#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/10/2010 22:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σαμαράς: “Λέμε όχι στην Ελλάδα της κατάθλιψης και του λεξοτανίλ”



«Υπάρχει ελπίδα», υπογράμμισε ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας Αντώνης Σαμαράς κατά τη διάρκεια της αποψινής του επίσκεψης στο Άργος, όπου συναντήθηκε με οικονομικούς φορείς της περιοχής.«Λέμε όχι στην Ελλάδα της κατάθλιψης και του λεξοτανίλ» είπε μεταξύ άλλων και κάλεσε τους πολίτες της Αργολίδας να στηρίξουν το Δημήτρη Δράκο στην περιφέρεια Πελοποννήσου και τους υποψηφίους που στηρίζει η ΝΔ στους δήμους του νομού.

Ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας συναντήθηκε αρχικά στο Άργος με τη διοίκηση του Επιμελητηρίου, τον Εμπορικό Σύλλογο και φορείς της περιοχής.

Στη συνέχεια, μιλώντας σε πολίτες που τον περίμεναν στο Επιμελητήριο Αργολίδας, δήλωσε ότι ο Δημήτρης Δράκος είναι ο υποψήφιος της Αυτοδιοίκησης στη μάχη για την περιφέρεια Πελοποννήσου, και από την άλλη είναι ο υποψήφιος του μνημονίου.

Πολιτικά μεταλλαγμένος ο Τατούλης

Προηγουμένως, στην Κόρινθο όπου βρισκόταν το απόγευμα στο πλαίσιο τριήμερης περιοδείας του στους Νομούς Κορινθίας, Αργολίδας και Αρκαδίας, έκανε την εξής δήλωση:

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Κύριε Πρόεδρε, ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ του κ. Δράκου και του κ. Τατούλη;

Α. ΣΑΜΑΡΑΣ: Ο ένας είναι αποδεδειγμένα και πετυχημένα αυτοδιοικητικός, ο άλλος είναι πολιτικά μεταλλαγμένος. Ο ένας είναι ο εκπρόσωπος του χώρου της Νέας Δημοκρατίας -αλλά και όχι μόνον- προχωράει και πολύ πέρα και εκφράζει έναν ευρύτατο κόσμο από κάθε πλευρά, γιατί είναι κατεξοχήν ανθρωποκεντρικός. Ο άλλος είναι ο επίσημος εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ, που δεν ξέρω καν αν τον θέλει.

.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 07/10/2010 22:12:48

    Χαμαιλέοντας είναι. Σιγά μην είναι πολιτικά μεταλλαγμένος.
    Τέτοιους χαμαιλέοντες είχε και έχει πολλούς στην ΝΔ.
    Παράδειγμα μεγάλο η Ντόρα γνωστή και ως Δήμητρα Λιάνη της ΝΔ.

  2. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 07/10/2010 22:30:23

    Τατούλης ο πασόκος.

  3. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 07/10/2010 23:45:43

    Δείτε και τα βίντεο από την περιοδεία Σαμαρά στην Κόρινθο μαζί με το Δημήτρη Δράκο: http://www.youtube.com/watch?v=isfEO6xXDrY&feature=player_embedded
    http://www.youtube.com/watch?v=-sxyJnl-H28&feature=player_embedded#!
    http://www.youtube.com/watch?v=OSrmFQjJWaw&feature=player_embedded

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/10/2010 00:17:01

    «Λέμε όχι στην Ελλάδα της κατάθλιψης και του λεξοτανίλ».
    Πείστηκα. Ήδη άρχισα να σπάω όλους τους δίσκους των Joy Division και των Mazzy Star που έχω.

    • tiramola avatar
      tiramola @ Strange Attractor 08/10/2010 00:26:33

      Ένα μισάμετρο σπληνάντερο θα σε βοηθήσει να ξεχαστείς

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tiramola 08/10/2010 00:29:58

        Ναι, αλλά είναι πολιτικαλυ κορρέκτ? Συνάδει με την γκάπειο σούπερ ντούπερ θαυματουργή μεσογειακή διατροφή?

        (Ώπ! Ιδέα! Να πούμε το Ζάππειο Γκάπειο! Πολύ κουλ, και θα θυμούνται οι επόμενες γενιές τον Σωτήρα καλύτερα!)

      • tiramola avatar
        tiramola @ tiramola 08/10/2010 00:36:01

        Έχεις πρόβλημα και με την Μεσογειακή διατροφή τώρα?

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tiramola 08/10/2010 00:37:41

        Όταν επιτάσσει μισόμετρα σπληνάντερα έχω ένα μικρό...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tiramola 08/10/2010 00:38:28

        Περιέργως γουστάρω να τρώω σπληνάντερο κλπ. με συνοδεία Νικ Κέϊβ. Μήπως χάνω λάδια; Μήπως είμαι ΠΑΣΟΚ;

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ tiramola 08/10/2010 00:42:48

        χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tiramola 08/10/2010 00:44:34

        Άμα τα τρως με συνοδεία Νικ Κέιβ είσαι Κουβέλης.
        Πασόκ είσαι αν τα τρώς ακούγοντας Ρίτα Σακελλαρίου από τόνα αυτί και Evanescence από το άλλο...

      • tiramola avatar
        tiramola @ tiramola 08/10/2010 00:47:25

        Φυσιολογικός είσαι Strange.
        Το σπληνάντερο πάει με όλα, ακόμα και με τζακ ντάνιελς.
        Από μουσική ότι νάναι εκτός από Πάριο...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tiramola 08/10/2010 00:48:18

        Ουφ, ανακουφίστηκα. Άρχισα να σκέφτομαι μέχρι και επίσκεψη στον δρα Ρέγγα. Ο Αναρμόδιος Θράκας που δηλώνει ΚΟΔΗΣΣΟ, και ακούει Νίτσα Τσίτρα, τι μέρος του λόγου τον κάνεις;

      • tiramola avatar
        tiramola @ tiramola 08/10/2010 00:50:11

        Νίτσα Τσίτρα όπως λέμε Χαρά Βέρα?

      • tiramola avatar
        tiramola @ tiramola 08/10/2010 00:51:57

        Εσύ Τανάσκοβιτς τι μουσική ακούς?
        Emerson Lake and Palmer?

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tiramola 08/10/2010 00:52:13

        Μπέμπα Μπλάνς;

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tiramola 08/10/2010 00:57:33

        Μούμπλε μούμπλε, έχουμε και λέμε..... αν εσύ, τρώγοντας σπληνάντερο, και ακούγοντας Νικ Κέιβ είσαι Κουβέλης...
        μμ, ο Θράκας που δηλώνει ΚΟΔΗΣΟ, (ΚΟΔΗΣΟ ή ΚΟΔΗΣΟ-ΚΑΕ? δεν διευκρίνησες, τέσπα) και ακούει - πως την είπες? Τσίτρα? - πρέπει να τρώει...., να τρώειειειει...

        Τανωμένον σορβάν?
        Πασκιτάν? (άσε, αυτό το τρώει ο tiramola)
        Σούπα χελιδονοφωλιά?

      • tiramola avatar
        tiramola @ tiramola 08/10/2010 00:57:34

        Μιά χαρά παιδί ο Θράκας.
        Αναρχικός του κέντρου λοιπόν...

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tiramola 08/10/2010 00:58:48

        Εγώ τρώω μπανάνα με μερέντα και ψηφίζω Παπανικόλα.

        Άρα τι ακούω?

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tiramola 08/10/2010 01:00:35

        Κουβανέζικα σπιρίτουαλς.

      • tiramola avatar
        tiramola @ tiramola 08/10/2010 01:00:38

        Δεν τα ξέρω αυτά τα φαγητά Θανάση.
        Χοντρό με μανέστρα σε φούρνο χτιστό έχεις φάει?

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tiramola 08/10/2010 01:02:25

        Κοντά έπεσες, ΣΑ...
        Το αγαπημένο μου κομμάτι αυτές τις μέρες είναι γαμήλιο εμβατήριο παιγμένο από αστυνομική μπάντα της Καμπούλ (και όποιος νομίζει ότι κάνω πλάκα κάνει λάθος...)

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ tiramola 08/10/2010 01:05:32

        Τιραμόλα, χοντρό; Χμμμμμ... Να το κοιτάξεις, ανόητο παιδί.
        (Α)Θανάση, χωροφυλακίστικη αφγανική γαμήλια μουσική; Εγώ άκουγα κάποτε ναζιστικά εμβατήρια. Μας βλέπω στον προθάλαμο του Ρέγγα δεμένους αγκαλιά να περιμένουμε τις ενέσεις.

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tiramola 08/10/2010 01:05:51

        @tiramola Όπως μου το περιγράφεις το φαΐ, για να το φας πρέπει να γκρεμίσει φούρνος...
        Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει - α ναι!
        Γεύμα στην Ελλάδα του 2010!

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tiramola 08/10/2010 01:07:43

        Άμα είναι για θεραπεία να πάμε στου Δρ Φλάντζα...

      • tiramola avatar
        tiramola @ tiramola 08/10/2010 01:08:24

        Καλά είσαι τόσο άσχετος Θανάση?
        βετζετεριαν είσαι?

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tiramola 08/10/2010 01:10:49

        @Sa: h**p://afghanistan.wesleyan.edu/sharedmusic/radio.html
        Για του λόγου το αληθές δηλαδή.

        @tiramola: Βετζετέριαν θα είμαι σε 2-3 μήνες σίγουρα. ΑΝ δεν πέσει ο δικός σου εννοείται...

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ tiramola 08/10/2010 14:23:10

        Παρασκευή κάνω νηστεία. Διότι Σάββατο μεσημέρι έχουμε τα αρμόδια τσίπουρα. Παρασέρνω και τον Επώνυμο.

        Μουσική υπόκρουσις πάντα λαϊκό τραγούδι: "Δεν υπάρχει ευτυχία που να κόβεται στα τρία" (ΝΔ-ΠαΣοΚ-ΛΑΟΣ).

        Θραξ Αναρμόδιος

    • Orestios avatar
      Orestios @ Strange Attractor 08/10/2010 00:28:16

      Κάνεις κάτι ώριμο πια στην ζωή σου S.A. :P