαγαν και το μεδούλι της Πατρίδας μέσα στην γενική ρέκλα του άφθονου δανεικού χρήματος, που όμως δεν ήταν αγύριστο.
    Το 1999 η ίδια παρέα έγινε ρουφιάνος των Τούρκων και παρέδωσε τον Οτσαλάν, ξαναξεφτιλίζοντας την χώρα, την τιμή και τις αξίες του λαού μας αλλά κυρίως τα εθνικά του συμφέροντα, κι αφού στη συνέχεια κατέρρευσε το Χρηματιστήριο,διότι το "αεροπλανάκι" μας τελείωσε, 1000 νοματαίοι τα έφαγαν μέχρι φόδρα από ολόκληρο Έθνος και ο "κυρίαρχος λαός" τους ξαναψήφισε με την ελπίδα να ..ξανανέβει το ΧΑΑ!
    Ποτέ δεν έγινε εξεταστική επιτροπή και δεν συγκροτήθηκε κανένα Ειδικό Δικαστήριο. Οι δράστες πήραν συντάξεις εν "τιμή", περνούν ένας ένας στην πολιτική αποστρατεία και ενίοτε δίνουν και ...συμβουλές για την κρίση.
    Η Ιστορία όμως, αμείλικτη, αναδεύει τους σιελογόνους αδένες της για να τους δώσει το παράσημο που τους αρμόζει: τον πανεθνικό πτύελο.

  13. ΘΕΣΣΑΛΟΣ avatar
    ΘΕΣΣΑΛΟΣ 01/02/2014 11:12:26

    Μπραβο Αντωνη..Μονο εσυ μπορεις να βγαλεις απο τον βουρκο..Παρ'το πανω σου και διελυσε τον αλεξακη..

  14. Sabmarine avatar