#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/12/2009 11:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σαμαράς: Το κεφάλι ψηλά, θ΄ ανοίξει μια καινούργια σελίδα για την Ελλάδα



Πρωτοχρονιάτικο μήνυμα του Αντώνη Σαμαρά:

Οι ευχές του νέου χρόνου είναι έθιμο αγάπης,  γι αυτό και σας εύχομαι από καρδιάς:

Υγεία, Οικογενειακή Ευτυχία και προκοπή.

Για όλους τους Έλληνες και για τα αδέλφια μας στη Διασπορά.

Ξέρω ότι το 2009 υπήρξε δύσκολο για πολλούς.

Εύχομαι το 2010 να είναι καλύτερο για όλους.

Σε κρίσιμους καιρούς, πολλοί φοβούνται το μέλλον.

 Μην αφήσετε το φόβο να σκιάσει τις καρδιές σας.

Να θυμάστε πάντα ότι το πιο πυκνό σκοτάδι είναι λίγο πριν φανεί το πρώτο φώς!

 Μέσα στο 2010 θα αρχίσει να φαίνεται φώς.

Ελπίδα υπάρχει και  το ξημέρωμα δεν αργεί.

 Η Ν.Δ. στη νέα χρονιά θα δείξει το νέο πρόσωπό της, θα εμπνεύσει με τις προτάσεις της, θα σταματήσει όσα πρέπει να σταματήσει, θα προωθήσει όσα πρέπει να προωθήσει, και θα κερδίσει το στοίχημα για λογαριασμό της κοινωνίας και ιδιαίτερα των νέων ανθρώπων, για λογαριασμό της Ελλάδας μας.

 Γι αυτό και μη φοβάστε για την Ελλάδα. Έχει αστείρευτες δυνάμεις μέσα της.

Πιστέψτε στον εαυτό σας. Πιστέψτε στις δυνατότητές σας.

Μετά την κρίση θα ανοίξει μια καινούργια, καλύτερη σελίδα για την Ελλάδα.

Ψηλά το κεφάλι, λοιπόν.

Αισιοδοξία στις καρδιές.

Υγεία, Αγάπη, Ευτυχία για όλους.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 31/12/2009 12:00:56

    Καλά ας δει τι θα κάνει με τον νέο νόμο περί ιθαγένειας, για το πουλάκι θα πετάξει και θα μείνει με την καινούργια σελίδα να τα λένε...

    Ας κουνηθεί λίγο γιατί μάλλον δεν έχει συνειδητοποιήσει περί τίνος πρόκειται...

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ «Κασσάνδρα» 31/12/2009 15:00:09

      Δικαιολογείς το nick σου, αλλά να ξέρεις ότι ο Αντώνης θα κάνει τις "Κασσάνδρες" να σωπάσουν, αν και η γκρίνια είναι έμφυτη στο λαό μας!

      Αισιοδοξία στις καρδιές...

    • oxoxo avatar
      oxoxo @ «Κασσάνδρα» 01/01/2010 00:18:47

      Αυτά τα π......α "κασσάνδρεια" τα γνωρίζουν κι οι εκτός πολιτικής κονίστρας πλέον. Άλλο κανά επιχείρημα έχετε σεις οι πλειοδότες της πατριδοκαπηλίας και του ρηχού πατριωτισμού;

      • oxoxo avatar
        oxoxo @ oxoxo 01/01/2010 00:38:03

        Πιστεύω ότι ο Σαμαράς έχει πρόταση. Πρόταση που να αντιμετωπίζει πραγματικά και ρεαλιστικά το μεταναστευτικό για το συμφέρον της Πατρίδας και τις επιταγές των καιρών. Όσο και να θέλουν κάποιοι γνωστοί άγνωστοι διαπλεκόμενοι να τον εμφανίσουν ως ακόλουθο αλλότριων σχεδίων ή αντίθετα ως ολίγιστο πατριωτικά πλανώνται πλάνην οικτράν.
        ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ! ΑΓΩΝΑΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ1

      • Κασσάνδρα avatar
        Κασσάνδρα @ oxoxo 01/01/2010 10:33:04

        Καλά κάστε πάλι καμιά 20αρια χρόνια στην αντιπολίτευση και μετά να δούμε τα χαχαχα και χοχοχο... τα ρηχά και τα βαθιά έλα να μου τα πεις μετά 10 χρόνια. Όσο για την πατριδοκαπηλία πες τα σε κανένα άλλο... στην τελική καλύτερα καπηλία παρά ξεπούλημα.

  2. HOOLIGAN avatar
    HOOLIGAN 31/12/2009 12:27:37

    Ο αντωνης πρεπει να καταλαβει γρηγορα ποιοι και γιατι τον ψηφισαν ,να αφησει στην ακρη τα ευχολογια να εμπνευσει και να βγαλει τους Ελληνες στον δρομο .Κερδισε τις εκλογες γιατι μιλησε για ελευθερια και πατριδα ,οταν οι αλλοι μιλουν για ειρηνη και πολιπολιτισμικοτητα .ΕΜΠΡΟς λοιπον να αγωνιστουμε για τα αυτονοητα

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ HOOLIGAN 31/12/2009 15:01:39

      Ο καιρός γαρ εγγύς...

      • anetos avatar
        anetos @ Ένας Τυχαίος 31/12/2009 16:02:02

        καλως τον Λιακοπουλο !

  3. Ι Δ. avatar
    Ι Δ. 31/12/2009 12:32:09

    Kαλέs οι ευχέs και τον ευχαριστούμε .Ομws όταν ο κύριοs υπέυθυνοs για τον εποικισμό τηs Eλλάδαs απο τουs λαθρομετανάστεs παυλόπουλοs αναλαμβάνει γειά λογαριασμό τηs ΝΔ να απαντήση σε σχετική ερwτηση που ειχε σχέση με το μετεναστευτικό εμείs τι να πουμε.

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Ι Δ. 31/12/2009 12:39:10

      Η λαθρομετανάστευση φίλε μου είναι πρόβλημα κάποια ηγεσίας σαν ελλαδα είμαστε πέρασμα, και να χτίσουμε-σφραγίσουμε τα σύνορα δεν γίνεται πόσο μάλλον που η Τουρκία τους προωθεί εντός ΕΕ

  4. blue nile avatar
    blue nile 31/12/2009 13:01:33

    Οι χειρισμοί στο μεταναστευτικό είναι δύσκολοι. Ο Σαμαράς διατύπωσε την ορθή του αντίδραση για την συμπεριφορά της κυβέρνησης. Όμως δεν μπορεί να σταματήσει τη κυβέρνηση από το να κάνει αυτό που θέλει.
    Καλή χρονιά.

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ blue nile 31/12/2009 14:26:39

      Εχεις δίκιο αν δεν απαιτείται ενισχυμένη πλειοψηφία, από την άλλη πρέπει να συμβούν πολλά για να αλλάξει η πράσινη εξουσία με μουσουλμάνους που ελέγχονται από τους τούρκους στην ξάνθη και μετανάστες που αν παίρνει ένα/δύο στους δέκα άλλο κόμμα από το ΠΑΣΟΚ θα είναι θαύμα. Χαιρετίσματα στην εξουσία.

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ blue nile 31/12/2009 15:04:59

      Τη κυβέρνηση δε μπορεί να τη σταματήσει, αλλά μπορεί να υποσχεθεί ότι όταν ανέβει στην εξουσία θα περάσει μια τροπολογία του νόμου και θα τον φέρει στα μέτρα μας!

      Ποιός θα κερδίσει τελικά;

      Η νίκη στο πόλεμο μας ενδιαφέρει. Οχι στις εύκολες μάχες!

      • Κασσάνδρα avatar
        Κασσάνδρα @ Ένας Τυχαίος 01/01/2010 10:46:10

        Μα η μάχη κερδήθηκε αγαπητέ οι ιθαγένειες θα δοθούν αβέρτα κουβέρτα, τον συνολικό αριθμό των ελληνοποιήσεων δεν ξέρουμε ακόμα. Παλιά ψήφιζαν τα δέντρα τώρα ψηφίζουν όσοι περαστικοί είδαν φως και μπήκαν, «Έλληνες» χωρίς την βασική εκπαίδευση χωρίς να διαλέγουν μια ιθαγένεια όταν ενηλικιωθούν δεν γίνετε να έχουν ούτε ελληνική ούτε εθνική συνείδηση.

        Παλιάς του τέχνη κόσκινο την μεγάλη δημοκρατική παράταξη καταγγελίες δεν υπήρχαν και παλιότερα ότι έπαιρνε ιθαγένειες κόσμος και κοσμάκης από την ευρύτερη Ρωσία;

    • Blimblomblim avatar
      Blimblomblim @ blue nile 31/12/2009 16:04:11

      Νομικά δεν μπορεί να τη σταματήσει. Πολιτικά μπορεί. Πρέπει να μπει στον αγώνα. Να δηλώσει ότι θα καταργήσει το νομοσχέδιο μόλις γίνει κυβέρνηση. Να συνεννοηθεί με τον Παπούλια ότι δεν θα τον ψηφίσει για Πρόεδρο, αν τυχόν και περάσει το νομοσχέδιο. Να κατεβάσει τον κόσμο στους δρόμους. Ένα σωρό πράγματα μπορεί να κάνει. Φοβάται μην τον πουν ρατσιστή; Αυτός δεν μας είπε να μην ντρεπόμαστε για τις ιδέες μας;

      Πρέπει να κάνει ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ για το μεταναστευτικό.

  5. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 31/12/2009 13:28:39

    http://islamizationwatch.blogspot.com/2009/10/freedom-go-to-hell-islam-will-dominate.html

  6. Ι Δ. avatar
    Ι Δ. 31/12/2009 13:45:06

    Δεν περίμενα σε αυτό το ιστολόγιο απολογητέs τηs πολιτικήs του πασοκ στο θέμα τηs λαθρομεταναστυσηs.

  7. fitsulas avatar
    fitsulas 31/12/2009 13:54:08

    Καλά τα λες μεγάλε αλλά, αν δεν καθαρίσεις τη μούργα στο κόμμα σου, θα φας χυλοπιτούλα βαρβάτη.

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ fitsulas 31/12/2009 15:06:19

      Εσένα τι σου φαίνεται ότι κάνει τόσο καιρό;

  8. Blimblomblim avatar
    Blimblomblim 31/12/2009 16:10:32

    "Μην αφήσετε το φόβο να σκιάσει τις καρδιές σας.

    Να θυμάστε πάντα ότι το πιο πυκνό σκοτάδι είναι λίγο πριν φανεί το πρώτο φώς!"

    Μακάρι!

    Καλή χρονιά, Αντώνη, με το καλό να τελειώνουμε με τη χειρότερη κυβέρνηση που είδε ποτέ αυτός ο τόπος.

  9. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 31/12/2009 18:10:14

    Ένα και μοναδικό μήνυμα ελπίδας! Από τον Αντώνη! ΤΟ έχουμε ανάγκη αυτό το μήνυμα!

  10. thouthou avatar
    thouthou 01/01/2010 01:41:05

    Μακάρι Αντώνη.
    Το κεφάλι το έχουμε ψηλά. Τα μάτια έχουμε χαμηλά. Και αυτό μόνο στην Ελλάδα μπορεί να γίνει...
    Και μην ξεχνάς Αντώνη: αν οι υποσχέσεις είναι πολύ μακριά από τις πράξεις, τότε δείχνουν ανεπάρκεια.
    Δουλειά σου δεν είναι να μας πεις ότι υπάρχει φως, δουλειά σου είναι να μας πας προς το φως.
    Οπότε άσε τα πολλά λόγια. Απλά δείξε ότι εννοείς αυτά που λες, και γρήγορα, γιατί ήδη ξοδεύεις την ελπίδα που σε έφερε εκεί που είσαι.
    Αμην.

  11. sofia or8h avatar
    sofia or8h 01/01/2010 11:36:12

    Καλή χρονιά και σε εσένα πρόεδρε
    Ναι ναι περιμένομε μετά το Βαθύ σκοτάδι του Πασόκ το φώς με την Νεα Δημοκρατία και εσένα αρχηγό

  12. xaroylhs avatar
    xaroylhs 02/01/2010 09:29:16

    ...το πιό ενθαρυντικό πρωτοχρονιάτικο μηνυμα, νομίζω ότι πρώτα από όλα ό Λαός θέλει θάρρος , να μην τον πάρει από κάτω που λέμε.
    Σ'αυτά ο Σαμαράς είναι καλός , είναι ο μόνος πολιτικός αρχηγός που ξέρει και χειρίζεται άριστα την Ελληνική γλώσσα , ελπίζω και εγώ να μην μείνει στα λόγια , το 2010 είναι όλο μπροστά και θα περιμένωμε...

  13. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 02/01/2010 15:13:23

    Ο Αντώνης Σαμαράς έχει ήδη πετύχει .

    Και έχει πετύχει γιατί έχει όραμα.

    Ολα τα άλλα που λένε οι κασσάνδρες κλπ. είναι θνησιγενή
    και παραμύθια. Σαν τα παραμύθια ΓΑΠ.

    Κι ο νέος χρόνος είναι η ευκαιρία για ΕΥΧΕΣ. Και καλά έκανε και έστειλε σε όλους ΕΥΧΕΣ.

    Εκείνο όμως που παρατήρησα ήταν ότι σε όλα τα εθιμοτυπικά μηνύματά του αφήνει χώρο για την αγάπη. Και μην πεί κανείς ότι γίνεται μελό, γιατί απλώς δεν θα βλέπει το αστέρι αλλά το δάκτυλο που το δείχνει.Σημαντικό πράγμα να μαλακώνουν οι καρδιές.......Οχι μόνο στις γιορτές......

    Φίλοι, όλα είναι σωστά όσα όλοι μας αναφέρουμε για την πολιτική . Αλλά μέχρι σήμερα κανένας αρχων δε βγήκε που επικοινωνεί με τον κόσμο με μια πνευματικότητα. Γι΄αυτό έγινε όπως έγινε ο κόσμος μας. Γιατί όλα τα πνευματικά χαθήκαν και επιβίωσε ο αμοραλισμός, η ματαιοδοξία, το άγχος για επικράτηση , το άγχος για αυτοδικαίωση, ο ατομισμός, η λαμογιά....

    Ο Σαμαράς δεν πιστεύω ότι θα φέρει ολα τα αντίθετα αυτών που απαρίθμησα. Το να μιλάει όμως γι΄αγάπη ίσως φέρει την ανεκτικότητα προς τον πλησίον και το κάνει νόμο.

    Γένοιτο!