#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/11/2011 12:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σαμαράς:"Μη με δοκιμάζετε..."



Αυστηρό μήνυμα στο εσωτερικό του κόμματος να σταματήσουν οι αντιπαραθέσεις έστειλε σήμερα ο πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς. Σε σημερινή του δήλωση αναφέρει:

«Ο επόμενος που θα ασχοληθεί με ανύπαρκτα προβλήματα μέσα στη Νέα Δημοκρατία, που,προσβάλλουν, όχι μόνο τον κάθε Νεοδημοκράτη-αλλά σε αυτές τις δύσκολες ώρες που περνάει ο Ελληνικός λαός- και τον κάθε Έλληνα, ας γνωρίζει ότι θα βρεθεί αυτόματα έξω από το κόμμα. Και ας μη θελήσει να με δοκιμάσει!».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ignoramus avatar
    Ignoramus 21/11/2011 12:01:05

    ακουνε οι ντιντιδες;

    • H.A avatar
      H.A @ Ignoramus 21/11/2011 12:04:10

      Για άλλους πάει..

      • EPICOUROS avatar
        EPICOUROS @ H.A 21/11/2011 12:17:35

        Πέντε είναι στον κατάλογο, ας προσέξουν.

        • ganasta avatar
          ganasta @ EPICOUROS 21/11/2011 12:39:37

          και ο βαψομαλιάς της Λακωνίας

          • Agrofylakas avatar
            Agrofylakas @ ganasta 23/11/2011 19:35:24

            Υποψίασέ με!... για ποιόν μιλάς, με ενδιαφέρει....

  2. Ανοιξιάτικος avatar
    Ανοιξιάτικος 21/11/2011 12:02:38

    Αυτός είναι ο Σαμαράς που ξέρουμε και εμπιστευόμαστε τόσα χρόνια!

  3. christof avatar
    christof 21/11/2011 12:23:43

    Μα ειναι η τροφη των ΜΜΕ και τα κουνελλακια τσιμπανε.Αντωνη Αξιος!

  4. romios avatar
    romios 21/11/2011 14:15:04

    Αυτός ΕΙΝΑΙ Σαμαράς!!!

  5. Nick1975 avatar
    Nick1975 21/11/2011 14:17:24

    Εύγε Πρόεδρε!!!Ξεκαθάρισε το κόμμα από όλους εκείνους που δεν έχουν ιδρώσει ποτέ στη ζωή τους.Υπάρχουν άνεργοι που αξίζουν πολύ περισσότερο απο όλους τους ντιντίδες!!!!!!!!!!!!!!

  6. koinos_nous avatar
    koinos_nous 21/11/2011 14:22:12

    Σωστος!!!!!!!!
    Για να δουμε ποιον-α τρωει το κορμι του να ξυστει στην γκλιτσα του τσοπανη.

  7. tak avatar
    tak 21/11/2011 14:50:08

    Ο Βουλγαράκης είναι ακόμα μέλος της ΝΔ; Μήπως τα είπε γι αυτόν ο Σαμαράς;

  8. Χριστόφορος Μίχου avatar
    Χριστόφορος Μίχου 21/11/2011 14:52:46

    xχα χα χα, η γκλίτσα του τσοπάνη είναι καιρός να χρησιμοποιηθεί, αρκετά την κούνησε στον αέρα ο ..τσοπάνης!

  9. anonymous avatar
    anonymous 21/11/2011 15:27:58

    Τα ζητήματα είναι υπαρκτά και καλά θα κάνουν να τα αντιμετωπίσουν, ασχέτως αν ετέθησαν από τους λάθος ανθρώπους δηλ. από αυτούς που δε νομιμοποιούνται ούτε κατά διάνοια να τα θέσουν.

  10. Y. avatar
    Y. 21/11/2011 16:19:48

    Καλό το βαγγέλιο, αλλά υπάρχει και το φραγγέλιο. Ορισμένες κοπελίτσες, θα το βουλώσουν για τα καλά τώρα. Κι αν θέλουν, ας μη το βουλώσουν

  11. vaggelis avatar
    vaggelis 21/11/2011 19:04:16

    και να μην τους διαγραψει ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ θα παρουν την απαντηση τους απο το ΛΑΟ στις εκλογες

  12. nickname@taleftaiparhoun.gap avatar
    nickname@taleftaiparhoun.gap 21/11/2011 22:41:43

    ..τι γελοίοι τύποι ,όλοι τους υποστηρικτές της κας Μπακογιάννη! Τυχαίο ; δεν νομίζω! Ο Αντώναρος δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει με δαυτους;
    Με την παραμικρή πλέον κίνηση ,ούστ από δώ !!καλύτερα τώρα παρά μετά τις εκλογές, η Ν.Δ. δεν πρέπει πλέον να εκτρέφει φίδια και φιδάκια στον..κόρφο της....

  13. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 21/11/2011 22:57:57

    Όταν λέει "τον κάθε Νεοδημοκράτη" εννοεί και τον Φάηλο Κρανιδιώτη ο οποίος λέει ότι δηλώνει ό,τι δηλώνει ως ένας από τους 800.000.

    • Μάρκος Τσακαλώτος avatar
      Μάρκος Τσακαλώτος @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 22/11/2011 01:42:49

      Δεν νομίζω Μανωλάκη. Για τους ντιντήδες χτυπάει η καμπάνα.
      Ο Φαήλος είπε στην ΝΕΤ ότι στην ΝΔ δεν υπάρχουν τάσεις κι ότι η νεοφιλελεύθεροι είναι μια μικρή μειοψηφία. Γι' αυτό του την "έπεσαν" ο Κούλης και ο Μίλτος με τη βαμμένη φράντζα, που έχει πάει σε 2682 πάρτυ (οι αγώνες του) και 1254 εκδρομές.
      Αυτή η παρέα χτυπιόταν ότι υπάρχουν ρεύματα, τάσεις και τρία πουλάκια κάθονται στη ΝΔ για να δείξει ότι τάχα υπάρχει πρόβλημα στο κόμμα. Απάντησε στον Κυριάκο με ανακοίνωση - χαστούκι, όταν του επιτέθηκε (σιγά τα ωά) και μετά άρχισε τις εξυπνάδες ο αγωνισταράς Μίλτος. Ρώτα τη βάση που κατάλαβε, για να μάθεις.

    • φωνη avatar
      φωνη @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 22/11/2011 02:01:03

      Parapolitika.gr

      Παρέμβαση σε τοπικό ραδιόφωνο του Βόλου έκανε ο Φαήλος Κρανιδιώτης , σχολιάζοντας μεταξύ άλλων και τα όσα διαδραματίστηκαν τις τελευταίες μέρες στη ΝΔ! "Ο καυγάς θέλει δύο. Κάποιοι ας λένε κουβέντες. Τα ζητήματα αυτά στην ουσία είναι ανύπαρκτα και δεν έχουν πολιτική διάσταση. Αυτό που έχει πολιτική διάσταση και έχει σημασία είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζει η χώρα μας".

      Σχολιάζοντας δε, τον πρόεδρο της ΝΔ , είπε πως ο Αντώνης Σαμαράς " τα έχει βάλει όλα σε τάξη"

  14. νεκταριος avatar
    νεκταριος 22/11/2011 10:58:45

    προεδρε αν ειναι διωξτους τωρα το δεκεμβριο.
    μην το αφησεις για μετα τα χριστουγεννα.
    αντε με το καθε τσουτσεκι...

  15. H.A avatar
    H.A 22/11/2011 11:38:08

    Όσοι νομίζουν πως η σημερινή σκληρή δήλωση του Αντώνη Σαμαρά αφορούσε μόνο τους Κυριάκο Μητσοτάκη και Μιλτιάδη Βαρβιτσιώτη που άνοιξαν βεντέτα με τον Φαήλο Κρανιδιώτη, πλανώνται πλάνην οικτράν. Το μήνυμα του Μεσσήνιου αρχηγού ήταν αμφίπλευρη με την καμπάνα να χτυπάει και για... ουκ ολίγα στελέχη της λαϊκής Δεξιάς. Θέλετε περισσότερες λεπτομέρειες; Μιλάμε γι' αυτούς που (προφανώς επειδή αισθάνονται αδικημένοι) έκαναν διαρροές περί εσωκομματικής ανταρσίας για την συμμετοχή της ΝΔ στην νέα κυβέρνηση και έβγαλαν προς τα έξω τις διαφωνίες μεταξύ των συνεργατών του Αντώνη Σαμαρά για την στάση που έπρεπε να κρατήσει το κόμμα στις σχετικές διαβουλεύσεις.

    Πηγή: Παραπολιτικά