#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/03/2013 13:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σαμαράς: "Τα δύσκολα είναι μπροστά"



Τα δύσκολα είναι μπροστά προειδοποιεί τους συνομιλητές του ο Πρωθυπουργός Αντώνης Σαμαράς, ζητώντας να μην υπάρξει κανένας εφησυχασμός ενόψει και της έλευσης της τρόικα.

Ο Αντ. Σαμαράς επιμένει ότι η κατάσταση είναι κρίσιμη και δεν χρειάζεται να υπάρξει καμία χαλάρωση, ενώ κρούει τον κώδωνα τον κινδύνου ότι εξακολουθεί ο κίνδυνος να…ξανακυλήσει η χώρα.

Ιδιαίτερα σημαντικό συστατικό για να προχωρήσει η προσπάθεια της κυβέρνησης, ο Πρωθυπουργός θεωρεί ότι είναι η ύπαρξη συνθηκών πολιτικής σταθερότητας. Γι’ αυτό και δίνει ιδιαίτερη βαρύτητα στην ανάγκη να υπάρξει εξουδετέρωση του ΣΥΡΙΖΑ, ο οποίος εκτιμά ότι κάνει πολύ μεγάλη ζημιά στην οικονομία με τον τρόπο που πολιτεύεται.

Ο Πρωθυπουργός υποστηρίζει στους συνομιλητές του, ότι η κυβέρνηση καθημερινά δίνει μικρές και μεγάλες μάχες και υπογραμμίζει πως δεν μπορούν να αλλάξουν τα πάντα από τη μια μέρα στην άλλη.

Στο Μέγαρο Μαξίμου αναλύουν την κατάσταση όπως έχει διαμορφωθεί μετά τις αποφάσεις του Eurogroup για την Κύπρο και εκτιμούν ότι η Ελλάδα είναι μια διαφορετική περίπτωση και δεν μπορεί να γίνονται ανόμοιες συγκρίσεις.

Δεν παραλείπουν βέβαια να επισημάνουν τον συστημικό κίνδυνο που μπορεί να υπάρξει καθώς και τη μετάδοση του ιού, αλλά εύχονται και … προσεύχονται να σταματήσει το πρόβλημα στην Κύπρο.

Ιδιαίτερη σημασία δίνει ο Πρωθυπουργός στην πορεία του προγράμματος ανακεφαλοποιήσης των τραπεζών που έχει καθυστερήσει αρκετά και πιστεύει ότι γρήγορα οι πολίτες θα νιώσουν ότι κάτι αλλάζει στην ελληνική οικονομία και άρα μπορεί να ελπίζουν για διανομή κοινωνικού μερίσματος.

 

Ενόψει της έλευσης της τρόικα το μήνυμα του Αντ. Σαμαρά είναι ότι πρέπει να υπάρξει προσήλωση στους στόχους, ώστε σταδιακά να μπορέσει η κυβέρνηση να διορθώσει αδικίες που έχουν γίνει, όπως άλλωστε το προβλέπει για πρώτη φορά η νέα δανειακή σύμβαση.

«Φως στην άκρη του τούνελ υπάρχει» υποστηρίζει ο Πρωθυπουργός στους συνομιλητές του και επιμένει ότι η ελληνική οικονομία απαλλάχθηκε από τόκους για 10 χρόνια και από χρεολύσια για 15 χρόνια, ενώ λέει πως τα χρήματα που θα μπουν στην ελληνική οικονομία εφέτος θα είναι περισσότερα από όσα θα βγουν.

Παράλληλα στο πρωθυπουργικό επιτελείο δίνουν έμφαση στην πληρωμή των ληξιπρόθεσμων οφειλών του Δημοσίου προς ιδιώτες που έχει αρχίσει εδώ και καιρό, αλλά διευκρινίζουν: «Είναι δύσκολη η επόμενη χρονιά αλλά σύντομα θα αρχίσει να φαίνεται και η διαφορά».

Ο Αντ. Σαμαράς δεν παραγνωρίζει ότι η έλευση της τρόικα θα είναι μια δύσκολη διαδικασία και γι’ αυτό έχει δώσει εντολές να τρέξουν γρήγορα τα αρμόδια υπουργεία για να μην παρατηρηθούν και πάλι φαινόμενα αντιπαράθεσης και σύγκρουσης με τους εκπροσώπους των πιστωτών.

Παρά την προσπάθεια να μεταδοθεί μήνυμα ότι η κυβέρνηση δεν εφησυχάζει και πως παραμένει προσηλωμένη στην εφαρμογή του μνημονίου, εντούτοις παρατηρείται στο εσωτερικό του Μεγάρου Μαξίμου, ιδιαίτερη ανησυχία για τις εξελίξεις.

Κανείς δεν μπορεί να προδιαγράψει τι θα γίνει στο μέλλον και κατά πόσο θα επηρεαστεί η ελληνική οικονομία από την κρίση στην Κύπρο, ενώ συζητούνται ήδη και τα προβλήματα που αναδεικνύονται στην χρηματοπιστωτική αρχιτεκτονικής της ευρωζώνης.

Μάρκος Αυρήλιος

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 28/03/2013 13:35:25

    Αν μετά από τόσο πόνο, αίμα, δακρυα κι ιδρώτα τα δύσκολα είναι ακόμη μπροστά.....

    • Αιρετικός avatar
      Αιρετικός @ Γιώργος Αχαιός 28/03/2013 14:02:01

      Και αν χρειάζεται ο Πρωθυπουργός να επισημαίνει στους Υπουργούς ότι χρειάζεται να είναι μελετημένοι και προετοιμασμένοι ένατι της Τρόϊκα...Βράστα...

      • euagelos avatar
        euagelos @ Αιρετικός 28/03/2013 14:15:21

        "εύχονται και … προσεύχονται να σταματήσει το πρόβλημα στην Κύπρο" .
        Ο Θεός είναι μεγάλος, μην ανησυχείτε καθόλου.

        • Νιόβη avatar
          Νιόβη @ euagelos 28/03/2013 16:21:06

          Ναι, αλλά για ποιόν;

          • euagelos avatar
            euagelos @ Νιόβη 28/03/2013 16:39:27

            Αααα δεν ξέρω... Δεν έχουν όλοι τον ίδιο θεό! Αυτοί πχ έχουν το Μαμωνά.

  2. Ρηνα avatar
    Ρηνα 28/03/2013 14:12:02

    Αμα ακους για τουνελ......
    Εγω θα ησυχασω αμα πει βγειτε στα χωραφια για ραδικια.

  3. Λιογκος avatar
    Λιογκος 28/03/2013 14:15:20

    αλλά εύχονται και … προσεύχονται να σταματήσει το πρόβλημα στην Κύπρο.

  4. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 28/03/2013 14:39:15

    Πολλή ἀπαισιοδοξία ἔπεσε βλέπω,γιατί;
    Τοῦ χρόνου θά 'ναι ἡ πιό δύσκολη χρονιά,μετά ἴσως ἀρχίσουν νά φτιάχνουν σιγά σιγά τά πράγματα....Θά ἔχουν γίνει καί οἱ γερμανικές ἐκλογές...

    • Zanias avatar
      Zanias @ Κυθήριος Τ. 28/03/2013 16:00:49

      Ασε τη παραμυθα ρε Κυθηριε....

      • Queen For The Black Side avatar
        Queen For The Black Side @ Zanias 28/03/2013 16:03:07

        :-) :-)

    • Queen For The Black Side avatar
      Queen For The Black Side @ Κυθήριος Τ. 28/03/2013 16:02:43

      Στη μελλοντολογία πάντως οι Έλληνες πολιτικοί, έχουνε όλοι ντοκτορά!!
      Μάλλον για κληρονομικό χάρισμα πρόκειται.

      • Κυθήριος Τ. avatar
        Κυθήριος Τ. @ Queen For The Black Side 28/03/2013 16:11:39

        Ἕνα μόνο δέν μποροῦν νά προφητέψουν,τό πόσο βαθύ εἶναι τό τούνελ,γιατί ἀντί γιά ὀριζόντια μᾶλλον πηγαίνουμε κάθετα...

        • Queen For The Black Side avatar
          Queen For The Black Side @ Κυθήριος Τ. 28/03/2013 17:40:22

          :-) Ωραίααααααα! Μπορούμε να αισιοδοξούμε λοιπόν. Κάβοι, τούνελς, ουρανοί, και πτήσεις, ΟΛΑ δικά μας!

    • Μαθηματικός avatar
      Μαθηματικός @ Κυθήριος Τ. 28/03/2013 17:30:02

      Τα είπατε όλα : " ἴσως "
      Καλά σαράντα !!!!

      • Κυθήριος Τ. avatar
        Κυθήριος Τ. @ Μαθηματικός 28/03/2013 19:23:04

        Πιστεύω νά ἀντιληφθήκατε τό εἰρωνικό ὕφος τοῦ σχολίου μου.

        • Μαθηματικός avatar
          Μαθηματικός @ Κυθήριος Τ. 29/03/2013 02:35:43

          Βεβαίως! Γι'αυτό τόνισα το ” ἴσως ”.

  5. Ρύκιος avatar
    Ρύκιος 28/03/2013 14:45:37

    Μπροστά που είναι τα δύσκολα, να πάτε μόνος σας, παρέα με το "νέο" ΠΑΣΟΚ του ...Βενιζέλου και τον συμπαθή γεράκο που προορίζεται για πρόεδρος της Δημοκρατίας (τρομάρα μας)
    Εγώ προσωπικά δεν πάω πουθενά παρακάτω, εδώ θα κάτσω. Ρούπι!.

    • ΓΕΩΜΕΤΡΗΣ avatar
      ΓΕΩΜΕΤΡΗΣ @ Ρύκιος 28/03/2013 17:00:18

      Καλό!!

  6. Ξερολας Ελλην avatar
    Ξερολας Ελλην 28/03/2013 14:47:41

    κ.Σαμαρά το ξέρουμε ότι τα δύσκολα είναι μπροστά το θέμα είναι τι κάνετε εσείς και η κυβέρνηση σας γιατί δεν μειώνεται φπα σε εστίαση και πετρέλαιο γιατί δεν τρέχει το έσπα γιατί ακόμα συζητάμε για τους επιορκους γιατί η ρευστότητα από τις τράπεζες έχει μείνει στα χαρτιά και το κυριότερο γιατί οι τιμές είναι στα ύψη όταν τα στοιχεία δείχνουν ότι ο πληθωρισμός έχει μειωθεί τα τελευταία χρόνια

  7. νεφέλη avatar
    νεφέλη 28/03/2013 15:17:41

    Η τρόικα οφείλει να καταλάβει,
    ότι το σκοτεινό τούνελ που μας έχει βάλει, οδηγεί στην κοινωνική έκρηξη.
    Αυτό επιδιώκει;

    • Tasos avatar
      Tasos @ νεφέλη 28/03/2013 17:55:26

      Εγώ γιατί νομίζω ότι διπλοτσεκάρει το πράγμα και καμία κοινωνική έκρηξη δε πρόκειται να γίνει? Μετά από δεκαετίες κατεστραμμένης παιδείας (όχι "εκπαίδευσης") και πλύσιμο εγκεφάλου από μμε, ο λαός πάντα θα φοβάται αυτό το μικρούλι κομματάκι που έμεινε να μη το χάσει. Και το 1,5 εκ άνεργοι τρώνε από κανα χαρτζηλίκι από τον 1 μισθό ή σύνταξη της ευρύτερης οικογένειας τους οπότε κι αυτοί αντί για έκρηξη απλά πάνε για ένα καφεδάκι και κανα σουβλάκι που και που. Οι γονείς που "έχουν" ακόμα φροντίζουν να μην ανατραπεί η ισορροπία, και τα παιδάκια τους όταν τους πείς για σωτηρία πατρίδας, προτιμάνε να πάνε έξω γιατι "αυτοί θα τη σώσουν, δεν είναι υποχρεωμένοι!".
      Σε αυτό το κλίμα λοιπόν η Τρόικα δεν έχει να φοβάται καμία έκρηξη ούτε και θα βρεί καμία αντίσταση.
      Εξάλλου κάναμε ήδη την στρατηγική επιλογή του "ευρώ με κάθε κόστος". Η τρόικα λοιπόν απλά θα ρθει να ορίσει το κόστος.

      • νεφέλη avatar
        νεφέλη @ Tasos 28/03/2013 19:42:32

        Κάποιοι ξύπνιοι εγχώριοι μυστικοσύμβουλοι των τροικανών,
        τους είπανε ότι υπάρχει λίπος... κόβετε...!
        Ε, ας καταλάβουν πλέον, ότι τα αποθέματα.. τέλος!
        Αρα, τι ακολουθεί;
        ... η έκρηξη εντός ευρώ!!!!

  8. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 28/03/2013 15:36:07

    Στήν ἄκρη τοῦ τούνελ εἶναι ὁ οὐρανός,ἤθελε νά πεῖ.

    • Queen For The Black Side avatar
      Queen For The Black Side @ Κυθήριος Τ. 28/03/2013 15:59:32

      Αααααα! Έτσι πείτε μου!
      Υπάρχουν ...οράματα για τη γούνα μας!

  9. Ρηνα avatar
    Ρηνα 28/03/2013 15:46:17

    Μπορει νεφελη, γιατι η νεα Γιαλτα για να λειτουργησει θελει τη δικαιολογια καποιας εξεγερσης.....

    • νεφέλη avatar
      νεφέλη @ Ρηνα 28/03/2013 15:52:09

      Ρήνα ...αυτό είναι τουλάχιστον θλιβερό!
      Δεν νομίζω ο Αντώνης, να συμφωνεί με τέτοιες πρακτικές.
      Οι υπόλοιποι.... ίσως και να τις επιδιώκουν!

      • Μαθηματικός avatar
        Μαθηματικός @ νεφέλη 28/03/2013 17:32:24

        Και εγώ δεν πιστεύω ότι συμφωνεί ο Σαμαράς. Το θέμα όμως είναι τι κάνει !?

  10. Νιόβη avatar
    Νιόβη 28/03/2013 16:02:14

    Δεν μας το λένε, αλλά κάθε φορά είναι καινούριο υποτούνελ μέσα στο τούνελ. Βγαίνεις από το ένα και μπαίνεις στο άλλο. Πρώτα θα διαπιστώσουμε αν υπάρχει ζωή μετά θάνατον και μετά θα βγούμε από το...μάστερ τούνελ. :)

    • litsa avatar
      litsa @ Νιόβη 28/03/2013 19:55:00

      Λαβύρινθος.Που είναι η Αριάδνη;

      • Νιόβη avatar
        Νιόβη @ litsa 28/03/2013 20:22:55

        Αναζητά Θησέα (νέο, ωραίο, γενναίο). Εμείς εδώ δεν της κάνουμε. :)

        • litsa avatar
          litsa @ Νιόβη 29/03/2013 13:37:48

          Αν ψάχνει γιά original ,θα τον βρει εδώ.Όπου αλλού και αν τον βρει,imitation θα είναι.

  11. fe avatar
    fe 28/03/2013 18:10:35

    Κουραγιο βρε παιδια ...30 χρονια ακομη και θα βγουμε στις αγορες.Μετα θα χρειαστουμε μια 20ετια για θετικους ρυθμους αναπτυξης.Μετα θα περιμενουμε τις γερμανικες εκλογες του 2065 για να αλλαξει η ευρωπαικη πολιτικη.Θα χρειαστει λιγο ακομη να περιμενουμε και τις αμερικανικες εκλογες του 2069 για αλλαγη του παγκοσμιου οικονομικου μοντελου.Μετα ομωςςςςςςςςςς..........θα τρωμε με χρυσα κουταλια.Συνταξη στα 78,κατωτατος μισθος θα ανεβει στα 220 ευρω,το κοινωνικο κρατος θα ξαναλειτουργησει με ενα αγροτικο γιατρο/100.000 κατοικους και το αφορολογητο θα αυξηθει στα 1200 ευρω.Αλλα δεν σταματα εδω....θα καρπωθουμε τα τελευταια 1000 βαρελια πετραιλεου του αιγαιου που θα εχουνε αφησει οι γερμανοι.Και μετα αφου το κρατος θα εχει πρωτογενη πλεονασματα θα ιδρυσει και δυο ελληνικα σχολεια στην λευκωσια για να μαθαινει η ελληνικη μειονοτητα της κυπρου τα ελληνικα.ΖΩ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ.

    • euagelos avatar
      euagelos @ fe 28/03/2013 18:34:05

      Το ζητούμενο είναι να παραμείνουμε στο σκληρό πυρήνα της ευρωζώνης για να μη καταστραφούμε. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα.

      • NTUA avatar
        NTUA @ euagelos 28/03/2013 20:34:15

        Ποιοί ακριβώς θα καταστραφολυμε; (Και ποιοί θα γλιτώσουσμε;). Επιτέλους, με την ευρωτρομολαγνεία!

        • euagelos avatar
          euagelos @ NTUA 29/03/2013 00:03:36

          Μα το πολιτικό "μας" σύστημα θα καταστραφεί και η δημοκρατία "μας".

    • Queen For The Black Side avatar
      Queen For The Black Side @ fe 28/03/2013 22:52:04

      @ fe : :-) :-) Σας ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μου fe !
      Mόλις μου προσφέρατε όραμα!

    • Kostas nikolaou avatar
      Kostas nikolaou @ fe 29/03/2013 11:44:42

      άρα κουράγιο 50 χρόνια ακόμα. προσωπικά το αντέχω, εξάλλου η ζωή αρχίζει στα 80.
      αν τα δύσκολα είναι μπροστά μας ( μέχρι τώρα την περνούσαμε φίνα) τότε πρόεδρε ευχαριστώ δεν θα πάρω άλλο. Συνέχισε το δρόμο και την πολιτική σου ( δική σου, του γαπ, της τρόικας τέλος πάντων) και στηρίξου στις φαρδιές πλάτες του ευάγγελου και του μπίστη για να βγάλεις την πατρίδα ασπροπρόσωπη
      Oταν δούμε τον τσίπρα πρωθυπουργό και τον μιχαλολιάκο αξιωματική αντιπολιτευση ( η αντίστροφα) μην κατηγορήσετε το λαό. το κεφάλι σας κατηγορήστε

  12. Νικος avatar
    Νικος 28/03/2013 20:48:00

    "...δίνει ιδιαίτερη βαρύτητα στην ανάγκη να υπάρξει εξουδετέρωση του ΣΥΡΙΖΑ, ο οποίος εκτιμά ότι κάνει πολύ μεγάλη ζημιά στην οικονομία με τον τρόπο που πολιτεύεται...."

    Αυτό που θιγετε είναι μια τεράστια Αλήθεια !!
    Εάν δεν υπήρχε αυτό στο αριστερο-δεξιό συνοθυλευμα ο κυριος Σαμαράς θα μπορούσε να παράξει τεράστιο έργο .

    Δεν ξερω εάν συνταγματικά μπορεί να ευσταθεί το εξής
    Να ανοιξουν μερικά ξερονησια και να τους φυλακίσουμε όλους τους αντιρησίες εκεί έτσι δεν θα μπορεί να παρεμποδιστεί το έργο της κυβέρνησης.

    Είμαι σίγουρος ότι με την βοήθεια του θεού θα τα καταφέρουμε

  13. Kostas G avatar
    Kostas G 28/03/2013 22:18:15

    Ολο οδηγίες δίνει ο κ. Σαμαράς στους υπουργούς του. Να τρέξουν. Πού να πάνε? Και δε λέει να αλλάξει κανένα. Να δούμε τελικά άν με τον κ. Σαμαρά και τη κυβέρνησή του υπάρχει ζωή πριν το θάνατο?

  14. Σαρακατσανος avatar
    Σαρακατσανος 28/03/2013 22:27:33

    ΑΝΤΩΝΗ ΑΝ ΔΕΝ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΑΜΠΟΥ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΑΛΛΟΝ........ΑΝΑΠΟΔΑ. Η ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΟΛΙΚΗ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΟΤΑΙΣΜΕΝΑ ΠΕΛΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ 81 ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΜΗΠΩΣ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΑΚΟΜΗ..........ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ?

  15. Ο Πειρατής avatar
    Ο Πειρατής 28/03/2013 22:47:04

    @ Νίκος @ fe : Να συμπληρώσω την υπόθεση εργασίας σας, με μία επαναστατική, καινοτόμο ιδέα!
    Πριν την ευθανασία, να εμπορευόμαστε τα ζωτικά τους όργανά με κέντρα μεταμόσχευσης στη Γερμανία. Είναι και ο μόνος αποτελεσματικός πια τρόπος για να αφαιρεθεί κανένα Ευρώ από τα χρεωστούμενα. Ας ρωτήσουμε την Τρόϊκα τώρα που θα έρθει. Μας επιτρέπει;

  16. Αντίθεσις avatar
    Αντίθεσις 29/03/2013 01:00:52

    Τα δύσκολα που κατά τον πρωθυπουργό "βρίσκονται ακόμη μπροστά" έχουν να κάνουν και με το παρελθόν, που δείχνει όπου και όπως μπορεί τα δόντια του:

    Το ΣτΕ απέρριψε σχέδιο προεδρικού διατάγματος για την μετάθεση ναυτικού οχυρού της Κέρκυρας σε άλλη (άγνωστη προς το παρόν και μη αναφερόμενη στο σχέδιο Π.Δ.) τοποθεσία. Μικρή αλλά σημαντική λεπτομέρεια: το υφιστάμενο ναυτικό οχυρό είναι μέσα στην έκταση που το ΤΑΙΠΕΔ πρόσφατα πούλησε σε επενδυτή, με μιαν απόφαση που ακόμη πιο πρόσφατα προσβλήθηκε στο ΣτΕ για την νομιμότητα και συνταγματικότητά της.

    Με αποφάσεις που γράφονται πρόχειρα και αλλάζουν μετά από μερικές ημέρες, "μπερδεμένους" τίτλους κυριότητας και νόμους στο όριο της συνταγματικής νομιμότητας (ή και εκτός αυτής) δεν γίνεται δουλειά. Το μέλλον θα εξακολουθεί να είναι δέσμιο του παρελθόντος...

    • Queen For The Black Side avatar
      Queen For The Black Side @ Αντίθεσις 29/03/2013 08:31:10

      «Φως στην άκρη του τούνελ υπάρχει»
      Σίγουρα και ζωή μετά το θάνατο ίσως υπάρχει και ζωή σε άλλους πλανήτες. Με την επίγεια, πολύπαθη και σύντομη ζωή μας σας εξουσιοδοτήσαμε ν΄ασχοληθείτε, αλλά .....
      Κι εγώ που είχα ετοιμάσει τα φτερά μου για την προσεχή υποσχεμένη απογείωση; Πως απ΄τον ουρανό ξέπεσα τώρα σ' ανήλιαγα και μουχλιασμένα τούνελς;
      Δεν παίζω κύριε. Τελικά είστε πολύ ζαβολιάρης και όλο χάνω... :-)

    • Samios avatar
      Samios @ Αντίθεσις 29/03/2013 10:34:13

      Η εθνική άμυνα μπορεί να χαρακτηριστεί παρελθον;
      Εδω και μερικές μερες Τουρκικό υποβρυχιο ναυλουχεί στην Αλβανια.

  17. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 29/03/2013 07:20:50

    Συγνώμη!

    • Μαθηματικός avatar